Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Aktualności

 • Powiat. Sprawdź zmiany w rozkładach jazdy autobusów

  Autor: redakcja. Opublikowany: 2 godziny temu.

  Nowe przystanki m.in. na liniach 5, 12, 7, zmienione liczby kursów na linii 14, czy zlikwidowany przystanek na linii 810 – m.in. takie zapisy znalazły się w rozkładach jazdy P.A. Gryf obowiązujących od 1 marca. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Wybieracie się do urzędu stanu cywilnego? Musicie być cierpliwi

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 godziny temu.

  Miało być łatwiej i szybciej – wyszło jak zwykle. System Rejestrów Państwowych, który zaczął funkcjonować z początkiem marca i ma łączyć rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego działa fatalnie. Obsługa jednego petenta trwa nawet godzinę. Czytaj dalej »

 • Zaginęły trzy psy. Nagroda pieniężna za informację

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 4 godziny temu.

  W piątek z posesji na terenie Puzdrowa (gm. Sierakowice) zaginęły 3 psy rasy bernenski pies pasterski (samiec, szczenię i samica). Prośba o pomoc w odnalezieniu czworonogów. Na osobę, która udzieli informacji gdzie znajdują się psy czeka nagroda pieniężna. Kontakt pod nr tel.: 693 292 970. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Udało się wydłużyć nóżki Niny, ale wciąż potrzebna pomoc

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 19 godzin temu.

  Nina Wysocka z Kartuz cierpi na genetyczne zaburzenie rozwoju kości, co prowadzi do karłowatości. Dziewczynka przechodzi skomplikowane leczenie, polegające na wydłużaniu kości. Są efekty, ale rodzina Niny apeluje o wsparcie. Czytaj dalej »

 • Zmarł ks. Alojzy Weltrowski proboszcz parafii w Niestępowie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Dziś po długiej chorobie zmarł w szpitalu ks. kan. Alojzy Weltrowski, wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie. O śmierci kapłana poinformowała oficjalna strona parafii. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 4 marca o godz. 11.00. Czytaj dalej »

 • Ksiądz Michał Mazurek proboszczem parafii w Borowie

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Decyzją biskupa pelplińskiego od 1 marca proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie będzie ksiądz Michał Mazurek, dotychczas proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Konarzynach (pow. kościerski). Czytaj dalej »

 • Sierakowice. "GW Trójmiasto" o fenomenie gminy bez Biedronki i Lidla

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Fakt, że gmina Sierakowice skutecznie broni się przed ekspansją sklepów dużych sieci typu Lidl, czy Biedronka, wciąż jest wdzięcznym tematem dla mediów. Dziś obszerny artykuł na temat „fenomenu Sierakowic” publikuje Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Gmina zaskarży wyrok WSA ws. stawek za śmieci

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Gmina Kartuzy nie zgadza się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zakwestionował poprawność naliczania stawek za śmieci. Samorząd wniesie skargę do NSA. Ale system odbioru śmieci pozostaje bez zmian. Nie będzie też zwrotu pobranych opłat. Czytaj dalej »

 • Kartuzy. Poraniony pies błąkał się przy szkole. Potrzebny mu dom

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 3 dni temu.

  Pani Ania z Kartuz znalazła przy Szkole Podstawowej nr 1 kulejącego psa, z ranami po obu stronach ciała i śladami po łańcuchu lub mocno zaciśniętej obroży. Pies wymaga leczenia i potrzebny mu nowy dom, stąd apel naszej Czytelniczki o pomoc. Czytaj dalej »

 • Pracownicy Urzędu Skarbowego będą dyżurować w gminach

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

  Kartuski Urząd Skarbowy przypomina o możliwości składania rocznych rozliczeń podatkowych drogą elektroniczną. Ponadto w gminach powiatu kartuskiego dyżurować będą pracownicy urzędu, którzy udzielą niezbędnych informacji i pomogą złożyć deklaracje. Czytaj dalej »

  REKLAMA

 • Sąd zakwestionował sposób naliczania opłat za śmieci. Będą kłopoty?

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku unieważnił uchwałę kartuskiej Rady Miejskiej dotyczącą stawek za śmieci. Według sądu gmina przyjęła niewłaściwy sposób naliczania opłat. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale jeżeli NSA go utrzyma, będzie to oznaczało problemy dla wszystkich. Czytaj dalej »

 • Wójt Przodkowa apeluje: bądźmy odpowiedzialni za czworonogi

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  Mieszkańcy gm. Przodkowo nie muszą uiszczać opłaty za posiadanie psa. Jednak włodarz gminy twierdzi, że jeśli nadal będzie rosnąć problem bezdomności zwierząt, może ona zostać wprowadzona. Zarezerwowane w budżecie środki na wyłapywanie wałęsających się psów mogą być bowiem niewystarczające. Czytaj dalej »

 • Gmina Żukowo. Trwają spotkania sołeckie. Są nowi sołtysi

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  W gminie Żukowo trwa cykl spotkań w poszczególnych miejscowościach, podczas których wybierani są sołtysi i ich pomocnicy. Zebrania odbyły się już w sześciu wsiach. Nowych sołtysów wybrano w: Borkowie, Łapinie Kartuskim i Babim Dole. Czytaj dalej »

 • Przodkowo. Zwiększono środki w konkursie dla NGO

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 4 dni temu.

  Organizacje pożytku publicznego działające na terenie gminy Przodkowo będą mogły realizować więcej zadań niż dotychczas. Decyzją rady gminy zwiększono o 20 tys. zł pulę środków do rozdysponowania. Do podziału w konkursie na realizację zadań publicznych w tym roku jest więc 50 tys. zł. Czytaj dalej »

 • Garcz. Konsultacje ws. drogi 211. Bezpieczeństwo pieszych priorytetem

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 4 dni temu.

  Mieszkańcy gminy Chmielno, którzy wzięli udział w konsultacjach w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 211 zgłosili szereg uwag dotyczących głównie ograniczenia prędkości pojazdów i poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dziś spotkanie w Sierakowicach. Czytaj dalej »

 • Egiertowo. Uroczyście otwarto nową halę sportową

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

  Społeczność szkoły w Egiertowie i władze gminy Somonino świętowali dziś uroczyste otwarcie hali sportowej wraz z częścią dydaktyczną i łącznikiem. Nowy obiekt był długo wyczekiwany i pomimo wielu trudności, inwestycję udało się dokończyć. – Marzenia pokonają każdą odległość – mówił wójt Marian Kryszewski. Czytaj dalej »

 • Przyjaźń. Planowana linia energetyczna nie będzie kolidować z zabudową

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Z informacji przedstawionych żukowskim radnym przez szefa Polskich Sieci Elektroenergetycznych wynika, że planowana w rejonie Przyjaźni i Niestępowa linia energetyczna będzie przebiegać w bezpiecznej odległości od istniejącej zabudowy Czytaj dalej »

 • Janusz Palikot w Kartuzach: Ludzie pytają o przyjazne państwo (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Janusz Palikot, kandydat na prezydenta, spotkał się dziś z mieszkańcami Sierakowic i Kartuz. Rozdawał swoje ulotki, dyskutował, chętnie pozował do zdjęć. – Ludzie mają mi za złe krytykę kościoła, ale przyznają rację w kwestiach przyjaznego państwa – mówi Janusz Palikot. Czytaj dalej »

 • Somonino. Zabezpieczono więcej środków na wóz dla OSP

  Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

  Radni gminy Somonino zwołali wczoraj sesję nadzwyczajną, aby zabezpieczyć dodatkowe 125 tys. zł na zakup nowego wozu dla OSP. Decyzję taką musieli podjąć do końca lutego, aby można było w terminie złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie samochodu. Czytaj dalej »

 • Zobacz jakie zmiany czekają nas od 1 marca (video)

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 5 dni temu.

  Wniosek o wydanie dowodu osobistego lub aktu urodzenia w dowolnym urzędzie oraz śluby poza urzędem stanu cywilnego – to tylko niektóre ze zmian, jakie wejdą w życie od 1 marca. Czytaj dalej »

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo

« Poprzednia strona123266Następna strona »