Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Marszałek zmienił zdanie w sprawie krzyża w Gołubiu

Opublikowany: 2009-08-03 01:03 Autor: Wojciech Drewka

Marszałek woj. pomorskiego zgodził się na lokalizację krzyża nad jeziorem w Gołubiu, postawionego nielegalnie przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. TOW "Gryf Pomorski". To może umożliwić stowarzyszeniu legalizację krzyża. Marszałek wcześniej nie zgadzał się na jego usytuowanie na brzegu jeziora. Co się stało, że zmienił zdanie?

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego potwierdziła, że wydana została zgoda na na wykorzystanie przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. TOW "Gryf Pomorski pasa nadbrzeżnego jeziora Dąbrowskiego w Gołubiu, w celu zalegalizowania zbudowanego tam sześciometrowego drewnianego krzyża upamiętniającego miejsce śmierci Józefa Dambka, dowódcy „Gryfa Pomorskiego”. Stowarzyszenie zostało jednocześnie zobowiązane do dbania o porządek wokół krzyża.

fot.archiwum/W.Drewka

fot.archiwum/W.Drewka

W wypowiedzi dla Polski Dziennika Bałtyckiego marszałek Jan Kozłowski stwierdził, że „jeżeli pozostawienie krzyża w tym miejscu może zakończyć spór, to może on tam stać”. Rzeczywiście sprawa krzyża w Gołubiu, a wcześniej pomnika upamiętniającego postać Józefa Dambka, od dawna nawet nie zbliżyła się do finału.

Przypomnijmy: postawiony nielegalnie nad jeziorem w Gołubiu drewniany krzyż był formą sprzeciwu Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. TOW „Gryf Pomorski”, przeciwko zmianie lokalizacji pomnika upamiętniającego postać Józefa Dambka, dowódcy „Gryfa Pomorskiego”. Pomnik znajdował się na prywatnej działce w Gołubiu i został przeniesiony na teren tamtejszej szkoły. Stowarzyszenie nie zaakceptowało tego i postawiło krzyż.

Członkowie organizacji nie potrafili jednak przedstawić żadnych dokumentów pozwalających na jego legalizację. W efekcie, nadzór budowlany nakazał jego rozbiórkę. Stowarzyszenie się odwołało, ale ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny skargę oddalił uznając decyzję o rozbiórce krzyża, za zgodną z prawem.

Co istotne, stowarzyszeniu nie udało się zalegalizować krzyża, ponieważ jako obiekt znajdujący się na gruncie należącym do Urzędu Marszałkowskiego, jego lokalizacja wymagała zgody marszałka. Ten wydał jednak decyzję w której stwierdził, że na usytuowanie krzyża nie pozwalają przepisy prawa wodnego.

Z naszych informacji wynika, że przepisy się nie zmieniły, a zatem co się stało, że marszałek woj. pomorskiego jednak zmienił zdanie w kwestii krzyża? Roman Dambek, prezes Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia, w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej Trójmiasto stwierdził, że to, że marszałek wydał zgodę, jest zasługą metropolity gdańskiego Leszka Sławoja Głódzia, który „wpłynął na decyzję.”

Jan Kozłowski, pytany, czy uległ naciskom arcybiskupa, zaprzeczył. Ale jak już informowaliśmy, Roman Dambek w marcu br., w wywiadzie dla Radia Maryja zdradził, że szukał pomocy u metropolity gdańskiego, a ten „zasugerował” marszałkowi, że krzyż powinien zostać zalegalizowany, po czym marszałek „zaczął wysyłać sygnały”, że zezwolenie wyda.

Czy zgoda na lokalizację krzyża pozwoli stowarzyszeniu go zalegalizować, a tym samym zakończy wieloletni spór o miejsce pamięci o Józefie Dambku? Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [667]

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Katolik

  ja mam tylko nadzieję, że w takim miejscu za chwilę nie będą butelki po alkohlach, i inne/////

  Sama sprawa pokazuje , że to nie miejsce dla krzyża. Trochę pokory i szacunku dla tego symbolu.

  A Pan dąbek Roman to9 po trupach aby do celu!
  Mam nadzieję, że jako chrześcijanin zadba o powagę tego miejsca.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Chuda"

  i cienka ta władza, co się pod naporem ugina - trzeba o tym pamiętać przed wyborami......

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Piękna sprawa. Arcybiskup Głódź po raz kolejny potwierdził swoją postawę patriotyczną. Dziękujemy.Bóg zapłać.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszeba

  Lepszy rozmysł niż zamysl. Istnieje konieczność egzekucji prawa, ale istnieje też konieczność rozsądku i kompromisu. W Kiełpinie szpeci od 15 lat koszmarna megalomanię budowlana, która natychmiast winna była być zrównana z ziemia, ale dla świętego spokoju jednak jest tolerowana. Krzyże i Boże męki usuwali w Polsce oficjalnie i po kryjomu tylko hitlerowcy i komunisci. III RP usunęła jak na razie tylko krzyż na oświęcimskim żwirowisku i oświadczyła, że nie ma zamiaru generalnie podnosić ręki na krzyz. Krzyż w Golubiu nie przeszkadza ani Żydom, ani komisarzom z Unii Europejskiej. Rząd miłości Domka Tuska doszedł późno do słusznego wniosku, że po likwidacji kaszubskiego rybołówstwa i przemysłu stoczniowego lepiej nie prowokować dalej Kaszubów usuwaniem kaszubskiego krzyża w Golubiu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rozsądny Kaszub

  Ale ty kaszeba pieprzysz dyrdymały

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Proszę

  Panie Wojtku, proszę wyłączyć komentarze.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zorientowana

  Wojtek ty po raz kolejny wprowadzasz ludzi w błąd. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kartuzach w decyzji z 4.08.2008r. nakazał Kaszubsko-Kociewskiemu Stowarzyszeniu im. TOW"Gryf Pomorski" dokonać rozbiórki Krzyża, ale Pomorski Wojewódzki INB decyzją z 29.10.2008r. uchylił tą wcześniejszą decyzję. Stowarzyszenie złożyło skrargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na tą drugą decyzję - by zyskać na czasie. Obecnie nie ma żadnej decyzji- nawet nieostatecznej- na podstawie której Stowarzyszenie byłoby zobowiązane do rozbiórki Krzyża. Techniku - mechaniku pisz dokładnie, bo jak dotychczas Twoja praca nie uzasadnia by mianować Cię redaktorem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  O Boże! Wojtku, ty jesteś jakimś mechanikiem? I ja z tobą mam polemizować?
  Z drugiej strony wiem już dlaczego wybrałeś taką formę redakcji, o ile to coś można tak nazwać?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # b-16

  krzyż nad każdym jeziorem, krzyż dla karzdego w karzdym ogródku, przy karzdej drodze i na wszystkich rondach

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zorientowanej

  Jak jesteś tak świetnie poinformowana to może powiedz jakie jest orzeczenie Sądu Administracyjnego. Z tego co piszą (gazeta kartuska) nielegalka jest do rozbiórki, jest tylko kwestia czy to ma zrobić Dambek, czy marszałek.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzedników

  Tego co się wyprawia nikt nie jest w stanie logicznie pojąć, czy prawo ma być respektowane, czy też może nie?, czy są równi i równiejsi ? i jaka jest cena kompromitacji. Może CBA odpowie na te pytania.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kaszeby

  Od kiedy Dambek był Kaszubą, czyżby granica Kaszub przesunęła się do Świecia? A tak na marginesie, świetnie umie szantażować i wykorzystywać swoje układy. Przez niego dochodzi do łamania prawa w biały dzień. Ciekawe, co na to wójt i rada gminy, wydając jakiekolwiek warunki tylko się ośmieszą.Może Dambek zechce zakrzyżować też inne jeziora na Kaszubach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zorientowana

  Wojewódzki Sąd Administracyjny - oddalił skargę Stowarzyszenia i nie wydał żadnych zaleceń- bo nie miał podstawy prawnej- czy jest obowiązek rozbiórki Krzyża i kto ma tego dokonać. To co piszą dziennikarze jest dalekie od prawdy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A gdzie Henryka i Gocha ze swoim jadem?

  Jak to możliwe ,że jeszcze nie ma ich wpisów? Henryko co z Tobą?
  Gocha na co czekasz?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znawca

  W państwie wyznaniowym jakim staje sie Polska, Kościół katolicki zrealizuje co zechce. To wcale nie koniec.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Kościół katolicki zawsze był w Polsce ostoją patriotyzmu i polskości.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Omu

  Ostoję patriotyzmu i polskości należy rozumieć jako troskę o swoje przywileje materialne i polityczne - czy tak? Zaborcy i PRL, którzy zabrali a właściwie tylko ograniczyli te przywileje - byli be...To jest dobre dla Twojego poziomu znawców dziejów Polski!. Na to mnie i wielu innych w XXI wieku nie nabierzesz! Dotyczy to rodaków w młodym i średnim wieku. Tej grupy społecznej nie uda się przekonać arcybiskupowi o tym, że do "spełniania kultu religijnego" potrzebuje tysięcy hektarów ziemi i Park Oliwski a na codzień luksusowego samochodu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kler

  Kler posiada wielkie majątki, służbę, tysiące aut klasy lepszej niż Kowalski, zakłady, sklepy, młyny i co tam jeszcze.
  Dodatkowo wyciąga swoje łapy po dotacje skąd tylko się da.
  No i zawsze ma mało...
  Jako ostoja polskości i chrześcijaństwa...? Za komuny Kościół zrobił wiele, ale ilość duchownych na listach TW rzuca wielki cień, bardzo wielki. Tylu Judaszy

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale jadu jest w ludziach

  straszne, pewnie opętani, bo każdy opętany kłamie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Weronika przy Krzyżu

  Biedny Wojtuś- na niby redaktor. Chyba zapłacze się na śmierć. Tyle z Trojanowskim i jego poplecznikami napletli kłamstw o zdewastowanym miejscu Pamięci Narodowej. Tak naprawdę, to nie ma za co dziękować Marszałkowi Kozłowskiemu. Obowiazkiem jest pokoleniowa pamięć o polskich bohaterach i patriotach, a juz szczególnie wymagalna od osób z wysokich urzędow! Gdy wkrótce spotkam się w Szymbarku z premierem, to mu wspomnę o zawłaszczonym i zniszczonym, sponiewieranym Krzyżu przez członka jego PO.
  Spisał się jako chrzescijanin hierarcha abp. Głódź, a niech idzie do spowiedzi proboszcz z Gołubia i jego przełożony z Pelplina. Krzyż był i będzie!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Omu "Do omu" i do "kleru"

  Szanowni internauci, ależ ja nie chcę Was do niczego przekonywać. Każdy kieruje się swoim sumieniem i rozumem. Wasze argumenty to powtórzenie argumentów z PRL-u i potwierdzenie, że historia XX w. nic Was nie nauczyła. Skupianie się na kwestiach kto komu zabiera, przy pomijaniu, że to najpierw Kościołowi zabrano - jest ślepą uliczką, w jaką zabrnął też e.k., który od początku prezentował w kwestii Krzyża tylko jedną, błędną opcję, pomijając prawdę i było tylko kwestią czasu, kiedy przeciwnicy Krzyża obudzą się z rękami w nocniku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kler

  Wstrętna komuna zabrała, dobra II/III/IV RP oddala.
  Jak Kościół wchodził w posiadanie majątków na przestrzeni wieków to następny temat do dyskusji, także nie mówmy hasłami. Uczciwość tej firmy naprawdę jest złudna.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "kleru"

  A tobie osobiscie co "kler" zabrał? Na "kolana"! i pomódl się o krztynę rozumku. Właśnie w kosciele mozesz wyptrosić tego cudu- cudaku z własnego wyboru!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oba-ma

  TU TRZEBA MYŚLEĆ JAK WY? INNE ZDANIE NIEDOPUSZCZALNE? SZCZEGÓLNIE O PLEBANACH.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do "kleru"

  Szanowny internauto, nie zawzinaj się by udowodnić, że Kościół jest "be". Już Stalin pytał ile Papież ma dywizji( bo sam miał ich dużo), ale to co zbudował Stalin rozpadło się w proch i pył, a Kościół trwa dwa tysiące lat. Pewnie, że kler jest grzeszny, ale takich Ich powołano. Dlaczego Ciebie, tak prycypialnego pominięto - to już na to odpowiedz sam.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kler

  Podoba mi się bajeczka - Kościół ma 2 tysiące lat. Chyba coś nie tak z historii, ten Kościół powstawał wiele wieku po Jezusie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "kler" czytaj artykuł ze zrozumieniem

  przecież art. nie dotyczy kleru, a problemu upamiętnienia partyzantów "Gryfa" i ich Dowodcy. Dwója z logiki, a historyk z ciebie także niedorosły i tendencyjny!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ogólnie

  Z dyskusji wynika, że kler i jego poplecznicy z różnych partii i partyjek mogą liczyć na 10-15 % poparcia w najbliższych wyborach. To dobrze, gdyż umożliwi to zmianę szkodliwego dla narodu i państwa polskiego konkordatu. Nastanie normalność tzn., że kler będzie płacił podatki od posiadanych majętności, tak jak to się dzieje w cywilizowanych krajach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do "kleru"

  Szanowny internauto, Kościół- jako wspólnota Ducha- powstał 2 tysiące lat temu. Twoja wypowiedź dotyczy chyba czasu powstawania obiektów sakralnych i struktur organizacyjnych, a wię formy zewnętrznej Kościoła. Świadczy to też o tym, że jesteś daleko od Kościoła, a więc wypowiadasz się na temat, o którym niewiele wiesz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak17

  WROGOWIE KOŚCIOŁA ZAWSZE SIĘ UJAWNIĄ PRZY KAŻDEJ SPRAWIE

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kler to pajac

  po co z nim gadacie, on dostaje kase za takie gadki, na zachodzie panuje taka moda i on próbuje krzykiem te głupoty gdzie sie da wypisywać, a jak wiadomo rozmowa z głupkiem, nobilituje go tylko do jeszcze wiekszej głupoty, szkoda słów na takiego matoła-marksiste

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "klera" "ogólnie"

  Nie martw się wyborami i podatkami na dzisiejszym forum! poszerz horyzonty wiedzy na temat " Gryfa" i zastanów się nad amoralną sylwetką doktora, który dopuscił się zniszczenia Pomnika i ścięcia Krzyża, symbolu wierzacych obywateli Polski. Gdyby zniszczył gwiazdę Dawida lub muzułmański polksieżyc- niewątpliwie szybciutko dosiegła by go nota dyplomatyczna Izraela lub zemsta np. arabów.
  Lecz kto, jak nie urzedujący hierarcha katolicki nie miał by sięupomnieć i wstawić za ludem wierzącym na Kaszubach, gdzie mówi się w hymnie: "my trzymamy z Bogiem!" Puki co- jesteśmy w wiekszosci- a twoje scieżki zarosną, jak i po Bierucie i forsterze, którzy kościół chcieli zniszczyć, a księzy spalić w Oświecimiu i wymordować w gułagach i mokotowskich kaźniach. Więc racz podyskutować z równymi sobie przy piwku lub konopiach, a nie na forum, które od dzisiaj winno za pośrednictwem Redaktora uwolnić się od siania zamętu w sprawie legalizacji Krzyża! Brzydzi mnie słowo "legalizacja"- lecz rozumiem -jest to urzędnicze słownictwo! Krzyz był legalny, jest i bedzie takim na polskiej ziemi. AMEN

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kler

  W Polsce istnieje wolność słowa i wyznania, tutaj nie?
  W Polsce wcale nie ma 100 % katolików, istnieje spora grupa inaczej myślących. Sa też ateiści, agnostycy, gnostycy, są tacy, dla których sutanna źle się kojarzy - jestem jednym z nich. Nie mogę pajace, cytując katolika z poprzedniego wpisu?
  Jad i nienawiść rzeczywiście utwierdzają mnie - przykazanie miłości to jak ten Kościół, wielka ściema. Amen

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obserwator

  Tak naprawdę co Romek ma wspólnego z kościołem, chrześcijaństwem i wiarą. Nic po prostu nic. Nie potrafi jeszcze do tego gadzina podziękować marszałkowi, tylko rękę pańską kąsa. Zdziwi się jeszcze mocno. Jak widać szalbierstwa idą ponad ppodziałami partyjnymi, trzeba o tym pamiętać przy urnach za rok. Nie ma to, jak PSL.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alex

  Łatwo odgadnąć, o co Dambkowi chodzi, on faktycznie chce siedzieć nad jeziorem. Teraz okazało się, że wujkowa krew miesza się z wodą jeziorną. Najgłupsza historyjka jest dobra dla naiwnych. Biskupoowi o krzyżu i miłości do Boga, marszałkowi o bohaterze i spokoju społecznym, a ludziskom i młodzieży kity o bohaterze, żarcie u Zwary i 10 zł za wynajęcie kajaka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Alexa

  Co prawda, to prawda jaki z Józka był bohater i porucznik to jeszcze raz opisała i opisuje nadal gazeta kartuska. Te Dambule to jeden wielki kit i przekręt, a najfaniejszy ten o bohaterskiej śmierci na polu chwały. Nie wiedziałem, że babski podołek tak można określić. A Sikorzyno to wody jeziora Dąbrowskiego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Przeczytałam artykuł p. Drewki i ten wczesniejszy w Gazecie Trójmiasto. Wątków co niemiara, a wszystkie prawdziwe. Ostatnio w Dz.Bałtyckim przeczytałam, że marszałek zrobił furorę w Kartuzach i okolicach, rachunki za taką popularność trzeba płacić. Interesuje mnie przepis, na podstawie którego pan marszałek wydał decyzję "zgodną z prawem". Ja też mam garaż do zalegalizowania, który na lewo wybudował mój ojciec. Poproszę o wskazówki, jak przekręcić prawo na własne potrzeby.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Kler "- gada od rzeczy!

  A gadaj wreszcie na temat miejsca upamiętnienia por. J Dambka. Nic nikomu do tego w co wierzysz, lecz co ci przeszkadza Krzyż nad jeziorem Dąbrowskim? W czym ci wadzi i czy się na twojej działce nie zagotuje z tego powodu czajnik z wodą, lub rzuca cień na twoja posesję?
  Możesz przecież wybrać inne jezioro i inną lokalizację na przebywanie codzienne i świąteczne. A możesz też i zmienić kraj, jeżeli ci źle w Polsce i woj. pomorskim. Nie bruźdź Marszałkowi, dość zajmowania policji, prokuratorów, sądów, licznych instancji i urzędów niezrównowazonym postępowaniem małżeństwa LJT.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  A ja dziękuję wszystkim obrońcom Krzyża, wszystkim którzy nas wspierali na tym formu. W trudnej sprawie - a ta jest wyjątkowo trudna- wszystkie słowa poparcia, nawet te najzwyklejsze- miały moc kamieni milowych, które nas niosły. Proszę byście o nas nadal nie zapominali.
  Dziękuję też wszystkim wrogom, bo to Ich zasługa, że mogliśmy wziąść udział w walce o tak piękną i słuszną sprawę.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawnik

  Tak się składa, że znam ustawę o prawie wodnym i informuję wszystkich internautów, że nie ma żadnej szansy legalizacji tego obiektu, a wszelkie próby omijania przepisów sa niezgodne z prawem. Wójt wspomina o możliwości warunków zabudowy, tu też nie ma szans. Warunki wydaje się dla planowanych inwestycji, a legalizację samowoli załatwiają nadzory budowlane i o tym każdy średniointeligentny wójt powinien wiedzieć.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Kup se działkę i zakrzyżuj ile wlezie, a odezwy zostaw dla swojej starej i dzieciaków

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Proletariusze wszystkich krajów

  hyc do kupki! Za przewodnika wam purtk , jeszcze niech powierzga ogonem, tym razem pod nosem Marszałka!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak17 "do aleksa"

  Zdajesz sobie sprawę, że znieważasz pamięć Osoby Zmarłej. Pomyślałeś o uczuciach Rodziny, która może to przeczytać.
  Zajmij się swoim Ojcem i Jego zachowaniem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerzy

  Sądziłem,że to poważne forum, a tu co chwilę ujawnia się jakiś nawiedzony palant, szkoda czasu na dyskusje z takimi cepami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawnik- jak z koziej ...trąba

  daj se siana!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zorientowana

  Informuję wszystkich internautów, iz legalizacja tej samowoli budowlanej jest możliwa i będzie skutecznie przeprowadzona.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jasnowidz

  czyż 'alex" to nie jania"?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jerzy

  Poważnie to należy zachować się na pogrzebie, a tu się wali o wszystkim i niczym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do redaktora, autora artykułu

  Nie wdając się w głupawe polemiki z czcicielami ojca dyrektora i zaprzyjaźnionego z nim biskupa Głódzia mam prośbę, żeby pan pozyskał dla czytelników wieści, jak to się stało, że marszałek województwa naraża się dla Dambka . Znamy go z bardzo nieciekawej strony i po prostu nie do pojęcia jest żeby ktoś mógł dla niego tak ryzykować. Przecież to straszny wstyd i kompromitacja. Nie jest ważne co napisano, ale to co mieści się między wierszami artykułów. Wieje zgrozą i potrzebne są szybko wybory, jak pisali poprzednicy. Mienie państwowe, to nie mienie marszałka, a Dambek nie sułtan.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "zorientowana"! du hast recht!

  Nie pasuje ci pomnik na cześć polskich partyzantów walczących z niemieckim agresorem?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  Proszę o nie kasowania komentarza ( z powodu długiej treści )

  O czym 90% katolików nie wie:

  Co Wy na to ?????

  III wiek. Az do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie slyszeli o wieczystym dziewictwie Maryji. Ewangelia Mateusza informuje , iz Jozef "nie zblizal sie do Maryji, az porodzila syna"."Zblizenie sie" oznacza w Biblii malzenskie wspolzycie.
  (Fakt wspolzycia Jozefa z Maryja po narodzinach Jezusa bedzie oczywisty dla kazdego, komu koscielne dogmaty nie zakazuja logicznego wnioskowania.)

  312 r. Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrzescijanstwo staje sie jedna z religii panstwowych Rzymu. Powstanie Instytucji Kosciola Katolickiego. Poczatek przesladowania i mordowania przedstawicieli innych wyznan.

  319 r. Cesarz Konstantyn ustanowil prawo zwalniajace kler od placenia podatkow i sluzby w armii.

  321 r. Cesarz Konstantyn nakazuje swiecic niedziele zamiast dotychczasowej soboty.

  325 r. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "swietego" i "dwojce swieta" awansujac Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastapic dotychczas czczonego Mitre.
  -Narodziny Boga Mitry przypadajace na dzien 25 grudnia, staja sie data przyjscia na swiat Jezusa.
  -Wniebowziecie Mitry w okresie rownonocy wiosennej staje sie chrzescijanskim swietem wielkanocy.
  -W Rzymie na Wzgorzach Watykanckich, chrzescijanie przejmuja swieta grote Mitry, czyniac z niej siedzibe Kosciola katolickiego
  -Wystepowanie wyraznych podobienstw do mitryzmu, ojcowie chrzescijanstwa tlumacza dzialanoscia diabla.

  330 r. Wprowadzenie zwyczaju czczenia zmarlych ("swietych") i ich relikwii

  355 r. Biskupi zostaja uwolnieni spod nadzoru sadow swieckich.

  360 r. Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniolow

  381r. Do obowiazujacej dotychczas konstantynskiej "Dwojcy Swietej" cesarz Teodozjusz dolaczyl trzecia osobe tzw."Ducha Swietego". Dzialo sie to na soborze w Konstantynopolu

  391 r. W Aleksandrii Chrzescijanie spalili najwieksza na Ziemi biblioteke, w ktorej przechowywano okolo 700 000 starozytnych zwojow. Zamknieto starozytne akademie, skonczylo sie nauczanie kogokolwiek poza murami kosciolow.

  431r. Wyrazenie "Xristo Tokos" - Matka Chrystusa - zostalo zastapione na "Teo Tokos" - Boga Rodzica.

  539 r. Ustanowiono wladze papiezy oraz ofiare mszy swietej.

  - Na soborze w Macon biskupi glosowali nad problemem, czy kobiety maja dusze.

  593 r. Papiez Grzegorz I wprowadzil wiare w czysciec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaz odpustow od kar czyscowych.

  600 r. Wprowadzono lacine do liturgii.

  715 r. Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz swietych.

  726 r. W Rzymie zaczeto czcic obrazy.

  - Kosciol rzymski z Dziesieciu Boskich Przykazan usunal drugie, ktore brzmi:
  "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani zadnej podobizny tego, co jest na niebie w gorze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, ktore sa w wodach pod ziemia. Nie bedziesz sie im klanial ani sluzyl"
  - Otwarlo to droge do handlu obrazami, szkaplerzami, krzyzami, posagami itp. Przykazan jednak musialo pozostac dziesiec. Podzielil wiec kosciol ostatnie przykazanie, mowiace o niepozadaniu ani zony, ani osla, ani wolu, na dwie czesci i odtad katolicy maja tez Dziesiec Przykazan, tak jak i Zydzi.

  783 r. Nastal zwyczaj calowania nog papieza.

  813 r. Ustanowiono Swieto Wniebowziecia Maryji

  993 r. Papiez Leon III zaczal kanonizowac zmarlych.

  X wiek - Cala Europa znalazla sie pod panowaniem Kosciola.Zalamuje sie aktywnosc na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna sie mroczny okres w historii Europy.

  1000 r. Ustanowiono Uroczystosc Wszystkich Swietych i Dzien Zadusznych.

  1015 r. Wprowadzono celibat dla duchownych aby rozwiazac problem przejmowania spadkow przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli zony i dzieci).

  1077 r. Papiez Grzegorz VII ustanowil "klatwe"

  1095 r. Papiez Urban II wezwal rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolime. Zainicjowal w ten sposob pierwsza wyprawe krzyzowa.
  Papiez oglosil, iz "Wyklety bedzie ten, kto powstrzyma swoj miecz przed rozlewem krwi".

  Podczas pierwszych krucjat, chrześcijanie przejęli różaniec. Służył on poganom do odmawiania modlitw
  ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios

  1099 r. Masakra Muzulmanow i Zydow w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisal:
  "Na ulicach lezaly sterty Glow, rak i stop. Jedni zgineli od strzalow lub zrzucono ich z wiez; inni torturowani przez kilka dni zostali w koncu zywcem spaleni. To byl prawdziwy, zdumiewajacy wyrok Boga nakazujacy, aby miejsce to wypelnione bylo krwia niewiernych."

  XII wiek - Uczony i filozof, swiety Tomasz z Akwinu glosil, ze zwierzeta nie maja zycia po smierci ani wrodzonych praw, oraz ze "przez nieodwolalny nakaz Stworcy ich zycie i smierc naleza do nas".

  1116 r. Sobor Lateranski ustanowil spowiedz "na ucho". Taka forma spowiedzi pozwalala na sprawowanie wiekszej kontroli nad ludzmi, oraz na "wywiad srodowiskowy".

  1140 r. Ulozono i przyjeto 7 sakramentow swietych.

  1204 r. Zaczela dzialac Swieta Inkwizycja. Sludzy kosciola zameczyli i spalili zywcem miliony ludzi. Spalanie ludzi, praktykowane w XX wieku przez nazistow, po raz pierwszy zastosowane bylo na skale masowa przez chrzescijanska inkwizycje.
  Majatki "heretykow" przejmowane byly przez kosciol i inkwizytorow. Jak na ironie inkwizytorzy wybierani byli najczesciej sposrod dominikanow i franciszkanow, ktorzy slubowali zycie w ubostwie...
  -Nawet w XXI w Watykan nie dopuszcza nikogo do archiwow dotyczacych inkwizycji.

  "Encyklopedia katolicka" twierdzi,iz inkwizycja "duzo zdzialala dla rozwoju cywilizacji".

  1208 r. Papiez Innocenty III zaoferowal kazdemu, kto chwyci za bron, oprocz boskiego zbawienia, rowniez ziemie i majatek heretyków. Rozpoczela sie Krucjata Albigenska, ktorej celem bylo wymordowanie Katarow. Szacuje sie, ze Krucjata Albigenska pochlonela milion istnien ludzkich, i dotknela wieksza czesc populacji poludniowej Francji. Przeor, dowodzacy wojskami krucjaty, gdy mu sie skarzono, ze trudno jest odroznic wiernych od heretyków, odpowiedzial: "Zabijac wszystkich. Bog ich odrozni".

  - Papiez Innocenty III twierdzi: "Kazdy kto probuje stworzyc wlasny wizerunek Boga niezgodny z dogmatem Kosciola musi byc bez litosci spalony".

  1229 r. Papiez Grzegorz IX zakazal czytania Biblii pod sankcja kar inkwizycyjnych.

  1231 r. Nakaz papieski zalecal palenie heretyków na stosie. Pod wzgledem technicznym pozwalalo to uniknac rozpryskiwania sie krwi.

  1252 r. Tortury zostaja prawnie dozwolone przez Kosciol (zostaly ustanowione przez
  papieza Innocentego IV)
  - Tortury obejmowaly : lamanie na kole, wieszanie za rece z ciezarami u nog, sciskanie czulych czesci ciala, sadzanie na goracych weglach lub zelazie, wylamywanie stawow, gotowanie zywcem itp. Byla to "ludzka" - jak zapewnia kosciol - metoda badan.
  -Na narzedziach tortur umieszczano motto: "Chwala niech bedzie panu"...

  1263 r. Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postacia.

  1264 r. Ustanowiono uroczystosc Bozego Ciala.

  1275 r. Pojawily sie dyskusje na temat placenia daniny. W odpowiedzi papiez ekskomunikowal cale miasto, Florencje.

  XIV wiek Wybucha epidemia czarnej smierci, Kosciol wyjasnial, ze wine za ten stan rzeczy ponosza Zydzi, zachecajac przy tym do napasci na nich.

  1311 r. Papiez Klemens V jako pierwszy ukoronowal sie potrojna korona wladcy.

  1326 r. Niezgodność przesadnie bogatej organizacji Kościoła z głoszonymi

  1378-1417 r. Dochodzi do tzw. "Wielkiej Schizmy". Wladza jest podzielona miedzy dwoch papiezy - jednego urzedujacego w Rzymie,
  drugiego w Avignon. Spory nie dotyczyly religii, ale polityki i wladzy

  1450-1750 r. Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zameczono setki tysiecy kobiet posadzanych o czary.
  - Dzieci mozna bylo rowniez oskarzac o czary: dziewczynki po ukonczeniu 9,5 lat, chlopców po ukonczeniu 10 lat. Mlodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznan obciazajacych rodzicow. W procesach o czary brane byly pod uwage "zeznania" dwulatków
  -Tortury obejmowaly : lamanie kolem, wieszanie za rece, biczowanie, przypiekanie, gotowanie w oleju, wbijanie kolcow w oczy,
  wyrywanie obcegami piersi i narzadow plciowych.

  1484 r. Papiez Innocenty VIII oficjalnie nakazal palenie na stosach kotow domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten byl praktykowany przez trwajacy setki lat okres polowan na czarownice.
  - Wiara, ze zwierzeta sa posrednikami diabla, doprowadzila do zalamania sie naturalnej kontroli liczebnosci populacji gryzoni. Celem ataku gorliwych chrzescijan najczesciej byly koty, wilki, weze, lisy, i biale koguty. Poniewaz wiele z tych zwierzat polowalo na roznoszace choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogla wybuchy epidemii.

  1492 r. Kolumb odkryl Ameryke . Inkwizycja szybko postepuje sladami odkrywcow.

  1493 r. Bulla papieska uprawomocnila deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Poludniowej, ktore odmowily przyjecia chrzescijanstwa.

  - Rozpoczela sie kolejna bestialska rzez w imie Boga.Wbijano ciezarne kobiety na pale, cwiartowano zywcem indianskie niemowleta, przywiazywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem, rozrywano ludzi przy pomocy koni, mordowano, gwalcono, ucinano rece, nosy, wargi, piersi.

  -Jezuita Jose de Anchieta, twierdzil:"Miecz i zelazny pret to najlepsi kaznodzieje". Ten oto barbarzynca, zostal beatyfikowal w 1980 r. przez papieza, ktory nazywal go "apostolem Brazylii, wzorem dla calej generacji misjonarzy". Bandyta, ktory w bestialski sposob unicestwil tysiace ludzkich istnien, uznany zostal za swietego...

  - Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, zylo tam okolo 11 milionów Indian, a po stu latach juz tylko 1,5 miliona. Slowo Boze zawiezione w tamte rejony "pieknie zaowocowalo".

  - Podczas pobytu na tamtych ziemiach, papiez nazwal ta zbrodnie przeciwko ludzkosci "dzielem ewangelizacji i pokoju".

  1563 r. Ustalono, ze tradycja Kosciola jest wazniejszym zrodlem objawienia od Slowa Bozego.

  1572. We Francji 24 sierpnia zamordowano 10 000 protestantów. Papiez Grzegorz XIII napisal potem do krola Francji Karola IX: "Cieszymy sie razem z toba, ze z Boska pomoca uwolniles swiat od tych podlych heretykow"

  1543 r. Kopernik publikuje teorie heliocentryczna.Jego dzielo trafia na koscielny indeks ksiag zakazanych i pozostaje tam az do 19 wieku. (Czyli az do 19 wieku kosciol uznaje, iz ziemia tkwi nieruchomo w centrum Wszechswiata).

  1584 r. Giordano Bruno twierdzi iz gwiazdy sa innymi Sloncami, wokol ktorych moga krazyc inne planety, a na nich zyc inne istoty. Za swoje poglady zostaje spalony zywcem na stosie. Egzekucje opozniono o dwa lata z rozkazu papieza Klemensa VIII. Papiezowi zalezalo, by stos na Campo dei Fiori stal sie jedna z atrakcji dla pielgrzymow.

  1633 r. Galileusz probuje rozpowszechniac teorie heliocentryczna. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycje i pod grozba tortur zmuszony do odwolania swych pogladow.Inkwizycja skazuje go na dozywotni areszt domowy.

  - Poglady swietego Augustyna odzwierciedlaly "naukowe" podejscie Kosciola do swiata: "Jest to niemozliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali sie ludzie,
  gdyz w Pismie Swietym nie ma wzmianki o takim rodzie wsrod potomkow Adama."

  1854 r. Wprowadzono dogmat o Niepokalanym Poczeciu Najswietszej Maryji Panny.

  1855 r. Sprzeciw Kosciola wobec Konstytucji Stanow Zjednoczonych. Kosciol glosil iz "wolnosc to bluznierstwo, wolnosc to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolnosc to mowienie klamstw w imie Boga".

  1870 r. Wprowadzono dogmat o nieomylnosci papieza.

  -Poczatek XX wieku - Papiez Leon XIII nadal udowadnia, ze najwyzsza kara daje sie uzasadnic nastepujaco: "Kara smierci jest niezbednym i skutecznym srodkiem dla osiagniecia celu Kosciola, gdy buntownicy wystapia przeciw niemu i narusza jednosc duchowa".

  1917 r. Tortury byly prawnie dozwolone przez Kosciol od roku 1252, w ktorym zostaly ustanowione przez papieza Innocentego IV, az do roku 1917,
  w ktorym to zaczal obowiazywac nowy Codex Juris Canonici.

  1931 r. Papiez Pius XI wydaje encyklike "Non abbiamo bisogno", w ktorej jest mowa o wdziecznosci kosciola dla faszyzmu za zlikwidowanie wroga - socjalizmu.

  1933 r. Hitler oswiadczyl, ze w chrzescijanstwie widzi "niezachwiany fundament moralnosci; dlatego "obowiazkiem naszym jest utrzymanie i rozwijanie
  przyjaznych stosunkow ze Stolica Apostolska".W czasie II Wojny Swiatowej papiez Pius XII przyjmowal na codziennych audiencjach niemieckich zbrodniarzy wojennych, udzielajac im blogoslawienstwa.

  1950 r. W petycji do Watykanu, katolicy prosza o dogmatyzacje fizycznego wniebowziecia Maryji. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzieciu Najswietszej Maryji Panny (w Ewangeliach nie ma slowa o tym).

  1965 r. Dopiero w 1965 roku kosciol niewaznil potepienie Galileusza.

  1968 r. Papiez Pawel VI oglasza encyklike "Humanae vitae", z ktorej skutkami rodziny katolickie borykaja sie do dzisiaj. Jedynymi srodkami regulacji urodzin
  dopuszczonymi przez kosciol pozostaje wstrzemiezliwosc plciowa i metoda kalendarzyka, a kazdy stosunek plciowy ma miec na celu poczecie zycia. Encyklika papieska nie przeszkadza jednak Watykanowi na posiadanie udzialow i czerpanie zyskow z produktow firmy "Instituto Farmacologico Serono", ktora wypuszcza na rynek niezwykle dochodowy srodek antykoncepcyjny o nazwie "luteolas".

  1971 r. FBI wpada na trop sfalszowanych przez nowojorskich gangsterow papierow wartosciowych na sume 14 milionow dolarow.
  Odbiorca okazuje sie Bank Watykanski. FBI ustala ze byl to zabieg probny przed docelowa operacja na kwote 1 miliarda dolarow.

  1977 r. Papiez Pawel VI wyjasnia, ze kobieta ma zakazany wstep do kaplanstwa, poniewaz "nasz Pan byl mezczyzna".

  1978 r. Papiezem zostaje Albino Luciani , czlowiek niezwykle skromny,postepowy i uwielbiany przez masy , ktorego pontyfikat trwal tylko 33 dni.
  Zgadzal sie na stosowanie srodkow antykoncepcyjnych, dopuszczal kaplanstwo kobiet, sprzeciwial sie celibatowi.
  Postanawia zniszczyc mafijne struktury watykanskich finansow, a nastepnie oczyscic Watykan i Kosciol z oszustow i
  aferzystow. Sporzadza liste 121 purpuratow watykanskich do natychmiastowego zdymisjonowania. Tuz przed rozpoczeciem zaplanowanych czystek umiera 28 wrzesnia po "zjedzeniu niestrawnego posilku" (zostaje otruty). Nie przeprowadzono sekcji zwlok. Jego testament ginie w tajemniczych okolicznosciach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Achtung, achtung!

  Północ niedaleczko, a na działce dochtora straszą duchy....

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jasność oczywista!

  Siadkowie Jehowy i sataniści na forum. W województwie pomorskim ścina się krzyże - Złota góra, Gołubie- walczy się na ostro z Kościołem katolickim. A redaktorek uśpiony.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 2009 "lol" kończy w Tworkach

  obok w kaftanie jego kumpel Napoleon i notoryczny psychopata "Edi"
  wspólnie walczą o lepsze jutro, swoją walkę bez klamek zaczynają od walki o lepszy strawny posiłek.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rada

  Po co mu Tworki! Na srebrzysko bliżej i protekcja zapewniona!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # racja trzymajmy się tematu :)))

  z tego srebrzyska ludzie to mają jazdy, od dyrektora na kuracjuszach kończąc

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kler

  Boli was prawda, jaka Lol przytoczył? Sama prawda o instytucji żyjącej z głupoty wiernych.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "kler"

  dlaczego obrażasz wszystkich i dlaczego uważasz, że to co ty piszesz i twój koleżka to prawda???

  odpowiedz na dwa pytania
  czy wierzysz w istnienie w społeczeństwie głupków?
  czy jesteś głupkiem?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Katolik

  Kościół jako instytucja o zasięgu światowym ma i ciemne karty swojej historii. Tak się dzieje, bo w kościele działają ludzie. Osoby grzeszne, pełne pychy i skłonne do wszelkich wszeteczeństw. Nie można Kościoła utożsamiać z jego wyrodkami, choć prawdą jest, że jedna zaraza zniszczyć może instytucję na długie lata.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  ledze wa jesta łebarchniałi

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do lola i klera

  Zgadzam sie z Wami. Wstyd tylko ze w XXI wieku tylu Polakow ,polskich katolikow nie widzi roznicy miedzy tym co Boskie, a tym co klerykalne.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do katolika

  Nie znamy kulisów działań w sprawie tej dambkowej nielegalki,można przypuszczać, że biskup został podpuszczony przez judasza, kłamcę, oszusta i łobuza. Biskup znany jest z zarozumialstwa i pyszałkowatości i całkiem prawdopodobne, że sprytnie podpuszczony przez prymitywa jęczącego i łkającego dał się nabrać na ten tani chwyt. A może było inaczej? Arcybiskup Głódź uwielbia Ojca dyrektora, a Dambek z kolesiami to super kolumna rozgłośni Ojca dyrektora. Pięknie wyją pod pomnikami, na cmentarzach, są dyspozycyjni, jak mało kto.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dlaczego tyle głupków

  wypowiada się na temat kościoła, nie ma ta co robić, czy was ktoś w dzieciństwie lał patelnia po głowie czy co.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fakty

  lol przytoczył niestety wiele istotnych faktów. To jest po prostu historia i nie rozumiem dlaczego niektórzy próbują z nią dyskutować i jak zwykle odwracać kota ogonem. To jednak temat na zupełnie osobą dyskusję.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Święty Pioter

  ludzie ścichnijcie! i nie kłódźta sie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Romana

  Nie opowiadaj bzdur, bo niemożliwe żeby biskup był tak samo prymitywny, jak ty i interesował się twoim rodzinym pseudobohaterem i twoimi geszeftami z nim związanymi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G.

  Tyle w tobie turpizmu ze az obrzydliwy jestes.Na kazdym kroku,w kazdym zdaniu,w kazdej twojej"mysli" jest turpizm! Fuj

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Czekalem na ciebie na festynie w Chmielnie,moj sliczniutki.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  A dlaczego wstydzisz się mojego nazwiska?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ty od faktów TVN

  jakich istotnych faktów???
  sam pusty bełkot, jest to zwykły przeinaczony na propagande bełkot, ale racje załóżcie gdzie indziej temat, bo zajmujecie sie zwykła komunistyczna agitka niczym więcej

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do internautów

  Wy jeszcze nie wiecie co nas czeka, ten krzyż to początek jajcarskiej hucpy. Zaraz przywloką kamień, nastawiają ołtarze, 15 flakonów ze sztucznymi kwiatami. Wystąpią do wójta o zgodę na zamknięcie szosy, zbudowanie na jeziorze specjalnego pomostu dlsa orkiestry itd. itp. Będzie to największa chała w Polsce.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Ależ nie w każdej myśli mojej tapla się turpizm, w głebi duszy mojej jestem romantykiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "jasnosc oczywista"

  Twoj wpis swiadczy o kompletnej nietolerancji.Wg ciebie wszyscy,ktorzy nie sa katolikami sa satanistami.Opamietaj sie i nie pisz bzdur

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alt "Do katolika"

  Trojanowski podpisz się- tchórzu

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jestem za pomostem

  dla orkiestry to dobry pomysł, dzięki internautom stworzymy akcje budowy pomosty, jeszcze raz wielkie dzięki za pomysł

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Nie wstydze sie twojego nazwiska.Niby dlaczego? Tak se skracam,ale jak cie to drazni to sie poprawie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mam!!!!!!!

  mam już hasło
  "nabijamy posty na budowę pomostu"

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # w temacie

  dobra decyzja marszałka, nareszcie spokój.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Wojtek co ty zwariowałeś do reszty? Umówić ze mną się chcesz? Za wysokie progi dla ciebie. Zresztą nie przepadam za chłopcami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a gdzie Gośka???

  pewnie śpi, ale jak jutro wstanie!!!!!...........to...
  na pewno coś napisze

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a Henia?

  A Henia gdzie? Takie rymy!!! Henia! Wracaj!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bohaterstwo Dambków

  Józef walczył z babą pod pierzyną, a uciekając przez okno poniósł bohaterską śmierć na polu chwały, a Roman Dambek jego bratanek pod osłoną nocy handluje krzyżami, po czym mówi - to nie ja, to mój zastępca. Bohaterski ród AKowców, którzy stolicy nie widzieli, ale brali udział w Powstaniu Warszawskim, jak wynika z nekrologu zamieszczonego w Dz.Bałtyckim. Jedno jest pewne, największym jajcarzem na Pomorzu jest Dambek, a najuczynniejszym platformersem marszałek Kozłowski. Ja głosuję na SLD.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Onufrego G

  Wojtka w to nie mieszaj.Kilka dni temu sam napisales ze nie tylko meskie dlonie ale i inne czesci meskiego( przez grzecznosc cie nie zacytuje)ciala lubisz.A dzis piszesz ze nie przepadasz za chlopcami.Rozumiem.Stawiasz na dojrzalosc,tak?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Za co ty tak nie cierpisz Drewki? Rozumiem,ze mozecie sie nie zgadzac w wielu sprawach.Ale taka jawna wrogosc z twojej strony mnie zadziwia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Dostrzegasz jakąś wrogość z mojej strony? I szkoda, że istotniejsze sprawy cię nie dziwią.
  Już wcześniej zauważyłem, że wojtek ma wielu adwokatów i bezkrytycznych wielbicieli na forum.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Ja nie jestem adwokatem czy bezkrytycznym wielbicielem Drewki.Nawet go nie znam! Ale nie odpowiedziales na pytanie-skad ta wrogosc-bo tak chyba mozna kwalifikowac epitety zwiazane z orientacja seksualna.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Jakie jest zdrobnienie od Onufry? Onek? Onus? Frytek? Ofrytek?
  Oczekujemy wnuka i rozmyslamy o imieniu-to by nam pasowalo.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do a...pa Glucia

  Jak nie dajesz rady na forum,to wdrap sie na ambony>Bedzie cie widac i slychac

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Józef z Klukowej Huty

  Myślałem, że komuna się skończyła, że jest demokracja, a my wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Okazało się, że jestem głupi, sztandary się zmieniają, układy pozostają.Prawo jest dla naiwnych.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  nie jesteś ani adwokatem, ani wielbicielem drewki? Ale jesteś bardzo zainteresowany moją niby-wrogością. Przyznasz sam z pewnością, że to osobliwa ciekawość. Po co ci ta wiedza?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzedników

  Na tacę Głódziowi nie dam, bo przeleje forsę Dambusiowi na kolejne samowolki. Widać ma do niego słabość.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerry

  O gustach się nie dyskutuje, gusta się ma.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Nawet nie wiem jakie jest zdrobnienie mojego imienia, ale wasze propozycje babciu i dziadku są raczej do dupy.
  O! I znowu ten turpizm.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Onufrego G

  Nie jestem zainteresowany twoja wrogoscia.Ona sie rzuca w oczy.Pisz sobie zreszta co tam chcesz.Ale mysle ze to nieladnie tak o kims pisac.Nawet jesli to prawda.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # arcy-b--up Głuć

  Dambkowe ludki stawiajta dalej jeszcze więcej tych krzyży! Nie zaniechajta! I nie poddawajta sie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Drogi adwokacie!
  Dlaczego musimy się skupiać akurat na mnie? Zwóć uwagę raczej na twojego klienta i jego obiektywizm. Ale z mechanika rzetelnego dziennikarza raczej nie wystrugasz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak17 do "Bohaterstwa Dambków"

  Bohaterstwo Dambków, a hańba wszystkim Trojanowskim

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewa

  Pan redaktor to porządny człowiek,nie boi się pisać na żaden temat,a nie to co wy po kryjomu na forum,nie macie odwagi się przedstawić?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  to są wszetko łebarchniałi ledze

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Ewy

  Pan redaktor tak-porządny!!!! jak nie wiem co!!! ale chłop nie lubi krytyki swojej osoby ani obiektywnych artykułów za to umieszcza takie i napisane w taki sposób by móc wywołać dyskusję tutaj i obrażać innych. To go właśnie kręci.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do "Ewy"

  Pan redaktor boi sie pisać o niektórych sprawach, bo zgoda Marszałka jest od 20.04.2009r. i tylko ze strachu przez ponad 3 miesiace nie było o tym żadnej wzmianki w ekspressie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podsumowanie

  Całe gadanie Wasze na nic. Kwestia zasadnicza to kto w Polsce rządzi. Kwestia krzyża jest tutaj tylko pretekstem. Kościół katolicki podejmuje co chwila próby sił np. w Sejmie. Jak dotąd wychodzi zwycięsko.To jest temat zasadniczy dla Polaków, którzy poważnie myślą o swojej przyszłości. Kraj typu religijnego, wyznaniowego np. jak Iran, czy świecka demokracja jak Europa Zachodnia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do podsumowanie

  dzieciaku idź się poucz do szkoły, najpierw naucz się co to jest państwo wyznaniowe, teokratyczne itd...nie porównuj też islamu do chrześcijaństwa,
  wyznacznikiem państwa wyznaniowego nie jest ani ilośc krzyży, ani ilość osób przedstawicieli danej religi.
  co to jest świecka demokracja???
  czytam konstutucje i nigdzie takich stwierdzeń nie znalazłem, pisze tam o demokracji, czyli o większości, tak więc dlaczego nadużywasz terminów, o których nie masz zielonego pojęcia

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Kartka wyborcza roztrzygnie którą drogę Polacy wybiorą. Pieniacze stosujący "bełkot intelektualny" wyladują na smietniku historii, jak to się przydarzyło wielu Tobie podobnym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  Jaki z Dambka" bohater "to już wyraziło swoje stanowisko wiele organizacji kombatanckich AK. Ostatnio pisze też na temat pseudoporucznika i mordercy Gazeta Kartuska. Nawiedzeni mitomani mogą wrzeszczeć, ale z tego nic nie wynika.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jeszcze trochę, a Dekarczyk trafi na

  wokandę za znieważanie por, J Dambka. To mu obiecuję i gwarantuję, gdy nie zaprzestanie szkolować polskiego żołnierza, ktory oddał zdrowie i życie za Polskę. Lecz przede wszystkim potłumaczy się za niego qwasi- redaktorek, niejaki Drewka Wojciech. Najpierrw niech nie będzie pismakiem dyspozycyjnym, a trochę pozna polskiej historii, bo z polskiej ziemi ma utrzymanie i mamonę.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Romka

  Nie strasz, nie strasz bo będziesz miał przykrość w gaciach, zacznij w końcu działać, będzie jeszcze jeden wstyd i kolejna degrengolada.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sprostowanie

  Zdrowie i życie "bohater" oddał za babę, polskim żołnierzem nigdy nie był, przestań łgać hohsztaplerze. AKowcem i powstańcem też nie był. Był za to samozwańczym watażką, który wolał się sprzymierzyć z faszystami z "Miecza i Pługa" po zamordowaniu własnego dowódcy. Wybrał faszystów, a nie Armię Krajową. Wydał na pastwę Niemców wielu patriotów kaszubskich niewątpliwie należy mu się, ale nie pamięć tylko pogarda.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 "Do Jak 17"

  Gazeta Kartuska i " pseudokombatanci" to tak znają polską historię i tak "prawdziwie " podają fakty ja niniejszy "express", który od prawie dwóch lat wprowadza ludzi w błąd i zaklina rzeczywistość.
  Żaden historyk nie potwierdził Waszej wersji. Uważam, że należy szanować pamięć wszystkich, którzy walczyli i ginęli za wolność Ojczyzny. Może Ich metody walki nie były doskonałe, może popełniali błędy, ale mieli odwagę i siłę, by pomimo skromnych mozliwości- podjąć tą walkę z potężnym wrogiem, któremu uległa prawie cała Europa. Odwaga to szlachetna cecha i duża wartość- można na niej zbudować przyszłość.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  Za to prokurator IPN-u potwierdził, że Dambulo wraz z jego etosowską ferajną preparuje lewe oświadczenia tzw.naocznych świadków na temat rodzinnego "bohatera" i co ty na to "Jak 17".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do "sprostowania"

  W każdym artykule dot. Krzyża znajduje się Twój wpis. Już wszyscy przyjęli do wiadomości, że gdybyś Ty żył w czasie okupacji -to Niemcy zatrzymaliby sie na linii Kaszub a nie w okolicach Moskwy, bo Twój plan działania byłby doskonały i skuteczny- tak doskonały jak całe Twoje perfekcyjne życie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 "Do jak17"

  Por. Józef Dambek był człowiekiem odważnym- bohaterem. Był polskim oficerem i patriotą, który kochał Polskę ponad wszystko, ponad spokój i bezpieczeństwo swojej rodziny - zostawił Żonę i 2 Dzieci. Walczył i zginął za to byś Ty był wolny, a Ty ciągle tkwisz w niewoli kłamstwa. Sam wybrałeś.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Przestań chrzanić i wiedz, że nikt się nie nabierze na pseudo-prawdy, które nam Romek do wierzenia podaje. Jest co najmniej 5 osób które chętnie stana przed śądem i wykażą kim był Józef i co sa warte baśnie i legendy jego bratanka. Problem w tym, że bratanek jakoś tylko straszy, a nie działa. Bedzie świetny moment na otworzenie akt IPN-u z 2005 i 2006 roku i zapytanie na czyje polecenie w momencie uchwycenia przez PiS władzy zablokowano postepowanie w sprawach fałszerstw których dopuścił się Dambek i Uciński. Dowody są, świadkowie jeszcze żyją.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  Widziałeś przedwojennego oficera, który ukończył zaledwie cztery klasy szkoły powszechnej, dlaczego nie ma jego nazwiska w CAW.Przestań wypisywać te swoje farmazony, bo jesteś komiczny.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do przeciwników

  Cierpliwie czekajcie, wszystkiego dowiecie się we właściwym czasie. Jak nie chcecie przyjmowć do wiadomości faktów- to wasza sprawa. Dla Waszego zdrowia radzę Wam- nie zawzinajcie się w złej sprawie - bo Wam zaszkodzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzedników

  Zgadzam sie z wypowiedziami internautów, pan Roman wkółko powtarza historyjki, które sam wytworzył. Powtarza je bez końca tak długo, aż sam w nie uwierzył, ale to jest typowe dla jego wieku, pewnie ma demencję starczą i przez to jest taki uparty. Niektórzy ludzie brzydko się starzeją i nie widzą, że są śmieszni.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  A co, namówiłeś Szubarczyka i Cenckiewicza do napisania kolejnej bajeczki o pseudobohaterze i tylko mamy czekać na właściwy czas, kiedy ujrzy światło dzienne. Jesteś Pytią delficką, czy tylko starym ogrem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu "Do poprzedników"

  Śmieszni i tragiczni są przeciwnicy Krzyża. Obrońcy Krzyża są skuteczni.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  ... KKK wrócił. KKK istnieje....niech żyje KKK!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 "Do Jak17"

  To Ty próbujesz namawiać do swojej wersji historii, ale są to działania nieudolne, strata czasu i energii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Masz rację też tak uważam, najgorszym jest ten co stawia krzyże nielegalne w błocie jeziora, drwi z prawa i uzywa biskupów do swoich gierek (spełnia się ostatnia tajemnica fatimska). Dambek uzywa krzyża jako karty przetargowej licząc na to, że powywiesza na nim wszystkie swoje szalbierstwa i nie znajdą się tacy, którzy pozwą go do sądu o naruszenie uczuć religijnych i używanie najświętszego symbolu religii katolickiej do własnych niecnych celów. Miarkuj sie romanie d.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani Małgorzato

  Serdecznie pozdrawiam i pragnę donieść,że KKK skretyniał do szczętu i poniosła go na amen chora wyobraźnia. Funkcjonuje w republice kolesiów licząc na przekręciki, lewizny, układziki, mamienie kłamstwami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Omu

  bardziej pasujesz mi jako "córka katyńczyka", "miejscowy", "Jan z Gdyni", "mieszkaniec", "kundelek". Teraz jako "omu" albo "jak 17 "smucisz, jesteś sztywny i nudny nie do wytrzymania. Jednym słowem stary grzyb albo spleśniały kozak.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna nieF.

  Do czego mogłaby sie odnieść Małgorzata jak nie do przemocy. Niektóre nacje mają ją wrodzoną.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Nie intersuje mnie kto to jest omu, ale spiskowa teoria dziejów to chyba nie pasuje do tak "oświeconych" osób jak wrogowie Krzyża.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17 vel omu

  Gadaj se zdrów, Janie z Gdyni, obrońco Krzyża żyjący na hebel z cudzą żoną i z dziećmi zabranymi ojcu. Dajesz im piękny przykład pseudoobrońco wiary katolickiej. Widać taki gen rodzinny, pseudoobrońca, pseudobohater, pseudooficer, pseudoakowiec.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Arcy-b--up Głuć

  Kaszubi jednoczcie się i stawiajcie krzyże! Dambkowe ludki nie poddawajcie się!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Ale gdzie je stawiać?, w Oliwie, czy na Oruni w nowej siedzibie biskupiej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  O Boże! dopiero z pracy wróciłem, chciałem się zrelaksować. A tu dalej dambek i jego krzyż. Dajcie spokój i nie będzie sprawy. Wojtek zwinie swój brukowoec.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu "Do Jak17 vel omu"

  Pseudointernauto nie zmieniaj mi płci i nie dodawaj mi cudzej rodziny. Ze swoją z trudnościa daję sobie radę.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Arcy-b--upa Głucia

  Od stawiania byle gdzie specjalistą jest tylko jeden człowiek, nazywa się Roman Dambek. Ulubiona pora w ciągu doby to noc. W dzień wypiera sie swojego bezprawia, bo nie ma honoru i odwagi. A wiecie, jak załatwił papier od marszałka? Płakał, szlochał, jęczał, pewnie też i się zlał pod siebie. Brał wszystkich na litość, to i dali się nabrać. Obłąkańcza gra cwaniaka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Tak też mozna się było spodziewać- przeciwnicy Krzyża to jasnowidz i czarna magia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  Nie śpisz jeszcze wojtku? tak sobie siedzisz przed kompem i usuwasz bardziej niepokorne posty? Zajmujesz się jeszcze czymś równie pasjonującym? W sumie dziwię ci się, dziennikarsrwo żenujące, zwykłe brukarstwo. Komu to ma służyć? Zastanów się, może to jednak rzeczywiście nie me sensu.
  Albo zajmij się rzeczywistym dziennikarstwem, a nie plotami.
  Wogóle niezajmowałbym się twoim brukowcem, gdyby czasami mnie osobiście to nie dotykało.
  I ta twoja cenzura. Ręce opadają. Cenisz sobie tylko bałwochwalstwo?
  Ale dociera do ciebie czasami jakaś myśl? Nie chcę cię więcej obrażać i zastanów się czym się zajmujesz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufy Gwałt

  No właśnie, prześpij się i rano jeszcze raz zastanów się nad sobą. A cenzurę postaraj się bardziej zobiektywizować.
  Powodzenia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mały Pomnik duży problem

  omamiła i i wciąż mami MAMONA. Z jakiego wora John BOrrell go wytrzasnął. Jest jego ojcem chrzestnym i którz wie jakim celom sam służy. I to jest istota sprawy, a nie poszczekiwanie Dekarczyka i tych, co proces przegrali w Słupsku o to, czy konfidentem Gestapo był Józef Gierszewski i za co Sąd organizacyjny "Gryfa" wydał na niego prawny wyrok smierci i go wykonał....
  Jak się okazuje- przy okazji niskich pobudek Trojanowskich ujawniła się niemiecka buta i nienawiś i trauma przegranej Niemiec z narodem polskim....
  Walczyli ich przodkowie i ideolodzy z kościołem i religią katolicką za czasów Hitlera, Stalina i Bieruta- a teraz zmienili tylko formę i dmą swą niecną ideologię na naszych oczach i zapluwają łgarstwami polską historię, zaś z ducha- ci pisarze komputerowi- nie różnią się od wysokiej rangi mordercy Kaszubowskiego w zakresie moralnym i antyludzkim...I ich wspiera " Miniredaktorek"? Hańba i poruta, że BOrrell jeszcze się nie pokajał za wybór swego Naczelnego. A wnuczek Gierszewskiego lepiej by się pogodził, że miał takiego dziadka i dał mu wreszcie wiekuisty spokój, a nie szargał jego imię po sądach i forach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  racja w pełni, a Małgorzata, zamiast do KKK, to raczej powinna odwoływać sie do prowokacji gliwickiej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @onufry

  Ty chyba facet jakiś rozchwiany emocjonalnie jesteś, bo piszesz "nie chcę cię więcej obrażać", czyli wcześniej obrażałeś i teraz pretensje masz że ci ktoś posty pousuwał.
  A do tematu - to jednak paradoks, żeby krzyż stawiać nielegalnie i nie powinno być tutaj świętych krów, bo prawo obowiązuje wszystkich.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "@onufrego"

  prawo obowiązuje zawsze i wszędzie. Krzyż jest zawsze legalny na polskiej ziemi. Ci co Go usuwają działają nielegalnie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "Małego pomnika"

  IPN udowodnił, że Dambek i etosowcy to oszuści więc jakiekolwiek próby wybielania jego "bohatera" nie mają sensu i koniec, kropka. Wszyscy czytający gazetę kartuską już o tym wiedzą, w każdym razie w naszym powiecie i woj.pomorskim on już żadnej głupoty nikomu nie wciśnie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Por. Józef Dambek był wielkim, polskim Bohaterem- koniec, kropka. Opiniotwórcza "Gazeta Kartuska" może szerzyć kłamstwa i mogą w nie wierzyć ci, którym brakuje zdolności samodzielnego myślenia i wnioskowania.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tylko żydzi walczą

  z krzyżami, czy żyjemy w Izraelu, czy może jesteśmy tak jak USA pod butem IssRAELA, a może jesteśmy strefa okupowaną jak Palestyne, bo to jakieś żydowskie nawyki

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Drewka pomyśl!

  zisz do głCzemu służy ten portal! Czy specjalnie judzi i budzi widma podziałów polsko- zydowskich!?
  Uśpiony człowieku, w swojej protrojanowskiej postawie publikatorskiej prowadoszenia nieprawdy o por. J Dambku oraz budzeniu nienawisci przeciwko symbolom religii katolickiej.
  Orma nie ma i nie czuwa, ale jest ABW i pora na przyjrzenie się właścicielowi Expressu! Marszałek chce łagodzić spory, a Drewka nadal gra kartą Trojanowskiego.
  Pora najwyzsza i na rozsadek samemu Trojanowskiemu z żoną!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Tak niedawno-30.06.2009r.- Drewka obwieszczał na tym formum, że jak nie Stowarzyszenie to Marszałek będzie musiał rozebrać Krzyż. Takie wnioski może wysuwać tylko osoba, która nie ma zielonego pojęcia o działaniu polityków, którzy dbają o głosy wyborców i zamierzając startować w kolejnych wyborach - nigdy by takiego działania nie podjęli, bo zawsze ktoś mógłby im postawić zarzut braku patriotyzmu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do xxx

  Spieprzaj dziadu

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chonik

  Ty, Dambek słyszałem, że jesteś Jan z Gdyni. Mnie się wydaje, że ty jesteś Jan bez ziemi, który tak sobie cały czas kombinuje, jak tu komuś podp.....yć choć kawałek ziemi. Nie myśl stary naiwniaku, że jak ziemia skarbu państwa to znaczy twoja. Jak ci się przyglądam, to masz "szczęście" iluzoryczne, niby dużo osiągasz, a jak przychodzi co do czego to masz tylko fiuta w garści. Wójt cię wywalił z gminy, jak mu się panoszyłeś na zebraniach, doktorek kopniakami ze swojej ziemi cię wystawił za płot. Teraz próbujesz na ziemi stanowiącej własność narodu przekręcik zmnotować. Tfu!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx "Do xxx"

  Zabolała Cię ta sprawa. Możesz być pewien, że jeszcze zaboli Cię mocnej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  Ja jestem chonik, a nie chomik tumanie, siedzę sobie we własnej chałupie i tak se myślę, że trzeba być zdrowo porąbanym żeby siać taki niepokój i zamęt społeczny. Ludzie nie lubia cwaniaków i oszustów, którzy zamiast pracowac tylko kombinują jakby tu komuś podp.......ć. Przy tobie trzeba miec pozaszywane kieszenie, rąbniesz wszystko, nawet papier toaletowy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do łysego

  Ty chyba jesteś nawalony, jak stodoła, wkręcasz powaznych ludzi w swoje lewizny i bajki o bohaterach. Ja bym ci sprzedał kopa, bo widziałem, jak na zawołanie potrafisz jęczeć, płakać i mruczeć. Czasm umiesz wyć i gwizdać - też pod pomnikami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx "Do łysego"

  Skoro poważni ludzie biorą udział w tej sprawie to i sama sprawa jest poważna-najwyższej rangi. W Twojej sprawie nikt poważny nie weźmie udziału, ani Cię nie poprze.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Chonik nie zawzinaj się. Dlaczego ta sprawa tak Cię gryzie. Odpuść sobie, z prawdą nie wygrasz, bo prawda zawsze zwycięża.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 17

  Oczywiście,że z porawdą nie mozna wygrać. Ostatnio Gazeta kartuska podała, że dzięki Dambkowi Niemcy ujawnili listę 5000 członków Gryfa, których wyekspediowano do Stutthoffu. W większości była to podróż w jedną stronę. W jaki sposób mozna uczcić tego zdrajcę i mordercę? Ile krwi popłynęło przez tego głupka? Ile łez zostało wylanych" Te artykuły trzeba zebrac i wysłać marszałkowi, niech zobaczy komu chce stawiać krzyże. Nieznajomośc historii nie zwalnia z obowiązku rozeznania sprawy, przecież kombatanci AK przesłali mu list na temat "zasług" bohatera.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Zapomniałeś kolego, że bilans głupoty i zdrady Józefa Dambka nie kończy się na tych 5000 tysiącach zdradzonych bojowników Gryfa. każdy z nich miał przecież rodzinę, znajomych, przyjaciół, a tymi zajęło się gestapo. Teraz, jak Kaszubi poznali prawdę to Dambek powinien zawrzeć kłamliwą twarz i schować się do mysiej dziury.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17do poprzedników

  Nie macie racji. Każdy, kto podejmował walkę konspiracyjną liczył się ze śmiercią. Chcieli walczyć za wolną Ojczyznę i walczyli. Wasze stanowisko, iż konspiratorzy chcieli przeżyć za wszelką cenę - to ujma na Ich pamięci, bo Ich Krew to masza wolność.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emeryt

  Ludzie, to jest nie do wytrzymania, to się nie mieści w głowie, jak można być taki draniem żeby dawać nam za bohatera mordercę naszych ojców to przez tego Josefa straciłem ojca i nikt nie wiedział kto na niego doniósł. Potem po wojnie były ciężkie czasy, a nas kaszubów komuna nazywała szwabami i volksdojczami. Niech ten Roman Dambek nie waży się stawiać katolickie krzyże dla tego mordercy. Kłaniam się nisko płk. Dekarczykowi co mówił w telewizji, że posypać solą i zaorać te miejsca Dambka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Stary Jaku przestań pieprzyć, zdrajców i wszy trzeba tępić.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Znowu ktoś się powołuje na autorytet "Gazety Kartuskiej", która może podawać prawdę, ale tylko w kwestii cen warzyw i owoców na targu. Każdy ma takie autorytety na jakie zasługuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 "Do Jaka 17"

  Nie "stary" tylko najwyżej "stara', ale to też nieprawda, bo jestem młoda.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do młodej Jak 17

  Poczekaj jeszcze trochę, a Romek znajdzie świadków, którzy zeznają, że wujek był generałem i wodzem naczelnym wojsk polskich , a generał Sikorski był jego adiutantem. Uciński to potwierdzi swoimi badaniami "naukowymi".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chonik

  Stara łajza wyślizgała się z konceptu i pisze już co mu slina na jęzor przyniesie. Kłamczuszek i leniuszek, idź do pracy.Przestań udawac Kaszuba, bo chocby z tego lenistwa do nas nie pasujesz. Na tej ziemi każdy chłop zasuwa od rana do nocy, a ty wałku, jak nie na zwolnieniu, to z wyciągniętą łapą. Tu pisali, że ty się Boga nie boisz, ale bardzo bojasz się pracy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # deSzyfrant

  Na tym forum siedzi Jania z Leszkiem i się wyżywają na Polakach i katolikach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chomik zmienia swój nick na cham...

  ...i to jest zgodne z jego naturą i obyczajami.
  Kaszubom zaszczytu nie przynosi. Siedzi w swojej norochacie i kazdy ten smród obchodzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kółko graniaste

  Dawidowskiego- wujta, co sprzedał ziemię Trojanowskiemu- też podobno leczono na Srebrzysku i wydano papiery o "innej" poczytalności.
  Ale w sądzie moze przecież zeznawać - może juz wyzdrowiał, bo podobno swoją firmę prowadzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zniewolony najmita....

  siedzi na forum, pyszczy i popada w złość nieograniczoną. Udaru nie życzę, Popij walerianki w roztworze denaturatu...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do wszystkich

  Szanowni internauci, kultura obowiązuje wszystkich i wszędzie, tak jak prawo, którego niby trzymają się wszyscy przeciwnicy Krzyża.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kółka graniastego

  Zostaw cudzą poczytalność, a zajmij się własną.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan z Gdyni

  szuka u wójta szóstej klepki, a własnych pięciu nie ma

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kółko graniaste

  ...a w kółku Chomik z Dekarczykiem i Dawidowskim sparowanym z purtkiem. Inaczej dawno by powiedział, ze Trojanowski bredzi o zabraniu Pomnika po zakupie ziemi, co niby mu przyrzekł.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Złość zwolenników Trojanowskiego wzbiera. To tylko kwestia czasu, kiedy do Was dotrze bolesna prawda, że przegraliście i Trojanowscy przegrali - na całej linii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jania z Wrzeszcza

  Wystarczy jedna dobra i dechowna deska, od twoich kloakowych rozmiękczonych

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "amu"

  Oni są przegrani od urodzenia do smierci

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tedy jo....

  głosowałbym

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Jania pokazała swoją zaciętą twarz. Nie wątpię, że użyłaby deski, ale prawdy nie zabije.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A po co jej deska....

  mową też można zabić.....

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Jania nikt się ciebie nie boi, wszystko o tobie jest znane. To nie jest przypadek, że zastosowałabyś przemoc, z twoją przeszłością to możliwe.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Powiedz, ale rzeczywistą prawdę...

  No to czyją podkomendną była?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wierzyć, nie wierzyć...

  dobranoc jania....od żywych nic ci nie grozi, a ze zmarłymi się spotkasz oko w oko za czas jakiś i cóż im powiesz? Że polski patriotyzm to be, a Kaszubowski to cacy? A twój rycerz dekarczyk jak się wytłumaczy?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Rzeczywista prawda to: uderz w stół, a norzece się odezwą. Na wszystkie pytania znajdzie się prawidłowa odpowiedź we właściwym czasie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciekawy

  Czytam niektóre komentarze i tak sobie myślę, że chyba większość z nich jednak piszą katolicy, którzy w niedzielę będą z wielką pobożnością wędrowali do kościoła. Tutaj plują jadem na prawo i lewo, bo przecież nikt nie widzi kto to... Ciekawy rodzaj "katolicyzmu" prezentują "obrońcy" krzyża bo pojęcia nie mam jak tu zestawić ten symbol z taką dozą nienawiści i wrogości. Przecież nienawiść jest grzechem tak samo jak łamanie prawa... I tyle mam do powiedzenia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do "ciekawego"

  To z miłości chrześijańskiej zniszczono Krzyż i opluwano Zmarłych na tym forum. "Ciekawy" wtedy nie protestował, a teraz widzi źdźbło, a belki u siebie wczesniej nie zauważył.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ad ciekawy

  w życiu istnieje miłość i nienawiść jest to naturalne, nie ma czegoś takiego jak grzech nienawiści, nienawiść może przybierac symptomy grzechu tylko wtedy kiedy jest, w złym kierunku skierowana, wystarczy podac zwykły przykład nienawiści do np szatana i jego dzieł, jest ona jak najbardziej uzasadniona i właściwa, tak więc jesteś w błędzie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Twoja racja!

  Tak własnie stoi w Starym Testamencie: Michał Archanioł zwalczył przemądrzałego, pysznego, żądnego władzy Lucypera!
  ZE ZŁEM MA OBOWIĄZEK KAZDY WALCZYĆ.
  Chrzescijanin nie ma być naiwny, zaś wciskanie tym, którzy bronią Krzyża ściętego i sprofanowanego słowa wytrychu: "nienawiść" jest czystej wody demagogią! I nie na poziomie osób, ktore pełnią w społeczeństwie funkcje publiczne, chociażby dyrektorów szpitali.
  I odczepcie się od Marszałka. Nie łamcie jego sumienia. Nie jeden raz uczestniczył w uroczystościach eucharystycznych czynnie, a pan Nowak z Kartuz i wójt ze Stężycy również. Nie wojujcie z Krzyżem i katolicyzmem w Polsce. Do obowiązku z urzędu i sumienia należy do arcybiskupa, metropolity gdańskiego, Sławoja Głódzia wstawiennictwo i obrona Krzyża na Pomorzu. A jak mało wam, to trzeba będzie dotrzeć z wiedzą i do Prymasa, a premier Tusk jest ze sprawą zapoznany, iż w Gołubiu zniszczono Pomnik partyzancki oraz ścięto Krzyż.
  Lecz ze Zła Pan Bób wyprowadza Dobro! W GOŁUBIU OD ROKU GÓRUJĄ DWA KRZYŻE I SĄ DWA MIEJSCA UPAMIETNIENIA PORUCZNIKA DAMBKA- KAWALERA VIRTUTI MILITARI: PRZY SZKOLE I NAD JEZIOREM DĄBROWSKIM. W OBU MIEJSCACH LEŻĄ KWIATY I PŁONĄ ZNICZE.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojtek

  Wojtek do swojej walki z Krzyżem dodał walkę z Kościołem Katolickim. Dzieje Kościoła, zaprezentowane przez "IoI" to wersja historii Kościoła wg masonów

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @twoja racja

  To skoro są dwa krzyże w Gołubiu, to który zniszczono i ścięto? Coś mi się wydaje że nie wychodzi ci ta manipulacja, bo raz piszesz, że zniszczono krzyż, a za chwilę ze on jednak stoi. Zresztą wystarczy przeczytać ze krzyż został przeniesiony pod szkolę więc o co chodzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Trojanowscy sprofanowali Krzyż, poświęcony przez biskupa Krupę. Ścięli go u podstawy i zniszczyli pomnik - obelisk poświęcony por. Józefowi Dambkowi i ks. Józefowi Wryczy. Wzięła w tym udział cała Ich rodzina.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szukanie alibi?

  A może Trojanowski zaprzeczy, że razem z rodzinką ściął Krzyż i rozwalił kwaterę Pamięci? Wciskasz czytelnikom ciemnotę?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do xxx

  Ty zdradziecki sowieciarzu

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda boli!

  Jania bez argumentów: zionie wyzwiskami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Józef Dambek był takim samym porucznikiem jak kapral, który w knajpie każe się nazywać sierżantem sztabowym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kim jestes Bernard?

  Bernard jest ignorantem historii i maniakiem na usługach Trojanowskiego- a ponadto zagubił ludzkie sumienie i oblicze. Najmita i sługus.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx "do xxx"

  esbeckie metody i wyzwiska już Ci nie przyniosą żadnej korzyści.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx do Bernarda

  Bernard nie obrażaj pamięci osoby Zmarłej. Sprawdź lepiej jak się zachowywali Twoi zmarli przodkowie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojtek

  Drewka to polski narybek zachodnich masonów

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do XXX sprostowanie

  Osoby zamordowanej przez Gestapowca Kaszubowskiego za działalność niepodległościową w konspiracji Gryfa.
  A moze Bernardowi bliższym z wiezów narodowościowych i pokrewieństwa dusz jest morderca, agent Gestapo i NKWD. Takim, jak Bernard nie należy się dziwić, lecz Drewce, że dalej jest nieukiem w historii tej bliskiej i najblizszej - dziwię się stokrotnie.
  W wiedzy nie jest nawet na poziomie gimnazjalisty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @xxx

  Jeszcze nie słyszałem żeby przeniesienie krzyża było profanacją. Mój sąsiad też ściął przydrożny krzyż bo zakładał nowy i nikt z tego powodu nie lamentował. Pomnik też przecież stoi, więc coś u ciebie z logiką nie bardzo bo jak coś jest zniszczone to albo tego nie ma albo nie da się naprawić a tutaj proszę, wszystko jest tylko w innym miejscu - nawet lepszym niż poprzednio - więc raz jeszcze pytam o co chodzi?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "@xxx"

  To, że nie słyszałeś to jeszcze nic nie znaczy, bo może w swoim skromnym życiu mało słyszałeś, a może nie chcesz słyszeć prawdy. Przeniesienie takiego Krzyża byłoby możliwe w sposób taki jak Go postawiono- w porozumieniu z Rodziną Zmarłego, władz samorządowych i przy udziale Biskupa, który Go poświęcił. Każde inne naruszenie takiego obiektu jest profanacją.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @xxx

  Znów piszesz od rzeczy - przecież też krzyż nie stał na grobie. Z tego co przeczytałem wynika, że wszyscy wiedzieli, że właściciel nie chce mieć pomnika na swojej działce i chyba nawet prosił by zainteresowani go wzięli, ale wszyscy się wypięli. Dlaczego obrońcy nie zaopiekowali się pomnikiem i krzyżem? mam wrażenie, że tam gdzie nie wiadomo o co chodzi, na pewno nie chodzi o pamięć i historię.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "@xxx"

  Por. Józef Dambek nie ma grobu, bo nie wiadomo gdzie Go pochowano. Miejsce, gdzie stał pierwszy Krzyż - to miejsce gdzie zginął i jedyne znane miejsce gdzie leżą Jego szczątki - Jego Krew. Każdy poprzedni właściciel tej działki chciał by miejsce to było poświęcone por. J. Dambkowi. Dlatego Pan R.Gdaniec w dniu 21.05.1993r. złożył wniosek o przejęcie tego gruntu na rzecz Gminy Stężyca. Uchwałą nr XXX/182/93 Rada Gminy Stężyca postanowiła przejąć tą działkę nieodpłatnie na rzecz Gminy. Oba dokumenty są dostępne w Urzędzie Gminy Stężyca. Możesz pójść i sprawdzić.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Opowiadaj sobie dalej te farmazony, średniozdolnym dziesięciolatkom. Jak chcesz o stopniu oficerskim rozmawiać z poważnymi ludźmi to pokaż publicznie patent oficerski Józefa Dambka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ten od "@" nieudolnie się broni!

  Nie musiał Trojanowski kupować ziemi obok której była kwatera żołnierskiej Pamięci Narodowej o innej numeracji, niż ta, co kupował. To po pierwsze. Nikt mu nie kazał i pistoletu nie przystawiał.
  Po osmiu latach mu się odmieniło i detalicznie porozbijał Pomnik, historyczną Tablicę napisową zawłaszczył, Krzyz spiłował, obalił, miejsce po krwawej kwaterze zaorał. A teraz mu przeswzkadza Krzyż poza obrębem jego ziemi, ale nadaje do okolicznych ludzi, ze go "okrzyżują" i ciąga obrońców Krzyża po prokuraturach, sądach za, jak okresla " nielegalny Krzyż nad jeziorem".
  A niech Drewka zaprzeczy, jezeli to nieprawda!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Ty też nieudolnie opróbujesz z J. Dambka zrobić porucznika WP.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Morzesz sobie chcieć!

  Tobie nikt niczego nie będzie pokazywał, ani z takim, jak ty zwolennikiem Gestapo- dyskutował. Twoja mowa jest wraza i spod egidy agentow byłego SS i ubecji.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @xxx

  Słuchaj, daruj sobie tę historię o krwi, bo w to już naprawdę nikt nie wierzy;-))) i ośmieszasz się tylko. Przecież wiadomo ze Dambek zginął w Sikorzynie, a ty dalej wciskasz ludziom ciemnotę. Już choćby w związku z tym dalsza część twojego posta jest bez sensu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Bernarda

  Proszę się nie starać aby cokolwiek im w sposób logiczny wytłumaczyć, nie da rady, szkoda czasu. Trzeba myśleć przyczynowo i logicznie, a tu się trafia w pustkę .Kim był Józef Dambek napisało już na ten temat wielu historyków, pisali też kombatanci AK. Ostatnio na ten temat pisze w odcinkach, powołując się na liczne źródła Gazeta Kartuska. W ostatnim odcinku wykazuje,że Józef Dambek przyczynił się do śmierci 5 tys. członków Gryfa. Przed wojną ten człowiek obrażał największego męża stanu jakim był Józef Piłsudski. On jeden przewidział co nam grozi ze strony Hitlera. Dambek zrywał jego portrety ze ścian w szkołach dając dzieciom przykład wybitnego "patriotyzmu". O tym co wyprawiał w czasie okupacji można poczytać sobie w w/w gazecie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do bernarda

  Nic tobie bernardzie do stopnia porucznika Dambka. Miał go nadanym w 1939r.
  Wałęsa jest tylko kapralem, a będąc prezydentem stał na czele armii. Nie jestem jego zwolennikiem, choć dawniej i owszem.
  Moze ci się zdarzyło słyszeć i szewcu Kilińskim i kosynierze Bartoszu Głowackim. Nie mieli oficerskich stopni, ale pamiętamy o nich i oddajemy cześc za walkę z wrogami Polski i polskiego domu, rodzin, rzek i łąk... A w jakim myślisz i snisz... Polscy bohaterowie ci nie w smak? A moze ponosi cie pycha, bo przypadkowo Zbowid w czasie powojennym mianował cię porucznikiem, kapitanem, czy ...generałem?
  To nie ma nic wspólnego z tym talentem dowódczym i poświęceniem swego zycia i bytu rodziny w czasie aneksji niemieckiej, a potem sowieckiej! Nie masz prawa niweczyć zasług człowieka -polskiego patrioty, co służył Honorowi, Ojczyźnie i Kościołowi- zgodnie z rotą przysięgi "Gryfowców".
  To ostatnie słowo do ciebie z mojej strony- zyj w swojej sklerozie serca i rozumu i słuz usłuznie Trojanowskiemu i celom, jakie ci podrzucono, albo za które ci zapłacono. Innej logiki dla ciebie nie mozna zastosować.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dekarczyk w odsieczy!

  Teksty Dekarczyka- tuby Trojanowskiego, a moze i pacjenta Trojanowskiego którz nie zna i nie pozna! Pozdrawiam i zyczę ozdrowienia z maniactwa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Jesteś żałosny. Pokaż patent oficerski, to załatwi sprawę.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ćwoka

  Pocałuj Bernardzie Brońcia poniżej pasa i idź w konopie poćpać.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Widzę, że niektórych denerwuje kwestia patentów oficerskich, wydawanych przed II wojną Światową przez Ministerstwo Spraw Wojskowych w formie pięknego dyplomu, który każdy oficer miał w domu a archiwach był jego odpis. Sam Pan Prezydent prof. Lech Kaczyński chce powrócić do tej przedwojennej tradycji.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx do Bernarda

  Bernardzie jakbyś Ty był dowódcą "Gryfa Pomorskiego" to nikt by nie zginął, nikt by nie cierpiał i nikt by nic nie robił bo by się bał jak Ty się boisz, a Polska sama by wygrała tę wojnę bez jednego wystrzału. Nie bój się nic Ci nie grozi. Tchórzy do odważnych akcji nikt nie angażuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Nie byłbym dowódcą „Gryfa” bo stoję na stanowisku ciągłości władzy. Władzą dla mnie byłby generał Sikorski, a armią SZP - ZWZ – AK, a nie „Miecz i Pług”

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do Bernarda

  Czy Ty sadzisz, że 39r. wszyscy polscy oficerowie szli na wojnę ze swoimi dyplomi i w galowych mundurach, a w czasie wojny nosili te dyplomy ze sobą by wykazać się przed gestapo w czasie przesłuchania?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernardzie,

  Ty dekowniku

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie dekownik, a ćwok

  Ćwok na forum i niedouk!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  „Jak” ty półgłówku. Nie widzisz, że napisałem trzymali patenty w domu? Na wojnę wystarczyła książeczka wojskowa oraz mundur polowy wz. 36 dla piechoty, bo ułani nosili mundury trochę inne. Zresztą jak publicznie pokażecie książeczkę wojskową albo świadectwo ze szkoły podchorążych (może w końcu dowiemy się chociaż czy był artylerzystą, kawalerzystą, oficerem piechoty czy może lotnictwa) lub dokument z opinią pułku w którym odbył staż oficerski, to nie będę upierał się przy patencie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  Jak17 - po pseudonimie można wnioskowac, że osobnik jest na usługach sowietów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Znowu esbeckie podchody i temody, które już się nie sprawdzają w wolnej Polsce.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard Twoje znaczenie w tej sprawie jest żadne. Nikt nic nie będzie Ci udowadniał, ani pokazywał i tak byś tych dokumentów nie zrozumiał.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  „Jak”, nie rób z siebie pośmiewiska, w PRL nie było internetu a co za ty idzie forów internetowych Komentarz, że to SB-ckie metody nietrafiony.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, Ty masz jednak mały rozumek. Esbeckie metody odnoszą się do rodzaju argumentacji, a nie do formy ich wyrażania.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Jaku, dziwią mnie twoje wywody. Chcę wam pomóc, a ty jesteś nieuprzejmy. Przecież jak pokażecie publicznie dokumenty potwierdzające stopień i przebieg służby Józka, to wszyscy staną po waszej stronie oraz wytracicie oręż waszym przeciwnikom. Ukrywając rzeczone dokumenty sami sobie szkodzicie. Zastanów się nad tym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do Bernarda

  Bernardzie te sprawy załatwiają historycy, jak dotąd żaden z nich nie zakwestionował tych faktów, że organizator i twórca TOW "Gryf Pomorski" - Józef Dambek- był porucznikiem i pośmiertnie został odznaczony przez Rząd Londyński Krzyżem Virtuti Militarii. W tej sprawie idzie o to, by godnie uczcić Polaka, który podjął walkę z okupantem i zginął, zastrzelony przez gestapowca strzałem w plecy. O to walczą wszyscy, którzy chcą okazać wdzięczność minionym pokoleniom za wolność, którą nam wywalczyli.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Mylisz się, zauważ, że żaden poważny historyk nie nazywa Józka porucznikiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Jak nie jestem uprzejma? Zawsze do wszystkich zwracam się z dużej litery. Kto się myli to pokaże rozwój sytuacji. Uważam, że krew każdego Polak, zabitego przez wroga w walce o wolność Polski - jest równa krwi każdego generała, a nawet każdego marszałka. Mierzysz wszystko wagą aptekarską.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Widzisz, każdy dowódca z AK za punkt honoru stawiał sobie: po pierwsze dbałość o własnych żołnierzy, po drugie o ludność cywilną, której nie chciał narażać na zemstę okupanta. Józef zaś tak zadbał o zakonspirowanie żołnierzy, że sporo z nich znalazło się w kacecie. Podobnie było z cywilami. Włączając zaś „Gryfa” do „Miecza i Pługa” pozbawił zaś wielu pomorskich patriotów statusu kombatanta, gdyż „Miecz i Pług” nie został uznany za organizację walczącą o niepodległość Polski. A wasze wymysły brzmią dziś jak „chichot historii”

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Każdy dowódca z AK po pierwsze chciał walczyć o wolność Polski. Gdyby tak było jak napisałeś - to Powstanie Warszawskie by nie wybuchło. Z dzisiejszej perspektywy to znamy wszystkie błędy minionych pokoleń. Rozumiem, że Ty nie popełniasz żadnych i dlatego rzucasz kamieniami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Wolność zgadza się, ale nie kosztem wyniszczenia społeczeństwa, wydania go w łapy okupanta. Zresztą nie chodzi o jak to określasz „rzucanie kamieniami”, tylko o zwykłą ludzką przyzwoitość.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Etosowcy

  Najnowsze nasze badania dowodzą, że protoplasta Józka był dzieckiem Napoleona, posiał je w okolicy Świecia gdy szedł na Moskwę. Natomiast sam Józek nie był porucznikiem, od kołyski naznaczony został na generała Księstwa Warszawskiego (stąd jego udział w AK).

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Kto pamięta o tych ze "zwykłą ludzką przyzwoitością", którzy nic nie robili w czasie niewoli - nikt, a o Tych co walczyli i ginęli pamiętają wszyscy, nawet Ty krytykując Ich. Za wolność trzeba zapłacić i Oni zapłacili, a my jesteśmy Im wdzięczni i pamiętamy o Nich.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Prawdę mówiąc wasza wdzięczność ma bardzo osobliwy charakter.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  "Etosowcy" to dopiero zachowują "zwykłą ludzką przyzwoitość", przegrywają i jeszcze ta hydra łeb podnosi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard zwróciłam Ci uwagę, że przykładasz aptekarską miarę do tej sprawy. Krzyż był i będzie, pamięć o por. Józefie Dambku była zawsze i zawsze będzie. Jego działalność to najpiękniejsza karta Pomorza w XXw.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Czy najpiękniejsza to bym raczej polemizował. Zapominasz o Janie Nowaku – Jeziorańskim, generał prof. Elżbiecie Zawackiej, Hildegardzie Bigockiej, płk. Janie Pałubickim, księdzu Wryczy i wielu, wielu innych, tysiąckroć bardziej zasłużonych ojczyźnie niż „porucznik TOW GP” Dambek.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, czy zrobiłeś cokolwiek by uczcić Ich pamięć, skoro Ich przywołujesz?. Czy tylko służą Ci jedynie do tego, by nas atakować?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zasługi Dambka

  1. Zamordowanie swojego dowódcy
  2. Wysłanie do obozu koncentracyjnego 5 tyś. członków Gryfa
  3. Zawiązanie porozumienia z faszystami z "Miecza i Pługa"

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zasługi Dambka przed wojną

  1. Opluwanie marszałka Józefa Piłsudskiego
  2. Zrywanie jego portretów ze ścian w szkole

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do "zasług Dambka"

  Przeciwnicy polskiej historii i polskiej chwały - zaklinają rzeczywistość i są niereformowalni, "zakute łby".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Cóż wam zostało, tylko przeklinanie i zaklinanie rzeczywistości, ale już się stało z wielu źródeł prawda ujrzała światło dzienne i nie da się jej już zakrzyczeć, a raczej zawrzeszczeć. Josef był nieudacznikiem i watażką który przez swoją głupotę doprowadził do śmierci wielu Kaszubów. Z wojskiem miał tyle wspólnego co mój kundel na podwórku. Tak, jak powiedzieli AKowcy, gdyby nie Kaszubowski to dostałby w łeb z wyroku AK za zamordowanie oficera, swojego dowódcy w czasie wojny.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Oczywiście, że tak. Jeżeli chodzi o atakowanie kogokolwiek, to warto poczytać różne takie grafomańskie bohomazy np. „o spotkaniu Forstera z Bierutem w 1935” czy inne takie „zeznania świadków historii, pisane wg. jednego szablonu”. Lektura tych obrzydliwości odpowie na pytanie, kto rozkręcił spiralę kłamstw i ataków.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # De szyfrant

  Jak 17 i omu to Romek z Gdyni czyli Jan bez ziemi (stary bełkot w starym stylu), dyskuksja z nim to strata czasu. On ma go dużo, bo z tego co czytałem nie pracuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chonik

  A, co? Skubaniec znowu na zwolnieniu lekarskim, trzeba wziąść ZUS do galopu żeby darmozjada nie karmić naszymi pieniędzmi. Ja po jednej robocie dzisiaj zjadam obiad i lecę do drugiej, a on co, święta krowa?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do de szyfranta

  Ja bym nie był taki pewien do końca, czy to tylko Dambek, teksty są rzeczywiście identyczne, ale może to być jeszcze Kozak. Mentalność ta sama, horyzonty myślowe też.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Szanowni przeciwnicy Krzyża i por. Józefa Dambka. To piszę ja, ani Dambek, ani Kozak. Piszę tak, by wypowiedzi te można było przedstawić publicznie. Macie wszyscy chyba jakiś kmpleks "Romana Dambka", bo wszędzie Go widzicie, słuszycie i czytacie. Czy aby nie trzeba tu interwencji Trojanowskiego, może by Wam pomógł wyleczyć się z tych natręctw.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Chonik leć już do tej drugiej roboty, to może głupoty wywietrzeją Ci z głowy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard komuna już dawno upadła. Twoje ujmowanie się za honorem Bieruta jest spóźnione o dobre 30 lat.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  omu, czyli nieudany skrót od kOMUch – wraz „Jakiem” na wzór sowiecki próbują zafałszować historię Pomorza. Ten numer nie przejdzie zdradzieccy sowieciarze.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do "de szyfranta"

  Chciałabym wyprowadzić Cię z błędu i wyjasnić, iż ciężko pracuję, dziś wykonałam porządną pracę - w słusznej sprawie. W tej sprawie także jestem po słusznej stronie, a Wy nie macie racji.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Bierut był sowiecką marionetką i nie miał honoru. Pisałem o publikacjach wydawanych przez pewne znane nam stowarzyszenie. Zresztą nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi, broszurki o tym, że wszyscy którzy nie są z wami to „polskojęzyczna grupa gestapo”, to przecież wasz chleb powszedni.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Temu bez podpisu to wszystko kojarzy się z komuną i sowieciarzami. Przesiąkł tymi ideami do szpiku kości, nie może się od nich uwolniść nawet po 20 latach. Tak, tak biedaku 20 lat temu upadł Twój świat. Nie uda się Ci go reaktywować.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kOMUch

  Ja nie mam chęci na nacjonalizację prywatnej ziemi nad jeziorem :-)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard Ty znowu jak głuchy. Nic nie wiem o polskojęzycznej grupie gestapo. Nie to jest przedmiotej tej rozmowy. Ja pomagam tylko "Gryfowcom" obronić miejsce Pamięci Narodowej w Gołubiu i dobre imię por. Józefa Dambka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  To nie będzie nacjonalizacja, bo ziemia ta nie została sprzedana. Sam to wiesz najlepiej. Była przeznaczona pod pomnik i Krzyż jako Miejsce Pamięci Narodowej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  To radzę się zapoznać z pomysłami waszych ideologów, które naprawdę odbiegają od rzeczywistości.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kOMUszków

  zdaniem sądu ziemia pod kamulcem jest własnością prywatną., wyciągacie łapy po cudze, znać po was sowieckie wychowanie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Najpier Wy wzieliście to co do Was nie należało. Teraz macie kłopoty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  zawołaj sobie kOMUcha do pomocy, bo coś ci słabo idzie z myśleniem

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Ty bez podpisu. Ciesz się, że Tobie dobrze idzie z myśleniem, które uskuteczniłeś przed sprofanowaniem Krzyża i zniszczeniem Pomnika. Masz teraz jego owoce. Zbieraj.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kOMUnisty

  wzruszyła mnie twoja sowiecka historia :-)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kOMUszku

  zastanów się nad sobą, albowiem może przyjść taki dzień, że ktoś mając usta pełne frazesów wyciągnie swoją rękę po twoje mienie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Tylko Ty zabrałeś co Ci nie sprzedano. Inni tego nie czynią, więc nie strasz innymi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ty kOMUch

  pewnie najlepiej czułbyś się w Północnej Korei, gdzie mógłbyś zabierać ludziom (bez żadnych konsekwencji) ostatnie spodnie, mówiąc w starym stylu o „powszechnym szczęściu chłopów i robotników”. :-)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wrogowie Krzyża jedyne argumenty jakie mają to wyzwiska, pomawianie, krętactwa i przemoc. Ludzie opanujcie się epoka kamienia lupanego skończyła się kilka tysięcy lat temu, to zdążyliście chyba nabrać trochę ogłady i zacznijcie się po ludzku wyrażać.
  Właściciele działki mają to czego chcieli, tj. kłopoty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Pamiętaj kradzione nie tuczy, media ujawniły kulisy całej tej sprawy, a gazeta wyborcza wykazała, że marszałek to mały krętacz. Jeśli raz wam dał czarną polewkę, bo stwierdził, że nie ma żadnych mozliwości prawnych. To co? Poszedł na jagody i znalazł w lesie. Kompromitacja szczytów władzy samorządowej w naszym województwie i kompromitacja biskupa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Sądziłam, że Rydzyk jest jedynym hochsztaplerem i kombinatorem,a tu Głódź walczy z nim o prymat. Moja ciotka z W-wy postawiła mi szampana, kiedy udało się go spławić na wybrzeże. To jest średniowieczny pleban, którey myśli, że świat się kręci wokół jego brzucha nawet z Kwachem się zwąchał i wódę pił. A wam, toruńskie stare pierniki nie przeszkadza taka komitywa, a gdzie skromność, uczciwość? Czapki z głów przed księdzem Adamem Bonieckim, rodowitym księciem (jak Sapieha), kapłanem skromnym, wykształconym, głęboko etycznym i nieskazitelnym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Anny

  Te rydzykowe wyjce i mochery wpisują się w światopogląd i towarzystwo Głódzia, przecież on jest przyjacielem Wielgusa, orędownikiem Rydzyka i jego pomysłów i obońcą wszelkiej maści oszołomstwa, pseudokatolików, kierujących sobie drogę laskami i parasolami, rozpychających się łokciami. Towarzystwo wzajemnego obdarcia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Józef z Klukowej Huty

  Nie mam w sobie złości, ale niesmak i zażenowanie, że politycy z pierwszych stron gazet zachowują się jak pierwszy lepszy bowke. Nie mają wstydu, zażenowania, nie mówiąc już o prostym słowie przepraszam, poprawimy się, nie wiedzieliśmy co podpisujemy, załatwailiśmy drobna prośbę b-pa.Zbieram wszystkie odcinki z gazety kartuskiej i wyślę je w prezencie obu braciom Kaczyńskim, Szczygłowi i biskupowi, żeby nie udawali, że nic nie wiedzą. Pan redaktor Leszkowski to szczery uczciwy Kaszuba i rzetelny historyk, a ten kto go opluwa i ośmiesza to zwykły łobuz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Szanowni przedmówcy - są rzeczy ważne i mniej ważne. Ważne trzeba załatwiać. Rzeczą najwyższej wagi - jest godne uczczenie miejsca śmierci polskiego oficera. Do tego wszyscy zmierzają i tego oczekuje opinia publiczna.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ad Anna

  Twój móźdżek jest chyba zbyt ubogi, żeby pewne wiadomości posiadać, widać chyba bardzo straszne musi być ta twoja złośliwość, jad i kłamstwo, którym się posługujesz, skoro jakiś minimetr prześwitu w twojej świadomości przeniknął, że wymieniłaś tak wybitna postac jak kard Sapiecha, to pragne cie poinformować, że ten ksiądz, którego wymieniłas co sie zwie A.Boniecki i pismo do niego należące "Obłudnik Powszechny" to właśnie za red nacz Bonieckiego i za posrednictwem wydawnictwa Znak ukazała się wzmianka z jednej z ksiązek szkalująca kard Sapieche, nazywając go antysemitą, niestety te kłamstwo nie spotkało sie z żadną reakcja x. Bonieckiego, którego przecież kard. Sapicsze zawdziecza powstanie "tygodnika Powszechnego" .
  Może zamiast pisać bzdury nauczyła byś sie pokory

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miejscowa

  Myślę że ta walka będzie przestrogą dla wszystkich ,przedewszystkim Radnych z Gołubia ze liberalizm nie zmiecie krzyży ani własność zdobyta podstępem nie zatrze tej historii którą budowali nasi ojcowie i im daje wiarę i cieszę się że mogię brać udział w tych wszystkim znanych uroczystosciach, które były obchodzone z najwyższymi władzami pomorskimi przez prawie ostatnie dwudziestolecie począwszy od samorządu po władze wojewódzkie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stefan

  Klechy znowu ponad prawem?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIEJSCOWA

  Dodam tylko do powyższego komentarza, że nie wolno bać się ludzi napływających na nasze tereny, bo to świadczy o naszej słabości , bo poddajemy się wpływom PRZYBYSZY , TRACĄC WIARĘ W SWOJĄ OSOBOWOŚĆ , POCHODZENIE. ONI RZĄDZIĄ MANIPULUJĄ NAMI ,BO MYŚLĄ ŻE SĄ BOGACI I NAJMĄDRZEJSI . OSOBY ZAJMUJĄCDE STANOWISKA PUBLICZNE POWINNI TYM BARDZIEJ O TYM PAMIĘTAĆ , NAUCZYLI NAS TEGO BOCHATERZY LAT 80-TYCH,GDZIE DUCHOWYM WSPARCIEM BYL WŁASNIE KOSCIÓŁ.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Emeryt

  Przestrzegałem, że bezczelne i namolne wciskanie ludziom kłamstw prez Romana Dambka pod różnymi nickami, wmawianie oficera i jego bohaterstwa musiało się tak skończyć. Ludzie prostolinijni i uczciwi nie wytrzymują nachalnej paplaniny z fałszem, obłudą i kłamstwem. Pochowaj swojego wujaszka i zasłoń kurtynę milczenia. A poza tym donoś do swoich kolesiów z PiS-u, no chyba, że przeniosłeś się do PO i stajesz się donosicielem nowej formacji.AKowców i kombatantów zostaw w spokoju, bo to nie twoja bajka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Zgadzam się z "miejscową". Bohaterstwo, odwaga, patriotyzm i ofiarna miłość Ojczyzny - to najszlachetniejsze cechy ludzkie i my chcemy o nich mówić i wskazywać Bohaterów z naszej historii, którzy nimi się kierowali w swoim życiu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  W świetle artykułów w Gazecie Kartuskiej gdzie wykazano rozmontowanie Gryfa przez Dambka i śmierć w Stutthofie 5 tysięcy bojowników Gryfa wywołuje szok u rodzin zabitych bohaterów.Prze kogo to wszystko? przez Józefa Dambka. Kto kłamie i fałszuje historię ?- Roman Dambek. Dlaczego?, bo marzy mu się wynajmowanie łódek w Gołubiu. Dlaczego w Gołubiu?, bo w Sikorzynie nie ma jeziora. Draństwo i oszustwo budzi społeczny sprzeciw.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Czy Drewka się nie rozchorował i leży obłoznie chory w domu lub szpitalu? Ostatnie artykuły to autorskie dzieło Anny F. Mam nadzieję, że z rozpaczy się nie rozchorował na dobre. Szkoda każdego, Drewki też.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brunon

  Szwagier wybudował nielegalnie oborę i nie wie, jak ja zalegtalizować. Panie Dambek, jako specjalista od nielegalnych budowli niech pan poradzi, czy można u Nowaka zeznać, że tam się chował Józef Dambek. Czy moge się powołać na biskupa?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Na pewno zaszył się gdzieś w ciemności i przeżywa w samotności swoją porażkę. To stronnicze pisanie na ... serio - nie wyjdzie mu chyba na dorbre.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wojtek nie martw się, nie jesteś pierwszy, którego historia przerosła.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ohyda

  mierzwa i plugawstwo: Brunony, Chomiki, Bernardy, emeryci wypełzły ze swoich nor i kryjówek. Komandor z Ustki też ze swoimi spod Brus zapluwaja forum pomówieniami i chamstwem. ZŁO JEST HAŁAŚLIWE I BEZPARDONOWE. ALE NIC TO! Dają świadectwo swego człowieczeństwa , a włwsciwie jego braku. Wybrakowany, dywersyjny odłam na Kaszubach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Arcy-b--up Głuć

  Brunonie sprawa jest załatwiona! Wpłaćcie ze szwagrem stosowną sumkę na radio maryja.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oprzytomniał Drewka

  Wyciął wpis Dekarczyka o " obsikaniu i zaoraniu Pomnika Dambka".
  Oraz mój, że jutro poczyta go rzecznik praw obywatelskich i wszyscy posłowie oraz władze pomorskiego PO. Jest to już "coś" pozytywnego w mysleniu W. Drewki.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wojtek żyje, zdrowy i rozumię ma się dobrze, pocieszająca wiadomość. To jednak Ty wprowadzasz ten brak dobych obyczajów na tym formu i bezpodstawne posądzanie ludzi o różne rzeczy. Moja opinia była sformuowana na podstawie wyników Twojej dotychczasowej pracy. Ewidentnie byłeś stronniczy. Zasadniczy błąd, ale rozumię, że przyzwoitość jest Ci obca- nadal.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Wojtek przestał pisać artykuły, bo musiał pisać posty na tutejsze formu, by bronić swojego dotychczasowego stanowiska i udawać, że ma dużo popleczników. Bezproduktywna praca jak cały ten express

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Wojtek, Ty możesz innym zwracać uwagę jak całkowicie wyplenisz patologię u siebie, tj. pozbędziesz się stronniczości i przestaniesz posługiwać się publicznie -kłamstwem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Po "powtórce z rozrywki" muszę zadać to pytanie : Wojtek czy Ty jesteś pacjentem Trojanowskiego i od kiedy?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Po przemysleniu!

  Do ABW zgłoszę o zamierzonym terroryźmie w stosunku i do miejsc upamietniajacych por. J Dambka, jak i w stosunku do ludzi broniących jego godności osobistej i historycznej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ty kOMUch

  ciało Józefa Dambka przywieźli Niemcy do Gdańska, może by załatwić żeby dali nam też w posiadanie budynki i grunty na Nowych Ogrodach, pomyśl to dopiero perspektywy

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do WNUCZKA I DREWKI

  Chory na umyśle Wnuczek może wiele złego, podłego uczynić, ale ABW musi odnaleźć facia, a Trojanowski wydać mu opinię i przyglądnąć się skutkom swoich poczynań. MUsi o tym sam Marszałek wiedzieć i tu już nie ma żartów. Ten fakt powinien zgłosić sam Drewka co moze u Wnuczusia jeszcze zaswitać i jaką i komu krzywdę jest w stanie wyrządzić. Co na to psychiatra Trojanowski, czy jest to groźny przypadek, do zamknięcia, a chociazby do przebadania.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Ja uważam, że znacznie gorsze jest stawianie nielegalnych budowli. Powszechnie wiadomo, że takich rzeczy robić nie wolno. Metoda faktów dokonanych jest wyjątkowo nieuczciwa, kulturalny człowiek nie powinien tak robić.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Drewka, Ty drobny krętaczu i oszuście - usuń swój wpis, w którym podszyłeś się pod mój nick ( ten o nielegalnej budowli).
  Za wszystkie te krętactwa, nieuczciwości, za każde swoje wredne słowo kiedyś odpowiesz.
  Krzyż jest piękny, stoi tam i stać będzie, i zawsze jest legalny na polskiej ziemii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Czyli twoim zdaniem krzyż i pomnik dla banderowców na Chryszczatej jest absolutnie w porządku? Gratuluję.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wnuczusiu, wszystkie twoje zarzuty są nieprawdziwe i bezzasadne. Tworzysz je wg swojego myślenia życzeniowego, które nigdy się nie zrealizuje. Jeżeli faktycznie miałeś bohaterskiego Dziadka, to nie jesteś godzien Jego pamięci.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obcja Bernarda nie do naśladownictwa

  bernard porównuje Krzyż poświęcony polskiemu bohaterowi do działań nacjonalistów ukraińskich, których przodkowie bestialsko wymordowali ok. 100tys. Polaków!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "ty kOMUch"

  Jako obrońcy Krzyża postępujemy wg własnego zdania. Na pewno Twojego nie uwzględnimy, ale Ty żeby wykazać swoją postawę patriotyczną i zmyć swoją dotychczasową hańbę możesz podjąć jakiejś działania, by uczcić polskich bohaterów.
  Jak będziemy potrzebować doradców to zgłosimy się do ludzi mądrych, a wg nas Ty do takich nie należysz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Właśnie nie. To tacy jak ty ich wspierają, obie budowle postawione są nielegalnie. „Jak17”, że krzyże są legalne na polskiej ziemi, czyli opowiadają się za upowcami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, Ty nie czytasz to co zostało napisane, ale czytasz wg swojej krętej wyobraźni. Sprzeciwiam się temu co napisałeś, jest to nieprawda. Ja nie dopisuję treści do Twoich wypowiedzi i Ty nie dopisuj do moich i nie interpretuj ich w kłamliwy sposób.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Jaki kłamliwy? Pisałaś, że „jest legalny na polskiej ziemi”, czyli wspierasz ten postawiony bez zezwolenia na Chryszczatej. Ładnych sobie dobrałaś kompanionów. Kresowiacy wam tego nie zapomną.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, specjalnie piszę w sposób prosty, abyś zrozumiał Ty i Drewka. Gdyby istniała potrzeba napisania jeszcze czegoś innego - to na pewno by się to znalazło na tym formu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Jakoś ci nie wierzę. Poza tym walcząc o nielegalną budowlę tworzycie precedens, który pozwoli na legalizację innych takich budowli. Dzięki takim jak ty niedługo w Polsce będzie pełno obelisków, tablic ku czci upowców, Niemców i niewiadomo kogo jeszcze. Zamiast starać się o dobro naszej Ojczyzny, dajecie argument zwolennikom upamiętniania oprawców naszych współobywateli. Czasem zastanawiam się, jaki kapitał za wami stoi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zaplątał się Bernard

  Marszałek już wydał decyzję o legalizacji Krzyża w Gołubiu- czy mieści się to w kanonach twego myślenia.?
  Po prostu jątrzysz i nie rozumiesz działań Gryfowców w obronie moze i twoich bezposrednich przodków. Naćpanyś, czy co, czy od urodzenia człowiek złej woli, manipulowany przez Trojanowskiego? A najpewniej i jedno i drugie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krętacz Bernard

  Porównanie Dambka do bandery, niemieckich oprawców i moze jeszcze do zabójców Popiełuszki jest nieuprawnione.
  Krzyz w Gołubiu słuzy Pamieci polskiego czynu zbrojnego i ludziom, którzy gineli za wolnośc i niepodległośc Polski. Scizofroniczne sa twoje wywody i uogólniasz wnioski. Tak mozna w nieskończoność dyskutować. Niby taki Prawy, a tak lewy jesteś bernadetto.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Bernard przyszedł do pracy, zjadł śniadanie, wypił kawę i włączył służbowy komputer. Taka intesywność działań to tylko w urzędzie administracyjnym. Gryfowcy wszystkiego nie załatwią- nie starcza Im czasu, ale jak Ty masz go w nadmiarze to zajmij się tą sprawą i przeprowadź ostry i zdecydowany protest - zgodnie z prawem oczywiście, jak na takiego legalistę przystało.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wykaż się Bernardzie odwagą

  Bernard silny przy kompie i wobec zony, jeśli ją ma...
  Lecz oficjalnie zgłosić swój protest - pobałby się współczesnych ukrainskich nacjonalistów. Na tym forum robi za prawego legalistę i pewnie sobą się zachwyca, jaki to sprawiedliwy i do nasladownictwa. Jest po prostu cienki Bolek, zza węgła i krętacko...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Widać, że nie potrafisz prowadzić konstruktywnej dyskusji. Rzecz rozchodzi się o nielegalne budowle i tylko o to. Najłatwiej jest sprowadzić rozmowę na próbę obrażania kogoś. A co niektórzy mają czas na stawianie nielegalek, ale nie mają go na załatwienie spraw zgodnie z przepisami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, żeby się wypowiadać w jakiejś sprawie - muszę ją dokładnie poznać i wyrobić sobie pogląd. Znam sprawę Krzyża w Gołubiu. Sprawy, o której piszesz nie znam. Jak zorganizujesz protest przeciwko upamiętnaniu zbrodniarzy ukraińskich - to Cię na pewno poprę.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie ma znaku równości

  Na polskiej ziemi Krzyż jest zawsze uprawniony, lecz ma słuzyć Prawdzie i przemawiać celom humanitarnym, społecznym, prowadzić drogą swiatła do cełów nadrzednych. Napisz swój protest do władz terenowych, ze obcja ukraińskiego upamietnienia jest antyhumanitarna, porazająca i uwłaczajaca pamięci zamordowanych ofiar.Wydrukuj to w Expressie, a pewnie Drewka też się pod tym tekstem podpisze, a ja również. Wtedy uznam, że nie jesteś lisek chytrusek, a mąz stanu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Wstydziłbym się gdyby ktoś taki uznał mnie za męża stanu. Obserwuję wasze poczynania od dłuższego czasu i jakoś nasuwami się fragment wiersza Tadeusza Borowskiego, parafrazując, można powiedzieć „…zostanie po was złom żelazny i głuchy drwiący śmiech pokoleń”. A teraz zmykam, bo trzeba z lata korzystać.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kapitulacja bernadetto

  Nic ciebie Borowski nie nauczył. On w tym wersie przewidział waszą niecną brygadę, walczącą z polskim zywiołem. Dla was Czarny Krzyz szykuje Steibach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Bernardzie dlaczego nie załatwiasz spraw urzędowych w terminie? Wiesz, że jest projekt ustawy wprowadzający zasadę, że za opóźnienie w terminowym załatwianiu spraw urzędnik będzie odpowiadał osobiście- finansowo. Zacznij więc jak najwcześniej się wdrażać do terminowej pracy, bo jak wejdzie to prawo w życie - to pożegnasz się prędko z tą Twoją ciepłą posadką. Życzliwie Ci tą radę przesyłam.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  Ty, kOMUch lepiej się zainteresuj nową ustawą o miejscach pamięci narodowej

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Trojanowski, a Ty już znasz tą nową ustawę?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Co? Bernard poszedł na plażę, w godzianach pracy!!! Ten,to się skubany cwanie urządził. Opala się, społeczeństwo mu płaci, a biedni obywatele czekają na rozstrzygnięcia urzędnicze. Panisko jedne.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  Bernard chodził do szkoły w Kobylu, jego nauczycielem był Józef Dambek, więc na pewno nie jest urzędnikiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Te, kOMUch

  może Bernard poszedł nad jezioro, żeby sobie znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłby postawić jakiś obelisk albo pomnik?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Trojanowski chociaż schowaj się, bo Cię widać z okna i znowu demoralizujesz społeczństwo.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  ... jak niejaki kOMUch

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Jania, Ty nie byłaś porównywana do tego co wypływa, bo to byłoby zbyt daleko idące. Musiałabyś się trochę uszlachetnić

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :-)

  ty kOMUch pewnie uszlachetniłeś się na zajęciach Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu - Leninizmu?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Co zabrakło konceptu pozostały wyzwiska. Nie żołądkuj się, bo cię żółć zaleje. Z prawem nie można wygrać, prawa trzeba przestrzegać, wątpię żeby mozna było zabudować jeziora w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. To byłby dopiero precedens i dodatkowa fucha dla CBA.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Red. Drewka usunął mój wpis. Nie wiem czy to za nazwanie J. Dambka mordercą i zdrajcą, czy może za obrazę biskupa, który hołduje mordercy? A może cenzura jest za przycinki pod adresem marszałka Kozłowskiego, który wbrew decyzjom sądu i nadzoru budowlanego usłużnie i bez szemrania wykonuje polecenia kleru?
  Jeżeli krzyż zostanie zalegalizowany to J. Kozłowski może liczyć co najwyżej na rozgrzeszenie przy spowiedzi, bo od odpowiedzialności prawnej i piętna wyborców przy najbliższych wyborach się nie wymiga.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wnuczka

  Myśli Pan kategoriami człowieka uczciwego i wierzy w to, że wobec prawa wszyscy są równi i prawo zwycięży. Tymczasem arcybiskup Głódź zachowuje się jak lepszy kolega Pana Boga, bo od wielu juz lat wykręca rózne numery nie patrząc na to co wypada, a co nie. Marszałek Kozłowski jest w wieku emerytalnym i albo we wrzesniu uda mu się wsoczyc na euro stołek po Januszu Lewandowskim, który zostanie komisarzem albo za rok będzie emerytem, bo nie ma szans na nowe wybory.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jana bez ziemi

  Ty chory człowieku z manią wyższości. Doktorek kopniakami cię wysiudał z ziemi i pewnie o tobie zapomniał, a ty ciągle wynajdujesz mu prace zlecone (przebadanie wnuczka i innych). Ciebie nie trzeba badać, wystarczy popatrzeć na ryło.Ludzie cię olewają, a doktorek leży w Gołubiu na plaży i odkręca śrubki od twojego krzyżyka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wnuczuś i wojtus po jednej monecie

  Oba cwai jakby bliźnięta z jednej muter i zakładu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Witam , witam stęsknionych nie zauważyliście , ze są wakacje , to tyle
  co do mojej nieobecności jak kogoś ona złości.
  ...po przeczytaniu wszystkich wpisów jeszcze się odezwę.......
  teraz odnoszę się tylko do tematu.....
  Czytam i oczom nie wierzę, wiem że nic mnie nie może zdziwić, moim skromnym zdaniem od dawna na coś niezgodnego z prawem się zanosiło, tak oczywiste sprawy jak ta przy łamaniu prawa
  z reguły miewają taki finał.
  Szkoda polega na tym , że wbrew opinii Marszałka i Biskupa to rozwiązanie w opinii zdrowo myślących wcale nie przywróci spokoju, ani dobrego imienia instytucji świeckiej czy kościelnej, jak trwoga to do Boga.
  Niektórzy swoimi czynami i decyzjami nie lubią posługiwać się
  ogólnospołecznymi prawami, pozostaje nam maluczkim iść ich śladami
  i na linii brzegowej świętego jeziora realizować się własnymi pomysłami.
  Niestety anarchię , którą od lat widzimy na tej patriotycznej scenie
  w tle przekręty , bezprawia wstręty, samowolki i swawolki, nielegalne manifestacje, krzywe rewitalizacje, helikoptera wizytacje,
  samosądy i osądy[pozbawianie doktora pracy , apel przed szpitalem]
  Kto uwierzy, ze Prawda po stronie stowarzyszenia , nielegalnie zarejestrowanego, leży?...nawet sam biskup w ten spokój chyba nie wierzy, nie ma się co dziwić ta instytucja do dzisiaj się nie zlustrowała
  a księdza Zalewskiego jak potraktowała!
  Marszałek zmienił zdanie, marszałka też można zmienić, tak jak się zmienia urzędników świeckich i kościelnych, natomiast na święty spokój trzeba zasłużyć, a z tym już będzie gorzej.
  ...do stęsknionych , jeszcze się odezwę........

  Spokój nastąpi wtedy , kiedy przestanie grasować bezprawnie
  koczujący gryf pobożny i dambek wielmożny i armia zbawienia
  nie do strawienia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Prawo wodne bardzo modne!
  Jak widać lanie wody , nie wychodzi z mody!
  Obywatela zniewala!
  Dlatego na lanie wody , wielu sobie pozwala!!!!
  ...a gdzie miejsce na żal za grzechy,na mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie i wszystkich szkód materialnych i niematerialnych naprawienie?

  ...gdzie szacunek dla wartości , czy historia Gryfa Pomorskiego
  promowana przez gryfa dambkowego ma być dla nas i przyszłych pokoleń dowodem czynu
  wzniosłego, patriotycznego?...skompromitowanego!!!!!
  Na jakich fundamentach miałby nastąpić rzekomy Spokój i Pokój?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzedniczki

  Sprawa jest polityczna,a o prawie ani słychu ani widu.Teraz czekać należy na odpowiedż Dambka,czyli niemerytoryczny kubeł pomyj

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # informacja dla internautów

  Teraz dambulo występuje jako Omu albo jak 17.Zmienia lociny,ale bełkot ten sam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Tak , wielokrotnie pogwałcono Prawo, grono sprawców się powiększyło
  i dowodów przysporzyło.
  ...bis-kupa...
  Kościół to MY, nie budynki sakralne, ani ich urzędnicy których zadaniem jest pełnienie posługi służebnej względem Boga i Ludzi.
  Obowiązuje nas wspólne Prawo i łączą obowiązki, mamy tworzyć Państwo na bazie wzorów i wartości, a nie na mataczeniu i przewrotności ku zgubie społeczności.
  ...teraz tylko pozostają wyświęcenia dambkowej armii zbawienia?
  ...a może by tak prześwięcenia i gryfa pobożnego czyny
  do publicznego sądowego rozpatrzenia, szanowni urzędnicy!
  ...bez przewlekłości !

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AVE REDAKTORKU

  jak juz henia dotarła- niewątpliwie podniesie poziom Expressiku, zarycytuje, powróży, fusów się napije, Tarocika usidli, całą rzecz rozmydli, doktora uwielbi, smrodkiem okadzi swoich zaczadzi.
  Ave Wojcieszko i trwaj na posterunku szkalowania polskiej historii i walki z katolickimi krzyżami...Nie schodź z pozycji wrazych Polsce i Polakom!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Twoje krzyże nie są katolickie, dlaczego wieszasz na nich tabliczki z nazwiskiem mordercy i zdrajcy i do tego jeszcze "porucznika", czemu nie generała, co sobie masz żałować, idź na całość.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do R.Dambka

  Co, nie umiesz czytać,to sylabizuj, w gazecie w kartuskiej jest cały cykl poświęcony twojemu rodzinnemu zdrajcy. Czy 5 tysięcy to mało? Odpowiedzialnośc obciąża również ciebie, jesteś jeszcze gorszy od Józefa, bo perfidny i wrafinowany. Nadawałb yś się do GRU. W twojej partrii też jest fajnie, białe nie jest białe, a czarne nigdy nie będzie czarne.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jeżeli prawdą jest , że Biskup miał na decyzję Marszałka wpływ
  to można rozumieć, że wyrok NSA do prawa biskupa i marszałka nijak się ma .
  ...czy Pan Marszałek złożył wniosek do Sądu Najwyższego o kasację?
  ...jeżeli tak , to na jakiej podstawie prawnej, a jeżeli nie to dlaczego nie?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu "Do omu"

  Nie było mnie 4 godziny i już się zrobił bałagan na tym formum, a i poziom się obniżył. Jakie wyzwiska? Pisząc o wypływaniu na wierzch miałam na myśli oliwę, a Drewka usunął ten wpis, bo pomyślał o brzydkiej sprawie. Szanowni przeciwnicy, jakie Wy macie niskie o sobie mniemanie, że porównaliscie się już nie powiem do czego i co najgorsze Drewka też tak jak Wy to zrozumiał , a mianowicie, że mój wpis dotyczył czegoś śmierdzącego. Tymczasem oliwa nie ma zapachu. Jak widzicie pomyliliście się na całej linii - tak jak mylicie się w sprawie Krzyża

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # c.d.

  5 tysięcy to liczba osób wysłanych przez J.Dambka do obozu koncentracyjnego, a bratanek to potwór.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do Jani

  Jania, Ty w kwestii marksizmu - komunizmu to jesteś biegła, udowodniłaś to w praktyce, a na tym forum też,już kilka razy. Nie powtarzaj się, bo jesteś nudna.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do wnuczka

  Wnuczek Ty się ciągle mylisz, kiedy Ty pójdziesz po rozum do głowy? Jak go masz, oczywiście?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do wszystkich

  Szanowni Wrogowie, jak już wyżej,wczoraj, wyjaśniłam- ja nie jestem Roman Dambek. Ciągle pojawiają się ludzie z kopleksami o nazwie "Roman Dambek" i co gorsza zmieniają mi płeć. Może Wy wszyscy macie manię prześladowczą o nazwie "Roman Dambek". Myślę, że za wasze zasługi na tym formu psychiatra Trojanowski przebada Was wszystkich za darmo i coś wam zapisze na uspokojenie nerw.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Ten od redaktorka nie może zdzierżyć , że Prawda światło dzienne ujrzała
  i publicznie się pokazała, takie jak on psubraty wolą marynaty
  i różne przemiany materii na bazie nieuczciwej mizerii.
  ...potem skaczą , narzekają na nas szczekają i nas opluwają , dalej mataczą i pod krzyżami płaczą.
  ...AVE Redaktorku?
  ...a może by tak AVE MARYJA.................
  ...albo ...któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami...
  ...my advice to you!...szczekający azorku, nie ave redaktorku.
  ...najpierw takiej jak ty gawiedzi , radzę iść do spowiedzi!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu ogólnie

  Kończę już te wpisy, bo Was za mocno zdenerwuję i jeszcze na Waszym zdrowiu źle się to odbije i z kim będę w przyszłości się spierać. Muszę o Was dbać. Dobrze, że są wrogowie. Jak17 odezwij się. Przekazuję Ci pałeczkę na froncie walki o prawdę. Pole oczyszczone.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  "omu" zasłaniasz się świętym krzyżem, a jest kryptokomunistom, który chce na powrót wepchnąć Najjaśniejszą Rzeczypospolitą w łapy Moskwy. Marzy ci się "przysłowiowa 17 republika".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Mądralo tak wszystko wiesz , co z ta kasacją?
  ...nie zajmuj się ludżmi tylko tematem, jak tak wszystko wiesz.
  ...kto połknie tę żabę?
  Ty wiesz , że to nie Roman, rozumiem że siedzisz obok niego
  i jesteś jego rzecznikiem.
  ....adwokacie na czacie skąd wiesz , że nie?...widzisz go ?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek do Dambka vel omu, jak17

  Jak już się przekonałeś Dambulku wyniuchałem cię na kilku forach. Sporo się naklikałem, ale świat powinien znać prawdę o Dambkach - jeden morderca, drugi obłąkany.
  Mam dla ciebie jeszcze jedną niespodziankę - niebawem zobaczysz swoją paskudną gębę w jednym z najpoczytniejszych tygodników. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o bandyckich wyczynach Dambków to będzie miał ciekawą lekturę :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Pole totalnie zgnojone, działka oczyszczona spod okupacji po 10 latach uwolniona!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Wnuczka

  Mógłbyś nam przybliżyć tą informację, jestem zainteresowany, bo na temat dambków mam identyczne zdanie. Ostatnio gazeta kartuska na podstawie różnych materiałów w tym historycznych pisze na temat tego zdrajcy i mordercy swojego dowódcy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Jednak muszę odpowiedzieć. Wnuczek, Ty jak przyjeżdzasz z tej zagranicy to zawsze jakąś szkodę zrobisz. Jest znana już Twoja pierwsza szkoda-największa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Napiszę więcej w poniedziałek jeśli Naczelny tygodnika zatwierdzi artykuł. Jeśli się ukaże będą w nim same Fakty, nie Mity ;)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  A gdzie miałby sie udać wnuczek jak nie do gazety, gdzie pracuje zabójca ks. J. Popiełuszki. Szkodnik do takiego samego jak On szkodnika.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Wnuczka

  Życzę powodzenia, niech prawda ujrzy światło dzienne i cała Polska pozna tą tragikomedię z udziałem biskupa i marszałka. Żal mi ich, że tak bardzo dali się podpuścić przez R.Dambka, nie oni pierwsi, przed nimi był były premier Jarek , przedstawiciel prezydenta Szczygło-helikopter, wójt Stężycy i cała plejada innych naiwnych albo perfidnych geszefciarzy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Nie martw się, bełkociku, niech to będzie dla ciebie wielka niespodzianka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jadwiga

  Wróciłam z urlopu, patrzę, a tu takie konfitury. W decyzjach marszałka nie ma żadnych uprzejmości tylko zwykły biznes. Platformiarze są interesowni. Wiadomo czym zapłacili, nie wiadomo do końca, za co. Może za kampanię wyborczą do europarlamentu, a może w grę wchodzą inne rozliczenia. To trzeba wyjaśnić, a że ziemia jest własnością Skarbu Państwa, a nie Państwa Kozłowskich, tym bardziej trzeba dokładnie zbadać, może CBŚ, może CBA. Swoją drogą dziwne, że takie oczywiste fakty, jak prawo własności mylą się dostojnikom samorządowym. Poważne naruszenia. Przed wojną strzelali by sobie za to w łeb, a dzisiaj wszystko jest w porządku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  omu, szkoda - największa?
  Szkoda twoja największa polega na tym , ze twój czar prysnął
  i tu cię boli, że dość samowoli!!!!!!!
  ...niektórzy tacy jak ty wolą mieć teren poza podatnika kontrolą!
  Szanowny panie większość ma inne jak ty na ten temat zdanie!
  ...przypominam ....bo na skraju dróg , stoi dobry Bóg.....
  ...na szkodniki =recepta!
  ...środki ochrony , ludzi , roślin i zwierząt istnieją zawsze!
  EKO-natura nie toleruje wandala i gbura i to w każdej materii
  nieorganicznej i organicznej.

  Ksiądz Popiełuszko stawiał czoła złu to ono nie mogło znieść napięcia PRAWDY, podobnie jak niektórzy u których tu na tym portalu humor się burzy!
  ...co ze słowami "Za prawdę powiadam Wam?"......

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Słusznie Pani Jadwigo Ziemia jest Nasza nie Marszałka ani Biskupa!
  Wyrok NSA też jest uzasadniony!
  Kto ma prawo łamać Prawo na oczach nas wszystkich?
  ...nawet judasz działał skrycie, a potem sam ukarał się niezbicie!
  Pozdrawiam!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Z artykułu Grzegorza Piotrowskiego- mordecy ks. Jerzego Popiełuszki - Kaszubi będą się uczyć historii. Jako ekspert wystąpi wnuczek- spec od niszczenia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Opowiedz jeszcze o dwóch takich co ukradli księżyc tani cwaniaczku i komuszku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Nienawiśćcałkowicie zaślepiła wrogów Krzyża. Żyją w całkowitej ciemności. Chcieliby zastosować prawo mechanicznie i bezwzględnie. Oskarżeni w procesie w Norymberdze także bronili się tłumacząc, że stosowali ówczesne prawo lub, że wykonywali rozkazy. Prawda, że działali w sposób zbrodniczy- wogóle Ich nie obchodziła. Tak jak nieprzyjaciół Krzyża.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ks. Jankowski i Dambek

  Najnowszym historycznym źródłem jest książka IPN "Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki". Stoi w niej jak byk, że w rozpracowywaniu ks. J. Popiełuszki kluczową rolę odegrał agent w koloratce o kryptonimie "Delegat". Ten sam, którego wynajął Roman Dambek do pokropku nielegalnego krzyża. Może o okolicznościach prześladowania i zabicia ksiedza Jerzego Dambek ma pełniejszą wiedzę? Czy aby panowie nie współpracowali razem jeszcze przed stanem wojennym?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Krzyżowy ideologu jesteś w szponach swoich czynów!
  Zapewniam cię , że po tych gorzkich doświadczeniach dambkowe krzyże czynią" krzyże pańskie" zarówno ich promotorom jak i ich obrońcom.
  Poroniona historia!
  Nieprzyjacielem Krzyża jest ten, który sprzeniewierza się jego intencjom!!!!
  Jezus nie poniósł ofiary na Krzyżu w interesie sprawców i oprawców w interesie Prawdy i Miłości i nie łamał zasad ludzkich i boskich, sprawcami niegodnych czynów byli Jego prześladowcy, dla dzisiejszych prześladowców Krzyż to atrapa, wielokrotnie zostało złamane
  Prawo Ludzkie nie mówiąc o Boskim!!!!!
  Proszę nie blużnić!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do poprzednika !
  ...brak mi odwagi , aby w to uwierzyć!!!!
  ...albowiem ten ksiądz uczył mnie kiedyś religii!!!!
  ...to niemożliwe......

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Kiedyś pisałam , że mam wrażenie że diabeł z kropidłem lata teraz nie mam wątpliwości każe się nam poświęcić , albo też wyrzec wartości wypracowane przez pokolenia jak prawo, zasady i wiara , nie to za dużo po portu w głowie nie mieści się!!!!!
  Panie doktorze Trojanowski, swoją postawą przeskoczył Pan Epokę!
  Pozdrawiam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...mała poprawka..
  Państwo Trojanowscy przeskoczyli Epokę, albowiem 10 letnia poniewierka w temacie Prawa do własności dotyczy całej Rodziny
  nie wykluczając wątków bandyckich , jak pobicie matki Pani Trojanowskiej na własnej działce przez sprawców i oprawców tej
  nie ulegającej wątpliwościom, okupacji.
  ...zero skruchy!...i jeszcze listy z piekła rodem zwiastujące wykopanie
  kości przodków państwa Trojanowskich.
  ...co za ludzie?????

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Gryfie Pomorski nie daj oskubać sobie skrzydeł!
  Prawdo historyczna zabierz głos w sprawie na tym forum i na JAWIE, w IPN-e i na publicznej scenie!
  Czas Najwyższy nastał pomimo , ze ród gryfa pobożnego inaczej chciał!
  i niech urzędy zmienią swoje obrzędy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Namaszczenie heni

  Ciesz sie doktorze od chorob psychicznych, jakie moce zła wyzwoliłeś.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dambka

  Poczytaj artykuł Pana Leszkowskiego w Gazecie kartuskiej na temat twego wuja,Józefa.Może przyznają mu w Niemczech tytuł porucznika.Ma przecież zasługi za likwidację Gryfa Pomorskiego i wysyłkę do obozu 5 tys.jego bojowników

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Trojanowski to ma szczęście, że w Jego drużynie jest Henia, której cały czas okazuje czarną niewdzięczność. Nigdy jeszcze Jej na tym forum nie podziekował.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trochę historii

  Płk dr L. Lubecki, na podstawie odbytych na przełomie lat 50. i 60. rozmów ze świadkami tamtego czasu, widzi ewidentną winę J. Dambka. Uważa, że to on sprawił, że J. Gierszewski został „wyeliminowany” z tego świata.
  Leon Lubecki w swej publikacji „Preparowanie dokumentów i fałszowanie niektórych epizodów historii Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski twierdzi też, że Roman Dambek i jego środowisko fałszują historię „Gryfa”, skłaniając starych kombatantów do podpisania wcześniej przygotowanych wersji zdarzeń, że uprawiają hagiografię J. Dambka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu "Do trochę historii"

  Jak będziesz tak cedził po "trochu" historię - to rzeczywiście dojdziesz do takich wniosków jakie sobie założyłeś, ale miniesz się z prawdą całkowicie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Pan pułkownik Piepka,ostatni żyjący założyciel Gryfa ma dowody,bo i do niego przyszli etosowcy z gotowym pismem do podpisu,licząc na jego wiek i ewentualną lukę w pamięci.Ale nic z tego.pan pułkownik nie tylko nie podpisał,ale zatrzymał to pismo jako dowód na przyszłośc.Chodziło w piśmie o stwierdzenie,że kapitan Gierszewski był rzekomym współpracownikiem gestapo.Niezłe,co

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # c.d.

  Dla przypomnienia podaję,że Gierszewski został zamordowany na polecenie Józefa Dambka,który po zamordowaniu własnego dowódcy zawłaszczył dowództwo Gryfa i mianował siebie porucznikiem.Potem wszystkie akta organizacji nosił przy sobie i tak przeszły do Gestapo w Gdańsku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak "Do poprzednika"

  Piepkę to może słuchać tylko Trojanowski -zawodowo jako psychiatra.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do"cd"

  Nie masz racji. Gdyby nie zaślepiała Cię nienawiść to mógłyś dojść do prawdy. Świat w prawdzie jest piękny, a w Twoim kłamstwie - ciemny i odrażający.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerry

  brawa dla redaktora Drewki,który odkrył i rzetelnie pokazał bezeceństwa Dambków i brawa dla redaktora Leszkowskiego,który potwierdził wcześniejsze rewelacje.A ty,dambulu,przestań majstrować przy historii.Trzeba sprawdzic,a następnie kontynuować działania prokuratury w sprawie oszustw etosowców.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaku vel panie Dambku

  Nie znam pana i nic mnie nie zaślepia.Nie mam tu żadnego interesu.Widzi pan,nie lubię kłamstwa i oszustwa,nie toleruję kłamstw i fałszerstw.Co panem kieruje,że tak daleko pan sie posunął.Dla mnie,to juz jest szaleństwo,a nie tylko kryminałka

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Nie jestem Dambkiem, powtarzam tu już po raz kolejny. Rozmawiam z Tobą jedynie z uwagi na pamięć Dziadka niejakiego Wnuczka, (który się uskutecznia na tym forum), bo walka i cierpienie tego Człowieka przyniosła wolność Polsce i mnie - mogę życ i pracować w wolnej Polsce. Tak, jak nie chcesz przyjąć prawdy, że nie jestem Dambkiem, tak samo nie chcesz przyjąć prawdy o por. Józefie Dambku. Dla Ciebie Ich walka nie przyniosła żadnych owoców.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do "Jerre"go

  Mamy wolność i prawo do krytyki. Każdy odpowiada za swoje słowa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  do 3 razy xxx
  Doktor zawdzięcza to tobie i tobie podobnym, a za sprawy czysto oczywiste się nie dziękuje, je się normalnie traktuje.
  ...od sprawców natomiast powinien żądać zadośćuczynienia
  i wszystkich spraw naprawienia, a podatnicy zwrotu kasy z powodu
  rewitalizacji bez racji uczynienia.
  ...czy w tych sprawach poza chowaniem głowy w piach mają coś do powiedzenia marszałek , a może biskup?
  NSA swój głos dało, za mało?...logika co niektórym spod kontroli umysłu się wymyka!
  cyt.Piepkę to może słuchać tylko Trojanowski-zawodowo jako psychiatra.......co z tego wynika a no to że jest specjalistą , którego
  drużyna która na prawo się wypina w wyniku samosądu przed szpitalem z pracy doktora zwalniała i interes pacjentów w d...
  miała, ciąg przestępczy zdarzeń promuje i promowała!

  ....jeżeli uważasz , że pan Piepka potrzebuje pomocy psychicznej
  to znaczy że doprowadziłeś go do tego pseudo-patrioto =lebiego
  i ponieś koszta leczenia wszystkich, których doprowadziłeś do takiego stanu w wyniku mataczenia.
  ...czego czepiasz się Trojanowskiego, 10 -cio letnią okupacją
  pokrzywdzonego, a zapomniałeś o sprawcach i oprawcach
  czyja to wina , że niejeden z nich kpi z podatnika i żywcem na Prawo się wypina?????...lepiej milcz!....czarny charakterze w eterze!
  ...chłopaki z jednej paki!...ot drużyna, której nie warto znać, w przeciwieństwie do doktora Trojanowskiego, którego mam nadzieję
  kiedyś poznać z uwagi na postawę człowieka właściwego,
  poproszę Go wtedy o pomoc dla "globusa" twojego.

  ...nie rozmydlaj tematu głównego dla odwrócenia uwagi od grzechu
  pierworodnego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Zmieniam zdanie- Trojanowski jest głęboko nieszczęśliwy, że Henia jest w Jego drużnie, wystarczy przeczytać Jej ostatni wpis. Teraz rozumię dlaczego Jej do tej pory nie podziękował - po prostu się wstydzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzyz był i bydzie.

  historię na tym forum w pierwzsym rzedzie fałszuje gadzinówka pw. express itd... dalszego przymiotnika tej gazety nie podam z szacunku dla nazewnictwa krainy, gdzie jest preparowany.
  Piepka to bajkopiszrz i mitoman, przypisujacy sobie rolę i czyny, jakich zadne źródła nie podają ....
  A wojcieszko z Kartuz uznał za swoje 'śledztwo dziennikarskie".
  Paranoja, lecz domniemany pułkownik Piepka ma dobrze ponad 80 lat i ma prawo mieć zwidy i manię wywyższania swojej wartości, żerując na naiwności ludzkiej. Historyk wielkiej miary i wiarygodności profesor Andrzej Gąsiorowski milczeniem pomija Piepki mitomanię... Nie ma zamiaru z tym jegomosciem czegokolwiek wyjaśniać!
  Historię Gryfa studiuje od lat i na podstawie dokumentów i rozmów z bezposrednimi swiadkami i uczestnikami tamtych wydarzeń -w o odpowiednim czasie, gdy żyli- zebrał i wydał w 2008r. A Wnuczuś, niewiadomego nazwiska posponuje takze i jego źródłową, mozolną pracę.
  Jemu, psychicznie niezrównowazonemu widac na forum Expressiku wolno opluwać polską historię. Lecz, czy Drewce w imię przyjaźni z Trojanowskim wolno wystepować przeciwko polskim patriotom z przeszłości i siać nieprawdę i wzniecać zamęt medialny? Że spowodował ten koszmarny zamęt Trojanowski, zdawało by sie człowiek odpowiedzialny, na stanowisku wyznaczonym przez Marszałka Województwa- to dziwota i obsesja na tle Krzyża katolickiego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Nikt z historyków nigdzie nie nazywa Józefa Dambka porucznikiem. II Rzeczpospolita była bardzo porządnym państwem, gdzie szanowano przepisy prawa, tam człowiek bez matury nigdy nie był i nie mógłbyć oficerem Wojska Polskiego. Dopiero wojna i brak polskiej administracji pozwolił na to, że różnej maści osobnicy ponadawali sobie stopnie wojskowe do których nie mieli prawa. Jakie były tego efekty można prześledzić na podstawie historii tworzonych przez nich organizacji oraz losów osób w nich działających.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Bernard, Ty masz komputer? Czy poszedłeś specjalnie do pracy w sobotę by wejść na to formu? A jak tam wczorajsze opalanie w godzinach pracy? Taki pryncypialny jesteś do przeszłości, a sam bezczelnie uskuteczniasz lewiznę w pracy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bernard

  Dla mnie internet nie jest rzetelnym źródłem wiedzy. W internecie można wypisywać różne głupoty, co można zauważyć we wpisie "litości Bernarddzie". Poza tym, chyba ktoś wam zrobił kawał i zmienił wpis na wikipedii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trochę historii

  Płk dr L. Lubecki, na podstawie odbytych na przełomie lat 50. i 60. rozmów ze świadkami tamtego czasu, widzi ewidentną winę J. Dambka. Uważa, że to on sprawił, że J. Gierszewski został „wyeliminowany” z tego świata.
  Leon Lubecki w swej publikacji „Preparowanie dokumentów i fałszowanie niektórych epizodów historii Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski twierdzi też, że Roman Dambek i jego środowisko fałszują historię „Gryfa”, skłaniając starych kombatantów do podpisania wcześniej przygotowanych wersji zdarzeń, że uprawiają hagiografię J. Dambka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chonik

  Święta racja.Pewien idiota na tym forum próbował tez powyławć się na publikacje Gąsiorowskiego,bo liczył ,że nikt ich nie przeczytał.Tenze idiota w bezczelny sposób sugerował,że prof Gąsiorowski twierdził ,jakoby Józef D był oficerem

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Bezimienny iksie coś ci zaszkodziło, a zwłaszcza jak poruszam sprawy zadośćuczynienia wtedy bardzo ci się humor zmienia,tak , tak wg ciebie
  grzeszyć można ile wlezie nawet gdy szydło z worka wylezie.
  Obrońco dambkowego nielegalnego krzyża jak chcesz być historykiem
  nie narzucaj nam historii pod ukrytym nikiem, ot historyczny tchórz.
  Chrystus nie łamał Prawa=nauczał
  TY rzekomo w Jego interesie łamiesz Prawa ludzkie i Boskie, a przede wszystkim odczep się od Trojanowskiego, Bogu Ducha winnego
  przez dziadostwo szarpanego przez stowarzyszonych na papierach w KRS-e
  podstawionych, przez rzekomo świętych, namaszczonych.
  Nie macie prawa po tych wszystkich machlojach po wyprowadzaniu pieniędzy podatnika na lewa rewitalizację przemawiać publicznie do nas
  nawet na tym znienawidzonym przez was forum.
  Prosta sprawa , nie wmówisz mi chyba ,że Chrystus w imię własnego dobra kazał ci krzyż z wizerunkiem własnym na brzegu jeziora
  postawić i się w ciuciubabkę ze swoimi wiernymi bawić i kazał pod twój krzyż sprowadzić swoje owieczki i opowiadać wieczne bajeczki?????/
  Tylko delegalizacja tego waszego bohomaza może zakończyć tę krucjatę, zapamiętaj.
  Tylko towarzystwo wzajemnej adoracji was popiera i popierało
  innym rozsądnym na wymioty zbiera się i zbierało!
  ...żeby takie towarzycho nam swoje bzdety wmawiało, z wójtem
  i bez wójta wszystko się już działo, teraz marszałek i podobno biskup.
  Historyku magiku , co z rewitalizacją i kasacją?...to milczysz
  tylko zajmujesz się niewygodnymi dla ciebie osobami, a co z twoimi świętymi kumplami?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "Litości Bernardzie!"

  Jakbyś nie wpisywał w wyszukiwarce google: Gryf Pomorski, TOW Gryf Pomorski, Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski - na pierwszym miejscu umieszczone są linki do strony którą redaguje... zgadnijcie kto? Nie kto inny jak rodzinka Dambków i dr Uciński!!! Kłamstwa, wypaczania, przemilczenia to najdelikatniejsze przymioty jakimi można określić tą stronę. Janosik, godżilla i Zorro wymiękają przy biografii kryształowego Józefa Dambka. O tym, że odsunął się od niego ks. Wrycza, o zamordowaniu por. Gierszewskiego, o niepodporządkowaniu się rozkazowi Wodza Naczelnego i rozłamie Gryfa, o nie przestrzeganiu konspiracji i wydaniu na śmierć tysięcy działaczy Pomorskiego Podziemia, o konferowaniu z gestapowcem Kaszubowskim i figlowniu z ich wspólną kochanicą, czy choćby o prawdziwym miejscu zejścia nie ma nawet wzmianki.
  Do takiej lektury Szanowny Bernardzie odsyła Cię Romuś. Dlatego do internetu, a nie źródeł historycznych Dambek się odwołuje.
  Dambkowcy jasno określili co myślą o historykach:
  Dnia 29 kwietnia 2008 r. przed Sądem Okręgowym w Słupsku I Wydział Cywilny zeznawał oskarżony o fabrykowanie zeznań członków Gryfa dambkowiec dr S. Uciński. Po wysłuchaniu krętactw i bzdur dot. działalności J. Dambka zdumiony sędzia apelując o odrobinę rozsądku powołał się na historyków, którzy od lat badają i dokumentują dzieje Gryfa Pomorskiego. Oto odpwiedź S. Ucińskiego na tą sugestię - cytuję:
  "Znane mi są nazwiska profesora Ciechanowskiego, Borzyszkowskiego, Gąsiorowskiego Andrzeja, Krzysztofa Sztajera. Byli to współpracownicy Arenta. których Arent zatrudnił w Sztutthofie i pisali to, co im Arent kazał."
  Na tej samej rozprawie S. Uciński i R. Dambek zeznali, że oficerowie Gryfa m. in. Arendt, Szalewski i Gierszewski należeli do "polskojęzycznej grupy gestapo". Czy trzeba coś dodawać...?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do "trochę historii"

  Historia i prawda jest jedna, Twoje zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni. Manipulacja treścią księzki też nie przyniesie żadnego efektu.
  A chonik to dopiero teraz wrócił z drugiej prac? Widocznie się przepracował i ze zrozumieniem tekstu pisanego ma kłopoty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Opuszczona biedna Henia. Gryfowcy Ją odstawili na bok. Teraz Trojanowski nie okazuje wdzięczności, ale to nic Henia jest ideowa- walczy dla samei idei walki z kimkolwiek. Rozwija się też. Rymy częstochowskie w Jej wydaniu - to poezja najwyższego lotu, ciągle to samo i o tym samym.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jaku , nieboraku nietaktowny umysłowy wraku, twoją ideą jest" kraść"
  dlatego często zmieniasz maść, dobrze , że działka oddana i już nie okupowana.
  ...ciągle to samo i o tym samym, tak adresowane są moje wpisy
  to tych niby niepokonanych, sami się załatwiacie swoimi słowami i czynami bracie, a na swoja obronę żadnego argumentu nie macie.
  ...lewa rewitalizacja , okupacja, prawa= dewastacja,to wasza
  jedyna racja, no i dranie bijecie starsze Panie, !!!!!...wstyd
  Gryfowcy damkowi mnie odstawili, a niby to z jakiego powodu, chcieliście od przyzwoitych członków składki na wasze harce jeszcze, niezłe z was bratki.
  Ludzie się zorientowali i o Walne się upominali , ale dambkowcy prawdy się bali i z powodu rzekomego nie płacenia składek ich powywalali, a prawdziwe powody zamarynowali.
  Walne się nie odbyło i zdegenerowane stowarzyszenie tyle zła narobiło.[dokumenty do wglądu i pełna korespondencja] Starostwo pełniące nadzór nad stowarzyszeniami nie podjęło żadnych działań z zakresu wyroku Sądu i to kartuskiego w temacie udowodnionego łamania prawa i statutu własnego
  Tak , ty popierasz takie ideowe działania, o których piszę, spływaj i nie bywaj.
  Profanacja.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak 17 vel Roman Dambek vel omu

  Może bys się cwaniaczku merytorycznie odezwał?Podziękuj dobrym ludziom za darmowe korepetycje z uczciwości i prawdy,których ci udzielają

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Henia się wszystkim narzuca, najpierw Gryfowcom, teraz Trojanowskiemu. Wszyscy nie chcą z Nią rozmawiać. Nie pasuje do żadnego towarzystwa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  "Dobrzy i przyzwoici ludzie" nie macie szacunku dla Zmarłych. Wasze dobre mniemanie o sobie jest bezpodstawne.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jaka

  tobie to bym nawet kopa nie sprzedał

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Ja nic od Ciebie nie chcę kupić. Masz same badziewie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerry

  Jan bez ziemi rozmienił sie na drobne i z żulami rozmawia.Nikt juz nie chce z nim gadać ,bo i nie ma o czym

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jak- tylko może obszczekać i na następną okazję czekać.
  ...cienki facet, guru musiał kiedyś komuś dobrze zrobić
  bo skąd do dzisiaj dług wdzięczności może pochodzić?
  ...nie wystarczy tylko pierdoły osobiste płodzić.
  ...brak gruntu pod nogami , nie mylić z piaskiem
  łączy się to z totalnym fiaskiem
  ...ja się narzucam którędy?...przecież nie widzę twojej gęby!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jerry dobrze napisałeś nie mają prawa manipulować w historii
  sami widzimy po ich poczynaniach mają brudne ręce, recydywa.
  Czas najwyższy , aby zostało przeprowadzone dochodzenie i prawdy objawienie, jeżeli tak się nie stanie niejeden jeszcze z ręką w nocniku
  zostanie-ciąg przestępczy trwa, dotychczasowe działania =żałosne!
  kompromitacja=WIELKA

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Henia ciągle bierze udział w złych sprawach i dokonuje złych wyborów, a potem się złości.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Jerry dobrze okresliłeś przeciwników Gryfa Pomorskiego, a przy tym i siebie "żule" . Ja nie użyję aż tak dosadnego określenia, bo uważam,że publicznie należy używać oględnych określeń.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  A Henia już poznała Trojanowskiego? Jak się dopomina na tym forum?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Tak dobrze poznałam, postawa państwa Trojanowskich jest dowodem na to że nie są frajerami i przyczynili się do rozpoznania spraw
  i gryfa pobożnego związanymi dokonaniami. Każdy słabo odporny człowiek
  po takiej okupacji byłby pokonany i dożywotnio skopany, a jego ziemia
  pod wpływem takiej okupacji służyła by wiecznie dambkowej braku racji
  i dalszej jeden Pan Bóg wie, lewej nie uzasadnionej rewitalizacji.

  Jaku ciemniaku,oto dowód w postaci WPISU TWOJEGO , ZE NIE ROZUMIESZ SŁOWA PISANEGO,przeczytaj jeszcze raz co napisał Jerry
  do cholery , dżuma czy osobista duma cię bierze, przekrętasie
  tego strawić nie da się.

  Doktora Trojanowskiego będę poznawała kiedy będę chciała , ale żadna
  pała nie będzie mi w tym zakresie doradzała, okej?
  ...jakieś anonimowe ciało się ciska , bez ambicji i honoru i nazwiska
  ...nikt.....

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...a ty masz wszystkich w domu?...obserwatore romano!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  zostałeś zdefiniowany na własne życzenie, a masz ty sumienie?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Ten nikoś specjalnie rozmydla temat, aby rozmówcy zeszli z niewygodnego dla niejednego tematu nas bulwersującego.
  Dlatego!
  Prawo do Prawa i Prawo do Prawdy mierzi go , doprawdy.
  ...no i pomstuje i się klonuje, w pocie czoła nad tym pracuje
  i wszyscy mu przeszkadzają, którzy rzeczywistość właściwie oceniają.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do Jak17 czyli Nijak15

  Mów za siebie, Ja osobiście chętnie z Henryką Antczak i Wnuczkiem rozmawiam. Z Tobą natomiast, nie bardzo mam o czym, bowiem twoja płaszczyzna intelektualna leży w innym wymiarze. Zachodzi tu tzw. rozminięcie światów, ty żyjesz w KKK-landzie, który ma się nijak do rzeczywistości.

  Ujmując dosadnie: 'Jak17' ma się tak do Nijaka jak Nijak do Majaka.

  Jedynie twoja daleka, długoletnia wyprawa krzyżowa do mitolandu, spełni Twoje nadzieje i życzenia a nam zapewni długotrwały spokój.

  Serdecznie pozdrawiam wszystkich, normalnych, nie nawiedzonych 'misją dambkowo-krzyżowej krucjaty' ludzi i przyjaciół.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Onufry Samo-Gwałt

  Nie dobijaj się własną potrzebą gwałtownych emocji. Może przytrafić się Tobie w nocy wypadek... z mokrym snem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Panie Onufry.

  Wygląda na to, że to Ty, sam ślęczysz po nocach i tworzysz bezdenne wpisy, których celem jest dezinformacja i szkalowanie innych.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Witam Małgorzato!...mamy lato

  Onufry i jego klony , prawdą zmrożony!
  Zimy się boi coś go bardzo niepokoi.
  Latem przegrzany
  widać po uszy upaprany
  Onufry na gwałt androny pisze
  bo coraz bardziej żle się mają jego FISZE!!!!
  pranie mózgów stosuje i na normalnych pomstuje.
  Facet bez sumienia
  skórę jak kameleon zmienia,
  drewka na opał zorguje
  bo myśli że Drewkę swoimi wpisami zatakuje.
  myśli , ze do zimy przetrzyma
  i marzy , że jeszcze niejednego wydyma.

  pozdrowienia z Borcza,oczekują reakcji zwrotnych!!!!

  Dobrze , że jesteś Gośka
  Pozdrawiam, miłego lata, do zobaczenia , henia

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tylko 411 wpisów

  coś słabo, mam nadzieje że doskoczycie do 700-et.

  No tak jedni dezinformują, no ale M.W-W tak jak zawsze indoktrynuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Masz zimny prysznic!
  ...widać , że umiesz pływać, gorzej z myciem, zwłaszcza rąk!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...sorry , zwróć uwagę na pilne pozdrowienia, czekają cię
  niezbędne rozliczenia z Pawdą!!!!
  ...widać , że ty nie nadajesz się nawet do żłobka!
  ten hah to RYK!!!!zwierzaków nie przyjmują!

  ...pisz o marszałku i o biskupie , widać boisz się publicznej spowiedzi!
  lepszy atak i to zza węgła!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pozdrawiam Panią Henrykę

  i życzę miłego dnia :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Dziękuję!
  Wszystkiego najlepszego każdego dnia wspaniałego!
  henia

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17 do Małgorzaty

  Jak wyżej Ci wskazano nie odwołuj się do przemocy z innego kraju i narodu. Ty, co najwyżej możesz sie opierać na prowokacji gliwickiej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Gryncypał Heni się odnałazł i Ją pozdrawia- dobrana para.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Onufry Gwałt jak 17 razy 15

  I znowu pleciesz 3 po 3.

  Strzeż się własnej grafomanii,
  bo dostałeś dziwnej manii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Dziś o 17.30 w panoramie program o Gołubiu

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. W-W do 'Jak 17'

  Ciekawe na czym Ty się opierasz, co Ty popierasz i gdzie chodowałeś swoje szare komórki?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzato, ja opieram się na prawdzie i na słowie, bo słowo to rzecz święta- ma moc sprawczą. Popieram prawdę, hodowałam swoje szare komórki w polskiej rodzinie, w której wciąż żywa jest pamięć o 2 żołnierzach, co zginęli w czasie II wojny i do chwili obecnej nie wiemy gdzie zostali pochowani. Mogłabyś zdobyć się na odrobinę ludzkiej empatii, dla rodziny, której gestapowiec zabił Męża, Ojca i Dziadka, i która także do chwili obecnej nie wie gdzie został pochowany. Nigdy też pewnie nie doświadczyłaś widoku Babci, która przez wiele lat , co dzień patrzyła patrzyła na drogę i czekała czy Jej synowie wrócą. Wypowiadając się w tej sprawie powinnaś uwzględniać ten ludzki aspekt, bo mówisz o Osobie Zmarłej, której Bliscy żyją.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Oglądnął i masz kopletnie przerąbane Jaku 17. Ty, bredziłeś, jak w malig nie, a marszałek uzaleznił wszystko od zgodności z prawem. Pewnie całe biuro prawne wysłał na urlop za granicę bez prawa powrotu i błąka się we mgle, nie wiedząc czy dobrze zrobił, czy źle ha,ha, ha. Pozdrowienia dla Daniela Czapiewskiego, nie tylko sponsora prognozy pogody w TVP 3.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chonik

  do poprzednika - proszę o więcej informacji,czy wszystkimi sprawami kieruje w tym przypadku Czapiewski?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  W gazetach podawali,że marszałek Kozłowski w powiecie kartuskim zajął pierwsze miejsce w ostatnich eurowyborach i to może być to brakujące ogniwo w geszeftach/za uprzejmości trzeba się odwdzięczyć,czy nie tak własnie było?/

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Żukowa

  oglądnąłem....i co?I nic.To,co widziałem,to jest zupełnie bez znaczenia dla sprawy.Prawo jest prawo ,a Danny ma za krótkie rączki.Czy nie boi się CBA?No,może sie nie boi,bo tam siedza pisiory.A CBŚ tez sie nie boi?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelniczka

  Przeczytałam artykuł w Gazecie Kartuskiej o Józefie Dambku.Zgroza bije z informacji o praktycznej likwidacji 5 tys bojowników Gryfa przez tego człowieka.Czy o honorowanie tego typa zabiega marszałek województwa?No,no,albo to jest wielka ignorancja,a przez to arogancja,albo wielka granda wymagająca pilnie wyjaśnienia,o co tu tak na prawdę chodzi

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Gazeta Kartuska nie po raz perwszy mija się z prawdą i wprowadza ludzi w bład.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do cholery to kto tu pisze prawde???

  czy któreś z mediów w ogóle pisze coś zgodnego z prawdą, czy mam sobie zamówić niemieckiego "Stuhrmera" , aby cokolwiek się dowiedzieć.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "kto pisze prawdę"

  Przeczytaj prof Gąsiorowskiego " jan Kaszubowski i służby specjalne". najaktualniejsza, naukowa pozycja. Nie licz na pismaków. Nawet wczoraj w reportarzu co nieco namotali, bo im się zawsze spieszy, by autoryzować swoja pracę. Ale in gremium pokazali zapotraebowanie społeczne dla czczenia pamięci por. J dambka zgodnie z jego bohaterskimi czynami w obronie polskiej niepodległości.
  Na rzetelnosć Expressu nie licz, bo jest tubą Trojanowskiego, twórcy problemu i zatargów o Pomnik i profanację Krzyza.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Doktorek jest twórcą problemu, bo nie chciał być jeleniem, któremu prymitywny omu próbował w biały dzień podp....yć działkę. Frajerski doktorek czekał 10 lat na to aby wywalić omu z działki pisząc pisma do wszystkich świętych. Ja bym takie chamstwo, jak omu wykopał z działki w try miga, tak, jak to zrobił ziomal w Kamienicy Królewskiej - dał w ryja omu i popędził go z jego krzyżami i obeliskami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # miejscowy

  Uwaga, uwaga omu to Roman D., a wpis "do kto pisze prawdę" jest też jego autorstwa. Dambkowi nie na rękę jest artykuł red.Leszkowskiego z Gazety kartuskiej, wczesniej red.Katki w Gazecie Trójmiasto i red.Zielińskiej w Dzienniku Bałtyckim. Znacznie wcześniej pisał o wszystkim Express Kaszubski, a konkretnie red. Drewka. Wszystko to prawda, ubek omu miesza równo.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Panie Jaku-Nijaku Nr17,

  Nie pisz do mnie używając dla siebie rodzaju żeńskiego, bo żadna kobieta by takich łzawo-ckliwo-bogobojnych dyrdymałów nie pisała, chyba, że facet podszywający się pod kobietę, celem dodania sobie cierpiąco-macierzyńskiej powagi w litościwym bólu Matki Polki.

  Dla Ciebie, jeżeli już musisz do mnie adresować swoje osobiste uwagi, jestem Panią M.A. Winter-Walker. Jaku, nie mający własnego nazwiska wiedz, że nie należy spoufalać się i przechodzić na 'Ty' z ludźmi, których zna się tylko z treści tego o czym piszą.

  Celem uwzględnienia ludzkiego aspektu, o który mnie prosisz proponuję abyś kontynuował tradycję swojej 'Zmarłej Babci' i nadal wychodził na drogę, oczekując powrotu do polskiej rzeczywistości swoich rzekomo polskich szarych komórek, bowiem zawsze jest szansa, że coś takiego nastąpi. Z całego serca życzę Ci powodzenia.

  PS. Heni A. zarzuty czynisz, ale popatrz na swoją własną grafomanię! Buhahahahahhhhaaa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szogun

  Omu, jaki cwany, „Gazeta” wprowadza w błąd, hehehe dobre sobie. Postawić sobie trzeba pytanie, po co „Kartuska” miałaby to robić? Zresztą podejrzewam, że dziennikarze są świadomi odpowiedzialności. Raczej, o „omu” można powiedzieć, że jest cieniasem i zapędził się w „kozi róg”. Sprawa ma się tak, jeżeli Józef Dambek był porucznikiem (w co rzecz jasna nie wierzę) to macie problem, ponieważ Naczelny Wódz nigdy nie ogłosił demobilizacji Wojska Polskiego po Wojnie Obronnej 1939 roku. Oznacza to, że jeżeli Józef był oficerem, to niepodporządkowując się AK stał się dezerterem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzata prawdy nie przyjmuje. Zamknęła swój umyśł w kasie pancernej i zwolniła z myślenia, tak jak Niemcy po 1933r. Moja odpowiedź Jej wyraźnie nie pasuje, dała temu wyraz w swojej ostatniej wypowiedzi -wdzięcznej jak słoń i lekkiej jak czołg. Dwudziestowieczna historia nauczyła Europę, że współczucie u Niemców nie występuje, więc od Ciebie też go nie oczekiwałam. Określenie "pani" albo "dama" do Ciebie po prostu nie pasuje, o czym świadczą Twoje wpisy na tym forum? Wykaż odrobinę krytycyzmu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @szogun

  Poruszasz bardzo ważną kwestię. Przeczytałem artykul w Gazecie Kartuskiej o którym wszyscy tak mówią i nasuwa się pytanie, dlaczego J.Dambek nie chciał się podporządkować AK? Masz rację ze gdyby był porucznikiem, to nie zrobiłby niczego wbrew głównym strukturom AK. Zastanawia mnie tylko dlaczego ludziom takim jak "omu" zależy na tym by zafałszować historię, zamydlić oczy jakimś gadaniem o wsiąkającej krwi, krzyżach bohaterach i wierze. Kim są że działają przeciwko historii?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ela

  Doktorek to czekał 10 lat by sprawa się przedawniła i by nie można było wzruszyć aktu notarialnego. Cwana bestia, ale prawda się wydała i nie osiągnął swojego celu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu do szoguna

  Twoja argumentacja " zwala z nóg" , poczekajmy może na rozwój sytuacji i na końcu wszystko się okaże kto miał rację i po czyjej stronie jest prawda?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Faktycznie Małgorzata z wdziękiem użyła maczugi. Jak prawdziwa Szwabka musia użyć coś ciężkiego. Dobrze, że Jak17 przypomiał humanizm Niemców z XX w., cała Europa krwawo za niego zapłaciła.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Dobrze, że "miejscowy " wspomiał Drewkę, bo gdzie On teraz biedak się zaszył i w samotności, i w rozpaczy przeżywa swoją porażkę. Ta sprawa popsuła Mu cały urlop. Wojtek nie martw się porażaka jak porażka, jedna z wielu, ale na pocieszenie muszę Cię pochwalić, że robisz najlepsze zdjęcia naszego Krzyża, przyznają to nawet fachowcy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do eli

  Ela jeszcze cwańsza bestia, siedział na prywatnej ziemi od 1972r, a przecież mógł ją kupić 10 razy niejaki Alojzy , Gdaniec mu to proponował, są na to dokumenty w gminie. Ale po co kupować, jak można ukraść, zapomnieli, że kradzione nie tuczy. To ci dopiero rodzinka, jeden morderca i zdrajca, drugi złodziej i oszust.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerry

  O, widzę, że niedługo będzie 500 komentarzy, omu przemieniał się w Jaka 17, a teraz zrobiła się z niego ela. Ciekawe jaką będzie miał ksywkę, jak będzie się musiał wynosić znad jeziora. Podejrzewam, że Jan bez ziemi, zostanie Jasiem wędrowniczkiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ORMO

  Ty omu masz taką wieką du.ę, że gdybyś mógł zasiedzieć nieruchomość siedząc, jak kwoka na jajach to byś zajął pod krzyże i amuzolea pół Kaszub, aż zdechłbyś od tegfo zasiedzania naszych gospodarstw. A wszędzie był twój wujek, a krew mu po kropelce spłynęła na 500ha.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wojtek, unąłeś post z informacją, żę Robert Gdaniec złożył 21.05. 1993r. wniosek do Gminy Stężyca o bezpłatne przejęcie na rzecz Gminy działki pod Krzyżem. W uchwale z 30.06.1993r. nr XXX/182/93 Rada Gminy Stężyca postanowiła o przejęciu tej działki na rzecz Gminy. Oba dokumenty są do wglądu w Urzędzie Gminy w Stężycy. Nie usuwaj tej informacji Ty szemrany dziennikarzu, a wielki cenzorze.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Pozdrowienia i życzenia dla Jaka Obojniaka nr17 i kilku innych rozmnożonych, obelżywych grafomanów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzata się zdenerwowała i zaraz eksploduje wdziękiem, utajnionym czarem, delikatnościa i wysoką, wrodzoną kulturą osobistą.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  I tak przez ten artykuł Wojtek ma zepsuty urlop, a naszym przeciwnikom popsuły się doszczętnie- humory.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Krzyżem się nie walczy

  Wojtek, jeszcze w jego wieku, ma nieco czasu na naukę, lecz Małgorzacie zegar bije tylko wstecz. A jani z leszkiem tylko współczuć; w aptekach wkrótce zabraknie rapocholinu...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Omu i jego klony to typ szalony,o rety anonimowe bzdety
  i naucza nas historii we wściekłej euforii.
  Od kiedy to historyczny kacie prawo macie bod ukrytymi nickami
  przekazywać i nauczać nas historii swoimi wpisami?
  Wojtek ma zepsuty humor ?...to ty masz zakuty łeb, w jakiej wymianie
  historycznych poglądów miałby niby uczestniczyć atakowany przez ciebie Wojtek?
  Pytaj marszałka i biskupa i dyrektora dlaczego tak długo nas prześladuje ta historyczna degrengolada czas najwyższy ją wyjaśnić,
  przedłużać spraw z tych pozycji już nie wypada, albowiem kto z żyjących i rozsądnie myślących wytrzyma, aby dambkowa drużyna
  nam historyczne sprawy wyjaśniała i o bohaterstwie regionu
  kaszubskiego nauczała.
  Ta paka się prawnie i moralnie skompromitowała,dziennikarze to BE, my też
  a oni cacy, cwaniacy.
  Miernota sklonowana ,ciała opiniotwórcze nie podejmują rozmowy na argumenty cały czas rozmydlając temat w interesie własnym
  przy globusie ciasnym.
  ...żenada

  Małgorzato , pozdrawiam
  ...krew ich zalewa że ich ideologia coraz gorzej się miewa

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Kup sobie palancie alax to cibrzuch trochę stęchnie, czy widziałeś kłamczuchu i oszuście Kaszuba, który dobrowolnie składałby wnioski o pozbawienie samego siebie ziemi i prosił o darmowe przejęcie. A drugiego Kaszuba w Urzędzie Gminy który nie chciałby z takiego prezentu skorzystać. Jedź do Bangladeszu i tanm opowiadaj takie głodne kawałki, albo zacznij kłamać z sensem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ben

  E, Dambku przestań opowiadać takie bzdury, poprzednik ma rację, tylko ganz verrueckt może takie głupoty gadać. Ropert był normalny człowiek, a ty po świńsku zmarłego szkalujesz, a ze swojego mordercy bohatera robisz. To nie jest normalne. Wynocha z Kaszub ty farbowany lisie do swoich .

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Malgorzata A. Winter-Walker

  Coby się Panu Jakowi Nr17 nie mąciło w głowie to dementuję jego ocenę jakobym się zdenerwowała.

  Jego głupota bawi mnie niezmiernie (i nie tylko mnie), szczególnie kiedy mu się w głowie mieszają prowokacje gliwickie, krzyże, prawdziwie, szwabskie nasienia, kasy pancerne tudzież Matka Polka na rozdrożu... Wodzu KKK, bredzisz jak potłuczony i za to ci dziękuję bo sam siebie ośmieszasz i dostarczasz innym zabawy.

  Tak naprawdę, to leży ci na wątrobie Wojtek D, ja i Henia czyli trójca nienawistnych ci ludzi. Szalej do woli, mamy demokrację, ale ty tego nie rozumiesz i nie pojmujesz. Nie podpierajhu się krzyżem i wiarą waląc tu swoje, śmiechu warte, grafomańskie knoty.

  Naucz się czytać ze zrozumieniem i pisać z sensem. Powodzenia!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do obrońcy rzekomo legalnego krzyża!
  Od kiedy to wierni mają prawo obrabiać cztery litery innym, przed kim bronisz krzyża?
  ....przed prawnymi skutkami własnego działania , aby nie doszło do publicznego palcem winnych wskazania.
  ...czy może być ważna modlitwa pod krzyżem który jest dziełem gryfa pobożnego
  i armii zbawienia, czy katolik może zmusić się do modlenia
  i wyjątkowego duchowego skupienia?
  Przypominam w skrytości nocy krzyż postawili ci , którym rewitalizacja
  po nocach się śni,którzy do czynienia z sądami mają,lewe manifestacje
  uskuteczniają,starsze panie obijają, przed szpitalem rozrabiają,jednym słowem PRAWO gdzieś tam mają. Jakim prawem do nas przemawiają?
  ...no i Prawo Wodne zmieniają, dla świętego spokoju w podzięce
  zachowali brudne ręce!
  Z Krzyżem się nie walczy, symbole wiary się szanuje, ale czy można uznać krzyż drewniany w skrytości nocy przez recydywistów stawiany?
  ...a potem wyświęcony na nielegalnej manifestacji ludziom wmówiony?
  To jest profanacja symboli wiary i zasad ogólnospołecznie uznanych
  i wymaganych .
  ...nieważne kim kto jest, ważne że jest członkiem tej społeczności,
  marszałek , prezydent , kościelny czy niewierny, nas obowiązuje to samo PRAWO!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Onufrego Zgwałconego

  Jak ci tak bardzo nie przypasiło to forum, to przenieś się do Naszego Dziennika, znajdziesz się wśród swoich skołtunionych mocherów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Onufry powiedz mi co oznacza ten twój gwałt?
  ...czy na gwałt przypadkiem nie chcesz wysiudać Wojtka?
  ...a przy okazji komuś dobrze robisz, wiadomo komu!!!!
  ...nie myl z seksem moje pytania nie dot.tego zakresu!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...poprawiam
  ...przed bezprawnymi skutkami itd.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufty Gwałt

  sugestia dotycząca przejęcia tego brukowca jest rzeczywiście dla mnie upokarzająca!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Skołtuniony mocher dostał od Gośki klapsa, teraz myśli sobie , do cholery bolą mnie cztery litery, gwałt ma 5
  ...jak 17 jest podobny zgoła do woła!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Gwałcie czego tu szukasz, na szpaltach rzekomego brukowca,
  próbujesz przynajmniej takowym ten Express uczynić!
  To jest pogwałcenie zasad!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Zapytaj Marszałka czy nie zostało pogwałcone PRAWO!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Onufry Gwałt

  już wystarczy, że tylko twoje komentarze czynią to forum pospolitym brukowcem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Posłuchaj no zbereżniku , czy wiesz co to jest brukowiec?...bruk-owiec
  Bruk dla owiec!
  ...czy wiesz co z tą kostką?...a może nie , zapytaj kto wie.
  Po cichu , nocą z działki doktora zniknęła i się rozpłynęła, ona też
  kosztów rewitalizacji sięgnęła.
  ...co z Marszałkiem?
  ...na gwałt chcesz mi wmówić expertyzę własną z taką głową ciasną!
  ...latający Holender-jasny!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Chyba każdy to zauważył, że Dambuś wynurza się na tym forum pod różnymi nickami. Jak go ktoś podpuści to nasila się jego schzofrenia i nie umie się powstrzymać od swojej monotematycznej mantry. Sam często zapomina pod jakim pseudonimem pisze, ale teksty wciąż te same: "Krzyż stoi i będzie stać" albo "wrogowie Krzyża i Kościoła". Charakterystyczne i zabawne jest wytykanie przez niego innym swoich wad i słabości. Toć to schizofrenia encyklopedyczna! Chociaż Dambuś robi to chaotycznie i nieświadomie, uważnemu czytelnikowi łatwo to spostrzec i ułożyć jego psychologiczny portret. Wszelkie cechy, lęki czy choroby które przypisuje innym są uzewnętrznieniem tego co w nim siedzi, a czego się wstydzi lub obawia. Po rocznej lekturze Romanowych postów wydaje mi się, że znam go jak kolegę z ławki, chociaż typa nigdy na oczy nie widziałem. Całe to jego wynaturzenie idzie w parze z rozdwojeniem jaźni. Kto normalny prowadzi sam ze sobą dyskusję pod różnymi nickami prwaiąc sobie komplementy, a czasem nawet się ze sobą sprzeczając? Prosty, a wręcz prostacki język z naleciałościami niemiecko-rosyjskimi, denne riposty - często nie na temat i pogarda z jaką odnosi się do wszystkich są tak charakterystyczne i rozpoznawalne, że połapie się w tym dziecko. Gdyby miał IQ większe od orangutana może przestałby robić z siebie kretyna... Pod którym nickiem by nie pisał zawsze na mnie woła wnuczuś, na Henrykę Henia, a Małgosie Winterowa albo Gocha. Znamienne dla Dambusia jest też odsyłanie adwersarzy na badanie lub leczenie do psychiatry - najczęściej do Trojanowskiego. Lubi nas tam wysyłać w parach np.Gochę z Henią, wnuczusia z chonikiem itp. Nikt zdrowy tak często o leczeniu nie wspomina... Jak nas beszta to też najczęściej hurtem np. "Wnuczuś z Drewką po jednej monecie...", "Henia i Gocha znowu.." Można jeszcze wiele przykładów przytoczyć demaskujących multidambulę - jego osobiste wycieczki i wyzwiska do każdego, kto po 2 lub 3 poście nie wycofa się z polemiki, albo powtarzający się jak echo bełkot o gwiżdżącym czajniku na działce doktora, czy o ABW "które musi się tym zająć, bo to już nie ma żartów" itp. itd. Weź sobie to Dambulku do serca i podziękuj za darmową diagnozę :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Diagnoza dla Wnusia

  No to jasne! Pod pseudo "Wnuczuś"- naklepał diagnozę PSYCHIATRA ZE SREBRZYSKA. BEZPŁATNIE, WRĘCZ CHARYTATYWNIE!
  No to wzajemnie: lecz się Pan puki czas i jako tako wątroba ci trawi.
  Biedny się napracował i naklepał w klawiaturę, ale prawda, jak tłusta oliwa- na wierzch wypływa i Szanowny nie zapluje czałego świata swoimi chamskimi wpisami....
  A zaręczam, ze R.Dambek nie pisze do jegomościa na tym forum, bo sprawa byt powazna i honorowa, żeby z taką osobą , jak wnuczuś, chomik, czy Winterowai na tym miałkim forum się ścigał w chamstwie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jest dobrze, będzie lepiej

  Pełne uznanie władzom Gminy Stężyca oraz powiatowym z Kartuz za uratowanie sprofanowanego przez Trojanowskich Krzyża i "szczątków" Pomnika por. Józefa Dambka oraz ustawienie ich przy szkole w Gołubiu.
  W pełni poprawili swój wizerunek obywatelski i patriotyczny.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Co tak zdenerwowało wrogów Pamięci Narodowej? Może to, że przypomiano na tym formum, że Niemcy po prostu mordowali ludzi w czasie II wojny. Małgorzata, jako córka Niemca- co sama przyznała wcześniej- powinnna raczej wstrzymać się z komentarzami jak Polacy powinni czcić polskiego oficera, który został zastrzelony przez gestapowca.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Jaką siłę ma prawda? Dambek to mocarz- wg opinii wygłaszanych na tym formu. Sam jeden wszystko załatwia i wszystko pisze. Jego przeciwnicy powinni poważnie przeanalizować swoje zamierzenia, bo wygląda na to, że z nim nie wygrają.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Omu wielką siłę ma PRAWDA, a najlepszym dowodem jest
  niewydolność urzędów, a zwłaszcza tych wysoko postawionych,
  prawnie niedorobionych.
  Siła którą ty poważasz, wciskasz i pomnażasz to obłuda i fałsz,
  sam widzisz jak trudno wcisnąć ludziom kit, to ze jego ochrona z nieba nie pochodzi widać że wszystkim szkodzi.
  Który z tych rzekomo obrońców krzyży się jeszcze bardziej poniży.
  Sprawcy i ich adwokaci po tylu przewałkach Prawa chcą dalej
  przemawiać z ambony i opowiadać swoje androny, prawi i rzetelni?
  ...ot jacy zasadom wierni, teraz im pozostaje w Katedrze Oliwskiej z ambony opowiadać baje!....dla spokoju i dobra wszystkich
  trzeba krzyż dambowy czcić bo Pan Bóg zacznie się mścić!
  Manifestacje nielegalne też zalegalizują bo sumiennie Prawo respektują
  może jeszcze jak dobrze pójdzie Katedrę zrewitalizują.
  ...a tych którzy inaczej Prawo pojmują zadepczą, pohańbią i oplują
  potem w spokoju ducha znowu pod publikę komunię przyjmują.
  Owce i barany im bardzo pasują, święte krowy chciałyby swojej odnowy, z pogwałceniem praw ludzkich i boskich.
  MY się nie damy , swój rozum mamy Prawa do Prawdy i Prawa do Prawa dla wszystkich maści i obcji , żądamy!

  To nie jest wojna z dambkiem , to jest postawa dot.ochrony zasad
  i wartości , tamta strona je łamie łącznie z odgrażaniem się w liście z piekła rodem , że ruszy groby przodków, sam Dambek znaczy NIC.
  ...jak twierdzisz na tym forum nie pisze ,jeżeli nie to tym gorzej dla niego rzekomo walecznego, mocne postacie tu były z CHojnic z Gdynii
  przybyły Kozak, ten nawet memorandum do Sejmu kierował, a dambek
  co w dziupli do tej pory się przechował?
  Wrogiem Pamięci jest ten , który fałsz święci!
  ...Pamięć Narodową natomiast promują sprawcy i oprawcy 10-letniej
  okupacji sprawcy lewej rewitalizacji wciskając nam swoje muły kity
  dotyczące rzekomo nadzwyczajnej racji.
  Ciągu przestępczego autorom,recydywistom aktywistom i szalonym
  piekielnym listom się wydaje że gawiedż wszystko połknie!
  O NIE!

  do xxx
  masz rację trzeba czcić pamięć bohatera każdego pod warunkiem , że
  nie jest promowana kosztem podatnika polskiego i nie wynoszona
  w postaci pomnika rewitalizowanego na działce prywatnej Trojanowskiego i jeszcze przez
  kompetentne żródła jak IPN potwierdzonego,czczona na działce
  w wyniku pobicia ciała ludzkiego i nie w interesie rzekomo gryfa pobożnego w KRS-e sfałszowanego!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  tak sfałszowanwego....
  Panie Marszałku , Prokuratury wszystkich instancji, Ministrze Sprawiedliwości, Starosto jesteście w posiadaniu pełnej wiedzy w tym zakresie, a to dzięki dokumentom dawno w waszych biurach zdeponowanych i dawno przekazanych, przez wasze biura podawcze
  potwierdzonych.
  Kto czyta nie błądzi i po omacku nie rządzi!
  ...biskup nie otrzymał może jak w stylu ks. Jankowskiego,bez wiedzy
  wszystkiego może poprzeć gryfa dambkowego , nic dziwnego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Henia nie ma racji. Siedzi w głębokiej ciemności i tylko ciemność widzi. Nie wie co to prawda, a co fałsz, dlatego popiera kłamstwa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jak ,a to było jeszcze tak.
  Starosta nie wykonał z racji nadzoru nad stowarzyszeniami w wyniku
  wyroku Sądu Kartuskiego , którego to sprawy dotyczyły łamania statutu
  przez prezesa Dambka idola twojego, wyroku Sądu wydanego przez prezesa Sądu Kartuskiego tego poprzedniego nazwiska nie pamiętam Nowickiego czy Nowackiego, potem już krótko w Sądzie pracującego.
  Od ciemności ku jasności!...a ty ciągle jak, jak , jak?....myśl!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Henia nic nie rozumie, albsolutnie nic, zero.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # na czytanie heni szkoda czasu

  niech sama zachwyca się swoim pustosłowiem i ma poczucie pełnienia misji. Jest w ścisłym związku z Tarotem i Tarot kieruje jej życiem i wpisami. Musi walczyć z Krzyżem, bo musi, puki nie odwiedzi egzorcysty. No moze zacznie od wizyty u psychiatry.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  No dobra kolesie w stresie, teraz nie henia tylko Tarot pyta,
  przypomnijcie do kloników pytanie tylko nie stosujcie uników, na kiedy wyznaczono w Sądzie Okręgowym w Gdańsku termin rozprawy dotyczący
  nadużycia władzy przez Wojewodę Karczewskiego i Komendanta
  policyjnego grona skrupulatnie pilnującego działki Trojanowskiego,
  grona Jego działkę okupującego, przy pomocy policji i rozkazie tego pierwszego.
  ...przy okazji powiedzcie mi czy na jakimś urzędzie ktoś widział byłego prokuratora kartuskiego niejakiego Malinowskiego?...i czy dalej pobiera
  profity z budżetu państwowego.
  ...a może pamiętacie daty kolejnych wyznaczonych rozpraw
  dot. nielegalnej manifestacji, Tarota nie da się oszukać!...henię
  próbujecie pisząc bzdet na bzdecie, nie tylko mnie!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...przy okazji dajcie znać Marszałkowi i Biskupowi!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Kloniki , popatrzcie ilu ludzi z naszego woj. pomorskiego złamało publicznie Prawo dla idola twojego i kompanów gryfa szemranego.
  Prawda czy Fałsz!
  ...teraz chcecie świętego spokoju ?...dla nas i was?
  Nic o nas bez nas!...zadośćuczynienia trzeba to droga do nieba, wielebny nie powie nie dobrze to wie!
  ...cyt...henia nic nie rozumie, absolutnie , nic zero,
  a ty co zrozumiałeś z tego co przeczytałeś, jeszcze nic a nic!
  Tarot to wie febra bierze cię, cholera jasna i głowa cisna!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ....a wogóle to napiszę do dyrektora ogrodu zoologicznego, aby zabrał "Jaka"
  do ogrodzenia odpowiedniego , żeby nie robił
  brukowca z portalu wojtkowego i nie kopał chłopaka niewinnego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odpust zupełny

  Henia zaprzyj się Tarota, trochę pocierpisz, ale odżyjesz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jaku , mój psychiatro zanim zwariuję zaspokój moją ciekawość , dlaczego w/w Prezes Sądu Kartuskiego przestał nim być kto mu nie dał żyć?
  ...i dlaczego doktora Trojanowskiego publicznie pozbawiano pracy Jego ,
  na lewej manifestacji bez prawa i racji na oczach niejednego pacjenta w chorobie umysłowego?...ot tak dla widzi mi się własnego!
  Zajmij się merytoryką , a nie Gośką i Henryką!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Odpust zupełny cię może czekać jak przestaniesz zwlekać , więc nie zwlekaj!...czyń zgodnie z sumieniem i pokornie czekaj.
  i od prawdy nie uciekaj
  Nie bądż zażarty dawno wypadły ci z rąk twoje karty i asy z rękawa. macie publiczny problem i to z tematu PRAWA!...ot pomorska enklawa!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  To taki krótki rys historyczny, skrupulatny i merytoryczny!....
  ...urzędowo dziedziczny!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Heni

  Najlepiej pytać u źródła. Popytaj Trojanowskiego, dlaczego kupił działkę w sasiedztwie z kwaterą pomnikową i jak to załatwił z wójtem Dawidowskim. A ponadto: jakim czarem osobistym zapłodnił twoją wyobraźnię i zabrał ci czas, który tracisz na bezowocna obronę jego interesów. Czy z jego strony nie jest to egoizm. Masz córki i starego konkubina i im winnaś się oddawać i poświęcać.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Stara śpiewka , przeszkadza ci Gośka , Henia i Drewka.
  ...no oczywiście INNI jak my niewinni.
  478 post mija a ty uwijasz się jak żmija, dobra, dobra to jest już niezła Kobra, TV kryminał popularny, z poprzedniej epoki ma swoje scenariusze
  i wizje przetrwania w interesie waszej złotej kwoki.
  Od Henii!
  pierdoły swoje przestań pisać mi,
  niech ci się obca działeczka
  więcej nie śni.
  Jak tam twój idol dambek, dlaczego zawłaszczył sobie dzieci i matkę dzieci Jego
  sekretarza gryfa waszego ze struktur przez dambka wyrzuconego
  na podstawie czego , widzi mi się dambkowego?
  ...co to za drużyna , która na prawo się wypina, podstawili dokumenty
  w KRS-e i teraz pierdoły piszą i robią bo są w stresie.
  Dlaczego nikt do tej pory nie chce porównać fałszu z oryginałami
  porozmawiać ze świadkami i dowodami.
  Tylko umorzenia, na podstawie braku dochodzenia, jak myślisz dlaczego, a no w interesie sprawców i oprawców i to niejednego.
  Jak myślisz to wszystko co się wcześniej stało i to potem to co na naszych oczach się publicznie działo można akceptować i pod nielegalnym krzyżem świętować i helkopter angażować i to na koszt podatnika harcować?
  Sąd Kartuski w sprawie statutu udowodnił , że zostało złamane Prawo i statut, dambek zachował się jak prywaciarz.
  Jak można traktować poważnie stowarzyszenie , które łamie własne statuty i prawo nas wszystkich obowiązujące, dopóki się tego czegoś nie zdelegalizuje jeszcze niejednemu krwi napsuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Henryka rozwija się jak komunizm, w którym też podstawową metodą dialogu społecznego - było zamykanie przeciwników. Komuniści też ciągle byli zadowoleni, na wszystko znali odpowiedź, żadnych argumentów nie przyjmowali, ufając w swoja nieomylność i przegrali.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...jakim czarem osobistym , Onufry jeden z klonów czaruje gwałtem!
  zwiastun przemocy, wypisz wymaluj tak to się dzieje, niepotrzebne
  nadzieje.
  Mija 479 post , ciężka artyleria strzela ślepakami, brak uznania
  dla waszego patriotycznego-idiotycznego kazania!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # henia- bis

  henia purtk czy tarot ci dyktuje bajdurzenia i kogucie pienia. Mozesz sobie pogdakać na swoim płocie i w swoim ogródku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Komuniści byli zadowoleni podobnie jak ty ze swoich czynów i kazań
  Wypisz , wymaluj obrazy charakterologiczne takie same, żyć zgodnie
  z Prawem nie potrafisz więc nie pchaj się na afisz.
  Prawo ci przeszkadza bo swój nos wsadza i twoim intencjom przeszkadza.
  ...twój nick Jak , jest imieniem twojej bezradności!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Henia powinna się koniecznie zająć czymś innym, ta sprawa Ją przerosła, tak jak przerosła Wojtka, któremu zepsuła urlop. Poszedł chłop po rozum do głowy i zajął się wykroczeniami drogowymi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Rozmowa z tobą klonie jest próżna i pusta
  bo mądre pytania zamykają ci usta!
  z bredniami stanowczo przesadzasz
  i nie zauważyłeś jeszcze że tylko ze mną gadasz!
  Inni już dawno twoje dyrdymały zignorowali
  bo z kimś takim nie będą gadali
  ...mały ludż!
  nie marudż!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Naiwna henia

  Szkoda czasu "gaworzyć" z Henią. Kiedyś i ona zmadrzeje lub ją rozumu życie nauczy...Zagospodarował ją Trojanowski nie na żarty. Całkowicie za jej stan ducha, psychikę i utratę czasu i jednak zdrowia ponosi odpowiedzialność. Chyba to jednak miesci się w zakresie manipulacji ludzką nieświadomością...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # henia, bądź pa

  Nie czytam od dawna Henryki bzdur i ....nadal każdy, ktoby czytał i pisał- traci czas. Niech pisze SOBIE, A MUZOM!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Szanowni internauci, nie ignorujcie tak całkowicie Heni. Trochę empatii dla zagubionego, słabszego człowieka. Odezwijcie się do Niej po ludzku.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  No proszę, nie minęło pół dnia od diagnozy jaką wystawiłem Dambusiowi i wszystko co napisałem w kolejnych postach potwierdził co do joty!
  1. Znowu rozpoczął ze sobą polemikę pod różnymi nickami - co jest jak wspomniałem klasycznym rozdwojeniem jaźni. Dziś Dambuś podpisał się już jako: Diagnoza dla Wnusia, Jest dobrze, będzie lepiej, xxx, omu, na czytanie heni szkoda czasu, do heni oraz Jak17 :)
  2. Powiedziałem, że ma schizofrenię co objawia się m. in wytykaniem innym swoich przywar: w poście "Diagnoza dla Wnusia" zarzuca podszywanie się pod miom nickiem Trojanowskiemu, dwom osobom polecił badanie lekarskie (Trojanowskiemu i H. A.) - podświadomość szepcze mu, że tego sam potrzebuje.
  3. Dwukrotnie zdążył wspomnieć o "Krzyżu" i walce z nim. (Zapomniałem w poprzednim poście napisać, że obsesję ma także na temat tarota i wróżenia z fusów - dziś po raz kolejny z tym wyjechał jakby to miało ścisły związek z tematem artykułu:)).
  4. Do mnie o czym już pisałem zwraca się per wnuczuś, a do Henryki Antczak per henia.
  5. Wyskakuje jak filip z konopii kompletnie nie na temat np. cyt: "Co tak zdenerwowało wrogów Pamięci Narodowej? Może to, że przypomiano na tym formum, że Niemcy po prostu mordowali ludzi w czasie II wojny."
  6. O sobie pisze w trzeciej osobie (sic!)
  Dziwię się Heni, że ma siły i chęci z tym obłąkańcem debatować.

  Ps. Połechtałeś moją próżnąć Dambulku przypisując moją skromną diagnozę dr Trojanowskiemu. Pewnie tego nie pojmujesz, ale każdy kto czyta twoje wypociny z łatwością zauważa to samo co ja. Tak czy owak możesz liczyć na dalszą darmową konsultację. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  No i jeszcze ten wpis:

  "Jak17

  Szanowni internauci, nie ignorujcie tak całkowicie Heni. Trochę empatii dla zagubionego, słabszego człowieka. Odezwijcie się do Niej po ludzku."

  Zamiast Heni wpiszcie Dambka i macie pełen obraz tego co w nim siedzi :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do wnuczka !
  Siły jeszcze mam gorzej z chęciami, ale za to motywację mam dobrą , otóż swoimi wpisami przypominam tym świadomym i tym nieświadomym i tym historykom magikom rys historyczny jaki towarzyszył sprawców wybrykom, żeby ludzie pełną prawdę znali, żeby kaliber spraw właściwie oceniali i wątpliwości skrupulatnie posprawdzali.
  Informuje ,że treści przeze mnie pisane są udowodnione i przez nich cały czas udawadniane, dokumenty o których tu pisałam w konkretnych urzędach przetrzymywane.
  Internauci mili sami na własne oczy, ciąg przestępczy zdarzeń na żywo też śledzili.
  Podejmowanie rozmów z adwokatami czy też sprawcami tej Kobry to sposób dobry na przypomnienie , rzeczywistej pamięci odświeżenie, pamięć nie idzie w las tylko w nas.
  Zcalenie wszystkich wątków bez wyjątków to kryminał stulecia
  dlatego tu niejeden klon próbuje zrobić z nas śmiecia.
  Gdyby oni się tak bezczelnie nie odzywali i nie prowokowali , państwo
  połowy prawdy by się nie podowiadywali.
  ...ostrzegałam ich , że dla ich dobra powinni milczeć , ale oni swoje
  reprezentowali zwierzęce nastroje.
  ...teraz zapewne niejeden żałuje ,że henia na portalu się rozgaduje.
  Pozdrowienia dla Wnuczka i innych cierpliwych i niewinnych.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Henia z żadnego człowieka nie mam ochoty zrobienia "śmiecia", z Ciebie też nie.Nie bądź aż tak krytyczna wobec własnej osoby. Bierzesz wszystko zbyt osobiście. Nie jesteś główną osobą tego dramatu, ale tylko tłem i świecisz odbitym światłem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co do Dambula

  wśród oponentów widzi chorych, wymagających wizyty u psychiatry, siebie uważa za zdrowego. Każdy kto obserwuje jego zachowanie, wypowiedzi, te bzdury o bohaterze rodzinnym, to widzi, że jest to typ głęboko zaburzony. Baron Muenhausen przy Dambulu, to mały Pikuś. Przepraszam, pan Pikuś.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do xxx

  To nie jest dramat tylko farsa, rzeczywiście głównym jej bohaterem jest Romek z Gdyni i truchełko jego wujaszka, któremu nie daje spokoju tylko wyciąga go na światło dzienne żeby wszyscy się dowiedzieli, jaki to był drań.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do obłąkańca

  Od kiedy to cham poucza kobiety, skąd ty się taki wyrodziłeś, z jakiej jesteś bajki? Brakiem wychowania i hołociarstwem wybijasz się ponad miarę na wszystkich forach, które próbujesz obstawiać. Kompromitujesz się dziadu. Jak mówi twój guru "spieprzaj dziadu".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  iksie!
  moj cyt....tu niejeden klon próbuje z nas zrobić śmiecia......
  ...to jednak przyznałeś się , że jestes klonem!
  ...pozatym jest tu kilku ojców chrzestnych własnych klonów, skąd wiesz , że miałam na mysli ciebie?Przecie , że nie jestem główną osobą tego dramatu, jest nią
  Jezus Chrystus, który stał się kiedyś człowiekiem i jego owieczki z których chce się zrobić baranów!...który za nas cierpiał rany!
  Klony udają , że interesie Jego i naszego istnienia zgodnie z prawem działają, ja świecę , a ty gadasz w ciemnościach
  jak pan na piekielnych włościach.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do poprzednika masz rację pod względem opinii psychiatrów to może być farsa, z Dambkiem w roli głównej wraz z kumplami
  klonami , parlementarzystami i nieudolnymi urzędasami.
  Plejada gwiazd!
  Pozdrawiam

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Ojcowie chrzestni i klony , ironią losu jest to , że tylko wy sami przyznajecie sobie rację na prawie 500 wpisów, ot sukces drewnianych kołków!
  cała prawda całą dobę!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odliczamy..

  498 komentarz..

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odliczamy...

  499 komentarz i uwaga...!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odliczamy...

  500!!! Sto lat, sto lat :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Heniu, Wnuczku!

  Co myślicie o mojej propozycji?

  Załadować helikopter Szczygłem-Smigłem, Arciszewską, Jakiem-Nijakiem i jemu podobnych, Kozakiem-Maślakiem tudzież całym tym majdanem i... wysłac na księżyc celem założenia nowej kolonii krzyżem patriotycznej.

  Pozdrawionka dla Was przesyłam,

  Gośka

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Witam Gośka dobrze , że na 100 lat zdążyłaś!...chyba w tej intencji też toast wypiłaś!...bo jak nie to oni zawsze lepiej wiedzą i Ci dopowiedzą , ciągle na czacie siedzą.
  Propozycja godna do przemyślenia , ale najpierw musi dojść do zadośćuczynienia, a potem masz rację już bliżej do gwiazd, no i przyzwyczajenie do jazd!
  Pozdrawiam henia , do usłyszenia!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ma być 700 postów i basta

  czy ktoś tu jeszcze cokolwiek czyta i cokolwiek się orietntuje w sytuacji, nie rozumiem Gochy o co właściwie jej chodzi, bo wynika z tego wszystkiego, adwersarzem Gochy i innych jest R. Dambek, nie mnie oceniać kto ma racje, ale nie rozumiem o co tu chodzi, bo przecież żadna debata historyczna tu się nie toczy, więc po co ten dym i po co ten ogień, ale piszcie dalej i tak was nikt nie czyta
  buahahhahahah

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do p.Małgorzaty

  To juz było kiedyś w innej wersji, bardziej oszczędnej, bilet w jedną stronę na Kamczatkę dla całej tej cywilbandy. Wtedy produkował się również ostro niejaki Kozak, nazywając siebie "posłem Kozakiem" i żądając tytułowania siebie w ten sposób. Żenujące towarzystwo dziadowsko-pisowskie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Posłuchaj Winterowa,

  Chociaż przed pierwszym wrzesniem zamilknij Winterowo, albo napisz, czy w gliwickiej prowokacji twój Fater nie uczestniczył. Nie masz prawa wtykać nosa do polskich zołnierzy i polskiej historii. I dziw, ze znajdujesz w henryce, mającej się za polską obywatelkę przyjacielską nasladowniczkę.
  Zamilknij chociaż w miesiacu sierpniu, gdy Warszawa walczyła ze Szwabami. Jesteś pozbawiona kultury i ogłady. Takich ludzi nazywa się infantylnymi osobnikami.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Adwokat względnie uczestnik ciągu przestępczego zdarzeń
  staje się jak zwykle ciałem opiniotwórczym, wiesz bracie , że za takie pomówienia może cię spotkać coś do przewidzenia,
  możesz być zmuszony szanowny panie pojechać na Temidy wezwanie, twoje wpisy podlegają ocenie PRAWA.
  Kobiety znieważa pseudopatriota, historyczna marnota.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Zupełnie w stylu autorów listu z piekła rodem , z kopytami w czyjeś życie, zdeptać , zadeptać nawet groby przodków ruszać, ruszyli
  jednego Józefa wuja prezesa gryfa pobożnego, no i co wyszło
  z tego!!!!
  krucjata!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do poprzednika!
  Wiesz dlaczego żadna debata historyczna się nie toczy,
  bo wszyscy przejrzeli na oczy, ktoś musi przełknąć tę żabę, a ztym jest problem, zaraza a szczepionek nie ma wielowątkowa Kobra,
  i przyszłość dla niejednego polityczna niedobra!
  U ludzi którzy wypracowywali ten system przez lata prawda
  bokiem lata!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Małgorzata znów przemówiła jak zwykle z wdziękiem właściwym swojej nacji. Tak w wysiedlaniu to Ty może byś się zrealizowała, tylko uwzględnij, że Ciebie jednak nie wysiedlono.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Świetny pomysł Gosia. Chętnie im paliwo zasponsoruję i osobiście zatankuję - tak żeby się wznieśli chociaż na kilometr (potem niech się sami martwią, he he). Dambulo się z Twojej propozycji chyba nie ucieszył, bo znów coś bredzi od rzeczy. Weź sobie starcze melisę, albo zioło przypal - to cię uspokoi... Z Powstaniem Warszawskim mi tu nie wyjeżdżaj, bo jak słyszę o Borze-Komorowskim to mi się z twoim krewnym mordercą kojarzy. Obaj wysłali na rzeź tysiące młodych ludzi i gówno osiągnęli.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wnuczek

  nie interesują mnie wasze kłótnie, ale naucz sie gówniarzu szanować historie i nie porównuj Powstania Warszawskiego z J.Dambkiem. Nieuku nie słyszałem, żeby ktoś kogoś specjalnie wysyłał na śmierć, w czasach II wojny światowej nie było takich tępaków jak ty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Miło poczytać o radości Wnuczka, Heni i Gosi. Cieszą się jakby Ich zamierzenia się spełniały. Może Oni też cały czas byli przeciw Trojanowskim, a tylko dla niepoznaki pisali co innego, cwane bestie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Malgorzata A. Winter-Walker

  Jaku-Obojniaku,xxx i Głuptaku tudzież Gwałcie Onufrzaku i cudowny Buhahhaciaku,

  Miernota waszej głębokiej myśli was przerasta, a wasze kretyńskie insynuacje i pomówienia mogą was samych doprowadzić do obłędu. Zalecam wam tabletki na przeczyszczenie, bo może dzięki nim wyklarują się wam wasze myśli.

  Niestety, wasze mózgi nie znajdują się tam, gdzie dla większości narodu przewidziała to natura, zatem tabletki na przeczyszczenie powinny rozwiązać wasz problem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "@wnuczek"

  Nie nazywaj mnie gówniarzem jeśli nie wiesz do kogo się zwracasz prostaku. Profesor się odezwał, co chyba do szkoły w ogóle nie chodził - cyt. "Nieuku nie słyszałem, żeby ktoś kogoś specjalnie wysyłał na śmierć, w czasach II wojny światowej...". To jakiś żart? W lesie przez ostatnie 60 lat mieszkałeś, że nie słyszałeś np. o Katyniu, Oświęcimiu, Stutthofie? W jednym przyznam Ci rację, że porównanie Dambka do Bora-Komorowskiego było niezbyt trafne. Pierwszy zdrajca i morderca, a drugi romantyk i patriota. Obaj mieli jednak wspólną cechę - głupotę, która doprowadziła do bezsensownej śmierci tysięcy Polskich Patriotów. O J. Dambku nie warto wspominać, a o gen. T. Borze-Komorowskim historia mówi, że nie osiągnął żadnego z zakładanych celów, za to Hitlerowi dał pretekst do zniszczenia W-wy.

  Wnuczek

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Ty się Dambulku za cenzurę nie bierz. Znieważyłeś na tym forum i nie tylko tylu ludzi, że powinieneś za to dawno gnić w pierdlu. Co cię ubodło w błyskotliwym dowcipie Małgosi, że masz móżdżek w tylnej części ciała? Przecież to święta prawda!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  A ja Ci życzę Małgorzacie, Heni i Wnuczkowi tyle dobrego, co Oni mi - złego.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do "@wnuczek"

  nie porównuj Katynia, Oświęcimia i Stutthofa do Powstania warszzawskiego i działań eksterminacyjnych debilu, nie doszło to jeszcze do twojej ciasnego umysłu, że rozkaz, który mógł mieć złe konsekwencje w skutkach to nie to samo co planowana eksterminacja, nie popisuj się juz swoja głupotą ok, tylko się kompromitujesz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzednika

  Sam zes debil i nieuk, dambek wysslal na smierc ludzi wlasniedo Stuthofu, a powstanie tez nic dobrego nie przynioslo tylko smierc i zgliszcza. po tych wyzwiaskach widac jakie z ciebie dno

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JOHN BORRELL

  CZY pAN WIDZI JAKIE FORUM ANTYPOLSKIE STWORZYŁ PANA WYBRANIEC W POLSCE ? CZY PANU JAKO OBCOKRAJOWCOWI TEŻ POLSKA I POLSCY POLSCY BOHATEROWIE SIĘ NIE PODOBAJĄ? JAKOŚ NIE WIDZĘ I NIE SŁYSZĘ, ŻEBY PAN ODCIĄŁ OD POCZYNAŃ DREWKI.
  JAKOŚ SERCE PANA Z TEGO TYTUŁU NIE BOLI, ZE SPROFANOWANY ZOSTAŁ KRZYŻ KATOLICKI I ZNISZCZONY POMNIK POLSKIEGO BOHATERA, A OBROŃCÓW kRZYZA I POMNIKA UCZESTNICY FORUM, ZA PRZYZWOLENIEM REDAKTORA DREWKI TERRORYZUJĄ SFORMUŁOWANIAMI: ZUTYLIZOWAĆ, WYSTRZELIĆ NA KSIĘZYC, WYSŁAĆ NA KAMCZATKĘ, A POMNIK ZBESZCZEŚCIĆ FIZJOLOGICZNYMI ODCHODAMI. nA POLSKIEJ ZIEMI JEST DUŻO MIEJSCA DO ZAMIESZKANIA RÓWNIEŻ I PRZYBYSZOM TAKIM, JAK PAN. LECZ RZADAMY WSPÓŁDZIAŁANIA ZE SPOŁECZEŃSTWEM. W DANEJ CHWILI LUDZIE STOWARZYSZENI W PLUCIU NA POLSKIEGO BOHATERA, ZA PRZYCZYNĄ TROJANOWSKICH NIEGODNYCH CZYNOW ZASŁUZYLI NA ZAINTERESOWANIE SIĘ SAMYM ABW. jEST PAN PROTOPLASTĄ eXPRESSU I OSOBA, KTÓRA NAMASCIŁA wOJCIECHA DREWKĘ, I TERAZ TAKZE PAN ODPOWIADA ZA ZAMĘT MEDIALNY, JAKI EXPRESS JESZCZE ZA PANA CZASU, JAKO WŁAŚCICIELA SIAŁ MEDIALNE KŁAMSTWA I NADAL TO CZYNI. ŻYCZĘ PANUPOMYŚLNOŚCI NA POLSKIEJ ZIEMI.hm

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Ależ Panie Jaku-rozmnożony Wieloraku,

  Jak już wcześniej pisałam, życzę tobie/wam powodzenia, szczęścia i spełnienia marzeń w życiu osobistym. Tak ma to pozostać.

  Natomiast, jeżeli chodzi o wasze opinie wyrażane na forum publicznym: pełne nienawiści, zagmatwane, zajadłe wypowiedzi, perrory, pomówienia wyssane z palca i oparte na niewiedzy, tudzież bluźnierstwa oraz straszenie Apokalipsą powinny być kontrolowane. Absolutnie nie zalecam cenzury w waszym wypadku, ponieważ dobrze jest wiedzieć jak kształtują się wasze procesy myślenia i działania. Wasza logika jest bezcenna! Jedynie, dzięki i na podstawie wiedzy dostarczonej przez was samych, o was samych, zalecam tabletki na przeczyszczenie. Miejmy nadzieję, że osiągną porządany skutek.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kretynie co piszesz do John'a Borrell'a

  Jesteś totalnym, żałosnym idiotą, któremu fałsz megafonu kretyńskich polskich, pseudo-patriotycznych hasełek uderzył do głowy.

  Nic nie wiesz o podstawowej etyce i uczciwości człowieka.

  Panoszysz się tutaj jak wesz na grzebieniu i nie zamierzasz zażyć środków na przeczyszczenie, które ci zaleciłam. Zażyj, może ci ulży.

  MAW-W

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzato,Ciebie nikt o radę nie pyta. Jeżeli zaistniałaby taka potrzeba to zwróciłabym się do osoby mądrej i roztropnej, a nie do Ciebie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do hm

  Zrzucanie odpowiedzialności na media i internautów którzy się wypowiadają dowodzi totalnej ignorancji i zaślepienia. Sprawa jest prosta: zasialiście wiatr i teraz zbieracie burzę. Może przypomnieć kto rozpoczął harce w Gołubiu, kto zamiast się dogadać urządzał jakieś protesty, komu zależało na robieniu zadymy, kto nielegalnie postawił krzyz? Sobie pogratulujcie dyskusji na temat Dambka i jego faktycznej roli.To wszystko dzięki wam!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  "Harce" te rozpoczął Trojanowski niszcząc w Gołubiu w dn. 8.09.2007r. Krzyż i Pomnik, poświęcony pamięci por. J. Dambka. Wszystko co zaistniało potem, to skutek tego zniszczenia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paragraf pod rozwagę

  Policzcie sobie Siebie na palcach. Do pięciu nie zliczysz!
  Nie potrafisz jedna z druga, a drugi z drugim zapytać Trojanowskich co im wadzi Krzyz nad jeziorem Dąbrowskim? A przedtem po co kupowali zięmię z Krzyzem i Pomnikiem, jeśli od zakupu im wadził? Jakimi metodami psychiatra działał na wójta Dawidowskiego, że "niby" on nie swoją własność, a społeczną i narodową Pomnik i Krzyż zobowiazywał się zabrać z zasiedziałego miejsca, wieloletniego usytuowania. Musi, już chyba uzdrowiony, wójt publicznie fakt uzgodnień przed Sądem wyjasnić! Jakim prawem i na jakiej zasadzie występuje Trojanowski i wy pospołu przeciwko Marszałkowi, władzom gminnym, powiatowym, Stowarzyszeniu, Rodzinie Katyńskiej, Sybirakom o zaprzeczenie przeznaczeniu pięści polskiej ziemi dla upamiętnienia polskiego czynu zbrojnego przeciwko najeźdźcy? Czy macie sentymenty do gloryfikacji faszyzmu niemiecko- hitlerowskiego w sercach i czynach? Jakim prawem zniewazacie rodzinę Dambków, obrzucając epitetami, fałszywymi pomówieniami?
  Dlaczego na tym forum dopuszcza się teksty obsceniczne i wulgarne ,profanujace Krzyż katolicki ekstrementami? I tu macie do poczytania cytat z kodeksu karnego, który na gęsto przekraczacie; zapis art.256kk " kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolnosci do lat 2".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jak17 i jemu podobnych

  Was też o radę nikt się nie pyta, mało tego, nikt nie pozwolił wam bluźnić i wycierać sobie wasze brudne łapy w rzekomo patriotycznym ferworze, gdzie chamstwo, pomówienia i kłamstwa oparte na waszej bezdennej głupocie mają nabierać prawomocnych faktów. Obrażacie wszystkich uczciwych ludzi. W swojej zaślepionej nienawiści głosicie kłamstwa i rzucacie obelgi na każdego przyzwoitego, uczciwego Polaka.

  Jeżeli liczycie na to, że przekrzyczycie Express Kaszubski i związanych z nim samodzielnie myślących ludzi to jesteście w błędzie!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sedno sprawy

  No to powiedz, wychyl się kto za Expressem stoi. I tu juz jesteśmy w domu. Nie Wojtek nadzoruje Express i forum.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Przyzwoity, uczciwy Polak szanuje polska historię i szanuje pamięć o Tych, co oddali życie za Jej wolność.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "Paragraf pod rozwagę"

  Jedyną osobą na tym forum, która łamie przytoczony paragraf jesteś TY Romanie Dambek. Wielokrotnie nawoływałeś do rasizmu wytykając Pani M. W.-W. jej niemieckie pochodzenie. Kodeksu karnego nie starczy żeby pomieścić Twoje występki. Od profanacji krzyża, zagrabienia cudzej ziemi, fałszowania dokumentów na pomawianiu i bluźnierstwach kończąc. Nawet przodka wyciągnąłęś z grobu dla swoich podłych przyziemnych celów. Będziesz spijał pianę którą nawarzyłeś dopóki nie odkupisz swoich grzechów. Nie myśl, że ktoś uważa Cię za świętego tylko dlatego, że wycierasz sobie pysk Bogiem, patriotycznymi formułkami, krzyżem czy Sybirakami. Dla mnie jesteś, byłeś i będziesz zwykłym łajdakiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kopia wpisu Winterowej- ekstraantypolski

  Kretynie co piszesz do John'a Borrell'a

  Jesteś totalnym, żałosnym idiotą, któremu fałsz megafonu kretyńskich polskich, pseudo-patriotycznych hasełek uderzył do głowy.

  Nic nie wiesz o podstawowej etyce i uczciwości człowieka.

  Panoszysz się tutaj jak wesz na grzebieniu i nie zamierzasz zażyć środków na przeczyszczenie, które ci zaleciłam. Zażyj, może ci ulży.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zausznikowi Winterowej

  Winterowej nikt nie wytyka niemieckiego pochodzenia. Ona sama o tym pisze. A co dziwo po polsku pisze i wystepuje przeciwko polskim bohaterom. jakoś polski chleb z polskiej roli nie zobowiazuje jej do lojalnosci wzgledem polskiego narodu. Tak to formułuje i wysmiewa polski patriotyzm...A kim ty jesteś i jaki jesz chleb, kto ciebie sponsoruje....

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  W "Kopii" Malgorzata się zdradziła, że nie zawsze występuje pod swoim nazwiskiem. Sama na tym formu kiedyś wpisała, że Jej Ojciec był Niemcem. Co robili Niemcy w czasie II wojny-wymordowali pół Europy - to jest fakt historyczny, znany i nigdy nie był tajemicą.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Polskie uczucia patriotyczne są Małgorzacie obce. Udowodniła to swoimi wpisami wiele razy. Nie rozumie polskiej wrażliwości. Z Jej wypowiedzi wynika, że nigdy Ją nie bolało jak w PRL-u niszczono polską pamięć narodową, jak walczono z Krzyżem i Kościołem Katolickim. Było Jej to obojętne, a teraz publicznie występuje przeciwko historii Polski.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @paragraf

  W takim razie musisz złożyć doniesienie "na swoich", bo czy nie jest profanacją nielegalne stawianie krzyża, czy nie jest profanacją używanie tego symbolu do agitacji politycznej? A to: "nie będziesz brał imienia pana Boga swego nadaremno" co o tym powiesz? Przecież to wyście zasiali nienawiść, bo zamiast dialogu rozpoczęliście "walkę". Teraz macie efekty i to wszystko co piszesz kieruj pierwej do siebie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Krzyż w miejscu śmierci katolika nigdy nie jest profanacją. Już wcześniej pisałam, że dzięki wrogom - mamy szansę bronić pieknej polskiej sprawy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jak17

  W miejscu śmierci? A kto umarł w Gołubiu nad jeziorem? Tylko nie zmyślaj nowej historii, bo wszyscy wiedzą, że Dambek zginął w Sikorzynie. "Dzięki wrogom" - to jest dopiero cynizm. Czyli wy cieszycie się, że jest zadyma o to wam właśnie chodziło? Ale z was patrioci doprawdy...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wszyscy wiedzą, że por. J. Dambek zginął w Gołubiu, nad jeziorem Dąbrowskim, tam gdzie stał pierwszy Krzyż. W miejscu Jego śmierci harcerze w 1970r. postawili pierwszy obelisk, a w 1994r. Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej poświęcił 6-metrowy Krzyż. W dniu 78.09.2007r. w Święto Maryjne Trojanowscy sprofanowali Krzyż-ścięli Go u podstawy i zniszczyli Pomnik.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Fraszka dla JAK17&Co

  Takie jakie,
  ósme śmakie.
  Kukuryku na patyka,
  truje, nudzi i marudzi.
  Senakotu niech spróbuje,
  miechże mu się unormuje.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pecunia nie najważniejsza

  No cóż.Wiele osób i instytucji i urzędów jest pomawianych i szarganych i za sprawą trojanowskich i ich popleczników. Ale ich przykład jest groźny szczególnie dla ich dzieci i wnuków. Też kiedyś dojrzeją i odpowiednio będą naśladować, bądź wsydzić się za przodków.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MAW-W

  'niechże' zamiast miechże (lit)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pecunia non olet

  P_olicjantka Katarzyna winna stać na straży prawdy historycznej i rodzinnej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzata doradza innym - sposoby i metody, które sprawdziła na sobie.Nie wie biedna, że wszystkie Jej dolegliwości spowodowane są Jej zakłamaną rzeczywistością.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Gocha nie dorasta Heni do pięt - w rymach częstochowskich.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jak17

  Było wielu Polskich patriotów, jest wiele krzyży i pomników, które upamiętniają Ich bohaterską walkę. Pierwszy stanę w obronie tych symboli i pamięci po tych, którzy dla Boga - Honoru - Ojczyzny oddali swoje życie. Historia i czyny kreują patriotów, a nie dobre chęci i bajki Romana Dambka. Józef Dambek był mordercą, z zimną krwią kazał zabić swojego dowódcę. Co wtedy przez niego przemawiało? Bóg? Honor? Ojczyzna? Gwałtem chcecie go przywrócić na piedestał z którego spadł podnosząc rękę na oficera WP porucznika Gierszewskiego - swojego dowódcę! Nie krzyż powinien symbolizować miejsce jego śmierci tylko szubienica.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  My chcemy godnie uczcić polskiego oficera, który walczył o wolną Polskę i zginął zabity przez gestapowca. Czy popełniał błędny - pewnie tak, jak każdy z nas, ale miał odwagę podjąć walkę, a odwaga zasługuje na najwyższe uznanie. Kwestie, związane z Gierszewskim niech wyjaśniają historycy, zwłaszcza, że Jego potomek jest chyba historykiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Recydywiści wszystkich oskarżają i obrażają nas pan Borrella i Wojtka szargają a sami tyle udowodnionego bezprawia za uszami mają no i nielegalnym krzyżem sie zslaniają.
  Ten pochodzący z rewitalizacy przed szkołą stojący teraz nie zauważają, krzyże jak zabawki traktują i wten sposób
  Gryfa pomorskiego promują, Prawo ignorują , kamery w sądach
  atakują,Marszałka i biskupa w swój ineres wciągają, za kogo oni ludzi mają.
  Niewątpliwie bezczynność urzędów działania te wspomaga,
  gdzie jest urzędów powaga?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obrzydliwy wpis

  ...i swoją trescią i ohydztwem bardzo przypomina wpisy Gekarczyka, kapitana z awansu ZBOWIDU. Śmie poniewiarać postać por. J Dambka, a uzależniony jest od doktora Trojanowskiego. Związki rodzinne, pacjenckie, czy też wspólna nienawiśc do polskich bohaterow i katolickiego krzyża to wspólny mianownik dla ich medialnego krzyku:
  "....z wypowiedzi polskiego "patrioty" w cudzysłowie- na forum, pare linijek wczesniej! WSTYD I HAŃBA DEKARCZYKOWI I JEGO NASLADOWCOM PO WSZE CDZASY! nARÓD I SPOŁECZEŃSTWO gOŁUBIA TO ZAPAMIĘTA. a MOJE ARCHIWUM TEŻ TO PRZECHOWA, A W INTERNECIE JUZ POLECIAŁO.SKARLAŁY UMYSŁ, WYRODNE SERCE!!!!
  "Józef Dambek był mordercą, z zimną krwią kazał zabić swojego dowódcę. Co wtedy przez niego przemawiało? Bóg? Honor? Ojczyzna? Gwałtem chcecie go przywrócić na piedestał z którego spadł podnosząc rękę na oficera WP porucznika Gierszewskiego - swojego dowódcę! Nie krzyż powinien symbolizować miejsce jego śmierci tylko szubienica.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  My chcemy też czcić pamięć bohaterów, ale mamy obowiązek kierować się obowiazującym prawem i działać jak należy, bez
  okupacji i lewej rewitalizacji.
  ...bez oskarżania i kombinowania we wspłópracy z urzędami spraw zwłatwiania, bez mataczenia i na bohaterów się silenia, bez lewych poświadzeń nieprawdy , doprawdy.
  ....bez lewych rewitalizacji
  ...bez wykorzystywania przez wojewodę policji
  ...bez włażenia z kopytami na prywatny grunt
  ...bez nielegalnych manifestacji
  ...bez używania helikoptera przezydenckiego , niby z jakiej racji
  ...bez listów piekła rodem swiadczących o charakterze tej okupacji
  ....bez napadów na kobiety i obrażania ich
  ....bez udziału parlamentarzystów a la szantażystów , zwalniających z pracy doktora
  ...bez wmawiania nam , że dla świętego spokoju złamie się prawo
  wodne i zalegalizuje coś co jest nielgale.
  Ten krzyż nie jest symbolem wiary, pomimo że ma podobny krształt
  jest symbolem i dowodem wieloletniego bezprawia, czy na zdrowy rozsądek można zgodnie z sumieniem coś takiego zalegalizować??????...i kazać się nam i naszym dzieciom pod nim modlić i kultywować stosowne obrzędy???????

  ...chyba , że chodzi o kultywowanie bezprawia pewnie niejednemu
  by to pasowało.

  Małgorzato ,prawdą żeś niejednego sprawcę zdenerwowała
  dlatego ta recydywa głośno na Ciebie zawarczała!
  ...to nie są partnerzy do rozmów ich poczucie wartosci
  i uczciwości to propaganda i wielka granda.
  Pozdrawiam, henia

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Nasz sprawa dotyczy godnego uczczenia miejsca śmierci por. Józefa Dambka, zabitego przez gestapowca, strzałem w plecy. To formum nie jest własciwe do rzstrzygania pozostałyche kwestii.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Trojanowski jako dyrektor szpitala publicznego, utrzymywanego z podatków- jest funkcjonariuszem publicznym i każdy ma prawo do Jego oceny. Krytyczna opinia publiczna wobec tej Osoby jest jak najbardziej uzasadniona. Tylko krytyka komunistycznych kacyków- była zabroniona.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Nie taką drogą panowie jaką wam tu w punktach przypomniałam
  dąży się do dokumentowania prawdy o bohaterach i ich czynach.
  Dokumentalistami póki co to jesteście wy sami!
  Stosowne urzędy do których mam poważne zastrzeżenia powinny
  prawdę historyczna dawno zdiagnozować niestety komuś na czymś musi bardzo zależeć na tej obecnej patriotycznej demolce.

  Tak to forum nie jest właściwe do rozstrzygania tych kwestii, te kwestie trzeba jak najszybciej uporządkować , przepisowo , urzędowo, solidnie nie perfidnie!
  ...no i zadośćuczynienia trzeba i nieuchronności kar!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do OMU

  Niech sobie powojuje ta bojówka. Tak chca uczcić i czczą rocznicę napasci Niemców na Polskę oraz rocznicznice bohaterskiej WARSZAWY W 1939 I 1944 ROKU.
  W winterowej kuriozalnej wypowiedzi o "polskim patriotyźmie" zawarte jest ich kredo. Walka z polskością na Kaszubach, postponowanie polskich patriotów z czasów wojny i teraźniejszych, gdy bronią polskich racji.
  Najazdy słowne i nie tylko na polskie miejsca Pamięci Narodowej, sianie na forum dezinformacji historycznej, mącenie opinii społecznej, podtrzymywanie niesnasek w gminie Stężyca.
  To nie jest cały bilans ich działalnosci i skutków jakie są i mogą sie zdarzyć

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Przytomny i zdrowy ROZUM ma prawo krytykować to co jest niezgodne w odczuciu jego rozumu, w tym przypadku naocznie
  widać , że Rozum nie może się wyrobić , tyle złego zdołano zrobić
  przez te 10 lat!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Ten wpis poprzednika nie wymaga komentarza sam mówi za siebie
  rozumu brak!
  ...gdyby autor miał nowotwora móżgu to ten zdechłby z głodu!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dambka

  Ty, Dambek, chcesz podważyć fakty historyczne i kłócić się z profesorami historii którzy dzieje Gryfa badali i spisali? To, że samozwaniec Józef Dambek zamrdował swojego dowódcę por. Gierszewskiego nie jest wymysłem żadnego tam Gekarczyka tylko udokumentowaną i udowodnioną PRAWDĄ. Czy w związku z rocznicą wybychu wojny i Powstania Warszawskiego mamy dać rozgrzeszenie mordercy oficera WP? Tego chcesz? Patriotyczne banialuki pasują Ci jak świni siodło. Masz przy szkole krzyż, który dla świętego spokoju ci pozostawili. Ile razy byłeś się tam pomodlić za duszę zmarłego? Zapaliłeś przy nim kiedyś świeczkę? Mówisz o tym krzyżu z odrazą i niechęcią, a to społeczeństwo ku pamięci Twojego stryjka go ufundowało - chociaż nie był tego godny. Nikt z tu piszących nie jest antypolakiem, wrogiem Kościoła, Krzyża... To Ty jesteś zakałą, która po trupach i łamiąc prawo chce udowodnić, że białe jest czarne. Za twoje zaprzaństwo po śmierci pójdziesz tam, gdzie od dawna jest Twój stryjaszek. A nie będzie to eden.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Panie doktorze Trojanowski , współczuję Panu rzesza pacjentów rośnie, patologia+epidemia=anarchia!
  ...dobrze , że chociaż trafiło na fachowca!

  Przykład z doktorem jest jednym z wielu udokumentowanych faktów w Polsce jak przy pomocy bezczynności urzędów i ich braku odpowiedzialności można załatwić obywatela, ironia polega na tym , że ów obywatel je utrzymuje, tak pełnią rolę służebną
  komuś za to potrzebną.
  ...przykładem ogólnie nam znąnym jest los Pana Kluski, czy własciciel piekarni=bankrut, który jak Jezus rozdawał chleb , niestety od swojego rzekomo prawego państwa dostał w łeb.
  ...niektórzy stosują kodeksy własne i prawdę mierzą tylko swoją miarką, przykład z naszego podwórka.
  To się ma nijak do UTILITAS i nauki Kościoła, cywilizacji łacińskiej i etyki katolickiej....no i te patriotyczne kazania, niejeden szlony przemawiał do nas z tej portalowej ambony, pana Borrella wzywał
  i na Wojtka Drewkę krzyczał łajał i ryczał.
  To jest doktryna okupantów!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  O tym gdzie kto pójdzie po śmierci - to nie decyduje żaden człowiek, nawet internauta, który wpisał sie powyżej. Martw się o swoje zbawienie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Panie Marszałku , jeżeli prawdą jest że zmienił pan swoją prawną decyzję to z ubolewaniem stwierdzam, że jest pan marszałkiem ,który sprzeniewierzył się prawu i będzie pan bespośrednio odpowiedzialny za dalszą eskalację nieprzewidywalnych jeszcze dzisiaj zdarzeń.
  Bezkarność i anarchia rodzą desperatów!
  ...zbłąkane owieczki mogą żyć w sadzie pod warunkiem wyrażenia skruchy , żalu za grzechy , zadośćuczynieniu i mocnym postanowieniu poprawy, nie wolno nagradzać złoczyńców.
  ...dasz palec , weżmie całą rękę!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Klony stańcie do alertu!
  Może zaprzeczycie temu co henia w punktach wypisała , że ta Prawda nigdy miejsca nie miała!!!!!
  Może powiecie że to nie jest doktryna wojenna, okupacja wartości, prawa i zasad ogolnospołecznie przyjętych!
  Broń w kozły i do modlitwy trza, kłamać się nie da!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Ja , Marszałek , Bisup czy Dambek możemy mieć prywatne zdanie i to bardzo różne, ale przy wydawaniu urzędowych decyzji obowiązują wszystkich podstawy prawne!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podaj nazwisko prof., który potwierdzi .

  Czy masz na uwadze nieżyjącego profesora Gierszewskiego, syna Józefa-z wyroku Sądu organizycyjnego "Gryfa" rozstrzelanego za współpracę z Gestapo? Bo chyba nie Józefa Borzeskowskiego. A zaś wnuk Gierszewskiego w randze komandora takich bzdur, jak twoje, będac wojskowym na tutejszym forum by nie wypisywał.
  To podaj otwartym tekstem imię i nazwisko profesora!!!!!Za Gierszewskiego WIECZNY POKÓJ, a wam wieczna hańba.
  Jestes służalcem hitlerka, który był wysłannikiem piekła- tak mówiąc obrazowo moze powiedzieć w przeddzień mordów narodu polskiego- kazdy, kto zzna historię i boleje nad losem zamordowanych w Spręgawsku, Piasnicy, lasach w pow. kościerskich i innych miejscach na Pomorzu. O żołnierzach wrześniowych przypominam też, Ginęli na Helu, na Oksywiu, pod Chojnicami w kampanii walk z niemieckim najeźcą. Zamilczcie - teraźniejsi "rozstrzygacze", znawcy historii. Nieprzyzwoitość macie po ojcach Volksdojczach i sąsiadach Eryki Steibach oraz Kaszubowskiego "Kasnera" i ogenta Arendta, pochowanego w Kartuzach. Moze złożycie mu wieniec z okazji 1 września. To do was podobne. Nie gardzę jednak wami, Taka wasza uroda, wiedza i uwielbienie dla mamony....

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  .....dopowiadam "święty spokój" nie ma nic wspólnego z podstawą prawną, nie jest paragrafem.
  Czy taka postawa może zażegnać wieloleni spór?...
  ...łagodnie powiedziane!
  Wieloletnią okupację i towarzyszące jej łamanie praw ludzkich i boskich!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Prawo do Prawa i Prawo do Prawdy należy się Wszystkim!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Kiedy skutek oskarża przyczynę , skutek i przyczyna pod gilotynę!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...jednym słowem "lepiej z mądrym zgubić, aniżeli z głupim znależć"!!!!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Jakie ty masz kwalifikacje do oceniania urżedników państwowych i dyrektorów szpitali. Kozaczek również pró bował oceniać w formie zapytań i interpelacji i co mu z tego wyszło? Nazywają go pieniaczem sejmowym, a po zakończonym posłowaniu czeka go pewnie niejeden proces za ten stek kłamstw i pomówień. Radzie Gminy również przysporzył wątpliwej sławy, szkalując jej dobre imię i podważając oczywiste uprawnienia. Wdszędzie widział układy i spiski, u swoich partyjniaczków tego nie zauważył.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Wpis Jaka dotyczył prawa do krytyki, a nie kwalifikacji. Trojanowski, nie myl pojęć, wykształcony przecież jesteś.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jaka 17

  Jako wybitny specjalista od ochrony zdrowia powinieneś od jutra rana siedzieć w radomiu wraz z pielęgniarkami wyposażony w plastikowe butelki i klka garści kamieni. Jako, że często występujesz na forum udając kobiety uważam, że dobrze wpasujesz się w ulubione solidarnościowe zadymki pod szpitalem. Masz w tym dużą wprawę, jak nikt potrafisz buczeć i gwizdać, a także wyć, jak powiedział prof. Bartoszewski. Włóż spódniczkę, japonki, peruczkę, ogol nogi, a wywiad masz jak w banku. Powiedz, że jako pielęgniarka nic nie zarabiasz, skoro od kilkju lat na własne życzenie nie pracujesz. Powodzenie będziesz miał zapewnione, a może i następny pomniczek załapiesz pt. Kapitan Józef Dambek bohater AK w walce z hitlerowcami o Radom.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Wykształcony to Ty może jesteś, ale występuje u Ciebie deficyt mądrości, brak jej w 100%.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Nie zamieniłbym się z tobą na nic.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Ale Ty nic nie masz, to po co wyjeżdzasz z zamianą, a poza tym właściwy czas sie szybko zbliża.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do omu

  Durnia zaczepiłem, a kontynuować jałowej dyskusji nie zamierzam. Zgłoś się do specjalisty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sekciarz omu

  Nadchodzi czas wielkich przemian, wizjoner go dostrzegł, że idzie odmiana. Dambek zostanie generałem zakonu cepów jeziornych. Najwyższy czas nadchodzi, to czas rekolekcji w sekcie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu " Do poprzednika"

  No dobra, to co z tą zamianą?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wysokich lotów Trojanowski!

  Ale poruta, na całej linii. Trojanowski pękł Nie ma siebie za specjalistę...odsyła po poradę do kolegi! Ale trzeba by zapytać kolegę, jaką postawi diagnozę Trojanowskiemu.... Cos mi wiadomym jest w tej materii...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Interesuje mnie ta zamiana. Najwyższy czas może być odłozony, bez pośpiechu.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kompromitacja doktora

  Nie wziął niczego na nerwy no i sypnął się, jak długi...
  Przypuszczalnie na forum prócz Heni i Gochy - jego wpisy w przewadze czytamy. Poruta i kompromitacja autorska. Śmiejcie się łąki i góry, strumyki i jeziora; Marszałek, burmistrz i wójt Stężycy! Śędziowie, policjanci i prokuratorzy z Kartuz, okręgówek, Kościerzyna, Słusk, Wejerowo.... a nawet sami pacjenci. To jest TO! Ahoj!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kompromitacji

  Świetnie się bawię, napisz jeszcze coś wesołego, koniecznie żeby było o tym Trojanowskim, widać, że lubisz faceta, a ja lubię rozweselać takich jak ty.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo Lechu!

  Podaj adres, to mam barchanowe gacie babci, takie muzealne w kratkę- nadeślę ci priorytetem. Twoje "dolomity" będą uhonorowane i wpisane do Księgi Ginessa.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Brawo Lechu

  Wysyłaj na Szimbark, tam mają dużo eksponatów w muzeum i już jeden wpis do księgi Guinessa, będzie drugi, rozmiar xxxxxxl.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Ponosi ciebie Jaku, OMu, czy, jak ci tam, skorzystałem z cudzego wpisu i pojechałem dalej. Myślałem, że będzie dowcipnie, albo chociaż śmiesznie, a jest do dupy. Ty też jesteś do d.... i koniec. Z platfusem nie dyskutuję.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lesiu -kabareciaż

  Humor i zabawa! Lepszego scenariusza do kabaretu jeszcze nikt nie napisał, jak Kaszuby długie i szerokie,. W Domu Kultury w Kartuzach trzeba będzie zainstalować kanalizację na odprowadzanie powodzi wylanych łez ze smiechu. W roli głównej wystąpi naturalnie inicjator "zamiany".

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omu

  Te powyżej to nie moje wpisy. Sprawa jest do przemyślenia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żenada

  Dambek myślał,że rozmawia z p Trojanowskim,którego nienawidzi.Ja tu widzę,że ktoś się z nim bawił razem ,ale cudzym kosztem.A moze Dambek sam ze sobą rozmawiał udając doktora.Chamstwo się dzieje i tyle

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerry

  Ale co to ma wspólnego z artykułem.teraz w Gazecie Kartuskiej ukazał się kolejny artykuł o współpracy Józefa zdrajcy z faszystami spod Pługa i miecza.C.D.kompromitacji Dambków.Hańba to ich herb rodowy

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maria

  Ze zdziwieniem przeczytałam artykuł, bo dotychczas sądziłam, że sprawa rozgrywa się w trójmiejskich mediach. No i te wpisy - swoiste rekordy pobija ten artykuł i komentarze, tzn. ich ilość. Smuci fakt, że tylko nieliczne są merytoryczne i odnoszą się konkretnie do sprawy. Nieznośna osoba Romana Dambka posługującego się różnymi nickami, jest jak zawsze bulwersująca, ale typowa dla tego osobnika. Głoszenie nieprawdy, dziwaczne zarzuty wobec internautów, pomówienia dokładnie są takie jak jego dawna praca w urzędzie. To wszystko jest po prostu chore. Zadziwia fakt, że dopuszcza się dyskusji sam ze sobą i to nie tylko w ostatnich wypowiedziach podając się za pana T., ale i wczesniejsze Onufrego itd. Proponuję redakcji zastanowienie się nad kontrolą tej osoby, bo dezorganizuje funkcjonowanie gazety.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do"Podaj nazwisko prof., który potwier."

  Myślisz zakłamany Dambku, że rozmawiasz z idiotami? Każdy profesor historii potwierdzi to o czym Dekarczyk wyżej napisał - stryjaszek zamordował por Gierszewskiego "Rysia" i należała mu się kulka w łeb z rąk AK, a nie krzyż. Czy wystarczy ci autorytet historyka prof. A. Gąsiorowskiego, który od 1973 r. bada konspirację na Pomorzu? Przy okazji jest wzmianka o stopniu wojskowym Józka i nie wykonaniu rozkazu podporządkowania się AK. Przestań już ludziom wciskać ciemnotę. Przeczytaj poniżą wypowiedź profesora, bo może żyjesz w błogiej nieświadomości:

  Prof. Andrzej Gąsiorowski - "Józef Dambek nie był porucznikiem Wojska Polskiego, a stopień, który posiadał, otrzymał od swojej organizacji. W 1942 r. Naczelny Wódz rozkazał, by wszystkie organizacje zbrojne podporządkowały się Armii Krajowej. Na tym tle doszło do nieporozumień, AK była mało znana na terenie Kaszub, a członkowie Gryfa chcieli, by ich stopnie zostały uznane przez wojsko. Działający w Gryfie oficer rezerwy Wojska Polskiego Józef Gierszewski "Ryś" chciał podporządkować organizację AK. Dambek był przeciw. W wyniku konfliktu Gierszewski najpierw został odsunięty ze stanowiska komendanta głównego Gryfa, a później, kiedy chciał przejść z częścią gryfowców do AK, postawiono mu zarzuty defraudacji pieniędzy, a nawet współpracy z gestapo. W wyniku decyzji podjętej przez Gryf, Gierszewski został zastrzelony, a do dziś nie znalazły się dowody przeciwko niemu. Część członków związanych z Gierszewskim nigdy nie wybaczyła tego Dambkowi."

  Chcesz coś jeszcze dodać Dambulku? Wyślesz teraz prof. Gąsiorowskiego na leczenie do Trojanowskiego?

  Ps. Pochwal się Dambulku procesem przed Słupskim sądem w obronie Dobrej pamięci "Rysia". Czekam niecierpliwie na rozstrzygnięcie sądu. W kolejce czekają też potomkowie Arendta i Szalewskiego, którzy puszczą cię z torbami za podłe pomówienia i oskarżenie ich o mord Polaków w Szymbarku.

  Wnuczek

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Nie zapominajcie , że na Kaszubach Ambasadory zostały rozdane, Ambasadorem jest również Marszałek, dambka chyba czeka nominacja na głównego ideologa TOW Gryfa Pomorskiego i chyba jakieś nagrody dla drużyny jego.
  ...pomimo,że na urzędach nie szło mu najlepiej.
  cyt. przypuszczalnie na forum wpisy prócz Heni i Gochy- jego wpisy na forum czytamy....dotyczy przypuszczenia , ale nie pewności
  ideologu od pomówień, ty się sypiesz w swoich argumentach ledwo zipiesz, a myślisz ze jesteś cwany , nie !
  ...jesteś do szpiku kości skompromitowany, przypominam ci
  listę spraw , które są materiałem dowodowym ciągu przestępczego
  i dziełem gryfa dambkowego i drużyny parlamentarnej jego

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Rodzina państwa Trojanowskich zatrzymała tę recydywę
  dla dobra każdego ,wykazała dużo odwagi , stanęła w obronie
  mienia własnego, łatwo przy takiej zorganizowanej drużynie
  być pozbawionym dobra swojego.
  ...trzeba wykazać się dużą odwagą cierpliwością i determinacją!
  Zegar historii tyka , ale już nie na koszt podatnika!
  Pozdrawiam Rodzinę Państwa Trojanowskich, podziwiam Państwa!!!!
  ...na wściekliznę też jest rada Temida niejedno stworzenie zbada!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  A ja też chcę maczugę!!!... ale nie chcę być ambasadorem!!!

  Czy mogę być Ambasadorem bez maczugi? Czy mogę mieć maczugę a nie być Ambasadorem?

  'Być albo nie być, oto jest pytanie.' Można zhamlecieć, zjakować się 17 razy i zbuhahahacić wielorako, ale nie ma to jak z maczugą w Apokalipsę i helikopterem z idiotami na księżyc.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szanowny Wojewodo,

  Zostaliśmy przez Pana oszukani, a być może Pana też ktoś w błąd wprowadzał. Przed wyborami był Pan niezłomny w sprawie nielegalki dambkowego krzyża, a dziś na swoich wyborców Pan się wypina! PO miało być gwarantem zabezpieczenia interesów wszystkich obywateli, tymczasem dał się Pan sobie założyć kaganiec przez PiS i kler i teraz ich polecenia wykonuje. Proszę nie pisać, że zależy Panu na zakończeniu sporu wokół nielegalnego krzyża, bo swoją decyzją o pozostawianiu tej samowoli budowlanej Pan ten spór od nowa wywołuje. Dalekie od prawdy jest założenie, że Kaszubi i Kociewiacy zabiegają, żeby bronic symbolu mordercy Józefa Dambka, który to doprowadził do aresztowania 5000 konspiratorów i zamordował swojego przełożonego Rysia. Proszę zapoznać się z listem kombatantów do Premiera Donalda Tuska i opinią profesora Andrzeja Gąsiewskiego zacytowaną powyżej. Garstka awanturników pod przewodem Romana Dambka i przy wsparciu Radia Maryja prubuje Panem manipulować robiąc wrażenie, że to głos ludu. To błędne założenie - J. Dambek jest dla Kaszubów solą w oku. Krzyż przy jeziorze jest kością niezgody i przykładem bezprawia z którym Pan jako Urzędni Państwowy ma obowiązek walczyć, a nie go wspierać. Niech Pan nie wystawia PO laurki partii fałszywej i chwiejnej. Krzyż J. Dambek ma w Gołubiu przy szkole i jeśli ktoś chce mu oddać cześć może to zrobić w tym właśnie miejscu. Niech Pan nie dopuszcza do samowolki R. Dambka i nie zawiedzie swoich wyborców. "Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość sprawiedliwość".
  Z poważaniem wyborca PO

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czy to aby wyborca PO pisze

  to jakiś patałach, zaraz się popłacze, żeby oni to chociaż rozum posiadali.
  A tak poza tym to to żaden wyborca PO, tylko jakiś przebieraniec, farbowany Lis z NSDAP, znaczy SLD, skoro używa sformułowania z czasów mordowania i prześladowania księży "kler" , skoro "kler" jest w to uwikłany, to ciekawe, kto jeszcze zrodzi się w tej chorej głowie patałacha, widac nienawiść wyssanya z czasów PRL'u powraca w małym rozumie tego patałacha, przebierańca.
  Taki patałach jesli bierze się za historie to powinien najpierw nauczyć się Histor prześladowania księzy przez SB i reżim sowiecki, a dopiero potem brać się analize róznych organizacji działających w okresie II wojny światowej, bo skoro on miesza w to księzy, to zanczy, że to jakiś poplataniec

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Wojewoda w tej sprawie nie występuje i nie podejmuje żadnej decyzji.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Wojewoda , Marszałek i wszyscy przeze mnie wcześniej wymienieni stosowne dokumenty w sprawie fałszu W KRS-e otrzymali [w ubiegłym roku]mam nadzieję , że do tej pory się z nimi zapoznali co prawda niektórzy mówią , że nadzieja jest matką głupich a ja twierdzę że tak twierdzą ci , którzy chcą Ją nam odebrać.
  Szkoda , że Wojewoda w tej sprawie nie występuje i nie podejmuje żadnych decyzji, poprzedni Karczewski miał dużo do powiedzenia
  doprowadził nawet do działki zabezpieczenia w wyniku policji uczestniczenia i na działkę właścicieli państwa Trojanowskich nie wpuszczenia i Ich działki taśmą i policją osaczenia.
  Jak , jak jak ....to było możliwe same samosądy , ot rządy, ci obecni
  robią inaczej =bezczynność urzędów dlatego dochodzi do recydywy dambkowych obrzędów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do tego czepiającego się wyborcy!
  Gdzie czuć patałachów i dambkowych gachów!
  ...bezczynność urzędów najlepiej o tym świadczy.
  ...nadczynność urzędów jak w przypadku Karczewskiego też jest dowodem.
  ...księża do dzisiaj nie przeszli lustracji, a ks. Zalewski jemu podobni na indeksie, gdzie jest odnowa?
  ...niebo czy purpury?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Henryka Antczak

  wypraszam sobie, ten chaos i podział na kler, Dambek, nieDambek, Trojanowksi nieTrojanowski itd....
  jesli ktoś ma konkretne argumenty to niech trzyma się tematu, a nie zmiesza z błotem wszystko po drodze, bo ktos wyraził swoje zdanie, po przeczytaniu delikwenta, co sie podpisał nickiem "wyborca PO" stwierdzam, że jemu nie chodzi o żadnego Dambka, czy środowisko Damkowców - jak wy to tam nazywacie, ale jemu dobitnie chodzi o Kosciół, co wyraźnie dał o tym znać, tak więc precz ze takim tałatajstwem, które szerzy defetyzm

  cyt: "...księża do dzisiaj nie przeszli lustracji, a ks. Zalewski jemu podobni na indeksie, gdzie jest odnowa? "

  a gdzie pisze Katechiźmie, czy też Bibli o potrzebie lustracji, od tego jest "Inkwizycja", "Święte Oficjum" itd...
  jeśli domagasz się lustracji, to najpierw przeprowadź ją na osobach, które do dziś tworzą system SB w mediach, polityce, gospodarce, jesli ja te sb-eckie gęby będe nadal ogladał w telewizji pod nazwiskami:Walter, Olechowski, Michnik, Smolar, Miodowicz, Czempiński, Ciosek, Kiszczak i tysiaca innych rozlokowanych w spółkach skarbu, państwa, prywatnych biznesach, mediach, urzędach, sądach, prokuratorach, uczelniach, kancelariach itd...
  to wtedy bierz się za lustracje księży i własnych sąsiadów, mi to w ogóle nie potrzebne, jedyna rozsądna lustracja ksiedza dotyczyła x. Czajkowskiego i to była jedyna słuszna lustracja, ponieważ ten ksiądz działał przeciwko Chrześcijaństwu, jako goj, reprezentujący interesy żydowskie, a nie chrzescijańskie, do których był powołany.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Skąd ten nerw , ja i nie tylko my też sobie wypraszamy ten chaos, precz
  z tałatajstwem , które głosi defetyzm i anarchię,niech tylko każdy pełniący swoje obowiązki zgodnie z obowiązującymi zasadami je przestrzega , a to z każdej pozycji się da czy to z pozycji rzędu czy kleru .
  Jak myślisz czemu ma służyć spowiedż i pokuta!
  ...żeby wyznać prawdę która niejednemu w życiu pasuje,lustrację też się do spowiedzi dopasuje.
  Sam widzisz ilu tu i tam na urzędach siedzi i wcale im nie śpieszno do spowiedzi, siedzisz w pustym konfesjonale i psioczysz na mnie
  niebywale.
  Masz rację Pismo Swięte jest dla gojów , a nie Talmud, różne korzenie cywilizacyjne, gro wojen rodzi się na podłożu niezgodności cywilizacyjnych,niestety.
  ...kler to tylko urzędnicy kościelni i to bardzo różni, jedni normalni a drudzy próżni.
  ...mówiąc szczerze nie wiem o co ci chodzi?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...poprawiam...z pozycji urzędu czy kleru...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  To nie jest nagonka na Kościół , albowiem Kościół to my, nie mylić z budynkami sakralnymi, a kler to nasi urzędnicy.
  ...mówi się proszę księdza, proszę biskupa
  ...w cywilu , proszę pana.
  Nie wiem skąd się wziął zwrot ojciec dyrektor, wystarczy dyrektor, ojca
  każdy ma rodzonego i Tego Najwyższego[o tym już kiedyś pisałam]

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Ja nie chcę maczugi, ja nie chcę być Szwabem ani Ambasadorem bo ja teraz chcę być Żydówką co pożera niewiniątka.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Małgorzata A. Winter-Walker

  nie wiem czy żydówka pożera niewiniątka, ale skoro chcesz zostać, żydówka, to jedź na koncert Madonny, ona też jest żydówką i lubuje sie w profanacji symboli chrześcijańskich, widać masz wiele wspólnego

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Henryka Antczak

  nie wiem o co ci chodzi, jedną z ról Kościoła i jego wiernych jest obrona symboli własnej wiary, nie widze w tym nic niestosownego w interwencji biskupa, gorzejby było gdyby milczał w tej sprawie, druga kwestia nazewnictwa, nie wiem do czego zmierzasz, jesli chodiz o nazewnictwo ojciec, jest formą odpowiednią w stosunku do pasterza, tak samo masz z ta forma do czynienia jeśli mówisz o Ojcu Świętym, nie widze w tym nic nadzwyczajnego, co sugerujesz.
  nie mówi się proszę biskupa, tak tylko może wyrazić się osoba spoza Kościoła Katolickiego, odpowiednim zwrotem jest Jego Ekscelencja.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Małgorzato, możesz być żydówką- przejdź na judaizm. Natomiast niewiniątek nie pożeraj, ani nie rób nikomu krzywdy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Od kiedy krzyż dambkowy jest symbolem wiary?...jest symbolem wiary ale w łamanie Prawa i biskup i marszałek w to wierzą?...., wierzą czy muszą , aby przestać dowodów mają sporo.
  Ja wierzę i ufam zasadom ogólnospołecznie przyjętym jako jedyne słuszne.

  Dlaczego obawiasz się Małgorzaty?...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzyż był i będzie zawsze ....

  ...legalny na polskiej ziemi na grobie i na Pomniku żołnierskim.
  I nie wiem, gdzie znaleźli by na ziemi kraj, gdzie nie stoją krzyze. Świat jest bardziej uniwersalny, niz to się zdaje Trojanowskim.
  Nie na ich ziemi wzniesiono pomnik i krzyz, a oni zakupili w gminie ziemię z Krzyżem i pomnikiem. Jakos im krzyż zaczał przeszkadzać, Mozliwe, że mają obecnie jakieś odmienne religijne wymogi i zasady, lecz w Polsce nic im do Krzyzy i polskiej bohaterskiej historii. Nikt ich w Polsce, ani w Gołubiu nie uwiązał, mieli od gminy propozycje zamiany na inną własność, lecz im najwyraźniej wadzi krzyż i pomnik i z nim zawalczyli, skutecznie demolując kwaterę pamięci, zawłaszczając Tablicę napisową- epitafijną, oraz powalajac Krzyż.
  trudno im siętych faktów zaprzeć, a jeszcze jest wątek z wójtem Dawidowskim, kiedy i gdzie obiecał Trojanowskim zabrać Pomnik i Krzyż. Zapewne w tak powaznej sprawie mają jakieś poświadczenie pisemne od wówczas urzedujacego w Gminie Stęzyca, wójta Dawidowskiego. Jezeli zas chcą za wszelką cenę wmówić opinii społecznej obietnicę Dawidowskiego- to niech powołają go na swiadka zawartej transakcji, a sprawą Sądu będzie zapytania Dawidowskiego, czy dysponował własnością gminy, jak swoja własną? Dawidowski według znaków na ziemi i na podstawie prowadzonej działalnosci gospodarczej...już najpewniej wyzdrowiał i moze przed Sądem świadczyć.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pieniactwo na zamówienie?

  Jaki interes przyświeca Henryce Antczak w walce z Krzyżem, który stoi w Gołubiu, a nie w jej wsi w Borowie, gminy Żukowo. Analogiczne pytanie do Winter Małgorzaty, która mieszka w Brodnicy G.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Henryka Antczak

  troche się uśmiałem, jak przeczytałem te zdanie: :)

  cyt:"Od kiedy krzyż dambkowy jest symbolem wiary?"

  od razu przyszło mi na myśl komedia o Kargulu i Pawlaku, gdzie Pawlak tak samo reaguje na Kargulowe pamięci, otóż
  nie istnieje cos takiego jak krzyż dambkowy, jest to krzyż katolicki, a więc podlega on, czci i pamięci, jedyne czego nie można robić to profanować krzyża, natomiast każdy ma prawo postawić taki krzyż o ile jest on postawiony ku czci i pamięci, natomiast proszę mnie nie zmuszać do analizowania kto może, a kto nie może stawiać krzyża, ponieważ Kościół Katolicki to wspólnota o charakterze powszechnym i zarówno krzyż może postawić Pan Trojanowski, jak i Pan Dambek, może go postawić wyborca PO, PiS, SLd, były komunista itd... o ile czuje taka potrzebe, prosze pamiętać, że nawet żołnierze niemieccy mają krzyż na mogiłach, dyskusja natomiast kim był J.Dambek itd jest dyskusją historyczną, w którą nie wnikam i też nie wnikam kto ma racje prawne itp..., jeśli chodzi o krzyż, to tutaj nie powinno nic dzielić i tymi sprawami zajmuję w przypadku katolików KK, a Kościół nikomu nie może odmówić postawienia krzyża, no chyba, że dany krzyż będzie przedmiotem profanacji, wtedy tylko może interweniować.
  to wszystko pozdrawiam.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Czy uważasz, że wszyscy Papieże byli święci?
  ...u mnie w Borowie stoi też Krzyż i nikomu nie przyszłoby do głowy, aby go ruszać stawiały Go autorytety i z uzasadnionego powodu, dambkowe działanie to z prawem i autorytetem mijanie

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Henryka Antczak

  wszyscy ludzie są z natury grzeszni, ludzi jedynie mogę podzielić na tych, którzy akceptują grzech i na tych, którzy go nie akceptują.

  Wszelkie sprawy dotyczące R.Dambka proszę rozpatrywać w sądzie o ile taki powód zaistniał, nie mnie całą sytuacje rozpatrywać, natomiast co do krzyża każdy ma prawo go postawić, legalność czy nielegalność powinien ustalać biskup, nie sądy, proszę mnie nie zmuszać do wymieniania krzyży już od czasów powstań, które stawiane były prawie wszędzię na rozdrożach, proszę uszanować Polską tradycje pamięci o mogiłach, kimkolwiek oni byli.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "@"

  Dobra retoryka w sprawie krzyży. Lecz adresat ani pojętny, ani dobrej woli i na dodatek wróżbitka z kart Tarota- inaczej w mocy tegoż prawdziwego, czy wydumanego ducha, być może na zasadzie samosprzęzenia zwrotnego, zaprorramowana podświadomość, wykorzystywana do walki z kościołem i symbolami religijnymi.
  Więcej na ten temat powiedziałby egzorcysta, psycholog i psychiatra.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DenneKomentarze Stronników Trojanowskich

  Jaki poziom Expressu- taki poziom zwolenników i stronników Trojanowskiego. Chwały Drewce teraz i w przyszłości nie przysporzą. W przyszłosci oceni tę swoją publicystykę w świetle i lustrze Degrengolady Absolutnej.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Chonik- to, że pracujesz na dwóch etatach, absolutnie nie świadczy, że jesteś na tyle mądry, by udzielać innym rad. Ich treść też jest przypadkowa. Badziewie- to uzasadniona, krytyczna ich ocena.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Tak, tak wszyscy ludzie są z natury grzeszni, ale grzeszni powinni pokuty odprawiać , a ciemnoty nam nie wmawiać.
  Wmawianie nam walk z krzyżami to bezczelność.
  Czy mam rozumieć , że chcecie też nam wmówić , że grzeszne czyny
  niezgodne z prawem należy święcić, a narzędzia w tym przypadku krzyż czcić?...a listy z piekła rodem powielac?
  ...i decyzje urzędowe zmieniać i okupować czyjąś własność i rewitalizować i podatnika kantować?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Pozostaje jeszcze jedno, zmusić Ministerstwo Oświaty do akceptacji
  treści pseudopatriotycznych głoszonych przez gryfa pobożnego i uczyć historii nasze dzieci czczenia krzyża dambkowego i promocji bezprawia z nim związanego z niegodziwą rewitalizacją powiązanego w interesie rzekomo spokoju międzyludzkiego promowanego przez Marszałka woj. pomorskiego i podobno biskupa naszego.
  ...przez urzędującego nam ambasadora kaszubskiego, wątpliwe decyzje wydającego.
  ...szaleństwo!!!!1

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21 wieku

  Te pierdoły które tu piszecie zakładają że Bóg istnieje i trzeba przed nim klęczeć, modlić i się go bać. Niech wam będzie. Może jak będę taki stary jak wy to ze strachu przed śmiercią i piekłem się nawrócę. Tego nie wiem. Napewno nie bede poważał księży biskupów i innych panów w sukienkach, bo to mafia. Prawdopodobnie najlepiej zorganizowana mafia na świecie. Podziwiam ich, że manipulują takimi baranami jak wy, mają władzę i kręcą biznes. Ale tylko za to. Jak tu piszą, wystarczy, że Głódź tupnie nóżką i już nielegalne staje się legalne. Prawo jest dla maluczkich, a nie dla elity. To są cuda i w moc Głódźia wierzę. Na szczęście moje pokolenie ma gdzieś te kościelne zabobony. Nawet jeśli ktoś z młodych wierzy to się tego wstydzi. Na wsi jescze młodzi są zacofani, ale za 20 lat też zmądrzeją. Moherowe berety, purpurowe eminencje i księża w mercedesach wywołują uśmiech politowania i pogardy, a nie szacunek. Jak wasze pokolenie wymrze w kościołach zrobią sale gimnastyczne i dyskoteki jak to jest w Danii czy Holandii.
  Chyba nie chcecie żeby się wzorować na Was, tych co się tu wpisują. Przecież w was jest sama nienawiść i złość. Bez tego nawet nie umiecie rozmawiać tylko wyzwiska i wzajemne opluwanie. Bawią mnie te wpisy bardziej niż Neonówka. Najbardziej podoba mi się Jak17, to spoko ziom. Dawaj dziadek na te baby co cie obsiadły.
  Link do tego forum chodzi na kilku osiedlowych stronkach, macie wzięcie. Jeśli nie zrobi wam to różnicy to wrzucajcie sobie po kaszubsku. Ten je kruci ta je dłudzi.. 3mta się ziomy

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  Na babę się przerobiłeś? Luzak z ciebie. Może skoczysz z nami na Love Parade. Koniecznie weź ten krzyż, bedzie niezłe balecisko :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  Co pali pani Antczak????????? Jeśli zetkę to też ją na parade bierzemy! Pomoże nam z tym krzyżem :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie21

  Jak17 rozwalasz mnie :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  W Sanbrcken, Jaka17 pytaj o szczegóły, on tam jeździ co roku (zawsze byłem kobietą - buhahahaha)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  Qool babeczka, zarezerwuje dla niej miejsce. A ty Wojtosław jedziesz? Baki nie zabraknie ;)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  A ty co Onufry do liceum jeszcze śmigasz? Musisz robić furrorę z takim imieniem. Jak lubisz gwałty to to też możesz jechać. Jak się czadersko odstawisz to na pewno cie ktoś tam przeleci :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pokolenie 21

  Super, w pare minut się niezła ekipa zebrała :) Jak17 dawaj ten krzyż jak cie tu z nim nie chcą. Razem albo na zmianę go potargamy, a jak się porobimy to jakąś ciotę ukrzyżujemy! Będzie beka :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  No i się obudziła i stwierdziła , ze w Gołubiu o drugiej pod krzyżem latacie i ludziom spać nie dacie, kloniki to są nocne wybryki to pogwałcenie ciszy nocnej.
  Szanowny panie zrobiłeś sobie nocne zebranie, gadasz do siebie i od siebie, pa cudaku, a zimy mam nadzieję , że teżsię doczekasz idą zmiany bracie szemrany!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a ten SB-ecki agent

  znowu jęczy, czyżby znowu pisał z Marokańskiej koloni, co się zwie Holandia, gdzie co trzeci ma na imie Mohamed, a co drugi to pedał, gdzie istnieje partia zwierząt i partia pedofilów, ten oświecony człowiek zapewne ma jeszcze wiele do powiedzenia, kto wie może jeszcze wyśle jakiś gej-dywizjon na nas, na szczęście jego dni są policzone, ma wyraźne symptomy opętania, ale w sumie każdy by zwariował gdyby za sąsiadów miał pedałów i pedofilów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak21 do "pokolenia21"

  Jeżeli jesteś niewierzący, to jakie masz podstawy, by się wypowiadać o wierze- żadne. Nie odkładaj niczego ważnego na starość, bo możesz jej nie doczekać. Nie jesteś reprezentatywny dla swojego pokolenia, bo wg ostatnio publikowanych sondaży, religijność Polaków, w tym młodego pokolenia- utrzymuje sie na tym samym poziomie co w XXw. Koniec wiary i Kościoła ogłaszali już mocniejsi od Ciebie- Stalin pytał ile Papież ma dywizji i przerabiał cerkwie na siedzibę innych instytucji. Nietzsche w jednej ze swoich prac poinformował : "Bóg umarł", ale po śmierci tego filozofa w jednej z gazet ukazało się ogłoszenie " Nietzsche umarł" - z podpisem "Pan Bóg". W nas jest sama miłość, bo nasza wiara to miłość. W Tobie jest sama nienawiść, pogarda i złość. Sam kręcisz i kłamiesz, dlatego nie przyjmujesz prawdy. Nie uczysz się na błędach innych, co cały XXw. walczyli z Bogiem. Przed Tobą daleka,pełna cierpienia-droga, zanim dojdziesz do prawdy.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...cyt....w nas jest sama miłość ...chyba nie mówisz o dambkowcach i ich sojusznikach.
  Koniec wiary ogłaszali już różni to prawda, a z wiarą tez działali różni
  "Gott mit uns" Bóg jest z nami, dewiza państwowa Królestwa Prus, stosowana w armii do lat 70, na paskach pasów policyjnych sił RFN.
  Hitler bił niestety nawet monety.
  Cierpią pokolenia za grzechy swoich przodków i własne.
  Co do tej miłości to dambkowcy sobie upatrzyli Krzyż Chrystusowy
  i wierzą tak jak wszyscy inni, że doprowadzą historię i pamięć o Gryfie
  do pełnej wymarzonej przez nich rewitalizacyjnej odnowy.
  Trzeba uczyć się na błędach innych, nie błądzi ten który nic nie robi, ale na eskalacje bezprawia nie ma społecznego przyzwolenia albowiem
  jest to droga do wartości zniewolenia..
  ...i jeszcze jedno Bóg nas nie każe , to my sami każemy się swoimi czynami, przecież Bóg stworzył człowieka na wzór i podobieństwo własne!!!!
  Jeżeli chodzi o eskalację zła ,która z damkowym krzyżem przyszła
  w wyniku bezprawnych manipulacji , okupacji, lewej rewitalizacji
  to wygląda jak wojna domowa.
  ..na koszt podatnika i doktora Trojanowskiego bogu -ducha winnego.
  Urzędy mają wszelkie podstawy prawne i obowiązek , aby tę wojnę zażegnać, ale zgodnie z obowiązującymi nas prawami wiary i kodeksem.
  ...zadośćuczynienia trzeba, każdy powinien ponosić konsekwencje swoich czynów.
  ...tylko nieuchronność kary może zapewnić wszystkim spokój,
  a nie nagrody za złe zachowanie, wymaga się przecież tego
  od każdego ucznia szkolnego, nic nowego!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak21

  Ignoruj wpisy Henryki. Niczego madrego i pozytywnego, nawet dla niej samej w nich nie znajdziesz. Puki nie wyzwoli się z Tarota- puty będzie podstępnie i pokrętnie i na kazdej płaszczyźnie walczyć z Krzyzem i Krzyżami. Pretekst zawsze znajdzie; nawet do Honolulu i Holandii Tarot ją zaciągnie...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jak to się dzieje ,że poprzednik dokładnie wie jaka religijność w Polsce jest , jeżeli przez pół wieku system polityczny dobrze mu znany
  dobrze miał się.
  ...skąd się więc rekrutowali , ci którzy przez pół wieku ten system kultywowali?
  ... z nieba nie pospadali, ufem też się nie nazywali.
  ...Pu[óki] co kto tu jest puknięty?...podstępny i pokrętny jesteś ty, chyba obca działeczka już ci się nie śni.
  Tak ignoruj wpisy moje,zaoszczędzisz mi czasu.
  ...w twojej talii , brak Asów, a te fermenty a la argumenty pochodzą z dobrze ci znanych poprzednich czasów, które zabijały ks. Popiełuszkę i innych poczciwych z autorytetami niewinnych niszczyły bo myślały
  że wszystkie rozumy pozjadały, nie takie systemy padały.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Ciekawe, co tak mocno wczoraj zdenerwowało "pokolenie 21". Drewka nie walcz z Kościołem i z Krzyżem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jak 21

  Jest też Pokolenie JPII. Pokolenie 21.- rozumiem, że chodzi o 21wiek ma dopiero 9 latek. Zaś to z wpisu "21" jeszcze trzyma sie spódnicy mamusinej i myśli, ze w życiu droga będzie wyścielona manną.
  Tak naogół nie bywa i wówczas rodzą się odpowiednie refleksje o wartościach w zyciu i czy życia nie zmarnowałem....
  Szkoda, że na tym etapie jest agnostykiem, czy też wojującym ateistą, lecz nie jest pozbawiony humoru i trochę kabaretowych treści wprowadził.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Moderator WD wyciął...

  ...tekst o " dolomitach" Leszka i w związku z tym nie ma kontekstu sprawy w dalszych wpisach.
  Dobrze jest! "Chonika" też wycięto- i to jest postęp w kierunku ukulturalnienia forum.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Witaj wnuczku,

  Czytałam, że kiedyś mieliśmy spotkać sie na kawie. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam serdecznie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Dr Judym też chętnie zobaczymy się , ale najpierw niech zejdą z ambony
  te nieprzyjazne klony .
  Gośka pozdrawiam , henia do zobaczenia!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...przetrwalnik nieskażonej materii i nie lubi pruderii!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zaraz zaraz

  wnuczek to Henryka Antczak??? czy pokolenie21 tfu znaczy Simon Mol, bo już się pogubiłem, Gosia z kim ty chcesz się spotkać??
  Simonem Molem w ramach lekcji tolerancji, czy z Henryka Antczak??

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jak ja wchodzę do pieca?...żeby jarać?
  ...nie widzisz piekła na ziemii?...kto podpala ten zniewala!!!!
  ...inną rzeczą jest , że nie wszystko się upiecze człowiecze.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...ten pedałuje na piechotę i ma na inwiglację ochotę !...nie dla psa kiełbasa!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # E.O.T.

  co się stanie jak podbije stawke do tysiące postów???
  ktoś wchodzi w grę, przy 700 postach daje sprawdzam, macie szanse się wykazać

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Etos Borowa...

  No i policz jaki procent produkcji będzie spod rączki heni.
  Wyznacz także Grand Pries dla muzy poezji.
  Piszę się do juri i na fundatora nagrody.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Jak zwykle masz na myśli , kasę procenty i srebrniki , jeżeli chodzi o mnie poniżej Nobla nie schodzę.
  ...masz na myśli tacę?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Adwokacie Marszałka, zgubiłeś temat, a może zakończyłeś.
  ...może Marszałek urlopuje i sprawami Gołubia ostatnio się nie zajmuje.
  ...czy zmieniona decyzja Marszałka jest prawomocna , czy może być wszechmocna?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Madonno, nasza Madonno

  Jak podała WP na Jasnej Górze modli się dziś 85 tys pielgrzymów. Ad vocem na Warszawskim Bemowie odda dziś hołd Madonnie 850 tys. wiernych. Niech się schowa Częstochowa!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a co myślałeś

  że złoty cielec (madonna na Bemowie) posiada mniejsze legiony, nie ilość a jakość chłopcze, lepsze 85 tys wolnych, niż 850 tys niewolników, nie zwycięskie bitwy czynią cie zwyciężcą wojny, ale ostateczne zwycięstwo czyni cie zwyciężcą, najpierw trzeba przegrać, żeby ostatecznie wygrać, spójrz na historie Legionów Rzymskich, niby tysiące, ale mała garstka ich rozwaliła. Stopy Madonny rozdeptały węża i jego legiony pluskw.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Dzisiaj powinna być cisza na postach. KKK się modli.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Madonno nasza Madonno

  Nie wiem czy zmuszano kogoś do pielgrzymki na Jasną Górę, ale do zobaczenia Madonny napewno nie! Jeśli to wg ciebie niewolnicy to dlaczego gotowi są zapłacić nawet 3 000 zł. za obcowanie choćby przez chwilę z boginią muzyki pop?

  http://www.allegro.pl/item714627387_vip_bilety_bilet_madonna_warszawa_tel_791808886.html

  Ilu wiernych pojechałoby do Częstochowy gdyby mieli wykupić wejściówkę za 3 patyki?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Liczę na szczerość i pamięć Małgorzaty

  pewnie jesteś osobą zreinkarnowaną po spotkaniu z KKK i teraz w twojej podświadomości tkwi to wydarzenie i do niego chorobliwie wracasz. Masz znajomego psychiatrę i u niego z tych urojeń lecz się. A tak gwoli scisłości : W Polsce organizacji Kukluksklanu nigdy nigdy nie było, bo w Polsce nigdy nie było niewolnictwa i murzynów.
  Stwórz sobie inne legendy o przesladowaniu przez Polaków. No i może siegniesz do pamiętników osobistego Fratra i ujawń w jakich szeregach występował przeciwko polskim dzieciom, starcom i kobietom i ile przeprowadził pacyfikacji polskich wsi i miast.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Tak Małgorzato, dzisiaj Polacy modlili sie za wszystkich polskich żołnierzy, zamęczonych i zamordowanych min. przez niemieckich zbrodniarzy, w tym za Dziadka, krórego Wnuczek na tym formum razem z Niemką sprzeciwia się godnemu uczczeniu miejsca śmierci polskiego oficera, zastrzelonego strzałem w plecy przez gestapowca.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Nie zamierzam się 'przechciwać', od wczoraj jestem Żydówką z powołania!!! - nie jednego drania. Szwabką już byłam i też się nie przechrzciłam.

  Wnuczku!, na pomoc... ja z nim oszaleję, z tym Janem Chrzcielem, głowa na talerzu a on wciąż trele morele.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Wnuczka i Jemu podobnych

  Brodnica Górna, Dożyniki, 23.08.2009 zapraszamy!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gocha

  Po czym tak się bełkocze?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  Kaszubowski niestety uprzedził sąd AK, który zlikwidowaby zdrajcę J. Dambka. Nie musiałbyś się modlić dziś za mojego Dziadka, gdyby stryjek nie wydał Go w ręce Gestapo. Kto wie, czy nie podzieliłby losu "Rysia" i nie zostałby zamordowany, bo był podobnie jak kilkunastu oficerów WP zastraszanych za "kolaborację" z AK. Listy J. Dambka z pogróżkami w jednoznaczny sposób skomentował m. in. prof. Ciechanowski. Moja ocena zapewne jest subiektywna, ale jak czytam o " uczczeniu miejsca śmierci polskiego oficera", którym niby był J. Dambek to nóż otwiera mi się w kieszeni. Ironią losu lub zwykłą bezczelnością jest przypisywanie na tej stronie internetowej J. Dambkowi zasług o których nawet nie wiedział, a były zasługą np. mojego Dziadka (AK też je sobie przypisuje).
  Pajacując z kolejnym krzyżem, obrażasz Go i innych, którzy zostali schwytani i katowani w Stutthofie - za sprawą Józefa Dambka. Nie musisz się modlić za tych co są w niebie. Za siebie i stryjka zmów Zdrowaśkę.
  Ps. Skończ te rasistowskie teksty do Małgosi. Ty sobie stryjka ani ojca też nie wybierałeś.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Określenie Niemka nie jest rasistowskie, to tylko wskazanie narodowości. Co to jest rasizm to chyba najlepiej wiedzą Niemcy. Nie bądż drobiazgowy. Wszyscy polegli w czasie II wojny - zginęli za nas wszystkich, za wszystkie następne pokolenia. Ciesz się, że Dziadek był Bohaterem, bo jak by był szarym zjadaczem chleba, to nikt Go by nie wspominał na tym forum, a za kogo ja się modlę, to moja sprawa i na to pozwolenia nikt mi nie musi udzielać , i nie myl mnie ciągle z Dambkiem.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Pogarda to uczucie własciwe dla złych ludzi.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wnuczek

  "Stwórz sobie inne legendy o przesladowaniu przez Polaków"

  Józek Dambek, Kaszub chwała,
  Rzeczcz się stała niesłychana,
  Miał ci babę w Sikorzynie,
  Druga wojna z tego słynie.

  Z Kaszubowskim referował,
  I do jego baby dorwał.
  Jak uciekał dostał strzała,
  Cała wieś się popłakała.

  Ma zasługi jednak jakieś
  i je poprę referatem,
  Chciał mieć mundur, honor, władzę
  Ja nic na to nie poradzę.

  Oficerem od dziś będę,
  I usiądę se na grzędę.
  "Rysia" trzeba zlikwidować,
  A co będę se żałować.

  "Rysia" zabił, resztę spłoszył
  Z "Pługiem" konspirację wtopił,
  Nie chciał poddać się AK,
  Ale zdrajca tak już ma.

  Dzisiaj krzyże mu stawiają,
  Prawdę o nim w nosie mają,
  Dla psa buda, a nie hołdy,
  Więc zamknijcie Dambki mordy!

  Marszałkowi przy tym życzę,
  Żeby zrobił jak najszybciej,
  Potwierdzenie dla ludności,
  Że bezprtawie nie zagości.

  Zawłaszczenie, pomawianie,
  Czy to jest o prawo dbanie?
  Biskupowi coś wisiałeś,
  Za kazanie dług oddałeś?

  Dambek kłamie i się śmieje,
  A lud z nerwów oszaleje,
  Czemu Dambka się promuje,
  Dla mnie to jesteście... ciołki
  Co chcą trzymać swoje stołki.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jaka i xxx itp

  A co wam tylko ta II Wojna i Szwaby i Hitlery i Bacie na rozdrożach. Czy nie znacie wcześniejszej historii PL? Dzięki takim jak wy Polska zginęła.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Z jakich powodów nikt jeszcze nie pochwalił poetyckiej twórczości Wnuczka? Wcześniej Henia prezentowała swoją -w nadmiarze i skromie- Małgorzata. Szanowni internauci - znacie z historii czym sie skończyło dla świata - zakwestionowanie talentu malarskiego u Hitlera?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Faktu, że Niemcy byli zsyłani na Syberię nikt nie kwestionuje. Cała niemiecka armia spod Staliningradu - pomaszerowała tam też.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Co to za historia PL ?, na którą sie wyżej powołuje jakiś "szczery" Polak.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  A co robili Niemcy pod Stalinigradem? Przybyli tam na wycieczkę krajoznaczą? Nie wiedzieli, że wszystkich pokonanych Rosjanie wysyłają na Sybir?

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do xxx I NIJAKA.

  Jeden tylko wniosek można wyciągnąć z WASZYCH wpisów - myślą i piszą jak kretyni. Żaden inteligentny argument do was NIGDY nie dotrze. 'Trwam' to wasze hasło i myśl przewodnia.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Małgorzato, z Twoich wpisów jednoznacznie wynika, że bez wahania postapiłabyś tak jak Herodiada.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak17

  Dzięki takim jak my Polska żyje, a "inteligente argumenty" to oczywiście tylko te, które prezentuje Małgorzata.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do JakBuhahahaxxxKKK

  Panowie, wy to krzyżem powinniście leżeć i modlić się o wybaczenie.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...i jeszcze deklarować mocne postanowienie poprawy i
  o zadośćuczynieniu myśleć.
  Jakie życie mają Polacy przez takich jak wy , o emerytach nie wspomnę
  nie dość , że o wolną Polskę walczyli , okupację przeżyli ,bliskich i dobra potracili,a teraz co czym się zaspokoili?
  Nie ONI Majątek Narodowy marnotrawili.
  ...podejrzane rewitalizacje to żadne racje!!!!!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Masz rację Małgorzato , żaden inteligentny argument do nich nie przemawia dlatego też jak widać wreszcie sami to zrozumieli i się zamknęli!!!!!!
  Pozdrawiam!
  ...a prowokator Jak 17, xxx, buh, hahar,czy zGwałcony Onufry=klony niech sobie poczytają cały materiał tego trzy-letniego portalowego pamiętnika i o zdanie moje na temat wiersza wnuczka nie pytają.
  Wszyscy wyrobioną opinię na ten temat mają i na jakach, nieborakach, dambkowych
  majakach się nie opierają

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Panie Marszałku, LUD powinien wiedzieć jak zostały rozliczone środki podatnika wyłudzone podstępnie przez poświadczenie nieprawdy przez wójta na rzecz lewej rewitalizacji, czy pieniądze te w całości
  wróciły do państwowej kasy?...a jeżeli nie to dlaczego nie , a jeżeli tak
  to dobrze, ale dlaczego było to możliwe , ze do tego doszło?
  ...czy można legalnie wyłudzić kasę podatnika w razie wpadki oddać i być jeszcze namaszczonym i dla świętego spokoju błogosławionym?????/////

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Nikt nikomu łaski nie robi Prawo jest Prawem i obowiązuje wszystkich
  Marszałka , biskupa, wiernych i niewiernych, a jeżeli ktoś na urzędzie sprzeniewierza się Prawu, to podlega Prawa i opinii społecznej ocenie na własne życzenie
  Tyle i aż TYLE!

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kórwa

  kórwa mamy dosyć Dambka srambka jaki chój z niego był!!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo