Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Jesienne porządki w powiatowej PO

Opublikowany: 2008-09-29 13:48 Autor: Wojciech Drewka

Prawdopodobnie pod koniec listopada odbędzie się nadzwyczajny zjazd członków PO, na którym wybrane zostaną nowe władze partii w powiecie kartuskim. Do tego czasu członkowie Platformy mają zdecydować o tym, kogo chcieliby widzieć na stanowisku szefa powiatowych struktur. Kandydatury są trzy.

REKLAMA

W tej chwili Platformą Obywatelską w powiecie kartuskim zawiaduje poseł Jerzy Budnik z Wejherowa, powołany na komisarza w czerwcu br. po rozwiązaniu powiatowych struktur partii. Nastąpiło to po skandalu z udziałem Juliusza Zielonki, byłego już szefa PO w powiecie kartuskim, który stanął przed sądem m.in. za znieważenie policjantów i grożenie im pozbawieniem życia.

Stanisław Lamczyk poseł PO. fot.W.Drewka

Stanisław Lamczyk poseł PO. fot.W.Drewka

Struktury Platformy Obywatelskiej mają się odrodzić po nadzwyczajnym zjeździe działaczy partii, na którym wybrany zostanie nowy zarząd i przewodniczący PO w powiecie kartuskim. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie posła Jerzego Budnika z szefami kół i byłym zarządem PO.

- Pan poseł Budnik przedstawił strategię dotyczącą organizacji zjazdu nadzwyczajnego – mówi poseł Stanisław Lamczyk. – Zgodnie z tymi ustaleniami, każdy z przedstawiciel kół ma się zastanowić nad tym, kto powinien zostać szefem PO w powiecie. Chodzi o to, by już na zjazd pewne zagadnienia były dopracowane, by detale zostały dopracowane i by nie poruszać ich już na samym zjeździe nadzwyczajnym.

Jak mówi poseł Stanisław Lamczyk, termin zjazdu nie jest jeszcze dokładnie ustalony, ale prawdopodobnie będzie to drugi tydzień listopada. Nie padają też jeszcze konkretne nazwiska kandydatów na stanowisko szefa powiatowych struktur PO, ale wiadomo, że chodzi o trzy osoby: z Żukowa, z Kartuz i Sierakowic.

Poseł Stanisław Lamczyk przyznaje, że wybory nowego zarządu PO w powiecie kartuskim mają oczyścić atmosferę w partii.

- Moja sugestia jest taka, by okroić zarząd i by składał się on z osób, które rzeczywiście chcą się zaangażować w pracę na rzecz regionu – mówi. – Chcemy oddzielić to co było, od teraźniejszości i przyszłości, nie rozgrzebywać jakichś zaszłości i skończyć dyskusję na temat tego, kto miał rację, a kto nie. Chcemy pójść do przodu i zacząć skutecznie pracować.

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [17]

  • 4 lata temu # Do Posła

    Panie Pośle - proszę pana o zaprowadzenie porządku w Gminie Zukowo. Proszę przyjrzeć się działalności burmistrza i przewodniczącego tam nie ma w ogóle demokracji . Burmistrz powinien zając stanowisko w sprawie zarzutów na przewodniczącego , skoro tego nie robi ( widać ze ma to gdzieś ) oznacz to że nie interesuje go "normalna" praca w radzie i prawidłowy rozwój gminy. Moim skromnym zdaniem wojewoda powinien przyjrzeć się pracy gminy i wyciągnąć konsekwencje. Poza tym proszę pomyśleć o tym jak członkowie PO ma na myśli pana Żeromskiego i Falka mogą popierać działania władzy skoro pogłębiający się kryzys w gminie i społecznie niezadowolenie. Zaczynam mieć wątpliwości co to słuszności działania kół PO. Dlaczego PO w gminie nie może zająć jasnego stanowiska w tej sprawie ? Pan Fikus jest z PO jest przeciwko działaniu burmistrza i przewodniczącego , dlaczego nie działa z Żeromskim i Falkiem ? Powinni oni grać razem, a nie osobno. Proszę o tym pomyśleć ...

  • 4 lata temu # Ciekawy

    A kto jest w kartuskiej PO?

  • 4 lata temu # Kolega

    Zapomnieliście o szarej eminencji koledze Peku, który jak wielki mistrz rozdaje karty w gminie Żukowo.

  • 4 lata temu # Do posła Lamczyka

    Panie Pośle Lamczyk- głosowałem za Panem. Uwazam Pana za dobrego polityka.Nie mogę pogodzić się z tym, co dzieje się w Gminie Zukowo. Proszę niech Pan przyjrzy się Burmistrzowi.

  • 4 lata temu # ciekawy

    Do ,,Do Posła "

    Kolego dzisiejsza sesja w Żukowie pokaże kto jest kto !!!
    Zobaczymy którzy z radnych koalicji zagłosują za odwołaniem Kankowskiego ....
    Oprócz 6 opozycyjnych radnych , prawdopodobnie PIĘCIU koalicyjnych zagłosuje za odwołaniem

  • 4 lata temu # XXL

    Lamczyk! przestań chłopie gadać, weż się do roboty.Bałagan w kartuskiej PO to rownież pana zasługa. To wstyd ,że poseł z Wejherowa musi zaprowadzić porządki w Kartuzach.Ale taki z pana poseł.

  • 4 lata temu # po......

    ciekawosc to pierwszy stopien do piekla

  • 4 lata temu # Wiktor

    Szanowni Państwo!

    Mijają kolejne miesiące rządów PO, a „drugiej Irlandii” jak nie ma, tak nie ma. Ba, nic nie wskazuje na to, by cokolwiek (poza cenami) miało Polskę do niej przybliżyć. Po zimowej przerwie i wiosennym letargu gabinet Donalda Tuska pogrążył się w zasłużonej letniej drzemce.
    Według źródeł zbliżonych do kręgów dobrze poinformowanych ten stan hibernacji ta ma potrwać jeszcze długo.
    Nie poddał mu się tylko niestrudzony poseł Palikot, który na swojej cessnie szuka z lotu ptaka oznak zapowiadanych przez Platformę cudów.
    Przez moment wydawało mu się, że jeden z nich się ziścił, ale - co za pech - uroczyście otwarte przez Donalda Tuska gminne boisko musiało zostać zamknięte, bo nie nadawało się do użytku...

    Widać to również w naszym powiecie nic nie robicie a dużo gadacie na różnych waszych imprezach !

    "Struktury Platformy Obywatelskiej mają się odrodzić po nadzwyczajnym zjeździe działaczy partii, na którym wybrany zostanie nowy zarząd i przewodniczący PO w powiecie kartuskim."

    Panie Pośle Lamczyk to wstyd, że Poseł z Wejherowa w roli Komisarza musi porządkować struktury PO w powiecie kartuskim.
    Widocznie nawet do tego Pan się nie nadaje ?

    Pozdrawiam

  • 4 lata temu # do Wiktora

    "Wiktorze" przecież to raczej logiczne że ktoś z boku zrobi porządek w strukturach powiatowych PO. Jakby miał się zająć tym poseł Lamczyk to zaraz byłyby pretensje że działa w interesie tych czy tamtych.

  • 4 lata temu # Wiktor

    Do poprzednika z tego co piszesz wynika że w strukturach powiatowych PO w Kartuzach prowadzi się dziwne interesy ?

  • 4 lata temu # PO burzy

    Ciekawe co z pozostałymi radnymi w radzie powiatu jest Peek, Lipkowski, Trepczyk, Wroński, Łapa, Sokół, no i ciekawe postacie jeszcze z Kartuz Pobłocki, Sziler.
    Największą zagadką jest postać P. Gogolińskiego z Żukowa lubi zawsze zamieszać tam gdzie się pojawi tak jak w Spółdzielni Mieszkaniowej.

  • 4 lata temu # Dominik

    No i barwna postać P.Sekuła,który bywał tu i tam tak jak wiatr zawieje

  • 4 lata temu # XXL

    NIe ma Zielonki, nie będzie PO,a zobaczycie.

  • 4 lata temu # Do xxl

    Poseł Budnik napewno zaprowadzi porządek w powiecie kartuskim.

  • 4 lata temu # PO platformie w Kartuzach

    Mirosława Leman na przewodniczącą PO w Kartuzach. Najlepiej z PiS, PO, IRKI i Porozumienia Samorzadowego stworzyć jedno ugrupowanie TKM. Na czele z Mirką, Lamczykiem, Szylerem, Sekułą, Lipkowskim i oczywiscie Pobłockim.

  • 4 lata temu # PO robocie

    pamietajcie że niema ludzi nie zastąpionych

  • 4 lata temu # Kazimierz

    Wszystko przemija a my dalej musimy żyć wśród naszych znajomych i jak im mamy sopojrzeć w oczy

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.