Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Kartuzy. Oddają krew litrami. Dziś zostali odznaczeni (video)

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Strażacy będący członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach zostali odznaczeni za oddane litry życiodajnego płynu. Dzisiejsza uroczystość była też okazją do wręczenia druhom awansów na wyższe stopnie służbowe. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Radny z Brodnicy Górnej: Ludzie boją się wychodzić z domu

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Po awanturze wywołanej przez agresywnego mężczyznę, który zdemolował sklep, powybijał szyby i zranił jedną osobę, w Brodnicy Górnej panuje atmosfera zastraszenia. – Ludzie się boją, tym bardziej, że do zdarzenia doszło w biały dzień – mówi radny Ryszard Duszyński. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kuria przekaże gminie działkę przy ul. Wzgórze Wolności

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 dzień temu.

  Gminie Kartuzy udało się pozyskać działkę o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych należącą do kurii pelplińskiej. Sytuacja jest szczególna bo kuria przekaże gminie nieruchomość w formie darowizny. Czytaj dalej »

 • Uczniowie z Sulęczyna przyjrzeli się bliżej pracy strażaków

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 dzień temu.

  St.asp. Kazimierz Gliniecki oraz st. sekc. Dariusz Pakur zdradzali młodzieży z Sulęczyna tajniki pracy strażaków oraz uczyli teoretycznych i praktycznych podstaw pomocy przedmedycznej. Czytaj dalej »

 • Radny PiS ma "podejrzenia" ws. projektu bloku operacyjnego

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 2 dni temu.

  Andrzej Leyk, radny PiS, podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu stwierdził, że „rodzi podejrzenia” fakt, iż zamówienie na projekt nowego bloku operacyjnego w PCZ zostało udzielone z wolnej ręki, a nie w przetargu. Prezes szpitala odpowiedział ostro… Czytaj dalej »

 • Lucyna K. wyznaje: Nie ja zabijałam dzieci. Dlaczego mówi to teraz?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Sensacyjny charakter ma przedstawiona na łamach magazynu „Reporter” relacja Lucyny K., skazanej na 15 lat więzienia za zabójstwo dwójki swoich nowo narodzonych dzieci. Dziewczyna wyznała, że przy porodach asystował jej partner i to on wynosił dzieci do lasu. Czytaj dalej »

 • Dziennikarze z Ukrainy zainteresowani działaniem kaszubskich mediów

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 2 dni temu.

  Grupa dziennikarzy z Ukrainy gościła dziś w Kartuzach i spotkała się ze starostą kartuskim Janiną Kwiecień oraz przedstawicielami lokalnych mediów. Dyskusja dotyczyła m.in. zasad funkcjonowania mediów, relacji z władzami, czy dostępu do informacji. Czytaj dalej »

 • Władze Żukowa zaniepokojone planami dot. strefy wokół lotniska

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Gmina Żukowo czeka na stanowisko Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska w Rębiechowie. Zdaniem burmistrza Żukowa wprowadzenie tej strefy może gminie przysporzyć poważnych kłopotów. Czytaj dalej »

 • Zbigniew Stonoga zbiera informacje na temat śmierci M. Szcześniaka (aktualizacja)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Zbigniew Stonoga, przedsiębiorca, działacz społeczny, znany dzięki publikacji akt afery podsłuchowej, zamieścił na swoim profilu facebookowym apel o przekazywanie mu wszelkich informacji na temat śmierci Marcina Szcześniaka. Wiadomość szybko rozchodzi się w sieci. Czytaj dalej »

 • Pomóż Kasi z Brodnicy Górnej. Wkrótce akcja rejestracji dawców szpiku

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  W szkołach w Brodnicy Górnej i w Borzestowie już w następny weekend zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wszystko po to, by pomóc m.in. 27-letniej Kasi Łaszewskiej walczącej z białaczką znaleźć genetycznego bliźniaka. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Somonino. Auta jadące ul. Na Glinach już nie toną w błocie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Właściciele posesji przy ul. Na Glinach w Somoninie nie muszą się już obawiać większych opadów deszczu lub odwilży. Błotnista breja zniknęła, bo gmina prawie cały odcinek wyłożyła już asfaltem. Prace zostaną ukończone jak tylko pogoda pozwoli. Czytaj dalej »

 • Za 1 grosz sprawdź stan swojego auta. Zbadaj m.in. hamulce i zawieszenie

  Autor: redakcja. Opublikowany: 5 dni temu.

  Hamulce, amortyzatory, zawieszenie i oświetlenie auta od jutra będzie można zbadać za 1 grosz w Pomorskim Centrum Pojazdów w Borkowie. Promocja obowiązywać będzie do 30 listopada. Warto skorzystać! Czytaj dalej »

 • Ktoś porzucił szczeniaki na boisku. Dzięki Wam znalazły dom (aktualizcja)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Kartuska Straż Miejska szukała domu dla dwóch szczeniaków, które ktoś znalazł na boisku przy ul. Leśnej w Kartuzach. – Pieski były przemarznięte i przemoczone. Nie wiemy kto je wyrzucił – mówi Krzysztof Pawłowski komendant kartuskiej Straży Miejskiej. Czytaj dalej »

 • Listopadowy prawdziwek pana Krzysztofa. Naprawdę wielki

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Krzysztof Zielke z Babiego Dołu może się pochwalić nie lada znaleziskiem. Podczas spaceru po lesie znalazł prawdziwka. Mało tego – okaz waży 2,360 kg. – Mamy połowę listopada, więc to wyjątkowa sytuacja – mówi pan Krzysztof. Grzyba udało mu się znaleźć w Zarbsku Górnym w gminie Przywidz. Czytaj dalej »

 • Powstała publikacja o kartuskich jeziorach. Apelują o ich ratowanie

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców, a także stworzenie kompendium wiedzy o kartuskich jeziorach, kładąc nacisk na ich katastrofalne zanieczyszczenie – to cele publikacji „Piękne i brudne, czyli rzecz o Jeziorach Kartuskich”, przygotowanej przez Fundację „Ocalić Źródło”. Czytaj dalej »

 • Żukowo. Ulica Armii Krajowej oficjalnie otwarta

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Kierowcy przejeżdżający dziś w południe ul. Armii Krajowej mogli liczyć na drobne upominki od władz gminy Żukowo. To z okazji oficjalnego otwarcia drogi łączącej Żukowo z Pępowem. Inwestycja została zrealizowana przy współpracy gminy, powiatu oraz prywatnych firm. Czytaj dalej »

 • Przodkowo sprzeciwia się projektowi planu transportowego powiatu

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Nie milkną głosy krytyki wobec projektu powiatowego planu transportowego. Do grona jego przeciwników dołączyła też gmina Przodkowo. – Wnioskowałem o jego odrzucenie, w opinii mojej i doradców jest on niespójny i nielogiczny – podkreśla wójt Przodkowa. Czytaj dalej »

 • Kartuzy o dwa przystanki za daleko od biletu metropolitalnego?

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Od stycznia Pomorska Kolej Metropolitalna zostanie włączona do systemu biletu metropolitalnego. Ale na terenie pow. kartuskiego będzie on obowiązywał dopiero od stacji w Borkowie (gm. Żukowo), czyli zaledwie… dwa przystanki od Kartuz. Mieszkańcy są oburzeni. Czytaj dalej »

 • Gmina Chmielno zleciła wykonanie planu transportowego

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wójt gminy Chmielno podpisał umowę na opracowanie planu transportu zbiorowego. To ważny dokument, który określi zasady organizacji komunikacji publicznej na terenie gminy. Czytaj dalej »

 • Kampania Przeciw Homofobii: Wyrok ws. nękania gejów to sukces

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 1 tydzień temu.

  Wyrok w sprawie prześladowania dwóch gejów, który zapadł w poniedziałek w kartuskim sądzie, to wielki sukces i stanowi dobrą praktykę – komentuje sprawę prawnik Kampanii Przeciw Homofobii. Organizacja udzieliła wsparcia prawnego poszkodowanym homoseksualistom. Czytaj dalej »

REKLAMA

« Poprzednia strona123290Następna strona »