Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

W Żukowie na sprzedaż lampa na wszystkie dolegliwości

Szarlatani czy cudotwórcy?

Opublikowany: 2007-11-21 15:24 Autor: Wojciech Drewka

Czy lampa Bio-V może leczyć wszystko, czy jest skuteczna? Przedstawiciele firmy zajmującej się sprzedażą lampy zapewniali dziś w Żukowie, że stosowanie urządzenia przynosi fantastyczne rezultaty. Mimo niepewności, kilkudziesięciu starszych mieszkańców Żukowa chętnie korzystało z darmowego zabiegu naświetlania. Nie wiemy, czy ktoś kupił sprzęt za ponad 3 tys. zł.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Przedstawiciele firmy „Biomedico” w niedzielę rozdawali ulotki przed kościołami zachęcając do udziału w spotkaniu dotyczącemu, jak głosiła informacja, „skutecznych metod leczenia różnych schorzeń oraz usuwania bólu”.

Uczestnicy spotkania chętnie poddawali się zabiegom naświetlania lampą oferowaną przez "Biomedico". fot.W.Drewka

Uczestnicy spotkania chętnie poddawali się zabiegom naświetlania lampą oferowaną przez "Biomedico". fot.W.Drewka

Po zdrowie do restauracji

Dziś na spotkanie do restauracji „Gryf” w Żukowie przyszło kilkadziesiąt osób. Głównie ludzie w podeszłym wieku. My także się wybraliśmy.

Przywitały nas przedstawicielki firmy Biomedico ubrane w białe, lekarskie fartuchy. Jedna z nich wyraźnie nie była zadowolona, kiedy się przedstawiliśmy i poinformowaliśmy, że przygotowujemy publikację.

- Mam nadzieję, że lepszą niż dotychczasowe informacje o naszej firmie – rzuciła tylko.

Piątka za wywieranie wpływu

Jedna z przedstawicielek firmy prowadziła prelekcję. Po kilku chwilach miała już doskonały kontakt z uczestnikami spotkania (doskonały pokaz sztuki perswazji – red.). Mówiła o przyczynach różnego rodzaju schorzeń reumatycznych, o bólach stawów, kręgosłupa, za każdym razem podkreślając, że na wszystko można stosować naświetlanie lampą Bio-V. Tłumaczyła, że strumień światła (według jej zapewnień urządzenie emituje światło spolaryzowane) ma za zadanie pobudzać komórki i w ten sposób wspomagać leczenie.

Takie ulotki rozdawane były w Żukowie.

Takie ulotki rozdawane były w Żukowie.

- Terapia lampą jest niezwykle skuteczna przy wszelkiego rodzaju schorzeniach i dolegliwościach nie tylko reumatycznych – mówiła. – Mamy zadowolonych klientów, którym lampa pomaga na jelita, kłopoty z trzustką, mięśniem sercowym. Można stosować naświetlanie nawet przy bólu gardła i zatok.

Rzeczywiście lista schorzeń, w których terapia lampą rzekomo pomaga jest bardzo długa: od reumatyzmu, alergię i astmę, nerwicę, migrenę, ból głowy, cukrzycę, nadciśnienie, chorób skórnych, po choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa.

Dla wszystkich do wszystkiego

Według przedstawicielki firmy lampy mogą używać wszyscy: dzieci i dorośli.

- Przeciwwskazania dotyczą osób, które cierpią na światłowstręt, epilepsję, nowotwory lub kobiet w zaawansowanej ciąży – opowiadała prelegentka.

Każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z darmowej, kilkuminutowej terapii. I rzeczywiście, ludzie podchodzili i naświetlali stawy, plecy, piersi. Czy działało?

- A bo ja wiem, trochę jakby jest to odczuwalne – mówiła kobieta, którą zapytaliśmy o zdanie przy wyjściu. Nie zdecydowała się jednak kupić urządzenia.

Nie było bowiem tanie. Przedstawicielka firmy poinformowała, że urządzenie kosztuje 3 650 zł poza spotkaniem, bo ci którzy przyszli do restauracji dzisiaj dostali rabaty w wysokości 880 zł. Istniała też możliwość dokonania zakupu na raty

„Lampa jest skuteczna”

Nie wiemy, czy ktoś się skusił. Zainteresowani budową urządzenia, poprosiliśmy przedstawicielki firmy o instrukcję obsługi, ale nie znalazły chwili by nam ją udostępnić. Dyskusja zaczęła się dopiero, gdy pojawił się mężczyzna, który przyjechał prawdopodobnie na telefoniczną prośbę jednej z przedstawicielek.

- Czy nie uważacie, że lista schorzeń, w których skuteczna okazuje się wasza lampa, jest nieco przesadzona? To chwyt marketingowy? – pytamy.

