Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Przyjaźń. Jest szansa na zmianę lokalizacji rozdzielni prądu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 godzin temu.

  Bez państwa zgody żadna stacja elektroenergetyczna w Przyjaźni nie powstanie – oświadczył podczas spotkania z mieszkańcami burmistrz Żukowa Jerzy Żurawicz. Także prezes PSE poinformował, że firma będzie szukać innej lokalizacji dla rozdzielni prądu. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Oni już wiedzą, że będą radnymi. Nie mają konkurentów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 12 godzin temu.

  Sześć osób w gminie Stężyca i cztery w gminie Przodkowo nie musi się już martwić o wybory do rady gminy, bo mandaty mają w zasadzie w kieszeni. Nie mieli konkurentów w swoich okręgach, więc objęcie funkcji radnego to tylko formalność. Czytaj dalej »

 • Kim jestem i dlaczego kandyduję na Burmistrza Gminy Kartuzy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 13 godzin temu.

  Całe moje życie związane jest z ziemią kartuską. To tutaj mieszkam od urodzenia, najpierw w Kiełpinie, później po studiach na Politechnice Gdańskiej – w Kartuzach. Tutaj założyłem rodzinę, zdobyłem doświadczenie zawodowe jako inżynier budownictwa lądowego, wybudowałem dom, wychowałem dwóch synów, wychowuję córkę. Gmina Kartuzy jest dla mnie „Małą Ojczyzną”. Czytaj dalej »

 • Somonino. Młodzież debatowała o współczesnym rynku pracy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 13 godzin temu.

  Z okazji Dnia Przedsiębiorczości w ZSP w Somoninie odbyła się debata pt. „Młodzież aktywna, bez uprzedzeń, bez stereotypów płciowych na europejskim rynku pracy”. Dyskutowano m.in. o praktykach zagranicznych, wymogach współczesnego rynku pracy czy sylwetce pracownika idealnego. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Placówka Energi znowu otwarta. Działa przy ul. Mściwoja II

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 16 godzin temu.

  Podpisanie umowy, aktywowanie nowej usługi, złożenie pisemnej reklamacji – to tylko przykłady spraw, które można załatwić w nowej placówce Energi w Kartuzach. Tzw. punkt partnerski znajduje się w budynku Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Czytaj dalej »

 • Kandydaci będą obiecywać. Radzimy, jak nie dać się nabrać

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Budowa dróg, szlaków rowerowych, tworzenie miejsc pracy – kandydaci w wyborach samorządowych są w stanie obiecać wiele, ale warto się zastanowić, które deklaracje są realne, a ich spełnienie leży rzeczywiście w kompetencji danego samorządu. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Sonda nt. Kurdyban Parku. Jaki materiał wybrano?

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 dni temu.

  Urząd Miejski w Kartuzach przygotował sondę, w której pytano o materiał, który ma być użyty w projekcie Kurdyban Parku. Mieszkańcy większością głosów postawili na naturalny kamień: piaskowiec lub gnejs w odcieniach beżowych. Czytaj dalej »

 • Ankieterzy zapytają, z jakich środków komunikacji korzystacie

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 dni temu.

  Także na terenie powiatu kartuskiego przeprowadzona zostanie ankieta na temat wykorzystywanych przez mieszkańców środków komunikacji. Wywiady będą prowadzone do 17 listopada. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kandydaci PO o priorytetach na nową kadencję

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  To, że w powiecie kartuskim jest więcej samochodów niż mieszkańców jest dowodem porażki, nie sukcesu. Musimy stworzyć mieszkańcom nowe możliwości przemieszczania się – mówił Łukasz Grzędzicki, szef PO w pow. kartuskim na spotkaniu poświęconym prezentacji kandydatów i programu partii na wybory samorządowe. Czytaj dalej »

 • Chmielno. W. Buczyński: Młodzi są potęgą w naszej gminie

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 dni temu.

  Wojciech Buczyński, kandydat na wójta gminy Chmielno, spotkał się z młodzieżą. Na spotkaniu zapowiedzianym na Facebooku po raz pierwszy publicznie zaprezentowano program komitetu jednego z kontrkandydatów wobec obecnego włodarza Chmielna. Czytaj dalej »

 • Banino. Zwiedzali budynek nowej szkoły

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Ci młodsi i ci nieco starsi mieszkańcy Banina wybrali się w sobotę, aby obejrzeć od środka budynek nowej szkoły. Zwiedzili m.in. 22 sale dydaktyczne, salę teatralną, plastyczną, muzyczną, bibliotekę czy szatnie. Oficjalne otwarcie szkoły w Baninie przewidziano na 29 października. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Musiała użyć siły, by odzyskać swoje mieszkanie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Z wiertarką i przy asyście pracowników firmy ochroniarskiej pani Maria musiała wchodzić do swojego mieszkania w Kartuzach, które zajęli dzicy lokatorzy. – Ci ludzie wykorzystali naszą ufność i po prostu sobie zamieszkali, a ja ponoszę koszty – opowiada pani Maria. Czytaj dalej »

 • Znamy wszystkich kandydatów na wójtów i burmistrzów

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  W kilku gminach zapowiada się ostra walka o fotel włodarza, w innych sprawa wydaje się już przesądzona, gdyż kandydat jest tylko jeden. Prawie pewne jest, że władza nie zmieni się w Sierakowicach, Przodkowie i Stężycy. Wyścig wyborczy ciekawie będzie wyglądał w Żukowie i Kartuzach, gdzie zarejestrowano najwięcej kandydatów na burmistrza. Czytaj dalej »

 • Kondolencje dla Kazimierza Rogalewskiego

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Czytaj dalej »
 • Garcz. Park naukowo-rekreacyjny oficjalnie otwarty

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Skatepark, siłownia napowietrzna składająca się z sześciu urządzeń, przyrządy naukowe dla dzieci – to wszystko tworzy park naukowo-rekreacyjny, który powstał w Garczu (gm. Chmielno). Dziś nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. "Okręgi śmierci". Tam będzie najostrzejsza walka o głosy

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  W kilku okręgach wyborczych na terenie gminy Kartuzy spotkają się wyjątkowo silni kandydaci, co zapowiada ostrą walkę o głosy. W jednym rywalizować będzie nawet dwóch kandydatów na burmistrza. Pewnie dlatego niektórzy nazywają takie okręgi „okręgami śmierci”. Czytaj dalej »

 • Kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Aż 137 kandydatów będzie walczyć o mandaty radnych w gminie Kartuzy. W wielu okręgach szykuje się ostra rywalizacja. Swoich kandydatów wystawiło dziewięć komitetów i każdy z nich zgłasza również kandydata na burmistrza Kartuz. Czytaj dalej »

 • Sulęczyno. Ireneusz Korda będzie ubiegał się o fotel wójta

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Ireneusz Korda, dyrektor GOK-u w Sulęczynie, chce powalczyć o fotel wójta gminy. Startować będzie z KWW Wspólna Gmina Sulęczyno. Oprócz niego o stanowisko włodarza Sulęczyna ubiegają się jeszcze Bernard Grucza i Wojciech Woronin. Czytaj dalej »

 • Kandydaci do Rady Gminy Przodkowo

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Do Rady Gminy Przodkowo chce wejść 24 kandydatów. Czeka na nich 15 miejsc. Kandydaci na radnych startują z 9 komitetów wyborczych. Połowę kandydatów – 12, wystawił KWW Komitet Wyborczy „Samorządne Kaszuby-Naszé Sprawë” Czytaj dalej »

 • Kandydaci do Rady Gminy Sulęczyno

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  O 15 miejsc w Radzie Gminy Sulęczyno w tegorocznych wyborach będzie ubiegać się 64 kandydatów zgłoszonych przez pięć komisji wyborczych. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123250Następna strona »