Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

T. Belgrau o swoim odwołaniu ze stanowiska: współpraca z burmistrzem była ciekawym doświadczeniem

Opublikowany: 2016-09-09 13:58 Autor: Wojciech Drewka

Tomasz Belgrau, odwołany niedawno ze stanowiska wiceburmistrza Kartuz wydał oświadczenie w tej sprawie. Podkreśla, że taka decyzja szefa kartuskiego magistratu również dla niego była zaskoczeniem, zważywszy na dotychczasową dobrą współpracę.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Sprawa nagłego odwołania Tomasza Belgraua ze stanowiska zastępcy burmistrza wciąż jest przedmiotem spekulacji. Nie ma bowiem jasnego uzasadnienia tej decyzji. Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz tłumaczył to koniecznością wprowadzenia „zmian organizacyjnych, które usprawnią funkcjonowanie urzędu”, ale nie wyjaśnił dlaczego zwolnił akurat swojego zastępcę.

Dziś głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany – Tomasz Belgrau. W swoim oświadczeniu przyznaje, że i dla niego decyzja szefa kartuskiego magistratu była sporym zaskoczeniem:

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [68]

 • 15 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wiem co będzie po następnych wyborach:

  Znam nieokrzesanych dotychczasowych wyborców, zatem zwlniony je wygra i zrobi swoim zastępcą obecnego włodarza, a potem go zwolni, bo będzie musiał poprawić jakość działania urzędu.
  Mogę się założyć, że tak będzie. ZNAM WAS (mądrzy wyborcy i dynamiczni włodarze, oj, znam)

 • 21 15 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KASZUBKA

  PANIE BELGRAU PO CO PAN POPARŁ W WYBORACH PANA GOŁUŃSKIEGO
  TE WYBORY WYGRAŁA BY INNA OSOBA JAK PANI MIRKA
  A TAK CAŁE SIANOWO I MIRACHOWO GŁOSOWAŁO TAK JAK PAN POPARŁ
  TRZEBA BYŁO SIĘ ZASTANOWIĆ NAD TYM PROJEKTEM SZYBCIEJ

 • 22 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Bardzo dyplomatycznie... Pewnie słusznie. Nie warto palić za sobą mostów. Chętnie porozmawiałbym prywatnie z Panem Belgrauem. Poprosiłbym o rozwinięcie ostatniego zdania. Swoją drogą brak tej całej polityce krwi i kości. Nikt nie pisze i nie mówi tego co naprawdę myśli.

 • 26 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BRAWO

  Bardzo podoba mi się ostatnie zdanie, super trafione. Coś w stylu Kto nie z Mieciem tego .....

 • 25 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  znów cudotwórca MGG oszukał wyborców , "Ludzie są Najważniejsi" - ale tylko swoi tak powinno brzmieć hasło wyborcze Gołuńskiego. Wybory już za dwa lata i nawet "swoi" mu nie pomogą

 • 5 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pis

  Tomasz pis jest bliźej niź Mg

 • 22 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MSH89

  PANIE TOMASZU piękne oświadczenie! Bardzo podoba mi się, że wreszcie Pan zdobył się na odwagę i powiedział, że główne projekty w naszej Gminie to praca Pana i Pana zespołu. Niech ludzie wreszcie zobaczą, kto wprowadza nowoczesne standardy do naszej gminy oraz to, jak zdobywa sie pieniądze i realizuje projekty. Smutny jest jednak fakt iż, na efekty trzeba będzie poczekać rok, a mało-inteligentni wyborcy przypiszą to obecnemu burmistrzowi.

  Widziałem Pana pracę, Pana skromność, dobroć i wiedzę. Nie ma lepszego kandydata na przyszłego Burmistrza Gminy Kartuzy. Niech Pan się nie poddaje! Tłum ludzi za Panem stoi ;)

  MGG przegrałeś łamiąc swoje obietnice, przegrałeś robiąc podwójne drogi (węglowa - masa pieniędzy w błoto), przegrałeś wyrzucając człowieka który pała wizją, wiedzą i chęcią do odbudowy Gminy Kartuzy.

  Panie obecny burmistrzu: Gmina Kartuzy to nie Pańska firma prywatna. Jeżeli ma się ludzi z wiedzą, wykształceniem i doświadczeniem, to nie wyrzuca się ich z prywatnych ku temu pobudek. Jak Pan sobie założysz swój sklepik i strzelisz focha na sprzedawczynie to ją wyrzuć, ale nie wyrzucaj człowieka, który daje z siebie max siły, zeby Kartuzy odżyły

 • 23 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Mam nadzieję, że Pani Lehman wróci. Prawda jest taka, że Gołuński tylko realizuje to, co zaczęła jego poprzedniczka. Żadnych nowych projektów, w nieudolny sposób realizuje tylko projekty zrobione przez poprzedniczkę.

 • 13 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @MSH89

  Niestety, nie On pierwszy i nie ostatni krótko załatwiony człowiek z pasją. Zgadzam się, instytucja państwowa to nie prywata w której dyr. może wyrzucać pracownika, czy karać bo tak chce, taki ma kaprys. Tak nie powinno być, w Kartuzach jest. Smutne

 • 20 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koles

  belgrau dobrze zna golunskiego sprawa jest prosta glosowal na niego bo wiedzial ze jak wygra bendzie wiceburmistrzem taki sam cwaniak jak inni nadaremno nie wyrzucili go zukowa

 • 18 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Panie Belgrau, bardzo kulturalny język tego oświadczenia. Mnietek tego poziomu nigdy nie dogoni.

  Ale, żeby za gromadzenie "ciekawych doświadczeń" ze wpółpracy (wzajemnego przebywania) kasę
  brać. Niemałą kasiorkę. Tu trochę fetyszyzmu się dopatruję, a na pewno cechy adonizmu się
  w całym oświadczeniu przejawiają. Wiem że to polityka, ale jakoś nie licuje z pańską skromnością i pokorą.
  Wszystkiego dobrego Panu życzę.

 • 15 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zagwozdka

  Oświadczenie całkiem zgrabnie napisane, prawie się popłakałem ze wzruszenia, gdyby nie to niejasne przeczucie, że ....?:))) no właśnie ... coś mi tu uwiera ...
  Grzesiu właśnie tak się pisze oświadczenia, czytaj i się ucz:)

 • 12 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JB 007

  Jeden ZŁY, drugi GORSZY, a poprzedniczka NAJGORSZA... Czy doczekamy się kiedyś kandydata z doświadczeniem, sukcesami, dynamicznego i uczciwego ? No i odpornego na NASZE KOŁTUŃSTWO. Chyba nieprędko, bo żeby UMIEĆ takiego znaleźć i wybrać, to musielibyśmy mieć sami te powyższe cechy, ale jakoś to trudno zauważyć. Czyli wciąż wybieramy takich, jacy sami jesteśmy, więc po każdym kolejnym włodarzu miasto jest bardziej zadłużone, a włodarz bardziej wzbogacony. Seria kolejnych "dojnych zmian" - jak powiedział kapciowy znanego posła.

 • 14 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys - słów kilka w sprawie

  Pięknie napisane o pracy w Urzędzie i o doświadczeniu ze współpracy z Burmistrzem. Na czoło wysuwa się nieustanna rewitalizacja Kartuz. Rozbieżne interesy miasta Kartuzy i niektórych wsi w Gminie Kartuzy, to być może sedno sprawy, powodujące utrudnienie drogi równomiernego rozwoju, a także współpracy wewnątrz administracji Urzędu Gminy. Kiedy w wyborach, w II turze, następuje poparcie konkurenta, to czasem za tym mogą się kryć prywatne interesy, wynikające z "zobowiązań". Mnie taki sposób popierania kandydata nie odpowiada w żadnym przypadku. W ostatnich Wyborach Burmistrza, w sprawie poparcia, udzielonego przez pana Belgraua, wyraziłem swą dezaprobatę. Teraz wychodzi bokiem takie kupczenie głosami Wyborców. To pewnie jeszcze jedno doświadczenie, ale trudno - mleko się rozlało...

 • 8 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  No, jestem pod wrażeniem ( nie co do treści bo tutaj trzeba by dokonać długiej analizy akapit po akapicie), ale co do formy , poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej, stylistycznej a nade wszystko nazwijmy to "dyplomatycznej" to według mnie to oświadczenie jest prawdziwym "majstersztykiem". Chapeau bas przed tym kto to napisał.

 • 16 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do JB 007

  Klakiery Gołuńskiego w akcji!!! Prawda jest taka , że obecny Burmistrz nie dorównuje Lemanowej ani bystrością, ani pracowitością, ani inteligencją. Ludzie najważniejsi - ha ha ha.

 • 11 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Komentator z ul.Kościuszki

  Ostatnie 20 lat pod rządzącymi miastem i gminą były dla mieszkańców "muszę stwierdzić - ciekawym doświadczeniem".

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  nie bardzo rozumiem pana , ale ja prosty obywatel , za fotel vice burmistrza pan przekazał głosy swoich wyborców na pana M.G. i dzięki temu był pan vice burmistrzem ? czy dobrze kombinuje ? czyli jak bym dał w łape co nie co , to bym załatwił u pana co nie co ? ale ja prosty obywatel , a tu duża polityka .

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "klakier"

  Przeczytaj pierwsze 4 słowa ponownie. Jeśli TO jest klakierstwo, to TY potrafisz myśleć. Czy dorzuciłeś coś swojej ulubienicy, która podobno spłaca 50 mln. długu, który pozaciągała na koszt miasta ?? Lehmanogołuńszczyzna z posypką belgrauową (zamiast soli). Smacznego !

 • 9 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # -----

  Panie Tomaszu czekamy na kolejne wybory Mój głos już Pan ma

 • 15 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gołuński jedt najlepszy w sprzedawaniu !

  W sprzedawaniu gminnego majątku !!!

 • 11 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wisienka

  A co na to rada miasta? Jest też tylko zaskoczona? Moim zdaniem burmistrz powinien złożyć pisemne uzasadnienie swojej decyzji nawet jeżeli nie jest to wymagane. Odnieść się do opinii pana Belgrau. Nie spadł ten pan z nieba tylko miał spore poparcie. Wyborcy oczekują cywilizowanych zachowań a nie wy....na zbity...tak po prostu.

 • 13 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Malinka

  Czyżby to była "walka buldogów pod dywanem? Po prostu psia szarpanina, zakończona merdaniem ogonami wobec świadków wydarzenia.

 • 16 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Dopóki w Kartuzach nie będzie Burmistrza spoza starego układu to zawsze będzie wielka kicha! Tylko na młodych trzeba głosować!!!

 • 10 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomek

  jak byłeś w Żukowie to nic sie działo wielkiego

 • 11 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  No tera... cholera ja móm problem!:((( Ja już zalajkował wszystkie inwestycje co burmistrz goluński sobie przypisuje "łapką w dół" a tera okazuje sie ,że to wszystko robota pana Tomka była. Rewitalizacja miasta itp, itd... No tera, jak ja to odkręca!!! Ja tera daję "Łapki w górę"

 • 8 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kazi

  Nie musisz odlajkować, bo jest dokładnie na odwrót. Nic nie robić, uśmiechać się, ładnie wyglądać, a potem tylko przypisać sobie zasługi burmistrza, to jest właśnie polityka!

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  Bardzo zabawne, normalnie dowcip miesiąca

 • 8 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KOKO

  NAJLEPSI GOSPODARZE KARTUZ TO PANI KOWALEWSKA KOSTKA ORAZ MIROSŁAWA LEMAN

 • 17 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdegustowany

  Panowie, Apeluję! trochę powagi dla wyborców! Wszystko tak cudownie się układało ale chyba nie do końca, skoro stało się jak stało. Pan Tomek nie chce wyjawić gdzie leży przyczyna odwołania Go ze stanowiska. To po co to oświadczenie? Takie gadanie tylko irytuje ludzi i stwarza dalsze możliwości do plotek i spekulacji. Żaden z panów nie potrafi tego ukrócić. Obaj jesteście siebie warci. Jeden mało sympatyczny i bez skrupułów a drugi delikatny i milusi aż poryczeć się można. Obaj dobrze się uzupełniacie.

 • 15 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Tu wezdrzi na to, że i Głełuńści i ten Tumek majum w buksach miątko.

  Młeże ta omama z Landsratu - Starostwa cos wemeszli. Błe jak ta dalij püdze tyde dprówde
  raz na wiedno "do zgübe przińdum Kaszebe".
  Bieta mie w żec z taczima włodórzama co to bluz łe swłejij tasze meszlóm.
  Łeni wszetce, z góre na dół le łe ditkach meszlóm. Tam nie uzdrzisz belnigö Kaszebe.

  Taku je swiątu prówda prówdecznu. A jene, - Błeże zmiełuj so nad nima.

 • 12 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # romek

  Pan Tomek oświadcza jak ogromnie zaangażowany był w sprawy naszej gminy oraz jakim zaszczytem była dla niego współpraca z Radą Miejską oraz pracownikami gminy. A współpracę z panem Burmistrzem uznał za ciekawe doświadczenie. Przepraszam ale dla mnie to praca nie na temat. Ja osobiście odebrałem to oświadczenie jako podziękowanie.... ale za co? Też nie kumam. ciężko "rozgryść" tych polityków. Dalej sprawa niewyjaśniona.

 • 12 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  co to za bełkot my oczekujemy konkretnej informacji a nie że współpraca była ciekawym doświadczeniem.
  Doświadczenie to się robi na lekcjach hemii i fizyki a nie w urzędzie jak zwykle Pan Tomasz owija na okrętkę juz teraz może Pan walić śmiało i szczerze bez owijania , nie masz chłopie nic do stracenia.

 • 5 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja2312

  Żeby rządzić trzeba być burmistrzem. Przez 8 lat Lemanowa NIC nie zrobiła. Gołuński aniołem nie jest. Z dwojga złego, na miejscu Belgrau, też postawiłbym na MG. Stanowisko zastępcy burmistrza zapewniły Tomkowi głosy Wyborców. Gołuński nie chcąc wyjść na świnie musiał TB powołać. Tomek rósł w siłę, gość jest merytoryczny i zbierał ludzką przychylność. Gołuński jest cwany,widział to i dlatego pozbył się rywala. Goły nie ma nic na Belgrau. Natomiast "ciekawa współpraca" oznacza jej brak, Goły tak bał się TB, że unikał go jak diabeł święconej wody...a Belgrau jest zbyt kulturalny, bi ja bym MG w zęby dał

 • 9 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aaaaaaaaa

  Ludzie, chodzi o pozbycie się rywala, żeby Belgrau nie miał możliwości się wykazać, bo dobrze mu szło.

 • 13 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Duuuuuuuuu

  Gołuński jest okropnym człowiekiem, chorym na władzę, dinozaurem w rządzeniu, traktuje gminę jak swoją firmę, wieś ma w du...z tym Belgrał się nie zgadzał. Wszyscy to wiecie przecież. A jak Belgrau będzie o tym mówił, to Goły Go pozwie jak nic, bo to pieniacz jest i Tylko na to czeka, żeby dostać powód odwołania.

 • 12 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bronek

  Tomek daj sobie spokój, to wszystko nie jest tego warte. Pieniądze marne. Praca przez 7 dni w tyg. Ciągle na świeczniku. Stresu ful. Gołuński jest jak taran, póki jest burmistrzem, to On rządzi.

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Najlepiej dla Nas wszystkich by było gdyby oni wszyscy odeszli i powołać nowych radnych i burmistrza bo tak będzie nadal jak jest czyli kręci się bo kręci.

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jeromino

  Nie zapominajmy, że p.Burmistrza też odwoływano nie jeden raz. Taka jego uroda.
  Jednakże skoro p. Belgrau utrzymuje, że efekty jego pracy będą widoczne niebawem, to rzeczywiście należałoby się zastanowić nad zasadnością posunięcia jego pryncypała.
  Rewitalizacja centrum miasta i rozpoczęcie procesu sanacji naszych miejskich jezior, to byłoby już coś... na pewno nie lada gratka.... zwłaszcza dla mieszkańców samego miasta. Inaczej mówiąc, mogłoby się przełożyć na wyniki w kolejnych wyborach samorządowych. Wydaje się, że znowu ma się potwierdzić stare powiedzenie ze wschodu, że ,, car dobry, a bojar zły,, . A ciemny lud wszystko kupi. Szkoda, że p.Burmistrz tak mało ceni swoich wyborców.
  Pan Belgrau poznał już gorzki smak ciekawej współpracy ze swoim pryncypałem, tak jak p. Andrzej Pryczkowski został totalnie zaskoczony decyzją burmistrza, chciało by się powiedzieć: został całkowicie pominięty w procesie decyzyjnym , inaczej mówiąc, został olany na maxa.
  Reasumując , wydaje się, że kampania wyborcza naprawdę się zaczęła.

 • 8 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jozin z bazin

  nie placz ewka bo tu miejsca brak,na twe babskie lzy...5 min miales i nic nie pokazales

 • 11 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ksiadz

  Kto nie z mieciem tego zmieciem

 • 5 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zoska

  Dziękujemy p Tomaszu żeś nam otworzył oczy i wskazałeś swoje działania.Gdybyś o tym nas nie poinformował to po pewnym czasie wielki przypisałbym sobie te działania .Szkoda ze dobrych ludzi pozbywa się stanowiska.Panie Tomaszu przygotowuj się do kampanii .Nadal ja i moja rodzina popieramy Pana i Pana działania.Takich właśnie ludzi nam potrzeba.Dziekujemy za te działania.

 • 11 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niezadowolony

  Miłym, grzecznym i wyrozumiałym trzeba zawsze być dla ludzi, ale wyjątkiem wydaje się być POLITYKA. Tam zbytnia grzeczność i umizgi zawsze się jak widać nie opłacają. Trzeba umieć zadbać o swoją pozycję. A tym samym o wyborców którzy oddali głos na swego kandydata. Krótko mówiąc trzeba mieć jaja! No bo co teraz? Mieliśmy v-ce Burmistrza i nie mamy! Przepraszam, może zbyt mocno powiedziane ale powtórzę w polityce nie ma miejsca na sentymenty. I zastanowię się czy kolejny raz oddam na pana głos. Będę czekał z pańskiej strony na pewne i przekonywujące argumenty. Być może, że o czymś nie wiemy? Ale to tylko ujemnie skutkuje dla pana. Także proponuję" kawę na ławę" panie Tomku.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Zoska

  Jesteś w wielkim błędzie

 • 12 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Nigdy nie myślałem że pan Burmistrz jest tak aroganckim i beszczelnym człowiekem a znam go od czasów powstania Komitetu Wyborczego który powstał w 1989 roku którego byłem członkiem. Ftedy byłeś innym człowiekiem.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obserwator

  Ftedy jo..

 • 10 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @niezadowolony

  Ogólnie zgadzam się z Tobą...ale jedno uczucie mnie nie opuszcza.No może jestem zbyt wrażliwy ale nie jestem politykiem. Trzeba powiedzieć z całą stanowczością, niezależnie od przyczyn odwołania zastępcy Burmistrza. Pan MGG zachował się nie lojalnie. Ponieważ między innymi dzięki panu Tomkowi siedzi na tym stołku. Nigdy nie powinien o tym zapomnieć. Burmistrz postąpił brzydko i nie fair.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jozin z bazin

  moze panowie zapomnieliscie ale wlasnie tak potraktowano samoobrone,ktora weszla w kolalicje z wiadomo kim,a wiec przyklad idzie z gory ;))

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Panie Tomaszu prosimy o :
  konkrety o co poszło,
  precyzyjnie napisać ,
  podać fakty,
  nie ściemniać,
  więcej szczegółów,
  powyższe Pana oświadczenie to jest nie zrozumiałe i mało mówiące o sprawie w ogóle nie potrzebne nic na temat po prostu dwója za takie wyjasnienie.

 • 2 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NIe zgadzam sie

  wyjaśnienie jest bardzo dobre. Ono dużo mówi, bardzo dużo. Tylko trzeba je umieć interpretować.

 • 2 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyższych

  Mam pytanie? Czy pan Tomasz urodził się ze stanowiskiem Vice i ma go mieć na całe życie? był przypięty do stołka czy jak? Mnie też zwolnili z pracy i co? Pobiegłem od razu do gazety z tym? Ludzie co za chory kraj! To jednym słowem nie wolno nikogo nigdy zwolnić, bo raz dane stanowisko przysługuje na zawsze? Pani Leman zwalniała wszystkich zastępców i co ?? Prawa jest taka dziś się pracuje, jutro już nie i jakoś nikt nad tym nie rozpacza, tylko w tej dziwnej gminie rzeczy są jakoś dziwnie przedstawiane i do nie wiadomo jakich rozmiarów rozdmuchiwane.

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jeromino

  P.Pryczkowski jest zawsze wszystkim zaskoczony, a najbardziej tym, jeśli się go nie wybiera do sekcji sportowych bo jest kłótliwy i roszczeniowy względem swojej osoby.

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Kolejny gniot. Napisany, tak jak oświadczenie Gołuńskiego, czyli o niczym. Żadnych konkretów. Wybielanie swojej osoby. A tak naprawdę to pan Belgrau nic nie zrobił. Panie Belgrau a gdzie obiecany nam mieszkańcom budżet obywatelski? Pana oświadczenie to zwykły populizm i wazeliniarstwo. Dla mnie to pan jest taki picuś glancuś ,który w swojej pracy samorządowej niczego nie dokonał i nie dokona. Tylko kasa no nie?

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @AQQ

  No lepiej bym tego nie ujął. Dodam jeszcze od siebie że mam wrażenie ze panowie, podkreślam panowie Belgrałowie mają parcie na szkło.

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek@AQQ

  zeby coś zrobić trzeba współpracy i nie robić focha gdy ktoś inny (podwładny) działa i zaczyna zbierać laury. Gołuński nie pozwolił stworzyć budżetu obywatelskiego w Kartuzach woli jak za dawnych dobrych czasów, by :sołtysi ,radni czy mieszkańcy prosili go o furkę piachu a on w swojej łaskawości ewentualnie przydzieli. Te czasy już dawno mineły ale ten człowiek tkwi w nich i co więcej narzuca tego rodzaju działania swym współpracownikom. Pan Belgrau zapewne miał inne zdanie ale zderzył się z "ciekawym doświadczeniem"

 • 1 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Zenek@AQQ

  A ty przypadkiem nie powinieneś się podpisać Tomasz B. zamiast Zenek?? Tak dobrze znałeś intencje tej osoby? Hmm ? ciekawe? Bliski kontakt prawda?

 • 10 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciemnota

  Pies jest pogrzebany w tym że MGG boi się ludzi bardziej wykształconych.

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ciemnota

  Była burmistrzyni się uaktywniła i depcze po piętach Grzesiowi.Rada do Burmistrza zrób Pan porządek w Urzędzie bo ważniejsze są trzy panie od szefa i jak chcesz coś załatwić to zwróć się do tych sprytnych pań,które na dodatek śmieją sie z naszego Burmistrza.

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Zenek@AQQ

  Po to wybrano Gołuńskiego burmistrzem żeby kierował i zarządzał gminą, nie jacyś Belgrałowie i dla mnie tyle w temacie.

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Zenek@AQQ

  Po za tym co to za szef, który nie może zwolnić swojego zastępcy??? wyobrażacie sobie takie coś w prywatnej firmie czy przedsiębiorstwie? Moim zadaniem im więcej rządzących tym gorszy efekt, bo każdy ciągnie w swoja stronę i swoje chce "ugrać". Z reszta czas pokaże czy było to właściwe posunięcie.

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # logos

  A Pana Eksviceburmistrza, wczoraj nie widziałem w Sianowie na Odpuście Matki Boskiej Siewnej?!

  A byłoby to bezwątpienia kolejne ciekawe doświadczenie dla Pana, spotkać się ze swoim byłym mocodawcą i złożyć wspólne wyznanie wiary!

  A Panu, Panie Burmistrzu jeszcze raz serdecznie dziękuję, że uścisnął mi Pan moją "łapkę" w Sianowie na Odpuście!

  Będę pamiętał o tym czułym pańskim geście, jakby Pan nie został wybrany na następną kadencję!

  "Będą patrzeć, lecz nie zobaczą"
  /Mk 4, 1/

  "nie tak bowiem człowiek widzi , bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce».
  /1Sm 16, 7/

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @logo

  to nawet potrafisz pisac normalnie ? toc to siok .. ;))

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # romek

  do@Zenek@AQQ. Po to Belgrau poparł MGG, żeby dzisiaj DOBRZE! rządził i dotrzymywał słowa a nie cwaniaczył i wprowadzał w błąd wyborców."Ludzie są najważniejsi". Nie tego oczekiwaliśmy od obecnego Burmistrza. Dla mnie tyle w temacie.

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @romek

  Zgadzam się z Tobą. I dla mnie osobiście postępowanie Burmistrza skłania do jednej refleksji... Myślę, że Burmistrz już nie chce więcej kandydować. Bo to co wyczynia, dyskwalifikuje go na całej linii. Robi to co robi, bo po prostu jest jemu wszystko jedno. Innego racjonalnego wytłumaczenia nie widzę.

 • 8 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Duuuuuuuuu

  Wiesz co? Burmistrz się przeliczył bo nie poszedł za głosem wszystkich wyborców oraz sądząc,że jest najmądrzejszy. I co z tego, że pieniacz? Sugerujesz, że Tomek się go boi? Myślę, że powinno być odwrotnie. Już nie z takimi pieniaczami jak MGG sobie poradziliśmy.

 • 3 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do romka i Duuuuuu

  A jak poprzedniczka zwolniła swoich dwóch zastępców?( zastępczynie) z obiema się pokłóciła, jedna na chorobowym wylądowała a druga zaszczuta - tam was mądrale nie było????

 • 7 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do romka i Duuuuuu

  A....tu Was boli! Z tymi sympatycznymi paniami a z panem Tomaszem, to diametralnie inna sprawa. Bez porównania! I nie trzeba tak bardzo demonizować osoby pani Mirki, bo z perspektywy czasu wszystko trochę inaczej zaczyna wyglądać. Wiadomo, że żyjemy w małym środowisku i dużo można się dowiedzieć. Także pan Tomek , nic niewłaściwego nie zrobił, nie mówił, wobec pana Burmistrza był cały czas fair. A co do tych pań sprawa bardzo dyskusyjna.

 • 1 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @do romka i Duuuuuu

  Inna sprawa powiadasz?? a jakaż to inna sprawa była? obie się nie nadawały nagle? Jak pani Gończ poparła Mirkę to dobrze było prawda? A Tomek jak Tomek...na siebie nikt złego nic nie powie przecież....prawda?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo