Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Czarny protest w Gdańsku. Kobiety z pow. kartuskiego także biorą w nim udział

Opublikowany: 2016-10-03 12:43 Autor: Wojciech Drewka

- Nikt nie ma prawa narzucać mi co mam robić z moim ciałem, dlatego jadę dziś do Gdańska manifestować - mówi Agnieszka z Kartuz. Kaszubki także będą dziś wyrażać swój sprzeciw przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

W wielu miastach w Polsce kobiety organizują dziś akcje protestacyjne i manifestacje przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Projekt zakłada całkowity zakaz aborcji, a za jej przeprowadzenie, a nawet za nieumyślne przerwanie ciąży przewiduje wysokie kary więzienia. Co ważne, proponowane rozwiązania prawne znoszą obowiązujące dziś przepisy, które pozwalają przeprowadzić aborcję w wyjątkowych sytuacjach takich: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo kiedy istnieje podejrzenie, że ciąża jest efektem np. gwałtu.

fot.W.Drewka

Kobiety w całej Polsce sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów i odbieraniu im prawa decydowania o sobie. Dziś czarny protest trwa także w Gdańsku. O godz. 15.00 planowana jest manifestacja na Placu Solidarności, na którą wybierają się także kobiety z Kartuz.

- Jestem młodą, świadomą obywatelką, żyjącą w państwie demokratycznym i nikt nie ma prawa narzucać mi jakiegokolwiek systemu wartości – mówi Agnieszka z Kartuz. – Dlatego jadę go Gdańska zamanifestować swoje oburzenie planowanymi zmianami w prawie. Nie zgadzam się na tak daleko idącą ingerencję w życie moje i innych kobiet.

Ile osób jedzie do Gdańska manifestować – nie wiadomo. Panie organizują się indywidualnie. Są też kobiety, które nie jadą do Gdańska, ale przyszły dziś do pracy ubrane na czarno.

- Nie podoba mi się to, że chce się nam odebrać prawo wyboru. To ważne, żeby każda z nas mogła decydować czy i kiedy chce mieć dzieci. A przede wszystkim, żeby mogła podjąć decyzję, gdy dowiaduje się, że jej ciąża stanowi zagrożenie dla niej samej, albo płód jest poważnie upośledzony – mówi pani Małgosia z Kartuz.

- Dotąd nie angażowałam się w żadne manifestacje, ale nadszedł czas, żeby to zmienić, bo rząd chce zbyt mocno ingerować w życie kobiet. Decydować za nie, co jest najlepsze. Nie zgadzam się na to – mówi z kolei Anna z Kartuz.

fot.W.Drewka

Jeśli protestujecie w jakikolwiek sposób – napiszcie.

Manifestacja w Gdańsku. fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [223]

 • 34 38 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daj pan spokój panie Wojtek

  Ludzie na lisią propagandę nie dadzą się nabrać. Oderwani od koryta kwiczą a karawana idzie dalej .

 • 31 39 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja W

  We łbach Wam się poprzewracało, niech się na różowo ubiorą, a czarny kolor zostawią dla tych dzieci co chcą zabić

 • 27 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Joanna

  jestem mikro przedsiębiorcą: nie protestuje, składka ZUS się sama nie zapłaci.

 • 32 30 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chrześcijanin

  Nie możesz stać po dwóch stronach. Siedząc w Kościele służyć Bogu, a poza nim służyć komuś innemu. Albo coś jest białe albo czarne. Skoro jesteś ochrzczona, miałaś bierzmowanie to do czegoś to Ciebie zobowiązuje. Przede wszystkim do przestrzegania X Przykazań Bożych!

 • 33 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @chrześcijan

  Ale w naszym kraju nie wszyscy to chrześcijanie a co z ich wyborem oni nie mają swojego prawa.

 • 34 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a co z wyborem dziecka?

  Zwolennik aborcji chce zabić dziecko bo uważa,że należy mu się wybór a kto pyta dziecko?

 • 36 32 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lamia

  Do tych powyżej ze wsi co się mądrują i wszystko wiedzą. Niedouczone biedaki dajecie sobie wszystko narzucić. Biedne owieczki dalej pozwalajcie się prowadzić ojcu Rydzykowi i Kaczorowi oni lubią taki głupi elektorat. Mądre są kobiety, które dziś protestują i na szczęście nie mają nic wspólnego z polityką. Też jadę na protest, jestem z tego dumna, a mój pracodawca mnie popiera.

 • 16 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aborcja

  W 14 tygodniu ciazy to niezupelnie jest zwczajny zabieg kosmetyczny. Bez wzgledu na poglady... Arabskie dzieci wyrosna nam na dobrych pracownikow. Albo i nie.

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytam sie

  Kto podpowiedzial rzadowi ten temat? Chyba to jakas kontrabanda. A tak dobrze zarlo...

 • 28 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaruś

  Tylko ślepi poddani Pisu ślepo wierzą w brednie Kaczyńskiego...tu nie o zabijanie dzieci chodzi,ale o godność kobiet zniszczona przez antyludzkie ustawy...daliście się przekupić 500zł...teraz szczekacie nie wiedząc o co chodzi...

 • 12 30 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wszystkich Pań

  Posprzątacie w domu, ugotujecie obiad i możecie iść.
  Pozdrawiam Jan.

 • 20 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Lamia

  dumna? z morderstwa, z zabijania?

 • 32 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Popieram

  Nie przesadzacie? A może kobiety nie protestuja żeby popierać aborcję tylko po to żeby nie zamykano ich w więzieniu kiedy poronią albo płód umrze w ich ciele? Czasem warto poczytać, zagłębić się w sprawę a wtedy krytykować.

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  https://www.youtube.com/watch?v=WTUl2q-mLBc

 • 21 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @popieram

  Też popieram. Pytanie do zwolenników całkowitego zakazu aborcji. Jeżeli w czasie ciąży lub podczas porodu twojej żonie groziłaby śmierć. Co byś zrobił. Pozwolił byś żonie umrzeć?

 • 22 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lol

  popieram drogie panie , a tym co są przeciw niech najpierw przeczytają ustawę a potem gadają .

 • 30 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jagna

  Oczywiście popieram protest całym sercem - nie aborcję ale prawo do wyboru (to dla tych co nie bardzo rozumieją). Tym którzy są tak bardzo oburzeni postawą kobiet proponuję przeczytać a potem zrobić to o co prosi matka chorego dziecka - a jak już to zrobią to ja zmienię swoje poglądy: "Mam dziecko 32 letnie chore , już nie mam męża ani wsparcia . Córka leży nieraz wrzeszczy, wymaga codziennie wydłubywania jej kału i czyszczenia nosa i klepania i przewracania. Nie zarabiam jak Mielcznowska, nie mam już siły. Onkolog daje mi rok co proponujesz? Co mam zrobić z córką? Żeby Twoje sumienie dobrze się czuło mam ją oddać do zakładu gdzie umrze w koszmarnych cierpieniach przede mną czy mam nic nie robić i uznać że wola Boże rozwiąże ten problem. Ostatnio w czasie kolędy ksiądz wyszedł bo ona się darła . Nie przysłał pomocy tylko wyszdł bo w tych warunkach biedaczek nie mógł się modlić. Nikt ci nie broni być w mojej sytuacji nawet mogę Ci to ułatwić przyjdź poznaj się z moim dzieckiem i napisz notarialnie że zajmiesz się nią po mojej śmierci. OK?"

 • 26 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Dokładam cegiełkę i także popieram protest. To jest niezależne od opcji politycznej. Pozdrowienia.

 • 19 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Lamia

  "Do tych powyżej ze wsi co się mądrują i wszystko wiedzą. Niedouczone biedaki dajecie sobie wszystko narzucić."
  - Skąd informacja, że wcześniej wypowiadali się niedouczeni ludzie ze wsi? Czy oni są gorsi do tych z miasta, których wykształcenie przewyższa inteligencję?
  Proponuję przeczytać projekt ustawy (nie pisany przez PiS). Większość haseł, z którymi idą "czarne" kobiety, jest kompletnie bezpodstawna.

 • 16 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ****

  Dzisiaj w pracy część kobiet ubrana była na czarno w ramach protestu. Wiem, że są katoliczkami i co niedziele chodzą do kościoła. To jak to jest? bo dla mnie to podwójna moralność, w niedzielę do kościoła i wartości chrześcijańskie a w tygodniu czarny protest.

 • 20 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # katolik

  Najgorszy jest fanatyzm religijny...a tego tu sporo...a co Kaczyński może to katolik?Kaczyński udaje katolika by mieć poklask...bo co to za katolik co sieje nienawiść..dzieli Polaków na sorty i napuszcza jednych na drugich?To tylko udawanie katolika... Tego co robi ten szkodnik nie znajdziesz w piśmie św....tak jak ten protest nie jest za zabijaniem...tylko widać tyle fanatyków tego też nie widzi.

 • 13 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Matka 4 dzieci

  czarny kolor bardzo dobrze dobrany-żałoba nad nienarodzonymi dziećmi i zabitymi ze szczególnym okrucieństwem.czy mamy prawo zabijać???? dlaczego dziewczyna która porzuciła swoje dziecko w lesie siedzi w więzieniu-według tego rozumowania miała prawo zabić////!!!!.CZY TYCH KTÓRZY OPOWIADAJĄ SIĘ ZA ZABIJANIEM,MOŻNA W IMIENIU PRAWA ZABIĆ .I NIKT ZA TAKI CZYN NIE ODPOWIE ????? JA RÓŻNICY NIE WIDZĘ. ZAPICIE TO PRZESTĘPSTWO.

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Matka 4 dzieci

  "ZAPICIE TO PRZESTĘPSTWO."

  Ogólnie rzecz biorąc to się nie zgadzam :)

 • 17 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Majka

  Popieram protest . Niestety do Gdańska nie mogłam pojechać ze względu na pracę . Ale solidaryzując się z kobietami ubrana byłam na czarno . Bardzo boję się o przyszłość mojej córki i wnuczki. Chciałabym żeby mieszkały w normalnym kraju a nie ciemnogrodzie

 • 16 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Majka

  Nie jestem za aborcją ... jako środek antykoncepcyjny , ale ustawa obowiązująca jest ustawą dobrą i jakieś oszołomy nie mają prawa tego zmieniać. Każda kobieta ma prawo decydować o swoim losie , swoim ciele , swoim życiu i nikt nie będzie zmuszać jej do bzdurnego heroizmu , Nikt nikogo nie ma prawa zmuszać do określonego działania , każdy ma prawo decydować o swoim losie.

 • 15 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomek

  Już widzę jak większość potępiających protest namawia swoją córkę aby urodziła dziecko, poczęte podczas brutalnego gwałtu. Wasza córka na pewno byłaby zachwycona...
  Z drugiej strony zastanawiam się także jak to jest, że większość zwolenników zaostrzenia ustawy opowiada się także za karą śmierci. Zadziwiające.

 • 14 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Matka , ++++ i takie podobne

  Specyficzne Panie.Szanuję Wasze poglądy , ale pozwólcie że obok Was żyją kobiety o innych poglądach na życie , wychowywanie dzieci , kobiety które same chcą decydować o własnym losie , nie chcą umierać z powodu powikłanej ciąży , nie chcą rodzić głęboko upośledzonych dzieci , chcą być szczęśliwe. Pani Matka 4 dzieci może ich mieć 8, 9 to tylko Pani wybór , ale ktoś inny zadowoli się 2 . I to jest świadomy wybór

 • 14 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tinka

  Wy nie rozumiecie, że to nie dotyczy tylko aborcji? Chyba większość nie zagłębiła się w temacie.
  Możliwość badania w łonie matki, badania prenatalne... naprawdę uważacie, że to niepotrzebne?
  Popieram!

 • 7 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ Lamia

  Ciemnogród

 • 8 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Tinka

  Całkowicie Cię popieram.Ci , którzy najbardziej krzyczą nawet nie znają proponowanej ustawy

 • 13 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pozwól innym decydować

  dla wszystkich nie popierających dzisiejszej akcji - podziwiam, że czujecie w sobie siłę podejmowania decyzji za rodziców 13 letniej zgwałconej, ciężarnej dziewczynki ....za matkę powiedzmy dwójki dzieci, dla której kontynuowanie ciąży i np nie podjęcie leczenie oznacza śmierć wkrótce po porodzie....nawet jeżeli podjęcie leczenia pozwoli jej być matką dla jej dwojga już urodzonych dzieci 3 lata dłużej....

  i polecam wycieczkę do szpitala klinicznego na patologię noworodka albo do domu małego dziecka na Polanki....

 • 12 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # morderstwo na życzenie

  historia ANDREA BOCCELLI- ON TEŻ PRZEZ LEKARZY MIAŁ WYDANY WYROK ŚMIERCI.Matka wybrała życie

 • 10 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Liczyłam niepłodność, ale popieram prote

  Nie chcemy być osądzane, chcemy być bezpieczne. Chcemy mieć dostęp do wszystkich usług medycznych. Chcemy mieć wpływ na własne życie i być wolnymi.

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # klucz

  kluczem jest tu słowo wybrała....

  nikt jej nie zmusił pod groźbą kary

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A jak facet powie nie ochodzi mnie

  Twoja ciąża? To co? Kobieta staje się bezbronne, jak dziecko...

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @morderstwo na życzenie

  Ochłoń i zastanów się dlaczego KK przez te wszystkie lata publicznie nie mówił o konieczności zmiany ustawy. To nie jest protest zwolenników aborcji. Chodzi o niezgodę na zmianę obowiązującej ustawy.

 • 19 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzyk SUMIENIA

  jak ktoś tak głośno krzyczy żeby mieć prawo zabijać ,to znaczy że sumienie już robi im wyrzuty.a krzykiem prawdy nie zmieni .4.NIE ZABIJAJ.Proste i już.NIE chcą mieć dzieci -niech nie uprawiają seksu i już.

 • 5 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Duduś

  Mam jedną córeczkę, bo używam gumek, a moja żona pigułek, ale protestu nie popieram. Moją córkę stać na wyjazd zagranicę.

 • 8 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CYWILIZACJA CZY UPADEK???

  ŚW. JAN PAWEŁ II -WIEK XX-CYWILIZACJA ŚMIERCI.!!!!!!!!!!!

 • 5 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Krzyk SUMIENIA

  Krzyk idiotyzmu.

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Liczyłam...

  Masz wpływ na własne życie i bycie wolną. Jeżeli nie padłaś ofiarą przestępstwa (gwałtu - ...i tu mam pewien problem z oceną zakazu aborcji w takim przypadku) to nikt cię do seksu nie zmuszał a inaczej jak wiadomo w ciążę się nie zachodzi (no chyba że in vitro), więc albo skuteczna antykoncepcja albo świadomość i odpowiedzialność za swoje postępowanie... i tu jest twoja wolność. Dziecko poczęte ma prawo się urodzić nawet jeżeli wiadomo, że będzie upośledzone czy chore.

 • 2 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Duduś

  "Mam jedną córeczkę, bo używam gumek, a moja żona pigułek, ale protestu nie popieram."

  Zdajesz sobie sprawę z tego że kościół zabrania używania gumek i pigułek?

 • 10 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @A jak facet....

  Powiem krótko, trzeba najpierw sprawdzić z jakim facetem się ma do czynienia a dopiero potem się z nim zadawać.

 • 9 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasia

  Uważam,że kobiety ktore chcą dziecie to będą kochały swoje dzieci a nie będą je ZABIJAły!!!

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ekstremalny fundamentalizm (P)ISLAMISTÓW

  Chociaż warto też obejrzeć film "Niemy krzyk" na temat podejmowanego "wyboru" - i "własnego" ciała.

 • 9 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kat-czy kobieta/????

  GDYBY MATKI TYCH PROTESTUJĄCYCH WTEDY ''wybrały ''to dziś nie mielibyśmy tyle ''katów '' na ulicy.Być może źle ;; WYBRAŁY''????

 • 3 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ekstremalny fundamentalizm (P)ISLAMISTÓ

  "hociaż warto też obejrzeć film "Niemy krzyk" na temat podejmowanego "wyboru" - i "własnego" ciała."

  No jasne. Powinni go pokazywać w szkołach zaraz po "Smoleńsku" :)

 • 11 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tttt

  Teraz widzimy,ile kobiet jest za zabijaniem dzieci,WSYD KOBIETY TE KTORE POJECHALY TAM DO GDANSKA Manifestowac o to że chcesz byc mordzerczynią swojego dziecka.

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CLEAR @popieram

  Najpierw przeczytaj dokładnie projekt ustawy a dopiero wtedy zabieraj głos. Nie można się opierać na sloganach i krzykliwej krytyce. Kobieta nie ma prawa decydować o życiu drugiej osoby ( bo dziecko to już inny człowiek ). W taki sposób myśląc należałoby z Kodeksu Karnego wyrzucić przepisy o karaniu morderców - bo przecież oni też chcieli mieć prawo wyboru - czy kogoś zabić czy pozostawić przy życiu...

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tttt

  Nic nie rozumiesz niestety.

 • 11 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  Na tej manifestacji powinien byc transparent taki " MY KOBIETY JESTESMY ZA ZABIJANIEM SWOICH DZIECI" - gdybym odczytala taki napis to plakac mi sie,dlaczego zyjesz i po co zyjesz.

 • 11 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ola

  "Na tej manifestacji powinien byc transparent taki " MY KOBIETY JESTESMY ZA ZABIJANIEM SWOICH DZIECI""

  Ola zapytam krótko. Dlaczego nie protestowałaś przez te wszystkie lata obowiązującej obecnie ustawy? Nagle zmieniłaś zdanie czy wcześniej ustawa tobie nie przeszkadzała?

 • 8 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # już wiem kogo mam się bać....

  Jak nie mają problemu aby mordować najbardziej bezbronnych pod ''SERCEM MATKI" (SZCZYT TCHÓRZOSTWA ) to co dopiero jak przyjdzie na ten świat ?gdzie policja.mordercy sami się ujawnili .no i nikogo nie zamykają?

 • 6 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janka

  Jeśli jesteś dobrą kobietą - matką a dobrze wychowałaś swoje dziecko to nie potrzeba żadnej policji.

 • 11 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # LOGO

  KOBIETY JUŻ NA CZARNO, TAK NA ZAŚ , A MOŻE ZABIJĘ, TO PRZYWDZIEWAM ŻAŁOBĘ JUŻ, ABY WSZYSCY WIEDZIELI , ŻE TO JA ZABIŁAM, OJCIEC NIE WINNY BO JEGO PLEMNIKI TAKIE SŁABIUTKIE - BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI - ALIMENTÓW NIE MUSI PŁACIĆ - ... KOBIETY, CZY WYŚCIE POWARIOWAŁY - GDZIE TE CHŁOPY??? KTO BIERZE UDZIAŁ W MARSZU - CZY MATKA, KTÓRA MA DZIECKO NAWET TYLKO JEDNO, TO ONO POWIE "MAMO TO TY MNIE NIE CHCIAŁAŚ? A WIDZISZ KIM JESTEM - JESTEM AKTOREM, JESTEM DZIENNIKARZEM, MUZYKIEM...A NIE JEDNO NIE CHCIANE -ZOSTAŁO GENIUSZEM! MAMO POWIEDZ, CZY BRATA MI ZABIŁAŚ, SIOSTRĘ , A JA JESTEM JEDYNAKIEM I TO NA ULICY, BO TY DLA MNIE NIE MASZ CZASU. OJ - EUROPA SIĘ STARZEJE, ALE NIE MARTWCIE SIĘ, PRZYCHODZĄ ARABI Z DZIESIĄTKA DZIECI , ZROBIMY IM MIEJSCA W PRACY, SZKOLE... POMYŚL, POMYŚL...

 • 11 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Jeszcze nikt nie przegłosował projektu ustawy, więc jej nie ma. Dlatego uważam ten CZARNY PROTEST za PROTEST GŁUPOTY.
  Demokracja nie dla Polaków, bo tu żeby nie przewracało się w głowie, a raczej w tym przypadku Polkom w d... , trzeba dyscypliny. Nie wolno krzywdzić słabszych dla własnej wygody. Zawsze obowiązuje ETYKA, a chrześcijan przede wszystkim przykazanie NIE ZABIJAJ.
  Nie wszystko, co idzie z ZACHODU jest MĄDRE, choć nasze GŁUPKI mówią, że to jest TRENDY.

 • 8 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # leo

  Życzę towarzyszkom przyjemnej podróży.

 • 8 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przykre

  ŻAL mi tych" kobiet" -i już .sterylizacja dostępna,lepsza niż morderstwo chyba?

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Stajszevsczi Boys

  "Jeszcze nikt nie przegłosował projektu ustawy, więc jej nie ma. "

  Projekt ustawy został przegłosowany i skierowany do dalszych prac w komisji sejmowej.

 • 16 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Według projektu nowej ustawy wasza córka m. in. po brutalnym gwałcie będzie MUSIAŁA urodzić dziecko. Jak jej to wytłumaczycie?
  Jeżeli skomplikowana ciąża okaże się zasadniczym zagrożeniem dla życia twojej ukochanej żony to co jej powiesz? Trudno, możesz umrzeć?
  I na koniec. Wyobraźcie sobie taką sytuację, że lekarz mówi Wam, iż pewne jest, że dziecko urodzi głęboko upośledzone fizycznie i psychicznie i i tak umrze w przeciągu kilku dni. Chcielibyście aby wasza córka urodziła takie dziecko?
  To wszystko funduje wam projekt nowej ustawy.

 • 16 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no tak

  protestujące kobiety nie są za aborcją, tylko za prawem do wyboru w trzech konkretnych sytuacjach, żadnej z kobiet nie życzę żadnej z tych trzech sytuacji. Jak widać po wpisach nie wszyscy wiedzą po co ten protest.

 • 11 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maja

  Nie jestem katolikiem aborcja jest potrzebna w uzasadnionych przypadkach. Te co są przeciw to pewnie po menopauzie. Popieram protest moje ciało moja decyzja. Mam jedno dziecko jeśli druga ciąża była zagrożeniem dla mojego życia kto zastąpi matkę mojemu pierworodnemu k... Kaczka

 • 7 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @przykre

  "ŻAL mi tych" kobiet" -i już .sterylizacja dostępna,lepsza niż morderstwo chyba?"

  Nikt nikogo nie każe mordować a sterylizacja w Polsce jest karalna ale skąd ty możesz o tym wiedzieć...

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # same dziury

  sterylizacja inaczej zaszyć dratwą albo iść do warzywniaka

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kempa wydała Jedynaczke

  Zobaczcie zdjęcia na se.pl takiej wiochy nawet na Kaszubach nie ma.

 • 2 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Julian Tuwim tak kochał żonę

  że nie godził się na Jej ciążę. Miał uraz, bo kobiety w Jego rodzinie umierały w połogu. Bał się tego. Małżeństwo adoptowało córkę.

 • 11 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jeszcze chwila

  a będziemy manifestować za tym by pozabijać tych, którzy w trakcie życia zachorowali... po co patrzeć na ich cierpienie? Dlaczego go nie skrócić? Czy jest, aż tak duża różnica między tym człowiekiem w brzuchu, a tym, któremu dane było się urodzić?
  Jedna jest... nie musimy mu patrzeć w oczy !

 • 12 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aborcja w Polsce - warto przemyśleć

  2007 r. - aborcja eugeniczna - 287 dzieci. Z powodu czynu zabronionego - 2 dzieci.
  2015 r. - aborcja eugeniczna - 996 dzieci. Z powodu czynu zabronionego - 1 dziecko.

  W przeciągu 9 lat:
  eugeniczna - 5.834 dzieci. Z powodu czynu zabronionego - 10 dzieci.

  Żródło: Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

 • 8 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jeszcze chwila

  "Czy jest, aż tak duża różnica między tym człowiekiem w brzuchu, a tym, któremu dane było się urodzić?"

  No właśnie. Czy jest duża różnica? Jeśli nie ma to dlaczego głęboko w poważaniu macie ludzi którzy już się urodzili a tak przejmujecie się zygotami? I dlaczego większość zwolenników zaostrzenia ustawy opowiada się jednocześnie za karą śmierci? Gdzie jest konsekwencja?

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @jeszcze chwila

  Kto powiedział, że mam w poważaniu tych, którzy już się urodzili? Otóż nigdy nie miałam i mieć nie będę. Ciekawa też jest informacja o tym, że osoby popierające karę śmierci są przeciwni aborcji. Same nowinki. Proszę o źródło tych rewelacji, bo nie dowierzam.

 • 7 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobiety mają prócz macicy

  Jeszcze mózgi i serca. Odczepcie się od naszych macic i naszego życia. Karajcie facetów za to, że nie chcą zmieniać pieluch.

 • 8 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # betim

  Pani Sendlerowa zapłakałaby nad kobietami.

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ kobiety....

  o sercach można mówić w odniesieniu do ludzi i istot myślących... to dziecko pod "sercem"matki nie ma serca....?

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ Ekstremalny .....

  "Smoleńsk"to sfabularyzowane kłamstwa sekty, zaś "Niemy krzyk" to sfilmowana aborcja. Masz trochę oleju, czy sama woda sodowa we łbie ??

 • 4 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do @ Ekstremalny .....

  "Smoleńsk"to sfabularyzowane kłamstwa sekty,"

  Ale jak możesz? Przecież ludzie PREZESA to czytają. Jak możesz wątpić w zamach?

 • 11 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # smuto mi....

  na własne życzenie wchodzą do piekła już za życia.skąd ta nienawiść do dzieci bezbronnych??czarny kolor adekwatny do koloru sumienia.

 • 5 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Projekt ustawy ma 2 STRONY !!!

  A wy i tak piszecie bzdury... jak to jest że umiecie pisać nie potrafiąc czytać ?

  Do sfrustrowanych nie umiejących czytać kobiet, ciąża to NIE jest WASZE CIAŁO !

 • 4 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @smuto mi....

  "na własne życzenie wchodzą do piekła już za życia.skąd ta nienawiść do dzieci bezbronnych?"

  Myśl. Nie chodzi tutaj o jakąkolwiek nienawiść do bezbronnych dzieci.

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć przeciwko "czemu" / jakim zamianom jest ten protest ? tak konkretnie, prosty chłop jestem.

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Projekt ustawy ma 2 STRONY !!!

  "ciąża to NIE jest WASZE CIAŁO !"

  Ależ skąd. Bardziej ciało Alien VS Predator.
  Skąd się biorą tacy ludzie???

 • 9 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # błogosławcie Pana,a Pan nam pobłogosławi

  trzeba bronić kobiety przed nimi samymi i ich głupotą (ABORCJA=MORDERSTWO).potem po latach będą dziękować albo przepraszać.Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to cała reszta będzie na właściwym.ja tu widzę brak wiary.....,i zagubienie w amoku oraz przerażenie

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qwerty

  Na was wszystkich powinna być przeprowadzona aborcja !!!!! Widać ze nie macie nic innego do roboty jak tylko się kłócić .

 • 3 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Projekt ustawy ma 2 STRONY !!!

  ciąża to dziecko, człowiek inny organizm (zależy od matki). To nie jest ręka, noga, wątroba czy nerka.

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Projekt ustawy ma 2 STRONY !!!

  Ładnie to tak kłamać i po katolicku?

 • 8 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  żal mi Was czarne kobiety... w głowach Wam się poprzewracało ;/ ale to chyba jeszcze da się naprawić, spróbujcie się w koło obkręcić

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @info

  Chcemy mieć wybór, czy rodzę chore niepełnosprawne dziecko czy nie. Chcemy mieć wybór, czy rodzę dziecko z gwałtu czy nie. I nie chcemy być straszone więzieniem. To tyle.

 • 7 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hej chłopcy, mężczyźni

  będziemy Wam rodzić, a Wy będziecie tyrać.

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Jak widać propaganda na forum pracuje pełnom parą ciekawe ile za to płacą

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawo

  moj brzuch
  moje cialo i sumienie!
  wara Wam od decydowania o moim ciele!
  Wara!

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  W kwestii gwałtu to rozumiem że nie słyszeliście o tabletkach 72h albo wczesnoszkolna poranne. ...

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Przepraszam wczesnoporonne żecz jasna

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do jax

  a czytales ze za polecenie i sprzedaz wczesnoporoonej tb maja byc 2 lata wiezienia?!

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Sumienia nie morzna zastapic usawa

 • 18 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # matka chorego dziecka

  A ja mam takie pytanie, gdzie były te wszystkie panie jak matki niepełnosprawnych dzieci protestowały w Sejmie o zapewnienie ich dzieciom minimum normalnej egzystencji ? Przecież to też były kobiety, więc dlaczego inne kobiety ich nie popierały? Proszę pamiętać, że niepełnosprawne dzieci w 98% rodzą się z normalnych ciąż a więc aborcja nie jest żadnym panaceum na zapobieganie urodzenia się chorego dziecka. Pani Henryka Krzywonos potraktowała protestujące matki w taki sposób, że wstyd o tym pisać a teraz nie wyobraża sobie żeby jej wnuczka urodziła chore dziecko bo doskonale wie ile to kosztuje pracy i pieniędzy i że pomoc państwa jest tak słaba, że później trzeba żebrać o 1% czy pomoc finansową. Uważam, że ustawa powinna zostać taka jaką jest, ale jak czytam te bzdury, że niby wg nowej ustawy kobiety w ciąży pozamacicznej będą umierały, że będzie zakaz badań prenatalnych i invitro to mi się płakać chce, ludzie przeczytajcie projekt ustawy a potem piszcie co wam media podają.

 • 12 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobieto zastanowisz się zanim

  rozłożysz nogi byle komu i byle gdzie!!!! Kobieto czy tego chcesz czy nie jesteś wyjątkowa i w Tobie rodzi się zycie które jest w każdym cywilizowanym społeczeństwie prawnie chronione!!!! Tylko barbarzyńcy zabijają.

 • 6 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kobieto zastanowisz się...

  Mamy demokrację więc masz prawo być kretynem...

 • 9 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierpem

  Sierpem i młotem pisowską hołotę!!!

 • 9 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lepiej być kretynem

  niż mordercą. Zresztą w ustach barbarzyńcy takie oskarżenia są bez znaczenia.

 • 7 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do katolickich hipokrytów

  Mam pytanie do tych wszystkich "pro-life-owych" katoli. Wyobraź sobie jeden z drugim: twoja 15-letnia córka wychodzi z koleżankami na imprezę. Dziewczyny fajnie się bawią, ale na imprezie jest paru starszych chłopaków. Jeden z nich dosypuje twojej córce coś do napoju. Dziewczyna traci świadomość i zostaje zgwałcona. W domu dramat. Po dwóch-trzech tygodniach kolejny dramat - twoja 15-letnia córka jest w ciąży. I teraz pytanie:

  wyjście nr 1. Każesz jej urodzić to dziecko? Każesz dziecku urodzić dziecko??? Przekreślasz jej szanse na ukończenie szkoły w terminie, studia i normalne życie? Narażasz na społeczne wykluczenie, głupie komentarze i docinki głupich ludzi i na to, że już nigdy nie będzie "normalnie".

  wyjście nr 2. jedziesz do szpitala, gdzie twoja córka dostanie tabletkę i po kilku dniach będzie mogła normalnie wrócić do szkoły, do koleżanek i normalnego życia, a jedynym problemem będzie poradzenie sobie z traumą po gwałcie. Skończy szkołę w terminie, pójdzie na studia, pozna fajnego chłopaka, założy rodzinę.

  Co wybierzecie? Czekam na odpowiedzi wszystkich mądrali, którzy teraz na forum są najmądrzejsi. Co wybieracie?

 • 12 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oczywiście ze

  nie puszczam córki na imprezy w tym wieku na którymi nie mam kontrolii. To podstawa!!!!I tego się trzymam.
  Bo wiem jak lewactwo od lat deformowało świadomość ludzi tak aby nie mieli żadnych hamulców i barier. I na takich imprezach robili to czego nie wolno robić. Dlatego mam pełną kontrolę nad swoim dzieckiem nie wypuszczam dziecka do ciemnego lasu pełnego wilków dla jego dobra bo je kocham. Nie mam więc takich dylematów. Jestem rodzicem!!!!! To moje zadanie aby chronić moje dziecko,
  A nawet gdyby stało się nieszczęćie. Nie pozwoliłbym aby raz skrzywdzone zostało skrzywdzone drugi raz i to już na zawsze. Nie pozwoliłbym zabić nie chcianego ale dziecka czyli dokonać aborcji.

 • 7 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do katolickich hipokrytów

  Dobrze Mówisz ale Myślisz że oni to zrozumieją? Szczerze wątpię w to! To są zaślepieni ludzie dostali 500+ pis jest super! Emeryci po 75 roku życia dostaną leki za darmo w teorii oczywiście. Wszystkie ich projekty są spisane na kolanach i uchwalone nocą, bez konsultacji społecznych. A teraz niespodzianka : Nie ma kasy na sztandarowy program 500+ więc trzeba ustawę wodną wprowadzić, która spowoduje że będziemy płacić ok. 20% więcej za wodę. Z energią elektryczną będzie tak samo. Pozdrawiam normalnych.

 • 5 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trauma

  Po pierwsze nie puszczaj córki na podejrzane impry ,co z Ciebie za rodzic,że nie wiesz z kim się zadaje i nie pilnujesz Jej bezpieczeństwa??? A nawet gdyby hipotetycznie tak się stało to usunięcie byłoby druga krzywdą i to na całe życie. Stało się,urodziłaby i wychowalibyśmy razem,my dziadkowie i Córka.

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktoś

  Dziwne że nikt nie protestuje przeciwko neonazistowskiej ustawie o zakazie palenia tytoniu. No ale ona obowiązuje w uni jewropejskiej a my jesteśmy jewropejczykami. Pierwsze zakazy i to skromne wymyślono w Niemczech za Hitlera. Ustawa ta narusza moje swobody obywatelskie i powoduje nie równość wobec prawa bo ja za palenie gdzie jest zakaz zapłacę 500zł a menelowi nic nie zrobią.

 • 4 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do oczywiście że

  Czyli wybierasz wyjście nr 1. Wolisz, żeby dziecko urodziło dziecko. Twój wybór. Tylko czy w takiej sytuacji myślisz o swojej córce? Nie sądzę - myślisz o sobie i o swoich przekonaniach. To egoistyczne i okrutne, ale masz prawo...

 • 6 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do oczywiście że

  No tak co by sąsiedzi powiedzieli? No i o księdzu nie wspomnę...

 • 13 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # katoliczka

  Zastanawia mnie jedno? Pan Bóg nie zmusza do niczego żadnego człowieka, daje każdemu wolny wybór. A nawet tego pragnie. To my we własnym sumieniu odpowiadamy za nasze postępowanie. Trochę żyję już na tym świecie i wiem czym będą skutkowały ZAKAZY. Myślę, że bardzo żle się stało, że odbiera się człowiekowi wolną wolę i prawo wyboru. Co więcej myślę, że Panu Bogu również się to nie podoba! I to obojętnie o jaką sprawę chodzi. Mamy wolną wolę! A kapłani i rząd nawet ten najbardziej prawicowy, powinni być dla nas od niesienia pomocy i edukacji oraz dialogu a nie ograniczania ludzi. To jest niedopuszczalne.

 • 7 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Mam wrażenie że katolicyzm przeradza się w fanatyzm!!! Brak w nas tolerancji. Moim zdaniem ten aspekt życia nie powinien być absolutnie unikalny w politykę. Nie powinien być regulowany przepisami!!!

 • 8 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @katoliczka

  Twój komentarz jest jednym z najrozsądniejszych jaki przeczytałem. Fajnie, że są tacy ludzie. Dzięki!

 • 8 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @katoliczka

  Mądra wypowiedź, oby ktoś z internautów się nad tym zastanowił...

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  dlaczego sami dla siebie domagacie się ochrony prawem, a innym odmawiacie. Czym się różnice ?! jesteście bardziej wyjątkowi ?! po co walczycie o życie gdy chorujecie?

 • 12 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PRZEZNACZENIE

  Proponuje wam abyście wszyscy jak was tu wielu jest komentujących .......stancie przed waszymi rodzicami i zapytajcie się ich po co was urodzili ........

 • 4 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel do:

  - "jagna",
  - "katolik",
  - "Lamina",
  - "Kobiety mają prócz macicy",
  - Projekt ustawy ma 2 strony!!!!,

  przecież ten pomysł frustrata (PL) - Jaro jest zupełnie błędnym kołem. On wysyłając brata Lecha
  na pewną śmierć nie przewidział co za radą jego kota Fiolina, czy jakoś tak, się w Polsce okaże, że
  do perturbacji płciowych(lub ich braku!!!) dojdzie.
  Nigdy i pod żadnym pozorem nie może jakiś dewiat (tu Kaczyński) wydawać śądów nt rozwoju
  płodu, lub jego innego niż naturalny przebiegu.
  Tyle już mądrych i moralnie i etycznie słów nt przerywania niepożądanej ciąży powiedziano i
  napisano, że żadne kaczątka i inny oborowy drób przeinaczyć nie może.

  Ps. wszystkie Wasze w/w komentarze popieram i jako mężczyzna szczególnie mocno popieram!!!

  DZIEWCZYNY NIE JESTEśCIE SAME, WIELU, PRAWIE WSZYSCY MężCZYźNI WAS POPIERAJą!!!
  Oczywiście poza frustratami i dewiatami spod znaku P(isk) i S(kowyt). Jarku słodziutki nsza sążnista buźka w same czółko lub "deczko" poniżej. Bywaj Jaro cnoty nietknięty i HcWD!!!

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stalin i Hitler

  też kierowali się wolną wola i też sami ustalali zasady co jest dobre i zła tak mówiło im sumienie. byli albo byliby z pewnością w rozumieniu uzywajacej tu pseudonimu katoliczka dobrymi katolikami. Stalin o ile mnie się dobrze kojarzy chodził do jakiejś szkoły prawosławnej. Otóż nie. Jak mawiał Kant są dwie rzeczy które budzą podziw. Niebo gwiażdziste nad nami i prawo moralne w nas.
  Nie odwołując się do katolicyzmu do dziesięciu przykazań kaz barbarzyńca uznaje ze życie jest najwyższą wartością i podlega bezwzględnej ochronie. I nie interesuje mnie nić więcej chcę być człowiekiem a nie barbarzyńcą, Najpierw bądzmy ludzmi. Pózniej bądzmy katolokami, protestantami, feministkami, liberałami itd.itp.

 • 7 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jestem katoliczką i popieram

  Byłam ubrana dzisiaj na czarno i popieram protest. Tak jestem mamą i katoliczką. Nie wyobrażam sobie abym kiedykolwiek musiała podejmować tak dramatyczną decyzję jak usuniecie ciąży. Pewnie nawet bym tego nie zrobiła ale jestem z tymi kobietami, które czują się na podjecie takiej decyzji. Ja nie piszę tu o podlotkach, które dają na lewo i prawo, nie ponosząc za to konsekwencji, ja piszę o kobietach, które normalnie chcą i z miłością czekają na dziecko ale kolej rzeczy jest okrutna. Osobiście znam parę kobiet, które straciły ciąże. Mają swoje groby, w sercach i naprawdę bardziej kochają te dzieci nienarodzoni niż te, które wychowują. Nie oceniajmy wszystkich jako mordercy. A opinie, ze można przecież oddać to dopiero jest barbarzyństwo.

 • 11 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  jeśli jesteś katoliczką i popierasz no to już raczej nią nie jesteś .. taka prawda

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @info

  - nie jesteście straszone więzieniem
  - dzieci niepełnosprawne często żyją długo, odnoszą sukcesy, są osobami ciepłymi. Nie chcesz dziecka to je zostaw masz do tego pełne prawo, NIE ZABIJAJ GO, nie wiesz kim będzie
  - dziecko z gwałtu może być pełnowartościowym dobrym człowiekiem, czemu chcesz je ZABIĆ ?

  Co z Ciebie za kobieta (bo na pewno nie matka), jak można tą opcję brać pod uwagę ?

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Jestem katoliczką i popieram

  czytaj ze zrozumieniem. Ja o tym, że jestem z kobietami, któr stoją przed trudną decyzją a ty mi tu o babach, które co wpadka to skrobanka

 • 8 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # chwila refleksji

  Ktoś tu dał dane odnosnie aborcji z powodu gwałtu, 10 przypadków natomiast w kwestii nie bedziesz żył bo mi nie pasujesz 5834 przypadki - w ciągu 9 lat. Czy to dociera do waszych rozumów ? czy raczej się nie przebije ?

 • 3 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @taka prawda

  tak, jestem katoliczką i ty za moje sumienie nie będziesz odpowiadał/a. Własnie jak to jest, że wszyscy tak lubią się zajmować sprawami innych ludzi a sami na własnym podwórku mają burdel

 • 7 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@Jestem katoliczką i popieram

  cyt."Ja o tym, że jestem z kobietami, któr stoją przed trudną decyzją a ty mi tu o babach, które co wpadka to skrobanka" a czym to zabójstwo różni się od zabójstwa w skutek dawała ile chciała ? Jest zdarzenie i jest skutek i jak zwykle oberwie ten co się bronić nie może. Siostry w Kartuzach mają okno życia dla Ciebie oddanie dziecka do takiego okna to podłość większa od jego zabójstwa. Otrząśnij się ! i stań po właściwej stronie ! taka prawda

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Jestem katoliczką i popieram

  a jak to jest w twoim mniemaniu z ciążą pozamaciczną?

 • 9 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@taka prawda

  może nie być kolorowo, ale są granice których nie przekraczam. i to nie tchórzostwo, do tego trzeba mieć dużo siły ! nie chodzi o twoje sumienie bo zrobisz co będziesz chciała, ale chodzi o obronę tego, którego nikt bronić nie chce a zwłaszcza jego matka ( o zgrozo!)

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @@@Jestem katoliczką i popieram

  czyli dziecko głęboko upośledzone ale to głęboko upośledzone i zdeformowane stawiasz na równi ze zdrowym rozwijającym sie dzieckiem, tylko jego matka go nie chce, czy tak?

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  a nie widziałś nigdy dziecka z głębokim upośledzeniem które matka troskliwie ( i nie przeczę że zmęczona) taska przez miasto ? może twierdzisz że nie pełnosprawnośc to brak wartości? To powiem ci że brak wsparcia jest największą bolączką tych ludzi. Gdy przed sejmem protestowano w sprawie pomocy państwa dla tych ludzi to co wtedy pisałaś ? jakie były twoje przekonania ? ok. kończę . dobrej nocy CI życzę i spokojnych ... snów. Dobra kobieta jesteś ;) i napewno kochasz swoje dziecko, tylko trochę przemyśl wartości życia, bo życie warte jest tego - drugiego nie będzie.

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ taka prawda

  moje przekonanie jest takie, ze jeżeli kobieta czuje się na taką decyzje to powinna mieć prawo wyboru. Nie wszyscy z automatu ale w skrajnych przypadkach

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gdzie leży konsensus ?

  jakich przypadkach ? wg mnie to tylko gdy w grę wchodzi życie matki. ale i to obecnie jest przez postęp medyczny znacznie ograniczane ( no może nie w Kartuskim szpitalu ;). Zatem płódźmy się naradzajmy i żyjmy ;) i nie chodź w czerni, kobiety dużo ładniej wyglądaja w kolorowych ciuszkach hehe, obraz TVN 24 mnie przerażał, toż to jakaś Satanistyczna sekta ... taka prawda

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Myślę że wielu przydałoby się kilkudniowe obcowanie z niepełnosprawnymi różnego stopnia, zwłaszcza dziećmi.

 • 18 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zacznijcie mysleć

  Wokół projektu obywatelskiego ORDO IURIS dotyczącego ochrony życia poczętego narosło wiele nieporozumień i kłamstw. Poniżej publikujemy listę kilku najważniejszych.

  1) To nie jest ustawa PiS-u
  Kobiety, które biorą udział w proteście protestują pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Tymczasem projekt ustawy to projekt obywatelski Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Juris”. PiS pracuje nad swoją uchwałą. Politycy tej partii mają zróżnicowane poglądy na ten temat.

  2) Skompromitowani politycy na czarnych marszach
  W manifestach biorą udział politycy, którzy przez osiem lat nie brali pod uwagę żadnych projektów obywatelskich ustaw: ani tych zaostrzających warunki tzw. kompromisu aborcyjnego ani tych, które miały je zliberalizować. Na manifestacji pojawił się m.in. Stefan Niesiołowski, który jeszcze niedawno żądał zaostrzenia ustawy i całkowitego zakazu aborcji. Na manifestacje przyszło też wielu innych polityków, którzy byli kiedyś twarzami antyaborcyjnych protestów. Teraz wykorzystują to w swojej walce z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło też miejsca dla prowokatora Andrzeja Hadacza związanego ze środowiskiem byłego prezydenta Komorowskiego.

  3) Projekt „Ordo Iuris” poparło pół miliona Polaków
  Na proteście pojawiły się hasła sugerujące, że wszystkie Polki są przeciwko ustawie („jeszcze polka nie zginęła!”, „Polacy przeciwko ustawie!”). Nic bardziej mylnego. Projekt „obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej” „Stop Aborcji” poparło ponad 450 tys. osób i kilkanaście organizacji działających na rzecz ochrony życia poczętego w Polsce.

  4) Kłamstwa w sprawie samej ustawy
  Kłamstwa dotyczące projektu ustawy „Ordo Iuris” opisała red. Weronika Zaguła, szefowa publicystyki Radia Plus, która pierwsza podsumowała publicystyczne „wrzutki” niektórych lewicowych dziennikarzy. Propozycja zezwala na prowadzenie przez lekarzy działań leczniczych koniecznych do ratowania matki, licząc się ze skutkiem śmiertelnym tych działań wobec dziecka. W ustawie nie ma mowy o ograniczeniu badań prenatalnych.
  Zachęcamy do zapoznania się z samym projektem, który można znaleźć tutaj :
  ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/stop_aborcji_2016.pdf.

  5) Projekt ustawy a Konstytucja i Prawa Człowieka
  Twórcy projektu powołują się na wyroku Trybunału Konstytucyjnego (m.in. wyrok TK z 30 września 2008 r. o ochronie życia człowieka nie podlegającym wartościowaniu) i Konwencji Praw Dziecka z 20 listopada 1989 r. („dziecko z uwagi na swą niedojrzałość fizyczną oraz umysłową wymaga szczególnej opieki i troski, a zwłaszcza właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”, „każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia”).

  6) Protest „kobiet”?
  Samo hasło protestu zakłada, jakoby za strajkiem stały wszystkie środowiska walczące o prawa kobiet. Tymczasem w sieci dużą popularnością cieszą się akcje, w których biorą udział obrońcy życia (stronę „Białego protestu” udostępniło na Facebooku 29 tys. użytkowników, stronę „Nie biorę udziału w strajku kobiet” zalajkowało 10 tys. osób). W wyżej wymienionych „akcjach” wzięli udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym ojcowie i matki, a także organizacje prowadzące domy dla matek z dziećmi.

 • 7 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyroki na nas samych

  EMILIA WOJTYŁA-MAMA ŚW. JANA PAWŁA II BYŁA NAMAWIANA PRZEZ LEKARZA DO USUNIĘCIA CIĄŻY-KAROLA .ILE STRACIŁBY CAŁY ŚWIAT ??????.Konsekwencje morderstw na życzenie będą płaciły kolejne pokolenia naszych dzieci i wnuków,a być może naszemu pokoleniu dane będzie patrzeć jak nasze wnuki będą chciały mieć dzieci a nie będą mogli.

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wyroki...

  Czyli dokonała wyboru. Ale miała ten wybór i o to właśnie walcza dziś kobiety - o prawo wyboru. Zwłaszcza w ekstremalnych sytacjach, gdy ciąża rozwija się niepeawidłowo albo jest zagrożeniem dla samej kobiety. Każda kobieta ma prawo wybrać tak jak matka Wojtyły.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@wyroki...

  przeczytaj życiorys ,a potem gadaj .takiego wyboru dokonała ,że nie brała nawet pod uwagę innej możliwości nawet za cenę własnego życia,jak to powiedział lekarz.

 • 5 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bracia i siostry!

  Wspaniale jest widzieć, jak wiele mądrych osób wypowiada się tutaj popierając słuszny protest kobiet i spokojnie reaguje na ataki hałastry, która potrafi tylko obrażać. Ja też jestem katolikiem i też popieram kobiety walczące o prawo wyboru. Czytałem wypowiedzi naszych "genialnych" biskupów. Wiecie dlaczego oni z ambon plują jadem? Bo właśnie się zorientowali, że "owieczki" zaczęły samodzielnie myśleć, że chcą decydować o swoim życiu, a oni stracili kontrolę. Myślice że im chodzi o te dzieci, płody i zarodki? Oczywiście że nie. Oni je mają gdzieś. Chodzi o kontrolę, którą teraz tracą. Trzymajcie się kobiety, nie damy się ogłupiać.

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ciapate

  Cóż za słownictwo i porównania ....."babskie stado", barany idące na rzeż ,kobieta wydziarana. Żal mi Ciebie , mały zgorzkniały człowieczku , nienawidzący kobiet . Współczuję też Twojej żonie ....jeśli jeszcze ją masz. A te protesty są również po to żeby za kilka miesięcy nie kazano nam chodzić w burkach i dzień zaczynać od modlitwy ,żeby tacy jak Ty nie obrażali kobiet

 • 3 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do bracia

  Popieram.I bardzo się cieszę , że wczoraj bardzo dużo kobiet swoim strojem /ubrane na czarno/ poparło protest.Miłe panie , musimy walczyć o swoje prawa, nawet tu , na Kaszubach .

 • 8 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dziecko

  Nierozumiem kobiet wiekszosc z nich pewnie sa matkami i nie rozumiem jak moga chciec zabic własne dzieci fakt to wasze ciało ale jest wam dane od boga dawac zycie i to jest piekne a nie zabijanie niewinne istotki ktore chca zyc zdrowe lub chore kazde chca miłosci i chcĄ!!!! ŻYCC!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 6 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zuza

  Kaszuby jak widać to prosty naród fanatycy religijni leżący pod ołtarzem jak trzeba ale z wielką przyjemnością wbijajacy nóż w plecy każdemu kto im nie pasuje. Sama jestem kaszubką ale to zacofanie mnie przeraża i wręcz brzydzi. Nie jesteśmy państwem wyznaniowym i prawo powinno być dla wszystkich. O co tak strzępicie ryja - kaczor dal 500 każe wam się słuchać to słuchajcie ale nie nakazuje innym swojej woli. Każdy ma prawo decydować o sobie . Nie jestem za aborcją na życzenie ale są sytuacje które tego wymagają
  Ta ustawa ograniczać ma także dostęp do antykoncepcji. Ratunku !!!! Cofamy się do ery kamienia łupanego!!!

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no jo

  Temat aborcji jest tematem zastępczym i znamy to z historii. Od nowego roku wszystko ma zdrożeć bo w kasie państwa pustki więc trzeba podrzucić temat zastępczy. Jak się naród skłóci i zajmie tematem zastępczym to nikt na podwyżki nie zwróci uwagi. Stara dobra metoda.

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do dużo kobiet ?

  Byłam na wiecu wczoraj w Gdańsku . Takiego tłumu dziewczyn i kobiet dawno nie widziałam.Spotkałam tam kobiety z dziećmi i w ciąży. I wszystkie skandowały hasło ....RĘCE PRECZ od obowiązującej ustawy aborcyjnej . Dla przypomnienia jest to jedna z najbardziej restrykcyjnych ustaw w Europie . Ale jeszcze obecnie mamy jakieś prawa i nie musimy chodzić w burkach , możemy pracować , cieszyć się życiem, I żaden PiS nam tego nie odbierze

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefek

  Zanim zaczniecie pisać głupoty proponuje zapoznać się z tym jak słabo państwo pomaga rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Każda kobieta powinna mieć wybór czy chce urodzić dziecko z poważna chorobą czy nie!

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zuzi

  jest pani wredna kobieta a powiem tak:dzisiejsze kobiety są leniwe, nie chcą pracowac, nie nadają się do wychowania swoich dzieci, dużo pieniędzy chcą,pyskują bardzo bo są najważniejsze,rozwodzą się albo nie biorą ślubu kościelnego.Bo dzisiejsza kobieta chce byc nowoczesna.Od państwa wyciaga jak najwięcej bo mi się nalezy.
  Moja mama miała kilkoro dzieci ,nie było żadnych dotacji z państwa,nas wszystkich na porzadnych ludzi wychowała.

 • 7 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lukasz

  Gdyby Was usunięto nie musiałbym czytać tych durnych artykułów i komentarzy. O czym my tu w ogóle rozmawiamy. Aborcja powinna być zabroniona !! Kobiety protestujące...kto Wam broni się podwiazac? Zabezpieczyć ? Nie będziecie miały problemów z aborcja, chorymi upośledzonym dziećmi i tymi z gwaltow. Czy Wy w ogóle potraficie kochać? Jak można być takim bezwzględnym egoistą żeby myśleć tylko o sobie a nie o malym bezbronnym dziecku- człowieku !! Te Wasze przykłady będą tylko "przykrywka". 95% aborcji będzie z powodu... Bo nie chce tego dziecka. Większość chorób dzieci wychodzi dopiero po narodzinach. Ile było przypadków że jeszcze nie narodzone dzieci jak i matki były skazane na śmierć i choroby a okazywało się zupełnie inaczej. Każdy człowiek ma prawo do narodzić jednak nie każdy rodzic musi dziecko wychowywać. Są okna życia, adopcje, rodziny zastępcze. Możecie dziecko oddać lecz nie zabierajcie mu życia bo może i Was by nie było na tym świecie. I nie porównajcie małych bezbronnych dzieci do zbrodniarzy, kryminalistów i innego ścierwa którzy świadomie popełniają przestępstwa i inne okrucieństwa.

  Gwoli ścisłości. Nie jestem ani żadnym katolem ani PiSowcem a jedynie młodym myślącym człowiekiem.

  Przepraszam za ewentualne błędy ale pisze z telefonu.

 • 5 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zuza

  Mało chyba wiesz o życiu jeszcze. Mam dorosłe dzieci , leniwa nie jestem całe życie pracuje z przerwami na 4 miesiące macierzyńskiego. Nie brałam żadnych wychowawczych ani innych "dotacji" dzieci osiągają sukcesy. Kościelny ślub tez mam. Nietrafiony komentarz. Mam prawo do swojego zdania i nie chce dla siebie i potomstwa zakłamanie zacofanego państwa. To tyle

 • 9 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # matka, w tym dziecka niepełnosprawnego

  "Drogie matki" uczestnicząc we wczorajszym proteście okazałyście swoje prawdziwe oblicze. Rękę daję sobie uciąć, iż 80 procent z Was nie czytało zmian do ustawy, która to notabene została wniesiona z inicjatywy obywatelskiej nie rządowej. Czy Panie jesteście świadome, że to Parlament Europejski czynił naciski, aby Polska stała się państwem dopuszczającym legalną aborcję w każdym jego zakresie?, bo uważa się nas za mało postępowym w tej materii! a ja się pytam gdzie przez te 8 lat POprzedników wówczas byłyście? Dałyście się po prostu wmanewrować w gierki polityczne odrzuconych od koryta. z tego co wiem, to rząd nie zamierza wprowadzać żadnych innych dolegliwych dla Was sankcji i chce pozostać przy tej ustawie z 93r. Skąd ten krzyk? i po co? Faktem jest, że państwo mizernie pomaga najsłabszym, ale chcę wyraźnie powiedzieć, że dziecko chore to chciana i kochana istota, która ma prawo do swojego życia, choćby miało ono trwać zaledwie 5 minut!

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mężczyzn

  Sterylizacja kobiet w Polsce jest NIELEGALNA, nie możemy więc być bezpłodne na życzenie. Nie sądzę też by wasza męska populacja była tak zadowolona gdyby kobieta odmawiała wam seksu. Wy w ogóle wiecie, że do sejmu trafiła kolejna petycja, która by zakazywała wszelkie środki antykoncepcyjne? I co wtedy? Zero seksu do końca życia? Wasza prawa ręka byłaby naprawdę umięśniona.
  Skoro aborcja to zabijanie, to proszę mi wytłumaczyć dlaczego księża święcą broń? Czołgi, samoloty etc, które służą do zabijania? Tak krzyczycie o morderstwach niewinnych dzieci, ale morderce, albo niemca pierwsi byście zabili, gdyby była taka okazja. Czyli płód jest święty, ale myślący żyjący człowiek poza macicą kobiety już może umierać i to nawet w męczarniach?
  To jest hipokryzja. Jeśli jesteście tacy pro-life to może upewnijcie się, że te kobiety po urodzeniu ciężko chorych dzieci mają za co żyć, a po ich śmierci ich dzieci będą miały dobre i spokojne życie do końca swoich dni. Łatwo jest mówić o zakazie będąc mężczyzną, który nie rodzi, który jak pech przypisze będzie musiał jedynie płacić alimenty i dalej może mieć szczęśliwe życie, kobieta nie ma tak dobrze.
  Może wy pro-life ludzie zaadoptujecie ciężko chore dzieci? Bo swego czasu jak oglądałam dokument o adopcjach to właśnie osoby z zagranicy częściej adoptują chore dzieci z naszego kraju niż WY.

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Lukasz

  "Gdyby Was usunięto nie musiałbym czytać tych durnych artykułów i komentarzy"
  Ach jaka miłość bliźniego :)

  "Aborcja powinna być zabroniona !!"
  Jest zabroniona.

  "Kobiety protestujące...kto Wam broni się podwiazac? "
  Ustawodawca broni. Poza tym co to ma do rzeczy???

  "I nie porównajcie małych bezbronnych dzieci do zbrodniarzy, kryminalistów i innego ścierwa którzy świadomie popełniają przestępstwa i inne okrucieństwa. "
  Kto porównuje?

  "Nie jestem ani żadnym katolem ani PiSowcem a jedynie młodym myślącym człowiekiem. "
  Młodym może i tak ale czy myślącym to miałbym wątpliwości.

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @matka, w tym dziecka niepełnosprawnego

  "ma prawo do swojego życia, choćby miało ono trwać zaledwie 5 minut!"

  Oczywiście, że ma prawo ale decyzję pozostaw kobiecie. Wcale nie jestem pewien, czy chciałabyś urodzić dziecko bez czaszki i mózgu, które żyłoby 5 minut. Może i tak ale zrozum, że inna matka niekoniecznie. I powinna mieć do tego prawo.

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Lukasz

  Jestem matką niepełnosprawnego dziecka, lekarze mnie uprzedzali w czasie ciązy, ze moga być komplikacje. Ale postanowiłam je urodzić, jestem szczeliwa i kocham je jak nikt inny. Natomiast jestem za tymi protestującymi kobietami ponieważ ideologia "marszu" jest WYBÓR!! Nikt nie może mi z góry nakazać urodzenia dziecka które może się 'męczyć" a przy okazji rodzina. Wiem po sobie jak trudno życ. A państwo nie za bardzo pomaga takim rodzinom. Za nie długo zaczną ingierować w to co jemy, w co sie ubieramy.

  P.S. nie jestem za aborcją, jestem ze wolnym wyborem (aborcja w określonych przypadkach)

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @matka, w tym dziecka niepełnosprawnego

  ale nikt Wam tego prawa nie odbiera ( aborcji w określonych przypadkach) naparzanka polityczna a Wy się dałyście wmanewrować w to!

 • 1 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piękne Polskie prawo

  "Obywatelski projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” (stoi za nią skrajnie prawicowa organizacja Ordo Iuris) wprowadza całkowity zakaz aborcji. Za spowodowanie śmierci dziecka poczętego (nawet nieumyślne) grozić będzie więzienie. Pod projektem podpisało się ponad 450 tys. osób."

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Lukasz

  Nikt wam tego wyboru nie odbiera...

  BTW: czemu dość dużo "rzeczowych" komentarzy zostało usuniętych ?

 • 3 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pisiory won

  Pisiory z Jarkiem na czele i biskupami do spółki niech się trzymają z daleka od kobiet. Chcieliście odebrać ludziom prawo wyboru, wpychacie swoje łapska za daleko! Kobiety mają prawo decydować o sobie koniec i kropka. Ten rząd za dużo sobie pozwala!

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Lukasz

  Cytat z Twojej wypowiedzi"
  Jak można być takim bezwzględnym egoista żeby myslec tylko
  o sobie, a nie o malym bezbronnym dziecku-czlowieku!!"
  Proszę zapoznaj się moldy człowieku ze statystykami sadowymi i nie tylko,
  bezwzględnymi egoistami sa mezczyzni, którzy po narodzinach niepełnosprawnego fizycznie lub psychicznie dziecka oddalają się w p....du od kiedyś ukochanej kobiety zostawiając ja sama z dużym problemem na cale zycie, uchylają się do alimentowania, pracują na czarno, żeby lozyc jak najmniej ,a nalchetniej wcale na własne dziecko. Zawiazuja nowe związki w,ktorych stawiają na szczęście i zdrowe dzieci i to jest wlasnie BEZWZGLEDNY EGOIZM Panie lukaszu.
  Przepraszam wszystkich Panow, którzy nie ucieki w popłochu i pozostają w związkach, tacy również sa, ale jak powiedziałam zdecydowana mniejszość. Daniela

 • 8 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # STOP

  Dziwię się, że mamy tych protestujących kobiet dokonały takiego wyboru jakiego dokonały!
  Co by było gdyby? Jakbyście się czuły, mając świadomość, że miałyście nie chodzić po tym świecie?

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do mężczyzn

  O czym Ty piszesz kobieto? Nie jesteśmy tacy zacofani.
  Zobacz ile kobiet założyło spirale, ile zajada się tabletkami antykoncepcyjnymi, ile podwiązało sobie...? Nikt Was do tego nie zmusza, same to sobie robicie, żeby nie zajść w ciąże. To po co się nastawiacie, skoro tak bardzo nie chcecie mieć dzieci (albo tylko jedno)?

 • 0 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Zuzi

  Z Twego komentarza wynika że jesteś bardzo zgorzkniałą i pełną kompleksów kobietą. Tak obecne kobiety chcą pracować , nie biorą ślubu kościelnego jeśli nie chcą , występują o rozwód jak uznają to za ostateczną decyzje i chcą być szczęśliwe. A Ciebie nie powinno to obchodzić ile mają dzieci a ile urodziła Twoja mama . Ty też masz prawo wyboru ale ......widać że jesteś bardzo nieszczęśliwa i bardzo zazdrosna o szczęście innych

 • 0 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Stop

  Nie siej fermentu. Nikt nie mówi o aborcji jako środka antykoncepcyjnego. Przeczytaj projekt nowej ustawy a potem zabieraj głos

 • 6 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do byłej katoliczki

  która ubrała się na czarno i poparła protest. Nie mam dla Ciebie dobrych e
  wiadomości jesteś już byłą katoliczką.

 • 4 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do byłej

  Ubrałam się na czarno i poparłam protest żeby w przyszłości tacy fanatycy jak Ty nie mówili mi czy jestem katoliczką czy nie. To tylko mój wybór. Wiadomość dla Ciebie ..współczuję żonie

 • 10 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Apokalipsa

  Hitler też robił selekcję wśród ludzi , teraz jak widać chcą to zrobić w białych rękawiczkach w czarnych kolorach... Niestety ci najsłabsi nie mają prawa głosu... Smutne to ...

 • 9 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Heweliusz

  Dość dyktatury kobiet !!

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasia

  dzisiaj napisała na fb młoda aktorka
  "Przeczytałam ustawę i jestem trochę w szoku. Bo nic mnie w niej nie szokuje. Myślałam że nie można robić badań prenatalnych, że lekarz który ratując mnie pójdzie siedzieć jeśli płód umrze. Brednie” – napisała na FB Bohosiewicz. Jak zauważa aktorka „ludziom wciskają ciemnotę, że nie będą mogli robić badan prenatalnych (!) nie ma ani słowa o tym w ustawie. Puszczają w mediach informacje, że lekarz który ratował twoje życie i przez te działania dziecko zmarło, będzie siedział. Przeczytałam te ustawę (dopiero dzisiaj) i ja się z czarnego protestu wypisuje”.

 • 1 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Heweliusz

  "Dość dyktatury kobiet !!"

  Zgadzam się!. Dość! Dość dyktatury kobiet z Beatą Sz. na czele! A sorry. Zapomniałem, że to tylko marionetka Prezesa i robi co on jej każe :)

 • 8 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kasia

  masz rację, wczoraj milczałam, ale dziś pisałam i mówiłam gdzie to możliwe jak mogłyście się tak dać omotać? gdzie byłyście w ub. roku? dlaczego robicie coś wbrew własnym przekonaniom? czemu bronicie UE? a nie swojego kraju? i te niektóre hasła czy Wy kobiety nie macie za krzty swojej godności tak się dać poniżyć!

 • 6 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Heweliusz

  Marionetka są te wszystkie kobiety z wiecu które bezmyślnie krzyczały to co się im zapoda.

  A Ty nie słuchasz szefa w pracy tylko robisz to co ci się podoba?

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Heweliusz

  "A Ty nie słuchasz szefa w pracy tylko robisz to co ci się podoba?"

  Po pierwsze sam sobie jestem szefem i robię co mi się podoba.
  Po drugie to tym wpisem tylko potwierdzasz, że K. jest szefem premiera. Jak możesz??? Szeregowy poseł jest według ciebie szefem szefa rządu? No niemożliwe :)

 • 4 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Popieram czarny protest

  Nie byłam w pracy i byłam ubrana na czarno.
  Nikt nie będzie za mnie decydować czy chcę urodzić czy nie. To moja sprawa i nikt nie będzie mnie do tego zmuszać.

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Być dzieckiem szczęśliwym

  I wyrosnąć na szczęśliwego i zdrowego psychicznie dorosłego człowieka może tylko ten, kto ma i miał szczęśliwą matkę i taką rodzinę. Nie chciałbym być kimś niechcianym, choć może i kochanym, przez którego moja matka ma ciężkie i skomplikowane lub zrujnowane życie, tj. nie takie jakiego by pragnęła. Nie chciałbym być też kimś zostawionym w "oknie życia". Kimś bez tożsamości i ze świadomością, że tam z jakiegoś powodu mnie zostawiono. Oczywiście da się żyć, ale czy to może być dobre życie? Czy będę pasować do reszty społeczeństwa? Czy zaakceptuje mnie katolicka teściowa?

 • 10 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kobiet, które protestują..

  Wy jesteście kobietami, matkami, zonami ? A ten wasz protest wyglada jak protest k...rw i dzi...ek. Jest strasznie wulgarny....żeby wypisywać hasła typu "precz od mojej pi...dy" itp.- Tak robią , protestuja osoby wyksztalcone ? Kulturalne podobno? Wstyd.
  A poza tym , przypominam, bo jesteście niedouczone i nieuświadomione, że są w ostateczności - jak sie nie chce dzieci , środki antykoncepcyjne, prezerwatywy, tabletki , kalendarzyk itp.

  jesteście obrzydliwe.

 • 5 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kobiet, które protestują

  jeszcze coś, ale do pracodawców. gdybym ja zatrudniała kobiety, które nie przyszlyby do pracy z powodu protestu- od razu wyrzucenie z pracy. I tyle w tym temacie.

 • 4 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do kobiet, które protestują..

  "Wy jesteście kobietami, matkami, zonami ? A ten wasz protest wyglada jak protest k...rw i dzi...ek. Jest strasznie wulgarny..."

  Wulgarny jest jedynie twój wpis.

  "przypominam, bo jesteście niedouczone i nieuświadomione, że są w ostateczności - jak sie nie chce dzieci , środki antykoncepcyjne, prezerwatywy, tabletki , kalendarzyk itp."

  Jako katolik zapewne zdajesz sobie sprawę, że Kościół zabrania stosowania prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych? Jak myślisz, ile katolików się do tego stosuje?
  Kalendarzyk - fantastyczny środek antykoncepcyjny. Spotkałem kiedyś parę co go stosowała. Mieli siedmioro dzieci.

  "jesteście obrzydliwe."
  Zazdrościsz czy jak?

 • 3 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zatem

  Nie rozumiem, dlaczego nie chcemy przyjac imigrantow, czesto w rozrodczym wieku. Ktos musi wypracowac emerytury. Jak wiemy, rasa panow sama sie wykonczy. Tak jak cesarstwo rzymskie i inne "potegi". Historia sie kolem toczy.

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@kobiet, które protestują..

  lepsza antykoncepcja, NIŻ MORDOWANIE DZIECI.
  CZY WIDZIAŁEŚ ( AŚ ) FILM, KTÓRY POKAZUJE ABORCJĘ ? TO SOBIE OBEJRZYJ.

  A mój wpis nie jest wulgarny, wulgarne jest to jak te baby protestują.

  a czego niby mam zazdrościć ?

 • 7 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do popierających protest

  Doceniajcie życie każdego dnia, bo nawet nie wiecie ile osób takiej szansy nie dostało.

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Kobiet , które protestują..

  Jeszcze coś. Owszem jestem katoliczką- wierzącą, praktykującą. Ale widzę jakie "KATOLICZKI" SĄ NA TYCH PROTESTACh to szlag mnie trafia. aktorki, artystki politycy, którzy deklaruja sie tym, ze sa wierzącymi,piszą arykuły o nawróceniach, pokazuja sluby KOŚCIELNE itd a są za morderstwem dzieci nienarodzonych, to cos tu jest nie tak !!!
  No i facebook - kiedy widzę jakie gorliwe katoliczki "polubiaja" memy popierające czarny protest !!!!-nóz sie w kieszeni otwiera

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obywatel do

  Dlaczego nazywasz Kaczyńskiego dewiantem ?

 • 8 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # popieram protest

  Dziś w TV można było zobaczyć, że ta pisowska ustawa będzie powodowała ograniczenie badań prenatalnych, a więc badań, które pozwalają wcześnie wykryć na przykład wady rozwojowe płodu, które da się wyleczyć. Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie to takich badań nikt nie będzie mógł wykonywać, bo stwarzają ryzyko przerwania ciąży. To ja się pytam komu te pisiory chcą zrobić na złość? Chcą zabronić dostępu do nowoczesnej medycyny, do współczesnej nauki????? Przecież to chore. Ludzie obudźcie się, kogoście wybrali? Dobrze, że kobiety protestują. Mamy rząd, który nie kieruje się dobrem kobiet tylko słucha jakichś zacofanych biskupów. Nie dajcie się babeczki!

 • 4 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego mnie nie chciałas mamo

  Dlaczego mnie nie chciałaś mamo,

  Mych oczu jak niebo i włosów jak słońce!

  Dlaczego nie chciałeś tatusiu,

  Mych dłoni i nóżek biegnących po łące?

  Kto cię teraz przytuli,

  Uśmiechem słońce rozpali,

  Bochen chleba przyniesie,

  Przed kim dziś się użalisz?

  Kto ramię słabe podtrzyma,

  I siwe włosy wygładzi,

  A kiedy przyjdzie godzina,

  Księdza ci przyprowadzi?

  Dlaczego mnie nie chciałaś mamo...

  Kto ci kwiaty przyniesie,

  I powie kocham, dziękuję,

  Serce do serca przyciśnie,

  I usta twe ucałuje?

  Przed grobem kto się pochyli,

  I powie — mamo, mój tato,

  I pacierz zmówi ze łzami,

  Bóg niech ci będzie zapłatą.

  Dlaczego mnie nie chciałaś mamo...

 • 6 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jako katolik...

  uważam, że grzechem jest nieużywanie największego daru jaki mamy od Boga, czyli ROZUMU. Dlatego popieram protest kobiet.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dlaczego mnie nie chciałas mamo

  Szczerze współczuję.

 • 3 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dlaczego

  Ale kiczowate i niedojrzałe

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Dlaczego

  To piosenka. Posluchajcie sobie na youtube.

  Dla kogo kicz, dla tego kicz, licżą sie slowa

 • 6 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ popieram protest

  "Niestety nie masz racji. Poinformowanie matki przez lekarza nie jest nakłanianiem. Nakłanianiem byłoby sugerowanie matce, żeby dokonała aborcji. Poinformowanie matki to obowiązek lekarza... Człowiek powinien być chroniony od poczęcia do naturalnej śmierci, a aborcja to po prostu zabójstwo - nie rozwiązuje ona wcale problemu matek. Rysa na sumieniu, szok poaborcyjny może być nawet gorszy, niż oddanie chorego dziecka tuż po narodzinach."

 • 4 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uczestniczka protestu

  Szkoda czasu na czytanie tych bzdur , Ludzie obudżcie się . Jeszcze trochę i będziemy chodzić w burkach .

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do byłej katoliczki

  Hahaha. Ty się w Boga bawisz? Wypisałeś mnie już z kościoła? Odpowiadać za swoje postępowanie w tej sprawie to ja będę przed Nim a nie przed tobą. Życia mi nie będziesz układał. Wszyscy katlicy a każdy każdego jadem opluwa. Tego was wiara uczy? Posprzątajcie najpierw u siebie ...

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kasia

  O tak , oprócz Bohdziewicz to jeszcze Rosiewicz i Pietrzak.

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ uczestniczka protestu

  Popieram. Z nikim tu się nie dogadasz bo każdy jest wzorowym katolikiem. Jak tak każdy jest miłosierny to w Kartuzach jest wiele rodzin z niepełnosprawnymi dzieciaczkami, jest dom dziecka, nie bądźmy na nich obojętni. Pomóżmy im, wesprzyjmy a nie odwracajmy głów jak to wszyscy robią.

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dlaczego...

  Piosenka która ma wzruszyć babcie z kółka różańcowego? Ja polecam piosenkę Monty Pythona "Sperma jest święta":

  Sperma jest święta
  Sperma dobra jest
  Kiedy się marnuje
  Pan Bóg gniewa się

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja bym już nie żyła

  Bogu dzięki za to że w moim przypadku byłam we właściwym kraju z normalną ustawą chroniącą moje życie. W Polsce teraz bym musiała umrzeć. Miałam 2 ciąże pozamaciczne, 24 godziny przygtowywano mnie do operacji ratującej moje życie w pierwszej ciąży po 4 godzinnej operacji ledwo doszłam do siebie (ale jednak doszłam

 • 1 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Arabom nie

  ZATEM, arab nie będzie pracował na Twoją emeryturę, tylko jak poczuje się silny to wg ciebie zastosuje ci eutanazję, a wg niebo poderżnie niewiernego wot takaja cyniczna prawda :) nie daj kolego omotać

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # logos

  "A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała".
  /2Tm 3, 1-9/

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Arabom nie

  Wracaj do szkoły i naucz się pisać po polsku. Albo po arabsku. Wszystko jedno.

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gosia

  Wokół projektu obywatelskiego ORDO IURIS dotyczącego ochrony życia poczętego narosło wiele nieporozumień i kłamstw. Poniżej publikujemy listę kilku najważniejszych.
  1) To nie jest ustawa PiS-u
  Kobiety, które biorą udział w proteście protestują pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Tymczasem projekt ustawy to projekt obywatelski Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Juris”. PiS pracuje nad swoją uchwałą. Politycy tej partii mają zróżnicowane poglądy na ten temat.
  2) Skompromitowani politycy na czarnych marszach
  W manifestach biorą udział politycy, którzy przez osiem lat nie brali pod uwagę żadnych projektów obywatelskich ustaw: ani tych zaostrzających warunki tzw. kompromisu aborcyjnego ani tych, które miały je zliberalizować. Na manifestacji pojawił się m.in. Stefan Niesiołowski, który jeszcze niedawno żądał zaostrzenia ustawy i całkowitego zakazu aborcji. Na manifestacje przyszło też wielu innych polityków, którzy byli kiedyś twarzami antyaborcyjnych protestów. Teraz wykorzystują to w swojej walce z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło też miejsca dla prowokatora Andrzeja Hadacza związanego ze środowiskiem byłego prezydenta Komorowskiego.
  3) Projekt „Ordo Iuris” poparło pół miliona Polaków
  Na proteście pojawiły się hasła sugerujące, że wszystkie Polki są przeciwko ustawie („jeszcze polka nie zginęła!”, „Polacy przeciwko ustawie!”). Nic bardziej mylnego. Projekt „obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej” „Stop Aborcji” poparło ponad 450 tys. osób i kilkanaście organizacji działających na rzecz ochrony życia poczętego w Polsce.
  4) Kłamstwa w sprawie samej ustawy
  Kłamstwa dotyczące projektu ustawy „Ordo Iuris” opisała red. Weronika Zaguła, szefowa publicystyki Radia Plus, która pierwsza podsumowała publicystyczne „wrzutki” niektórych lewicowych dziennikarzy. Propozycja zezwala na prowadzenie przez lekarzy działań leczniczych koniecznych do ratowania matki, licząc się ze skutkiem śmiertelnym tych działań wobec dziecka. W ustawie nie ma mowy o ograniczeniu badań prenatalnych.
  Zachęcamy do zapoznania się z samym projektem, który można znaleźć tutaj :
  ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/stop_aborcji_2016.pdf.
  5) Projekt ustawy a Konstytucja i Prawa Człowieka
  Twórcy projektu powołują się na wyroku Trybunału Konstytucyjnego (m.in. wyrok TK z 30 września 2008 r. o ochronie życia człowieka nie podlegającym wartościowaniu) i Konwencji Praw Dziecka z 20 listopada 1989 r. („dziecko z uwagi na swą niedojrzałość fizyczną oraz umysłową wymaga szczególnej opieki i troski, a zwłaszcza właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”, „każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia”).
  6) Protest „kobiet”?
  Samo hasło protestu zakłada, jakoby za strajkiem stały wszystkie środowiska walczące o prawa kobiet. Tymczasem w sieci dużą popularnością cieszą się akcje, w których biorą udział obrońcy życia (stronę „Białego protestu” udostępniło na Facebooku 29 tys. użytkowników, stronę „Nie biorę udziału w strajku kobiet” zalajkowało 10 tys. osób). W wyżej wymienionych „akcjach” wzięli udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym ojcowie i matki, a także organizacje prowadzące domy dla matek z dziećmi.

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @gosia

  Przestań wklejać te bzdety. Nic innego nie potrafisz?

  " PiS pracuje nad swoją uchwałą."

  No co ty powiesz? Wczoraj oficjalne stanowisko w tej sprawie zajęła rzecznik rządu PIS, która poinformowała, że PIS nie pracuje nad żadną swoją ustawą w tej sprawie.
  Dalszych kłamstw nawet nie chce mi się komentować.
  Zamiast bezmyślnie wklejać jakieś bzdury po prostu pomyśl.

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TOLERANCJA

  i całą tolerancję diabli wzięli ,wychodzą na ulicę i mówią że osoby niepełnosprawne nie powinny się urodzić.Przepraszam za ludzi bez serc wszystkich niepełnosprawnych.

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ TOLERANCJA

  "wychodzą na ulicę i mówią że osoby niepełnosprawne nie powinny się urodzić"

  Tak sobie mów. Nikt tak nie twierdzi. Zrozumcie, że to nie był protest za aborcją a jedynie przeciw zaostrzeniu aktualnie obowiązującej ustawy. Która zresztą przez tyle lat wam nie przeszkadzała.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do@gosia

  W przeciwieństwie do Ciebie ja właśnie myślę i mam swoje zdanie na ten temat!
  sama sobie zaprzeczasz, ludzie co się z WAMI stało???

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # POGODZĘ WAS WSZYSTKICH

  ZAMIAST usuwać ciążę powstałą na skutek NIECHLUJSTWA seksualnego (skorośmy jej nie chciały) - stosujmy metody do jej ZAPOBIEGANIA i nie będzie problemu usuwania. Jest jak wiecie wiele możliwości (można zastosować nawet dwa sposoby jednocześnie). Oczywiście będzie to możliwe, jeśli będziemy używać do myślenia GŁOWY (i również nasi rozbrykani partnerzy seksualni, którzy często niestety myślą ale GŁÓWKĄ - zamiast głową). Wszak, to nas odróżnia (podobno) od zwierzaków, że kieruje nami rozum , a nie RUJA.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nienarodzony też ma głos:

  Podobno kobieta, która mnie urodzi, może mieć z tego powodu ciężkie życie.
  Można tego uniknąć, jeśli dacie mi po urodzeniu prawo wyboru. Po moim porodzie zwracam jej wolność i niech sobie idzie gdzie chce, aby nie miała z mojego powodu żadnych kłopotów. Podobno wiele kobiet chce, ale nie może mieć dzieci i czeka miesiącami na możliwość adopcji. Jestem do dyspozycji NATYCHMIAST. Czuję, że się wzajemnie pokochamy, bo tęsknimy do siebie... Słodki bobasek (jeszcze bez imienia)

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  No i wasz genialny PIS na polecenie Nadprezesa postanowił na nocnym, nielegalnym posiedzeniu komisji sejmowej odrzucić projekt tak przez was chwalonej ustawy. Co teraz? Powinniście chyba demonstrować aby jednak nie odrzucał. Zróbcie jakiś biały marsz.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Widzę, że nie potrafisz nic innego jak ściemniać i nad interpretować. Komisja zaczęła się o 17 i przegłosowała odrzucenie projektu nie tylko głosami posłów PiS.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oj lol

  idźcie do Pomieczyna tam was nawrócą pół wsi opętało- idzcie nawrócą was tam:):):):):)

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do nienarodzony

  Bełkot , bełkot , BEŁKOT

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ccc

  Niestety ŚCIEMNIASZ ty . Głosowanie było po godz. 23 , Oglądałem , W malutkiej salce, gdzie większość stała , bo nie było miejsca przy stołach. Wiele osób zostało za drzwiami bo w ostatniej chwili anulowano im przepustki .Posiedzenie komisji było nielegalne , gdyż zostało zwołane kilka godzin a nie wymagane kilka dni wcześniej .Komisja odrzuciła projekt większością głosów . Oglądając to posiedzenie miałem wrażenie że oglądam film Barei. KOMPROMITACJA

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do oj lol

  Takich średniowiecznych wioseczek jest na mapie Kaszub więcej . Takich skansenów jest więcej , ale taka jest uroda Kaszub . Musi minąć wiele lat zanim dotrze tam cywilizacja

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@CCC

  Głosowanie było nieco po 18, a o 23 było sprawozdanie z posiedzenia Komisji. Więc oglądałeś, ale nie bardzo wiedziałeś co. Komisja może niebyła przeprowadzona prawidłowo, ale ona wyraża tylko opinie, ostateczną decyzję podejmie sejm i posłowie. Proszę się więc tak nie podniecać. Zresztą trochę wcześniej w tym wątku bardzo krytycznie pisałeś o tym projekcie, a teraz narzekasz, że prawdopodobnie nie wejdzie w życie, Bardzo dobrze świadczy to o Twoim zrównoważeniu.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ccc

  " Komisja może niebyła przeprowadzona prawidłowo, ale ona wyraża tylko opinie,"

  Komisja sejmowa rekomenduje a nie wyraża opinie. Posiedzenie komisji odbyło się niezgodnie z regulaminem sejmu co teoretycznie sprawia, że decyzje jakie tam zapadły nie mają znaczenia ale kto by się tym w PIS przejmował. Istny cyrk.
  Czy posłowie PIS zastosują się do rekomendacji komisji to się zaraz przekonasz. Ciekaw jestem co na to wszystko przedstawiciele tzw. opcji prolajfowej cokolwiek to znaczy. Przecież to ich kochany PIS tak pięknie mówił o tym projekcie. Nagle zmienili zdanie? No niemożliwe :)

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ccc

  Komisja ma prawo zwoływać posiedzenia kiedy tylko chce, POprzednicy robili to samo,

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tolerancja

  nie tej ustawy, bo o nią nie chodzi tylko o projekt zgłoszony z inicjatywy obywateli,
  tragedia z Waszym czytaniem i rozumieniem
  Czytanie ze zrozumieniem Przyszłością!!!

 • 1 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  No i wasz ukochany projekt za którym tak się opowiadaliście poszedł PISdu. Wasza partia nagle zmieniła zdanie.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Ty chyba na dowolny temat potrafisz gadać w kółko to samo i bez sensu. Dobrze Cie wyszkolili.

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ccc

  Tak, zostałem wyszkolony przez KOD, wszystkie partie opozycyjne, Leona Stańczyka cza jak on się tam nazywa i ukrytą opcję niemiecką.
  A wy się zastanawiajcie dlaczego akurat Nadprezes zmienił zdanie w sprawie genialnego przecież projektu ustawy. Pewnie kot mu nakazał.

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stop anarchii-rujnujec wartościi kulturę

  To zaczinô bëc anarchia. Ta wiãkszosc ò zdrowim ùmësle mùszi pòwiedzëc STOP" Nicht taczi ùstawa nie ùchwôlôł ani nie ùchwôli,chòdzëło ò przëjãci do procedowaniô, bò tedë znôwù krzik że òdrzuconô jakò projekt òbëwatelsczi .Ale pòpatrzta chto tam je- blós le chòdzi ò to żebë spiérac wëwrotowców z KOD-u i PO, cos mie sã wëdaje że Wama je za dobrze,że nie wiéta co môta zrobic że swòją zarozëmiałotô, nôbarżi to sã widzi Ruskôwi, chceta Sybiru,Wołynia Katynia ?ùlga bãdze w trëmie. Agnieszka z Kartuz- Kaszubki także będą dziś wyrażać swój sprzeciw przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej- Proszę się wypowiadać w swoim imieniu jak wszyscy KOD-owcy czy PO-wcy

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Bobasek

  Jesteś malutki ale mądry i kochający. O takich jak ty marzą bezdzietne kobiety przepełnione uczuciem niespełnionego macierzyństwa, które nada sens ich całemu życiu. Chodż do stęsknionej za Tobą mamusi, która nie wyrwie Cię spod serca, ale DA Ci swe serce na zawsze (co niektóre kobietony rozumieją jako "bełkot")

 • 2 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Popieram protest przeciw ekstremalnym

  fundamentalistom - pislamistom, ale jeśli kobiety i ich mężowie nauczyli się obsługiwać piekarniki, mikrofalówki, samochody, komputery, smartfony itd, itp - to chyba byłby najwyższy czas, aby też nauczyli się obsługiwać własne organy rozrodcze i panować nad nimi na tyle, aby nie zachodzić w niepożądaną ciążę - a potem dokonywać tzw. "wyboru" mordując własny płód. Popęd powinien podlegać rozumowi - nie jesteśmy zwierzakami (ale może się mylę ??).
  "Wybór" to decyzja czy pragniemy ciąży czy nie - natomiast niszczenie ciąży i nowego życia, które już stworzyliśmy, to jest dziczyzna w XXI -szym wieku.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  A co na ten temat mówi sekta jehowych?

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No to kobiety wygraly

  Narazie politycznie, ale może i więcej. Jestem za wspieraniem kobiet, które zdecydują się na urodzenie każdego dziecka. Dajcie warunki oraz możliwość wyboru, bo i to chodzi.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BHO

  Bóg zawsze wybaczy, człowiek czasami ,ale NATURA NIGDY..!!!

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # logos

  "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!"
  /św. Jan Paweł II/

  "Bądźcie apostołami miłosierdzia!"
  /św.Jan Paweł II/

  "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia"
  /XVI Dzień papieski/

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu Kartuskiego.

  Express Kaszubski, to nic innego, jak lokalna wersja Gazety Wyborczej.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Wolałbyś, żeby był lokalną wersją gazety "Sowieckij Sołdat" (bo w tę stronę zmierzamy, JO?)

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu Kartuskiego.

  Wolałbym, żeby przedstawiał prawdę, a nie powielał półprawdy i kłamstwa Wyborczej/George'a Sorosa... A co do "Sowieckiego Sołdata", to to była właśnie jedna z tych gazet, którą za komuny czytali dzisiejsi czytelnicy ...Wyborczej. Wyborcza powinna się zwać:..." Ewropejski Sołdat"...

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do jagna

  Jak ci zle z córka to oddaj ja do hospicjum i pomysl o sobie jak ty bedziesz chora to tez bedziesz ciezaremcdla innych.ciekawe czy odwazysz sie na eutanazje ! Tak łatwo odebrac dziecku życie a samemu lekkodusznie życ co za obłuda tu juz nie bedziesz miala dzieci to pi co protestujesz swoje mordercze poglady zostaw dla siebie ty mialas wybór jak urodzilas moglas oddac dziecko do domu dziecka to mniejsze zlo niz zabic chociaz wam zabijanie przychodzi latwiej

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # manifestanckie nyzle

  Kupcie sobie spirale i konia z ogromnym przyrodzeniem co bedzie spermą napierdalal z kilometra bedziecie płodzic i zabijac a cały proceder zalatwicie w weterynarii i nikt nie dowie sie ze miałyscie szał macicy po co odrazu robic tyle smrodu na ulicy

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo