Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Chmielno. "Afera urlopowa" w sądzie. Były wójt nie oddaje pieniędzy, ale czuje się... zniesławiony

Opublikowany: 2016-09-28 20:06 Autor: Wojciech Drewka

Były wójt Chmielna Zbigniew Roszkowski nie tylko nie poczuwa się do zwrotu pieniędzy za nienależnie pobrany ekwiwalent urlopowy, ale ma pretensje do swojego następcy, że ten nagłośnił sprawę. Gmina składa pozew przeciwko byłemu wójtowi o zwrot pieniędzy, a ten przeciwko swojemu następcy o zniesławienie.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Pisaliśmy już, że gmina Chmielno domaga się od byłego wójta Zbigniewa Roszkowskiego zwrotu 7 tys. zł nienależnie pobranego ekwiwalentu urlopowego. Jak już informowaliśmy, sprawa wynikła na sierpniowej sesji Rady Gminy. Obecny szef chmieleńskiego samorządu poinformował wówczas, że jego poprzednik nienależnie pobrał ekwiwalent za 12 dni – był na urlopie, ale jednocześnie jego podpis widniał na liście obecności. W prokuraturze Zbigniew Roszkowski miał powiedzieć, że się pomylił.

- Czy to możliwe by ktoś pomylił się aż 12 razy? – pytał Jerzy Grzegorzewski, obecny wójt Chmielna.

Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa przyjmując, że system wypełniania listy obecności mógł prowadzić do pomyłek i postępowanie umorzyli. Ale gmina nie zamierza zrezygnować z odzyskania pieniędzy. Jerzy Grzegorzewski przyznał, że długo czekał z upublicznieniem sprawy, bo liczył, że jego poprzednik zachowa się honorowo i zwróci 7 tys. zł. Ale mimo wezwań, nie zrobił tego. O sprawie zostali więc oficjalnie poinformowani radni, a wyjaśnieniem „afery” ma się zająć gminna komisja rewizyjna.

Z lewej: Zbigniew Roszkowski, z prawej – Jerzy Grzegorzewski na sesji Rady Gminy Chmielno. fot.W.Drewka

Szef chmieleńskiego samorządu zapowiedział też, że jeśli Zbigniew Roszkowski pieniędzy nie odda, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Ale okazuje się, że to nie jedyny proces, który będzie się toczył w tej sprawie. Dziś mecenas Zbigniewa Roszkowskiego poinformował, że złożony został akt oskarżenia przeciwko obecnemu wójtowi Chmielna. Zbigniew Roszkowski poczuł się zniesławiony i domaga się zadośćuczynienia od Jerzego Grzegorzewskiego – chce 15 tys. zł dla siebie i 20 tys. zł na rzecz Caritas.

- Tak się złożyło, że poleciłem naszemu prawnikowi przygotować pozew sądowy i powinien on być już gotowy, ale widzę, że mój poprzednik swój pozew już złożył – mówi Jerzy Grzegorzewski, wójt gminy Chmielno. – Sprawa jest ewidentna, bo z dokumentów jasno wynika, że ekwiwalent za urlop został wypłacony nienależnie. Dlatego żadnego procesu się nie boję. Dziwię się, że mój poprzednik przyjął taką metodę załatwiania sprawy. Nie wiem też o jakie zniesławienie chodzi panu Roszkowskiemu. Poza moją wypowiedzią na sesji nie wracałem do tego tematu, ale za to teraz pan Zbigniew Roszkowski zadbał o jej nagłośnienie. Temat jest wstydliwy i wolałbym, żeby o Chmielnie mówiło się w innym kontekście, ale jednak moim obowiązkiem jest działać w interesie gminy, nawet jeżeli chodzi o kwotę 7 tys. zł.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [74]

 • 48 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pan xxx

  nooo w końcu ktoś się weżnie za niego,taki zawsze pewny był siebie a teraz ma pretensje że się wydało.niech to odda z procentem i niech odda ludziom te pieniądze za które musieli na własny koszt prostować papiery które należały do gminy itp.a powinno to iść z gminych

 • 41 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A kadrową? księgowa?

  niewinne?

 • 34 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franz

  Babcia mi mówiła że "lepiej nie mieszać w ... bo będzie bardziej śmierdziało" ale nie wszyscy słuchali co mówiła do nich babcia...

 • 4 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Grzegorzewski

  A Grzegorzewski ciągle na starego zamiast się zabrać do roboty

 • 2 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojcie

  Daj już sobie spokój bo to już nawet nie jest zabawne, w jednym miesiącu gmina opłaca niepotrzebnych asystentów za dużo więcej pieniędzy

 • 4 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Skoro prokuratura umorzyła to o co chodzi obecnemu, nie ma co robić w gminie

 • 38 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ruszku

  Przestań się kompromitować . Zwróć kasę , i tak masz szczęście że sprawdzali tylko jedną kadencję i udowodnili Ci tylko 12 dni ....czyli to tylko 7000 zł. Nie masz za grosz honoru

 • 3 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojcie

  Skoro jesteś taki fair to dlaczego najpierw nie zadzwon ileś do Ruszka, tylko poszedles odrazu do prokuratora. A teraz na tym pseudo informacyjnej stronie chcesz przycmic swoją beznadziejna kadencje jakimiś aferami.

 • 31 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jest faktycznie zniesławiany ...

  bo NIEDOCENIONY. Przez całe lata kosił kasę za to samo, więc to chyba nawet 70 tys. nie będzie przesadzone. Zresztą spójrzcie na tę buźkę - "czy te oczy mogą kłamać". Jedno pytanko: KTO go wybierał przez ćwierć wieku na urząd, KTO ??

 • 27 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # reskowo

  nie ma juz ruszka ale rozliczyc trzeba,brał kase nielegalnie ????niech oddaje.jeszcze za nim stoicie??? to zróbcie zbiórkę.nowy wójt może nie idealny ale robi swoje,bierze sie za stare przekrety i to nie którym nie pomysli ale taka mentalnosc wsi,jedno o co można prosic nasze władze to wiecej imprez w zesonie DZIEKUJE

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # imprezy

  A poza sezonem imprez nie trzeba? Jesienne ponure wieczory dla swoich, dla turystow imprezy..., ale logika.

 • 25 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gdy capną złodzieja, który ci ukradł

  portfel, to nie żądaj, aby ci go zwrócił, bo to byłoby zniesławienie. Złodzieje są bardzo wrażliwi na punkcie honoru. Lepiej dopłać mu drugie tyle, co ukradł, żeby wywołać uśmiech na jego buźce.

 • 25 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wcisnęli biedakowi tą kaskę,,,

  ...a tak dzielnie się bronił... MA TUPET.....

 • 30 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Oddać musi i to z procentami! Prawo jest równe dla wszystkich. Trzeba sprawę nagłośnić w mediach ogólnopolskich,co za tupet jeszcze założyć sprawę o zniesławienie,to jest bezczelność. Gość myśli że jest ponad prawem,trzeba go przywrócić do parteru i pokazać mu miejsce w szeregu. Dosyć cwaniakowania!!!

 • 9 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  czytaj ze zrozumieniem, prokuratura umorzyła to , że faktycznie mógł sie walnąc przy podpisywaniu list ( swoją drogą niezły burdel) a nie wnikała w kwestię pobrania za to nienależnych pieniędzy ( to też dziwne)

 • 19 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tupet

  To trzeba mieć jednak tupet żeby nie oddać kasy i jeszcze domagać się zapłaty za to że ktoś mówi głośno o problemie. Wstyd. Sąd powinien dać ZR taką nauczkę żeby na długo zapamiętał.

 • 22 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Super tupet

  Trzeba mieć wyjątkowy tupet i czuć się wyjątkowo bezkarnym żeby będąc w egzotycznych krajach dzwonić do gminy z służbowego telefonu // ZR przyznał się do tego // a potem podpisać listę obecności i pobrać ekwiwalent za niewykorzystany urlop . Za ostatnią kadencję 43000 zl. Podobnie było w poprzedniej kadencji.

 • 21 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkaniec

  Prokuratura uznała że ZR podpisał listę obecności będąc na wczasach przez pomyłkę , W ostatniej kadencji 12 razy się pomylił ????????? trudno uwierzyć że jest taką gapą!!!!! Skoro pobrał te 7 000 zł nienależne to powinien oddać a nie nagłaśniać tej sprawy.

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trauma

  A ja myślę , że u ZR jeszcze nie minęła trauma powyborcza .

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Wójcie

  Uprzejmie wyjaśniam , że Wójt przez rok pisał do ZR , domagając się zwrotu 7 000 zł , a wiadomość do prasy podał ......ADWOKAT ZR . Paranoja.

 • 18 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ZR

  Ale wstyd . Kosił taką kasę i jeszcze mu było za mało.

 • 17 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Panie Grzegorzewski - szacunek. Tak trzymać.

 • 17 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Chmielna

  To nie koniec zapędów Z.R. na objęcie jakiegoś stanowiska. Co najmniej wójta.

  "Pomówienie byłego włodarza o przywłaszczenie pieniędzy miało poniżyć go i narazić na utratę zaufania, które potrzebne jest w przyszłości do piastowania funkcji publicznych."

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szopki

  Prokurator udaje, że nie widzi? Teraz ten udaje, że go szkalują? Burdel czy już układ? Może chociaż sąd stanie na wysokości zadania. Za PIS-u jest to możliwe.

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # skandal

  Za PiSu to jest taki burdel, że nie wiadomo o co chodzi. A jeśli jeszcze ZR dostałby legitymację tej partii to już nic mu nie zrobią. Taki jest ten pis.

  A mieszkańcy Chmielna to powinni ZR codziennie przypominać, że ma kasę do oddania. To wasze pieniądze ludzie. Nie pozwólcie robić z siebie głupków. Za 7 tys. można kupić parę komputerów do szkoły, wyremontować plac zabaw albo zabrać dzieciaki na fajną wycieczkę. To wcale nie są takie grosze. Walczcie o swoje! Chyba, że chcecie mieć przy władzy faceta, który często się myli.

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marian

  Doszło do tego że ludzie z garcza pracują na czarno w pruszczu gdańskim.

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do skandal

  Ale to za PO i ich kolesi wojt ZR robil co chcial. Taki klimat. Wypominanie i zadyma nic nie da. Widocznie audyt byl niezbyt dokladny, bo pomylkowych pieniedzy bylo podobno wiecej...Chmielno to bogata gmina.

 • 5 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Tyle co obecny Wójt ma do 9ddania za swoją niekompetencię przez którą marnotrawi pieniądze na ekstra pracowników, którzy nic nie robią, to sie w wpale nie mieści

 • 5 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anka

  Trzeba jeszcze rozliczyć rozdawanie dzialek obecnego wojta. 5000m2 za ok 20 tys. Zlotych. Skandal!!!

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ania

  Ania, napisz to jeszcze raz. Tym razem po polsku.

 • 6 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Ania

  Masz rację. Twoja ""wwpała"" jest malutka więc rozumu też niewiele.Ale agresji .....dużo . Uśmiechnij się Aniu

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Marian

  Wprawdzie emeryt ale dorobić chce. Tym bardziej u kumpla

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do trauma

  A ja myślę że u ZR oprócz traumy to .....Cynizm , Bezczelność , Tupet i pazerność

 • 1 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do trauma

  Pieknie opisałeś cechy obecnego wójta

 • 0 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zawory

  Wójt Grzegorzewski przechodzi samego siebie, po co takie intrygi. Boi się Pan ze stary wróci czy co? Kto za to wszystko zapłaci, mieszkańcy

 • 0 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmiech

  Daj Pan już spokój z takimi śmiesznym atakami na poprzedniego normalnie śmiech na sali

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ zawory

  Wójt Grzegorzewski nie sieje intryg.Ma obowiązek ściągania należnych gminie czyli Nam pieniędzy,w innym przypadku odpowiednie organy mogą wziąść się za jego ty..k. Tak że nie siej fermentu przez swoją niewiedzę lub cynizm panie z garc.. przepraszam z zawór.

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ile jeszcze?

  ZR juz nie jest wojtem od prawie 2 lat, ale ciagle sie go nam przypomina. Dlaczego? Mieszkancy dobrze go znaja i wiedza jeszcze z kampanii wyborczej co on ma za uszami. Czemu ma sluzyc takie bicie piany? Zalatwiajcie rozliczenia, powiadamiajcie nas dopiero po werdykcie. Teraz to tak brzmi jak "jedna baba drugiej babie wsadzila do d.....py grabie" (a chachary dobrze zyja itd...)

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do śmiech

  Drobne sprostowanie . Pan Wójt JG od roku prowadził korespondencję z ZR , licząc że ten honorowo zwróci nieprawnie pobrane pieniądze/ delikatnie mówiąc /. Niestety ZR nie chce zwrócić gminnych pieniędzy i to ON , SAM nagłośnił tą sprawę w prasie . Więc z tymi uwagami pomyliłeś adresata

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # elza

  Zbynek, nie rup siary, ino pryntko piniondze odaj spofrotem bo cie szanuwać pszestanom

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Typowy przykład na to

  jakie MENDY sami sobie wybieramy na URZĘDY i utrzymujemy przez wiele kadencji. Pogratulujmy sami sobie. No a to, co się teraz dzieje od wyboru sekty, to inaczej mówiąc piłowanie gałęzi - na której wszyscy siedzimy. Jak ona niedługo pierdyknie, to własnych gnatów się nie doliczymy.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@do śmiech

  A jednak coś Ci się pomieszało. 2 lata temu JG nie był jeszcze wójtem , od roku prowadził korespondencję z ZR , a nagłośnił to w prasie sam ZR .

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ do śmiech

  Zgadzam się z Tobą , że o tym i wielu innych ""sprawkach" ZR gada cała gmina.Tym bardziej porażający jest jego tupet i to że nagłośnił to OSOBIŚCIE w prasie.Więc jemu zadaj to pytanie dlaczego tak kompromituje Naszą Gminę .

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MENDY

  Chmielno chyba przeczuwalo "dobra zmiane", bo po wielu kadencjach panowania M....Y, wybralo uczciwego, porzadnego, kulturalnego, otwartego na ludzkie potrzeby NOWEGO wojta. Wiec nie obawiaj sie, ze cos ci pierdyknie. Powolaj sie na inny przyklad.

 • 2 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mendy

  Patrzac na to jaka atmosfera panuje w urzędzie, to uważam że obecny wojt nie jest kulturalny. Każdy chodzi w strachu że go ktos opiszę bądź w inny sposób zaatakuje. Po prostu masakra...

 • 3 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Mendy

  Dokladnie tak jest a ten za dufany w sobie emeryt mysli ze jest fajny bo placi pseudopismakowi, za to zeby go chwalił

 • 1 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anka

  Taka sama nieznośna atmosfera panuje w przedszkolu...

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ M..dy

  Oj, Oj, wypisujesz bzdury. Pracowałam i nadal pracuję w Gminie. Nareszcie w Gminie zapanował spokój i pozytywna atmosfera do pracy. Wójt J>G to wyjątkowo kulturalny człowiek , opanowany,i ....uczciwy. . Kto kogo ma opisywać czy atakować???? Myślę że nie pracujesz w Gminie , i cierpisz na manię prześladowczą . A może na imię masz ANNA??????

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lokalles

  wielu brakuje tych ujów i qrew rzucanych w czasie miłej pogawędki z wujem roszko...to był "złoty" człowiek, na miarę czasów i chmieleńskiej ciemnoty

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Anka

  w przedszkolu to ty lepiej zbynkowego sufitu pilnuj co by dzieciakom na głowę nie spadł...

 • 9 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Anka

  Pani Aniu, Pani naprawdę powinna się leczyć a nie pracować z dziećmi. . Skoro uważa Pani że atmosfera jest nieznośna to niech się Pani zwolni z przedszkola. Nikt po Pani nie będzie płakał

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # po wyborach

  Wybralismy innego wojta, POpierajacego przegrana partie wyborcy odwolali. Jednak nie pozwala sie nam, zeby o nim zapomniec. Czyli co? Taki byl fajny? Dajcie juz odpoczac od tej fizjonomii.

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ po wyborach

  A może nie ...."dajcie" tylko .... Zbychu , pozwól nam o sobie zapomnieć i odpocząć

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 2222

  Niech oddaje i to z procentami tak jak ja dodawałam zasiłek rodzinny za 3 lata z odsetkami bo jego niedouczone pracownicę po 4 latach dopatrzyły się przekroczenia dochodów. Paranoja

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do 2222

  Trele morele .....srają muchy .....idzie wiosna ....

 • 0 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ***

  Zgadzam się z opinią , że obecnie w urzędzie zapanował poważny brak kompetencji i fachowości, a także kultury i obycia.

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @☆☆☆

  Jak to? Przeciez doswiadczeni i kompetentni pracownicy nie zostali zwolnieni?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Gacek

  Daj spokój Zbynek...

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ********

  Ale masz "" poczucie humoru."".Brak kompetencji i inteligencji...... to TY

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@***

  Przez te 2 lata z U.G odszedł SEBE. Dla jego dobra nie pytaj dlaczego .

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzykacze

  Pod tym artykułem powinniśmy rozmawiać o Aferze urlopowej , proszę raz jeszcze przeczytać artykuł

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Gacek

  Panie P, niech pan nauczy się pisać w "jakimś "języku , bo trudno pana zrozumieć

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Gacek

  Czy gacki to taki małe zwierzątka z bardzo dużymi USZAMI , żeby wszystko słyszeć co się mówi w Chmielnie?

 • 12 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Nie znam żadnej normalnej firmy, która przyzwala na takie "po(d)pisy" ani żadnej normalnej prokuratury, która umarza postępowanie, przyjmując, że system wypełniania listy obecności mógł prowadzić do pomyłek, nie dopatrując się znamion przestępstwa, mając wiedzę, że po wykryciu "błędu", nie zwrócono zagarniętych pieniędzy!? Skoro był błąd, to jakim prawem pozostawiono niesłusznie pobrane złotówki? Bo III RP na to POzwalała?

 • 12 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dociekliwy

  Czegoś tu nie mogę zrozumieć. Ruszk jeżdził na urlop , w tym czasie podpisywał listę obecności /tłumaczył że przez pomyłkę , ale mylił się 12 razy ?????/ i brał kasiorę za rzekomo niewykorzystany urlop . Kasiorka była duża za ten niewykorzystany urlop .....45 000 zł.Kiedy wszystko się wydało i obecny Wójt poprosił o zwrot 7 000 zł zamiast przeprosić i oddać .....złożył pozew do sądu , że Wójt chce od niego zwrotu tych 7 000zł.Wiadomość tą przekazał prasie ......adwokat Ruszka. Jak to nazwać ..... TUPET , BEZCZELNOŚĆ , AROGANCJA . To typowe zachowanie dla Ruszka , ale adwokat?? A gdzie rodzina , znajomi , czy nikt nie może mu wytłumaczyć że kompromituje nie tylko siebie ale rodzinę , ośmiesza Gminę. ?????

 • 14 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zniesławiony ??

  Ruszk , kiedy oddasz kasiorę ?

 • 12 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zbychu

  Jak stać cię na adwokata to również stać cię na zwrot 7 000zł do Gminy . Nie zachowuj się jak cwaniak .

 • 12 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Zbychu

  Zawsze był cwaniakiem , bez honoru i bez twarzy . Więc czego od niego można dziś wymagać? Pieniędzy bez wyroku sądu nie odda bo jest pazerny na kasiorę .........

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # haha

  do tych wyzej i dobrze chlop robi ten sie domaga 7tys a sam trwoni gminna kase jak tu na exkspresie pisali co pewnie sa wyajemniczeni ze dzialkie sprzedal za grosze gminna tego nie widzicie zanim patrzec temu co jest na rece zeby nie przebalowal kasy jak poprzednik to kopiecie stare a dziadkowi to na rekie ma czes zeby przykryc co innego jak tak toto chmielno mozna zara pogrzebac i anielski orszak spiewac

 • 3 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do haha

  Bez komentarza. Maniek to Ty już wstałeś??

 • 0 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zbyniek

  ciekawe czy ci wszyscy co tak komentuja ty wraz z drewka by tak szybko biegali z kasa jak od niego wymagaja

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Zbyniek

  Napisz jeszcze raz ale po polsku , bo nie można zrozumieć Twego bełkotu

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ruszk

  Co za tupet , co za bezczelność

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wielkopolanin

  Jak wam daleko do wielkopolskiej kultury.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo