Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Nadzór budowlany wszczął postępowanie ws. krzyża w Gołubiu

Opublikowany: 2008-03-28 11:45 Autor: Wojciech Drewka

Kartuski Nadzór Budowlany wszczął postępowanie w sprawie krzyża w Gołubiu, który nad brzegiem jeziora potajemnie postawili członkowie Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. TOW "Gryf Pomorski".

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Krzyż nad jeziorem w Gołubiu pojawił się na początku marca, w nocy poprzedzającej uroczystości upamiętniające śmierć Józefa Dambka, dowódcy "Gryfa Pomorskiego’. Krzyż poświęcony Dambkowi postawili członkowie Stowarzyszenia im. TOW „Gryf Pomorski”, którzy nie zgadzali się na przeniesienie obelisku i krzyża upamiętniającego dowódcę „Gryfa” z prywatnej działki na teren szkoły w Gołubiu.

Zamiast złożyć kwiaty pod pomnikiem, dla którego gmina Stężyca znalazła nowe miejsce, sami postawili krzyż tuż nad brzegu jeziora w Gołubiu, prawdopodobnie z nikim tego nie uzgadniając. Z tego powodu właściciele działki znajdującej się naprzeciw krzyża złożyli doniesienie do prokuratury i nadzoru budowlanego.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kartuzach wszczął postępowanie w sprawie krzyża. W biurze PINB dowiedzieliśmy się, że w pierwszej kolejności inspektorzy będą ustali kto jest właścicielem krzyża i kto odpowiada za jego usytuowanie.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [173]

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo

  Przecież to proste właścicielem Daniel z Danmaru Szymbark, R Dambek i G Zwara. Brawo inspekcja w końcu może zacznie praw obowiązywać a WYWROTOWCY z Gdyni dostaną po uszach, To jedyna droga do spokoju i symbiozy w Gołubiu. Adie panom D. i Z.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  No i słusznie. Nie można bowiem pozwalać na samowolę, niezależnie od tego czy dotyczy ona Krzyża, czy budynku. Albo żyjemy w państwie prawa albo nie. Czuję, że przy szkole w towarzystwie "pomnika zignorowanego" pojawi się kolejny Krzyż

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henio

  Nagle obudzili się,to jest za póżno tyle dzikich budowli stoi na naszym terenie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nareszcie

  Oczekujemy legalizacji postawienia tego krzyża jak i innych,które stoją na ziemi kaszubskiej.Odmowa legalizacji doprowadzi do masowego demontażu krzyży kaszubskich,które w większości stoją bez zezwolenia.Najbliższy także postawiony samowolnie stoi w Stężycy na parkingu przy parku.Pikanterii dodaje fakt,że jest on poświęcony także żołnierzom Gryfa.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znawca

  O co chodzi temu Dambkowi?
  Przecie ten jego tam dawny krewny Dambek "Gryfa" nie zakładał -
  nie był w stanie...on przy tym tylko był.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Jeśli ten Krzyż zostanie zalegalizowany, to będzie ewenement, a w dodatku chyba precedens.

  Decyzja o legalizacji była by najgorszą z możliwych, okaże się bowiem że można taki Krzyż postawić wszędzie, każdemu z nas przed domem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Bigismall

  Każdy z nas nosi taki nawet na szyi.Tobie odpowiada tylko gwiazda Dawida lub sierp i młot a gdzie tolerancja.Twoje określenie taki Krzyż, jest jakieś chore,określa pogardę dla tego krzyża,wszystkie krzyże są takie same.Nie ma lepszych i gorszych krzyży.Dambek po prostu was ograł,pogódzcie się z tym.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Gołubia

  Trojanowski to kawał .....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Gołubia

  Biada jak ten krzyz ktos ruszy!!!!!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Dlaczego wspominasz o gwieździe? Czyżby antysemicki Rydzykowy zapęd Ci się udzielił? Zapomnieliście że Chrystus był żydem?

  Stwierdziłem jedynie że może dojść do sytuacji w której każdy będzie mógł stawiać Krzyże gdzie mu się rzewnie podoba. Może postawimy Tobie przed posesją z 5 Krzyży ? i jeszcze piątkę za domem ? A kolejnych 12 po drodze do sklepu ? I jeszcze 8 na plaży, nad jeziorkiem. Masz coś przeciwko? Podniesiesz rękę na Krzyż?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Gołubia

  Ten krzyz tam stał od wielu lat a Trojanowski ten..... do zbeszczescił

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Jeśli się okaże, że wzniesiony bezprawnie to go ruszą, postawia obok tego który ignorujecie, który odrzuciliście.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do z Gołubia

  Od kiedy z Gołubia?, przecież wszyscy wiemy, że z Gdyni

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jana,mieszkańca,vel córki katyńczyka

  Jest zasadnicza róznica między krzyżem dambkowym, a krzyżem katolickim, przecież Dambek nie jest katolikiem, spójrzcie na jego życie prywatne i praktyki które nie mają nic wspólnego z postawą chrześcijańską. Ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Zgadzam się, Dambek swoimi nielegalnymi krzyżami stawianymi w nocy tylko sieje niepokój i nienawiść na Kaszubach. Nie temu służy krzyż, ale jak widać dla niego on oznacza tylko dwa kawałki drewna.Taki dzikus nie powinien już dłużej siać zamętu w cywilizowanym kraju. Jedyna nadzieja w tym, że zapłaci za łamanie prawa, to go może otrzeźwi.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Słabi i pyszni

  Ludzie to tylko krzyż,dajcie jemu spokój.Poświęcony został przez katolickiego duchownego w imieniu Pana naszego,którego ksiądz jest tylko narzędziem w rękach jego.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KRZYŻ BYŁ I BĘDZIE.

  Krzyż nad jeziorem Dądrowskim jest wynagradzającym, wotywnym Krzyżem, przebłagalnym za ścięcie i profanację Krzyża, poświęconego przez biskupa diecezji pelplińskiej w 1992r, usytuowanego w kwaterze żołnierzy "Gryfa" przy Pomniku na Wzgórzu przy ul. porucznika Józefa Dambka. Wpisany jest nadal we wszelkich rejestrach : gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Narodu Polskiego.
  Pytanie podstawowe ,socjologiczne i społeczne oraz z zakresu wolności wyznawania wiary przez obywateli Polski:
  - w czym wadzi teraz Ten chrześcijański Krzyż Trojanowskim, skoro nie stoi na ich ziemi?
  Krzyż jest LEGALNY, stoi na polskiej ziemi, poświęcony w jasny, biały dzień przez wielce zasłużonego dla wyjścia Polski z pęt niewoli komunistycznej - księdza Prałata Henryka Jankowskiego, w obecności rzeszy ludzi. Stoi przy Krzyżu, jak widać było na uroczystości NIE SAM Roman Dambek.
  Niech Gmina zadba należycie o Krzyż i Pomnik przy szkole. Bo gdyby ludzie zatrzymali się w dniu 9 marca i zobaczyli oskalpowany z tablicy napisowej polny głaz... to pewnie pielgrzymką od razu udaliby się pod Belweder oraz Urząd Rady Ministrów do premiera, wywodzącego się z woj. Pomorskiego.
  TEN EKSPIACYJNY KRZYŻ stanowczo napiętą sytuację załagodził, a teraz rozpościera swe ramiona nad lądem i wodą, wzgórzami, jarami polami i jeziorami na kaszebskiej ziemi. Błogosławić będzie każdemu człowiekowi, który pochyli przed Nim pokornie głowę...Od wieków rdzenni Kaszebi mawiali: " My trzymamy z Bogiem" i tak zostanie i będzie zawsze....Amen

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do bałwochwalców

  Narzędzie to wy zrobiliście z księdza.wszyscy to widzą.dajecie bezustannie temu dowody.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # biskup Pelpliński również nie chce was

  znać ,jak większośc porządnych i uczciwych ludzi ,którym publicznie ubliżaliście na każdym kroku,kreując swoje chore wizje na własny użytek dla prywatnych celów.Krzyż na Złotej Górze który został ścięty jak i grożby wasze o rozkopywaniu grobów i rozrzucaniu kości bliżnich to pewnie to pewnie robota satanistów,co?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  "Krzyż jest LEGALNY, stoi na polskiej ziemi" - tego właśnie nie wiemy.

  Ponadto jak zwykle utożsamiacie ziemię Polską z własną. Przed moim domem też jest "ziemia polska " a mimo to nie mogę tam nic zbudować.

  Swoją ignorancją w stosunku do poprzedniego Krzyża wyraziliście swój stosunek do niego. Jak widać Krzyż jest coś warty, jedynie gdy stoi w dogodnym dla interesu miejscu.

  Prawo jednak stoi ponad demagogią,.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do big.......

  widzę,że czerwona zaraza dalej ochocz walczy z krzyżami i wiarą katolicką.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DO "NARESZCIE"-wspolnik

  Komentarz jakich wiele,w jednym i w tym samym stylu.Czy nie nasuwa pewnych myśli na temat ściętego krzyża na Złotej Górze.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "nareszcie" sąsiad

  Sprzedasz wszystkich i wszystko aby uznano twój krzyż ,w twoim miejscu. Wszyscy internauci widzą o co wam chodzi.Najbardziej boli was że zostaliście zdemaskowani w swoich "religijnych intencjach"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do przemyślenia

  Jeżeli nowak ruszy krzyż to będzie miał roboty po uszy. Pojawią się nazwiska z pierwszych stron gazet.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "DO PRZEMYŚLENIA"-wspólnik

  Nowak jest na usługach Czesia,ma swoje za uszami.Należą mu się rozliczenia,ale nie teraz i nie w tej sprawie. Nie ma to nic do rzeczy.Łaski nie zrobi ,( prawo ma być przestrzegane )że was wykopie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wspólnika

  Dlaczego ma być prawo przestrzegane tylko w sprawie krzyża, jeżeli nie stosuje się go od lat w innych poważniejszych kwestiach mających wpływ zarówno na środowisko jak i architekturę?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "przemyślenia"

  Straszycie nazwiskami z pierwszych stron gazet?To coś nowego.Ostatnio przedostatnia strona gazety(nekro) najbardziej was inspirowała.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wspólnika

  Odbiegasz od tematu

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Jak już niejednokrotnie wspominałem, za młody jestem aby mieć coś wspólnego z owymi "czerwonymi". Ale stara pudernica z Gdyni swoje wie...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rety, rety...

  A o co teraz Trojanowskim chodzi? Nie wybudowano im przed nosem fabryki fosforów, ani żwirowni, ani nie postawiono Tarczy amerykańskiej, ani szpitala psychiatrycznego oraz azylu dla narkomanów.
  Jaką uciążliwością jest, czy może stanowić Krzyż?
  Ludzie żyją przy hałaśliwych traktach kolejowych, miejskich i autostradach. Przy spalarniach śmieci i hodowlach zwierząt.
  Skoro Trojanowskim wadzi widok Krzyża, to po co kupowali tę ziemię, a nawet powstaje pytanie, czy im nie zacznie wadzić kościół, czy kaplica.
  Bolszewikom tez wadziła, a Niemcom także!
  Rety! Opamiętania, dostosowania się do norm współżycia w społeczeństwie,!!! Oj rety, świat się śmieje....i zdumiewa

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Postaw sobie przed domem Krzyż, albo i 5 skoro Ci to nie przeszkadza.
  Świat się będzie śmiał jeśli nie będziemy sobie potrafili poradzić nawet z tak błahymi sprawami.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "rety,rety ,świat się śmieje i zdumiewa"

  Dla Dambków wartość ma krzyż"wartościowy" nad jeziorem.Ten przy szkole to tylko drewno bez wartości.-wspolnik

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauka nie idzie w las

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni! Nauki pobierasz Bigissmallu od mistrza dr Trojanowskiego. Sam cymes! Wytrysk kultury u magistra- "młokosa"!!!
  Ja nie wiem, ale "Kryminalni wiedzą ktoś za jeden i jaką funkcję w społeczeństwie sprawujesz.
  Mam jedynie nadzieję, że nie jesteś urzędnikiem państwowym, ani gminnym, ani wojewódzkim u pana Mathei....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas

  Często obserwuję stronę dotyczącą krzyży w Gołubiu. Coraz mniej rozumiem o co chodzi większości osób wypowiadających się na forum.
  Jeżeli krzyż w Gołubiu jest postawiony bez stosownych zezwoleń, to jest złamanie prawa. Prawdą natomiast jest, że wszystkie istniejące w powiecie też nie mają stosownych pozwoleń, łącznie z tym postawionym przed szkołą w Gołubiu. Nie rozumiem dlaczego tylko ten jeden budzi taką agresję i jest ona popierana przez większość uczestników forum. Nie jestem zagorzałym fanem DAMBKOWCÓW. Uważam, że praworówne dla wszystkich. Idealistom tak. Klice NIE.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To widać

  Bigismall to urzędnik z gminy stężyca.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Sas -gwoli wyjaśnień

  społeczeństwo nie tylko lokalne nie życzy sobie pomników dla kontrowersyjnych bohaterów.Ś

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Do "Nauka nie idzie w las"
  Zazdrościsz wykształcenia mi i dr Trojanowskiemu? Straszysz mnie Policją? Śmiechu warte... Wprowadzasz zamęt na forum tylko dlatego że wasza wizja (http://pl.youtube.com/watch?v=XxhpB9Jaj44) nie wypaliła ....

  Cóż za rozgoryczenie w patriotycznych sercach ....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  fajni sa ci krzyzacy mianiacy sie Obroncami Krzyza...pozoruja fundamentalizm, a tak naprawde w wypowiedziach sa nierozgarnieci i dbaja o wlasny interes... nalezy przegnac krzyzakow z kaszubskiej ziemi gdzie pieprz rosnie! Oby nad tym jeziorem nie rozegral sie dramat Grunwaldzki :)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Demoniczna złość " młodego"

  .... wpadł w złość i popłoch, że może wrócić na wokandę sprawa niewłaściwej decyzji o przekazaniu przez Gminę ziemi na której usytuowany był Pomnik i Krzyż, a już z całą pewnością będzie postępowanie w sprawie dewastacji kwatery Pomnika.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas do gwoli wyjaśnień

  Społeczeństwo lokalne stawiało krzyże wszystkim poległym. Zarówno negatywnym jak i pozytywnym osobom. Tego się po prostu nie odmawia i nie ocenia. Nie rozumiem dygresji.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Postawcie zatem Krzyż Hitlerowi

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a co to nowak? (należy do broni czesia)

  nowak to pionek w rękach drugiego pionka ,który nadużywa prawa i stanowiska.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauka nie idzie w parze

  z wrodzona inteligencją oraz normami moralnymi!
  Koń ma większą czaszkę i się nie chwali Bigismallu. Nawet pigmej nie ma tobie czego zazdrościć...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  oooo jaka merytoryczna wypowiedz!!!! brawo krzyzaku! jak zwykle brak argumentow widac jak na dloni

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  No i sprowadziła Pani dyskusję do poziomu który najlepiej Pani opanowała. Brakuje argumentu? Zawsze znajdzie się obelga.... I Pani staje w obronie Krzyża? Jakie to obłudne.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lepie być mądrym, czy "młodym"

  Hitler miał krzyż żelazny, a ty sobie jaki szykujesz Bigissmallu?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Bigismalla -wspolnik

  Większość z nas myśli podobnie.Nie przepadają za Tobą i za mną jak i nam podobnymi.Wściekli się że na publicznym forum rozgryżliśmy ich ,i ich "święte intencje".-Pozdrawiam.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Musisz potrenować dowcip

  Przegrałeś" młody " w pyskówce!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Rzeczywiście, żelazny Krzyż to powód do dumy... Gratuluję.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas do bigi-smal

  Jesteś naprawdę cienki. Dlaczego Hitler nie ma mieć krzyża. Nie znasz jego myśli w czasie śmierci. Łotry były z PANEM. Lecz jak to się ma do spraw doczesnych. Trojanowski walczy z krzyżemnie znajdującym się na jego posesji. Sam ma tej posesji domek letniskowy bez stosownych zezwoleń. I ten jego domek chroni policja za nasze podatki. Nic nie rozumiem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Zasługa w rozgryzieniu "patriotycznych ideałów" obrońców pomnika zignorowanego, należy się Expressowi. A trzeba wspomnieć, że tym młodym dziennikarzom też nie ułatwiano zadania.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  Sas, a skąd niby wiesz że na ten domek nie ma pozwolenia? Podchwyciłeś plotkę? Dałeś się sprowokować?

  Co do Krzyża dla Hitlera to proponuję na rondzie. Albo w Gdańsku lub Wrocławiu, w końcu jest on honorowym obywatelem tych miast.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas do bigi-smal

  co ty chrzanisz?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cienias

  Hitler był ludobójcą, zbrodniarzem i demonem. Miał hakenkroiz-to prawda historyczna. A po co i na dowód czego, imię tego szatana wypisałeś na forum BIgiSS mallu?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas do bigi-smal

  Przeanalizuj moje wypowiedzi. Nie piszę tego czego nie wiem. Nie rozwadniam tematów. Lepiej mnie nie prowokuj. Chcesz prawa dyskutuj o prawie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  W całej tej dyskusji po raz kolejny "obrońcy pomnika zignorowanego" doprowadzili do sprzeczności w rozumowaniu.

  W swoim proteście w doszli do wniosku że lepszy krzyż żelazny niż żaden. Ponadto stwierdzono że Hitlerowi również należy się postument.

  Zostawiam wnioski do analizy, może kolejne wypowiedzi będą bardziej przemyślane. Tymczasem uciekam odetchnąć bo cośik mi tu zalatuje z kierunku Gdyni...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do..Bigismall

  A może powiesz, skąd tyle sympatii masz do Trojanowskiego? Czy na jakąkolwiek sobie zasłużył?
  Wykiwał Gminę z tą swoją własnością. Spowodował totalną burzę w urzędach, w społeczeństwie, w sądach, ale o co mu teraz chodzi, gdy już ma to, do czego dążył? Co mu przeszkadza krzyż? I tobie też Bigismallu; czemu walczysz zaciekle, jak byś był pociotkiem Trojanowskich, lub ich adwokatem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas do bigi-smal

  Wnioski wysuwasz za innych. Może i za nich zaczniesz pracować? Ponadto może wypowiesz, że na swoim grobie nie chcesz mieć krzyża. Nie szastaj więc tym słowem. Gdynia jest miastem na którym może wzorować się większość miast w Polsce wię to pozytywny zew. Nie masz się czego wstydzić .

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sas -tobie już chyba krzyży wystarczy...

  ile jeszcze potrzebujesz "świętych krzyży"?-Robisz sobie jaja na cały internetowy świat.-"wspolnik".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sas

  czego się boicie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do bigismalla

  Krzyży jest Bigissmallu znacznie wiecej: w znakach drogowych jest krzyż św. Andrzeja; są krzyże Virtuti Militari, krzyże prawosławne i grekokatolickie. Niestety jest i krzyż "hakenkroiz" w towarzystwie trupiej czaszki. Lecz nie imputuj, że ktoś tu jest czcicielem niemieckiego, esesmańskiego hakenkroizu. Nikt tu faszystowskich symboli z tragicznej epoki nie wspiera!!! Uważaj na pisane treści.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do św.krzyżaków

  odczepcie się od porządnego i uczciwego człowieka.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Luli.luli

  Tak jest! Bigissmall poszedł spać, albo na pole poszukać rozumu...nawet magistrowi się przyda....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Seba

  Tyle złego, ile wizerunkowi Krzyżowi wyrządzili Dambek i jego 'krzyżowcy", to chyba nikt nie uczynił..Ten dambkowy pomiot skłócił wszystkich mieszkańców całej gminy, ludzie kłócą sie nawet miedzy sobą nawet we własnych rodzinach. Księża odwracaja się od problemu krzyża - ani proboszcz ani biskup pelpliński nie poświęcili dambkowego krzyża - musiał to zrobić stetryczły ks. Jankowski, który nawet nie wiedział po co przyjechał..A skutek tych wszystkich kłótni jest widoczny na Białej Górze..

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Seba

  Chodzi oczywiście o Złotą Górę..

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tsunami

  Ale początek problemu stworzył Trojanowski. Przez jego prywatę, jak mówisz, poszerza się spór!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Seba

  A czy to dziwne, że jeden z mieszkańców upomniał się o swoje a nie przytakiwał wszystkim wkoło, lecz zaczął robić użytek ze swojego prawa ? Podziwiam Trojanowskich za ich upór i konsekwencję, z jaka dążą do celu. Gdyby nie oni, to ta mafia stężycka nadal by robiła co im się żywnie podoba. Dzisiaj wszystkie władze patrzą na gminę i Czesiu już nie może sobie podskakiwać jak to było dotychczas..

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  pocieszni ci krzyzacy...i belkotliwi

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chcemy tylko normalności a Czesiu......

  to relikt przeszłości.-Nie wchodząc w dalsze szczegóły."wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Strach na wróble

  wylazł z konopi z czerwoną gwiazdą na czole i sierpem w rączce.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  a ciekawe gdzie ma krzyzakow? :)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Leszek Niedzielski

  SZKOŁA W KOLONII -AKCJA TESCO DLA SZKÓŁ

  zapraszam do wzięcia udziału w naszej akcji:
  http://kartuzy.info/forum/viewtopic.php?p=91582#91582

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie strasz, nie strasz...

  "ratio et fides" - żyj tymi zasadami, to nie będziesz musiał stawiać takich pytań- czego ci Strachu z konopi - najszczerzej życzę. I kup sobie obszerniejszy kapelusz dla ochrony resztek szarych komórek.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wolna sobota

  Boguś już się wyspał?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  z postu nie strasz, nie strasz wyziera typowa krzyzacka szczerosc i wspolczucie...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do postrachu"głupoty"

  Ty " Postrachu " uważasz, że chrześcijanin ma być głupkiem i wystawiać się byle komu na kułaki i pomówienia?
  Sam się wystawiasz i prowokujesz odpowiedzi na twoim poziomie dyskursu. A intencje twoje są jasne, walczysz po stronie Trojanowskiego w sposób bezwzględny i bez opamiętania.
  Trojanowski dokonał dewastacji miejsca pamięci narodowej i to mu będzie zapamiętane na wieki, wieków! A teraz mianowicie o co się spiera w sądzie i sądach? W czym jemu i tobie Krzyż przeszkadza?
  Może przecież Wzgórze Dambkowe odsprzedać i kupić niekoniecznie w Gołubiu. Będzie miał spokój i pokój.
  Jakie księgi mądrości studiujesz, a ile trzeba mieć tupetu i zarozumialstwa, ażeby pejoratywnymi przymiotnikami obrzucać ludzi bez racji zdania. Nie muszę legitymować się przed tobą jakie "fakultety" w życiu zaliczałam , ale na pewno nie marksizm i leninizm...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  ooo i Wzgorze Dambkowe jest? czy pojawia sie rowniez nowe nazwy dla okolicznych wsi? Kreuzberg albo jakos tak? ech te krzyzackie niecnoty...
  reszta bez komentarza

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzednika,poprzedniczki

  Chrześcijanami to wy nie jesteście niewątpliwie, a krzyże przez was stawiane po nocach również nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pasuje do was jak ulał, powiedzenie "modli się przed figurą itd."Dlaczego Zwara z Kolką nie postawią sobie kilku krzyży przed domem, przecież ich posesje dzieli niewiele metrów od świętego dla dambkowców jeziora.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wzniesiono Krzyż ekspiacyjny

  Odpowiem kolejny i kolejny raz:
  Krzyż partyzancki stał w miejscu historycznym i był postawiony nie na Trojanowskich włościach! / kupili ziemię z Krzyżem i Pomnikiem./ Towarzyszył Pomnikowi ku czci i pamięci o godnych z najgodniejszych partyzantach "Gryfa Pomorskiego". Krzyż na polskich, żołnierskich mogiłach i w miejscach ich bojów stawiano od zawsze i teraz też. Ponadto, wzniesiony w dn.9 marca Krzyż jest formą ekspiacji za ścięte i sprofanowane Krzyże: partyzancki na Wzgórzu oraz brzozowy od stóp Wzgórza, wrzucony na stos drzewa do ogniska przez pp. T.
  I przypomnę bajkę o zaborczej, zachłannej rybaczce: gdy jej mało było złotej karety, pałacu i złotej korony, a zażądała od złotej rybki, aby była jej sługą - to pewnego ranka obudziła się na progu starej, rozwalonej chałupy i ze spróchniałą łodzią rybacką.....
  Może by tak, p.T. przystopował swoje złości i dał spokój Krzyżowi nad jeziorem Dąbrowskim.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Do "wzniesiono..."- po raz kolejny wypisujesz bzdury.Krzyż,który stał w Gołubiu na działce Trojanowskich nie oznaczał żadnego miejsca śmierci,boju,ani mogiły.To wy chcielibyście,żeby ludzie tak myśleli i dlatego teraz za wszelką cenę chcecie wprowadzić w życie swoją historyjkę. Wszyscy już wiedzą,że Dambek zginął w Sikorzynie,a nie w Gołubiu,więc po co ta głupia śpiewka,że jest inaczej.
  A krzyż nad jeziorem postawiliście dla własnej zabawy i widzimisię,żeby pokazać "teraz k... my",bo krzyż o który narobiliście tyle rabanu pominęliście i pokazaliście jaki macie do niego stosunek. Skończ już więc opowiadać te brednie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SAS ty cieniasie-

  Brak mi słów na te kłamstwa gdzie wasze sumienie chyba u Dambusia w kieszeni. Dajcie nam spokój na kamczatkę -Społeczeństwo Gołubia

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  bajka jak ulal pasuje do wielkiego mistrza D i jego knechtow! ku przestrodze...
  pisanie z wielkich liter, egzaltacja nie zmienia historii
  myslacy wyartykulowal to co wszyscy wiedza... krzyzacy rowniez...

  Nazywanie tych ludzi gryfowcami godzi w bojownikow Gryfa Pomorskiego...w gryfa z podan rowniez. Idealy krzyzakow pasuja jak ulal

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Słyszałem, że Trojanowski ma we krwi donoszenie.
  No i że nienawidzi krzyży...wiecie dlaczego?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do przedmówcy

  obrażasz mnie!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  no i znowu sie zaczyna...dla mnie za niski poziom! wylaczam sie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bigismall

  "Uważaj na pisane treści. "

  "Lepiej mnie nie prowokuj."

  "Kryminalni wiedzą ktoś za jeden.."

  Do takiego poziomu sprowadzają dyskusję "obrońcy pomnika zignorowanego".

  Nie są w stanie nawet pisać pod jednym pseudonimem, co jest podstawą na forach. Są głusi na argumenty i jak zacięte radio (Toruńskie) powtarzają swoją śpiewkę. Co więcej na argumenty te nie potrafią nawet rzeczowo odpowiedzieć, więc je ignorują kontynuując swoje litanie przeplatane obelgami. Co jednak chyba najgorsze, muszą mieć ostatnie słowo.

  Stąd wypada zaprzestać wypowiedzi, do niczego nie doprowadzą, a rzeczową dyskusję przestały przypominać już dawno.

  "Obrońcy krzyża zignorowanego" - możecie teraz pisać, możecie mieć swoje ostatnie słowo... Podejrzewam bowiem że koledzy "myślący" i "wspólnik" są podobnego zdania co Ja.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niedoszły biznes pomnikowy

  Moim zdaniem po analizie wpisów internautów,artykułów prasowych i innych faktów nasuwa mi się taka oto myśl,miała powstać spółka w skład,której miały wchodzić osoby,które teraz siebie zwalczają.Spółka ta upadła,gdyż nie doszło do porozumienia między członkami w sprawie podziału przyszłych zysków.Budowa parkingu na prywatnej działce najbardziej za tą wersją świadczy,inaczej co za idiota wydał polecenie budowy parkingu na prywatnej ziemi.Sprawa musiała być wcześniej dogadana.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zenek

  popieram Bigsmala

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gierszewski

  Słuszna uwaga Big

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Muzyk

  Gdy Trojanowski kupował działkę pomnik już stał i on tym wiedział. A do notariusza przyszedł z nieaktualnym wypisem i wyrysem. Gdyż aktualny zawierał podział na dwie działki na mniejszej był pomnik. Trojanowski to stary lis,świadomie do notariusza dostarczyli stare papiery aby notariusz nie wiedział że tam jest pomnik i transakcje przyklepał. Jak widać trojanowski kupując działkę kupował ją min. z intencją zniszczenia pomnika i krzyża.Widocznie nienawiść do takich symboli wyssał z mlekiem matki. Bo krzyż który nie stoi na jego działce też mu przeszkadza. Dziwie się mieszkańcom Gołubia co prawda nielicznym, że dali się nabrać temu dziwnemu przybyszowi w ciemnych okularach. Podobno trojanowski należy do PO. Nowe stare czasy nadeszły.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "niedoszły biznes pomnikowy"

  Narady w Szymbarku (po litrze na głowę na początek)przynosiły bardziej genialne pomysły, aniżeli budowa parkingu na prywatnej ziemi.Nie powinno nas to specjalnie dziwić,gdyż jedni "nie czytaci ,a drudzy nie pisaci".Idiota który wydał zgodę na budowę parkingu na prywatnej ziemi schował się za krzakami.Półdupek mimo to mu wystaje.Niektórzy udają że nie widzą.Jak długo jeszcze?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pan Czesiu..............................

  "nic o tym nie wie".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Vika5

  skoro Trojanowski wg: "Muzyk
  Gdy Trojanowski kupował działkę pomnik już stał i on tym wiedział. A do notariusza przyszedł z nieaktualnym wypisem i wyrysem. Gdyż aktualny zawierał podział na dwie działki na mniejszej był pomnik" to wówczas jest to oszustwo, więc problem rozwiązany bo jest dokument, który to potwierdza? Ktoś przecież się pod tym podpisał, dokonał wpisu do księgi wieczystej, potwierdził u notariusza… Ruszyć 4 litery i przedstawić tę dokumentację, lub wskazać „obrońcom”, gdzie mogą ja uzyskać, i spór szybko się skończy. A krzyż z pod szkoły wróci na swoje miejsce a nowy krzyz z nad jeziora.. jako że też prawdopodobnie nielegalny- wyladuje zapewne pod szkołą. A Trojanowski będzie musiał odpowiedzieć za zniszczenie nie swojej własności, i odtworzyć na własny koszt to co zdemontował.
  Przypomne, że nawet jeśli poprzedni właściciel wyraził zgodę, aby na jego prywatnej ziemi stał przez tyle lat pomnik a potem krzyż, nie oznacza to, że nowy też musi się na to godzić. To tak jak by mój dziadek pozwolił postawić na swojej ziemi budkę z lodami, nie pobierał opłaty za dzierżawę miejsca, nie przeszkadzało mu, że ktoś tam kręci niezłe lody.. Teraz ja jestem właścicielem, no i niestety, chcę zagospodarować ten kawałek ziemi, a właściciel budki z lodami, twierdzi, że mój dziadek, pozwolił mu, wręcz darował i ofiarował ten kawałek ziemi, tak za frajer.. z dobrego serca.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Do Internautów
  Tak niedoszły business warczy!..brak koryta!
  Starachliwość i złość przyćmiła do końca im umysły!
  Nie mogą pogodzić się z rzeczywistością !
  Desperacko bronią swoich pozycji!
  Boją się Prawa i odpowiedzialności za swe czyny nie bez przyczyny!
  Nie szanują zasad etyczno - moralnych!
  Kim są wiemy, co sobą reprezentują =wiemy
  Jak się to skończy ?...się domyślamy!
  Szkoda mi Alojzego Dambka pomimo wszystko nie zasłużył na to
  aby bratanek R.D. tak woził się po Jego bliskiej Rodzinie, narażając Ją na to publiczne daleko kroczące Zło.
  To jest bandytyzm i w imię czego własnej w gryfie pobożnym Kariery?
  DNO!
  po trupach do władzy???.....NIE

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do A.H.

  Było przyjemnie i spokojnie póki Pani A.H. się tu nie pokazała.Strzela nienawiścią na prawo i lewo.Tak zachowuje się kobieta nieszczęśliwie zakochana,czyżby w Panu Dambku.Wytrwałości, może jeszcze odwzajemni Pani uczucie,czego Pani i nam wszystkim życzę.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Seba

  Do Muzyka - gdybyś miał chociaż trochę wiedzy prawniczej - tyle co brudu za pzanokciem, to byś wiedział że to sprzedający przedkłada przed notariuszem dokumenty dot. sprzedawanej działki - mapki. wypisy z ewidencji gruntów itp. Ponadto gmina w ustawowym terminie mogła sie odwołać od wpisu dokonanego w księgach wieczystych, czego nie zrobiła. Wobec tego wpis w księdze wieczystej sie uprawomocnił. Oczywiście, Trojanowski kupując działkę wiedział o krzyżu i pomniku, jednakże przed kupnem ówczesny wójt gminy zapewniał go o przeniesieniu pomnika w inne miejsce, ponieważ był on postawiony bez wymaganych formalności i nie figurował ani w ewidencji gruntów,ani żadnym rejestrze pomników pamięci narodowej. Przez 8 lat nikt nie przyznawał się do tego pomnika, a po zdemontowaniu przez Trojanowskich krzyża dambkowi krzyżowcy ogłaszają larum narodowe, urządzają gminną krucjatę w obronie wątpliwej jakości bohatera z Sikorzyna..Śmiechu warte... Biedni Kaszubi - śmieje się z was nie tylko cała Polska ale i Europa ...ha,ha,ha...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Nie odróżniasz miłości od nienawiści , a z prawem to macasz się przez ścianę.Tak wyrażnie się panu uczucia skraplają, ale z rzeczywistością
  nic wspólnego nie mają.
  To jest diagnoza ginekologa chałupnika dot. szarej strefy.
  Tak, generalnie który z poruszanych przeze mnie wątków ci nie pasuje,
  albo humor psuje???...zarzucaj ale się do mnie nie rzucaj=argumenty
  proszę!..czekam....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ha

  Następna wulgarna wypowiedz pełna nienawiści.Czy jesteś już na "fleku".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Seby

  Tłumaczenie dambkowcom oczywistych faktów nic nie da, trzema mieć choć trochę rozumu, a oni jadą na prymitywanych emocjach i nic co im nie pasuje nie jest w stanie do nich dotrzeć. Nie mają żadnych logicznych argumentów, proszę przeczytać wypowiedź Jana, czy Arciszewskiej pod szpitalem." Słyszałem, że "Trojanowski to...". Słyszą choć nikt inny nie słyszał, a to już jest objaw bardzo poważnej choroby psychicznej tzw. halucynacje.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Seby c.d.

  Proszę zobaczyć brak argumentów u dambkowców i tylko obelgi, a szczególnie specjalizują się w obrażaniu kobiet(wpis "do ha"). Trzeba by ich wszystkich spisać z imienia i nazwiska i zabronić wjazdu na Kaszuby. Wyjątek stanowi G.Zwara on już tam niestety mieszka.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Do poprzednika =to Prawda
  Wypowiedż tego typa jest dla niego jedynym gołym argumentem,
  jego sposobu myślenia nie da się nawet wyflekować, nie ma co nawet na niego pomstować=Obłudnik!!!!!

  tak właśnie obłudne klony prowadzą rozmowę na argumenty
  Tak gada obłudnika grzech na fleku w pełnym wścieku!
  Nie gadaj do mnie pasibrzuchu bez argumentów ruchu!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Kąsają jak skorpion z listu piekła rodem ze znanym nam i im powodem.

  w tym temacie milczeli i milczą jak głaz!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Zaklęci =święci

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Towarzystwo wzajemnej adoracji

  Po podniecali się i wieją do nory!
  " Kryminalni" poczytali i znają wartość waszych wpisów; Kto jest Kto w waszym chórku!
  Bardzo malutko was jest. Krzyk wasz jest cieńszy od pisku; oszukańczo- złowieszczy.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Ten chórek coś cienko śpiewa, gdzie teraz adorujecie?
  co od nas chcecie?
  Tak na marginesie co to za towarzystwo broniące Najwyższych
  Wartości pełne obłudy i złości mówiące fałszywym językiem bez
  argumentów jakości.
  Czy nasze dzieci mają się uczyć Historii od anonimowych klonów
  których usta są pełne andronów?Pasibrzuchów historycznych eunuchów?
  Kto śpiewa AVE?...kto siedzi w norze ?...żaden mefisto mu nie pomoże!
  Czego chcecie , czego oczekujecie???...prawo profanujecie
  rozgrzeszenia oczekujecie?
  Kto wam je da?..sami się rozgrzeszacie dlatego tyle w historii
  Gryfa Pomorskiego wywijacie!
  Kto was do tego upoważnił ?Wy sami w imię srebrników poddani!
  Kłamcy, frajerzy ,blagierzy waszym opowiastkom nikt mądry nie wierzy
  Jestescie przy ostatniej Wieczerzy=blagierzy
  klony , pasibrzuchy , jjjjj-ty i ciemnoty=dziady kalwaryjskie
  Bóg, Honor , Ojczyzna to dla was obczyzna, żaden z was
  do grzechu przed Krzyżem się nie przyzna=tępogłowizna
  Go away! ...get the f... out!

  wasz krzyk to ryk!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krzyżowcy..................

  wy wstydu niemacie.-(opinia jedna z wielu)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Do Towarzystwo... - daj sobie spokój już z tymi twoimi kryminalnymi,bo zaczyna się to robić po prostu nudne.Zabierasz głos,chociaż nie masz już żadnych argumentów i jeszcze ci się wydaje,że kogoś nastraszysz.Grozi zazwyczaj ten,kto sam czegoś bardzo się boi.A ty boisz się,że ludzie tutaj mają rację, że cała twoja historyjka się wysypała-mało tego-nie chcesz przyjąć do wiadomości,że bierzesz udział w okłamywaniu ludzi.Dlatego coraz bardziej zaczynasz wchodzić w bleblanie,które absolutnie niczego nie wnosi.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mówiłam ci , jak dziecku,

  po rusku, po niemiecku....

  Bójcie się sami Siebie- swojego sumienia i tego, co po was zostanie w waszych rodzinach w genach i wspomnieniach.
  A że Trojanowski ograł Gminę - to wynika z wszelkich dokumentów. Po raz setny piszę: niech da p. Trojanowski jakiekolwiek potwierdzenie, że Ktokolwiek obiecał mu wycofanie, zlikwidowanie Miejsca pamięci Narodowej. To, co uczynił jest czynem karalnym i będzie odpowiadał.
  Paniatno? Du fersteins? Jeśli po polsku, niemiecku i rosyjsku nie rozumiesz- to jeszcze napiszę ci po łacinie, którą Strach na Wróble w zamierzchłych czasach studiował!!!; a "Młody" nie ma o niej pojecia....

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Tym którym dzisiaj zawdzięczamy kaszubską porutę przez
  10 lat nie zależało , aby patriotyzm zgodnie z prawem
  uregulować== teraz miesza się im w głowie panowie!
  To wy odpowiadacie za tę hańbę, a Krzyż złożyliście w ofierze.
  Dzisiaj to są marzenia ściętej głowy, żadnej poprawy , żadnej odnowy.
  Chrystus nie w takim celu cierpiał rany , żeby Naród przez takich jak
  wy był oszukiwany.
  ON w imię Prawa, a wy w imię waszego prawa=różne ideologie.
  Rzekomy ideologu!
  Ogrywaliście prawo przez 10 lat!..dość tej obłudy..do kogo te skargi?
  Prawo winne a wy cacy, historię waszą mamy na tacy=bylejacy
  look at yourself!!!!you are bad man!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Do Mówiłam ci...: Młody mówi ci,że się powtarzasz i w kółko piszesz o tym samym,mimo,że wiele razy już to wyjaśniono.Naprawdę nie ma sensu wciskanie ludziom kitu o miejscu pamięci narodowej,bo najpierw musiałabyś udowodnić,że takowe w ogóle w Gołubiu istniało-masz na to dokumenty? Nie sądzę.To,że ktoś postawił pomnik,nie znaczy,że od razu utworzył miejsce pamięci narodowej. Poza tym,facet rozebrał to co należało do niego-to aż tak trudno zrozumieć?Do tego nie trzeba znać łaciny.Mieliście tyle okazji,żeby się pomnikiem zaopiekować,ale się wypięliście,bo wam wcale nie chodzi o pomnik,ani o Józefa Dambka i to jest wasz problem.
  Jak pomnik z krzyżem trafił pod szkołę to od razu przestał być dla was wartościowy.Bo co,bo spod szkoły nie ma widoku na jezioro?Skończylibyście już z tą hipokryzją i udawaniem patriotów i katolików bo to niesmaczne.Skoro uważasz,że jestem w stosunku do ciebie młody,to pokaż mi przykład godnego rozwiązywania takich problemów,a nie pieniactwa,upartości i hipokryzji.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Pana Krzysztofa N. insp. w Kartuzach

  Dla kogo Pan pracuje? -"wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Widać jak już wspomniano wcześniej brak szarych komórek u poprzednika,nie wie jakie zadania ma nadzór budowlany.Niech się domysli, co zrobi nadzór, jak się okaże, że Dambuś z kumplami złamał w nocy prawo.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkańców Stężycy "wspólnik"

  Nam nie jest potrzebny wójt który karci i wywiera presje.-Powinien zarządzać i eleminować problemy jak dobry ojciec.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MANTRA

  Trojanowski zdemolował miejsce pamięci narodowej. BEZPRAWNIE,AROGANCKO, ANTYNARODOWO I AMORALNIE.

  ŚCIĄŁ DWA KRZYŻE KATOLICKIE!!!! a teraz przeszkadza mu kolejny, ustawiony przy drodze, nie na jego terenie. To chyba już obsesja!
  ZAPRZESTAŃCIE WALKI Z KRZYŻAMI!!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hajże " młody"

  Możesz być młody, czy stary, ale bądź przede wszystkim dojrzały i logiczny!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zróbcie sobie rachunek ...............

  nie jesteście w porządku.-"sasiad".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulikopka z gaciów

  dlaczego tu i wszędzie tak aktywny A.Zwara nie weżmie ten kamol i krzyż do siebie/100m/woli jątrzyć, wyzywać to niech będzie prawdziwym obrońcą /wydzieli działkę,odda gminie/i zabierze te psudo upamiętnienia mordercy do siebie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Gaciów kulikupka

  Pachniesz nickiem "gierszewski" i ordynarność twoja do por. Dambka jest atawistyczna.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odejdżcie obłudni-"wspolnik"

  Wasz "patriotyzm "wszyscy internauci poznali. Zwaszcza do krzyża.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  - ordynarnosc jest atawistyczna...ho ho! ... albo to poezja jakowas, albo przodkowie sprzed stuleci jednego z internautow na zas nienawidzili postaci z przyszlosci...
  Pewnie i tak zapodajacy tekst ordynus tego nie zrozumie!

  - pochlebstwem dla niego jest sam fakt, ze ktos sie do niego odzywa!

  - czy znany jest moze jakis fakt, ktory czynilby fragment dzialki panstwa Trojanowskich miejscem pamieci narodowej? Zginal tam moze ktos zasluzony dla Polski, istanialy fortyfikacje, rozpetala sie II wojna? Pomijam pielgrzymki krzyzakow... krotko i na temat!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gołubianin

  Sądzę , że im bliżej Sikorzyna to to miejsce powinno być dla obrońców kamienia bliższe,a więc teren na działce u Zwary jest bardziej godny!jeśli chcą upamietniać mordercę i zdrajcę ludu kaszubskiego!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Ci durnie doskonale wiedzą w jakim stopniu Gryfowi Pomorskiemu
  Szkodzą!...ale to nie jest ich generalny CEL!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Do Hajże: To się nazywa niesamowita argumentacja.Jakiż polot,ile treści i informacji:-)))Ale to zrozumiałe-tak jak napisałem,sprawa jest na tyle jasna,że łacina nie jest tutaj potrzebna.Nie masz już argumentów i to nie jest nic złego-umiejętność przyznania,że się nie miało racji także stanowi o dojrzałości-postaraj się jej poszukać u siebie,to nic nie kosztuje. Powodzenia.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Myślący "inaczej"

  "Gierszewski","Strach na Wróble", "Swędzipupka z Gaciów", " niedojrzały młody" jedno piwo warzą na Dambkowym Wzgórzu. A herb ich: "myślący inaczej".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  Dambkowe Wzgorze...fiu fiu...a coz on, znaczy sie Dambek zrobil takiego na tym wzgorzu?? Az nazwe otrzymal? Znowu brakuje argumentow krzyzacki pieniaczu?
  Brzeg jeziora ponizej proponuje ochrzcic na Krzyzackie Nabrzeze...pieknie brzmi! I jakze prawdziwie

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Teraz najważniejszym celem dla sprawców jest szukanie możliwości
  próba wyjścia bez szwanku z tych swoich obrzydliwości!
  Doskonale wiedzieli i wiedzą co robili i co teraz robią!
  Ten nick Mantra to przykład błędnego koła,ten facet nic mądrego
  powiedzieć nam nie zdoła= to przykład wrednego matoła=obłudnika
  który teraz odpowiedzialności unika.
  Ten typ wciska nam że to my walczymy z Krzyżami!Podli ludzie
  Nie to my walczymy z takimi potworami jak ci którzy gotując krzyż pański innym udają ,ze są Krzyża obrońcami.
  Sami się krzyżujecie, opinia publiczna ma zwoje zdanie ty obłudny
  gryfa pobożnego weteranie.
  Lepiej milcz!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Profesorku

  od siedmiu boleści!
  Doucz się polskiej historii "Pomorskiego Gryfa" i się nie zgrywaj!!!
  Dobrze wiesz, co uczynił haniebnego Trojanowski.
  Wasza obsesja i bieda: krzyż wam przeszkadza.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Krzyż nam nie przeszkadza!
  Twoja prawdy -bieda nie może go unieść i znieść!
  Krzyżowi należna jest cześć, a nie czołganie i stawianie po nocach
  to jest niegodna poniewierka i profanacja Najwyższej wartości
  i to bardzo wszystkich złości.
  Wszystko nocą bo w dzień wam się ręce pocą !

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Do tego bolesnego, któremu się nie podoba profesor!
  Czego ty bolejesz , prawdziwa Cnota Krytyk się nie boi!
  Prawdziwemu Patriocie tak warczeć nie przystoi!...a ty rzekomy
  obrońco nawet wstydzisz się własnego nazwiska , straciłeś męskość
  i teraz tylko złość=dość

  mętny ten twój wizerunek, pozostaje ci szczekania ratunek???

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # część polski internetowej ..............

  ............zauważyła Was szacunek do krzyża/KRZYŻY."wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  POZDROWIENIA DLA INTERNAUTOW!!!!!
  Witam Wspólniku !!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do A.H. nowej Dody

  Tej A.H. odwaliło już dokumętnie,ale wytknąć jej prawdy nie wolno,gdyż jest to od razu atak na kobietę.Strzela ninawiścią jak karabin maszynowy,poucza każdego ma gotową odpowiedz na każde pytanie.Wytrwale walczy z krzyżem i P.Dambkiem.Składa te swoje rymowanki z marnym skutkiem opluwając w nich co się da i kogo się da.Uprawia podobny styl do Dody aby głośno,aby dużo,w sumie byle jak.Ktoś zauważył,że A.H. podkochuje się w P.Dambku.Liczymy że z wzajemnością.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Henia Doda jeszcze że karabinu nie posiada, a wy uzbrojeni po uszy
  nie wytrzymujecie Prawdy katuszy.
  Lepiej zapytaj posła co z tą nagrodą dla informatora dot. tych belzebubów
  od tego haniebnego ,podłego, grożnego listu z piekła rodem.
  Widzę ,że odwaliłeś kawał brudnej, fałszywej portalowej roboty.
  Widziałeś siebie w lustrze, a jego lebiego?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Doda by ciebie nie chciała i nigdy na ciebie nie spojrzała=ciemniaku
  To jest Kobieta , a ty plujący esteta.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Wróć do zasadniczego tematu i zapytaj tych na urzędzie co z tym waszym nocnym postanowieniem będzie?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie obrażaj Dody...

  porównywać Dodę z H.A?
  H.A jest bezkonkurencyjna i nikt jej nie dorówna w bezmyślności.
  Niech Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kartuzach poczyta opinię wpisaną przez H.A w art." Poseł Kozak itd."
  Niewąsko trzeba być zamroczonym, żeby takie komentarze pisać.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Bez większego komentarza!
  Męska rzekoma duma się obraża i bezmyślność swą obnaża.
  przyćmiony rzeczywistością=twoje wywody dla własnej wygody
  psują wizerunek płci męskiej o bohaterach nie wspomnę!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  herr krzyzak! pytanie nadal aktualne...
  dlaczego fragment dzialki panstwa Trojanowskich jest miejscem pamieci narodowej?... nie pytam sie co zrobil Trojanowski!
  ad rem!! ad rem

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Postrachu on jest w szachu!
  Nabrał w sprawach merytorycznych dawno wody w usta =na niewygodne
  pytania nie ma wygodnych odpowiedzi!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Doda" ma ładne cycki ................

  ................a może oprócz dupy ma coś jeszcze ładnego "wspólnik". pozdrawiam internautów.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Zbysiu odpuść sobie..............

  ..............znajdż sobie zxajęcie w miarę uczciwe,tu nie masz miary ."wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Gołubia

  Co Trojanowski ma do Krzyża nad jeziorem? niech sobie lepiej odpusici!!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Co ty chcesz od obywatela RP Pana Trojanowskiego, kiego grzyba
  świętowałeś i 10 lat deptałeś Jego działkę, a pomnika nie zalegalizowałeś
  patriotyzm i prawo zaniedbałeś.
  Każdy Obywatel ma obowiązek obywatelski zgłosić nieprawidłowości
  ty też,czy chcesz czy nie chcesz, nie każdy ten obowiązek traktuje poważnie , ale to już inna para kaloszy.
  Ty natomiast nie masz prawa łamać Prawa i jeszcze nam coś wciskać
  tzw.ciemnotę mimo że masz na to nieposkromioną ochotę !

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Panie Pośle Kozak !
  Pytam Posła RP.
  Kto jest właścicielem Nowego krzyża w Gołubiu i kto wyraził zgodę na postawienie w tym miejscu i jakie uzasadnienie ma posadowienie w tym a nie innym miejscu?
  Kto wg Pana odpowiada za te działania?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec Gołubia

  Społeczeństwo Gołubia zadecydowało za tym ze krzyz tam stanie i stac bedzie!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  a dlaczego tam? jest tam moze jakies miejsce pamieci narodowej?
  no i jacy mieszkancu krzyzaku, jacy mieszkancy?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Czy pan były Radny Zwara członek zarządu stowarzyszenia również
  współdecydował? czy posiadacie stosowne prawem przewidziane
  upoważnienia?..jeżeli tak , to jaką przedstawiają one MOC Prawną?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  prozne nasze pytania. W zamian mozna otrzymac jedynie chamskie docinki i argument: Stoi i stac bedzie!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Postrachu on jest w strachu, głupota się boi dlatego
  ideolog się dwoi i troi.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # myślący

  Do mieszkaniec Gołubia: od kiedy Roman D. i kilka osób z nim związanych to całe społeczeństwo Gołubia?Sami stworzyliście sobie społeczeństwo,dobrzy jesteście...

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # postrach glupoty

  H.A. i myslacy- podzielam Wasz punkt widzenia...
  krzyzak nie porusza meritum, bo wie, ze rozsiewa oblude...a i plony moga byc dla niego niezbyt smaczne

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podzielam Wasze określe...............

  nie "Krzyżacy.(Trafione)."wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Krzyżacy" ..........

  to dopiero chrześcianie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co Wy z tą Dodą...............

  ..........przecież to ani w pięć ,ani w osiem.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkańcu Gołubia............

  ......Tobie się już w głowie dwoi i troi.Skocz do św. jeziora na zimne okłady."Tolek Banan"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Doda-m ,że nawet pasibrzuchy Dodę ruszają i jej dobra osobiste naruszają tj. a jej dobra osobiste zaznaczam nie są podmiotem
  sprawy.
  Dobro Gryfa Pomorskiego jest dobrem Historii i Prawdą Regionu Kaszubskiego więc nie łączcie jej z dobrem waszego gryfa pobożnego
  prawem nielegalnego.
  Zapytaj swoich parlamentarzystów dlaczego nie odpowiadają na publiczne pytania obywatelskie?
  Dlaczego wy klony śmiecie nam zarzucać to co wy czynicie=
  z Prawa kpicie,
  Obrażacie kpicie , a wogóle co wy tu na portalu robicie Krzyża bronicie
  przed kim, tak przy Krzyżu stoicie bo się Boga boicie.
  Jak myślicie jak długo Bóg Ojciec pozwoli na poniewierkę Syna
  Swojego tylko do czsu pewnego .
  ZApamiętajcie i spraw nie odwracajcie i nas nie atakujcie
  Jeżeli nie chcecie to nie odpowiadajcie ale na portalu młodym
  i rozsądnych w mózgach nie mieszajcie!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kompromis.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ponoć dzisiaj w godzinach rannych doszło do spotkania p.A.H. i p.Dambka pod klonami.Omówiono sporne kwestie i przyjęto jednolite stanowisko.Uznano,że dalsze spory o krzyż na dzień dzisiejszy są bezzasadne,a wielka kłótnia to tylko pomyłka.Przyznali,że nie posiadali pełnej wiedzy bo nie było ich w kraju.Następne spotkanie odbędzie się w godnym miejscu,na tyłach starej szkoły w Gołubiu.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kompromis

  Udany komentarz.Okazuje się,że można bez wulgaryzmów i słów obrażliwych.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Godz.21.45 wcześniej nie mogłam tego przeczytać !
  Do durnego kompromisu!
  Do durnej wypowiedzi tego fałszywego Kompromisu!
  Manipulant , krętacz , obłudnik i specjalista od mataczenia.
  Nigdy nie zabieram zdania w sprawach do których nie jestem upoważniona
  z Dambkiem może rozmawiać stosowny Urząd ale nie ja, poza tym
  w zakresie jakiego kompromisu?.. w czyim imieniu????
  Ten krętacz wywija jak może, broniąc własnej skóry typ ponury
  tak zachowują się tchórzliwe szczury=specjalista od mataczenia
  bohater bez imienia
  Ja w swoich postach przedstawiałam prawdę, a on odwraca kota ogonem
  Zjawisko sojusznika -przeciwnika=publiczne manipulacje, za wszelką cenę chce obłudnik udowodnić że ma rację.
  bubel totalny , kłamca i typ nielojalny
  Portalowy Oszust!!!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dobre komentarze na tej stronie.........

  pozdrawiam internautów ,szczególnie P.Henię .Oby nie pod klonami ,niektórym z poza nich coś wystaje."wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odbieraj mnie jako dobrego kolegę int...

  ...ernetowego.Pozdrawiam.-Narazie.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyli się starych numerów ...........

  ............z lat 70-tych.Proponuję przyjrzeć się tym specjalistom od budownictwa (Policja z P.G. I iNSPEKTORZY Budowlani no i oczywiście wójt jako król na "prywatnym folwarku")Tam cały czas obowiązują "prawa"chłopa folwarcznego.Należy przyjrzeć się samorządowcom,którym ciągle mało i mało praw.Należało by coś w sejmie ruszyć na ten temat,gdyż gminne władze okradają Polskę w imię dobra "folwarków ".

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # który z posłów mógłby .................

  podjąć się tematów istotnych dla kraju?- "wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Kozak wykaż się ..............

  ...............ambicją polityczną.-Czy to jest dla Pana zbyt trudne? "wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zacznijcie mówić bardziej............

  .........konkretnie na istotne tematy. Czy te tematy są dla Was nie istotne ? .Kto dla wójta pracuje i na czym ta regionalna współpraca polegA to większość zauważyła.Wiekszość nie chce problemów ,gdyż są urzędnikami-ale trzeba zając stanowisko!!!-Pozdrawiam.(wspólnik)

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # o duperelach większośc ...........

  ...........lubi pogaworzyć .Może czas na "projekty decyzji"-wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Z uwagi na fakt że swego czasu poseł Kozak wypowiadał się
  w sprawie odkrycia układu w Stężycy powinien niezwłocznie
  podjąć obywatelskie działania prawem do wykonania w imię obywatela polskiego dla dobra wspólnego.Tyle czasu poselskiego poświęcił
  dla regionu kaszubskiego i dobra gryfa pobożnego.[sesje i itp.]
  Niestety póki co poseł i nie tylko On,aprobuje nocne działania w skrytości nocy i nie potrzebują Prawa Pomocy=polityczne =anachroniczne

  Na podstawowe pytania nikt z tych świętych nie odpowiada
  wpuszczają natomiast ludzi w kłopoty jak na razie widać nadają się tylko do tej roboty, czasami palcem nam tu na portalu grozili
  i swoje rzekome argumenty głosili.Słabi Ludzie, bez argumentów
  współtwórcy tych gryfowskich fermentów.
  Prawo ma być Prawem, domagamy się tego dla Każdego.
  Dziwne te ambicje polityczne, z kadencji na kadencję = dziedziczne
  Pozdrawiam henia

  Wspólniku z klonami oszustami nie ma co podejmować dyskusji
  wiadomo,kłamiąc próbują za wszelką cenę ratować swoje mienie i własne siedzenie, charakter ich podły wzywa nas pod ich Krzyż na modły, tak działają faryzeusze my i ja nie muszę.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Przypominam =bezczynność administracyjna, poczucie bezkarności , brak poszanowania
  prawa Obywatela, brak poszanowania Prawa Lokalnego,
  poszanowania wartości i uczuć religijnych, Brak poszanowania dla Krzyża,
  brak poszanowania człowieka stworzonego przez Boga na wzór i podobieństwo Własne jest Uderzeniem w Interes Społeczny .
  Kto z was rzekomych obrońców Krzyża jest Patriotą????..na czym polega
  wasz patriotyzm???..........?.."PR"?

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Muchozol

  Roman Dambek z Gdyni i jego dambkowska banda to: Piotr Reszke z Wejherowa, Krystian Kaczmarek z Gdańska, Zbigniew Mieloszyński z Gdyni, Ryszard Świst z Gdyni, Grażyna Jaworska z Lnisk k/Żukowa, Piotr Pawlicki z Chojnic i Grzegorz Zwara z Gołubia.
  Czy to się nazywa reprezentacja Gołubia? A to ciekawe. Co te gnidy z Gdyni i okolic robią w Gołubiu.A sio!

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dambuś dostał już kopa z .........

  .........z Urzędu Marszałkowskiego . Są to dzisiejsze "robocze" decyzje.Serdecznie pozdrawiam internautów.To wierzchołek i początek góry lodowej "wspólnik"

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # H.A.

  Do tej kompozycji trzeba dodać parlamentarzystów i radio.=zdeptane
  prawo.

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gmina tu namieszała

  Krzyżak

 • 0 0 10 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kacper

  Trojanowski to.....

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo