Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Miażdżące stanowisko GIODO ws. deklaracji śmieciowych!

Opublikowany: 2013-05-27 18:24 Autor: Wojciech Drewka

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych na konferencji w Warszawie dosłownie wyśmiał zapisy z kartuskich deklaracjach śmieciowych. - Żona z mężem zazwyczaj nie są spokrewnieni - zauważył. Gmina nie miała prawa żądać informacji o stopniu pokrewieństwa domowników i wielu innych danych.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Generalny Inspektor Danych Osobowych odniósł się dziś do skarg w sprawie zbieranych przez gminy informacji w tzw. deklaracjach śmieciowych. W opinii dra Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, samorządy ustalając wzory deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, okazały się bardzo „twórcze”.

Jak pisaliśmy wielokrotnie, do „twórczych” samorządów należy gmina Kartuzy. To w kartuskiej deklaracji żądano podawania stopnia pokrewieństwa osób zamieszkujących daną nieruchomość. I to m.in. do tego zapisu odniósł się dziś Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych stwierdzając kategorycznie, że żądanie takich informacji jest niezgodne z prawem. Wskazał też na absurd, którego nie dostrzegli kartuscy urzędnicy i radni.

fot.archiwum/W.Drewka

fot.archiwum/W.Drewka

- Konstrukcja niektórych deklaracji wyklucza podanie danych prawdziwych. Bo jeśli jestem pytany o stopień pokrewieństwa osób, które zamieszkują w lokalu, to żona z mężem z reguły nie są spokrewnieni – powiedział Wojciech Rafał Wiewiórski. – Relacja pomiędzy mężem i żoną to powinowactwo. Osoba składająca deklarację jest więc prawie zmuszona do podania informacji, która nie jest dobrej jakości.

Jak poinformowano na konferencji „gmina nie może zmuszać obywateli do ujawniania danych wykraczających ponad to, co jest absolutnie konieczne do realizacji danego zadania. Ponadto przetwarzając dane osobowe, musi przestrzegać wszystkich zawartych w ustawie o ochronie danych osobowych zasad, w tym legalizmu, adekwatności oraz celowości.”

Dlatego, jak podkreśla Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, gmina może w drodze uchwały zobowiązać właścicieli nieruchomości do przedkładania określonych informacji służących do ustalenia wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ale musi przy tym kierować się zasadami zawartymi zarówno w Konstytucji RP, jak i w ustawie o ochronie danych osobowych".

Z opinii GIODO wynika, że niezgodne z prawem jest na przykład zawarte w deklaracjach oświadczenie o świadomości odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych informacji. Wiewiórski podkreślił, że „gmina nie ma prawa, by w drodze uchwały wprowadzać rygor odpowiedzialności karnej, gdyż rygor taki mógłby wynikać najwyżej z treści aktu rangi ustawy”.

– W przypadku kontaktu pomiędzy władzami publicznymi a osobami fizycznymi zgoda może być podstawą przetwarzania danych osobowych tylko wtedy, kiedy jej nieudzielenie nie spowoduje odmówienia wykonania zadania publicznego. Przykładowo w wielu deklaracjach jest prośba o podanie numeru telefonu lub adresu e-mail do kontaktu z obywatelem Gdyby takie dane były rzeczywiście zbierane dobrowolnie, na potrzeby ułatwienia kontaktu z daną osobą, a ich niepodanie nie wywoływałoby żadnych negatywnych skutków, to można byłoby mówić dobrowolności jej wyrażenia i uznać ją za podstawę uprawniającą do wykorzystywania danych. O tyle w innych sytuacjach jest to wręcz wymuszanie na osobie, aby posiadała telefon komórkowy czy pocztę elektroniczną osoby – mówił dr Wojciech Rafał Wiewiórowski.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaapelował do wojewodów, by zwracali uwagę na uchwały podejmowane przez gminy i uchylali te niezgodne z prawem. GIODO ma też prowadzić kontrole, których efektem może być nawet zakaz przetwarzania danych albo decyzja o konieczności zmiany sposobu ich przetwarzania.

Zobacz zapis video z konferencji na stronie GIODO.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [99]

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bezprawie w wykonaniu naszej Burmistrz

  Taka jest prawda, dodam też z innych informacji : http://biznes.onet.pl/gminy-bezprawnie-zbieraja-w-deklaracjach-smieciowy,18490,5526741,1,news-detal

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  No, ale Pani Gburmistrz Pinokio udzieliła mi dzisiaj nagany podczas komisji rewizyjnej, że ja nic nie wiem i nie powinnam zabierać głosu w sprawach, o których nie mam zielonego pojęcia. GIODO padnie ze śmiechu jak zobaczy 17 kartek nawypisywanych idiotyzmów gminnych!

  Świętszy od Papieża, Prewodniczący Komisji Rewizyjnej i Jego wierni, oprócz Radnego Duszyńskiego, który co nie co protestował i wstrzymał się od głosowania udzielili ABSOLUTORIUM Burmistrzowi... bo na papierze wszystko się zgadza i gmina prawie w 100% wykonała plan w Raju Maryi. Wszyscy urzędnicy gminni dwoili się i troili, aby uzasadnić te rajskie inwestycje gminne, gdzie są wątpliwości co do ich sposobów na wykonanie i wszystko zostało ślicznie zamiecione pod dywanik.

  Rzeczywistość jest inna, ale to nie ma nic do rzeczy, że dobro publiczne naszych mieszkańców dostojne władze mają w... głębokim poważaniu

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Abel Rosenblum

  Mam tylko dwa pytania:
  1.Czego Państwo spodziewali się od niedouczonej bibliotekarki?
  2.Czego Państwo spodziewali się od wybranej przez nią Komisji Rewizyjnej?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gerard Lemoine

  I jeszcze raz o nas głośno mówią!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # też wyborca

  No to teraz Radni bujcie się nas WYBORCÓW. Za skundlenie , nie ma was w Urnie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  W Makro i Neste w gdyni na Hutniczej LPG jest po2.11 - a u nas w rejonie po 2.36 . i to jest dopiero zlodziejstwo .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Abel Rosenblum

  do p.Malgorzaty pytanie:

  Była tam Pani jak rozumiem. Jak glosował pan Mietek Grzesio?
  To jest bardzo interesujące.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # były wyborca tego Pana

  Pana Gołuńskiego w Urnie już nie ma. Taki zrządził sobie sam los.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Feliks

  Ta administracja gminy Kartuzy jest wstydem dla Kaszub. Lemanowa błąźni się coraz bardziej!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chwała Bogu

  ulżyło mnie, znaczy jak nie mieli prawa mnie Kodeksem karnym straszyć to mnie do sądu nie zapodadzą za to że niektórych danych nie wpisałem? A może zapodadzą? Sam już nie wiem, ale w tej gminie to już pomału strach się bać. Przecież mają obsługę prawną i żaden gminny prawnik się nie zorientował że w tej deklaracji takie "kwiatki" są?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  SKANDAL !
  Skundlone bractwo "radni=bezradni=łapki w górę" z Komisji Rewizyjnej dało "gbur=mistrz" absolutorium za rozrzutność i kolesiostwo !
  Teraz wiemy w jakim celu zmieniono skład komisji !
  SKANDAL !

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i co dalej?

  Moje pytanie brzmi: co dalej? Skoro te deklaracje są niezgodne z prawem (co chyba zauważył każdy, który trzymał w ręku ten papierek, ino jedynie nasza caryca ze wzrokiem problemy ma :P), to ja mogę teraz iść do gminy i poprosić o zwrot tego kwitu? Oddałam go, bo mi grozili odpowiedzialnością karną, a człowiek jak to człowiek nie musi się na wszystkim znać prawda? Tym bardziej, że prawo w naszym kraju zawiłe jest znacznie ;)

  Może Pan redaktor w swej uprzejmości mógłby napisać jakiś artykuł co dalej z tą sprawą? Mi się nie podoba, że moje dane czyta Mirka ;/

  Pozdrawiam
  M.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Abel Rosenblum,

  Pan Mietek Grzesio nie jest w Komisji Rewizyjnej. Wolnym słuchaczem była Radna Henryka Antczak, ja i Redaktor Wojtek Drewka.

  Pan Radny Konkol, świętszy od Papieża, w doborowym towarzystwie SołtysoRadnego Kotłowskiego (lokalny 'Radca Prawny i Rzecznik, albo Niedorzecznik? Komisji Rewizyjnej'), Radnej Byczkowskiej i Radnego (Przewodniczącego Rady Miejskiej, albo i nie) Duszyńskiego stanowią, w całą czwóreczkę, Komisję Rewizyjną.

  Oprócz tego byli tam: - Sekretarz Gminy, Pani Skarbnik, dwie Panie Sekretarki oraz Pani Gburmistrz Pinokio.

  Wszystko poszło gładziutko, jak po lodzie, oprócż tego, że Pan Konkol nie dopuścił do głosu Pani Radnej Henryki Antczak... pewnie mogłaby popsuć im gładkość ślizgania.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec 2

  I znowusz niechlubnie o Kartuzach, w mediach na całą naszą Polskę, przez nieudaczne zarządzanie Pani Burmistrz. Znowusz wstyd. Kiedy to się w końcu skończy ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do i co dalej?,

  Nic się nie martw, niech czyta, mądrzejsza nie będzie. My, za to czytamy Pinokia oficjalnie i legalnie prywatne dane finansowe i już wiemy, że ma tylko mniej niż 5tys na koncie i 145tys długu zaciągniętego na samochód. Mieszka w małym domku we wspólnocie majątkowej, a jej mąż jest zatrudniony w KPWiK (Właściciel Spółki - Gmina) i jest kierownikiem Pływalni "Neczk'. Ma dwie posady w firmach związanych z Gminą Kartuzy. Tylko w Polsce może się to udać!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Radny

  żądamy głów twórców tej kartuskiej deklaracji, podajcie nazwiska publicznych urzędników odpowiedzialnych za wymyślenie tego cuda

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to już jest za dużo

  zróbmy to REFERENDUM i według mnie odwołać i burmistrza i radę. Pani Winter pani jest obrotna kobieta, niech pani skrzyknie grupę inicjatywną i działamy.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i co dalej?

  Panie Małgosiu co racja to racja ;) Głupich nie sieją, sami się rodzą...

  Mnie tam jej stan oficjalnego konta nie interesuje, jak już to te Kajmany ;)

  Swoją drogą to są normalne jaja - człowiek myślał, że po MGG jakoś fajniej będzie a tu klops ;/ I jak tu żyć hehe :P

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

  A czego spodziewaliście się po konkolu (na marginesie kąkol to chwast), jak on został właścicielem kamienicy na Parkowej? Kupił? wygrał? ...coś mi się wydaje że on przez całe życie nie śpi.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to ja mam jeszcze pytanie..

  ..bo w decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości takiej co się z gminy dostaje, to w tym roku w pouczeniu punkt 4 było takie cóś:
  "Podmiot , który w celu udaremnienia wykonania niniejszej decyzji organu podatkowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie z należności podatkowych należnych swojej gminie (miastu) przez to że usuwa, zbywa, darowuje, niszczy , rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - podstawa prawna :art.210 & 2a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - ordynacja podatkowa w związku z art. 300&2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny ( Dz.U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.)"
  I ja też nie rozumiem, że ten "podmiot" to niby ja jestem? i co to znaczy pozornie uszkodzić składniki majątku? ja nie wiem ale się już boję pisma z urzędu odbierać bo wszędzie ten KK a ja się na prawie nie znam.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do to już jest za dużo,

  Nie jestem żadną obrotną kobieta, jestem po prostu dużym wrzodem na nosie Pinokia, który rośnie razem z tym jej wydłużającym się ciągle nosem.

  Co do Pana Konkola, w mojej opinii to jest on świętszy i bardziej namaszczony od Papieża, ale nie tego obecnego Papieża. Jest po prostu typowym aparatczykiem władzy, niezależnie jakiej władzy, ale musi to być obecna, rezydująca władza, której służy. Wiadomo, z pańskiego stołu zawsze coś skapnie, nie wnikam co.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Małgorzata A Winter-Walker

  ad. powyżej, czy tylko gdy skapnie? A jak pan nie widzi?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to ja mam jeszcze pytanie..

  tak dla ciekawości sobie sprawdziłem i ten punkt był w decyzjach z 2011 i 2012, wcześniej nie było. A tak swoją drogą to czy takich różnych pism kierowanych do ludzi nie można napisać jakoś prościej? No nie każdy jest urzędnikiem albo prawnikiem ,nie?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielanin

  Spoko, ale pamiętajmy, że w naszym powiecie nie tylko burmistrz Kartuz wykazała się taką pomysłowością. Między obecnymi włodarzami panuje widocznie solidarność.
  Mało mówi się o tym, że gmina Chmielno nie była gorsza. Mieszkańcy tej gminy również zostali postraszeni w deklaracjach odpowiedzialnością karną, prawdopodobnie była to zapowiedź wezwań przed pluton egzekucyjny.
  Teraz rozstrzeliwania zostaną wstrzymane, bo po wypowiedzi inspektora GIODO, nie wypada już tatuować ludziom tych numerów pesel, które musieli wypisywać w deklaracjach.
  No szkoda...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Nasz Słońce i jego pachołki też wymyślili deklaracje na 10 stron, żądają imion rodziców, PESELI, nr telefonu, adresu mailowego. Po co to tym nieukom na urzędach ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Wszystkie gminy działąja podobnie - jeden głupek coś wymyślił a reszta głupków to powiela. W tym kraju nie ma myślacych ludzi a ci cali radni, prawnicy i inne urzedasy tylko kasę zwijają co miesiąc za produkowanie bubli. Precz z debilami na stołkach !!!!!!!!!!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Steżycy

  Nasze pachołki Naszego Słońca ustalili metodę od gospodarstwa domowego a naliczanie od osób. To jest dopiero majstersztyk prawny. Kto wybrał tych ćwoków na radnych ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mariusz Max Kolonko

  U nas w Stanach takie bibliotekarki zbierają makulaturę.
  Z NY M.M.K. Mówię jak jest!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mariusz Mix Kolanko

  to je ameliniowe i tego niepowymalujesz!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  No i musiał do nas przyjechać TVN i Radio Gdańsk , aby GIODO musiało zadziałać, Pan Wojewoda tego absurdu nie zauważył tak jak nie zauważył dzieła aktywnej "trzynastki radnych" w postaci nowej Komisji Rewizyjnej.
  .. zorganizowana "trzynastka "" zaślepiona swoim celem zupełnie zapomniała o istnieniu legalnego Przewodniczącego i żeby ewentualny wniosek kierować do Niego.
  Skierowali więc wniosek o sporządzenie projektu uchwały dot. odwołania Komisji Rewizyjnej i wprowadzenie do porządku obrad do Burmistrza do organu wykonawczego przez komisję Rewizyjną kontrolowanego.
  Jeżeli chodzi o praktyki związane z ochroną danych osobowych w naszym Urzędzie to powiem , że dochodzi do granic absurdu.
  Nie tylko Burmistrz chroni je przede mną, ale również poprzez swoje Postanowienia , Prokuratura Tczew i jeden sędzia z Kartuz.
  Doszli do tego wniosku po dwóch latach.
  ...żeby tego było mało , radni z Komisji Społecznej są tego samego zdania blokując mi wiedzę z zakresu potrzeb obywateli w temacie mieszkaniowym to jeszcze Przewodniczący tejże Komisji na moje pytanie "kto mi zabrania pełnić mandat radnego , do którego upoważnili mnie wyborcy", odpowiada
  Administrator!
  Przewodniczący obecnej Komisji Rewizyjnej zaś pomimo , że mam prawo być na posiedzeniu tej komisji , zadawać pytania i składać wnioski[ poza przywilejem głosowania] , nie dość że nie dopuszcza mnie do głosu, albo głos mi odbiera nie znając treści mojego wniosku , zachowuje się tak jakby sprywatyzował tę komisję i wszystkie rozumy pozjadał , niestety.
  ...czułam się jak intruz, z oczywistych powodów podczas głosowania nad Absolutorium, będę głosowała , przeciw!
  ...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Fajny zobaczyłam komentarz, który jak ulał pasuje do Przewodniczącego Komisji, Burmistrz Pinokio i większości Radnych: - 'Niektórym ludziom fakty nie przeszkadzają w ocenie rzeczywistości.'

  Uważam to za jeden z najlepszych komentarzy, który odzwierciedla gminny Raj Maryji.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Pani Henryki Antczak,

  Posypią się ci państwo jak trociny z dziurawego worka. To już teraz tylko kwestia czasu.

  Nie należy się nimi przejmować. Ich czas już minął tylko oni o tym jeszcze ne wiedzą.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Abel Rosenblum

  Wołam do Niebios, a tam nikt nie słucha...
  O zgrozo, dla bibliotekarki potrzeb pracuje kilka kancelarii prawnych i co?
  Dalej bubel za bublem!
  Ludzie, to z naszej kasy idzie !!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Abel Rosenblum

  Do Pani Henryki i Pani Małgorzaty:

  Podziwiam Panie za to, co robicie. Plują na Was, ale Wy stanowcze, uparte i wytrwałe. Prawda Prawda jest jedna, a nie jakby chciała niedouczona bibliotekarka - kilka.
  Podziw i szacunek szczery.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Abel Rosenblum,

  Nie przejmuj się, do niebios nie wołaj, szkoda czasu.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do: " to mam jeszcze pytanie"

  Szanowna Pani /Panie - znam to ich pismo - wszystko się nie trzyma "kupy" nie mówiąc o braku znajomości przepisów a każdy urzędnik ważny że ho,ho - bez kija nie podchodż. A w niektórych wydziałach to nawet interweniują na telefon ,pewno po znajomości - jak myślicie?
  I tak to kółko różańcowe pracuje i nie ma na nich bata.
  A deklaracje śmieciowe to odzwierciedlenie braku kompetencji i robota na odwal.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # number łan

  lechmanową to powinni wywyeźć na taczce jak za komuny

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wdzięczny wyborca

  kim są nasi radni .kim jest '' NASZA burmistrz'' \że pozwalają sobie łamać prawo.Czy ktokolwiek zostanie za to ukarany?gzie są prawnicy kartuskiego magistratu?.głupotę trzeba tępić. tylko jak skoro głupcy tworzą naszą rzeczywistość.!!!!!!!!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ wyborca

  Jakiej ty rasy jesteś kundlem ? A rat na marginesie pies czy suka ? Zważaj na słowa bo jak narazie to ty się skundliłeś .!@

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale jesteście mądrzy

  teraz to dopiero będzie fajnie, nowe deklaracje za nasze pieniadze, ludzie znów swój czas poświęcą na ich załatwienie a wszystko przez jednego cwaniaka któremu się deklaracja niepodobała (ktoś na tym skorzystał) a wszyscy stracili.Polska to chory kraj.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Opty

  Wczoraj w PR "Trójce" usłyszałem głos naszej Jasnie Panujacej jak tłumaczyła konieczność podawania stponia pokrewieństwa współmieszkańców. Ubaw po pachy, najlepszy kabret by tego nie wymyslił ! Powinno sie ją odwołać nie za niegospodarność, mobibing czy łamanie prawa tylko za ....... ośmieszanie Kartuz !

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Argumenty prawdy i mądrości są nieskuteczne.

  Wszystkim dziełaniom i zaniedbaniom Rady i Urzędu od wielu miesięcy, ba - wielu lat towarzyszy Skandal niekompetencji,
  zero merytoryki oraz buta i lekceważenie wyborców-obywateli.

  Konsekwencją są też wielkie nieusasadnione koszty i marnotrastwo. Niestety rozżalenie i złość ludności jeszcze większe.

  I co? I nic!!!

  Ta władza jest odporna na krytykę, kontrole się jej nie imają,
  są szczelni na krytykę, ale i mądrość obiektywną. Przede
  wszystkim idą pod ramię z kłamstwem.

  Pani Małgorzato, Henryko, wyborco, kreciku Gerardzie L. i wielu
  innych mądrych i uczciwych ludzi w Kartuzach i Gminie Kartuzy:

  władza im smakuje i sami nie odejdą,

  do Referendum jakoś nie skoro,

  do głosu nawet Pani Henryki - radnej nie dopuszczają itd, itp

  Quo Vadis?

  Może marsz w obronie Prawda przez ulice miasta?

  Smutne to wszystko, jak Cholera, ale ja nadal wierzę w ludzi.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Powyżej powinno być : w obronie prawdy, nie "prawda".

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obywatel

  A kiedy bedziesz kamienować przy pręgierzu ?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  Pani Małgorzato, Henryko, wyborco, kreciku Gerardzie L. i wielu
  innych mądrych i uczciwych ludzi w Kartuzach i Gminie Kartuzy
  CZAS WZIĄĆ WŁADZE W SWOJE RĘCE

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Podczas sesji Nadzwyczajnej tej podczas której obalano dotychczasową Komisję Rewizyjną i Przewodniczącego , wnioskowałam , aby zwołać sesję nadzwyczajną na okoliczność naprawy stworzonych "knotów"
  Niestety nie podjęto tematu , nawet nie poddano wniosku pod głosowanie, teraz po raz kolejny Kartuzy na językach , niestety!
  ...podczas głosowania w sprawie podejmowania tej feralnej uchwały byłam przeciwna zarówno stawkom i wszystkiemu co się z tym wiąże , ponieważ ustawa niesprawiedliwa społecznie nie może być wprowadzana w życie pomysłami z planety i
  tworzyć korupcjogenne zjawiska , będące poza kontrolą społeczną.
  LUD za swój towar płaci, a ktoś inny się na NIM bogaci!
  W całym świecie , śmieci mają branie, ale ty obywatelu
  płać swoją krwawicą za te ciągłe ogłupianie????

  Jak wiemy kartuski portal info i mieszkańcy wraz z naszymi podpisami, podpisami mieszkańców Spółdzielni Kaszuby skierował Skargę w sprawie deklaracji śmieciowych do Sądu Administracyjnego.
  Mamy obowiązek się bronić przed patologiami.
  Nie wyobrażam sobie , aby ten Sąd nie podzielił naszego zdania!
  Obywatelu i INNI
  Pozdrawiam!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Wyborco!
  Masz rację , WYBORCY powinni decydować o sobie , a nie Ich Zarządcy!
  Pozdrawiam!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  No i jest okazja, tylko w której knajpie dzisiaj się pokazać mniejsza o pieniądze społeczeństwo Kartuz zapłaci

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ ale jesteście mądrzy

  A co? Ty, rzekomy "nie-cwaniaku" jesteś za tym, aby ten nie zgodny z prawem "gniot" pozostał? Tak "dla świętego spokoju"?

  Według mnie - należy nie tylko wycofać te "deklaracje", ale wszystkich przeprosić i ukarać autorów (wraz z opiniującymi i zatwierdzającymi) tego bubla.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cytator Cytatowicz

  "To jest rozmowa polityczna, to nie ma nic wspólnego z etyką" (cyt. Rysszard Kalisz).

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cudowna kobieta

  Myra ma dar od samych niebios chyba, czego nie ruszy w g się zamienia, a na dodatek jest drogie - to cud

  PS
  gdzie jest Kajeta? dlaczego nie ma jeszcze oświadczenia?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # abcde

  A znacie kogoś mądrego u władzy ? Jeżdżą tylko gamonie do Szymbarku na imprezy i maczugi sobie co roku wręczają w tym idiotycznym siedlisku i podniecają się najdłuższą deską .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # darek

  To klęska dla burmistrz, rady, a także mecenasów, którzy opiniowali prawnie te uchwały.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Darek.... i Wojewody, który tego knota nie zauważył

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # buc

  A ja zagłosuje na Panią Lehman!!!!! Lubię burdele i tyle.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  DO WSZYSTKICH GĘGAJĄCYCH NA PANIĄ BURMISTRZ KARTUZ. WYKORZYSTAJCIE TO GĘGANIE W POŻYTECZNY SPOSÓB. ZBIERAJCIE PODPISY ZA PRZYŚPIESZONYMI WYBORAMI. SZKRZYKNIJCIE SIĘ GĘGAJĄCY, I POKAŻCIE JAKĄ SIŁĄ JESTEŚCIE ,I JAKĄ SIŁĘ POSIADA GĘGANIE. WARSZAWIE JUŻ ZBIERAJĄ PODPISY ZA ODWOŁANIEM PANI GRONKIEWIC- WALC PREZYDENT WARSZAWY. POKAŻCIE ŻE KASZUBI NIE GĘSI I ROZUM TEŻ MAJĄ.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @OSOBOWOŚĆ

  referendum rzadko się udaje i jest trochę czasochłonne, wakacje idą , ludzie będą na urlopach
  wg mnie wystarczyłby jeden, a skuteczny donos na jej przewałki i kajdanki na łapach - a powodów pewnie jest sporo, albo i więcej
  znajdzie się odważny/a z UG co sypnie i poda dowody? osobiście mogę złożyć zawiadomienie i zapewniam 100% dyskrecji - to moj autentyczny mail : cba.kartuzy@gmail.com

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  @darek
  Klęska nie tylko mecenasików z powiatu czy gmin ale również i RIO, która niby sprawdzała te deklaracje i oczywiście nie doszukali się niczego co naruszałoby jakąś ustawę.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Pani Henryki Antczak,

  Pan Wojewoda skierował to do ekspertów własnego wydziału 'ekspertowani', którzy jak zawsze, nic złego nie znajdują w takich i innych sprawach zarządzania.

  Czy po to istnieją, aby uwiarygadniać istnienie złych samorządów? Od lat piszę na ten temat i od lat ta sama riposta.

  Jak już pisałam wiele razy, to już nie Mrożek, ani Kafka. To jest 'Paragraf 22' (Catch 22) Josepha Heller'a, bo tak się nakręca koniunkturę 'dobrego' zarządzania na rzecz Obywatela i rozmnaża urzędników Samorządowych i Państwowych.

  Obywatel jest planktonem, którym się odżywia grupa Zarządców Narodu.

  Na szczęście, GIODO musiało zauważyć te brednie i beszczelne łamanie prawa w bialy dzień, ale nie Wojewoda. Czyżby po to zostało stworzone, aby Wojewoda nie musiał i dopiero poprzez bardzo oddolne akcje spowodowało się reakcję? Gdyby ktoś nie zaskarżył, to byłoby to OK?

  Możemy mieć tylko nadzieję, że wedle prawa takie łamanie polskiego prawa przez GburMistrza Pinokio i jej zauszników zostanie ukarane bardzo surowo i wszyscy wylądują na śmietniku historii, razem ze swoimi 'śmieciowymi' uchwałkami.

  Tutaj powinien wejść zarząd komisaryczny, nie tylko za 'śmiecie', ale za 'białe' przestępstwa, które w świetle obowiązującego prawa nie są 'przestępstwami'. Przede wszystkim za złe zarządzanie funduszami publicznymi ze szkodą dla społeczeństwa.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Komisarze to powinni już dawno być chyba w całym kraju a nie tylko w Kartuzach, przecież teraz mamy nic tylko kryptokomunę gdzie z obywatela kpi się i drwi a Tusek i jego Partia Oszustów jedyne czym się zajmuje to albo pedały albo listy albo zegarki. Tymczasem od lipca wprowadza się kolejny podatek a zastraszony naród oczywiście będzie płacił .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do ze Stężycy,

  Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę po co istnieje RIO? Zadania podobne jak wojewódzkie, uwiarygadniać samorządy, nawet jak są złe w obliczu prawa.

  Najlepszy przepis to, że jak poniżej 14tys euro to nie jest to niegospodarność. Wolno gminie wydać. Czy ty wiesz ile razy można wydać 14tys. euro w jednej gminie np. na co ma się ochotę, aby wyjaśnić koszt zbędnych, albo uzasadnić własne błędy i bzdety?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Dlatego w tym kraju tylko zegarkami warto się wymieniać i poglądami przy cygarach - kubańskich oczywiście jak to robią ci z Partii oszustów i którym wtórują wszyscy w terenie bo biora za to niezłe pieniążki za siedzenie na stołkach i wprowadzanie od lipca kolejnego podatku od śmieci tym razem. Za chwile pewnie wejdzie podatek od deszczu, tzw rynnowy.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  Do pani Małgorzaty A Winter - Walker oraz, pani Henryki Antczak. Jesteście najbardziej zagorzałymi przeciwniczkami pani Burmistrz Kartuz.Jaki to problem, zaprosić wszystkich gęgających na panią Burmistrz na spotkanie organizacyjne i omówić plan działania. Jeżeli w swoich komentarzach podpisujecie się z Imienia i Nazwiska w czym tkwi problem, że do tej pory tego nie zrobiliście. Myślę że frekfęcja będzie duża, myślę że potrzebna u pań jest odwaga osobista której nie ma do tej chwili i tu jest dylemat. Udowodnijcie ludziom którzy czytają wasze komentarze że jesteście ludzmi czynu, a nie tylko gęgania.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do OSOBOWOŚĆ,

  Najpierw musi nastąpić oświecenie, a potem działania. Proszę się nie martwić, to co ty nazywasz 'gęganiem' to jest 'oświecanie'.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Małgorzata A Winter-Walker

  A może potrzebne jest spotkanie w celu uzyskania oświecenia? Klikanie w klawiaturę dociera do odbiorców nie w takim stopniu, jak spotkanie oko w oko. Tak czy siak, sukcesów życzę.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Do "OSOBOWOść",
  a kim Ty robaczku jesteś, że ośmielasz się oceniać P.P. Henrykę
  i Małgorzatę?
  Co dobrego i praktycznego zrobiłeś dla dobra wspólnego - Gminy?

  Zorganizuj to Panie/Pani gęgający, spotkanie. Zaproś na nie
  aktywne osoby ze środowiska.

  Twoją polszczyzną (bo to nie błąd "klawiatury") f r e k f ę c j a

  będzie znakomita.

  Weź szablę w dłoń "młody człowieku" zamiast innych pouczać
  i od nich wymagać.

  Nie załamuj mi się czasami moją opinią. Otwórz oczęta, rozejrzyj
  się dookoła, przetrzyj twoje patrzałki i zadaj sobie pytanie:
  czy ja mam prawo do oceny aktywnych i prawych osób?

  po drugie: czy wolno mi popędzać prawych i bezkompromisowych rzeczników prawdy (np. Pani Małgorzata
  i Pani Henryka)?

  po trzecie, zadaj sobie pytanie: czy, jeżeli twoi rodzice nauczyli
  Cię pisać i czytać to musisz swoje wątpliwe talenty akurat na
  tym Forum prezentować?

  Proponuję: poczytaj sobie jakiś wierszyk Marii Konopnickiej,
  albo zmów paciorek za swoje (li tylko i wyłącznie swoje) zdrowie
  bo o rozumek to może być ciutek za późno.

  Szczerze zdrówka Twojej Najjaśniejszej "OSOBOWOśCI" życzę.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  A, zapomniałam dodać, że nasze Pinokio, jak zwykle obwinia wszystkich tylko nie samą siebie za 17 kartek kretynizmów śmieciowych, bo wszystko dobrze by było, jakby ci szkodliwi zaprzańcy, te zakute łby jej 'chłopów pańszczyźnianych' siedziały cicho i nikt nie odważył się kwestionować tego jej własnego bezprawia.

  W styczniu już jej się mówiło, ale do zbrojonego betonu nic nigdy nie dociera.

  Nikt by nic nie wiedział, a ona, lokalny geniusz i oaza powszechnej wiedzy absolutnej nadal bryluje na parkietach władzy, udziela wywiadów, w których może bredzić do woli celem promocji własnej osoby i karcić nawiedzonym głosem zbłąkanego kaznodziei głupotę swoich 'pobłądzonych' poddanych oraz z namaszczeniem celebrować własną nieomylną wyższość władzy i wiedzy.

  Jak na Homo Popularis żywcem z Antoniszyna to powiedzmy sobie szczerze... akurat tam jest jej miejsce, w piaroskim reklamowcu żerującym na ludzkiej głupocie i próżności podlanej potrzebą dowartościowania się, blichtrem zwanym 'society', czyli niby 'wyższych sfer'.

  Mnie osobiście, szlag by trafił gdym kiedykolwiek miała się pokazać na łamach takiego szmatłamca, który z dumą rozdaje się za darmo w sekretariacie naszej Gminy.

  Jak wiemy, nic w życiu nie ma za darmo, więc mam pytanie. Czy ten przywilej kosztuje nas, podatników jakieś pieniądze gminne? Czy są z tym związane jakieś ukryte, pośrednie albo nieukryte koszty? Jakieś rozliczenia reklamowe? Składki za subskrypcję? Bardzo mnie to interesuje.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  DO OBYWATEL
  Wieje od Ciebie strasznym tchórzostwem jak 99% ludzi którzy wpisują swoje komentarze.Wieczorem za każdym razem jak zobaczysz swój cień to na pewno przednim uciekasz, i jak się zreflektujesz mówisz sobie że to tylko mój cień, i tu się mylisz, nie, to twoje tchórzostwo.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aurdi

  Jeden idiota wpadnie na dziadowski pomysł, reszta go klepnie. Teraz wychodzi, że nie mają prawa a i tak idiocie nic nie zrobią bo i po co. W Żukago 1 kartka byłą i po sprawie. Widać, że w kartuskim urzędzie idiotyzm to codzienność. Dobra rada dla Frau Obergruppenführer Lehman i reszty "ynteligentów" - pochylić się jak do pokłonu, rozpędzić się i walnąć w ścianę z całej siły (tzw. baranek). Dobrze zrobi na idiotyzm.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # słyszałem

  wypowiedż burmistrz Kartuz w radio.......tragedia!!!! Znowu Kartuzy na pierwszym planie!!!! (wstyd!!!!) Jeszcze coś: zwróćcie uwagę jak cichutko siedzi i obserwuje sytuację MGG, spokojny na sesjach... co on planuje???? Oto jest pytanie!!!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @słyszałem

  Dobrze Paniu Heniu,że "rzuciła" Pani papiery temu "wywrotowcowi", zawsze będzie Pani sobą-rzetelna i z zasadami.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Wiecznie narzekający i kwękający wszyscy ! Jak się nie podoba w naszej ojczyznie proponuję przenieść się do któregoś z krajów islamskich słynących z poszanowania praw człowieka , tolerancji religijnej i społeczno-obyczajowej .

