Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Stężyca. Ostry spór szefa komisji rewizyjnej z wójtem gminy

Opublikowany: 2016-10-25 13:22 Autor: Wojciech Drewka

Radny gminy Stężyca Grzegorz Zwara skarży się, że jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie ma wglądu w ważne dokumenty i nie może prowadzić skutecznej kontroli gminy. Tomasz Brzoskowski, wójt gminy twierdzi natomiast, że sposób pracy komisji jest skandaliczny.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Do ostrej, prawie dwugodzinnej wymiany zdań pomiędzy panami doszło na dzisiejszej sesji Rady Gminy Stężyca. Najpierw poszło o działkę w Gołubiu, którą gmina miała wykupić i przeznaczyć na parking. Radny Grzegorz Zwara zarzucił wójtowi niezrealizowanie tej obietnicy.

- Kiedy pytałem jakiś czas temu o tę sprawę wójt mówił mi, że wszystko jest dogadane i są nawet zabezpieczone środki, więc gmina może kupić tę działkę – mówił radny Grzegorz Zwara, przewodniczący gminnej komisji rewizyjnej. – Potem nagle dowiadujemy się, że są jakieś przeszkody i jednak tej działki kupić nie można.

Radny Grzegorz Zwara. fot.W.Drewka

Szef stężyckiego samorządu przyznał, że owszem rozmawiał z właścicielem działki, który przedstawił mu swoją cenę, ale rzeczoznawca wycenił działkę niżej niż właściciel.

- Właściciel działki chciał za nią 105 tys. zł i tyle zabezpieczyliśmy w budżecie. Zanim jednak dokonamy transakcji, konieczne jest przeprowadzenie wyceny gruntu – tłumaczył wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski. – Rzeczoznawca wycenił działkę na 80 tys. zł i nie możemy zapłacić więcej. Właściciel nie chce zejść z ceny, więc nie możemy zrealizować transakcji. Nie wolno mi kupować nieruchomości za większą kwotę niż wskazuje rzeczoznawca. To byłoby niezgodne z prawem i narażało mnie i gminę na poważne konsekwencje. A pan chce mnie namawiać do łamania prawa.

Radny Zwara nie zrezygnował z kontynuowania tematu i stwierdził, że o wielu faktach dotyczących tej sprawy dowiedział się dzisiaj, bo wójt od jakiegoś czasu nie przychodzi na posiedzenia komisji rewizyjnej.

fot.W.Drewka

- Nie otrzymujemy pełnych informacji, organizujemy komisje, a nikt z pracowników na nie nie przychodzi, nie ma też wójta, więc jak możemy przeprowadzać te kontrole? Przykro nam, że ostatnia komisja się nie odbyła. Nasze posiedzenie w czerwcu musieliśmy przerwać po siedmiu minutach – wyliczał Grzegorz Zwara. – Takiej sytuacji nie było nigdy za poprzedniego wójta, zawsze dostawaliśmy komplet informacji. Staramy się wykonywać nałożone na nas obowiązki, ale jeżeli robimy to źle to proszę pana przewodniczącego by nas odwołał.

W odpowiedzi wójt gminy określił działania komisji rewizyjnej jako „skandaliczne”.

- Działania komisji zmierzają do łamania tajemnicy skarbowej – mówił. – Żąda się ujawniania danych podatników, odrywa się pracowników od bieżących obowiązków, chociaż kompetencje komisji rewizyjnej są jasno określone. Przez jakiś czas to znosiłem, ale postanowiłem powiedzieć stop! Sięgnąłem do regulaminu pracy komisji i poprosiłem, by zgodnie z nim przewodniczący z siedmiodniowym wyprzedzeniem informował mnie o terminie i zakresie prowadzonej kontroli. To pozwoli przygotować niezbędne dokumenty i oddelegować pracownika, który odpowie na wszystkie pytania. Komisja rewizyjna otrzyma więc wszystkie informacje, oczywiście w granicach prawa.

- To kłamstwo! – stwierdził Grzegorz Zwara, mówiąc, że nie zgadza się z przedstawioną oceną pracy komisji rewizyjnej. – Sądziłem, że możemy pracować w ramach partnerstwa, ale kontrola musi być. Jestem radnym już wiele lat i przed świętej pamięci wójtem Witkowskim byli tacy, którzy zaciągali kredyty i sprowadzili tę gminę na skraj przepaści. Bo nie było kontroli. Jeżeli dziś widzimy, że są firmy, które zalegają gminie setki tysięcy złotych z tytułu podatków, a ja słyszę, że biednej kobiecie, która nie zapłaciła podatku wszedł na konto komornik, to mam prawo pytać czy to jest w porządku. Po to powołała nas rada gminy, byśmy wykonywali zadania z zakresu kontroli.

fot.W.Drewka

Wójt gminy Tomasz Brzoskowski zapewnił, że radni na bieżąco informowani są o wszelkich umorzeniach podatków dotyczących kwot powyżej 500 zł, a gmina na bieżąco prowadzi działania egzekucyjne wobec dłużników.

- Jest tak, że wśród naszych mieszkańców i przedsiębiorców są dobrzy podatnicy, ale są i tacy, którzy podatków nie płacą regularnie. Boleję nad tym, ale taka jest sytuacja – mówił. – Jeżeli chodzi o umorzenia podatkowe, to za trzy kwartały była to kwota zaledwie 11 tys. zł. Są też firmy, które mają odroczenia podatków i są zobowiązane do zapłaty należnych kwot w grudniu. Pracownicy na bieżąco tego pilnują i staramy się odzyskiwać należne pieniądze.

Gorącą atmosferę starał się studzić przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski. Zaproponował zorganizowanie spotkania prezydium radny i szefów poszczególnych komisji z wójtem gminy w celu omówienia wszelkich spornych kwestii.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [74]

 • 23 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PRAWDA

  A ja Panu, Panie Zwara będę od dziś kłaniać się do ziemi na ulicy bo jako jedyny odważył się Pan powiedzieć otwarcie i publicznie "jak jest" naprawdę w tej gminie za panowania miłościwie nam panującego. Niestety, ani "PIĘKNY" Urząd Gminy ani piękne boiska nie zapewnią Panu Wójtowi kolejnej kadencji... mam tylko nadzieję, że Pana Zwary publiczne wystąpienie zachęci kolejnych radnych do otworzenia ust i przekazania światu jeszcze lepszych i większych 'kwiatków'.

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik Gminy

  jaką ma powierzchnię ta działka ?
  za, 105 / 80 tyś. zł.
  pytanie, podatnika.

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adblock Plus

  Czy na drugim zdjęciu jest zaklejona kamerka w laptopie? :P

 • 22 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kazik

  Brawo p.Zwara czas skończyć z brakiem krytycyzmu sprawy takie jak ta należy upubliczniać bo inaczej nie będzie kontroli i rozwoju.Ma Pan moje poparcie

 • 15 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ach jo

  Wójta się nie bójta, jak mawiał klasyk. Najwyższy czas zacząć patrzeć im na ręce i krytykować, a nie tylko poklepywać się po plecach i przyznawać nawzajem nagrody z publicznej kasy.

 • 11 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Prawda

  takie komentarze to miód na zbolałą duszę Pana Zwary, tylko ten Pan nie czyni tego dla ogółu, ale ma w tym ukryty własny cel. Dlaczego chce zaglądać do portfela Kowalskiego, niech sprawdzi swój( jest ochrona danych osobowych), wystarczy że skarbówka prześwietla obywateli, temu Panu podziękujemy. Tak trzymać Panie Wójcie, prawa należy przestrzegać, wymienić całą Radę, stanowczo za długo siedzą na tych stołkach( chyba przyrosły im siedzenia).

 • 13 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@

  czasem jestem tylko gosciem w Stezycy ale od jakiegos czasu cos drgnelo i wyglada na to ze cos sie dzieje na plus,a Kartuzy w czarnej d.... ,moze damy wam naszego burmistrza,a ten wasz niech cos porobi w Kartuskiej gminie,pozniej ich znowu zamienimy ;))

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jio

  Taki Baran ten Wójt gminy!!! Z ludźmi się nie liczy za grosz . Tylko swoim łbem robi nikogo nie pytając o zdanie . A zwarcoch następny torba który tylko czeka żeby usiąść na wójta miejscu . On po nic tych komisji nie na głaśnia!!!

 • 7 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  car ma coś za uszami ? no co wy ! przeciez on taki piękny pałac zimowy sobie postawił że hohoho ! te przegródki z urzędnikami wyglądają jak buchty w moim chlywie

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  a jego pachołki zawsze będą z nim tzn z carem, nikt mu nie podskoczy

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qwerty

  Nepotyzm w tej gminie jest mocny, może ktoś kto krytykuje wójta na cos liczy ?

 • 7 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pfff ten zwara

  Ten Zwara tylko czeka żeby osiąść na wójta stanowisku! Ale to taki cwaniaczek,że hoho...
  Wójt dobrze mówi!oni muszą się z wszystkiego rozliczać,a 25 tys. (105 000zł - 80 000zł) na ziemi nie leży.. A czemu poruszył akurat tę sprawę? Czyżby był z Gołubia?
  on tylko potrafi powiedzieć;" bo za poprzedniego wójta.......". Taka prawda.

 • 1 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # och

  ten pan ma taka szczera ,zatroskana twarz aniola ;))) jakie to szczescie dla Stezycy,ze tacy ludzie pilnuja jej budzetu

 • 13 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego wyżej

  Większego cwaniaczka jak Tomcio to nie ma chyba w całym powiecie

 • 7 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Somonina

  Jak sie wam Pan Brzoskowski znudził to dajcie go do nas. Jego i całą radę. U nas jest naprawdę sporo do zrobienia i jeśli będzie solidnie działał nikt mu w twarz pluć nie będzie. A naszych radnych razem z wójtem weźcie do siebie :-)

 • 5 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkańców Stężycy

  Tak wspaniałego Wójta jak wasz to nie ma w całym powiecie. Jestem pewien że te bezczelne ""wypociny "" to dzieło 1 lub 2 , zazdrośników , którzy nic nie robią , nie wiele potrafią .......ale szczekają dla zasady.

 • 7 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do och

  czy myślisz ze ten pan Z , o twarzy małego niedożywionego aniołka potrafi zliczyć do 3???? czy tylko umie siać ferment z zazdrości

 • 12 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Do mieszkanców Stężycy

  Pewnie piszesz tak bo Cię swoją krasną mową zachwycił?! Nie sztuką jest inwestować za kredyty. Gmina Stężyca powoli zbliża się do progu zadłużenia.
  A ta władza opiera się na donosicielstwie, zatrudnianiu krewnych, znajomych -marnych pracowników ale oddanych i lojalnych, wójt nie znosi krytyki ale bardzo lubi pochwały i lizusostwo.
  Panie Zwara przyjrzyj się polityce zatrudnienia: o ile wzrosło zatrudnienie w gminie, kogo wójt zatrudnił w poszczególnych placówkach.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # och

  to wszystko lipa

 • 9 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Panie Wójcie nie stać Pana na krawat troche szacunku dla Sesji Radnych i mieszkańców niech Pan popatrzy radni elegancko ubrani a Pan jak wygląda bez krawata

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ???

  on nikogo nie szanuje

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ Do mieszkanców Stężycy

  nic dodać nic ująć szczególnie z tą polityką zatrudnienia

 • 6 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Śmiech na sali

  Panie Z....... kolejna kompromitacja, zaczynam się wstydzić za Pana.

 • 10 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@@@

  ... wyszło szydło z worka. Brawo dla pana Zwary
  A Pan panie wójcie pakuj walizki bo nadszedł czas ,oj nadszedł

 • 6 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mmm

  Ludzie dajcie spokoj kazdy z Golubia zna P.Zware ....panie Zwara ..fon wasc zamilcz wstydu Oszczedz!!!Nie rob juz wstydu sobie i mieszkancom Golubia..

 • 9 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kzrrt

  Panie Zwara szukasz Pan problemu tam gdzie go Nie ma...Prawda jest taka ze jestes pan problematyczny I szukasz problemow...zamiaat wspolpracowac z wojtem to Pan probujesz wszystkich sklocic..widzac w tym swoj interes...wstyd ..

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tu Nowo Wies ...

  @ zzzz - wygląda jak wygląda... co ci frajerze do tego ? Przyjrzyj się swojemu sumieniu, czyż nie
  jest jak szambo pełne fetoru ?

  Komisja Rewizyjna powinna mieć możliwość pracy, ponieważ jest filarem praworządności, i żaden wójt nie ma prawa blokować jej działań.

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ziziz

  Już się wam w zadkach poprzewracało ? za dobrze ?

 • 4 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zwara

  Panie Zwara, o twarzy aniołka,niech pan cokolwiek dobrego zrobi dla Gminy a nie tylko intrygi , knucia i szczucie. Potrafi Pan tylko tracić czas na wpisy poparcia dla siebie , lub kontra obecnemu Wójtowi. Wszyscy wiedzą jakim konfliktowym człowiekiem pan jest i do tego leniem

 • 4 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @@@@@ i ?????

  Panie Zwara , przestań wypisywać te prymitywne bzdury , przestań się kompromitować . Przynosisz tylko wstyd Gminie.

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Teo

  Pan Zwara jako wieloletni radny przyczynił się do rozkwitu Gminy w sposób niewątpliwie dostrzegalny gołym okiem, co zresztą widać tu i tam, i nawet ślepy to widzi,a głuchy to wie.
  Pan wójt bez zgody radnych nic nie może. Nie ma też ludzi niezastąpionych, każdy ma prawo odejść, także pan wójt. Jeszcze raz powtarzam... nie a ludzi niezastąpionych.... .

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego co nad Teo...

  Prawdziwym wstydem jest milczenie, gdy należy głos zabrać . Obrona istoty demokracji to cnota.
  Z biegiem czasu każda władza się psuje i co gorsza korumpuje. Korupcja to rak także tej lokalnej samorządności. Klakierom korupcji serdecznie dziękuję za ujawnienie się ciemnogrodu.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Teo

  ... nie ma ludzi niezastąpionych ... :)

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # demokracja

  każdy ma prawo wyrazic swoje zdanie-tym bardziej w szkole-a w stezycy wciąż bardziej i bardziej udawadnia się ,że najlepiej to milczeć

 • 8 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brawo

  chociaż jeden radny ma odwagę wyrazić swoje zdanie-

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Teo

  Masz rację , nie ma ludzi niezastąpionych . Więc zwracam się do Z. Skończ pan ,nie kompromituj się , ma pan prawo odejść, a zaoszczędzi pan gminie wstydu.

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # senior

  oby tak sie nie stalo ze za pare lat okaze sie ze slynna stezyca super rozwijajaca sie bedzie w gorszym stanie finansowym niz przed najlepszym wojtem w historii stezycy-Witkowskim.

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ senior

  Popieram w 100%. Jeszcze dwie inwestycje i płyniemy w długach po uszy.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec Stężycy

  Gospodarz gminy Stężyca bardzo podobnie jak gospodarz Gminy Kartuzy .........ja i tylko ja ......mam rację ....a radni ... gadajcie sobie i gadajcie i tak nic nie wyniknie z tego gadania. Ja WÓJT i BURMISTRZ mam rację i tylko rację......ma być tak jak ja chcę ;) ;)

 • 4 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xwtuuikok

  Hmm a co przez Te lata zrobil Zwara dla gminy dla Golubia... A faktycznie wraz ze swoim krewnym Andrzejem Sz.wybudowal boisko w Golubiu po cichu...kazdy swoje do keszeni wzial...Panie Zwara czas juz zejsc ze stolka ...bo wiecej

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trek

  Szkoda, że wypowiadają się tu ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia jaka jest prawda. Szkoda, że wypowiadają się tu ludzie, którzy tylko potrafią przytaknąć Wójtowi i poklepać go po ramieniu. Szkoda, że wypowiadają się tu ludzie, którzy widzą tylko piękną otoczkę, którą mydli oczy ludziom Pan Wójt. Szkoda, że wypowiadają się tu ludzie, którzy są dwulicowi i donoszą tylko...
  Cóż... prawda jest taka, że i szambo, które od dłuższego czasu buzuje w gminie w końcu wybuchnie!!! Prawda wyjdzie na jaw!

 • 6 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Teo

  Tak więc Gmina zadłużona, a zadłużenie powoli zbliża się do progu bezpieczeństwa. Jak słychać pan burmistrz nie chce rozmawiać z ludźmi i jest absolutnie nieprzystępny. To tak samo jak do niedawna było w Kartuzach . A jak to się skończyło wszyscy wiedzą. Burmistrza po prostu nie wybrano na kolejną kadencję. Wybory wygrał jej oponent. Czyżby podobnie miało być w Stężycy ?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ojojojoj

  Prawda prędzej czy poźniej wyjdzie na jaw-szalenstwo zazwyczaj źle sie konczy

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Teo

  Podobnie ma być w Stężycy? A kto jest Tomcia oponentem?

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do radni

  a Ty 65 latku toś nie taki stary jak żeś taki mądry do krytyki to zostań radnym i zobacz jaka tp praca

 • 5 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # siwz

  Widzę że Ci co chcieli sprzedać działkę z naadwyżką ostro piszą i się szerszenią że nia dostaną kasy a Grzesiu Z. za przysłowiwą złotówkę da sobie wbić duży gwóźdź w d..pę. Gdzie szybka kaska tam i Grześ. Więc nie oczerniajcie Wójta i Radnych bo to ich wybrali mieszkańcy i nic Wam do tego. Jestem ciekaw jak wygrał wybory Grześ ilu miał konkurentów i w jakich proporcjach wygrał. Pewnie chcielibyście żeby dalej można było jak kręcić starym wójtem ale to się nie wróci.
  Brawo p. Tomaszu za stanowczość 25 tyś na ziemi nie leży, tak trzymać gonić leszczy i tyle!!!!!!!

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ludzi w\w

  dlaczego w was tyle zazdrości i nienawiści czyli jak się coś dzieje w Gminie to też Wam żle

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja miesz

  i nie zarobimy Grzesiu

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ TEO

  Pokaż dowody na to co piszesz o gminie Stężyca.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rrrrr

  a czy jest ktoś w stanie napisać od początku jakie było zadłużenie na początku pracy każdego z wójtów i na końcu jego pracy? ma ktoś takie dane?

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @rrr

  skarbnik gminy

 • 5 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Brawo panie Grzesiu w końcu ktoś zaczyna robić porządek,
  bo o tych zachwytów pochwał ,aż uszy bolą a prawda jest inna .TAK TRZYMAĆ !!!

 • 6 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ 444

  Pan Grzesiu powinien raczej głowę popiołem posypać bo tyle ile on ma za uszami to mało kto. Oj chyba trzeba. Za tego wójta jego prywata się skończyła i zrozumiałe że próbuje coś ugrać jak nie ma gdzie. DLATEGO ROZDMUCHAŁ TEMAT DZIAŁKI NA KTÓREJ GMINA MIAŁA STRACIĆ - A WTEDY KTO ZAROBIĆ MOŻE - MOŻE PAN G.
  NIE TYM RAZEM!

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qutttgbjj

  Grzesiu nie pograzaj sie...Nikt Ciebiee juz nie chce I wszyscy sie na Tobie poznali..jestes jak Petru z Kodu ktory probuje wszystkoo zdestabilizowac ,I zniszczyc...Chlopie odpusc sobie Bo inaczej ludzie wywioza Ciebiee na taczce...

 • 3 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cichy1975

  PANIE WOJCIEE cale szczescie ze pan kieruje Ta gmina...dzieki pans dzialaniom wszyscy Nam zazdroszcza tyle nowych inwestycji AZ Milo..a Pionkami pokroju Zwary pan sie nie przejmuje I robi swoje Bo to hiena ktora Nic nie potrafi I zeruje na innych

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytanie?

  A wie ktoś może co ze starym budynkiem gminy?

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # infooo

  Tak jest. Wystawiony na sprzedaz w formie przetargu kwota zaczyna sie od 400000 zl jesli Nie zostanie sprzedany to prawdopodobnie znajdowac sie tam bedzie bioro komisji pana Zwary

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hahaha

  Koszt działki uzgadnia sie miedzy sprzedającym a kupującym- po co rzeczoznawca- to jest kwestia dogadania -chyba ze ktos sie nie chce dogadac

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Dziwie sie ks z Golubia ze wraz z rada parafialna nie zorganizuje zbiorki pozostalych 20000 zl.Wkoncu to w interesie parafii jest budowa parkingu..Mysle ze Zwara moze pomoc w zbiorce

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rrrrr

  proszę jesli ktos jest w stanie udostepnic skrotowe info zadluzenia gminy na start kazdego wojta oraz na jego koniec

 • 3 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Gołubia

  I bardzo dobrze Panie Grzesiu. Potrzebujemy takich radnych! Pan wójt myśli że wszyscy jesteśmy pachołkami w tej gminie. Chciałbym panu powiedzieć że nie tylko Stężyca jest w tej gminie ale są również inne wioski!!!!

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do info

  Przepraszam bardzo, ale gmina która buduje boiska, parki, amfiteatry. Gmina która tak prosperuje niby pięknie nie może wybudować parkingu przy kościele w Gołubiu? Po co wójt tak obiecywał że będzie parking, który jest bardzo potrzebny.

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # m do do

  Majster Za czy ta budKa nad jeziorem nie jest za blisko wody?

 • 4 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wwwww

  Panie grzesiu pan się lepiej zajmie stanem boiska, szatni i trybun w gołubiu

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Myster Dambek

  ... a to wszystko pod publiczkę, zaaranżowany sztuczny spór ! Nagle, jak grom z nieba, w świetle reflektorów "szef" komisji rewizyjnej się odezwał (coś niesamowitego, trzeba to zapisać w pamiętniku gminy Stężyca na pamiątke dla potomnych), a wójt zdecydowanie pod publiczkę odpiera zarzuty - ... jaaka wymiana zdań ?! Nie widzicie tego ludziska ? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - trzeba się jakoś zabezpieczyć... .

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxxxxx

  ciekawe jakie jest teraz zadłużenie gminy Stezyca-po Witkowskim-Brzoskowski przejął gminę bez żadnego zadłużenia -wtedy przez jakiś czas super się każdemu rządzi-

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @xxxxxxxx

  16 mln

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawdziwy Gołubianin

  My grzegorza już poznaliśmy dawno. Wiemy że działa już nie na 2 fronty ale na 3. Tak było z boiskiem, pomnikiem i inne brudy jeszcze były. Zawsze coś kapnęło a teraz nic nie kapnie i się robi smród.

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Orzeł Gołubie

  Panie Grzegorzu a co tam w klubie może tam sprawdzić pana przekręty? Trzeba zrobić taki rekonesans jak pan Grzegorz zarządza pieniędzmi klubu a wierzcie mi jest to ciekawe ile można uciułać.

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wow

  oby gmina Stezyca za parę lat nie była w takiej samej sytuacji jak jest obecnie gmina Ostrowice w zachodniopomorskim..Też to była gmina super rozwijająca się-tyle inwestycji-inni az zazdrościli- a teraz okazało się ze jest najbardziej zadluzoną gminą w Polsce- i komisarz podzieli ją na sąsiadujące gminy, aby pomogli utrzymac nowo powstale tam inwestycje.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # robert

  panie grzesiu, a czy ta butka przy jeziorze to jest legalna, czy przy jeziorze można sprzedawać piwo, a może to pana kolejny przekręt

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Roberta

  On nie tylko ma wójta w ....dolomitach ale tyż starostwo w Kartuzach nat jeziorem powiększył sobie działke jeziorną i przywiózł kilka ciężarówek piachu budowlanego. Zrobił sobie plaże i zaczepiał dziewczyny. On od dawna mówi, że Gołubie jest jego.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # robert

  on upija młodzież nad wodą a jego syn udaje ratownika, może kręcą nowe odcinki słonecznego patrolu

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jozef sliwa

  PANIE WOJCIE mi sie wydaje ze PAN JEST ZABARDZO MUZYKALNY sa inne problemy gmina STEZYCA

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo