Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Mieszkańcy mieli rację. Umowy ws. poszukiwania łupków źle skonstruowane

Opublikowany: 2011-12-05 10:05 Autor: Wojciech Drewka

Prawnicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku wykryli szereg nieprawidłowości w umowach, które Geofizyka Toruń podpisywała z właścicielami nieruchomości, na które wjeżdżał ciężki sprzęt do poszukiwania gazu łupkowego - ujawnia Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Okazuje się, że zawarte porozumienia mogą być nieważne.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Podczas spotkania w Zdunowicach mieszkańcy kwestionowali poprawność umów na poszukiwania łupków. fot.W.Drewka

Podczas spotkania w Zdunowicach mieszkańcy kwestionowali poprawność umów na poszukiwania łupków. fot.W.Drewka

Poprawność umów zawieranych przez Geofizykę Toruń z rolnikami i właścicielami posesji, na które wjeżdżał sprzęt do poszukiwań gazu łupkowego kwestionowali mieszkańcy podczas głośnego spotkania w Zdunowicach (gm. Sulęczyno). Mówili wtedy, że umowy są nieważne choćby dlatego, że nie ma w nim jasno określonego podmiotu odpowiedzialnego za prowadzone prace.

To samo zauważyli prawnicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Jak pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza Trójmiasto, zdaniem RDOŚ w treści umów nie jest określony choćby zakres czynności, które firma poszukiwawcza może wykonywać w ramach badań, a także dokładny czas trwania badań. Prawnicy zwrócili też uwagę, że w interes właściciela nieruchomości może godzić sposób wyliczenia odszkodowań za szkody powstałe w trakcie badań.

Zdaniem szefowej RDOŚ, cytowanej przez gazetę, porozumienia z takimi nieprawidłowościami są nieważne. Geofizyka Toruń zapowiada wprowadzenie nowego wzoru umów.

A o protestach Kaszubów przeciwko gazowi łupkowemu mówi już cała Polska. W miniony weekend o sprawie informowała telewizja TVN w „Faktach” – materiał można znaleźć na TVN24.pl (kliknij).

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [74]

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # antek

  Brawo! Brawo! pilnujcie swego bo Was wyfrajerują

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ONR

  i takie jest nasze państwo pod rządami kolesiów z PO właśnie - łupić obywateli ile się da...czy ten Tusek naprawdę ma Polaków za głupków ?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ONR

  zaorać, zasiać, zabronować

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ONR

  POpapranych tak razem z tym gazem (g)łupkowym

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BRAWO

  Kaszubi nie dajcie sie! Za rok w calej Unii bedzie taki sam zakaz na te barbarzynskie, niesprawdzone metody, jak we Francji. Ale wtedy dla Polski bedzie za pozno bo zniszczen i zanieczyszenia nie da sie odwrocic

  chyba ze chcecie wody pitnej drozszej od benzyny, sprowadzanej z zagranicy

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Brawo polskie media!!! No to sobie odsłuchałam. Bo Fakty 24, jak to Fakty 24. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Gwarancja jest pewna, żadne polskie media się nie wychylą, bo mogą w 'łeb dostać'.

  Brawo Kaszubi, nie dawajcie się omamić obiecankami, wystarczy głupich gdzie indziej w Polsce co się nabierają na fundowane przyjątka, poczęstunki i zabawy ku rozrywkom młodych.

  Obiecywanie 'el dorado' dla tubylców to jak obiecywanie, że im gruszki na wierzbie wyrosną! Mogą się już teraz pożegnać z bocianami, przyrodą, wodą i krajobrazem.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Dyrekcja Ochrony Środowiska to tytularny, bez znaczenia urząd, który dopuścił do zniszczenia i zagrożeń na Złotej Górze w Parku Krajobrazowym!
  Jest to minimalne zniszczenie w porównaniu do zniszczeń i zagrożeń jakie stworzy shale gas (poszukiwanie i wydobycie)!

  W mojej opinii, odgórnie rządzące Pazerne Bezmóżdża nie tylko
  wyniszcząją nasz kraj, ale łamią Konstytucję RP, łamią prawo i działają na pograniczu zdrady stanu. Wspólnie z obcym kapitałem działają przeciwko interesom całego naszego narodu i przyszłych pokoleń.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PALIKOT

  Sadzić, palić, zalegalizować!!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gerard Lemoine

  @Małgorzata A Winter-Walker
  Relacja w „Faktach" przez TVN (sobotę minionego weekendu) dot. wybobycia gazu łupkowego byłą odważna w porównaniu innych relacji na sam temat w Polsce. Mam na myśli wnioski dziennikarza w końcu reportarzu. Kto oglądała ten reportaż, ten może się zastanowić.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # antyłupek

  Wierzę że Kaszubi nie dadzą się podpuścić na te plewa zwane łupkiem, niech se volksdojcz donek łupnie łupkiem swoją królową merkel, niech w reichu ryją!!! taki cwany donek a rurę mu pod nosem z gazem poprowadzili!! A do rzeczy to Kaszubi za widły za cepy i gonić tych frajerów od łupka!!!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Babsi

  antyłupek nie do pomyślenia, że istnieją jeszcze takie
  okazy jak ty, kim ty jesteś ,na pewno praktykującym
  katolikiem i co niedziele idziesz do komuni.
  Za takie słownictwo powinnieś być pociągnięty do
  odpowiedzialności, po przeczytaniu twoich bazgrołów
  człowieka aż mdli, a co do wideł -TAKIE OD GNOJU-
  a cepa prócz ciebie chyba na kaszubach nie znajdziesz
  rurę budowano już za P, Kaczyńskiego /sprawcz/.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mistrz ciętej riposty

  @Babsi
  spier.....

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Babsi

  Do - mistrz ciętej riposty
  bardzo dziękuje za miłe słowo
  - a za obrazę P. Premiera , zastanowię się czy nie
  zgłosić powyższej wypowiedzi do odpowiednich władz.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Max

  @ do Babsi

  Jakbyś chciał wszystkich zgłaszać i na każdego kablować to najpierw byś musiał donieść na tych na GÓRZE ,od premiera począwszy ,że o Sikorskim i reszcie nie wspomnę ,oj nie ładnie kablować ,oj nie ładnie

  Ktoś ma inne zdanie o WŁADZY w Polsce niż Ty,to przecież normalne ,nie wszyscy muszą się zgadzać z Tobą

  A tak całkiem normalnie ,nieżle z tym gazem łupkowym wywija nasza WŁADZA ,nie widzisz że walą bubel prawny za bublem ,tylko zapomnieli o jednym ,że MY KASZUBI poradziliśmy sobie nie z takimi cwaniaczkami ,oj za prusaka były większe choć podobne w działaniu KRWIOPIJCE

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # łoś

  jeszcze chwila i nasze strony to mnie będą kaszuby tylko kaPOszuby

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Babsi

  Jestem tolerancyjna i zgadzam się , że każdy ma prawo
  do własnych poglądów, ale to nie znaczy, że ma prawo
  jakiejkolwiek władzy ubliżać.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Gerarda Lemoine,

  To co piszesz to prawda, ale przez TVN 24 nieco spóźniona i całkiem delikatnie zapodana, szczególnie, że to już tzw.'woda po kisielu' bo szkodliwe decyzje zostały podjęte o wiele wcześniej, umiejętnie ukryte i nie przebadane dogłębnie. Dokładnie jak ze Złotą Górą. Nikt się nie zastanawiał nad zniszczeniami i zagrożeniami środowiska.

  Łupki to zagrożenia na skalę nieprzewidywalną, dla przyrody i dla życia. Błotna Góra to najwyżej osuwisko, kawałek drogi, pomnik itd, itp. Najgorzej jak politykierów i pazerne głąby dopuścić do władzy. Podeprą się usłużnymi pseudo-naukowcami, a globalna finansjera zrobi już z nich wyjątkowo usłużne pieski. Biedota poleci na lep obiecanek-cacanek i mamy pełen obrazek tego co się dzieje.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do antyłupka,

  Ja też jestem antyłupek, ale wolałabym, abyś się pohamował ze swoimi szowinistycznymi wulgaryzmami. Ja też nie przebieram w słowach, ale ty wyjątkowo przesadzasz.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Max

  @ do Babsi

  Szanowna Pani przecież widzi oburzenie się lokalnej społeczności ,prawie wszyscy są oburzeni ,prawie każdy się nie zgadza na wydobywanie gazu łupkowego na Kaszubach .Żadna społeczność na tym nie skorzysta ,nie przybędzie nowych miejsc pracy ,wręcz odwrotnie ,zatrują prawie wszystko w imię czego ?

  Chyba nie sądzi Pani że My POLACY zarobimy na gazie łupkowym przy zysku 1 % (jednego procenta ) do budżetu państwa .Wiadomo że padnie turystyka i domki wczasowe ,że o Naszym ZDROWIU nie wspomnę .Pani się dziwi że Ktoś pluje na taką decyzję ?.Ja też pluję tylko w mniej dosadny sposób.Pozdrawiam

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotr trzciński

  Ludzie co to się wyprawia za ''rządów'' tych nygusów sprzedawczyków z PO oni potrafią tylko upadlać normalnych obywateli !!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Babsi,

  A ja sobie po prostu, najzwyczajniej pluję na 'łupane głupki' u władzy bo nie zgadzam się z rabunkową gospodarką sprzedawczyków, którym jedynie zależy na własnej prywacie. Gwarantuję, że przy takiej ekspertyzie i takich metodach można się jedynie spodziewać wielkiej tragedii narodowej.

  Nie po to zamieszkałam na Kaszubach z wyboru, żeby teraz spokojnie przyglądać się jak są one wyniszczane przez pazerność i głupotę.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Taa

  Pewnie jak by GF płacił za pozwolenie do badań na kogoś posesji to nie było by problemu.A tak to niby pęknięcia w budynkach....
  Już nie ras słyszałem jak prubowali ludzie wyłudzić kasę,a gdy wprowadzili pomiar pęknięć na budynku podczas prac to od razu się wycofali z tezy że to te maszyny spowodowałyły pęknięcia.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jax

  Rosjanie też lobbują żeby nie było gazu w Polsce bo wiadomo konkuręcja .
  Jak zaczniemy wydobywać to nie dość że będziemy nie zależni od rosjan to jeszcze będziemy zarabiać na sprzedaży,może liczyć że będzie się lżej żyło.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszeba

  Kaszubów stac na rozwage, gdy chodzi o gaz lupkowy, a dlaczego brak im rozwagi, gdy chodzi o elektrownie atomowa? Czy Kaszuby to ma byc druga Fukushima, http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12732015?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Kaszeby,

  Ma Pan rację, tutaj już nikt nie myśli o przyszłości naszych nowych pokoleń i ochronie przyrody i środowiska.

  Motywy szybkiej, pazernej grabieży przeważają nad motywami mądrej, ostrożnej rozwagi planowania i zarządzania gospodarką kraju dla przyszłych pokoleń.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # antyłupek

  Bardzo przepraszam ale emocje duże mną targają, nie mogę spokojnie patrzeć na rabunkową, wręcz bandycką politykę rządy donka jeśli chodzi o wydobycie łupka. Ten mega manipulator i oszust łże, łże gdzie tylko ozorem ruszy i żadnego szacunku dla ludzi, Polaków nie ma. Jemu łatwo przychodzą przez gardło słowa o zielonej wyspie, o żyle złota w postaci łupka itd. tylko nie odpowiada na pytanie kto za to tak naprawdę zapłaci. A zapłacą szarzy zwykli ludzie, zapłacą zdrowiem, życiem, że nie wspomnę o całej przyrodzie. Zyski oczywiście POpłyną do kieszeni koncernów finansowanych przez wiadomo kogo i do kieszeni świń przy korycie władzy.
  DLATEGO NIE DLA ŁUPKA!!!!!

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tak dla łupka

  Nie ma głupka.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Panie łupek,

  Odstaw swoje emocje partyjne w kącik i zacznij myśleć na zimno.

  Polska to kraj partyjniactwa wszelkiego rodzaju, bo w bandzie przewagi partyjniackiej jest największa siła. Prawo i sprawiedliwość nie istnieją bo zawsze ten ma rację kto jest przy władzy i rządzi. Tak się dziwnie składa, że w demokratycznej rzekomo Polsce (bo polska demokracja = się przewaga ilościowa + kapitał, li tylko) głównie prawo pieniądz i pięści rządzi.

  Wiemy kim jest PO i wiemy kim jest reszta partyjniaków. Nie należy się dawać ponosić emocjom bo żałosne to wszystko sprawia wrażenie.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # P.R.Zakrzewska

  Pan Grzedzicki z ZKP wypowiedział sie dzisiaj w TV na temat wydobycia gazu łupkowego na Kaszubach tak ,jakby nie miał zielonego pojecia o Ustawie, która wchodzi w życie od 1 stycznia 2012.
  Mówił o spotkaniach mieszkanców z koncesjonariuszami i działaniem zgodnie z prawem.Własnie działanie zgodne z prawem /patrz Ustawa j.w./spowoduje,ze mieszkancy nie będą miec nic do gadania,władze samorząowe również aby była jasnosc.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kain

  A co na to Abel.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Witam Panią P.R.Zakrzewską,

  Czółka chylę bo już wcześniej o tym pisałam, że teraz to już woda po kisielu. Wszystko zostało zaklepane po cichutku już dawno, a teraz dopiero będzie... mądry Polak po szkodzie. Takie coś to tylko można nazwać zdradą stanu, bo inaczej się tego nie da ująć.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No i bardzo dobrze

  Wreszcie samorządy przestaną się szarogęsić.
  Najpierw przepisy ogólnokrajowe, a dopiero lokalne.
  To co wyrabiały samorządy to jak państwo w państwie.
  Prawo ogólnokrajowe ,to nie zebranie kilku chłopków-roztropków na ławeczce przed sklepem z mamrotami.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czyżby szefową była Dzikowska?

  Tak wogóle, to wymień redaktorku nazwisko szefowej RDOŚ w Gdańsku, gdyż za szefową podaje sięJarosik, a za z-cę Kistowska.
  Wynika to z pism od tych pań.
  Panie te twierdzą ,że Pani Hanna Dzikowska nie ma nic do gadania.
  Ustalmy zatem kto jest szefową malowaną czy nie malowaną?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koniec z samorządami i układami

  Aby cokolwiek załatwić w RDOŚ w Gdańsku to jest tragedia.
  Pracownicy chowają się po kontach, nikt nic nie wie.
  Od chwili jak przenieśli się z ul.Okopowej na ul.Chmielną uważają ,że mogą udawać kogoś innego. Dotyczy to urzędniczek Kistowskiej i Jarosik.
  Umawianie sie na rozmowe z tygodniowym wyprzedzeniem niezmiennie skutkuje nieprzewidzianą sraczką lub inną niespodziewaną chorobą.
  Jeśli chodzi o prawników RDOŚ to istotnie są to wylącznie prawnicy RDOŚ.To tak jak pies swojego Pana na podwórko z innymi przepisami na drugim podwórku.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Bo w Polsce po to jest Ochrona Środowiska, aby pozwalać środowisko niszczyć. Nie posiadają żadnych atrybutów władzy, a jeśli cokolwiek by chcieli zrobić to i tak odgórnie będą olani. Krótka piłka. Jeżeli cokolwiek pisną na NIE to polecą ze stanowisk, więc... nic nie pisną, przeleży w szufladzie, zaginie i problem... zniknie w stercie śmieci i makulatury.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie do końca

  Jarosik i Kistowska są potrzebni w RDOŚ w Gdańswku jak wrzód na dupie.
  W ich decyzjach nie ma ani ładu ani składu.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Komu potrzebni urzędnicy RDOŚ?

  Na uwagę zasługuje sekretarka, która wczytuje się w treść pism petentów- i na tym kończy się rola RDOŚ w Gdańsku.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie

  Odmawia się dla mnie ponad 10 lat wybudować dom w Stężycy, ze względu na odziaływanie na projektowany obszar Natura 2000 i mnożąc przeszkody. W podziękowaniu lokalnemu samorządowi sprzedam=-udostępnie swoje ponad 20 ha ziemi na wydobywanie gazu łupkowego i innych eksperymentów.
  Otrzymam chociać zapłatę od koncernu.
  Chętnie tych ludzi wytruję w imię prawa,gdyż doprowadzili mnie do
  ostatecznośći.
  Czy pozostawiono inna alternatywę?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak to jest?

  Cała Stężyca leży w Parku Krajobrazowym ,problem z uzyskaniem zgody na budowę domu a tak wiadoma degradacja środowiska zgodna z przepisami?
  Istotnie, pozostaje tylko walka ich własną bronią i wytrucie tych urzędasów gazem.
  Co z siebie robią urzędnicy?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # urzędnicy zasługują na Auschwitz

  To co się dzieje w Polsce to paranoja.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # doputy dzban wodę nosi...

  Wszystkim- którym "lokalni demokraci" -(Wójt Stężycy Tomasz Brzoskowski jego poprzednik Czesław Witkowski)przysłużyli się w łamaniu praw do własności terenu, powinni solidarnie oddać swoją ziemię koncernom za odpowiednim wynagrodzeniem i pozostawić im pieklo , o które się proszą "demokratycznie".

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # musztarda po obiedzie

  Brzoskowski napisał list do Tuska?
  Co to za gra?
  Wiadomo że koncesje na wydobywanie gazu łupkowego są już sprzedane, również obcym kapitałom.
  Brzoskowski wyjątkowo obłudny i fałszywy.
  Jak zrozumieć jego słowa-"nie mam nic przeciwko eksploatacji gazu , ale to zamach na demokrację lokalną"
  Na co liczy Brzoskowski pisząc do sprzedawczyka Polski -bezdomnego psa czyt. po kaszubsku Tuska?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fan tuska

  Dla Bezdomnego Psa, sprzedawanie Polski przychodzi bez najmniejszych wachań.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "lokalni demokraci"

  Jakie draństwo się szerzy.-Również "lokalny demokrata" Inspektor Budowlany Krzysztof Nowak , zarządał od rodziny z dziećmi 50.000 tys.zł za legalizację swojej prywatnej przyczepy, lub wyrzucenie na mróz.
  To są dopiero sk...y

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # urzędnicza walka z wiatrakami

  To wszystko jest przykre co się wyrabia.
  Rozumiem rozgoryczenie właścicieli gruntów.
  Brzoskowski ma zająć się sprawami lokalnymi, a nie polityką, do której zresztą nie dorósł.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Pana co ma problem z pozwoleniem na budowę.

  Ciekawe, co Pan chce budować na tych 20ha (od 10 lat) i czy przypadkiem ktoś lokalnie ustosunkowany nie lepszych planów względem pańskich 20ha?

  Może Pana 20ha znajduje się w strefie (już z góry zaplanowanej) 'szlaku hist'e'rycznego bohaterstwa i męczeństwa narodu kaszubskiego i polskiego? To taki rodzaj patriotycznej drogi krzyżowej dla szkolnych wycieczek i prawdziwych patriotów polskich. Taka swojska Mekka i mennica pieniędzy dla właścicieli szlaku mitomanii.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  ......bo jestescie z wegla i ruskiej ropy,brawo ,b. dobrze ,ze kolejny port powstanie w swinoujsciu ,bedziecie do pracy isc na nogach ,nie w terenowkach

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  po jedne stronie "Gaslandzi",po drugie zgadzajacy sie z Ministerstwem Srodowiska teraz(wiem ,ze jestes krotkowzroczny)1000razy mocniejszym dowodem ,niz ten film produkowany dla pieniedzy,jest ten rolnik z lewina ,co probowal natretnie 1000razy wody z tej studni i wie ile z tego wpadnie do jego kieszeni........to jest wielki cios dla mentalnosci tzw."wyksztalconych"ludzi z wielkich miast ,dla nich chlop powinien byc glupi,biedny i strachliwy

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  gl. cele putina jest odszyskanie przynajmniej bialorusi i ukrainy i ten scenariusz gdzie w rosji i na bialorusi ceny paliw 10razy nizsze (nie wytrzyma konkurencja)jest coraz blizszy i ta antyprzemyslowa srednia klasa bedzie zyc w FATALNYM SRODOWISKU jak rolnicy zaczna ich ciac

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  powinni odbierac masochista obywatelstwo polskie

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # max

  "nieprawidłowości w umowach, które Geofizyka Toruń podpisywała z właścicielami nieruchomości"
  Jeden oszust w tym Toruniu nie wystarczył.???

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  moja repliki sa takie "wzorcowe" bo znam angielski,franc.,hiszp.,port.,niemiecki.,hiszp.,mandar.,i jeszcze cos ,ale nie mam czasu piepszyc sie z ludzmi , ktorych tylko kij moze przekonac

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pozostaje oddać nieruchomość pod łupki

  moja ziemia kolejno przez lata zmienia swoje przeznaczenie-leży według gminy na planowanej obwodnicy wsi,siedlisku ptaków do ochrony, projektowanego obszaru Natura 2000, i szlaku wędrownym chronionego żuka gnojowego.
  A tak naprawdę do dziś teren nieruchomości gruntowej nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego.
  Gmina od chwili zakupu ponad 10 lat temu potrafiła wydać Decyzje o podatku od nieruchomości, jednocześnie konsekwentnie odmawia wydania przez wszystkie lata warunków zabudowy pod mały jednorodzinny domek -pod najróżniejszymi pretekstami.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dają sobie zatrudnienie

  Gdyby gmina wydała decyzje o warunkach zabudowy, dzisiaj nie mieliby co robić.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oczekuję propozycji

  Wydzierżawię lub sprzedam tanio30 ha nieruchomości gruntowych w Stężycy koncernom, spółkom innym inwestorom,do celów wydobywczych gazu łupkowego.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do liberum veto do grobu,

  Powinieneś się jeszcze raz zastanowić nad tym o czym piszesz, bo jak narazie to szamoczesz się we własnych myślach i opiniach. Postaraj się jasno i logicznie przedstawić swoją analizę 'za' albo 'przeciw' łupkom, nie mieszając w to politykierstwa hist'e'rycznego, ani uprzedzeń klasowych.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mam prezent dla lokalnych demokratów

  Oddam darmo prywatną działkę położoną w niedalekim sasiedztwie urzędu gminy w Steżycy pod różnego rodzaju prace geologiczne dla firm z koncesją wydobywczą gazu łupkowego.
  Zainteresowanych proszę o informacje w lokalnych mediach- prasie.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @doputy dzban wodę nosi..

  Wytruć urzędasów jak szczury ich własną bronią.
  Oni za to odpowiedzą przed całym społeczeństwem- czy pozostawili właścicielom gruntów wybór ?
  Jak można czekać na warunki zabudowy zwykłem domkiem 10 lat?
  Brzoskowski zamiast bawić się w polityka, niech się ocknie.
  Jego polityka "mieszkaniowa" i Witkowskiego prowadzi w kierunku degradacji środowiska,.
  Taki czlowiek udaje zatroskanie o środowisko?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Padło na mózg Wójtowi Stężycy

  Tacy ludzie jak Tomasz Brzoskowski -pozbawiający podstawowych praw jakim jest prawo do własności,jak i ogranicznie z możliwości swobodnego korzystania z własnych nieruchomości (jako jedno z najważniejszych zawartych w Konstytucji R.P.) śmią mówić o zamachu na demokrację "lokalną"?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # coś podobnego?

  Wojewoda zrobłl zamach na "demokratycznego" Tomasza Brzoskowskiego.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brzoskowski z zażaleniem na Wojewodę

  Tusk -to już wiemy że sprzedaje Polskę po kawałku.
  To człowiek , który przysłużył sie kolejnemu V rozbiorowi Polski.
  A w co gra Brzoskowski?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # spowiedz Wójta do Tuska

  Brzoskowski żali się sprzedawczykowi Polski?
  Czyżby nie było uczciwych ludzi w kraju?
  Wojewoda Pomorski zrobił zamach na demokrację?

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brzoskowski spadł z księżyca

  Brzoskowski jest dopiero 2 lata Wójtem Stężycy, i nie zdążył wszystkiego załatwić?
  Ale będąc wcześniej sekretarzem tejże gminy, zdążył składać podpisy pod różnego typu podejrzanymi dokumentami.
  Ś.P. Wójt Czesłaqw Witkowski kazał sekretarzowi gminy pod bronią składać podpisy?
  Także niech nie zwala winy wyłącznie na Witkowskiego.Swoją droga Witkowski to byl dobry kombinator,Nie wypada rozwijać tematu , gdyz nie żyje, Niech mu ziemia będzie lekka.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # te komentarze o T.B. to oczywiste fakty

  Skasuj redaktorku, jeśli uważasz że masz prawo do wyłącznie pozytywnych komentarzy wobec "lokalnego demokraty"

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no tak

  Sekretarz Duda dopiero 2 lata Wójtem w Stężycy
  Przedtem był sekretarzem gminy w Wilkowyjach.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Polityk

  Przyczepa, nie mówiąc już o domu jednorodzinnym ,mogłyby w sposób nieodwracalny zagrozić środowisku naturalnemu.
  Co to by było, jak by stawiano przyczepy i domy bez przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Demokrata

  Oddam darmo działkę w Zgorzałem dla Wójta Stężycy.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zabudowa nie!- degradacja środowiska tak

  Działki w obrębie Stężycy ,bez planu zagospodarowania przestrzennego, i zgody na zabudowę nie zagrażającą pogorszeniu środowiska, mogą być hitem cenowym na rynku pod łupki.
  To wszystko zawdzięczać możemy Wójtowi gminy Stężyca Tomaszowi Brzoskowskiemu.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czegos nierozumiem

  Jeśli gmina nałożyła podatek od nieruchomości na właściciela gruntu, od chwili gdy stał się właścicielem,to nie powinna odmawiać wydania pozytywnych warunków zabudowy.Nawet jeśli przez następne lata przestałaby pobierać taki podatek.
  Przepisy Ustawy o PiZP z roku 2003 obowiązują.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tak

  Wydanie Decyzji o nałożeniu PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI dla właściciela gruntu jest dowodem,że jest to działka pod zabudowę, lub zabudowana.
  To jest oczywiste, niestety nie dla wszystkich urzędników.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  bo jak wpuscisz to nawali betonow,zlomu ,a pozniej-nie wiem-wrecz krew musi sie polac by takiego szwaba przegonic

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No tak

  Nic dodać -nic ująć.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do liberum veto do grobu,

  Przestań już bredzić w ten swój swojsko-prostacki sposób 'prawdziwego' patrioty zionącego nienawiścią.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liberum veto do grobu

  to przy lupkach byloby fraszka:od sopotu po tczew i mierzeje wislana bogate zloza uranu;tylko ,ze nie ma takiej katastrofy cenowej jak z gazem ,wiec letnicy w tych rejonach moga jeszcze spac spokojnie

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo