Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Żukowo. Nowoczesna o rządach PiS: "Ci, którzy demolują państwo, powinni stanąć przed sądem!"

Opublikowany: 2016-10-11 10:59 Autor: Magda Dzienisz

Mocne słowa dotyczące rządów PiS padły w Żukowie podczas spotkania z posłami Nowoczesnej i członkami tego ugrupowania. - PiS demoluje system prawny, politycy ci powinni być pociągnięci do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu - mówił Krzysztof Rek.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Członkowie Nowoczesnej ruszają w teren – spotykają się z mieszkańcami miast i wsi po to, by zbierać informacje o tzw. „mapach potrzeb” poszczególnych regionów. W powiecie kartuskim swoje przedsięwzięcie rozpoczęli od Żukowa i pozyskiwania opinii i spostrzeżeń tutejszych mieszkańców, zorganizowali również spotkanie, na którym przedstawili ogłoszony we wrześniu w Warszawie program ugrupowania.

- Program nie skupia się wyłącznie na defensywie, ale idzie krok do przodu, to część pewnej kompletnej wizji Polski – podkreślił Krzysztof Rek, przewodniczący kartuskich struktur Nowoczesnej oraz koordynator krajowy obszaru sprawiedliwości i spraw człowieka Sieci Eksperckiej Lepsza Polska.

Krzysztof Rek, Grzegorz Furgo, Ewa Lieder. fot. Magda Dzienisz

Wzmocnienie roli samorządów i niezależne media

Posłanka Ewa Lieder przedstawiła główne założenia programu, m.in. decentralizację państwa i wzmocnienie roli samorządów.

- Rząd PiS zdecydowanie dąży do centralizacji, nie ufa samorządom, chociaż samorządy to największe osiągnięcie tego 25-lecia. Nie ufa też organizacjom pozarządowym. Chcemy wzmocnienia roli samorządów, dlatego, że wierzymy, że to w gminach, dzielnicach, małych miastach wiedzą, czego im najbardziej potrzeba. Chcemy, aby ludzie mieli realny wpływ na swoje otoczenie poprzez budżety obywatelskie czy fundusze sołeckie – powiedziała. – Chcemy słuchać ludzi, nasz program wziął się z konsultacji społecznych, ludzie powiedzieli nam, czego naprawdę chcą.

fot. Magda Dzienisz

Grzegorz Furgo zwrócił uwagę na rolę mediów we współczesnym państwie. Stwierdził, że państwowym mediom daleko od wolności.

- Z Telewizji Polskiej zostało zwolnionych ponad 250 osób, z Polskiego Radia jeszcze więcej. Jacek Kurski to prawdziwy szkodnik – mówił o prezesie TVP poseł Nowoczesnej. – W tym samym czasie przyjęto tyle samo osób na kierownicze stanowiska. To jedyny prezes, który rozbił dwie telewizje – Polską i Republika, zabierając stamtąd kadry. My jako opozycja, prawdziwy jej głos, nie jesteśmy dopuszczani do telewizji. Moje nazwisko jest na czarnej liście w telewizji publicznej, podobnie jak innych posłów. Dlatego jest bardzo duży problem, aby dotrzeć do normalnych obywateli z informacjami. Jeśli będziemy mieli coś do powiedzenia, ci wszyscy ludzie, którzy za to odpowiadają, pójdą w niebyt – ostrzegł Grzegorz Furgo.

„Demolują państwo – będą pociągnięci do odpowiedzialności”

Jan Burdyński, sekretarz struktur Nowoczesnej w powiecie kartuskim, nauczyciel w szkołach w Żukowie i Przyjaźni, nawiązał do poniedziałkowego protestu nauczycieli przeciwko reformie oświaty planowanej przez PiS.

Jan Burdyński. fot. Magda Dzienisz

- Dziesiątki tysięcy nauczycieli wyszło na ulice, by zaprotestować przeciwko tej reformie – nieprzygotowanej, pisanej na kolanie, która ma durne założenia, że nikt nie straci pracy. Najbardziej optymistyczne plany są jednak takie, że pracę straci 40 tysięcy osób, pesymistyczne mówią nawet o 150 tysiącach osób, to prawie 1/4 całej kadry pedagogicznej w kraju! Taką reformę wprowadza się przez minimum sześć lat – mówił. – Reforma będzie kosztowała miliardy, samorządy zaciągnęły z Unii Europejskiej mnóstwo pieniędzy na budowę czy doposażenie gimnazjów – teraz trzeba to będzie zwrócić.

Ewa Lieder, która uczestniczyła w gdańskim proteście nauczycieli, wyraziła nadzieję, że PiS wycofa się z tej reformy.

- Protesty są tak silne, że na dzień dzisiejszy wygląda tak, iż PiS będzie wycofywał się z tych założeń. Jednak i tego nie można być do końca pewnym – powiedziała.

fot. Magda Dzienisz

Krzysztof Rek mocno podkreślił, że PiS demoluje państwo i powinien za te działania odpowiedzieć przed sądem.

- Nie można mówić o nowoczesnym państwie, jeśli nie jest to państwo praworządne, które przestrzega własnych reguł oraz Konstytucji. Chcemy, aby państwo polskie miało mechanizmy obrony przed takimi sytuacjami jak obecnie. PiS demoluje państwo, a my mamy ograniczone możliwości obrony. Powinny istnieć prawne możliwości postawienia przed Trybunałem Stanu polityków, którzy demolują system prawny. Ci, którzy obecnie demolują konstytucję powinni stanąć przed sądem i staną przed nim – zaznaczył.

500+ zostanie

Politycy podkreślali również, że nie zamierzają niszczyć tego, co zostało do tej pory dokonane, a zwłaszcza Programu 500+.

- Jesteśmy zwolennikami ewolucji, a nie rewolucji. Zapytamy ekspertów z wielu dziedzin, jak wprowadzić mądre zmiany – mówiła Ewa Lieder.

- Program 500+ jest utopijny, jest nie do odebrania. Można go mądrzej zorganizować, ale nie wierzcie, że go zlikwidujemy. Takie coś się nie zdarzy, uważamy, że jest on bardzo potrzebny. To Platforma zapominając o problemach ludzi, doprowadziła do tego, co jest dzisiaj. Codziennie mamy do czynienia z ustawami niekonstytucyjnymi, łamiącymi prawo. Ideą PiS-u jest reformować przez likwidację, to kompletny dramat – mówił Grzegorz Furgo. – Żelazną ręką przywrócimy to, co było i żelazną ręką ukarzemy tych szkodników.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [88]

 • 65 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  A jakiego szkodnika kończyną jest Nowoczesna ? ;)

 • 68 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Nowoczesna=PO tylko twarze nowe. Nigdy więcej!

 • 71 17 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Magda

  Dzięki PiS moje dzieci już nie chodzą głodne jak było dawniej, wstyd się przyznać ale taka prawda. Dlatego nie wieżę w brednie Nowoczesnej.

 • 16 65 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Magda

  Widocznie nie umiesz zadbać o dzieci skoro chodziły głodne!!

 • 64 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iiii

  Ludzie nie dajcie się zmanipulowac,widzicie ich w telewizji jak wypowiadają sie NOWOCZESNA ,PO.KOD to jest cos nienormalne.

 • 62 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fds

  Przepędzic te NOWOCZESNA,PO z naszego powiatu jak najszybciej chcą jeszcze nasz powiat zrujowac.Samo kłamstwo i nic wiecej!!!

 • 60 19 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Chyba wam w głowach sie podemolowało. Zejdźcie z rządu który robi tyle dobrego dla Polski.

 • 15 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Burdynski

  Jaki ma Pan pomysł na naprawę Szkoły w Przyjaźni? Czy już Pan coś robi?

 • 13 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gen samobójstwa

  To mają Polacy we krwi. Kto zna historię to wie, że ten gen właśnie się uaktywnia. Zawsze tak jest po latach osiągnięć.

 • 13 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo, że chcecie działać lokalnie

  Ale jak widzę tu miejscowych nauczycieli, no to po staremu może być.

 • 15 58 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nowoczesna

  Nowoczesna to jedyne ugrupowanie, które bierze się za program dla regionu. Młodzi, aktywni ludzie, którzy mają coś do powiedzenia. Dlatego tak boli to tych, którym chce się jedynie komentować na expressie

 • 56 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yyt

  Widzicie tych mlodych,którzy chcą POLSKA rządzic,to są dzieci z poprzedniej kadencji czyli z PO i z innego ugrupowania,którzy nie mają żadnego pojęcia o rządzeniu tylko są dobrzy w gadaniu, a chcą dostac tylko swoje stołki w rządzie.

 • 51 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  zalewa nas fala nowoczesności... wszędzie nowoczesna kody i po... no ludzie żygać się już chce od tego. odwalcie się od PiS bo oni jako jedyni coś robią, jak na razie na dobre wychodzi

 • 13 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zastartujcie do samorządów

  Każdy będzie lepszy od tych starych wyjadaczy, co są teraz i od lat ci sami

 • 8 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @logos

  Idź na Opokę lub do Terlikowskiego

 • 14 56 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszubka

  Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie Rek za Pana słowa. To co Pan mówi do mnie przemawia. Niestety PIS jako partia prawicowa posługuje się retoryką lewicową i rozdaje pieniądze przeznaczone na nasze emerytury. Wyrzuca zasłużonych ludzi, specjalistów, z pracy i wstawia swoich krewnych i znajomych, kuzynów bez wykształcenia i przygotowania. Rozwala demokrację i dąży do wojny !!! co najgorsze. Tak samo działał Hitler w latach 30tych w Niemczech, warto poznać jego historię.

 • 13 58 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Antonina

  Ale Was boli poparcie dla Nowoczesnej, ale przede wszystkim to, że im się chce działać.
  Ruszcie tyłki, zróbcie coś dla regionu, a nie tylko zalewacie żółcią forum. Na tyle Was stać?
  I jeszcze jedno: co dla Was robią inni posłowie z regionu? Spotkali się z Wami choćby raz?

 • 10 38 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # psQ

  Wielki powrót do PRL, który nam zafundował PIS to spełnienie marzeń wielu osób. Tylko, że te osoby nie rozumieją, że PRL NIE DZIAŁA!!! To, co się działo w latach 1945-1989 w Polsce NIE BYŁO DOBRE!! Pewnie ludzie byli równi, ale i byli też równiejsi, przypomnijcie sobie. Rozdawanie wszystkim "po równo" zakończyło się niemalże bankructwem Polski (uratował nas wtedy ten okropny Balcerowicz, który dogadał się z naszymi wierzycielami).
  Teraz wielkie rozdawanie skończy się podobnie: obetną nam fundusze unijne, pieniądze na wojsko (helikoptery, okręty itp.) pójdą na przekupywanie ludzi, a potem najedzie nas wielki SĄSIAD i będziemy mieli powtórkę z historii. Czy tego chcemy? NIE CHCEMY!
  Dlatego KAŻDY, kto nawołuje do umiaru, racjonalnego myślenia a nie do SOCJALIZMU, wymaga poparcia!

 • 29 9 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  W ROZLICZENIACH ZAWSZE NALEŻY ZACHOWAĆ KOLEJNOŚĆ. Najpierw należy rozliczyć tych, którzy przez 8 lat bezkarnie demolowali państwo i afery zamiatali pod dywan. Potem przyjdzie czas na następnych w kolejce. Nowoczesna, która PRZEDTEM CHCIAŁA ROZLICZAĆ PO, teraz ujawnia się jako POPLECZNIK tej partii, trochę jakby w miejsce Palikota, po którym ślad zaginął. Czy to nie jest tak, że każda nowa partia czerpie kiepskie wzory z poprzedników? Chciałbym choć w jednym przypadku zauważyć NOWOCZESNOŚĆ i racjonalność w tej Nowoczesnej. Inaczej to wszystko, co proponuje, to tak, jak poprzednicy - PUSTE GADANIE.

 • 37 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale tłumy !!

  Było około miliona ludzi !!A jak p Rek przemawiał to połowa płakała.

 • 43 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Drewka

  8 osób w tym Mamusia pana R.i to było spotkanie o którym tyle warto pisac? Widać,że żukowianie olali Nowoczesną i to warto podkreślić. I bardzo dobrze.Paru młodzieńców co ma receptę na wszystko to kabaret a nie spotkanie. Na wiocha.pl z tym /

 • 37 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ha ha

  Pod pierwszy lepszym sklepem rano więcej skacowanych żuli niż nowoczesnych na tym spotkaniu .

 • 2 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qwerty

  Tylko w Korwinie drzemie czysty kapitalizm a cała reszta to sami socjaliści . Czs socjalizm i biurokracje zlikwidować

 • 4 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Panie Drewka

  wiocha.pl to tu dopiero powstanie po dobrej zmianie

 • 27 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # REJ

  Idiotyzm. Pracę straci 1/4 nauczycieli? Jak wy ludzie zdaliście matematykę, że takie bzdury opowiadacie? Ma być tyle samo lat kształcenia, więc w jaki sposób 75% nauczycieli ogarnie to, co obecnie ogarnia 100%? Populizm taki, że aż boli. Z takimi teoriami lepiej się w mediach nie pokazujcie.

 • 31 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misio

  Chcą naprawiać Polskę a zeznania podatkowego nie potrafią wypisać poprawnie. Wstyd i obciach. Nie mają NIC do zaoferowania Polakom.

 • 10 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gm. Żukowo

  Interesują nas tylko drogi i chodniki.

 • 35 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Staszak

  Mamusia Krzysztofa Rek był a w PO a teraz synuś chce do koryta tyle że z nowoczesnej!

 • 33 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trewq

  Wystarczy spojrzeć na manifestacje KOD jaka w nich nienawiść, donoszą na swój kraj do UE żeby zaszkodzić polakom. Kim oni są? Bo według mnie to zdrajcy!

 • 14 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ksysiu

  Ma parcie .

 • 21 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Komentarze i ich oceny mowia same za siebie. Chcecie wygrać wybory to czas skończyć z tym fałszem.

 • 28 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qwerty

  A frekwencja jaka byłam na spotkaniu chyba policzyć osoby na palcach u obu rąk .

 • 34 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  nieprawdopodobny obraz oderwania od rzeczywistości, krecia robota i kumoterstwo z narodowymi a obcymi nam lobbistami oto działalność statutowa PO i Nowoczesnej. Ładnie byście nam tę Polskę urządzili gdybyście dorwali się do rządów. Nie znam w Nowoczesnej nikogo na poziomie intelektualnym, godnego zyskać miano rasowego polityka, czy też męża stanu. Lejecie ten swój bełkot pół inteligencki, podniecacie się nim i czasami udaje się wam zakazić co mniej odporne (czyt.inteligentne jednostki). Ile wpadek zalicza wasz Rysiu lider, z tym kolesiem w kucyku. Jaką odporność psychiczną trzeba posiadać, żeby publicznie robić z siebie idiotę i ani przez chwilę nie wstydzić się za własną głupotę ,.... to naprawdę jest godne zauważenia. Chyba że stopień kretynizmu jest tak wielki, iż ubezpiecza tegoż kretyna od powyżej wspomnianych doznań.

 • 33 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Komitet Obrony Dotychczasowości

  kiedy oni w końcu zauważą, że tutaj nikt ich nie lubi i przestaną się promować? przestańcie ciągle pokazywać tych nowoczesnych... czemu nie poinformujecie o pozytywnych działaniach PiS? bądźcie obiektywni...

 • 4 29 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nowoczesna

  Ma tyle samo wspólnego z PO co z PIS.
  Gratuluję tym nieukom którzy brak zrozumienia postanowili zastąpić znakiem równości.

 • 26 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  @Nowoczesna ... ma tyle samo wspólnego z PO co z PIS?
  Na prawie każdym zdjęciu ze spędu obwoźnych kukieł budżetowych Nowoczesna występuje w ramię w ramię z PO. Gdzie tam jest PiS?

 • 24 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Nowoczesna

  to żeś kolego pojechał.. nawet na TVN Rysiek się z tego nie umiał wytłumaczyć jak go byle śpiewak masakrował.

  widać masz w domu internet.. poszukaj, poczytaj, posprawdzaj nazwiska i pomyśl.

 • 20 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 2 - drugie zdjęcie

  a co tam robi pani z aparatem ?
  To dopiero kameleon.

 • 30 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak zwykle

  Czepianie się PiSu. Nic więcej. Rozumiem, że pomoc regionalna wiąże się jedynie z nagonką na rząd.

 • 29 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Demolka państwa to zadłużenie Polski. Przez całe moje dorosłe życie, nie zadłużyłem się na grosz. Zrobiło to z mnie PO popierane przez takich jak ci młodzi, wykształceni i ich otoczenie, z miasta, w którym duża część obywateli utrzymuje się z budżetu, z podatków innych obywateli. PO-PSL zadłużało Polskę na min. 70 000 000 000 zł rocznie.
  Media za czasów III reżimu? Prawdomówne? Jaja sobie robicie z ludzi.
  "Chcemy, aby państwo polskie miało mechanizmy obrony przed takimi sytuacjami jak obecnie". Czy to oznacza, że przekręty PO mają być usankcjonowane bo wyborcy PO są ładniejsi, mądrzejsi, lepsi od wyborców PiS? Czy oczekujecie aktu prawnego, który utrwali wszystkie ustawy, które przegłosowała PO, natomiast zabroni stanowienia nowych ustaw przez PiS? Czy Nowoczesna uważa, że wyborcy PiS są niepełnosprawni?

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wszystkich

  napiszcie lepiej kto weźmie to wszystko w swoje ręce żeby nadrobić ten stracony czas rządów Kankowskiego o mietka

 • 26 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktoś

  Przecież na tych krzesłach siedzi najbliższym rodzina tych za stołem :))) ale fajny kabaret

 • 2 23 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @4444

  A gdzie Ty tam PO widzisz? Ja widze tyle samo PO co PIS czyli NIC :)
  Nowoczesna to nowi ludzie a ich zasadą jest nie przyjmowanie "spadów partyjnych" w swoje szeregi dlatego śmieszą mnie głupoty pisane przez niedouczonych i stawianie znaku równości między Nowoczesną a PO czy też między Nowoczesną a PIS. Nowoczesna to Nowoczesna, PIS to PIS a PO to PO i tyle

 • 12 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KABARET

  Perły przed wieprze.Do roboty budżetowe darmozjady,LANS LANS LANS I I KTÓREJ DO ŻŁOBA WLEJĄ -TO ICH KŁOPOT

 • 22 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @4444

  tia.. najpierw PO a po 2 tygodniach listy wyborcze Nowoczesnej. W styczniu tego roku co za akcja była ? młodzi i ambitni wkurzeni bo sami spadochroniarze z PO ?

  masz internet to się jeszcze naucz z niego korzystać.

 • 29 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OŚMIORNICZKI ?

  CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE SIĘ POKAZALI .TERAZ JUŻ WIEMY NA KOGO UWAŻAĆ. BO TE ICH MACKI GŁĘBOKO SIĘGAJĄ

 • 31 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Święte Słowa

  "Ci, którzy demolują państwo, powinni stanąć przed sądem!"

  BEZWZGLĘDNIE TAK! Platforma, Nowoczesna, Kod itp powinni stanąć przed sądem.

 • 22 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # M8X

  Jeżeli faktycznie prace straci 1/4 wszystkich nauczycieli i innych darmozjadów wokół, a ci co zostaną nauczą taką samą liczbę uczniów w tym samym czasie to tylko pogratulować rządzącym takich oszczędności i pomysłu.

 • 32 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No i co

  Parodią tego całego zajścia jest wstawienie takiego smieciowego artykulu, byle by wszcząć spory wśród mieszkańców. Jak wiemy anonimowość na tym forum skutkuje zawsze napiętą dyskusją.
  Faktem jest ze założycielem tej nowoczesnej jest ta sama osoba z PO mówi samo za siebie.
  Każdy niech myśli na miarę swoich możliwości lecz apeluje do wszystkich POLAKÓW o to by doszukiwali się prawdy.
  Zagraniczne media typu Gazeta wyborcza, rmf-fm, TVN, Polsat... robią wodę z mózgu i zależy im bysmy byli zwykłymi konsumentami nie zadajacymi pytan, nie doszukującymi się prawdy. Macie jeść, pic , bawić się , zdradzać, zmieniać partnerow kiedy się zechce, zmieniac płeć kiedy nudno, wierzyc w idolow.. słuchać pseudo muzyki typu popek i inne disco podobne.
  Po to tylko by nas czymś kolorowym zająć, by ludzie ponad tym mieli na Nas zysk i władze.
  To wszystko układanki wielkiej gry, która się toczy na skalę światową. Gry masońskjej do której należą 4 unię świata, w tym nasza EU. Na którą pracują także takie twory jak PO, Nowoczesna.
  Obudzcie się póki nie jest za późno. Mając obecny rząd możemy się z tej sieci wyrwać.
  A redakcję proszę o nie usuwanie postu, jeśli jest niewygodny. Nie jest obraźliwy.

 • 27 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odlot

  Plują na rząd który daje im pensje , szkoda kasy na darmozjady . Organizują wycieczki na Marsa , może nicość nowoczesną mogliby zabrać to byłoby z korzyścią dla całej Polski

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @no i co

  Nawiązując do Ciebie polecam obejrzeć "wezwanie do przebudzenia"
  Pozdrawiam wszystkich myślących

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # shrek

  krowy doić...........

 • 23 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do rodziców

  jak ja się ciesze, ze moje dziecka nie uczy ten nauczyciel Jan - sok z buraka, taki młody, a taki POlityczny!

 • 23 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  i ONI nie mają nic wspólnego z POprzednikami:
  Monika Rosa
  "Jedynka" partii Ryszarda Petru na Śląsku (okręg nr 31). Od 2010 r. pracowała w Kancelarii Prezydenta, ostatnio jako zastępca dyrektora w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  Dorota Drozd
  Obecnie odpowiedzialna za Public Relations w partii "Nowoczesna", asystentka Ryszarda Petru. Wcześniej Drozd zajmowała się PR-em polityków Platformy Obywatelskiej. Jak podał portal newsowi.pl, pracowała m. in. w Centrum Informacyjnym Rządu Donalda Tuska, następnie była ekspertem ds. wizerunku w gabinecie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest współautorką projektu “Kokardy narodowe w Pałacu Prezydenckim”.
  Adam Szłapka
  Sekretarz generalny, szef struktur terenowych "Nowoczesnej". O roli byłego pracownika Kancelarii Prezydenta Komorowskiego w partii mówił jej lider, były bankowiec Ryszard Petru. – Wybierałem [jedynki] spośród osób wcześniej merytorycznie wyselekcjonowanych przez sekretarza generalnego [czyli Adama Szłapkę] – przyznał Petru w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. W kancelarii Bronisława Komorowskiego Szłapka pracował jako asystent szefa kancelarii prezydenta, Jacka Michałowskiego. Zajmował się m.in. organizacją lokalnych wizyt Komorowskiego.
  Wojciech Kałuża
  "Jedynka" Nowoczesnej w okręgu rybnickim. Były wiceprezydent Żor (wybrany z ramienia Platformy Obywatelskiej), obecnie radny Rady Miasta. - Rozwodu jeszcze nie ma, nazwałbym to raczej pewną formą separacji - mówił rok temu w rozmowie z portalem zory24.pl, w odpowiedzi na pytanie, czy porzucił Platformę Obywatelską, i tłumacząc związanie się z lokalną "Żorska Samorządnością". - Platforma jest potrzebna w skali kraju - podkreślał Kałuża.
  Krzysztof Truskolaski
  "Jedynka" Ryszarda Petru na podlaskiej liście "Nowoczesnej". Koordynator struktur politycznych partii w regionie. Syn prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, który trzykrotnie został wybrany na stanowiska prezydenta z ramienia, bądź z rekomendacją Platformy Obywatelskiej.
  Mirosław Pampuch
  Specjalista ds. podatku VAT, w latach 2008-2014 starosta olsztyński, od roku sekretarz Urzędu Miasta Olsztyna. Kandydat numer jeden "Nowoczesnej" do Sejmu z okręgu olsztyńskiego. To nie pierwsze podejście Pampucha do zdobycia mandatu poselskiego. W 2011 r. startował do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.
  Adam Rogala-Lewicki
  Pełnomocniki partii Petru w województwie łódzkim. "Jedynka" tej partii w okręgu nr 11. Związany z Platformą Obywatelską od wielu lat, w czerwcu br. formalnie zerwał współpracę z partią. Kandydat PO w wyborach samorządowych 2010 r.
  Jerzy Meysztowicz
  Działalność polityczną rozpoczynał od Unii Demokratycznej, skąd przeszedł do Unii Wolności, gdzie był członkiem zarządu partii. Z Platformą Obywatelską związany od 2008 r. PRZESTAŃCIE JUŻ KŁAMAĆ!

 • 23 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Każdy czytać potrafi. Kilka dni temu agitowano: Nowoczesna buduje mapę potrzeb pow. kartuskiego i wskazuje główne jego problemy. Krzysztof Rek buduje kompleksowy program dla regionu. A co mamy? Jaką treść nam przekazali tuzy z .N? Czy wg .N problemem powiatu kartuskiego są wyborcy PiS? Może mamy się wysmarować smołą i wytarzać w piórach... za ośmiorniczki i za śledzie Piterowej?

 • 3 28 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zastanawiam się

  Czy jesteście tyle głupi czy też zakłamani?
  Po pierwsze Petru NIGDY NIE BYŁ W PO a po drugie w Nowoczesnej nie ma ANI JEMDNEGO PEOWCA!!!
  Co za ciemnota średniowieczna się tutaj wypowiada to szok!!!
  Aż strach pracować w kancelarii premiera bo jakiś niedorozwinięty oszołom potem zwyzywa cie od PISowcòw!!!
  A już nie daj Boże mieć kogoś z PIS w rodzinie, bo dla ułomnych na umyśle jest to ròwnoznaczne z przynależnością do tej partii!
  W waszych wypowiedziach jest pełno nienawiści ale szkoda że nie ma ani za grosz rozumu czy prawdy.

 • 27 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  A tak na marginesie: "panie Drewka; 8 osób w tym Mamusia pana R.i to było spotkanie o którym tyle warto pisać?..."
  Takie kanapowe spotkania odbywają się w każdej większej kaszubskiej rodzinie. Często liczniejsze. Jakoś cisza o nich. PO co reklamować .N? Takiego "przy wódce" jak Petru szukać ze świecą. Nawet w najbardziej zapadłej wsi, sołtys ma więcej ogłady i nie wchodzi ze swoją niewiedzą na szkło. Wstyd.

 • 4 25 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @4444

  A tak na marginesie to po co pisać o inicjatywach na rzecz regionu?
  Lepiej pisać o frustracjach takich typòw jak 4444 ktòrzy mają najwięcej do powiedzenia choć nigdy nic pożytecznego dla regionu nie zrobili bo to wymaga czynòw a nie tchòrzliwego hejtowania z domu :D

 • 30 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasa

  uważam że cała Nowoczesna niech przeczyta sobie ustawy o finansach publicznych ,dziwne jest to że Pan Petru jest super ekonomista a popełnia takie szkolne błędy mamy przykład rozliczenia kampanii wyborczej a póżniej prośba o wpłaty po dyszce coś jest nie tak.

 • 13 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # n bis po

  swetru nie jest EKONOMISTĄ tylko ukończył stosunki międzynarodowe .

 • 26 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zastanawiam się

  ale był w UW a to = PO
  a odp na drugie twoje stwierdzenie masz w tym obszernym opisie! Więc to Ty mijasz się z prawdą!

 • 27 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ksysiu

  Jeśli Ksysiu zamierza robić tyle co ejgo mama, to niewiele nam grozi.

 • 24 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ekonomista

  jak słyszę Ryśka jak wyraża się o pojęciach ekonomicznych to zrywam boki ze śmiechu,
  zresztą jak jeszcze nie wszedł w politykę i wypowiadał się jako ekspert bankowy to zawsze ze zdumieniem słuchałam jego wypowiedzi, z niego taki ekonomista jak ze mnie mechanik pokładowy

 • 6 22 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bzdury

  Petru nie był w UW ani w PO chociaż służył jako doradca niejednej pewnie partii (PISowi też jeśli go o to poprosi).
  Odpowiedź na drugie stwierdzenie jest jasna.... To że ktoś był gdzieś, ma w rodzinie kogoś partyjnego nie znaczy że przynależał do partii. Demagogia i sugerowanie że ktoś jest związany z czymś bo doradzał albo pracował dla kogoś to już szczyt ignorancji i zakłamania.
  Powtarzam że nikt z tych ludzi nie należał do PO ani do PIS czy innego badziejstwa.
  Pisanie takich głupot to typowe dla ludzi nieoczytanych ale sugeruję bliżej przyjżeć kwestii żeby wpisy na EK nie były aż tak durne czy zakłamane :)

 • 16 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tego nie da się porównać

  Nie jeden sołtys na kaszubskiej wsi prezentuje wyższy poziom intelektualny, zaczynam doceniać mojego sołtysa.

 • 20 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Straszą PiS sądem? Boją się, bo PiS zaczyna rozliczać ich ze wszystkich afer :) Prawidłowo, tyle afer zamiecionych pod dywan, a kary żadnej. Nagrania z restauracji pokazały jak im zależy na państwie. Liczy się tylko własny tyłek. PiS damy radę!

 • 3 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oni się nie boją

  Oni się cieszą gdy aferzystòw się rozlicza i są za rozliczeniem nie tylko PO, PIS, SLD ale każdego nieuczciwego polityka ;)

 • 17 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do oni sie nie boją

  niech najpierw zaczną od siebie i męża myszki-agresorki, który to niby jest finansistą, a nie potrafi prawidłowo przelać funduszy na odpowiednie konto,
  A mentor Ryś ilu frankowiczów zrobił w bambuko ? to niech ich teraz rozliczą

 • 19 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom Żukowa i okolic za tą absencję!
  Kaszubi nie są zainteresowani NOWOCZESNĄ, o przepraszam z kropką z przodu!

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  @444 rządzisz :D

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @4444

  Inicjatywy na rzecz regionu? Co ty o mnie wiesz? Tacę w kościele najwięcej krytykują ci, co nic nie dają. W jakim czasie pracy mam się udzielać społecznie, zwłaszcza kiedy ci, którzy są wyznaczeni i opłacani za wszelkiego rodzaju usługi dla społeczeństwa lezą teraz po ulicach? Za młodu po 18 godzinach pracy, teraz po 12 godzinach (bo już nie ma tyle sił)? Z czego 50% to prostowanie bezprawnych decyzji, przeskakiwanie nad kłodami, praca w smole, którą rzucają ot tak urzędnicy. Płacenie podatków to jest praca na rzecz regionu, a nie programy aktywizacji z których najbardziej zaktywizowani są ci, co aktywizują wirtualnych pracowników. Przykładów mogę podać dziesiątki. Dom buduje się raz. Kartuski rynek buduje się raz ... na kadencję, każdego burmistrza. Za grube, bo cudze miliony.

 • 11 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Polak

  Pokażcie się KODowcy z Nowoczesnej 11 listopada w Warszawie zobaczymy jacy będziecie mądrzy.

 • 3 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tłumaczenie członkowi sekty

  że jest wymóżdżony, to daremny trud. To tak, jakby mówić głuchemu, że jak bliżej przystawi ucho, to wszystko usłyszy, a niewidomemu, żeby założył okulary to wszystko zobaczy. Być w sekcie, to jeszcze gorsza ułomność, bo to niszczy rozum (a można być głuchym czy niwidomym - ale bardzo mądrym człowiekiem )

 • 8 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A niby

  spotkanie miało się odbyć po to by poznać potrzeby regionu. Czy nie ma potrzeb, że musieliście (jak zwykle, tylko i wyłącznie) hejtować PiS?

 • 25 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do tłumaczenie człowiekowi sekty

  Bredzisz tak jak wasz lider Petru któremu wydaje się że nadal obowiązuje konstytucja z 3 maja 1791 r. oraz mamy święto 6 króli. Tacy ludzie nigdy nie mogą rządzić polską.

 • 11 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fyt

  Nowoczesna ruszyła na żebry? :-) na rowerach?

 • 12 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szkoda ,że nie poszedłem

  Gadali jak Petru i Piciuchowicz z tego co czytam
  to bym miał ubaw niestety w pracy byłem,sorki nowoczesna,przyjdę nastepnym razem na ten darmowy cyrk.

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bieda mentalna

  To standart wśròd wyborcòw PIS jak widać. Mi to wisi bo zwiałem w porę z pisopolski średniowiecznie mentalnej. Za swoją głupotę zapłacą już za kilka lat straszną cenę... Będą spłacać kredyty zaciągnięte przez populistyczny PIS a jest tego sporo. W pierwsze 6 miesięcy rządòw te debile z PIS zadłużyli kraj na kwotę taką samą, jaką zadłużył nasz kraj Edward Gierek.
  Miłego spłacania długòw frajerzy!!! :)

 • 3 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do tłumaczenie

  Słuchaj małolat... Moi i twoi przodkowie umierali za tą konstytucję po to by każdy polak mògł żyć w Polsce bez obaw że mu zabiorą wszystko, żeby nikt w PL nie obawiał się o życie z powodu wiary koloru włosòw czy inne.
  Nie szanujesz przodkòw bo jesteś tak głupi czy też uważasz że oddawali życie na pròżno.
  Doucz się trochę bo widzę że nie masz zielonego pojęcia o historii polski i srasz na groby własnych przodkòw. Żal mi ciebie nieuku ale widzę że takich nieukòw w PIS jest cała masa!

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Do tłumaczenie

  Co ma piernik do wiatraka? On się nie śmieje z konstytucji tylko z Petru i to raczej on powinien się trochę douczyć o historii polski. Mogłeś po prostu napisać j***ć PiS i jego wyborców, a nie silić się na pseudo mądre wywody.

 • 0 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A ja się śmieję

  Z PISowatych hejteròw, ktòrzy nawet nie udają że umieją pisać "mądre wywody". Miłego spłacania długòw

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @a ja się śmieję

  a po co ten cudzysłów?

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do analfabety powyżej

  Cudzysłòw wstawiamy wtedy, kiedy cytujemy tekst

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do analfabety powyżej

  To są podstawy ze szkoły podstawowej o których jak widzę nie masz zielonego pojęcia

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do analfabety powyżej

  Widzę że grubo przeceniłem intelekt przedmówcy.
  Z analfabetami polemizować Nie będę więc pisz sobie co chcesz :)

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do analfabety

  Pomijam fakt, że mogłeś to wpisać w jednym komentarzu. Wiem do czego służy cudzysłów, po prostu w Twoim zdaniu cytowanie było zbędne, bez cudzysłowie miało by ten sam wydźwięk. Pozdrawiam wszystkich krzykaczy.

 • 10 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Jak to z czasem wszystko się zmienia. Za młodu słyszałem tatusiów młodych, nowoczesnych, co dzisiaj na wiecach krzyczą, że tych, co demolują państwo należy postawić przed sądem. Wtedy ich tatusiowie też krzyczeli, że tych co demolują państwo, trzeba uwięzić i to robili. Tyle, że wtedy więziono tych co strajkowali i brali udział we wiecach, a dzisiaj chcą sadzać tych, co nie wsadzają strajkujących? Ciekawe. PO prostu w Polsce jest pewna grupa ludzi, która uważa, że oni są tak mądrzy, że wszystko co powiedzą, to jest prawda objawiona. Zapominają jednak, że człowiek żyje kilka razy dłużej niż te prawdy objawione....

 • 2 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 4444

  Jesteś ociemniały na głowie? :)
  Piszesz o PRL w kontekście Nowoczesnej!
  Gratuluję głupoty !!! :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo