Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

CM "Kaszuby" zapewnia pacjentów: Postaramy się wypełniać zadania należycie

Opublikowany: 2011-02-22 14:55 Autor: Wojciech Drewka

Zmniejszenie liczby punktów świadczących niedzielą i świąteczną opiekę zdrowotną spowoduje trudniejszy dostęp dla pacjentów i prawdopodobne wydłużenie czasu oczekiwania na udzielenia świadczenia, ale w miarę możliwości będziemy się starać wypelnić swoje zadania należycie - zapewnia Maciej Kloczkowski, kierownik NZOZ "Kaszuby", który od marca jako jedyny będzie przyjmował pacjentów w niedziele i święta.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Poinformowaliśmy wczoraj, że od 1 marca nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w powiecie kartuskim będzie realizowała tylko przychodnia przy ul. Mściwoja II w Kartuzach, należąca do Centrum Medycznego „Kaszuby”. NZOZ „Kaszuby” wygrał bowiem konkurs na tego rodzaju świadczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł też rejonizację, co w przypadku powiatu kartuskiego oznacza, że świąteczną i nocną opiekę zdrowotną świadczyć będzie dla wszystkich gmin (z wyjątkiem Stężycy) tylko jeden podmiot.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

Takie rozwiązanie rodzi wątpliwości i pytania, czy przychodnia przy ul. Mściwoja II będzie w stanie obsłużyć pacjentów z całego powiatu. Maciej Kloczkowski, kierownik NZOZ „Kaszuby”, odpowiadając na nasze pytania, zapewnia, że przychodnia sobie poradzi i zapewni pacjentom dostęp do usług w zakresie świadczeń gwarantowanych.

- Od 3 lat świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej są realizowane przez NZOZ Centrum Medyczne KASZUBY dla 30 tysięcy pacjentów, którzy zadeklarowali się do naszego NZOZ – pisze Maciej Kloczkowski. – Kiedy rozpoczynaliśmy tę działalność, też była nagonka na nas, w szczególności prowadzona przez niektórych pracowników Szpitala Powiatowego w Kartuzach. Straszono pacjentów, odmawiano przyjmowania bez skierowania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) Szpitala w Kartuzach, co skończyło się m.in.dramatem i śmiercią Dawidka. Później sytuacja się uspokoiła, a zdecydowana większość pacjentów była i jest zadowolona z możliwości całodobowego dostępu do lekarzy i pielęgniarek w naszym NZOZ. Skończyły się olbrzymie kolejki i długi czas oczekiwania na zbadanie pacjenta przez lekarza.

Szef Centrum Medycznego „Kaszuby” wyjaśnia, że wprowadzane zmiany wynikają z poszukiwania oszczędności przez NFZ, czego skutkiem jest ustalenie zamiast czterech punktów, jednego świadczącego pomoc dla pacjentów w święta i nocą.

- Od 1 marca zmieni się miejsce udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które zostaje zlokalizowane w Przychodni Lekarskiej ul. Mściwoja II 9 – pisze Maciej Kloczkowski. – Będzie zwiększona liczba lekarzy i pielęgniarek. W ramach NiSOZ będą wykonywane takie badania, jakie wynikaja z rozporzadzenia Ministerstwa Zdrowia. Czy będą inne zmiany organizacyjne – zależy jedynie od decyzji NFZ oraz ilości środków finansowych przeznaczonych na świąteczną i nocną opiekę zdrowotną.

Kierownik NZOZ „Kaszuby” przyznaje jednak, że wprowadzone zmiany sprawią, że pacjenci będą musieli dłużej czekać na poradę lekarską.

- Zmniejszenie liczby punktów świadczących niedzielną i świąteczną opiekę zdrowotną spowoduje trudniejszy dostęp dla pacjentów i prawdopodobne wydłużenie czasu oczekiwania na udzielenia świadczenia, ale w miarę możliwości będziemy się starać wypełnić swoje zadania należycie – zapewnia Maciej Kloczkowski. – Należy też przypomnieć, że wbrew niektórym wypowiedziom, pacjent w stanie nagłym zawsze będzie mógł się zgłosić do szpitalnego oddziału ratunkowego bez skierowania, gdzie winien być zbadany a dopiero po wykluczeniu stanu nagłego, ewentualnie może zostać odesłany do przychodni. Myślę, że po okresie zamieszania związanego ze zmianą organizacji NiSOZ sytuacja w ciągu krótkiego czasu winna się znormalizować.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [86]

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Kto jest zadowolony, chyba Pan sam Panie Kloczkowski.
  Życie pokaże jak się sprawdzi nocna opieka w NZOZ Kaszuby.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  A kto zwróci pieniądze za dojazd do tak oddalonego punktu???!!!!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Kloczkowski zapewnia że poradzą sobie z obsługą chorych,ciekawe jak -będziemy czekać w masakrycznych kolejkach długie godziny padając na ryj,teraz nie mogą nadązyc z przyjmowaniem irejestracją co będzie po 1 marca to jest chory idiotyzm ja juz doświadczyłam "miłej i szybkiej obsługi ze strony lekarzy " na Deptaku

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stała pacjentka

  Dlaczego nie mogło zostać przy DEPTAKU? Przecież na Mściwoja nawet niema gdzie zaparkować. No i daleko od centrum.DLACZEGO???

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka II

  Już jest ze strony kloczkowskiego asekuracja jak pacjent nie umrze na SORze to bęzie odesłany na Mściwoja - pytam się jak się źle poczuję to skąd mam wiedzieć czy dolegliwośc zagraża memu życiu czy nie,gdzie mam się udać na SOR czy Mściwoja proszę niech kloczkowski to wytłumaczy.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjent

  oczywiście zamydla się ludziom oczy szpitelm. A jak człowiek się po południu zgłasza to dostaje do wysłuchania,że nie przyszedł rano i dlaczego przychodzi teraz do przychodni. A po co na Deptaku jest rejestracja telefoniczna skoro i tak nikt nie podnosi słuchawki. a automat za każdym usłyszanym " witamy w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej... "pobiera z telefonu kasę za koleją jednostkę taryfową.I tak prywatne pieniądze pacjenta lecą a pacjent nie obsłużony. no i jeszcze ta informacja,że w celu lepszej obsługi pacjenta nagrywane są rozmowy. Szkoda, że nie monitorują nie odebranych telefonów. Brak słów

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Pacjentki 2

  Telefonistka oceni czy jesteśmy w stanie wskazującym czy krytycznym.Paranoja.No bo jak ciężko chory tam dotrze. Musi ktoś zadzwonić i od razu powiedzieć że UMIERA albo że urwało mu głowę.Na "Mściwujka" raczej się nie dodzwonimy.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kloczkowskiego

  Żadamy natychmiastowej zmiany decyzji odnośnie przyjmowania pacjentów,czy na Deptaku nie moze pozostać dlaczego chory ma się telepac na koniec miasta panie Kloczkowski ten pomysł powstał w czyjejś chorej głowie ,człowieku opamiętaj się nie upadlaj bardziej chorych ludzi

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # finansowanie

  Kloczkowski będzie dostawał co miesiąc kwotę ustaloną przez NFZ na jednego mieszkańca x ilość mieszkańców powiatu. . Tak są finansowane przychodnie. Im mniej ludzi obsłuży tym więcej dla niego. Badań nie będzie robił, opieki wyjazdowej również bo nie ma takiego zaplecza i takiej ilości pracowników. Ludzie będą na siłę odsyłani do Szpitala gdzie będzie się generować wydatki które powinien pokryć pan K. ze swoją przychodnią. Szpital będzie generował długi bo NFZ nie zapłaci za takich pacjentów. I nie dziwmy się że za pół roku będzie artykuł że Szpital ma długi, że się nie inwestuje w Szpitalu itd. itp.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjentka

  Pan Kloczkowski tylko zapewnia, ale w praktyce te zapewnienia nijak się mają do rzeczywistości. Przypominanie o śmierci Dawidka jest nie na miejscu. GDYBY PANU WYDARZYŁA SIĘ TAKA TRAGEDIA TEŻ NIE CHCIAŁBY PAN JEJ PRZYPOMINANIA. OSKARŻANIE PRACOWNIKÓW SZPITALA TEŻ NIE UCHODZI. Gdzie pana godność. lekarze - niektórzy - w przychodni pańskiej - niewłaściwie traktują pacjentów. a pan myśli tylko o tym ile wypracuje zysku.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol xd

  1 i 15 zapamiętać.
  wasze kilka miut.
  Zdrowia życzę xd

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjentka1

  Tak napewno personel Pana K obsłuży wszystkich tak jak mnie. Lekarz miał taką minę że nie dałam mu się wyspać w niedzielę i miałam odwagę przyjść o 9 rano. Lekarz był nie miły i niestety i tak drugie dnia udałam się do lekarza prywanie bo w niedzielę dostałam tylko paracetamol a miałam zapalenie oskrzeli.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chlopaki nie placza :-)

  z tego co pisza to zmiany maja nastapic od marca, po 1-3 misiacach mozna bedzie powiedziec czy jest lepiej czy gorzej, ponarzekac kazdy moze ale niektorzy co tu placza robia z tego chyba swoje hobby

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wyżej

  Zobaczysz chłopaku, a potem zapłaczesz....

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dr house

  najlepiej aby podczas wizyty w przychodni zrobili profilaktycznie badanie rezonansu zgłaszając sie ze sraczka :-)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  taka mentalnosc polaka - bo mi sie nalezy

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Nie rozumiem napadów na Pana Kloczkowskiego. Mogę zrozumieć napady na NFZ, na szpital w Kartuzach, ale na Pana Kloczkowskiego? Za co? To dokładnie tak samo jak napadnięto na pielegniarkę, która miała przykazane nie przyjmować bez skierowania co w rezultacie spowodowało śmieć Dawidka.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @MA W-W

  Wielu rzeczy pani nie rozumie, bo na wielu się Pani nie zna i wielu nie rozumie.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Małgosi

  Nie potrafi pani rozróżnić sytuacji, poszeregować, dokonać ich gradacji i co najgorsze następnie wypowiada się pani.
  MILCZENIE JEST ZŁOTEM, A W PANI PRZYPADKU NIEJEDNOKROTNIE PLATYNĄ...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  on jest szefem - wydaje zakazy, nakazy i zbiera zyski na swoje dostatnie życie

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # im się należy....

  Tak należy się zapewnić przez PAŃSTWO, tj PRZCZPOSPOLITĄ:
  - ochrony zdrowia i jego ochrony
  - prawa do edukacji
  - prawa do pracy
  - prawa do zapewnienia w wymiarze sprawiedliwości
  i jeszcze wielu praw, które są zapewnione w KONSTYTUCJI...
  Prawa do godnego życia, które obecne rządy, poprzez kolesi, starą nomentlaturę, politykierów, psedo-lekarzy, pseudo-sędziów, pseudo-wykładowców nadal nie są osiągane.
  Głupie polaczki na taki los zasługują....podkreślam polaczki, nie Polacy...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Express

  jesli komentarz nic keatywnego nie wnosi do dyskusji to zachowaj swoj jad dla siebie, bardzo dobrze ze redakcja usuwa komentarze obraźliwe majace jedynie charakter znieważenia ...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NFZ

  Warto będzie jutro zadzwonić do NFZ-u pan Kloczkoski nie załatwił jeszcze ani jednego pacjenta a już zapowiada kolejki i oczekiwanie jakoś szpital robił to od 3 lat + obsługa przypadków nagłych i jakoś kolejek 3 dniowych nie bylo w przeciwieństwie do deptaku który obsługiwał tylko kartuzy i tak spławiając swoich pacjentów na sor warto by było podać informacje ilu deptak"nocny" odesłał ludzi na sor i ilu z nich pozostalo na oddziałach szpitala!!! O jakich punktach Panie kloczkoski mówisz przecież masz stawke za pacjenta a że zanirzyłeś stawke tak aby wygrać Twój problem!!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krecik

  Do Hipokratesa z objaśnieniem! Czego Pan się spodziewa w czasach, gdzie pracownicy są ,,zasobami ludzkimi", chorzy - świadczeniobiorcami usług medycznych, a dawniejsi Pańscy wychowankowie - świadczeniodawcami tychże. Wszystko jest zaś sprowadzone do chamskiego pojęcia zysk i strata. Poza tym nie liczy się nic! Pozdrawiam

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Skoro ktoś tutaj uważa, że jestem taką idiotką to skąd on czerpie swoją mądrość? Ja opieram swoje opinie na fakta, a na czym on swoje opinie opiera? Na tym, że uważa się za mądrzejszego?

  Chyba jasne, że będą kolejki do lekarza w weekendy skoro z 4 ośrodków będzie funkcjonował tylko jeden.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do Krecika,

  Ano masz Kreciku absolutną rację. Mało tego zarządzają sobie nami tzw kapitałem ludzkim jak bandą idiotów i myślą, że są alfą i omegą.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Gosia M-W

  Nikt nie uważa się za mądrzejszego...
  Ale nikt też w sprawach, o które pytasz nie jest głupszy...
  Rozumiesz różnicę....

  Nie odwracaj "intelektualistko" kota ogonem...
  bo nawet to nie wychodzi tobie...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ^^^

  doktor G przypomij sobie to co napisales jak sam zachorujesz i bedziesz kozystal z pomocy lekarza, wstydu nie masz, wrzucasz wszystkich do jednego worka, jakbys mial prawo osadzac, ciekaw jestem kto cie tak skrzywdzil ze brednie takie wypisujesz? wbrew twoim kasliwym uwagom jestem pewien iz w twoim pelnym goryczy zyciu spotkales lekarza ktory choc raz pomogl tobie badz twoim bliskim i on tez wedlug ciebie jest "mierny, ale przedsiebiorczy" ???

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ MWW

  na jakich faktach jak już opowiadasz bajki nocną załatwiały 2 placówki NZOZ Kaszuby - sowich pacjentów czyli zapisanych do siebie pacjentów, a reszte załatwiał PCZ sp.z o.o. czyli szpital sierakowice i żukowo to bazy stacjonowania PCZ-tu(szpitala) mijasz się z faktami we wszystkim przywołujesz stare sprawy które z obecnym systemem opieki nie mają już nic wspólnego ani racji bytu ze względu na to iż do sor-u nie trzeba skierowania po całej tej sprawie!!! Czyli o 3 lat a ty na okrągło te same bzdury klepiesz a nie fakty

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do @Gosia M-W,

  Ty chyba lubisz pisać aby pisać i robić za rzepa u psiego ogona.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Za 5-lat sprawa Dawidka umrze z przedawnienia i winnych nie będzie!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # doktorG

  no dalej byle cos napisac, byle ponazekac jak mi to sie zle dzieje, trzeba bylo sie uczyc, inwestowac w siebie i zostac lekarzem to tez bys mial doktorze G takie "wspaniale zycie" jakie maja polscy lekrze

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kama

  nfz zaniza kontraky kosztem pacjenta i tym nikt sie nie zainteresuje co taka przychodnia z kartuz moze zdzialac w nfz? jakie maja mozliwosci? moim zdaniem marne, wiec raczej nie nalezy szukac winnych po stronie przychodni czy tez szpitala ale po stroni tych co te pieniadze dziela

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ doktorG

  G to tylko lekarz :-) ale mww to lekarz, genetyk, sędzia, śledczy, prokurator, załatwia wszystkie sprawy starostwa i gminy kurcze już nie wiem na jakiej dziedzinie ta pani się nie zna :-) aż żal że Pani nie startowała w wyborach bo z Heni mamy ubaw po pachy bo też nic jednak nie potrafi zrobić... a tak dobra kolezanka... Pani mww

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciekawe

  kilka dni temu bylo glosno w telewizji na temat obnizania kosztow wasnie z ta opieka nocna, dlaczego nikt wczesniej sie nie zaiteresowal tym problemem (mam tu na mysli wladze gmine, powiatowe) wkoncu to takze ich zadanie abu zabezpieczyc zdrowie swoich mieszkancow. Zawsze zaczyna sie oczyms mowic jak juz jest za pozno. Plany redukcji nie byly chyba jakies scisle tajne, prawda??? Wiec dlaczego tak sie dzieje??? Nawet gdyby nic to nie dalo to cieszylbym sie ze moja Pani burmistrz, starosta, itp pamietaja o zdrowiu swoich mieszkanców.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ kama

  gdyby nfz nie wpisał do wzoru ceny przychodnia nie miała by szans ale jak dali cene po kosztach no to wygrali. Konkurs powinien był zawierać więcej wymogów jakościowych a nie cenowych.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szanowna Pani Burmistrz

  Pani starosta jak potrafi tak zajmuje sie szpitalem, co chwila widac ja w mediach jak prezentuje nowe inwestycje szpitala, nie oceniam czy robi to dobrze czy zle ale robi. Natomiast mam pytanie co robi GMINA KARTUZY??? odpowiedz --> siedzi cicho - bo tak im wygodnie. Dlaczego nie reaguja w takich waznych sprawach. Pani burmistrz zapomniala zapoznac sie z swoimi obowiazkami, ważne są chodniki, drogi - szkoda, że i to Gminie nie wychodzi :-/

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @Gosia M- W

  Pani Zima nie lubi ludzi mądrzejszych od siebie, bo ona tylko poprzez przezwiska i obrażanie potrafi się wypowiadać.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ŻAŁOSNE..

  jest to, że forumowicze dają się wyzywać Pani Winter- Walker od niedorozwojów umysłowych, gburów itd. Ludzie ona tak na prawdę reprezentuje bardzo niski poziom, a to że ma wiele do powiedzenia.... cóż, kto nie lubi być w centrum zainteresowania??? Pani prawie w ogóle nie pisze na temat artykułów.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Doktor G to rzeczywiście doktor G bo ponarzekać pisze przez 'ż'. Tyle studiował, a tak mało się nauczył.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @^^^

  ^^^
  "doktor G przypomij sobie to co napisales jak sam zachorujesz i bedziesz kozystal z pomocy lekarza, wstydu nie masz, wrzucasz wszystkich do jednego worka, jakbys mial prawo osadzac, ciekaw jestem kto cie tak skrzywdzil ze brednie takie wypisujesz? wbrew twoim kasliwym uwagom jestem pewien iz w twoim pelnym goryczy zyciu spotkales lekarza ktory choc raz pomogl tobie badz twoim bliskim i on tez wedlug ciebie jest "mierny, ale przedsiebiorczy" ???"

  Raczę tłumaczyć...nie wszyscy lekarze są tak ineteresowni co doktor G, w naszej gminie Maciula Ka...
  Niejednokrotnie pomogli mi lekarze w życiu, to ich misja, po to są i to czasami z obowiązku robić musżą...
  Ja ich za to cenię...bo sa tam jednostki nie wprane w komsucjonizm, w materialny zysk, są idealistami, ideologami..., ale w służbie zdrowia są w szarym ogonie...nawet wtedy, gdy moga czegoś nauczyć, podpowiedzieć " starej gwardii" , ale ogon pod dupę ...bo kariery i referencji nie dostaniesz..

  iItu się zamyka koło błędne...

  Kto wie co dalej?
  Poprze i zamilknie.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  No i co, robimy znowu nagonkę na MAW-W? Tak jak na lekarkę i pielęgniarkę? Tak jak na Panią Antczak? Nie lubimy jak się coś wytknie i nie da ukryć pod dywanikiem?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wyżej

  Nikt wielmożna na Ciebie nagonki nie robi.
  Tylko na twoje oblędne myslenie.
  A co Ty wytknęłaś...?
  Rzeczywiście...że nie znasz się na służbie zdrowia...
  To bez zmian pozostaje...

  Tematy obce tobie zostaw...
  Radzę...polecam odrzucić...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # raczej zadowolony

  Ja do lekarzy nic nie mam. Ludzie , fakt często nie bywam ale jeszcze nigdy mnie źle nie potraktowano. Szczególnie w szpitalu, jasne swoje odczekać trzeba ale w końcu to nie wina lekarzy że taki system i procedury. Na Mściwoja faktycznie nic nigdy nie załatwiłem, ale dlatego ich omijam szerokim łukiem.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Re: @wyżej

  Pani mww stała się trolem forum o którym tyle pisała wypowiada się na wszystkie tematy ale niestety tylko śmiać się idzie a co najgorsze ona też ma ubaw bo dajecie się jej podpuszczać Drewka chyba jej płaci bo bynajmniej forum jakoś się kręci :-) Małgośka jak Maryśka tyle że nie szkodzi aż tak zdrowiu jedynie gra na nerwach :)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Słońce ty moje,

  Zaczynasz mieć niedomiar kontroli i poważne kompleksy moim względem, zaczynasz się powtarzać, zapluwać i zachłystywać. W momencie kiedy zaczniesz się dławić radzę ci nie liczyć na kartuską służbę zdrowia finansowaną przez NFZ. Ja ci też nie udzielę pomocy.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  do @doktor G
  cyt:...bo z Heni mamy ubaw po pachy bo też nic jednak nie potrafi zrobić.... Czy na pewno? Jest człowiekiem uczciwym, nie myśli kasą,pomaga od wielu lat ludziom, jest odważna,nie wchodzi w żadne niecne układy,patrzy sercem.Narazie tyle - czy to mało?
  Który/a może się tym pochwalić? Boli was, bo znalazł się ktoś kto potrafi nazwać rzecz po imieniu? Ktoś, kto nie cierpi układów układzików? Ubaw to będziecie mieli, gdy będziecie się tłumaczyć z waszych niecnych decyzji i nie tylko! Człowiek jest takim jakim jest jego działanie (i to jest problem dla tych skorumpowanych).
  Więc przestańcie opluwać ludzi, którzy działają dla dobra innych...
  To wy zastanówcie się nad sobą!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tito

  Drodzy Państwo.Proponuję już nie dyskutować z P.Małgorzatą bo nie ma sensu.Dlaczego? Frustracja,Nuda,Samotność.Ogólnie próba zwrócenia na siebie UWAGI. Pozdrawiam.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  @tito
  Człowiek jest przekonany, że wszystko może zrozumieć, ale nie jest w stanie znieść najmniejszej krytyki na temat swojej niewiedzy i niedoskonałości.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tito

  Do Obserwator.Bardzo trafna uwaga.Nic dodać nic ująć,ale poczekaj na ripostę.Pozdrawiam.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  do tito
  Moja wypowiedż dotyczy twoich poglądów, więc poczekam na ripostę od ciebie....

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tito

  Masz rację Małgośka nie jest dobra partnerką do dyskusji dużo szumu mała działań,myślałam ze ona jako radana wstawi sie za chorymi ale guzik,ona tej chorej sytuacji nie rozumie więc wybaczmy...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  do@tito
  Teraz pokjazaliście poziom waszego rozumowania i podjazdowych działań..Gratuluję! Jednocześnie przestrzegam..do niczego dobrego to nie prowadzi...skupiajmy się bardziej nad tym, co dla nas wszystkich jest dobrem...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Największymi przegranymi są pacjenci z Sierakowic i Żukowa. Może trzeba szukać odpowiedzi na pytanie dlaczego Kloczkowski wygral ten konkurs w NFZ? Może tam siedzą koledzy, którzy podpowiedzieli jaką stawkę trzeba wpisać w ofercie, aby wygrać. Wielu tu piszących ma rację, że doktor Maciej K. to juz nie lakarz a przedsiębiorca. Wystarczy iść na Dworcową do swojego lekarza pierwszego kontaktu , aby usłyszeć że badań nie można zrobić do Prezes zakazał, bo limit idt. Bo jak przekroczy limit to płacui z własnej kieszeni. Czy chorobę i ludzkie tragedie można limitować. WG Kloczkowskiego tak. A u niego liczy sie tylko KASA, KASA, KASA, KASA I JESZCZE RAZ KASA!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  do ....
  Ktoś, kiedyś powiedział: trzeba mieć zdrowie, aby się leczyć...
  Jaka to straszna prawda...Nie chcę dalej tego rozwijać, bo można dużo mówić w temacie unicestwiania słabszych ludzi...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # franc

  Ciągle aktualne pytnie-dlaczego szpital przegrał konkurs w NFZ, myślę że coś spieprzyli. Czy starosta wyciagnie z tego jakieś konsekwencje - nie! bo tak jest zawsze. Wziąść swoje 12.000 tys i haja w góry.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do p. Małgorzaty W W

  Pozdrawiam i gratuluję odwagi , bo ma Pani całkowitą rację.Nikt nie pisze o tym dlaczego szpital przegrał, tylko wyśmiewa się Kloczkowskiego za to ,że wygrał. To jest prąbane.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ^^^

  calkowita racja

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mestwin3

  Przegranymi są pacjenci. Zamydla się ludziom oczy. Dlaczego szpital przegrał konkurs w NFZ?Bo starostwo nie chce ponosić konsekwencji . Tak jest przecież od dłuższego czasu odkąd układają się bowiem z PO(wytyczne). Uposażenia rzędu 12.000 tys trzeba pilnować. Ponad to doktor Maciej K. to juz nie lakarz a przedsiębiorca i też układa się z w tym celu z władzami.Sprawa Dawidka czemu musi umrzeć z przedawnienia .Zobaczcie ilu wybraliśmy lekarzy do Rady Powiatu. Oni skutecznie dbają o swoją pozycję ,o swoje interesy, a czy o nasze pacjena klienta?. Oczywiście,że robią dobrą minę, do podstępnej gry.Po co tyle lekarzy w Polityce. Ich obroną jest Izba lekarska i są jeszcze BEZKARNi z racji piastowanych funkcji.Swoim uczestnictwen w polityce samorządowej są jakby zobowiązani do pilnowania interesów opcji rządzącej , by nie szkodzić sobie.Kto dokonuje ich wyboru?To nie wina lekarzy że ich wybieramy.Zauważcie jak się zmienia ich stosunek do pacjenta od czasu gdy poczuli się również władzą.Kto broni pacjenta?Władza -lekarze napewno dbają o zdrowie takiego Dawidka,jakiegoś uczciwega obywatela, który idzie do lekarza wtedy ,gdy już musi. Wtedy poczeka uczciwe w kolejce 2-3lata, bo najpierw kolejki zajmą ci dla których władza i lekarze są obojętni.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bcd

  NFZ z premedytacją dokonuje na nas eutanazji i nie jest mu potrzebna do tego żadna ustawa. Przy takim podejściu do chorych to jednostki najsłabsze nie mają wielkich szans, niestety zostaną "wyeliminowane"
  A szpital w Kartuzach, zwłaszcza SOR nie działa nic lepiej. Tam trzeba mieć dopiero zdrowie żeby przeżyć te dwie lub trzy godziny leczenia a potem udać się do lekarza rodzinnego lub leczyć się prywatnie.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pikok

  Mestwin 3 w tym co pisze ma duzo racji: też uważam że lekarz powinien zająć się leczenie a nie rzadzeniem ... no ale nie ma co marudzic sami sie nie wybrali ...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nfz

  kiedys byl pomysl aby podzielic nfz na mniejsze "organizacje" tak aby konkurowaly miedzy soba cos na wzor amerykanski, moze to jakies rozwiazanie problemu ktory z roku na rok coraz bardziej sie poglebia?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kadafi

  moim zdaniem jesli rzad nie przeprowadzi w niedalekiej przyszlosci reformy min. sluzby zdrowia i jej finansowania to bedzie coraz gorzej. Tylko czy widzicie kogos kto bylby na tyle odwazny aby sie do tego zabrac? Zaufanie do Premiera i jego świty juz stracilem przy okazji ostatnich wyborow wiec watpie aby byl prekursorem w tych sprawach, dla PO jest dobrze tak jak jest. To co robia z skladkami ofe to tylko zagrania na pokaz ale prawdziwych reform nie zrobia bo sie boja i mysle ze nie tylko oni reszta politykow tez nic w tej kwesti nie zrobi. Moze jakims rozwiazaniem jest dokonanie przewrotu tak jak w Egipcie czy Tunezji? :-)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Epilepsja

  Ciekawe ile jeszcze wytrzymamy . Czy może być jeszcze gorzej Tragedia!!! Kartuska słuzba zdrowia to naprawde TRAGEDIA i ten "cały" KLOCZKOWSKI on napewno zapewni nam pomoc ,już czuję to na własnej skórze....Boze broń pacjentów....

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pacjent

  DR. kloczkowski nie sprawdza się jako neurolog to jestem ciekaw jak poradzi sobie teraz ,( zapewne olewając pacjentów) byle by było taniej.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  @ Kadafi
  Jak tak dalej ze wszystkim pójdzie, to prędzej czy póżniej do tego sytuacja zmusi....Ludzie "pękają w szwach"....mnóstwo niesprawiedliwości, świadome utrudnianie życia(bezrobocie,brak opieki lekarskiej,niesamowite ceny żywności i innych produktów,wprowadzanie żywności modyfikowanej,zatruwanie powietrza,pranie mózgów..temat rzeka..), podział społeczny: od skrajnego biedaka po bogacza,ograniczanie praw obywatelskich..pod każdym względem....Przyjdzie taki czas. że ludzie powiedzą..stop!!!! Pozdrawiam.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zdrowym trzeba byc

  to prawda ze na zrowi ludzi robi sie biznes to nie jest tajemnica, firmy farmaceutyczne wciskaja coraz to nowe produkty w kolorowych opakowaniach a ludzie kupuja ten szajs tylko jak cos boli, przyzwyczajamy organizm do lekarstw przeciwbolowych ktore pozniej juz nie przynosza efektów i co dalej pozostaje eutanazja? Sytuacja ta w ostatnich latach bardzo sie poglebia sa nawet apteki w ktorych chodzisz z koszykiem jak na zakupach w spozywczym -problem tkwi w tym iz wiekszosc ludzi pracuje i nie ma czasu czekac w kolejkach, brac zwolnienia bo juz ktos czeka na ich miejsce wiec kupuje sie te pseudolekarstwa i biznes sie kreci

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do pani Radnej

  Niech sie pani w imieniu pacjentów jako radna wstawi aby przychodnia funkcjonowała na dworcowej, a nie Mściwoja PROSIMY

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazik

  jestem ciekaw kiedy szpital udostepni ten tomokomputer, badac chca ale tylko za kase. mialem skierowanie na badanie to mnie nie przyjeli tylko odeslali na Msciwoja a tam jak sie okazalo wcale nie przyjmuja pacjentow poniewaz dopiero sa w trakcie do uruchomienia tego sprzetu. PYTAM SIE WIEC!!! po jakiego diabla wydawac pieniadze na sprzet z ktorego ludzie nie moga korzystac i tak trzeba jechac do Gdanska albo Koscierzyny? Poza tym dlaczego panienka z Szpitala nie ma zielonego pojecia gdzie wykonuja tego typu badania, wysyla tylko na pale pacjentow byle miec mnie i innych pacjentow z glowy. Nikt nie jest wstanie nawet przekazac rzetelna informacje na temat gdzie moge sie udac lub zadzwonic, wszystko na wlasna reke trzeba zalatwiac niegdzie nia ma co liczyc na pomoc. Ja pracujac w stolarni doskonale wiem gdzie sa inne zaklady ktore wykonuja podobne prace w podobnym zakresie. Kazdy widzi tylko czubek wlasnego nosa zwlaszcza w szpitalu.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kopernik

  proponuje wypatrywac lepszych czasow w przyszlym obserwatorium, ktore bedzie wybudowane na dachu szkoly w kielpinie, kazdy znajdzie gwiazke dla siebie ;-)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A co z dachem..?

  Dach może się zarwać..a oprócz tego bój o zawartość poszczególnych gwiazdek...bo zgodnie z zasadą-wszystko zmierza do równości..zapewne więc będą te bogate i te biedne...i jeszcze jedno-Kiełpino może pozbyć się obiektu edukacyjnego.Czy warto?
  A może jednak, skutecznie i na bieżąco walczyć o lepsze czasy?
  Nie uważasz?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AAAAAAA

  Uważam, iz nie dzieje się dobrze w CM Kaszuby - pracownicy nie radzą sobie z obowiazkami, są wulgarni, traktuja ludzi jak zło konieczne,a o odbiorze telefonu - to tylko pomarzyć :( . Jak takie porzadki są w Przychodni to opieka nocna wiadomo jak będzie wygladała. W Kartuzach brak jest Przychodni z prawdziwego zdarzenia i konkurencji - a szkoda, bo może byłoby lepiej.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tito

  Może ktoś wie?DLACZEGO? Przeniesiono na Mściwoja Jak ludzie chorzy niekiedy na wózkach,o kulach,osoby w podeszłym wieku będą zmuszeni iść na drugi koniec Kartuz.Pozdrawiam.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Kazik

  wegług informacji na NFZ tel. 751 25 00 Tomografię komputerową w ramach kontarktu wykonuje się od 1 stycznia 2011 na ulicy Mściwoja. A szpital wykonuję ja dla swoich pacjentów i (lub) odpłatnie. I nic im nie jest wiadomo o przerwie awarii itp...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zanim cos napiszesz sprawdz 2 razy ^^^

  czemu wprowadzasz ludzi wblad ??????????

  http://www.nfz-gdansk.pl/ubezpieczeni/uslugi/2011/02_aos-kaos-asdk_wykaz_20110218.xls

  źródło:strona nfz
  Poradnie specjalistyczne - lekarze specjaliści
  (AOS - ambulatoryjna opieka specjalistyczna i wybrane badania diagnostyczne) data aktualizacji: 21 lutego 2011 r.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dziwna sprawa

  hmm z tego wynika ze w Kartuzach tomograife wykonuje jedynie szpital (Kartuzy, ul Ceynowy) chyba ze pod tym adresem jest tam inny tomograf ???

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  zauwazyłem, że jeden gość ukrywa się pod kilkoma nickami.
  taki np. MESTWIN3 nie przypadkiem pisze to samo co taki skubaniec KASZEBA.
  Ciekawe za kogo w domu sie przebiera?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  @obserwator....... a za kogo ty się wypowiadasz? za siebie?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ooooobserwator

  Obserwator wypowiada się za antczak nawet są podobne zwroty i poezja..

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Wypowiadam się za siebie...wypowiedż cyt.zauważyłem, że jeden gość..nie jest moją wypowiedzią.Takie metody stosują krętacze...do takich się nie zaliczam.Następnie oooobserwatorowi odpowiadam: nie wypowiadam się za P.Antczak -Ta Pani nie jest analfabetką.Natomiast nie ukrywam - jestem pełen podziwu dla takich osób..Czy coś jeszcze?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jeszcze coś...

  jest poezja? dziękuję, nawet o tym nie wiedziałem i nikt mi tego nigdy nie powiedział...a może otrzymałem teraz ten dar? ciekawe...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Redaktor

  Ciekawe czemu szanowny ek tego nie opublikował?
  http://www.pczkartuzy.pl/index.php?loc=obiect|blog|59

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  ja tylko coś zaobserwowałem na forum. nie rozumiem tylko dlaczego miałbym wypowiadać się za kogoś innego? oczywiście wypowiadam się za siebie, ponieważ dotychczas tylko ja to zaobserwowałem.
  No chyba, że na tym forum nie wypada zgłaszać takich spostrzeżeń?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie pozostaje nic innego

  jak do wszystkiego wzywać karetkę

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Poprzedni wpis używający mojego nazwiska należy do złodzieja i krętacza, który podszywa się pod moim nazwiskiem. Wykonany 4 dni temu dowodzi czujności złodzieja i kłamcy, któremu nie w smak ociupina prawdy.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JAAA

  No to może teraz się wypowiedzcie? Jest tam tak bardzo źle? Są kolejki? No właśnie... Ja byłam i czekałam najwyżej minutę!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo