Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

"Dom" na głowie otwarty

Dom do góry nogami. Niezapomniany spacer po suficie

Opublikowany: 2007-05-12 17:46 Autor: Wojciech Drewka

Od dziś można chodzić po suficie w domu do góry nogami wybudowanym w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Niezwykłą budowlę otworzył i zwiedził jako pierwszy były prezydent Lech Wałęsa. Był pod wrażeniem pomysłu Daniela Czapiewskiego, który swoje dzieło traktuje jako symbol mający skłonić do refleksji.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Co najmniej pół tysiąca osób wzięło dziś udział w uroczystości otwarcia „Domu do góry nogami” w Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku pod Wieżycą.

Impreza odbywała się w ramach III majówki Pomorskich Przedsiębiorców, ale głównym elementem spotkania była bez wątpienia niezwykła budowla wybudowana według pomysłu autorstwa Daniela Czapiewskiego, szefa CEPR i właściciela firmy „Danmar”.

Fotel zamiast żyrandola - tego jeszcze nie było. fot.W.Drewka

Fotel zamiast żyrandola – tego jeszcze nie było. fot.W.Drewka

Drewniany dom naturalnych rozmiarów został wybudowany do góry nogami. Wchodzi się do niego przez duże okno i stąpa po suficie. Dom jest lekko pochylony w dwóch płaszczyznach, tak, że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania – bardzo trudno utrzymać równowagę.

- Ma się wrażnie, jakby się było pijanym – mówili ci, którzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć cudo i wejść do środka.

Krótka konferencja byłego prezydenta na parterze, a raczej formalnie na piętrze odwróconego domu. fot.W.Drewka

Krótka konferencja byłego prezydenta na parterze, a raczej formalnie na piętrze odwróconego domu. fot.W.Drewka

Takich „efektów specjalnych” nie spodziewał się sam pomysłodawca budowli.

- Przypuszczałem, że uczucie w środku będzie dziwne, ale nie sądziłem, że będą aż takie efekty – przyznał Daniel Czapiewski, gospodarz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Pod wyraźnym wrażeniem budowli był były prezydent Lech Wałęsa, który dokonał uroczystego otwarcia „Domu do góry nogami” i jako pierwszy, razem z żoną i córką zwiedził wnętrze.

Daniel Czapiewski - sprawca całego zamieszania - pomysłodawca "Domu do góry nogami". fot.W.Drewka

Daniel Czapiewski – sprawca całego zamieszania – pomysłodawca „Domu do góry nogami”. fot.W.Drewka

- Tylko Daniel może mieć takie pomysły, następnym razem powiem, żeby uprzedził mnie co buduje, to będę mógł się przygotować – żartował.

Daniel Czapiewski podkreślał, że dom postawiony na głowie symbolizuje to co działo się w Polsce w czasach komunizmu, kiedy świat stał na głowie, ale nie tylko…

- Myślę też, że w sumie każdy z nas mieszka w takim domu postawionym do góry nogami, wystarczy tylko spojrzeć na naszą rzeczywistość – tłumaczył autor pomysłu.

Na piętrze, czyli formalnie na parterze domu na głowie - naprawdę trudno tam utrzymać równowagę. fot.W.Drewka

Na piętrze, czyli formalnie na parterze domu na głowie – naprawdę trudno tam utrzymać równowagę. fot.W.Drewka

Były prezydent pytany przez dziennikarzy, jak interpretuje tę budowlę, stwierdził, że warto by odpowiednio opisać ten budynek.

- To co mówi Daniel, żeby tego typu budynki stanęły we wszystkich stolicach Europy jest w gruncie rzeczy dobrym pomysłem, bo może dzięki temu ludzie zaczęliby się zastanawiać nad przesłaniem, które ze sobą niesie ta budowla, a jest ono bardzo głębokie – stwierdził Lech Wałęsa. – Oczywiście można się zastanawiać, czy ten budynek powinien stanąć w tym, czy innym miejscu, ale myślę, że warto by go opisać i przedstawić możliwe znaczenia tego obiektu.

Lech Wałęsa z żoną i córką. Były prezydent zastanawiał się, co powoduje utratę równowagi w tym niezwykłym budynku. fot.W.Drewka

Lech Wałęsa z żoną i córką. Były prezydent zastanawiał się, co powoduje utratę równowagi w tym niezwykłym budynku. fot.W.Drewka

Orkiestra grała na dachu budynku, czyli w zasadzie... w piwnicy. fot.W.Drewka

Orkiestra grała na dachu budynku, czyli w zasadzie… w piwnicy. fot.W.Drewka

Nie brakowało chętnych do sprawdzenia, jak można oszukać błędnik. fot.W.Drewka

Nie brakowało chętnych do sprawdzenia, jak można oszukać błędnik. fot.W.Drewka

Otwarcie "Domu do góry nogami" przyciągnęło tłumy. fot.W.Drewka

Otwarcie „Domu do góry nogami” przyciągnęło tłumy. fot.W.Drewka

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [442]

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ferreg

  Teraz jeszcze tylko płonąca stodoła, no wiecie tak do pary ;-)...

 • 1 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  wrażenie niesamowite, ale ...? jakoś ten, który nam "te Polske" , jakoś tam mi nie pasował, jakoś jednak nie

 • 1 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Panie Lechu idż pan już sobie.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  Bolek i Lolek, fajna była to bajeczka, ale co na to tak naprawdę mówią archiwa nie tylko IPN?
  tak naprawdę jemu możemy zawdzięczać polskie piekiełko, głównie jemu, a teraz robi za bohatera i skoczka przez płoty, Małysz kurcze się znalazł, ale powtarzam - dom Daniela naprawdę robi wrażenie, jak i to całe jego haziajstwo, jego kasa, jego pasje, a ile pożytku

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jarosław

  Zastanawiające, jak wszyscy, łącznie z byłym prezydentem, wojewodą, marszałkiem i innymi, którzy są lub byli na szczytach, udają, bo nie wierzę aby nie dotarły do ich uszu informacje na temat traktowania swoich pracowników przez Daniela, że go szanują i uwielbiają za działalność na rzecz.......
  wystarczyło pozostać trochę dłużej na wczorajszej imprezie, żeby zobaczyć i usłyszeć prawdziwego Daniela.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  a co on takiego dokonał? zjechałem stamtąd po 16-tej, ale do tego czasu atmosfera była ok, czyżby coś się później stało? coś wartego odnotowania?

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gligamesh

  jak to znajomy powiedział, bo sam nie znam ludzi.. "czerwono" tam jak diabli...

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  gdzie czerwono? w Szymbarku? ej, znowu coś nie tak usłyszałeś, tam raczej było PO-PiS-owo

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gligamesh

  raczej nie... z resztą zastanawiam się czym ta cała fascynacja.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marzek

  Może ktoś z was zamiast jeżdzic na wakacje własną kasę przeznaczy na coś co pokazuje historię i potrafi spowodować u ludzi zadumę tak jak wie;le obiektów, które zbudowała Pan Daniel. Zamiast marudzić doceńcie, że jest ktoś komu chce się coś dobrego zrtobić

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ***

  Tylko czy tego pana obowiązują jakieś prawa choćby budowlane , może zapytać w ug w Stężycy czy ma pozwolenie na budowę. Chyba ze on tam stanowi prawo - to park krajobrazowy a nie cyrk.
  A jeżeli ktoś myśli że to dla historii a nie kasy to sorry...

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fIlek

  *** - dziwnie piszesz, z konkurencji DANMARU jesteś czy co? Byłem całą imprezę w pobliżu Daniela i jakoś nie zauważyłem dziwnego zachowania. A co do pozwolenia na budowę i całej reszty, to kontrole przytrafiały się tam wyjątkowo często z racji charakteru budynku. Gligamesh - czerwono??? Może ty daltonistą jesteś. Ja powiedziałbym raczej - kolorowo, bo reprezentantów wszelkich opcji było tam mnóstwo. Jeśli chodzi o park krajobrazowy - dom na głowie stoi w takim miejscu, że widać go praktycznie tylko z terenu CEPRu, więc to co pisze mój przedmówca to jakiś bzdet. Czy Daniel zrobił ten dom dla kasy??? W zeszłym roku CEPR odwiedziło zdaje się ok 60 tysięcy ludzi. Jeśli bilety wstępu kosztują 6 zł to daje nam 360 000 zł rocznie. Po odjęciu VATu (22% - wszystkie bilety "jadą" z kasy fiskalnej) zostaje 295 000zł. Załóżmy optymistycznie, że kiełbaski i chleb ze smalcem zarobią jeszcze ze 100 000zł rocznie - wychodzi 395.000zł. Podejrzewam, że co najmniej 15 pracowników pracuje w CEPR na stałe. Roczny koszt utrzymania pracowników (z grubsza przy zarobkach nawet 800zł miesięcznie) to 18 000zł. 18000zł*15 pracowników to 270 000 zł. Koszty konserwacji, oświetlenia obiektów to z grubsza 150 000zł rocznie ( na pewno więcej, ale niech tam...) na razie wychodzi mi z rachunków 395000zł zarobku i 420 000zł kosztów, czyli wychodzi 25000zł straty. Nie wliczyłem tu kosztów budowy domu, sprowadzenia lokomotywy, domu sybiraków, rekonstrukcji dworku, domu na głowie i Bóg wie czego jeszcze. Jak dla mnie to interes życia! - chciałbyś się zamienić???
  Wnerwia mnie, jeśli zawistni "po polsku ludzie" chrzanią bez sensu o czymś o czym nie mają najmniejszego pojęcia. Ja podziwiam tego człowieka i jego rodzinę. Dzięki Niemu zrozumiałem, co znaczyła zsyłka na Sybir, jak przewożono jeńców pociągami, jak wyglądał bunkier partyzantów. Mogłem dotknąć dłonią historii w Kaplicy - polecam wszystkim to miejsce, bo to nie kolejny Disneyland. To obiekt, w którym kultywowane są najpiękniejsze polskie tradycje

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  osobiście zapytałem Daniela - wszystkie budowle są legal...pewnie dalej źle co? może rybki w stawie nieszczepione...?

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzy

  mysle że sami czasami nie wiecie co chcecie wszystko jest super i nalezy pogratulować mu kolejnych pomysłów

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szpieg

  to co robi Daniel dla promocji Kaszub, powiatu to naście razy więcej niż wszystkie biura, urzędasy do promocji itp., ma facet swoją misję i ją spełnia, za własne, ku pożytkowi ogółu, a jak się komuś nie podoba to zawsze zostają wiejskie festyny z kuflem i chamską muzyką w tle, ja do CEiPR-u jeżdżę zawsze z pytaniem - co tam nowego? i prawie zawsze coś nowego zastaję, a jeżdżę wcale nie tak rzadko

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paulina

  a ja tam jaade xD

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # klaudynka

  bardzo fajny domek

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karolka

  Bardzo fany domek.. Trochę mnie to dziwi bo drzwi są na górze, ale tak to fajnie

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przemo

  fajny... dom dla posłów

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Róża Urbaniec

  Wspaniała sprawa musze koniecznie to zobaczyć

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # juz istnieje taki domek

  jestwm ciekawa jakie beda komentarze jak sie wyda ze juz na swiecie ktos inny wymyslil taki dom a Pan Danoiel tylko skorzystal z pomyslu

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monisia

  haha

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kwiatek

  wlasnie wrocilam z tamtad dom poprostu ekstra...bardzo polecam

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # swojak

  Jak czytam te zawistne teksty to mi sie tylko zal robi typów co w zyciu nic nie osiągneli a gebe otwierają ,jak to trafnie wyliczył kolega FILEK cepr nie przynosi Danielowi dochodów, znam go wiele lat i jego "bzika" na punkcie promocji Kaszub,podziwiam go, przed otwarciem domu padał ze zmęczenia i to ze nieraz opieprzył swoich pracowników-to normalka jak Kuba-Bogu tak doskonale znamy te przysłowie Daleki jestem od podlizywania sie-bo nie musze jak ci pracownicy któzy nie mając odwagi skarzą sie anonimowo na forum-nie jestem pracownikiem Daniela -Dano to rewelacyjny-goscinny kolega i człowiek który coś po sobie zostawi-TAK DALEJ DANO

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mix

  a ja go nie znam ale facet miał pomysł i jedno co mnie wkurza to wasze głupie teksty pod jego nazwiskiem jaki to człowiek to inna beczka może jest taki a może i inny ale zrobił coś fajnego i to właśnie tę rzecz powinno sie oceniać tak mi sie wydaje

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monia

  Nom supcio chata :) warto pojechać :)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KaRoLiNa

  To ByLo SuPeR JaK ByLaM W SrOdKu TeGo DoMu.....CaLy CzAs SiE PrZeWrAcA:D:D

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DANIO *********

  HEHE BK Z TEGO DOMU ... KTOS CHCIAL BY W NIM MIESZKAC? HEHE :-]

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mix mix

  niezly ten dom ale zobacze go na wlasne oczy

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mix mix mix

  niedlugo zwiedze ten szalony dom nigdy nie jest lepszyna fotce

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # [G]enesi[S] to noob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [G]enesi[S] to noob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daian r

  Bardzo pomysłowe i nietypowe

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # polo

  Odiazdowe

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rtyhtrh

  łazaaaaaaaaaa##########%

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Imie Nazwisko

  Doooooooooooooooooooooooooooooobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Super tam jest ma sie wrazenie jakby czlowiek stal do gory nogami wlasnie wrocilam z tamtad z wycieczki klasowej POLECAM

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # forest

  cholera! dobre to (pomysł domu).... a jeszcze lepsze, ze juz stoi i można go zwiedzić... a najlepsze, że wszyscy piszą że sie w nim traci stabilność i takie tam (choroba morska czy cuś). nie jestem wprawdzie masochistą ale chcę to sprawdzić na własnym, że tak powiem, żołądku. nie od parady sie przecież sie studiowało (czyt. piło) tyle lat żeby takie zawroty miały mi grozić:). no ale ze zwiedzaniem jest pewien problem... mieszkam w Zielonej Górze i mam troche daleko. mimo to już planuje trasę, którą najlepiej będzie dojechać tam na stopa. tak wiec jeszcze tylko troche wolnego czasu i... PRZYBYWAM:) hehe....
  no i jeszcze raz przyznam , że pomysł świetny, bo zrealizowany. I dzieki za to... bo niestety mało sie u nas realizuje... mimo, że sie ma pomysły, mimo, że sie dużo gada.
  pozdro!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Moana

  Dom rewelacyjny!!!! świetny pomysł a Pan Wałęsa też super!( jak i to poruszają inni)
  Polecam wycieczkę tam piękna okolica

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # azi

  Pan Daniel to człowiek pozytywnie zakręcony :) ma swoją pasję i bardzo dobrze :) cały CEPR jest ok :) sporo historii, ale jak widać z niektórych wpisów jest to potrzebne :)
  a domek do góry nogami ? REWELACJA !! błędnik dostaje ogromnego kooooopa
  będę wszystkim polecać :) SUPER, naprawdę SUPER :):):)
  fantastyczne miejsce :)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kubasii

  jutro tj 3.06.07 tam jade mam jakies 80 km mój teść tam był podobno super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # asia p

  napewno tam pojade!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rafotograf

  Gratuluję pomysłu domu i całego Centrum.
  Gorąco polecam jako całodniowy wypad z rodziną.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maculu

  Byłem, zobaczyłem, zwiedziłem, mało co mnie rusza (karuzele, kolejki górskie) ale chałupa jest odjazdoooowaaaaa.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaris

  oooooooo!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aneta Gondola

  Chcialam dojechac do odwroconego domu ale wujek ani ciocia ani kuzynka nie wiedzieli gdzie jest ale pozniej juz wiedzieli tylko ze to bylo w niedziele dlatego bylo za duzo tloku

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja:)

  jest zaje*iście :D

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # napoleon

  ten dom był super ale jak wyszłem to mi sie zakreciło w głowie

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marta

  super to jest bylam to i badzo polecam tam pojechac

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emilia z Pucka

  "dom do gory nogami"... fascynacja....poprostu superancki pomysl.. warto przezyc te "efekty specjalne"... smiechu co niemiara. Fajnie wybrac sie z wiekszym gronem.. reszta do zwiedzania tez warta uwagi...POLECAM SZYMBARK I OKOLICE...

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koli

  Lech Wałesa zrobił najwiecej dla olski ze wszystkich ludzi! a dom jest super!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koli

  Polski*

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # klaudia

  mialam tu pojechac ale owolali super jest ten dom

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Namedale z Sasina

  Jesteśmy zafascynowani tym niezwykłym miejscem:) Wrażenie jest naprawdę niesamowite,gdy chodzi się po "Domu do góry nogami" :D przyjemne z pożytecznym,bo można się pośmiać,pozwiedzać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Polecamy:)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # madzia

  suuuuuuuuuuper ten domek naprawde mozna zwariowac czy sie jest na dole czy u gory he he POLECAM

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zwiedzajacy

  domek super... obiekty na terenie Centrum poniekąd zabytkowe, ale niestety ,,kazdy z innej Parafii"... na czym cierpi sztuka całego tego terenu! przewodnicy młodzi , aczkolwiek wzorowi i bardzo uprzejmi... ale niestety widziałem zajscie kiedy to chyba szef, gruby i czerwony wydzierał sie na pracowników... niemiły widok... karygodny, zasób słów ograniczony do tych na k... i nie tylko! brak u niego prezencji i oznak kultury!

  Niby to biznesmen roku... mozna by polemizować....

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gość

  Podzielam opnie zwiedzającego.....Byłem świadkiem niezwykłego wydarzenia. Wybrałem się pewnego popołudnia z rodziną do Szymbarka, aby obejrzeć słynny dom do góry nogami. Nie wierzyłem własnym oczom - widzę postawnego faceta ryczącego (bo to nie była mowa tylko stek przekleństw i wyzwisk)na jakiegoś człowieka. Mówię do przewodnika, że jakiś turysta się awanturuje i można by wezwać Policję, a on na to: Nie, to nasz szef.Można ująć to krótko:skansen (jeśli można tak to nazwać) w Szymbarku znajduje się na ulicy Szymbarskich Zakładników w sensie ścisłym i przenośnym.Współczuję wszystkim pracownikom.....a może tym wszystkim zajęłaby się Inspekcja Pracy, przeciez żyjemy w XXI wieku

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # byłam

  byłam tam w sobotę i wlasnie na tej duzej sali biesiadnej tez ktos postawny nadawł do telefony jak najęty, drzac sie na całe Centrum uzywając własnie takich słów... współczuje im wszystki nawet turystom, którzy w obawie przed niesłusznym zmieszaniem z błotem uciekali... na pewno ze swoim zdaniem oTym niby Wielkim a jakze pustym Danielu Czapiewski.... bo podobno mozna także oberwać od niego tak że laduje sie w szpitalu, a On nie ponosi nigdy zadnych konsekwencji.... Inspekcja Pracy na pewno juz o nim wie...

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # w-wa....

  my równiez widzieliśmy to zajście... aż wstyd miec takiego szefa! karygodne zachowanie, ale może w końcu ktos sie nad nimi zlituje! może jakis Urząd....

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Doriii

  bekaaaaaaaaaaa bylam tam i latałam po ścianach beka na maxa heheheheheheheh. Stoi sie 1,5h w kolejce zeby tam wejsc na 5 min ale warto:):):)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja...

  no ... wrazenie niesamowite.... dom zajefajny, a własciciel wielki jak słoń.....

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  Wpanialy pomysl, perełka architektury. Gratuluje pomyslu. Co do czekania, to poprostu warto wybrac sie tam w tygodniu, bo wtedy jest najmniej ludzi. Ja osobiscie czekalam 5 minut. A jesli chodzi o reszte to bunkry zrobily na mnie ogromne wrazenie. Szczegolnie odglosy z wojny. Polecam.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mamunia

  domek super.........

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oksana

  Ten wspaniały domek zrobił na mnie wielkie wrażenie.Kiedy byłam w środku było dziwnie i śmiesznie...
  Człowiek,który wpadł na tak odjazdowy pomysł jest
  WIELKIM CZŁOWIEKIEM

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Martyna Czub

  chciałabym mieszkać w takim dommku...! Musze tammm pooojechać!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # monia

  rewelacja ;-))) polecam każdemu do przetestowania błędnika
  nawet dzieciaki wymiękają, uwaga ludziska z choroba lokomocyjną bo trochę żołądek zaczyna fiksować
  całe muzeum godne podziwiania
  polecam

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cdn

  fajnie tym bardziej że tak samo się nazywam jak pomysłodawca chciałbym go poznać , super lekcja historii,

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cdn

  niestety do domku nie dostaliśmy się na pewno tam wrócimy jesteśmy pod wrażeniem polecamy

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # madziarka

  super wrażenie, totalny zawrót głowy, najgorsze czekanie w kolejce ( 2 godzinki), ale jak pogoda dopisuje można się trochę opalić he he

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piosenkarka

  tam jest odddddjazdoooowo!!! polecam

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alan

  fajny dom wspanialy pomysł pojade tam na pewno!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # agatka :)

  W domku jest naprawdę super! Gratuluję pomysłu.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fIlek

  A ja tam wracam za 2 dni. Co do rzekomego zachowania właściciela - proponuję osobiście pokierować wieloosobowym zespołem ludzi jak Daniel i wytrzymać godzinę bez przekleństw - wtedy pogadamy. Czy zły człowiek zorganizowałby światowy zjazd Sybiraków albo międznarodowy zjazd świętych Mikołajów? Nie wierzę. Dodam, że wszystkie te imprezy są nie tylko non-profit, ale jeszcze przy okazji są finansowane przez Daniela. Zakochałem się w Szymbarku i Kaszubach, przy okazji dowiedziałem się wiele o mieszkańcach - tak działa Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Kto nie był, niech tam pojedzie.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dodatek

  kolego filek.... proponuje popracowac u Daniela, zmienisz zdanie jak skarpetki! rozmawialem z pracownikami danmaru, a oni raczej nie kłamią!!

  przyjzyj sie jemu, 150 kg., czerwony jak burak, jedzie od niego alkoholem i w dodatku naganne zachwani... i to posród obcych! kazdy z nas ma rozum po to , żeby nad soba panowac... co innego zwierzeta!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcin Wróblewski

  Byłem w nim czujesz sie jak byś był piany

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Egzo

  Smiesznie sie chodzi po tym domku... Rzeczywiscie błędnik wariuje. Chociaz nie do tego stopnia zeby sie zataczac i wpadac na ludzi jak niektórzy udawali.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zbynio

  parodia brak miejsc parkingowych ,ludzie stawiaja swe samochody w lesie przy szosie do szymbarku byle jak i byle gdzie korki zajebiste a ludzi ogrom ,ale ogolnie super

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mistyk

  cały skansen jest super ,ciekawa lekcja historii,warto zwiedzać z przewodnikiem,taki sam koszt a bez przewodnika było by mniej ciekawe.Mniejsce które uważam za najciekawsze na kaszubach

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Arek Jacyszyn

  Jest Krzywy Dom w Sopocie , A teraz jest Dom Do Góry Nogami , więc niech powinni zbudować teraz Dom Pod Ziemią , albo
  Dom Przechylony Na Bok ...

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # duch

  jak tam dojechac z chojnic

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # duch

  mogli by mi taki domek postawic tylko zeby normalny byl

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kamcio

  byłem tam dzis i nie mialem zamiaru stac w tak wielkiej kolejce do "Domu do góry nogami" kolejka poruszala sie w tepie żółwia albo i wogule sie nie ruszala. Do owego domku moze wejsc jedynie 12 osob jak wyliczylem zwiedzaja ten domek srednio 8minut a wiec wychodzi na to ze ostatni którzy stoja w kolejce nie beda miec tyle szczescia i nie wejda tam. Mi osobiscie nie chcialo sie tam stac bo zapowiadalo sie na deszcz i stwierdzilem ze wruce do szymbarka we wrzesniu. Pozdrawiam Kamcio

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # milencia

  nie no jak tam sie wejdzie to odrazu sie tracie rownowage wiem bo bylam....polecam wszystkim tego sie nie da opisac....pozdro dla wszystkich;****

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Annie

  Warto zwiedzić to miejsce...Byłam tam 2 tygodnie temu, gdy wracałam znad morza i wczoraj...:)Jak widać w to miejsce z chęcią człowiek wraca. Reklamy mało, ale ludzie przekazują jeden drugiemu, że warto tam pojechać.Wrażenie robi bunkier..no i domek do góry nogami. Resztę też warto obejrzeć i posłuchać przewodnika, co ma na ten temat do powiedzenia. Wrażenia w domku niesamowite. Pojechałam tam drugi raz, żeby przeżyć to jeszcze raz i tym razem dokładniej obejrzeć dom wewnątrz, bo za pierwszym razem byłam za bardzo skupiona na tym, aby zapanować nad problemami z równowagą:]. Z Chojnic dojazd bardzo prosty...Trzeba jechać po prostu drogą na Brusy do Kościerzyny. Miejscowość jest 10 km za Kościerzyną jadąc w kierunku Gdańska. Jadąc bądźcie czujni, na policję(z radarkiem) natknęłam się aż trzy razy. Wszystkim życzę miłego zwiedzania:)Aha! w pobliżu jest też najwyższe wzniesienie Wieżyca i można wejść i obejrzeć panoramę okolicy z 35-metrowej wieży widokowej. Polecam!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # komin

  wrazenia niesamowite!!! bardzo dobry pomysl!oby takich wiecej musze koniecznie jeszcze raz odwiedzic ten dom! Garaco Polecam!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hamerykanin

  Nic nowego pod sloncem, amerykanie jak zwykle byli pierwsi... z glupim pomyslem

  http://www.lostparks.com/udhouse.html

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hamerykanin

  Nie wspominajac o japonczykach of course :)
  http://www.nipponsoup.com/2007/01/16/japanese-upside-down-house/

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hamerykanin

  No i oczywiscie ruske, a jakze :)
  http://www.englishrussia.com/?p=494

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Justa

  Byłam tam kilka dni temu i bardzo mi się podobało, a zwłaszcza dom do góry nogami!!!;) Super uczucie, tego sie nie da opisać;D;D

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anatoliju Czugow

  Ja tez bylem pierwszy

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anatoliju Czogow

  Jak dom mi jebnol ze skaly na komin to rez tak mialem ale nikt nie jezdzil ogfladac

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zosienka

  było naprawdę ciekawie!! nie zapomnicane wrażenie.!!!! warto jechać...
  Hamerykanin dom do góry nogami nie był pierwszy na świecie ale pod takim kątem tak!! krytykujesz tylko,.. może jakies +?

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karla

  Byłam tam dzisiaj:) wrażenia niesamowite, na chwilę można poczuć się jak w innym świecie. Kto ma okazję, niech to sprawdzi.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # patinka

  ej a jaki cennik tam obowiazuje??ktos pomoze?

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mleczko

  "nie takie rzeczy my robili ze szwagrem po pijoku"

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # EWELCIA

  OD OSOBY 6 ZŁ W GRUPIE OD 10 OSÓB PO 5 ZŁ

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # łuki

  super pomysł z tym domem tylko bedąc w nim czuje sie jakbym wypił 2 flaszki

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # beatka

  mam nadzieje ze bedzie fajnie bo jutro tam jade....:pp

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # julka

  bylam tam wczoraj z mamą, szkoda ze kolejka była tak długa że nie sposób było tam wejść do tego domku do środka , ale moze tam przjadę raz jeszcze i będę miała więcej szczęścia????? Może z rana?!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KiCIa:]

  Ale fajny ten domek niedługo tam jade:))
  Ja juz nie moge się doczekać widzialam jak ten dom wyglada na zewnątrz
  ale nie wiem jak w środku chyba zarabiscie :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JORGI

  ale bajer ???????????????????????????????

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kleszczyk_1

  Po prostu rewelka. 3godzinne stanie w kolejce po to by tam wejsc na te 3 minutki oplacalo sie w 100%...wrazenia po prostu niezapomniane:) polecam na przyszlosc:) jeszcze tam wroce:)::)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hakaChi

  Pomysl nie taki nowatorski: http://www.marksimonson.com/article/74/roadside-attractions-strange

  ale wykonanie znakomite:)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ziom co zbiera zlom

  super hatka normalnie polecam wszystkim warto tam pojechac.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  A ciekawe kto wzioł pod uwagę to że do tego domu wchodzi się na 5 minut a w kolejce do niego czeka się 3 albo i nawet więcej godzin !!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bezczelny

  kolejka na 3 h na pewno a ja wepchałem się na bezczelnego.nikt mnie nawet nie zauważył

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bezczelny

  wryłem się w początek kolejki jak gdyby nigdy nic

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bezczelny

  całe życie jade na bezczelnego

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kornik

  Chata taka sobie.Myślałem że na górze jest z kamienia a to tylko jakiś styropian. Kicz.Pomysł żywcem zdarty z Chin czy USA.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdegustowany

  Już tam nie pojadę.Musiałem się mijać "na lakier" na wąskiej uliczce ,ukradli mi radio i porysowali brykę.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beach

  Kolejka i mafia jak "na Kasprowym" w Zakopanem.Porażka

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZACHWYCONA

  DOM?Cos wspaniałego,tylko wydaje mi sie po przeczytaniu parunastu komentarzy,ze ludzie w Polsce jeszcze nie dorosli do takich rzeczy,zeby ogladac własnie cos tak innego,cos zwarjowanego,najlepiej wychodzi im doszukiwanie sie bogactw w takim przedsiewzieciu,pogratulowac tylko,nigdy nie wyjdziemy z tej europejskiej dziury,przez nasze głupkowate myslenie!!!!!czy ktos pojechał tam w ogóle by zobaczyc te jakze swietne budowle,zastanowic sie nad transportem lokomotywy,dego wielkiego drzewa?ile ludzie zadali sobie trudu,hm...ale po co nadtym myslec,lepiej sie przyczepic,ciekawa jestem jak zareagowali na te niepowazne komentarze Ci,dzieki którym mozemy popatrzec na cos zupełnie innego?Ale tak to tylko Polak potrafi.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karciaaa....

  HMmmm.... Ostrzyce to troszkę wiocha ale ten dom wyśmienity.... Byłam tam i wiem polecam i wogóle......

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # FAFIK Braniewo

  Bylem Tam niesamowite przezycie kreci sie w glowie co wspanialego polecammmmmmmm

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yyy

  nie bylam i nie chcem byc wielka mi atrakcja wystarczy ze poloze sie na lozku i popatrze w sufit i se to wyobrzarze nie musze az tak dlugo jechac a efekt ten sam ;))

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mar

  niezapomiane wrażenie polecam

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lady BIrd..PrzYwidz

  Byłam....Polecam....super wrażenia:D

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marzena

  Kochani właśnie wróciłam z urlopu w borach tucholskich na kaszubach.Zwiedzałam skansen domów z drewna i jest co oglądać a dom do góry nogami to jest super,emocje przebywania w srodku to jest coś czego przyznam nigdy się nie spodziewałam,nie wiedziałam czy jestem w przestrzeni,czy po wypiciu czegoś mocniejszego jest super polecam to jest nie do opiania!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wozniak k

  a widzieliscie dom ktory sie kreci masz goraco w salonie to sobie obracasz do cienia bylem tam jest super

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wozniak k

  dom obrotowy jest kolo n sacza jest tam nawet pojazd jaskiniowcow iwiele ciekawych rzeczy sprawdz na dom jak slonecznik dodatkowe informacje na gg 10425543

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mateusz stamborski

  przepraszam za mojego brata tak wogule to fajny dom

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pawlak malgorzata

  bylam w szymbarku dnia 2.09.07 widzialam ten domek zajebista sprawa

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kafarek

  suuuper;) musze sie tam wybrac :p

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bea N

  Naprawdę warto zwiedzić - wrażenia gwarantowane ale uwaga na złodzieji samochodów - może policja powinna sie zainteresować

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ter kok

  bylam jest super

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mamuska

  bylam w szymbarku ale najwiekszy problem to zaparkowac auto

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qbas

  A ja nie bylem i badzo mi z tym dobze

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr Wlezien

  Spadalski!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dominek

  pozdrawian kacpra z wejherowa

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HABEŻ

  BARDZO ŚWIETNY KLIMAT-POLECAM!!DOM DO GÓRY NOGAMI ZASKOCZYŁ MNIE I MOJĄ RODZINE ,BŁĘDNIK WARJUJE I WARTO STAĆ W TEJ 100 METROWEJ KOLEJCE>>MOJA CZTERO MIESIĘCZNA CÓRKA BYŁA NAJ MŁĄDSZĄ UCZESTNICZKĄ ZWIEDZANIA TEGO DOMU!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BEATA

  WKURZA MNIE TEN GŁUPI KOMENTARZ TYCH KTÓRZY TAM NIE BYLI I PIEPSZĄ BZDURY NA TEN TEMAT,NIECH SIEDZĄ W DOMU I PILNUJĄ SWOJEJ BIEDY ŻEBY IM NIE UCIEKŁA!!!!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # swiderkowa

  świetny ten domek ale nie byłam:D:)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marta

  a ja jeszcze tam nie byłam :-(

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # edek

  co za świnia a ten dom fajny ale zbudowany na ludzkiej krzywdzie!!!!!!!!

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec okolic Szymbarka

  No całkiem ciekawe wypowiedzi,tylko każdy widzi ten dom a szczególnie całe to miejsce wokół i myśli że są w najciekawszym miejscem na świecie.A ciekawe co myślicie o sprawie pomnika płk.Dambka i co myślicie o konflikcie mieszkańców Szymbarka odnośnie ulicy Szymbarskich Zakładników.A jeśli ktoś myśli że to taka piękna sprawa to powinien zapytać powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Kartuzach co on wie o tak sławnym miejscu (przecierz on tam nawet bywał,pewnie prywatnie bo nic nie widział) Jeśli mój głos nie jest ciekawy lub obiektywny to najlepiej zapytajcie zwykłych mieszkańców Szymbarka jak oni to widzą,chyba powinni wiedzieć njlepiej.
  Pozdrawim

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mery

  Tam jest super!!!!!!!!! Pojechałabym jeszcze raz.

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # didko

  bajerancki pomysł i jeszcze lepsze wykonanie ten kto to zrobił musi być z siebie dumny

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gg7563490

  ten dom stawiał mój wójek po pijaku dlatego do góry nogami:P żart

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # adriano

  Jeszcze tam nie byłem a już mi się podoba

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gucio

  zarempiście to zrobili szkoda że mie tam niebyło ale morze pojade

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasia

  Słyszałam że warto go zobaczyć!!Właśnie się tam wybieram:-))))

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paulina

  Bylam tam wczoraj :) kręci się w głowie i to jak:):) traciłam równowage no ale nie spadłam hehe świetnie tam jest polecam :):):) Mam nadzieje że przyjade do tego domku jeszcze raz :)

 • 0 0 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oleńka

  super tam jest

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mariusz a co cie to

  byłem tam i beło zajefajnie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monika Lubińska

  w Szymbarku było świetnie
  ten do jest superowski :)
  pozdrowionka

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to ja Wojtek Kwaśniewski

  WOJCIECH KAWSNIEWSKI to ja głupek bo jest nie poważnym ŚWIRUSEM

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Super Man

  bylem tam super na pierwszym pietrze wydaje sie jakby ci cos pchalo

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bor

  budowa tego domu to przejaw glupoty daniela cz.w celu zwrocenia na siebie uwagi. przedstawia uderzenie wody sodowej do jego lepetyny jak i pokazuje ze ma zbyt wiele pieniedzy.-mozna teraz domyslic sie dlaczego wojt stezycy czesio witkowski przesiadujac calymi dniami przy pollitrowce w prywatnej firmie "danmar" ktorej zrobil droge asfaltowa przez las z funduszy gminnych.jesli ktos ma problemy jakies to pan czesio chetnie pomoze i chetnie daje wszystkim swoj prywatny tel. kom.608-623-273 oczywiscie przy odpowiedniej"MOTYWACJI"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkanca szymbarka-niezalezny

  .nie wiem czy pan wie ale panstwo trojanowscy calymi latami prosili i pisali podania do wojta stezycy czeslawa witkowskiego aby znalazl godne miejsce dla pomnika.wojt jako kaszub i "lokalny patriota" rowniez organ decyzyjny mogl sprawe godnie zalatwic.to on dopuscil do profanacji.krzyz ten powinien juz dawno znalezc sie na jego prywatnym podworku {skoro nie potrafil rozwiazac problemu} w celu podjecia dalszych godnych dzialan[-z calym szacunkiem do krzyza ale nie do proznosci wojta jak i braku poszanowania prywatnej wlasnosci].dlaczego macie pretensje do panstwa trojanowskich z gdanska?-dlaczego pobito rodzine tych panstwa? dlaczego nikt z was nie zaproponowal aby zabrac krzyz na wlasna posesje? na co wszyscy czekaliscie? ".lokalny patriota "wojt stezycy czeslaw witkowski zlekcewazyl symbol pamiatkowego krzyza a wymaga sie aby ludzie spoza spolecznosci lokalnej pielegnowali na wlasnej prywatnej ziemi "kukulcze jajo"-{sam "olewajac wszystko"}panstwo trojanowscy wykazali sie duzym,duzym taktem i ogromna cierpliwoscia chcac na swojej prywatnej ziemi znalezc miejsce dla tej pamiatki-nikt ze spolecznosci lokalnej nie staral sie zaproponowac kompromisu i tak krzyz stal sie karta przetargowa- duzo jest ludzi porzadnych na kaszubach-ale czy napewno duzo?- nie szukajmy winnych .wybralismy wojta na trzecia kadencje ,to on ma sluzyc dla nas.nie lubimy gdy z naszych symboli urzadza sie przedstawienia -pozdrawiam mieszkanca z szymbarku zycac mu pozytywnego myslenia.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pozdrawiam edka z wczesniejszego koment.

  calkowicie sie z toba zgadzam.-zetknalem sie z tymi ludzmi ponad 20 lat temu.sa to prostacy ktorzy zbudowali ten dom na ludzkiej krzywdzie.tatus zezowatego daniela jan czapiewski to byly prezes r.s.p. somonino ukradl kiedys pomysl inwestycyjny -na tartak od mojego przyjaciela inzyniera z gdanska-wykpil go a pozniej zwolnil.-po latach zaprzyjaznil sie z wojtem stezycy cz. witkowskim zalatwiajac wszystkie sprawy inwestycyjne z tym zwiazane-"dzialkujac sie odpowiednio".jan czapiewski slynal w swoim czasie bedac prezesem r. s. p . somonino z bogatych goscin na ktorych przyjmowal redaktorow z bardziej poczytnych gazet w tym szczegolnie redaktorow z gdanska serwujac jadlo 'trunki nawet dziewczynki -wszystko po to aby go chwalono w artykulach.znalem go -byl to prostak ktory cwiczyl sie w przemowach w poniedzialkowych spotkaniach o godz. 10 z kadra kierownicza.-dlatego nie powinno nikogo dziwic ze ma nieokrzesanego synka daniela ktory jest jego kopia.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "swojaka" -czlowiek ze wschodu

  jaki ty swojak? -swojacy to sa ludzie z kresow -a "dano"to nie mafiozo -tylko kupa odchodow.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do czlowieka ze wschodu

  zgadzam sie z toba ze "dany" to nie"Don Vito" i ze jest kupa odchodow ; jednakze z malenka uwaga i sprostowaniem :"dany" to kupa odchodow zmieszana ze slonina.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czlowiek

  super ale nie wiem gdzie sie jedzie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ustrzanka

  Słyszałam o tej budowli,więc dzisiaj, postanowiłam pojechać tam z mężem.Zapoznałam się z komentarzami - są ciekawe,wiem już jak tam dojechać,ila zapłacę,ale czy dom jest dostępny do zwiedzania codziennie?Jak się uda wejść,na pewno opiszę wrażenia!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lalala

  a gdzie jest ten dom w gorach czy gdzie???

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # asia

  hehe pomyslowy ten dom a czy mozna wiedziec jesli by ktos wiedzial gdzie on sie znajduje w jakim miescie lub wsi??

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojciech Drewka

  Droga "asiu" tak jak napisaliśmy dom znajduje się w Szymbarku,na Kaszubach, na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jeżeli chcesz tam trafić to jadąc trasą Żukowo-Kościerzyna, nieco ponad 2 km za Uniwersytetem Kaszubskim w Wieżycy musisz skręcić w prawo.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # falcone

  Czy wie ktoś czy w grudniu będzie otwarte?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kuba

  Podajcie mi stronę internetową tego domku:D

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www pl zezowaty daniel

  strona domku powyżej

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # P.H

  nawet fajny ten domek

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myszka

  widziałam lepsze

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Olcia :P

  Zwiedzając Kościerzynę, Centrum Edukacji i Promocji Regionu itd. na Kaszubach byłam również w tym domku. Tam jest naprawdę super! Jak się wejdzie to lecisz na boki, ale to i tak nic takiego. Jak się wejdzie na górę to jest dopiero jazda. Tak rzuca, że aż się raz przewróciłam hi hi. Ale tam jest naprawdę extra!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hrd, u

  uuuuuuu

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do olci

  jak chcesz mieć dobrą jazdę to rzuć się pod tramwaj.to dopiero będzie jazda

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # seby giordano

  che casa bastarda

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # erboristeria il risveglio solarino

  questa abitazione e adatta a chi nella vita vede tutto al contrario, per far sì che possa avere un riordino senza saperlo.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zozol

  dopiero tam jadę ale myślę że będzie fajnie. spoko loko

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karolcia19

  Ale spoko hauser ;), ciekawe czy dało by rade tam zamieszkać.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # menia=*

  fajne focie pzdr

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piwosz

  dobre pomysły nigdy nie są złe

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kuba

  byłem tam naprawde polecam!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kim

  ide tam niedługo

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kim

  sory ,idę

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obeznany

  fajnie,wszystko fajnie gdyby tylko pomysl tak naprawde byl jego!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pelcia

  warto zobaczyc!często bywa, ze cudze chwalimy, a swego nie znamy !!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr gurtowski

  a ja go zwiedzałem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # martyna lipnicka

  to jest super przeżycie!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # martyna lipnicka

  to jest super przeżycie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # max

  super panie Danielu

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # angelikawiciel

  ja bylam w tym domu i jak wyszlam do mi sie az sie zakrecilo w glowie bylam tam z kolonoa w roku 2007. na koloni bylam w bieszkowicach.moze znacie to miejcowoscjak tak to napiszcie na ten numer e-mail podaje andziasztum@o2.pl prasze napiszcie to jest bardzo wazne.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # angelika wiciel

  jak bedzie tam jakas wycieczka to mnie zabieszcie bo ja bym chcila jeszcze raz zobaczyc ten dom do gory nogami.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # angelika wiciel

  a jak cos to napiszcie na ten numer e-mail co wam podalam ok.ale wescie to wycieczke zalacwie.a i jeszze mi jak cos to mi napiszcie ile bedzie kosztowala dora?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nikola Wójcik

  hehe to były czasy fajnie było chodzić po suficie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mags

  zeby udzielac sie na forum to trzeba ukonczyc szkole jakakolwiek??czy sie myle?bo tutaj ludzie nie blyszcza znajomascia ortografii,az glupio sie czyta cokolwiek z takimi bledami.wiec!!ludzie najpierw ortografia a pozniej udzielanie sie na forum.pozdrawiam!

  jutro jade ogladac ten domek:D

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Syla

  Drogi magsie! Nie zgadzam się z Tobą,że,aby udzielać się na forum trzeba ukończyć jakąkolwiek szkołę.Nie bąź aż takim zgrywusem i zwróć uwagę na swoją pisownię!Ty za to nie błyszczysz znajomością interpunkcji.mags,człowieku najpierw interpunkcja,a później udzielanie się na forum.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Syla

  P.S. Twoją nazwę celowo napisałam małą literą, ponieważ mam szacunek, ale nie toleruję, aby ktoś zwracał uwagę drugiemu, a sam popełniał błędy!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oliwia Kulawska

  super dom niedługo wpadniemy z wizyta z kalasa

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # henix

  naprawde zajefajny domek!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wiktoria.R_ _ _ _ _ _ _ _

  miałam tam jechać z klasą ale było za mało osób a tak wogule ta wycieczka była droga !!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ania

  ladnie tam musi byc
  i bym chciuala tam pojechac
  pozdro:*

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # natalia

  ladnie tam moze byc i chce tam pojechac

  pozdro:**

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krzysztof P.

  ladnie tam moze byc i chce tam pojechac , pa pozdrawiam was mile krzysiu (:-) i Gosia ,Damianek i Wojtek i Danusia(:-)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krzysiu P.

  Dla was http://www.youtube.com/watch?v=_GCGMCgOwcs&feature=related

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sylwia

  super

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KaSsia

  Super dOmek dO gÓry nOgami!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Migotka z Gdyni

  Świetna sprawa!!! Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy piszą na tym forum, że to nic ciekawego czy czepiają się człowieka, dzięki któremu powstał chociażby ten dom do góry nogami... Ja wogóle nie miałam pojęcia, że takie miejsce istnieje, a jak zobaczyłam te wszystkie atrakcje to byłam w szoku! Jak dla mnie to rewelacyjny pomysł, bo warto zobaczyć chociażby to, jakby się zyło w takim domu, czy poczuć się choć przez chwilę jak nasi rodacy, którzy w latach 40 wywożeni byli na Sybir, wyobrazić sobie co oni czuli siedząc w tych wagonach... Co prawda nie jestem i nigdy nie byłam żadnym fanatykiem polskiej historii, ale to co ujrzałam i przeczytałam zrobiło na mnie mega wrażenie!!! Jak najbardziej polecam wszystkim wyprawę w tamte okolice :)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # angelika kołodziej

  super ten domek jeszcze tam nie byłam ale własnie sie tam wybieram z rodzinką wrazenie na zdjeciu super bardzo mnie ciekawi jak tam sie chodzi ten kto to wymyslił to naprawde ma talent elegancki

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bobek

  to jest dom o którym marzyłem

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SANDRUSIA

  REWELACJA AZ MI GACIE DO GÓRY NOGAMI STOJĄ

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lol

  byłam w szymbarku i w tym domu. tak se bo za mało mebli.eeeeeeeeee

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zbynio71

  Ale Wy jesteście chorzy, poniecać się tym że facet wywalił dom do góry nogami.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakochany w Kaszebach

  Zbynio71 - pojedź do Szymarku, a zobaczysz czym się ludzie podniecają. Całe centrum jest super miejscem na spędzenie wolnego dnia. 2-3 razy w roku jeżdzę do stolicy Kaszub (Kartuz), Szymbark mam po drodzę - zawsze wjeżdzam i jakoś mi się nie nudzi

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monika R***

  byłam tam... super!! :)))

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monika R***

  Zakochany w Kaszebach- Masz całkowitą racje:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # łukasz maciszonek

  jajutro tam jade

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ziom

  ja tam jade z klasa:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja :)

  Byłam tam wczoraj , ale z powodu gigantycznych kolejek do domu do góry nogami nie zwiedziliśmy go. Z resztą złapała nas burza :( Ale pocieszam się tym ze nie mam daleko do Szymbarku, więc w każdej chwili mogę tam pojechać . Polecam to miejsce , na prawdę WARTO!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MAX PECISKI

  DFDFFDHGFJGFHFDG

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bell

  bardzo fajny domek ;) chciałabym tam byc.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # laki

  czapiewski jest za przeproszeniem czerwoną, grubą świnią.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jarosław

  Byłem 1-go, 2-go i 3-go. Taka praca!
  Zastanawiające ,że na okrągło pracują tam Ci sami ludzie.
  Zresztą coraz młodsi. W większości to prawie dzieci.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiktoria

  no no jak tam facet może chodzić po suficie :)i ludzie też mogą siedziec na dole domu ;) ja tego nie rozumiem:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MONIKA

  MIEDZY JAKIMI GODZINAMI JEST OTWARTY TEN DOMEK ?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Renka

  Byłam w weekend majowy, było SUPER, warto było stać w trzygodzinnej kolejce dla przeżycia takich wrażeń. Gorąco polecam.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kasia

  Byłam i bardzo mi sie podobało :)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maciej dąb

  Bardzo dobry ten dom bardzo mi się podobało jak weszłem to chciałem się czymać ściany:):):):):)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Irek

  Byłem tam w weekend majowy bardzo mi się podobał dom obrucony do góry nagami:):). Pojade tam z przyjaciułmi:):)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # paulina ryl

  na pewno fajnie chodzi sie po suficie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # paulina falkowska

  super fotka normalnie szok ja jede tam na wycieczką w maju z klasą

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dagmara ...

  Ten dom jest extra... Byłam z klasą dzisiaj(15.05.08r.) i było super!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kiciuś

  O ja nie mogę. Musze tam jechać!!!Coś niesamowitego poprostu bomba ale łeb miał ten koleś co to wymyslił.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misia

  Byłam w maju super!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jaro

  Dom fajny szkoda tylko że zbeszcześcił jego swoją obecnością ten Wał-Bolek ja bym go nie wpuścił do srodka a na progu zaśpiewałbym mu "Miłeś chamie czapkę z piór, miałeć chamie złory róg..." ale cóż cham zawsze zostanie chamem szkoda tylko że polacy nie wzieli nauki z Wesela Wyspiańskiegi (widocznie nie czytali) tam też chłopu powierzyli kraj.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # martusa

  super domek 4 czerwca tam pojade hejka

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # agata

  ten dom jest fantastyczny a wrarzenia jeszcze leprze

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ssuu w-wo

  jak tam byłam to się wyżygałam

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # agata14

  właśńie będe tam jechac myśle że będzie fajnie !!!!!/

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iza

  ale fajny

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nikolka......009

  Hej ja będe jechac do Kaszub fajnie juz tam byłam ale jak tego domu niebyło teraz będe jechac do Paryza a po drodze do Kaszub fajowsko a po Paryży do mejej cioci do biskupina a potem do K ruszwicy będe miała udane wakacje super.......ppaa

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jagoda 11 15

  To co widziałam na zdięciach wydaje mi się ciekawe mam nadzieje że mi się spodoba, napewno zrobie dużo fotek.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alutka

  hej ziomy jetem z kaszub przewróciłam ten dom jednym palcem

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # m.s i k.g

  siemka ten dom jest taki fajny że ..............normalnie etam..........

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # emilka b

  super dom wszystko do góry nogami
  Byłam wczoraj
  ______________
  :) pozdrawiam (:

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # papatka

  byłam tam nawet fajne wrażenie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ada

  po co tyle tego wywiadu!!!Marnowanie czasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # icek

  fajny dom byłam tam juz ale żem spadła ze schodów i bolała mnie noga i ten dom jest niebezpieczny

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czesio

  ale nudy , najnudniejsze miejsce do zwiedzANIA

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OlCiA:D:D

  Bylam tam... pierwsze wrazenie bylo jak bym stala do gory nogami.. ale potem to tylko sie przewracalam:D:D
  A wogole to wszystkim polecam aby wybrali sie tam na wycieczke poprostu jest SUPER!!!! Na poczatku bedziecie sie gibac i bedzie wam ciezko utrzymac rownowage ..
  A wogole to pojedzcie to zobaczycie jak zareagujecie!!!
  Polecam wszytkim... Poprostu jest SUPER!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kasieńka

  jadę z rodziną za tydzień i sama zobaczę. Dam Wam znać!:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol gra

  bylo ssuuuuuuper

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # k.g

  tam jest odjazdowo polecam ten dom.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # k..g..

  fajnie sie chodzi po suficie.sa tam extra efekty.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SiWA

  Tu bYŁaM BYŁo zaJe******

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karolcia *_*

  byłam tam było superowo!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  Też chciałabym go odwiedzić,czy mógłby mi ktoś napisać w jakie dni i w jakich godzinach jest on otwarty???Bardzo proszę.
  Z góry dziękuję:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bożka

  byłam dzisiaj, wrażenie niesamowite, jeszcze na samą myśl kręci mi się w głowie. najlepiej przyjechać rano, nie ma takiej kolejki (my byliśmy ok 10 i prawie z marszu weszliśmy),potem już .............. cierpliwość

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  byłam tam.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  ten dom jest fajny

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  cześć co porabiasz ja sie nudze

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  jak tam było fajnie dużo zwiedziłam aty

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  ja byłam tam z moją przyjaciółką Gosią i też z trzema klasami.Po tym domu chodzi się jak by było się do góry nogami.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  też tam byłam........No chodzi sie tak
  :-0

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  No cześć

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  cześć :-0

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  czesc gosia co porabiasz pewnie pijesz wudke pod sklepem jak zawsze....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  cześć karolina co porabiasz ja sie nudze a ty acha odzywasz sie do klaudii co bo ja nie i nie chce sie do niej odzywać

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  ja jestem nie pijąca nie paląca i nie piję wudi pod sklepem tak jak ty

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  wiesz co ja tez sie do niej nie odzywam musiałas naprawde dużo wypic wódki

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  akórat ja nie pije tylko okazjonalnie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  masz owłosiony mózg

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  idziemy zaraz nie ma tu co robić ja tu sie nudze i pamiętaj o tych zdjęciach od pani Eli Zielińskiej szkoda że nie można tutaj grać po to są komputery nie bezasensu tutaj

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  pisz szybciej bo pisanie to potęgi klucz:-o

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  ty masz owłosiony mózg ja nie mam to odzywasz sie do klaudii czy nie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  przecież piszemy to nie ma nudów :-0

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  ty masz owłosiony mózg ja nie mam to odzywasz sie do klaudii czy nie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  nie odzywam sie do niej bo to jest za gruby spaslak

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  A ty do niej sie odzywasz?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  ja sie do niej nie odzywam za to że ona mnie wyzywała i ciebie też nie odzywam sie też do żanety i anki wszystkie odgadywały mnie i ciebie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  odpisz mi

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  ja zarazidę do odmu idziesz ze mną prosze

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  ja do nich sie też nie odzywam i do Oliwi też nie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  za 5 minut a zaczekasz aż mi pani da zdjęcia

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  to idziesz czy nie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xavier

  ten gosc wygląda jak swiniak nie przymierzając:)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # leon

  dajcie spokoj Walesie dzieki jemu niemamy Roskich w Polsce

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rita Ciechanowicz

  Ten dom jest fantastik!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rita

  W tym domu jest wspaniale!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sara

  super

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zainteresowany

  LUDZIE !!!!!!!
  Jeżeli już tam jedziecie, to segregujcie swoje śmieci, bo możecie spotkać sie z sytuacją, że osoba Was obsługująca będzie śmierdzieć, bo akurat chwile przedtem sortowała pozostawione przez Was w ciągu całego tygodnia śmieci. Przecież jak zarabiać to na całość. Pieniądz nie śmierdzi, a dzieciak umyje się w domu.
  A jak nie chcesz to spier......... i nie masz kasy na wakacje !
  Polecam szczególnie wszystkim "zakochanym i oczarowanym".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  fane zdjęcia

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  czesc gosia popiszesz ze mną????????????????

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  cześć karolina popiszesz ze mną ja sie nudze a ty jak popiszesz to bedzie fajnie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  co porabiasz?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  ok to popisze

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  a oczym popiszemy co nie mam pomysłu ty coś wymyśl

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  karolina i gosia tu piszą ha

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  zobacz roksana tu przyszła

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  lubisz mnie ja ciebie tak a ty mnie jak tak to fajnie wiesz ze ja ciebie lubie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  co cie to obchodzi zośko samośko

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  obchodzi dużo

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  zpadaj na szczaw zoska

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  sama spadaj

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  ile byś chciała mieć dzieci w przyszłości ja jedno a ty nie wiem może dwoje ale raczej jedno a ty pewnie tez co bo dwoje to za dużo dla mnie a dla ciebie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  lubie ciebie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  ty zośka sie amknij bo dostaniesz w pysk

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  dobra soko będe mieć jedno

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  nie bądz taka mądra gośka

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  gosia jakaś zośka mi dokucza

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  co robisz ja sie nudz wiesz ja sie wypisuje i ide na plac zabaw a ty przyjdziesz do mnie bo i tak jestem pierwza na pojedynczej a ty dróga chyba że idziesz ze mna co

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  bo co mi zrobisz co ja sie ciebie nie boje

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  mam ochote

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  spadaj na szczaw zośka

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zosia

  małe dzidzie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karolina

  bardzo fajny domek.taki mało spotykany.gratuluje pomysłu SUPER HATKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mala

  hej, mam pytanie. Czy za wstęp do tego domu się płaci? jeśli możecie to napiszcie mi na gg. mój nr. 13138459. z góry dziękuję :)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lemul

  mala
  Tak , płaci się płaci, ale możesz za te grosze zwiedzić całe centrum, za to do domu stoi się w kilometrowych kolejkach, szczególnie w weekendy.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mala

  a ile się płaci ? :PP

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jana

  Muszę to zobaczyć, tylko niewiem jeszcze kiedy.Napewno robi wrażenie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gaga

  no to musi być superowo mieszkać w takim domu :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:):):):):):):):):):

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasienka

  no jace kręce to na prawde musi być ekstytujące:P:P:P:P:P:P:P:P:):):):):):):):):):):):):):):):)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bloo fox

  byłem i nie chce być

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bloo fox

  sorry nie byłem i nie che być^^^^^

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cwaniak Stężycki i Rudy Dany robią kasę

  a dzieci się cieszą z przewróconego domu.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # telewizor

  większego jajca w życiu nie widziałem

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szczery

  Domek zbudowany na krzywdzie pracujących tam pracowników. Zwiedzałem to centrum i natknąłem się na tego ich "szefa" katującego epitetami jednego z pracowników. Otwórzcie oczy!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szczery

  Domek zbudowany na krzywdzie pracujących tam pracowników. Zwiedzałem to centrum i natknąłem się na tego ich "szefa" katującego epitetami jednego z pracowników. Otwórzcie oczy!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tony

  Szczery masz racje. Właściciel to komplety ignorant i nie wychowany gbur. Niestety pieniądze nie idą w parze z rozumem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nazwisko i Imię

  a widziałeś zeby gdzies ostatnio proacownik powiedział dobre słowo na swojego pracodawce? Dzis takie czasy, a po drugie, jak ktoś czuje sie upodlony czy tez jest mu zle. chyba nie ma na dzis dzien problemów ze znaleznieniem sobie pracy. zawsze mozna zmienic.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # doma wisnia

  spadałam z niego

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niki

  ma ktoś nr do niech?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anna w.s.

  przeczytalam.oj dzieci,dzieci....nie bylam ale bede,to musi byc fantastiko .....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # raul2411

  qué tontería tan grande!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Martucha

  jak oni to wybudowali... hehe

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sebo

  fajny domek pomysłodawcy i konstruktorzy to kozaki a teraz niech naleja wody do wanny

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # milka w.

  super ten dom,chciała bym tam być.jestem ciekawa jak bym sie tam w środku czuła.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Krajewski

  Super przezycie odlot warto tam być

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lolinta

  Bajer szkoda ze nie pokazaliscie Tajpeja w Tajwanie ps.(wpiszcie w google, ten budynek ma 101 pieter i kiedy go otworzyli w niecalą godzine sprzedano aż 75 apartamentów za.... niepowiem;p sami zobaczcie)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mariusz michalak

  Jeszcze tam nie byłem ale może będę jeszcze nic straconego.Bardzo mi się podoba ze zdjęć,a...a....a...ale to nie znaczy że tego nie odwiedzę.SUPER

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szczerbaty

  Byłem dzisiaj u fryzjera w centrum Poznania, i tam czekając w kolejce czytałem jakąś starą gazete i tam zobaczyłem tę chatkę odwruconą i zapisałem www. z gazety to teraz w domu pokazuje rodzinie co tam na kaszubach zrobiliście.Gratulacje fajny pomysł.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Arus007

  Siema jade we wtorek do szymbarku...Super pomysl z ta chata:)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiesiek

  ej ja jak weszłem do domkó do góry nogami to mi ię kreciło ja ja bym wipił pół litra wódki

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SanPru

  Łał super chata,tam jest zajebi..................

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ROKSI LAT7 Z ŁODZI

  Bylam tam latem DZieciaki to jest ogromna frajda

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # patusia

  wyjebany domek .

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paulla :)

  Wyglądasz jak ogrr.....
  Jesteś jak sylikonowa szczoteczka..... !!!! :P
  Zacznij kuracje z wÓdąąą..... i fajami ..... ;]
  A kiedy tylko sięgniesz po stoperan to sraczka mija .. :P

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bratanki miechow

  jest ok...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bratanki miechow

  jest ok...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # coś i cosik

  Takie coś w życiu widzę pierwszy raz. Czego to ludzie nie wymyślą!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miśka

  A czy to jest otwarte cały rok???

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Romualda Tabisz

  W Krzywym Domku w Szymbarku byłam 10.02.2009r.Jest czynny cały rok.Wcześniej czytałam wypowiedź naszego prezydenta.Wszystko się zgadza.Wszystkie powierzchnie są krzywe a to działa na błędnik.Czułam się jak po kilku drinkach.Jeszcze po wyjściu przez jakiś czas odczuwałam ten stan.Wrażenia niesamowite.Brakowało mi tylko większej ilości wyposażenia.Polecam .

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pawan

  narescie cos sie dzieje wokol tego cwaniaka ktory olal stoczniowcow i cala polske ham i dorobkiewicz pracowalem w stoczni w latach 1969-1978 bralem udzial w rozruchah w grudniu 1970 r w gdansku i do dzisiaj nie moge sobie przy
  pomniec tego nazwiska z tamtego czasu walesa wylynol puzniej ,pamietam kazdy dzien pracy w stoczni gdanskiej pracowalem od czerwca do grudnia 1969r a nastepnie przenioslem sie do stoczni północnej t.j.za płot pracowalem tam do 1978r roku
  jaki ja jestem, polakiem jak o lechu dowiedzialem sie dopiero w koncu 1990 roku i juz racowałem w warszawie dziwne nigdy nie mialem zapasci pamietam kazda minute swojego zycisa lesia w tym czasie nie pamietam dzis widze czlowieka stoczniowca na jego widok robi mi sie slabo lesiu twoje miejsce jest w parlamecie niewstydz sie tam dorobisz do skromnej emerytury za twoje zaslugi dla polski zycze ci zebys zdechl w
  meczarniach i cierpieniach w takich jakie stworzyles polakom morzesz jeszcze odkuic swoje grzechy tak jak by to zrobil jezus dzielac sie z bliznimi i wyjmij ta matke boska zza klapy bo to niema nic wspulnego z toba

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Natalka Danielska

  fajny pomysł był z tym domem,po wyjściu pewnie z kilka godzin trzeba siedzieć,żeby się nie przewrócić haha super, chciałabym w takim mieszkać,wybuduję sobie taki :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anonim

  Polak potrafi:D

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola wolant

  zaje fajnie tam jest nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paweł K.

  Pokłony z Wodzisławia Śląskiego dla pana panie Danielu. Gratuluję oryginalnego pomysłu. Jak tylko będzie okazja to się tam zjawię żeby zobaczyć ten domek.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cfvgbhjkl;'

  jest tam bardzo fajnie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr 58

  bylem tam i stwierdzilem ze warto bylo polecam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hannah12

  fajnie tam polecam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oliwia Angino

  juz tam bylam tysiace razy ale fajna hatka.....
  moj e-mail:
  oliwia.anna@yahuu.it

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BEJBI

  Ciekawy pomysł z tym domem. Nie byłam tam ale w każdym z naszych domów jest czasami poodwracane więc domyślam się jak tam jest.
  Chciałabym tam zajrzeć- może kiedyś

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # boing

  ist ja mal echt lustig

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ????????????

  Super pomysł a jak sie w głowie kręci.A śmiechu przy tym:))

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dziadek Zdzisio

  Chciałbym tam zamieszkać... ciekawe czy podłączyli wodę! xDDDDDDDDDDDDDDDD

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # roksana sitkiewicz

  ja jusz tam byŁAM Z RODZICAMI I TERAZ TAM POJADE Z KLASOM TAM JEST BARDZO FAJNIE DLATEGO TAM POJADE Z KLASOM ALE NIE CHODZIŁAM PO CAŁYM DOMU NIE BYŁAM W Łazience

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jolantakosowska

  fajny ten dom wrazenie niesamowite,naleze do ludzi ktorych w zyciu malo co zdziwic ale ten dom mnie zadziwil

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ela gymek

  ten dom to naprawde jest super warto zobaczyc i wejsc do srodka,bo nie kazdy moze polecam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna Hencel

  byłam tam z grupą i chętnie jeszcze raz pojade z rodziną

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rudy

  fajne

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szmon

  czadooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooowy pomysł

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Baśśka

  Byłam tam i jest to świetne!! ;D a czułam się jak pijana ;p
  świetny z tym pomysł ^^

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rafał

  Fajnie że o historii wypowiadają się gówniarze urodzeni po 81. Bywałem w wielu miejscach na całym Świecie, Papieża JP2 nie wszyscy znają (muzułmanie, Anglicy, Amerykanie, Australijczycy) ale na słowo "solidarity" wszyscy mówili "wiem, znam Walesa - choć nawet nie wiedzieli z jakiego kraju pochodzi.
  prawdziwe a nie zaskakujące.
  Zacznijcie debile podróżować po świecie to może horyzonty Wam się zmienią, zaczniecie postrzegać więcej niż pokażą w telewizji. I wtedy będziecie mieli ogląd na co "WYPADA a na co NIE".
  ZACZNIJCIE SZANOWAĆ LUDZI A NIE ICH OPLUWAĆ , TO PRZECIEŻ NASZA HISTORIA!!! I zastanówcie się nad slowem - PATRIOTYZM.

  Odpowiedz sobie, jeden z drugim, na pytanie dlaczego TY nie zostałeś prezydentem 39mlnowego kraju??? skoro jesteście tacy mądrzy?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Violeczka

  Byłam w Szymbarku 16.05.2009r.Dom do góry nogami dostarcza niesamowite wrazenia i przeżycia....warto zobaczyć takze pozostałe atrakcje!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lucyna swiderska

  byłam tam i było bardzo ładnie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lucyna swiderska

  mam nawet zdjęcia z szymbarku

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anita kowalkowska

  fajny ten dom ale glupi pomysł

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aankuś

  a ja tam byłam i naprawde cały ten obiekt jest godny polecenia,
  co do odwiedzin w domu to niezła zabawa i masa śmiechu
  byłam tam juz kilka razy i chetnie tam wracam tymbardziej tez ze wstęp jest tani zadziwiająco tani
  POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Robert

  W głowie się kręci jak z niego się wychodzi!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SDFGHJK

  JAK TAM DOJECHAC

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SDFGHJK

  Z KOSZALINA MIASTASEXU I HAZARDU

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz Sulkowski

  ..Byłem tam gdy.Chodziłem.do.przeczkola

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mateusz Sulkowski

  Jadę tam dziś z moim tatą i mamą i bratem..

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andrzej

  Ja tam byłem Zarąbiscie tam jest chodzi sie po tym domu jak pijany :D:D:D wrazenia super zachecam do zwiedzania Pozdrawiam wszystkich :):D

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # izabell

  mega uczicie,lepsza jazda niz w wesołym miasteczku.polecam wszystkim zwiedzenie domku

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stacho

  Ten cały daniel to ma idealne rysy do tego całego "czerwonego folwarku zwierzęcego" ,nie żebym sugerował jakieś podobieństwa :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sir Xaravald Suprim

  Byłem w tym domu 3 razy . Żadna rewlacja .
  O wiele bardziej fajny był ten bunkier podziemny i bombardowanie !!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sandra Markuszewska

  ja tam bylam 5 lipca 2009 na linach na koniach w srodku super bylo

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Joanna...

  Nie możliwe że istnieje taki dom...To jest cudowne chciałabym kiedyś tam pojechać i zobaczyć to na własne oczy. Choc już ze zdjęc przeczuwam że jest to niesamowita przygoda! Znajomi mówią że tam jak takie wrażenie jakby kręciło się w głowie...;p

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # B.R.

  bylismy swietne miejsce do zwiedzania,polecam!!!!Zapewne pojade jeszcze,napewno bedzie wiecej nowych obiektow,ktore teraz byly w budowie......

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dorcia

  byłam tam tydzień temu.miałam obłęd w oczach i żołądek w gardle, super uczucie.Myślę że drugim razem będzie lepiej.Warto było stać w 2 godzinnej kolejce, gorąco polecam!!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zuzia

  ciekawa rzecz

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zbyszek

  byłem tam 6 razy i jutro znowu jade
  warto stać 2 godziny w kolejce

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łukasz ze Szczecina

  Bardzo ciekawe miejsce. Jeszcze spory obszar jest w budowie, ale wiele można spokojnie obejzec, teraz po sezonie nie ma już tłoku w dni powszednie więc można pochodzić, posiedziec bez zbytnieo zmęczenia obecnością wielkich grup turystycznych i dzieciarni.

  Niektórzy nie powinni wchodzic do tego domu. A tym bardziej na górę. Tam miałęm wrażenie jakby mi ktoś w głowę obuchem przywalił i poszedłem szybko na dół, czyli na piętro:)

  Pozdrawiam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sabina

  Tam jest super!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # magdalena;)

  musze przyznać racje tam jest superrrrrr!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pauli

  No jasne że tam jest suerrr !!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mircia

  jacha ze superanckomircia

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # house

  nie wiecie moze czy z 2 letnimi dziecmi mozna tam pojechac ??

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kita

  BYŁAM TAM!!!!!:DD

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  jestem z woj pomorskiego i niewiem jak tam dojechać heh xD tam jezdzi jakiś autobus wogóle ?Bardzo bym chciała tam pojechać musze sprawdzać czy jakieś wycieczki organizują z mojego miasta ja musze tam pojechać .

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kamila

  Fajny domek warty zwiedzenia

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konrad serczyk

  ja tam byłem wiecie woda do picia jest krzywa a stoi jak prosta heh :) wiecie jak buło fajnie 56/56 jeszcze na BALATONIE byłem W BORKU NA WSI

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paulina Chylarecka

  supcio zdjencie pozdro

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Robert.F

  Niemcy ten domek juz odgapili i chwala sie ze to ich pomysl gdzies, kolo KIEL.Wlasnie podawali w wiadomosciach RTL w Niemczech
  27.03.2010

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marta

  jak myślicie, czemu tak się dziej, czemu tak jest?

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewucha

  mam pytanko jak dojechac tam z Gdańska???

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # telimena

  Witam Szymbork byłam widziałam i chodziłam we wnętrzu tego domu,ubaw był co nie miara pozdrawiam i zapraszam do zwiedzania,polecam:))

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ŻuRaK (MACIEK)

  ja tam moze pojade

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # okej

  bylem tam wrazenie niesamowite ^^

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pika

  ile kosztuje wstęp?

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nestii

  Ej jak fajnie jest w tym domu byłam tam z klasą i jest super.Uwierzcie mi!!!!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nestii

  Ej Pika wstęp kosztuje 10zł ale tam jeszcze zwiedzasz coś innego np.różne domy stare itp.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZDESPEROWANA I WŚCIEKŁA

  Uważajcie jeśli przypadkiem przechodzicie z waszym psem po godzinach otwarcia, 10 owczarków lata i atakuje, nie wiem jak z dziećmi ale mój pies jest w tej chwili po pierwszej operacji, cieć chodzi z wilczurami i bramę otwiera kiedy chce. taki mają system alarmowo-obronny. Płacisz albo giń jeśli trafiłes niechcący po godzinach. Prawo nie dla wszystkich jest takie samo, ale się jeszcze zobaczy.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Heniuś

  Ten dom jest fajny..

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rzeczywiście,

  trudno się domyśleć że tuż przed 22-gą skansen może być zamknięty ;))))

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piter

  Miejsce, w którym są "lepsi" i gorsi turyści. Lepsi wchodzą do domku bez kolejki i mogą wjechać motocyklami na teren skansenu hałasując i kurząc na innych. Gorsi stoją 2 lub 3 godziny w kolejce w upale. Dziękuję za takie atrakcje.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciekawie z Hondą

  Dla ciebie może to jest tylko hałas i kurz, ale dla większości była to wielka frajda móc obejrzeć z bliska różne wersje tego samego motocykla.
  A stać przecież chyba nikt Ci nie kazał. Każdy ma wolną wolę.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # roksi

  Była tam moja sąsiadka i w te wakacje też jedziemy i się bardzo cieszę. Jestem ciekawa jak tam będzie???!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aderika

  Bylismy tam 2 lata temu i bylo super i mam nadzieje , ze w tym roku tez tam bedziemy. Mieszkamy w Anglii i tu w gazecie angielskiej bylo ,ze jest w Polsce taki dom do gory nogami. Mile zaskoczenie:)

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamil

  Podobny w tym roku stanął w zakopanym :) Fajne uczucie jak się chodzi :)

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAROLINA MARTA CZERWINSKA

  super !!!
  niesamowite!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAROLINA MARTA CZERWINSKA

  WOW

  !!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAROLINA MARTA CZERWINSKA

  jak to zrobione
  jest tam super...

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  byłam dzis.Niesamowite wrazenia.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kiler

  pisze do wszystkich ludzi, którzy zamiast czytać prawdziwą historie, oglądają polityczną propagande w kupionych przez PIS "wiadomościach" i nazywają Lecha Wałęse sprzedawczykiem na tym forum!!! napisze to tak jak komentują to wykształceni ludzie: "Anglia miała agenta i zrobili z niego bohatera JAMS BOND, Polska miała bohatera a zrobili z niego agenta LECH WAŁĘSA. ludzie mamy takie państwo bo jesteście DEBILAMI

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fgdfggfdg

  w zakopanem tez jest dom do gory nogami

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol pawlicki

  kxcblnmdkl

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 123 baba jaga patrzy

  niezapomniane wrażenie pod wpływem którego spadłam ze schodów :):) wierzcie lub nie ale mój kolega wszedł do niego przez komin i był szybciej niż my ustawieni w kolejce :)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ona. Deutsch.

  w niemczech tez jest taki, w gettorfie. na pol niemiec, niemczech powstal pierwszy taki dom.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jerzy turek

  grubas kaszub i do tego rudy z gruba krzywonos wielka patriotka

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gyros xd

  suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  POLECAM!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eluśka

  Ten domek jest super!!! W tym roku tam pojadę. Ciekawe jak to jest chodzic do góry łbem. Człowiek pająk!!! Hihihihi

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eluśka

  Do góry łbem jesteśmy ale łbem w dół to jest wyczyn. Już nie mogę się doczekac. Ale będzie jazda hihihihi

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mateusz.G

  Ja tam Byłem :D

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # LoL

  super domek

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosia

  dobry domek i dobra w nim faza ; D

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  a mozna wchodzic z psem ?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marysia Poniatowska

  super jest ten domek do góry nogami pozdrawiam Danela Czapiewsiego www.dom do góry nogami.pl

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MASKA

  ludzie to nie jest pomysł tego pana tylko żywcem ściągnięty z wesołego miasteczka w Szwecji. Byłam i widziałam na własne oczy w 1990 roku. A jak słyszę o refleksyjności takiej budowli to mnie mdli. Zwykła atrakcja turystyczna i tyle

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anna kwieczyyńska

  bardzo niezwykły dom tylko dziwi mnie to jak te meble się trzymają

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rtrh

  ja tam byłam odjechanie

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JOLANTA SZYMAŃSKA

  Byłam otatnio u rodziny w Chojnicach i zabrali mnie do Szymbarku na wycieczke jestem pod wrażrniem coś niesamowitego aczkolwiek cena bardzo wysssssoka 15 zł od osoby [przy takim przemiale ludzkim ]

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Viola

  Byłam tu w środku jest super. Wrażenie po wyjściu bezcenne. Polecam również domek w Łebie i Zakopanym może nie tak duże jak ten ale też fajne. Więc jak zaliczyłam już trzy takie domku w Polsce.Więc jak ktoś wie gdzie są jeszcze gdzieś takie to proszę napisać.
  Pozdrawiam i chętnych zapraszam do zwiedzenia tych domków :)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Borys Bladocha

  Ale grubasz jestem! Masz gówno...w ....pie

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # EdwinaLuna

  The loan suppose to be useful for guys, which would like to ground their organization. By the way, this is not hard to receive a short term loan.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WilliamsLAUREL

  I opine that to receive the credit loans from creditors you must have a great reason. Nevertheless, one time I have got a secured loan, just because I wanted to buy a car.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bolek

  A pan prezydent w ktorym roku odwiedzil szymbark

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # azza

  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... byłam

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # monika

  Fajnie, trochę drogo zwłaszcza jedzenie, ale warto. super dla dzieci! polecam!!!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Natalia A.

  Uwaga właściciele wszystkich małych piesków! Musicie liczyć się z tym, że jeżeli wasze yorki i wszystkie inne miniaturowe pieski nie będą miały kagańca to nie zostaniecie wpuszczeni a cieć na bramce zrobi wam pokaz władzy. My nie weszliśmy z bezzębnym kilogramowym szczeniakiem maltańczyka bo kagańca nie miał więc nie wiem, jak jest w środku i już raczej nie mam ochoty tam wracać. Biorąc pod uwagę zachowanie pana z bramki i jego chamstwo- odradzam wszystkim.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oki

  zajebiste polecam!!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anna solska

  Byłam tam w weekend bardzo fajne i ciekawe miejsce:
  http://www.e-kaszuby.pl/skansen-w-szymbarku.html
  oczywiście dom do góry nogami robi największe wrażenie :)

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Basia

  Zdecydowanie Szymbark to miejsce godne polecenia, inne ciekawe atrakcje są np tutaj:
  http://www.kaszuby-domek.pl/atrakcje-kaszub/

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo