Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Chmielno. Edyta Klasa dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Znamy już nazwisko nowej dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie. Spośród 17 kandydatów komisja konkursowa wybrała Edytę Klasę, znaną szczególnie z działań na rzecz promocji kaszubskiej truskawki w kraju i za granicą. Czytaj dalej »

  REKLAMA

  Kasa Wybrzeże styczeń 2015
 • Iwona Formela nie jest już szefową Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Wójt gminy Somonino Marian Kryszewski zdecydował o zmianie kierownictwa Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach. Z funkcji szefowej placówki została odwołana Iwona Formela. Jej obowiązki przejęła Ewa Srock. Czytaj dalej »

 • Harmonogram zebrań wiejskich w gminie Kartuzy. Będą wybierać sołtysów

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Znany jest już harmonogram zebrań wiejskich na terenie gminy Kartuzy. Wszystkie spotkania w kartuskich sołectwach odbędą się w lutym i w marcu. Podczas zebrań zostaną wybrani sołtysi i rady sołeckie. Czytaj dalej »

 • Nowa komisja w Radzie Powiatu. Na jej czele Z. Lipkowski

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  W Radzie Powiatu Kartuskiego powstała Komisja do spraw strategii i rozwoju. Ma ona opiniować projekty uchwał dotyczące m.in. współpracy z mediami, współpracy zagranicznej czy ładu przestrzennego i architektury. Jej przewodniczącym został Zdzisław Lipkowski. Czytaj dalej »

 • Lądowisko przy kartuskim szpitalu prawie gotowe

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  Budowa lądowiska przy kartuskim szpitalu dobiega końca. Jak poinformował prezes PCZ Karol Góralski, pozostał jeszcze montaż oświetlenia, które potrzebne jest do tego, by helikoptery mogły lądować również w nocy. Inwestycję wsparli przedsiębiorcy z powiatu kartuskiego. Czytaj dalej »

 • Kobysewo. Zaginęła labradorka. Czeka nagroda

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 4 dni temu.

  W Kobysewie zaginęła młoda labradorka. Na szyi miała beżową obrożę. Mogła się poruszać w rejonie Kobysewa lub Grzybna. Tymczasowy opiekun psa lub osoba mająca jakiekolwiek informacje proszona jest o kontakt pod nr tel.: 507 515 313. Czeka nagroda. Czytaj dalej »

 • To były puste obietnice. Chodnik do Grzybna nie powstanie w tym roku

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Wbrew szumnym zapowiedziom nie można się spodziewać rozpoczęcia w tym roku budowy pierwszego etapu obwodnicy Kartuz i chodnika do Grzybna. Przedwyborcze obietnice nie wytrzymały zderzenia z rzeczywistością, bo nie ma jeszcze nawet środków na to zadanie. Czytaj dalej »

 • Akcja Podziel się Kocykiem zakończona - dziękujemy!

  Autor: Ewelina Karczewska. Opublikowany: 4 dni temu.

  Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się zbiórkę darów dla podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków „Ostoja” oraz mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie. Czytaj dalej »

 • Piszą o nieuczciwych pracodawcach z Trójmiasta i Kaszub

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  Kilkadziesiąt firm z Trójmiasta i Kaszub znalazło się na facebookowej Czarnej Liście Pracodawców. Profil założony zaledwie tydzień temu polubiło już ponad 16 tysięcy osób. Jak piszą administratorzy strony – jej celem jest ostrzeżenie przed nieuczciwymi pracodawcami z Pomorza. Czytaj dalej »

 • Sąd złagodził wyrok dla dziewczyny, która porzucała w lesie swoje dzieci

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Nie na 15, ale na 10 lat trafi do więzienia 19-latka skazana za zabójstwo dwójki swoich nowo narodzonych dzieci. Dziewczyna dwa razy rodziła w lesie, po czym wkładała noworodki do reklamówki i pozostawiała je na bagnistym terenie, gdzie umierały. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sierakowice. Z roku na rok przybywa mieszkańców

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Gmina Sierakowice znów odnotowała dodatni wskaźnik demograficzny. W ubiegłym roku przyszło tutaj na świat 343 dzieci. Ale nie tylko z tego powodu przybywa mieszkańców. Szacuje się, że w samych Sierakowicach w tym roku będzie mieszkało już 7 tys. osób. Czytaj dalej »

 • PCPR zachęca do przekazywania 1 proc. organizacjom z pow. kartuskiego

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Trwa akcja mająca na celu zachęcenie mieszkańców powiatu kartuskiego do przekazywania 1 proc. lokalnym organizacjom pozarządowym. Swoich pracowników i rodziny zastępcze zachęca do tego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Czytaj dalej »

 • 17 chętnych na szefa GOK w Chmielnie. Nikt nie spełnił wymogów

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

  Minął termin składania dokumentów przez kandydatów chętnych objąć stanowisko dyrektora GOK-u w Chmielnie. Jak poinformował nas Jerzy Grzegorzewski, wójt gminy, żadna z 17 osób, która złożyła CV, nie spełniła kwalifikacji formalnych. Niewykluczone, że spośród kandydatów szefa GOK-u wyłoni sam wójt. Czytaj dalej »

 • Dlaczego powiat płaci za wynajem sali w inkubatorze, który wybudował?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Za 7,5 tys. zł powiat kartuski wynajmie salę szkoleniową wraz z cateringiem w kartuskim inkubatorze przedsiębiorczości. Są jednak wątpliwości, bo obiekt został wybudowany m.in. za pieniądze samorządu. Starostwo zapewnia, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Wiosną zmiany na Rynku? Ma być jak w Kościerzynie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Ograniczenie ruchu pojazdów, zerwanie asfaltu i odsłonięcie zabytkowej kostki, ustawienie ogródków gastronomicznych – takie zmiany na kartuskim Rynku planuje burmistrz Mieczysław Gołuński. Jak podaje Radio Kaszebe, zmiany mają być wprowadzone wiosną. Czytaj dalej »

 • Sprawa śmierci Dawidka. Bożena S. może pracować jako pielęgniarka

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił dziś w części wyrok sądu pierwszej instancji wobec Bożeny S., byłej pielęgniarki oddziałowej kartuskiego szpitala, w głośnej sprawie śmierci półrocznego Dawidka. Sąd uściślił, że kara zakazu wykonywania zawodu ma dotyczyć jedynie funkcji pielęgniarki oddziałowej. Czytaj dalej »

 • Powiat. Powstaną nowe kierunki kształcenia w zawodówkach?

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kierunki związane z ekoenergetyką, zdrowiem, budownictwem być może powstaną wkrótce w szkołach zawodowych powiatu kartuskiego. To jeden z efektów dyskusji z pracodawcami, radnymi powiatu, dyrektorami szkół zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Burmistrz planuje sporo zmian w obrębie miasta

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W parku im. Kotowskiego w Kartuzach nie będzie placu zabaw, targowisko ma wrócić na teren przy ul. Dworcowej, postój taksówek zostanie przeniesiony w okolice dworca – to tylko niektóre z zapowiedzianych przez burmistrza Kartuz zmian w obrębie miasta. Czytaj dalej »

 • Stężyca. Wybrano sołtysów i rady sołeckie. Są zmiany

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  W styczniu w gminie Stężyca odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. W kilku sołectwach zmienili się ich szefowie, min. w Klukowej Hucie, Zgorzałem czy Żurominie. Sprawdź, kto został sołtysem w poszczególnej wsi. Czytaj dalej »

 • Naciągają na opłaty za publikację znaku towarowego. Uważajcie!

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

  Pani Iwona przestrzega właścicieli firm przed próbami wyłudzenia opłat za rejestrację danych przedsiębiorstwa i znaku towarowego w – rzekomo – międzynarodowej bazie. Zanim zapłacicie, sprawdźcie w sieci, gdzie jest już sporo ostrzeżeń przed tego typu procederem. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123262Następna strona »