- Ależ skąd, lampa naprawdę działa i jest skuteczna o czym świadczą opinie osób, które z niej korzystają – oświadczył mężczyzna, pokazując segregator z zebranymi opiniami. – Nie mówimy, że lampa ma leczyć. Ona stanowi element wspomagający leczenie. Zresztą tego rodzaju urządzenia są już powszechnie stosowane w szpitalach, sanatoriach i zakładach rehabilitacyjnych.

TVN nie miała racji?

Przedstawiciele firmy przyznali, że nie są lekarzami, a jedynie prezentują urządzenie. Na pytanie o program nakręcony przez TVN (dziennikarze nakręcili reportaż, sugerując, że firma nabiera starszych ludzi) nie kryją oburzenia.

- Zrobili z nas prawie bandytów w tym programie – stwierdzili. – To nieprawda, że nie ma kontaktu z naszą firmą, czy nie można zwrócić urządzenia. Każdy nasz klient dostaje informację z numerem telefonu pod którym można uzyskać informacje i pomoc. Zawsze zdarzają się osoby niezadowolone, ale bez problemu przyjmujemy sprzęt, jeżeli ktoś zechce go zwrócić.

Ludzie z „Biomedico” stwierdzili, że często organizują tego rodzaju spotkania, także w szpitalach i placówkach służby zdrowia, ale nie zapraszają na nie lekarzy (?). Jak wynika z naszych informacji, do niedawna prezentacje robili głównie przy kościołach.

Czy jest sens kupować tego rodzaju urządzenia?
mgr Beata Błąkała, prowadzi gabinet rehabilitacji w Sierakowicach
Nie widziałam urządzenia zaprezentowanego w Żukowie, ale generalnie przy tego rodzaju sprzęcie należy być bardzo ostrożnym. Trzeba pamiętać, że nie ma urządzenia, które leczyłoby wszystkie dolegliwości. Gdyby tak było, to przecież na rynku nie mielibyśmy tak wielu różnych produktów. Po drugie, samo nagrzewanie nie ma takiej mocy, aby można było leczyć. Lampy dostępne na rynku mogą służyć jedynie do wspomagania leczenia, ale nigdy nie zalecałabym stosowania takich urządzeń samemu w domu. Naświetlania muszą odbywać się tylko przez jakiś czas i w określonych sytuacjach. Nie zawsze naświetlanie jest wskazane. Dlatego absolutnie nie opłaca się czegoś takiego kupować, tym bardziej, że są to zazwyczaj urządzenia niezwykle kosztowne. Warto zastanowić się czy nabywając tego rodzaju sprzęt osiągniemy efekt, na którym nam zależy.

współpraca: Tomasz Grzmociński, Wieś-ci Niestępowo

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [34]

 • 3 2 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lekarz specjalista

  Aby uzyskać najlepszy efek w domowych warunkach (bynajmniej nie gorszy od działania lampy bio-V) stań np. w kuchni- pod żarówką 40-tką( taniej Cię to wyjdzie chociaż) i czekaj na efekty...

 • 2 4 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bodzio

  Posiadam lampę Bioptron od kilku lat. Pomaga w usuwaniu bólu, opryszczki, kataru, itd. Polecam, naprawdę produkt sprawdzony.

 • 1 1 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Babsi

  Na temat sprzedaży tych lamp był program w telewizji TVN, oszustwo, naciąganie starszych nieświadomych ludzi, nic to nie ma ze zdrowiem wspólnego i nie są to ludzie związani w jakikolwiek sposób z medycyną, chociaż udają lekarzy. Taka sama lampa w sklepie specjalistycznym kosztuje 1000 zł, a u nich 3000 zł, i taka to różnica.

 • 0 1 11 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Bodzio

  Czytaj uważnie !!! To nie jest lampa Bioptron a tylko jakich chłam Bio-V. Dlaczego chwalisz coś co nie jest przedmiotem dyskusji ? Mówisz o tym : http://www.bioptron.adverti.pl/bioptron-compact-iii.php a my dyskutujemy zupełnie o czymś innym choć podobnym.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sindimona

  To urządzenie nie jest cudowną lampą Alladyna na pewno pomaga ale nie na wszystko a sukcesem wyzdrowienia jest pozytywne myślenie na pewno kosztuje zbyt drogo.

 • 1 1 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WŁADIMIREC T-25

  No to urządzenie jest dobre ale nie najlepsze.

 • 2 1 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WĘDKARZ Z LUBLINA

  To urządzenie jest poprostu do spalenia w ognisku pełnym śmieci

 • 1 3 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lekarz Domowy

  lampa lecznicza...odrazu lol bez komentarza

 • 2 3 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # były sprzedawca

  najlepiej wsadzić ją sobie w d..ę ooooooooo...wtedy na pewno pomoże. Ludzie czy nie widzicie jak na waszej głupocie inni robią kasę. ? Kiedyś były odkurzacze teraz lampy. Naprawdę fajnie jest sprzedać coś warte 100 zł za 3500...No nic ,ale świadomość przyjdzie z czasem. na razie musicie dawać d..y.

 • 1 1 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niby przedstawiciel

  witam.Ostatnio ta ,,cudowna,,lampa miala byc sprzedawana przez pewna firme na Slasku.Ale ostatecznie zamieniono lampe na odkurzacze

 • 2 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # były przedstawiciel

  podobno miała działać, ale nie działa...
  jak się zorientowałem, to rzuciłem robotę - nie chciałem mieć problemów
  swoją drogą dużo syfu jest na rynku... nie oni jedni, ale chociaż mili ludzie :)

 • 2 2 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kamila

  moja babcia kupiła tą lampe jakiś rok temu na pokazie w kościele, wkręcała sobie, że to działa ale przez nią o mało co nie dostała wylewu!!! Pare dni temu przyszedł do niej policjant i pytał właśnie o tą lampe i mówił, że przeciwko tej firmie jest prowadzone postępowanie. Czy ktoś może wie dlaczego dokładnie? Bo chciałyśmy z babcią napisać jakies pismo do BIOMEDICO, że nie zamierzamy dłużej jej spłacać...

 • 3 2 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Była Ulotkarka

  Pracowałam swego czasu u tych oszustków. Broń Boże nie kupywać tych lamp. Niestety zbyt późno uświadomiłam sobie , że pracuję dla oszustów. Tego samego dnia co TVN miał w uwadze pokazać reportaż , wręczyli mi ulotki ale bez loga firmy... W ogóle kazali nam stać od 6-13 pod Kościołami za marne 50 złoty. Jest mi wstyd z tego powodu , dlatego więc bardzo proszę nie kupywać tego! Dodam jeszcze , że osoba która pilnowała ulotkarzy w TVN podała się za lekarza!!! WSZYSTKO TO JEDNO WIELKI PRZEKRĘT

 • 2 1 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ulotkarka

  Pani Kamilo , firma jest oskarżona o wymuszenia , oszustwa... Najpierw proszą o numer konta przyszłego nabywce oświadczają , że lampa kosztuje tyle i tyle , a w rzeczywistości pobierają 2x tyle. Niech Pani Babcia pozbędzie się tego urządzenia jak najszybciej i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Babci :) Pozdrawiam

 • 2 2 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Amanda

  Ta firma to szuści!! do tego podają sie za BIOPTRON z Zeptera i psuja opinie .Ludzie jak można tak oszukiwac jeszcze starsze osoby!!!

 • 1 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # RIco

  Amanda masz racje przecież BIOPTRON to całkiem inna firma mają swoje biura i serwisy prawie w kazdym miescie łatwo ich zlokalizować ;a BIO-V niewiadomo nawet gdzie naprawić moja babcia tak kupiła pod kosciołem i nic jej to nie pomogło jakbym dorwał tego przedstwiciela to nie wiem co.....

 • 2 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr

  moja mama jest zadowolona z tej lampy, ja tez kilka razy z niej korzystalem ale czy pomaga?napewno bardzo duzo kosztuje.czy warto bogacic sie na czyjejs krzywdzie?biedni ludzie-kupujacy ale i pozałowania godni -sprzedajacy!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Simm

  :(( wlasnie moja babcia bez konsultacji totot kupila na raty :(( co robic? poradzcie prosze...

 • 2 1 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # andrzej

  wlasnie przed chwila wrocilem z pokazu lampy bio v prezentowali nam to w sanatorium w Ciechocinku,chcieli za to ustrojstwo 3,900zl.dokladali jakis kocyk do tego,obok mnie siedzial facet ktory to samo kupil za 2,600zl czyste zdzierstwo.

 • 2 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # michał

  posiadam tą lampę (BIO-V) od jakichś 5 lat, kupiłem ją od firmy Medicolux za kwote 2000 zł. Lampa naprawde wspomaga leczenie, potrafi usunąc takie dolegliwosci jak bóle zęba czy stawów. Nie wiem jak wyglądają lampy firmy biomedico, ale podejrzewam że jest to podróbka.

 • 3 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ireneusz S.

  Posiadam lampe BIO V od ponad roku , leczymy się tą lampą razem z żoną, a ktoś z rodziny posiada taką lampę o wiele dłużej i bez niej nie potrafi się obyć. Lampa jest skuteczna, ja lecze nią nawet żylaki (skutecznie) ale trzeba być wytrwałym. Jeżeli ktoś by chciał mieć rezultat po jednym naświetleniu, to żeczywiście niech postoi pod żrówką w kuchni

 • 2 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anonim

  Ja też sądze że to jedno wielkie oszustwo, bo przecież lek na wszystko to lek na nic - a przecież tak reklamują to przedstawiciele ...

 • 1 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # RomeroEmma33

  I had a desire to make my own commerce, nevertheless I didn't have got enough amount of money to do that. Thank God my close mate said to utilize the business loans. Thence I took the financial loan and realized my old dream.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Concepcion23Lowery

  People all over the world get the personal loans in various banks, because it's comfortable.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna Garbaczewska

  Mam do sprzedania lampę Bio-V model 3002 firmy Medicolux
  Zainteresowanych prosze o kontakt 600 001 508

 • 0 1 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A. P.

  Wszystkie tego typu urządzenia mają tą samą budowę: halogenową żaróweczkę, chłodzący wiatraczek, zwykłe lusterko- czyli element polaryzujący, oraz żółtą szybkę. Absolutnie nic więcej, żadnych kosmicznych technologii. Nie dajcie się nabijać w butelkę. Słońce jest za darmo.

 • 1 1 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiem coś o tym

  Ktoś napisał że lampa ma żaróweczke i kilka szkiełek. Owszem jednym z tych szkiełek jest filtr UV jakiego nie znajdziecie w najdroższych okularach a drugim polaryzator pół przepuszczający i trzecie chroniące dwa poprzednie które nie zakłóca powstałego światła a za to chroni przed uszkodzeniami dwa poprzednie. Lampa jest testowana pod kątem ilości wypromieniowwnego UV (nie może być go wcale ani UVA ani UVB ani UVB) , jasności i jakości polaryzowania. Wiele żarówek które przychodzą do producenta tych lamp nie spełnia wymogów i jest odrzucana. Tak więc lampa od strony technicznej robi to co ma robić i to perfekcyjnie w 100 procentach. Inną sprawą jest czy w warunkach domowych uda się kogoś wyleczyć i jeszcze inną sprawą jest czy musi tyle kosztować. Wytrwałych regularnie stosujących może wyleczy bo jest udowodnione że spolaryzowane światło w odpowiednich ilościach i warunkach korzystnie wpływa na komórki naszych organizmów. No ale pozostaje kwestia ceny. Jeśli ktoś koniecznie chce ją mieć to proponuje wypożyczyć albo odkupić od kogoś pewnie będzie taniej.

 • 1 0 4 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # l.z

  Znalazłem taką lampę na śmietniku,czy ktoś podeśle instrukcję obsługi tego ustrojstwa>

 • 1 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AsiaTAO

  WITAM,LAMPE BIO-V PSIADAM OD 2002 ROKU ,NASWIETLAM CZAKRY I MIEJSCA BEZPOSREDNIO ,, ZAINTERESOWANE,, NA DEPRESJE ,PRZECIWBOLOWO, SZUMY W USZACH , ITD, ITP, POZDRAWIAM JEST DOBRZE

 • 1 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hampel

  Nie ma w tym niczego zadziwiającego. Ogólnie to teraz przechodzi się na ledy. Przejrzyjcie sobie choćby http://www.oneled.pl Może i w zakupie wychodzą drożej, ale docelowo i tak wychodzą znacznie bardziej opłacalnie.

 • 0 0 3 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W.Ewa z Mińska Mazowieckiego

  Kupiłam lampę BIO V będąc w maju 2015roku w Ciechocinku w sanatorium Gracja. Lampa naprawdę pomaga, korzystam z niej niemal codziennie, a oprócz mnie korzystają także moi dwaj synowie. Fakt że cena jest bardzo wysoka, ale cóż ... ważne że przynosi ulgę w bólu. Cierpiałam męki - ból kręgsłupa i lewego kolana, młodszemu synowi pomogła przy bólu zatok. Teraz po kilku miesiącach użytkowania nie żałuję że podjęłam decyzję i ją kupiłam, chociaż koleżanka z pokoju twierdziła, że upadłam na głowę.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krycha

  Jeżeli to oszustwo,to dlaczego zabieg lampą Solaris stosuje się w sanatoriach?Miałam taki zabieg na kręgosłup, czyli ci oszuści,lekarze kłamią i okradają NFZ?Nic z tego nie rozumiem!

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewa

  Uwaga na firmę Bodypunkt z Katowic. Nie kupujcie tych lamp na prezentacjach. Wykorzystują naiwność starszych ludzi. To oszuści!!

 • 0 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inga S.

  Krycha, to nie jest o lampach Solaris

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo