Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Zarząd Powiatu z niemal jednogłośnym absolutorium

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 18 godzin temu.

  Zarząd Powiatu otrzymał dziś absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 r. Staroście gratulowano również wczorajszego wyróżnienia otrzymanego z rąk prezydenta RP. J. Kwiecień stwierdziła, że cieszy się z uznania jej zasług: -Czasami jednak przykro, że na miejscu człowieka nie doceniają – dodała. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sierakowice. Rozpoczęła się przebudowa drogi nr 211. Będą utrudnienia

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 18 godzin temu.

  Ruszają prace przy modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 211 w Sierakowicach. Chodzi o odcinek ul. Kartuskiej od banku do wiaduktu. Lada dzień należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu. W pierwszym etapie odbywać będzie ruch wahadłowy. Czytaj dalej »

 • Tuchom. 19-letnia Ola walczy o tytuł Miss Polski na Wózku

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 dni temu.

  Ola ma 19 lat, piękny uśmiech i niezwykłe zielone oczy. Interesuje się sportem, a zwłaszcza tenisem ziemnym. Jednak nie jest taka, jak reszta jej rówieśników – porusza się na wózku. Nie powstrzymuje jej to jednak przed spełnianiem marzeń. Jednym z nich jest wygrana w konkursie na Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »

 • Wojewoda przekaże prokuraturze wyniki kontroli ws. śmierci Kacperka

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Wojewoda pomorski otrzymał już od Konsultanta Wojewódzkiego ds. Pediatrii dokumenty z informacjami o czynnościach przeprowadzonych w związku ze śmiercią 5-letniego Kacperka z Miechucina. Wszystkie materiały zostaną przekazane Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Oliwa. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Radni uchylili uchwałę dotyczącą żwirowni

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  Radni gminy Żukowo uchylili dziś podjętą w styczniu uchwałę. Dotyczyła ona planu zagospodarowania działki na granicy Chwaszczyna i Tuchomia, która miała być przeznaczona na eksploatację kruszywa. Mieszkańcy, którzy walczyli o uchylenie uchwały, nie kryli satysfakcji. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Dalsza przebudowa ul. Armii Krajowej. Będą utrudnienia

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Burmistrz Wojciech Kankowski podpisał dziś z wykonawcą umowę na realizację robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Armii Krajowej w Żukowie. 1 czerwca nastąpi rozpoczęcie robót budowlanych, a kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu. Czytaj dalej »

 • W lasach są pierwsze grzyby!

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Pani Martyna podczas niedzielnego spaceru w lesie w okolicach Skrzeszewa Żukowskiego znalazła pierwsze koźlaki. Z grzybów szczególnie ucieszyła się Oliwia (na zdjęciu). Czytaj dalej »

 • II tura wyborów. Komorowski z 48 głosami przewagi w powiecie

  Autor: redakcja. Opublikowany: 4 dni temu.

  Znamy już oficjalne wyniki głosowania w II turze wyborów prezydenckich w gminach powiatu kartuskiego. W większości gmin wygrał Andrzej Duda. Bronisław Komorowski zwyciężył w Kartuzach, Somoninie, Żukowie. Dzięki tym głosom ustępujący prezydent zdobył większość w powiecie. Czytaj dalej »

 • Sondażowe wyniki wyborów. Andrzej Duda prezydentem

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Według danych sondażowych podanych przez TVN24 II turę wyborów prezydenckich wygrał kandydat PiS Andrzej Duda. Sondaże dają mu 53 proc. poparcie wyborców. Bronisław Komorowski uzyskał 47 proc. głosów. Czytaj dalej »

 • Wybieramy prezydenta! Do 17.00 najwyższa frekwencja w Sulęczynie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Wszystko wskazuje na to, że w II turze wyborów prezydenckich frekwencja będzie spora. W całym kraju do godz. 17.00 głosowało 40,51 proc. wyborców. W woj. pomorskim do urn poszło 41,66 proc., a w pow. kartuskim głosowało do tej pory 44,41 proc. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Wybieramy prezydenta! Wysoka frekwencja w Chmielnie i Przodkowie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 12.00 w pow. kartuskim jest nieco wyższa od krajowej. Najwięcej osób poszło do urn w gminach Przodkowo, Chmielno i Kartuzy. Czytaj dalej »

 • Dziś zdecydujemy kto zostanie prezydentem! Trwa II tura wyborów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  To dziś zdecydujemy, czy prezydentem naszego kraju zostanie ponownie Bronisław Komorowski, czy też Andrzej Duda. To ważna decyzja, więc wybierając się na majówkę nie rezygnujcie z wizyty w lokalu wyborczym! Czytaj dalej »

 • Zakończyły się inwestycje w Zaworach, Rębiechowie i Lemanach

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Zakończyła się przebudowę drogi i mostu w Zaworach, oddane jest też do użytku nowe rondo w Rębiechowie, ukończone się również prace przy drodze Gowidlino – Lemany, gdzie powstała trasa turystyczna. Czytaj dalej »

 • Duda czy Komorowski? W niedzielę wybierzemy prezydenta

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Niebawem zakończy się kampania wyborcza i do zakończenia głosowania w II turze wyborów prezydenckich trwać będzie cisza wyborcza. To ostatnie chwile na publiczne dyskusje na temat wyborów. Czytaj dalej »

 • Przodkowo. Jednogłośne absolutorium dla wójta

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski uzyskał jednogłośne absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni chwalili m.in. skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, a wójt dziękował za współpracę radnym i pracownikom urzędu. Czytaj dalej »

 • Nasz raport. Masz dużą rodzinę? Gmina się cieszy, ale niewiele oferuje

  Autor: redakcja. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Brak żłobków samorządowych, brak realnego wsparcia dla rodzin, zero profilaktyki zdrowotnej dla dzieci – tak wygląda sytuacja w powiecie szczycącym się największym przyrostem naturalnym. Namiastkę polityki prorodzinnej widać tylko w Stężycy, Chmielnie i Żukowie. Czytaj dalej »

 • Chmielno. Audyt wykazał najwięcej nieprawidłowości w oświacie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski rozpoczął już wdrażanie zaleceń wynikających z audytu przeprowadzonego w gminie na otwarcie nowej kadencji. Zastrzeżenia nie są poważne, ale najwięcej spraw do uporządkowania jest w gminnej oświacie. Czytaj dalej »

 • Goręczyno. Bezpłatna ścianka dla amatorów wspinaczki

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Ścianka wspinaczkowa o powierzchni 85 metrów i wysokości ponad 8 metrów stanęła przy jednej ze ścian budynku OSP w Goręczynie. Wszystko dzięki inicjatywie tutejszych strażaków. Ściana będzie udostępniana bezpłatnie turystom i mieszkańcom. Czytaj dalej »

 • Uczniowie ZST w Kartuzach zgłębiali w Grecji tajniki fotowoltaiki

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  „Fotowoltaika – teraźniejszość Grecji, przyszłość Kaszub” – pod takim hasłem odbyła się pierwsza część projektu, dzięki któremu uczniowie ZST w Kartuzach mogli uczestniczyć w praktykach zagranicznych, które odbyły się w Grecji. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Dzika kaczka wysiaduje jaja na świeżo usypanym grobie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Na jednym z niedawno usypanych grobów na cmentarzu przy kartuskiej kolegiacie uwiła sobie gniazdo dzika kaczka. To nie pierwszy taki przypadek, ale tej miejsce tak odpowiadało, że złożyła dziewięć jaj. Administrator cmentarza zadba, by nikt nie niepokoił ptaka. Czytaj dalej »

REKLAMA

« Poprzednia strona123274Następna strona »