Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Chmielno. Kandydaci na wójta biorą udział w debacie (relacja)

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 godziny temu.

  W pierwszej w historii gminy Chmielno debacie wyborczej biorą udział dwaj kandydaci na wójta, którzy przeszli do II tury: Zbigniew Roszkowski i Jerzy Grzegorzewski. Odpowiadają na pytania dziennikarzy Dziennika Bałtyckiego i TV Wybrzeże, a także publiczności. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Czytaj dalej »

  REKLAMA

  Wybory 2014 Zbigniew Roszkowski
 • Sprawa kupcy kontra Gołuński. Jest warunkowe umorzenie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 godziny temu.

  Radny Mieczysław Gołuński działał z pozytywnej motywacji i w interesie gminy, ale nie miał żadnych dowodów uzasadniających zarzucanie komukolwiek korupcji w związku z planowaną budową hali targowej. Tak wynika z uzasadnienia sądu w zakończonym właśnie procesie, który Gołuńskiemu wytoczyli kartuscy kupcy. Czytaj dalej »

 • Firmy wspierają Akcję "Podziel się Kocykiem"!

  Autor: Ewelina Karczewska. Opublikowany: 4 godziny temu.

  Trwa Akcja Podziel się Kocykiem. Wdzięczni jesteśmy za wszelką pomoc i dary, które otrzymujemy od osób prywatnych, przedszkolaków, uczniów i firm. Liczy się każdy gest – sucha i mokra karma, kocyki, legowiska, ręczniki, stare pocięte wykładziny, poduszki, kołderki, sucha słoma, miski, czy też obroże. Czytaj dalej »

 • Przygotuj Szlachetną Paczkę dla rodziny z twojej okolicy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 dni temu.

  Firmy, stowarzyszenia, szkoły, a także grupy przyjaciół czy rodziny mogą sprawić, że potrzebujące osoby będą miały wspaniałe Święta. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, by wybrać rodzinę, która potrzebuje pomocy i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę. Czytaj dalej »

 • Piotr Kaczmarczyk - popieram kandydaturę Wojciecha Kankowskiego

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Szanowni Wyborcy Czytaj dalej »

 • KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub dziękuje Wyborcom

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub składa serdeczne podziękowania Wyborcom za udzielone poparcie w wyborach Burmistrza oraz Rady Miejskiej w Kartuzach. Dzięki Państwa decyzjom nasze ugrupowanie uzyskało największe poparcie w całej Gminie Kartuzy, co przełożyło się na stworzenie 8-mio osobowego klubu radnych. Umożliwi to odgrywanie znaczącej roli w pracach Rady Miejskiej dla dobra mieszkańców. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, które umożliwiły nam promowanie naszych kandydatów i programu. Czytaj dalej »

 • Marian Kryszewski - dziękuję Wyborcom

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  ! Czytaj dalej »

 • Żukowo. Piotr Fikus udziela poparcia Jerzemu Żurawiczowi

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  Piotr Fikus potwierdził, że wraz z KW Stowarzyszenie „Samorządność” w II turze wyborów na burmistrza Żukowa udzieli poparcia obecnemu włodarzowi Jerzemu Żurawiczowi. – Burmistrz zapewnił realizację naszego programu wyborczego oraz zmianę wizerunku Urzędu Gminy – podkreślił Piotr Fikus. Czytaj dalej »

 • W Zaworach i Przewozie powstaną siłownie napowietrzne

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Gmina Chmielno ogłosiła przetarg na dostarczenie i montaż siłowni napowietrznych w Przewozie i Zaworach. Zestawy zostaną zamontowane jeszcze w grudniu. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Powstała silna koalicja w Radzie Miejskiej

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Niezależnie od tego kto zostanie burmistrzem gminy Kartuzy, rządzić będzie silna koalicja radnych. Stworzyli ją radni Porozumienia Samorządowego, Checzy, Platformy Obywatelskiej i Ruchu Odnowy Gminy Kartuzy. Podpisana została już umowa koalicyjna. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Banino. 80 proc. rodziców chce powstania gimnazjum

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 dni temu.

  Przy okazji otwarcia nowej szkoły podstawowej w Baninie powstało pytanie: co ze starym budynkiem? W planach gminy jest utworzenie w tym miejscu gimnazjum. Wśród rodziców dzieci klas szóstych i piątych przeprowadzono ankietę – pomysł stworzenia gimnazjum poparło 80 procent osób. Czytaj dalej »

 • Wstępny podział mandatów do sejmiku. Kogo zabraknie?

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  Jak podaje Radio Gdańsk, jest już wstępny podział mandatów w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Z naszego okręgu (powiaty kartuski, kościerski, gdański ziemski i starogardzki) mandaty zdobyło 6 radnych. Prawdopodobnie radną kolejnej kadencji nie będzie Danuta Rek. Czytaj dalej »

 • Będzie debata wyborcza w Chmielnie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Na poniedziałek zaplanowana jest pierwsza w historii gminy Chmielno debata wyborcza. Na pytania dziennikarzy Dziennika Bałtyckiego, Telewizji Wybrzeże oraz publiczności będą odpowiadać kandydaci na wójta: Jerzy Grzegorzewski i Zbigniew Roszkowski. Czytaj dalej »

 • Powiat. H. Lewna i D. Rek zdobyli najwięcej głosów do sejmiku

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

  Wiemy już, kto w powiecie kartuskim zdobył najwięcej głosów do Sejmiku Województwa Pomorskiego – to Hubert Lewna i Danuta Rek. Jednak oficjalne wyniki wyborów do sejmiku będą znane prawdopodobnie najwcześniej jutro. Do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Gdańsku wciąż napływają protokoły z całego województwa. Czytaj dalej »

 • Iwona Formela - dziękuję za głosy

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 5 dni temu.

  Szanowni Państwo, Czytaj dalej »

 • Połęczyno. Powstanie wiejski park rekreacyjno-wypoczynkowy

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

  Nad Jeziorem Połęczyńskim powstać ma wiejski park rekreacyjno-wypoczynkowy. Zostaną wybudowane m.in. zejścia do jeziora, plaża wraz ze skarpą, altany, miejsce na ognisko z ławkami. Park ozdabiać mają tablice w kształcie ryb czy drewniane rzeźby. Szacowany koszt inwestycji to ok. 740 tys. zł. Czytaj dalej »

 • Nowi radni gminy Sulęczyno

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 6 dni temu.

  O 15 miejsc w Radzie Gminy Sulęczyno w tegorocznych wyborach walczyło 64 kandydatów. Ponownie do rady nie udało się wejść m.in. Krzysztofowi Baske, Grzegorzowi Bielickiemu, Grzegorzowi Stefańskiemu czy Janinie Krefcie. Czytaj dalej »

 • Żukowo. J. Miąskowski i M. Żeromski poprą Wojciecha Kankowskiego

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 6 dni temu.

  Wojciech Kankowski w drugiej turze wyborów na burmistrza Żukowa może liczyć na poparcie Jacka Miąskowskiego i Mirosława Żeromskiego. Piotr Fikus, kolejny z kandydatów, który przegrał walkę o stanowisko włodarza gminy, wciąż jeszcze nie zdeklarował się, kogo poprze. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Kto kogo poprze w II turze? Jest pierwsza deklaracja

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Na pewno nie udzielę poparcia obecnej burmistrz Kartuz – deklaruje Tomasz Belgrau, który w wyborach na burmistrza gminy Kartuzy uzyskał trzeci wynik. To pierwsza tak zdecydowana deklaracja. Pozostali kandydaci jeszcze nie informują o swoich decyzjach. Czytaj dalej »

 • Zobacz ile głosów otrzymali kandydaci na burmistrza Kartuz

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 6 dni temu.

  Spośród dziewięciorga kandydatów, którzy ubiegali się o urząd burmistrza Kartuz pięcioro uzyskało poparcie ponad tysiąca wyborców. Niezłe wyniki, obok Mirosławy Lehman i Mieczysława Gołuńskiego, osiągnęli Tomasz Belgrau i Andrzej Pryczkowski. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123256Następna strona »