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obywatelu

  Nier ośmieszaj się waćpan/pani.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Ale ten podszywający się pod moje imię "Obywatel" jest wyjętkowo bezczelną gnidą. Nie ma nic do powiedzenia, więc
  (wg niego) "bawi się" cynik nieokrzesany. Już go kilkakrotnie
  do jego fantazyjnych krain pod pręgierz wysyłałem. Ale on
  jest twardszy od zmarzniętego gówna.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obywatel

  Prawy Obywatelu - ten typ tak ma, jak mantrę powtarza swoje durne wywody. Pozdrawiam.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obywatel

  Wieje od Ciebie strasznym tchórzostwem jak 99% ludzi którzy wpisują swoje komentarze.Wieczorem za każdym razem jak zobaczysz swój cień to na pewno przednim uciekasz, i jak się zreflektujesz mówisz sobie że to tylko mój cień, i tu się mylisz, nie, to twoje tchórzostwo.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @słyszałem

  tak sobie myślę, że nam szczęki pospadają, bo żeby taaak odpuścił to niemożliwe? A cicho to wiesz kiedy jest??? PRZED BURZĄ! pewności nie mam ale w kościach mnie łamie a to znak niezawodny że się "pogoda" zmieni.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytanie

  Czy ktos cos wie na temat przetargow,czy juz jakies byly,czy wiadomo jaka firma bedzie odbierala odpady w gminach?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Ten co radzi przenosić się do krajów islamskich, niech się lepiej zastanowi nad tym co mówi.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podniecony

  Ale się podnieciłem tą informacją :) I na tym koniec bo to koniec całej sprawy :) szukamy nowego temaciku bo nudno się robi.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Temat się nie skończył ponieważ niezgodnie z ustawą Urząd wyprodukował sterty makulatury [i to kolorowej] i to na nasz koszt.
  ...pozostaje odpowiedzialność karna za łamanie ustawy o ochronie danych osobowych oraz koszta związane z utylizacją
  wytworzonej na nasz koszt=podatnika, makulatury

  Do pokrętnej Osobowości!
  Anonim nikogo nie jest w stanie zaprosić to jasne "Polacy nie gęsi i swój język mają" , gęgacz to ty , wściekły i zły!
  O te oraz inne sprawy o których piszesz anonimowy internauto
  chcący rozmawiać ze mną, rozumiem że na argumenty, powinieneś pytać Administratora danych osobowych , reprezentanta Władzy Wykonawczej.
  ...pytaj też radnych którzy uchwalili tego kompromitującego
  "Knota"
  ...zapytaj również Wojewodę dlaczego tego "knota " nie zauważył.
  Ze mną porozmawiaj wtedy , kiedy wszystkiego się dowiesz [albo nie kto to wie] ,napisz do Urzędu zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznych, pismo ze swoimi wnioskami dot. pozyskania wiedzy.
  W tym Urzędzie wymagają ode mnie tego samego , wniosek na piśmie, muszę czekać i też za wiedzę muszę płacić , absurd.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  PANI RADNA BEZRADNA HENRYKO ANTCZAK, GDZIE PANI BYŁA JAK RADNI BEZRADNI UCHWALILI TEGO KNOTA. CZY W TYM CZASIE NIE GĘGAŁA PANI Z PANIĄ MAŁGORZATĄ A WINTER- WALKER NA TEMAT PANI PINOKII, I W TYM CZASIE POWSTAŁ TEN TAK ZWANY PRZEZ PANIĄ KNOT.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  @Osobowość!....spoko!...skąd ten nerw no i ta duża litera sprowadzająca myślenie do "zera"
  ...a no byłam tam gdzie inni radni tylko z tą różnicą , że wypowiedziałam się na portalu w sprawie mojego stanowiska już o wiele wcześniej , poczytaj!
  Nawet skopiowałam swoją wypowiedż i w liczbie 30 kopii i rozdałam wszystkim radnym oraz wszystkim obecnym podczas wspólnego posiedzenia Komisji Stałch Rady t.j.
  Radnym, urzędnikom i p. Burmistrz
  ....było to przed sesją.
  Z oczywistych powodów byłam przeciwna opłatom i bezprawiu , które się z tym wiąże i temu że to my konsumenci dostarczyciele dla kogoś "KOKOSÓW"=surowców wtórnych mamy komuś bezmyślnie[ jak barany] sponsorować z własnej kiszeni , biznesy surowców wtórnych , będąc zobowiązani uchwałami Radnych.
  ...bo społecznie niesprawiedliwa Ustawa jest jedynym rozwiązaniem , które wymyślono.
  Materiał wtórny=towar, przynosi zyski tylko nie tym którym każe się dwukrotnie płacić, raz przy zakupie , drugi raz przy deklaracji.
  Najpierw myśl , a potem pisz
  ...a kiedy powstał "Knot" tego nie wiem, ale musiało to trochę trwać , ktoś musiał zredagować , inny zaś zaakceptować, nieprawdaż!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chrust

  Gdzie jest taki pracodawca, który daje trzynastki pracownikom, którzy łamią prawo? Gmina!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  @Chrust
  Gdzie na Urzędach!
  Zarządcy się tak urządzili , że Gospodarza=Naród{Art.4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej}z torbami puścili!
  Majątek Narodowy złupili i przywilejem śmieciowych umów nas uszczęśliwili !!!!!
  Prawo Kaduka , wprowadzili!
  Pozdrawiam!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  DO HENRYKA ANTCZAK

  Straciła pani, i traci pani nadal, i straci pani całkowicie szacunek ludzi obierając dalej za swojego mentora pana Gołuńskiego. Proszę zwerfikować swój pogląd.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @osobowość

  Z tego wynika że nie jesteś na bieżąco, więc nie rób zarzutów radnej H.Antczak. Mentorstwo p. Gołuńskiego skończyło się. Pani radna wiedziała co ma zrobić tuż po przewrocie "mentora"????.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Henryka Antczak

  Głosowałem na Panią, jestem pełen uznania. Jest Pani jedyną radną która obiektywnie ocenia sytuacje,nie uznaje kolesiostwa oraz tempi obłudę. Tak trzymać Pani Radna. Gratuluję postawy!!!!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Drogi Internauto , Dzięki!

  ...A wracając do tych deklaracji to uważam , że niezależnie od tego co będzie od 1 lipca to od czasu kiedy wprowadzono do obiegu bezprawne deklaracje będące dowodem łamania ustawy o ochronie danych osobowych, buble te powinny być poddane natychmiastowej utylizacji.
  ....Nadzór Wojewody nie zauważył deklaracji wydrukowanych z naruszeniem prawa , nie zauważył również pokrętnego , bezprawnie uzasadnionego, wprowadzającego w błąd Wniosku, trzynastu radnych zwracających się do Burmistrz , aby przygotowała projekt uchwały dot. rozwiązania Komisji Rewizyjnej , co zresztą
  uczyniła!
  ...z pominięciem Przewodniczącego Rady!
  Nadzór Wojewody nie widzi stosowanego bezprawia....
  Winni powinni być rozliczeni i kosztami bezprawia , obciążeni

  ...Chrust dobrze napisał w jednym z wpisów =Nie Gmina=MY????

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Pytanie do GIODO i Wojewody!!!!

  Czy dokument sporządzony z naruszeniem prawa ustawowego
  posiada wiążąca moc prawną!!!!!!!!!?????
  ...co odpowiedzialne urzędy dotychczas uczyniły w tej sprawie?????
  ...1 lipca 2013 rok , o krok!
  ...co z wykorzystaniem "vacatio legis" [wakacje prawne]?....
  Ustawa o zachowaniu czystości i porządku w gminach.... jest ustawą niesprawiedliwą społecznie,"ab initio"[od powstania] na zasadzie "ipso facto"[czynu samego w sobie].

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  Tacy ludzie jak większość "naszych" radnych zarządza gminą,
  zarządza naszą gminną kasą, zarządza naszą WŁASNOŚCIĄ !
  Ci ludzie na czele z "gbur=mistrz i skundlony MGG nie mają nawet najmniejszego wstydu, ich celem jest tylko jedno: PRZETRWANIE przy kasie i korzystanie z wszelkich możliwych przywilejów związanych z wysiadywania na samorządowych, ciepłych stołkach ! Mamona z pustawej kasy gminnej zaślepiła ich całkowicie !
  Jedyna radna Pani Henryka Antczak wyraźnie odstaje od tej pazernej zgrai !

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Radny

  Czy ktoś wie kto zredagował tak wspaniałą deklaracje śmieciową, która to przyniosła rozgłos Kartuzom. Czy ta osoba zostanie rozliczona za swoją niekompetencję ?? słyszałem że otrzymała wysoką nagrodę i awans zawodowy czy to prawda ???

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Radny....nie zwalaj odpowiedzialności na urzędnika któremu na pewno nie zależy na inwiglacji obywateli..
  ...zapytaj siebie i odpowiedzialnych za to bezprawie!...
  ...zapytaj też Administratora danych osobowych=Burmistrza!
  no i tego który odpowiada za poprawność uchwał=Wojewodę.
  Pewnie otrzymali trzynastki i premie uznaniowe może i Nagrody.....

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...i nie sprowadzaj odpowiedzialności na boczny tor, udając przewrotnie, troskę o wizerunek Gminy!
  ...urzędnik zatrząsł wizerunkiem Gminy , a Radny go wini!
  ...o ironio!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dsd33

  Pani burmistrz mówi,że zbiór deklaracji śmieciowych został zgłoszony do GIODO, sprawdziłam, na wczoraj ostatnie zgłoszenie z Gminy Kartuzy, pochodzi z 2012 r. i nie są to zbiory dotyczące wyżej wymienionych deklaracji.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  Naturalnie ta sterta zadrukowanej makulatury to pomysł "gbur=mi9strz" . Bez jej wiedzy w tym Urzędzie NIC sie nie dzieje !
  Listy do radnych kto czyta ? Kto teraz łudzi młodzież ewentualną pracą w U.Gminy ?
  Oczywiście, miejsca pracy należy tworzyć ale NIE w Urzędzie Gminy !
  Wszystko to taktyka i wyrachowanie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  Do Radnego,

  Napewno to my wiemy kto promował i broni tego knota zażarcie:
  - Pinokio.

  Tutaj 'nic nie ma o nas i dla nas' bez zgody i z rozkazu Pinokia.

  W między czasie Pinokio ze Marszałkiem Strukiem wręczają sobie powinszowania i nagrody. Współpraca kwitnie!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSOBOWOŚĆ

  Do pań GĘGALSKICH Henryki Antczak i Małgorzaty A Winter - Walker. Te wasze płytkie monologi sięgają dna. Dajcie sobie spokój. To gęganie jest męczące.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Mała osobowość=byle-ktoś , przytłoczona argumentami=złość

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo