Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy

Żukowo. Drugi zastępca burmistrza rozpoczyna pracę

Opublikowany: 2012-11-07 10:26 Autor: Wojciech Drewka

Piotr Szepelowski, do niedawna dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku został drugim zastępcą burmistrza Żukowa. Jego zadaniem ma być uporządkowanie oświaty w gminie Żukowo.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz gminy Żukowo powołał swojego drugiego zastępcę. Zarządzeniem z 2 listopada nowym – drugim wiceburmistrzem – został Piotr Szepelowski.

fot.archiwum/W.Drewka

fot.archiwum/W.Drewka

Jak się dowiedzieliśmy, w tej chwili zapoznaje się z urzędem i pracownikami, zaś oficjalnie zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Zgodnie z regulaminem organizacyjnym Urzędu Gminy Żukowo Piotr Szepelowski ma sprawować nadzór nad referatem społecznym, którego zdania dotyczą głównie gminnej oświaty, a w szczególności nadzór nad placówkami oświatowymi. Właśnie ta dziedzina, jak podkreślał burmistrz Żukowa Jerzy Żurawicz, wymaga uporządkowania i wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie wydatków na ten cel z gminnego budżetu.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [23]

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pierwsze oszczędnosci ?

  Sala gimnastyczna nie dla dzieci ?

  Rodzice chłopców, trenujących piłkę nożną na sali gimnastycznej w chwaszczyńskiej szkole, martwią się planami gminy wobec tego obiektu.

  - Od października na sali gimnastycznej dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia z piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2007, 2006, 2005, . Trener prowadził zajęcia przez miesiąc , od listopada gmina zapowiedziała, że sala będzie wynajęta firmom i nie da sali naszym dzieciom. - skarży się jedna z mam. Informuje również, że dla wszystkich, których interesuje temat nieudostępniania sali gimnastycznej dzieciom, w środę (7.11.2012.) o godz. 17:00 odbędzie się tam zebranie. Obecni będą: dyrektor szkoły, przedstawiciel gminy i rodzice.

  - Wszyscy zainteresowani są mocno poruszeni sprawą i kompletnym brakiem myślenia perspektywicznego ze strony gminy. (...) trener piłki nożnej (...) chce (...) walczyć o możliwość trenowania dzieci i wyłapywania talentów.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Super! Potrzebne takie stanowisko!

  Koniecznie trzeba się zająć wyrównywaniem szans wśród uczniów. Zadbać o to, żeby nie było w szkołach segregacji na klasy "lepsze" i "gorsze". Problemów jest w oświacie wiele, trzeba kłaść nacisk na to, żeby w szkole było mądrze i fajnie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  To jest jedno z najtrudniejszych zajęć w gminie.Tylko czy nie mógłby się tym zająć np. kierownik referatu, stanowisko zastępcy burmistrza ma podnieść rangę działania?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podkreślić rangę sprawy, a nie działania

  Zastępca Burmistrza kreśli politykę oświatową w gminie, wprowadza zmiany, wpływa i reformuje, a kierownik tylko wykonuje, to co musi, nic ponad...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krecik

  Jak to jest? Niemcy łącząc swoje państwo nie powołali ani jednego urzędnika ponad tych, którzy już po obu stronach dotychczasowej granicy byli zatrudnieni. Tu do każdego lub wydumanego problemu powołuje się tabuny urzędasów. Ludzie! W tym tempie za parę lat Polska będzie się składała tylko z jaśniepanów na urzędach. Kto to utrzyma? Kto? Z głębi ciepłej Matki Ziemi, Wasz krecik

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chyba

  Wydaje mi się że pan ten będzie burmiszczowi i trepczykowi czyli wice pisać przemowy i listy gratulacyjne, bo któż to ma robić po odejściu Cackowskiego. A wszystkim nauczycielom życzę aby w radzie miejskiej był przewodniczący ZNP w następnej kadencji również. - te życzenia to z sarkazmem bo na oświacie jeżeli ma być przyzwoita nie da się na niej zarobić . To wydatki w perspektywie dające korzyści a nie natychmiast, no ale trzeba mieć perspektywy dalsze niż koniec kadencji i czubek swojego nosa panie Żurawiczu...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr

  M.in. złe zarządzanie gminą Żukowo (w tym finansami) przez Pana Jerzego Żurawicza było częścią uzasadnienia niedawnej rezygnacji z pracy w UG pełnomocnika burmistrza. Po raz kolejny okazało się, że Pan Jerzy Żurawicz faktycznie nie radzi sobie z obowiązkami, które przyjął na siebie przed dwoma laty. Powołanie drugiego wiceburmistrza jest najlepszym tego dowodem. Wystarczy zadać kilka pytań:
  1. Po co w Żukowie drugi wiceburmistrz, skoro pierwszy się nie przepracowuje? Proszę zapytać pracowników UG, czym konkretnie zajmuje się Pan Marek Trepczyk? Nie umieją odpowiedzieć.
  2. Jerzy Żurawicz uzasadnia, że drugi wiceburmistrz ma uporządkować oświatę. To czym ma się zajmować kierownik Referatu Społecznego ze swoimi pracownikami?
  3. Dalej Jerzy Żurawicz uzasadnia, że drugi z-ca ma sprawować „nadzór nad Referatem Społecznym”. Pięknie. Teraz będzie tak. Nad pracownikami Ref. Społecznego będzie kierownik, nad kierownikiem wiceburmistrz, a nad wiceburmistrzem burmistrz. Tak absurdalnie rozbudowana urzędnicza zależność ma usprawnić w gminie Żukowo rozwój oświaty? Nie wystarczą istniejące gremia (np. Komisja Oświatowa Rady Miejskiej, w której zasiadają nie mniej kompetentne osoby od P. Piotra Szepelowskiego) i konsultacje
  z dyrektorami szkół gminy Żukowo? Przecież ci ludzie są stąd i najlepiej wiedzą, jakie mają problemy i jak należy je rozwiązywać. Ale Pan Jerzy Żurawicz woli podejmować strategiczne decyzje bez korzystania z kompetencji tych osób.
  4. I kolejne uzasadnienie burmistrza, a propos powołania drugiego wiceburmistrza: „…ma on wprowadzić rozwiązania, które ograniczą wydatki z budżetu UG na gminną oświatę”. Proszę odpowiedzieć, jakie to mają być rozwiązania? Likwidacja szkół, etatów dla nauczycieli? Na razie to Pan Jerzy Żurawicz marnotrawi pieniądze. Zamiast płacić 8-9 tys. złotych miesięcznie drugiemu Panu wiceburmistrzowi, lepiej byłoby te pieniądze przekazać właśnie na rozwój oświaty (ponad 100 tys. zł rocznie niejednej szkole by się przydało). Przecież te 8-9 tys. zł ma być wydawane na nadzór, jak to określił burmistrz, czyli na nic. Szok.
  Proponuję zatrudnić jeszcze kilka osób do nadzoru i Pan burmistrz już nic nie będzie musiał robić. I jeszcze jedno, Pan Jerzy Żurawicz, będzie „zarządzał” gminą Żukowo tylko przez dwa lata (w najbardziej optymistycznym wariancie), a podejmuje dziś strategiczne decyzje (nieprzekonujące, nieuzasadnione merytorycznie), które będą skutkowały znacznie dłużej. Niestety.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do drewki

  redaktorze drewka naucz się pisać, podszkol się wielki yntelektualysto:
  "ma sprawować nadzór nad referatem społecznym, którego zdania dotyczą głównie gminnej oświaty". zdania dotyczą mądrości drewkowych

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  Burmistrz po prostu ma za mało pojęcia.
  Tego komunistycznego oficera ludowego wojska
  polskiego przerasta obejmowana funkcja burmistrza.
  A rozrzucanie pieniędzy podatników nic nie kosztuje , robi to
  wiedząc o swojej bezkarności.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Skad wziął sie ten Piotr Szepelowski ? czy jak tam ? co to za człowiek ? Czy mieszka przynajmniej w powiecie ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dżordża

  Jerzy zawiodłeś Nas.

  Obrażasz trepczyka, on czuje się niespełniony, chciał się wykazać na polu oświaty, by potwierdzić swoje kwalifikacje i umiejętności (dowiódł już tego w dziale drogowym) na odcinku oświaty. z pewnością trepczyk jest wściekły, pianę toczy z ust, on na pewno miał i ma wizję oświaty i jej uzdrowienia, Jerzy dlaczego marnujesz i trwonisz liczne talenty trepczyka??
  Jerzy jeśli już zdecydowałeś się na wice , to dlaczego nie wybrałeś henryka miotka, kolejnego asa w talii. henio miotk jest znany (podobnie jak trepczyk) w całej gminie ze swych predyspozycji merytorycznych, moralnych i rodzinnych. miotk ma bardzo dobre wykształcenie poparte atrakcyjnymi korepetycjami i umiejętnościami. gdyby połączyć dwa wybitne umysły trepczyka i miotka, to Żukowo byłoby najpiękniejszą, najbogatszą i najszczęśliwszą gminą w naszej kochanej Polsce.
  Wstyd nam Jerzy za Ciebie, może jeszcze to naprawisz.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Piotr

  Jerzy Żurawicz tymczasowo burmistrz spłaca kolejny długi wyborcze, przecież ten nowy wice to jego ekspert od oświaty w kampanii wyborczej. To on proponował odrzucenie budowy nowej szkoły w Baninie i postawienie czegoś w rodzaju kurnika. A teraz budują same boiska za 4 mln. paranoja i folwark

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr?

  A skąd nagle ta skromność? Tak chętnie się podpisywałeś do tej pory nazwiskiem, a teraz tylko Piotr? Powiedz lepiej jak oceniasz decyzję finansową dotyczącą twojego zatrudnienia w UG Żukowo? Jak oceniasz pobieranie wynagrodzenia za nicnierobienie przez cały rok? A jak masz jakieś pytania, to je zadaj komu trzeba, a nie wypisujesz kolejne oszczerstwa w pod kolejnymi pseudonimami

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kolejna rezygnacja

  okazuje się, że wypowiedzenie z pracy w żukowskim UG złożyła także kierowniczka Referatu Inwestycji. No comment Panie burmistrzu.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  @Piotr
  Nie dziwota że nie chcieli trzymać w UG takiego modela jak ty...
  @kolejna rezygnacja
  No i dobrze...nie ma osób niezastąpionych

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  Iw tym cała nadzieja, że niedługo tego burmistrza ktoś zastąpi, ktoś kto będzie godnie i z szacunkiem dla ludzi prowadził sprawy naszej gminy.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # może...

  @@mieszkaniec
  ...albinos ???

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Celina

  To że ta pani od inwestycji złożyła wypowiedzenie to dobrze dla Żukowa.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # petent

  Pani od inwestycji to jedna z najbardziej sumiennych i przedewszystkim uczciwych ludzi nie da sie namówić na żaden przekręt jak sie takich ludzi nie szanuje to nie wiem o co chodzi chyba ktoś coś kombinuje

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # matka

  może w końcu zrobi ktoś porządek ze szkołą podstawową na Gdańskiej, z samym za małym, zagrzybionym budynkiem, parkingiem ( nie tylko dla nauczycieli ) jak i bezpiecznym dojściem do szkoły ( chociażby barierki ) wzdłuż ulicy Gdańskiej.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ona

  Prosze nie zapominac o Niestepowie ktore czuje sie malo zauwazalne przez Urzad Gminy Zukowo.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jola

  układy i układziki-Gmina bogata zapłaci za nowe stanowiska pracy,które nic nie wnoszą.
  Drogi gminne w opłakany stanie a w szczególności po zimie i deszczach,nie można było przejechać.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jola

  Pan Piotr to kolega burmistrza

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo