Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Formex Reklama
 Reklama Bat

Co dalej z Trasą Kaszubską i obwodnicą Żukowa? Radni powiatowi chcą wyjaśnień od posłów PiS

Opublikowany: 2016-11-10 13:13 Autor: Wojciech Drewka

Radni powiatu kartuskiego z niepokojem przyjęli zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury o odłożeniu w czasie długo oczekiwanej trasy S6. - To bardzo niedobra wiadomość dla naszego powiatu. Brak tej drogi oznacza zablokowanie rozwoju regionu - mówi radny Piotr Fikus, przewodniczący komisji rewizyjnej w Radzie Powiatu Kartuskiego.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Jak poinformowało Radio Gdańsk, o odłożeniu budowy trasy S6 na bliżej nieokreśloną przyszłość powiedział wiceminister infrastruktury w rządzie PiS Jerzy Szmit. Potwierdził to później Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Te zapowiedzi wywołały zdecydowaną reakcję samorządowców powiatu wejherowskiego, którzy wystosowali wspólną deklarację poparcia budowy drogi.

Zaniepokojeni są też radni powiatu kartuskiego. Jak podkreśla Piotr Fikus, przewodniczący powiatowej komisji rewizyjnej, odłożenie w czasie realizacji tej inwestycji oznacza zatrzymanie rozwoju naszego regionu.

- Pod znakiem zapytania stoją teraz tak potrzebna obwodnica Żukowa i Obwodnica Metropolitalna, ważna między innymi dla Chwaszczyna – mówi Piotr Fikus. – Cała ta trasa jest niezbędna z punktu widzenia naszego powiatu. Już w lipcu wystosowaliśmy apel by ta inwestycja była realizowana, dlatego najnowsze zapowiedzi strony rządowej są bardzo niepokojące. Teoretycznie mówi się tylko o odłożeniu w czasie budowy tej drogi, ale musimy sobie zdać sprawę, że po roku 2020 nie ma już szans na środki unijne. To stawia pod znakiem zapytania realizację tej inwestycji.

Radni powiatu kartuskiego chcą zaprosić na najbliższą sesję posłów PiS z regionu: Janusza Śniadka, Dorotę Arciszewską-Mielewczyk i Marcina Horałę.

- Chcemy dowiedzieć się co posłowie z partii rządzącej sądzą o tej sprawie i jakie są możliwości podjęcia działań, które umożliwiłyby jednak realizację tej ważnej inwestycji – radny Piotr Fikus. – Tutaj chodzi też o gospodarność. Wydano przecież mnóstwo pieniędzy na opracowania i dokumentację, przeprowadzono szereg konsultacji z mieszkańcami, więc nie powinno się tego odkładać do szuflady.

Poseł Stanisław Lamczyk (PO) póki co uspokaja.

- Rozumiem, że ostatnie wypowiedzi ze strony Ministra Infrastruktury wywołały niepokój, ale moje informacje z bieżących spotkań wskazują na to, że inwestycja ta będzie realizowana. W grę wchodzą bowiem środki unijne, których nie można przeznaczyć na inny cel niż to przedsięwzięcie – mówi poseł Lamczyk.

Trasa Kaszubska to planowany odcinek drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta. Dla powiatu kartuskiego najważniejsza jest Obwodnica Metropolitalna i stanowiąca jej część obwodnica Żukowa. Cała trasa droga ekspresowa S6 ma liczyć około 345 km i stanowić główną arterią drogową wybrzeża relacji wschód – zachód. Ma łączyć największe miasta: Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg i Szczecin.

REKLAMA

Razem można więcej

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [66]

 • 36 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefek

  Ta obwodnica żukowa jest potrzebna jak tlen, to jest nienormalne żeby dzień w dzień w korkach stać wracając pracy. W Polsce każde większe miasta mają obowodnice tylko w żukowie nikt nie potrafi jej zbudować.

 • 8 72 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Igła

  Popieram odłożenia tej inwestycji gdyż kasa jest potrzebna 500+- to jest o wiele ważniejsze.

 • 18 57 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Igła

  Tak jest odłożyć wszystko w cholerę. Nie będzie niczego tylko 500+

 • 28 50 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adam

  Przecież to było wiadome że pis się będzie mścił na województwie pomorskim ! na podkarpaciu chcą budować drogę za 8 miliardów z 5 tunelami do granicy ze Słowacją a na pomorskie nie ma pieniędzy. SKANDAL

 • 33 60 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miałeś chamie złoty róg

  a wybrałeś pis

 • 31 54 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # głosowaliście to macie

  Chcieliście PiS ludzie to macie. Będziecie stać w korkach, bo pan minister zmienił zdanie, będziecie siedzieć w autach za ubezpieczenie których musieliście zapłacić często równowartość połowy samochodu, marząc tylko o zmianie na coś lepszego ze względu na planowany wzrost akcyzy. Po prostu miodzio!

 • 17 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Dzień bez prawicowej manipulacji to dzień stracony prawda?

  Mowa byka jedynie o odcinku od Chwaszczyna na zachód w stronę Lęborka, który ma znaczenie drugorzędne bo na zachód możemy używać A1/A2.

  Najwzniejsza jest dla nas Metropolitalna, czyli projekt odkorkowujący Kaszuby (Żukowo). Jedynie kacznika do Borkowa brak, Drewka może o tym laskawie napiszesz? To w gestii ZDW czyli Struk. Powodzenia.

 • 19 35 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dzieci rodzić, chować

  siedzieć cicho, a nie jeździć

 • 14 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaroslaw

  Niech decydenci pojezdza sobie przez miesiac do pracy przez Zukowo.Moze wtedy zobacza jaka gehenne ludzie przezywaja i moze nastepnie zmienia zdanie?

 • 39 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytanie

  Co prócz suchych gadek,planów,teorii zrobiło przez 8 lat PO?????? Odpowiedź --->wielki uj .

 • 38 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  @jaroslaw obwodnica Zukowa nie jest zagrozona, autor artykulu celowo wprowadza w blad

 • 39 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  Artykuł napisany aby burzyć ludzi, obwodnica Żukowa nie jest zagrożona!!!!!

 • 17 26 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  materiały budowlane przeznaczone zostały pod budowę pomników , budynków muzealnych .
  Pozostałość zostanie zagospodarowane na pomniki bohaterów spod S

 • 16 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Fikusie

  Pan się skupi na tych drogach, które są i nie kłóci się z partią rządzącą, bo widać czego ludzie chcą. Pan zdaje się ledwo, ledwo został w powiecie, trzeba coś robić konkretnego, żeby następne wybory wygrać.

 • 31 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Celowo wyprowadzają w błąd radni

  Powiatu, takich wybraliście, robią, co potrafią, by czasem było o Nich słychać.

 • 9 27 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @SCE

  To ty koleżko wypisujesz totalne brednie! S6 i OMT to zależnie od siebie połączenia drogowe. Spójrz na mapy. Jedno bez drugiego nie ma większego sensu. Nie wiem co miałeś z geografii, ale autostrada A1 prowadzi na południe, nie na zachód!!!!!! Jak chciałbyś za jej pomocą stworzyć połączenie drogowe między Gdańskiem a Szczecinem?????? (nie dziwię się, że jesteś wyborcą PiSu).

 • 2 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Wyobraź sobie pieniaczu, że trase Gdandk Berlin najlepiej pokonav A1/A2 podobnie zreszta kdo Warszawy

 • 12 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @SCE

  Czyt ty umiesz czytać???????? Przecież mowa o połączeniu Gdańsk - Szczecin, a nie Berlin!!!! Chodzi o porty człowieku!!! Matko skąd się biorą takie tumany. I jeszcze zabierają głos w sprawie o której nie mają bladego pojęcia. Jesteś dobrym kandydatem na ministra.

 • 4 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  A slyszales o dywersyfikacji ruchu? Ci co jada na zachód Europy wybiorą A1/A2 a pozostali którzy kończą podróż w Szczecinie pojadą Dk nr 6 o mniejszym obciążeniu ruchem. Trzeba ustalać priorytety, nie da się zrobić wszystkiego na raz.

 • 18 39 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasa potrzebna w Toruniu

  Drogi nie będzie, bo trzeba jeszcze Rydzykowi parę przelewów zrobić. Albo na fundusz kościelny. A i Antoni potrzebuje żeby sobie kupić drony. Co my tu o jakiejś drodze gadamy. Oni mają znacznie ważniejsze potrzeby.

 • 15 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @SCE

  Człowieku co ty bredzisz? Przecież o tej inwestycji mówi się od lat. Chodzi o stworzenie nowego kanału komunikacyjnego. Mówimy o rozwoju, o strategii, a nie popieprzaniu wozem drabiniastym jakąś polną dróżką. Jest przygotowana dokumentacja, uzgodnienia, tona dokumentów. Trzeba tylko zacząć budować. A jakiś dureń stwierdza sobie, że nie ma po co. To na cholerę były te lata pracy projektantów, inżynierów itp.? Żukowo już się dusi, Chwaszczyno zapchane, a ty mówisz, że inne priorytety trzeba ustalić???? Weź to powiedz tym, co codziennie muszą stać w korkach tracąc czas i kasę.

 • 34 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PYTANIE

  Gdzie są pieniądze na ta inwestycje skoro wcześniej były! Lokalne władze PO brawo by żyło się wam lepiej!

 • 8 24 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ PYTANIE

  Twój wpis to jedno wielkie pytanie o stan twojego umysłu.

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zrobimy to

  My mieszkańcy zablokujemy zukowo z każdej strony Gdańsk Gdynia Kościerzyna jeśli nie dojdzie do tej budowy mamy dość korków smrodu itp itd

 • 13 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # prezes

  Brawo PIS i dobra zmiano

 • 4 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  "Odblokuję Żukowo" to główne hasło, z którym kandydowałem na burmistrza Żukowa. Podczas debaty kandydatów- proszę zobaczyć film na You Tube powiedziałem, że jeśli władze miasta nie zastosują mojego rozwiązania, czyli budowy dróg lokalnych, to "korki" nie zostaną zlikwidowane. Obwodnica Metropolitalna nie powstanie z przyczyn politycznych i finansowych.

 • 1 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Haha nie szczekaj już pls

 • 22 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Panie Dorniak. Niestety niczego Pan się nie nauczy dopóki nie stanie się pan skromnym człowiekiem. Tak sądzę. Tylko tyle.

 • 9 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ludzi interesują drogi

  I tu Pan Tomasz ma rację. Niestety w wyborach oddał swoje głosy nie na tego kogo trzeba było.

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przyjaźń-Otomino

  Dobry objazd, ale w fatalnym stanie.

 • 39 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do działaczy kartuskiego PiS

  Jest nadzieja, że wybory samorządowe wygra w pomorskim PiS, tylko coś słabo o was słychać w powiecie kartuskim. Róbcie więcej i przede wszystkim "głośniej" bo my chcemy nowych samorządowców , a żeby wziąć władzę lokalną trzeba być "blisko ludzi". Dawajcie informacje kiedy i gdzie odbywają się np. spotkania kartuskiego koła PiS, zbierajcie zwolenników, budujcie listy wyborcze,promujcie kandydata na burmistrza i starostę, budujcie program, rozmawiajcie o tym z mieszkańcami,działajcie - niech ludzie tutaj wiedzą że jesteście ... bo będzie za późno .

 • 13 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mirosłoaw kamiński

  zablokować ulice przejazdowe przez Żukowo w sezonie letnim kiedy to krawaciarze wypoczywają na Kaszubach

 • 19 31 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do działaczy...

  A co jeszcze nie dość zdemolowali kraj?Nie dość obsiedli wszystkie spółki i wysysają kasę?Jeszcze samorządy trzeba zniszczyć? Wara wam!

 • 12 34 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  No jo, 500+ i wszystko jasne. Nie będzie dróg, nie będzie kolei, i nie będzie niczego, ino socjal.
  Połowa społeczeństwa pracuje na dziecioroby.
  I ja na Kazia S głosowałem, mea culpa!

 • 37 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do działaczy...

  Nic z tego kolego, w samorządach musi się pozmieniać, my chcemy Prawa i Sprawiedliwości również tu na dole i tak będzie. Trzeba to zdemolować i budować od nowa ....

 • 9 38 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kinga

  Dość już zdemolowaliście. Mało wam?
  Ja nie chcę Bezprawia i Niesprawiedliwości!!!

 • 12 32 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@do działaczy

  A co wy możecie zbudować? Na razie budujecie PRL bis.

 • 12 31 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Około 30 mln zł

  Tyle od wyborów dotacji już dostał ojciec dyrektor. Ile byłoby przedszkoli, żłobków, mieszkań no i dróg?

 • 42 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W samorządach teraz

  Mamy głównie "narcyzów" i "dbaczy" o własne wygodne życie.

 • 13 34 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uj uj

  ci posłowie nie przyjada bo nie maja czasu tera jarek ich zagoni do kopania grobow przeciesz ekskumacje beda co tam im po drogach na kaszubach dostali glos to tera spadajcie

 • 38 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Wywalić PO z samorządów i surowo osądzić. Uważać na farbowane lisy z N.

 • 12 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jeden rok

  władzy a ile dobrego, za kilka następnych to człowiek nie będzie miał czym sr...ć bo kasa zostanie wydana na populistyczne hasła i komisje

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Barbara Kluska

  Wescie sie za Gmine Szemud co ten wojt wyprawia sobie droge nawet za nasze pieniadze wyaswaltowal a mieszkancom BOJANA NA s6 zabiera domy ziemie nawet dzieliu gospodarstwa napolowe tak sobie uzadzil aby s6 nieszla przez jego dom a co sie dzieje wgminie to moga powiedziec tylko wtajemniczeni i wkurzeni na niego czas z tym skonczyc ja juz na niego napewno nie zaglosuje zapewne wiekszosc mieszkancow bo maja go juz dosc

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # desp

  A jednak jak oni nam tak my im BLOKADA

 • 17 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oa45

  Co się tak pienicie.
  Poprzedni rząd nie zrobił nic w sprawie obwodnicy a jest potrzebna od dawna. A teraz oczekujecie natychmiastowej budowy.
  Trzeba było się już wcześniej się tak zajadle upominać o tą obwodnicę.

 • 11 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do oa45

  poprzednia władza uruchomia całą procedurę, plany, projekty i konsultacje a obecna już na dzień dobry zakończyła Dobra zmiana za chwilę jeszcze asfalt z obecnej zdejmie

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Samorządowcy sie obudzili

  Trzeba było posłów PiS zapraszać przed wyborami a nie teraz . Teraz sobie pogadajcie z Posłem od kaszubskiej gospodarności.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poseł ten jest

  na każdym zdjęciu i każdej imprezie. Cudotwórca największy cud jakiego dokonał to w ministerstwie sprawiedliwości które kupiło z wolnej ręki budynek który budował jego kolega i który okazał się sądem. Stał się cud bo w budynku znalazły się nawet sale dla sądzenia grożnych przestępców z szybami kuloodpornymi.

 • 16 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyborca

  Przecież ten poseł miał 8 lat i nic w tej sprawie nie zrobił.

 • 10 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dorniak

  Popieram twój wywód. A co robi Kanka w tym temacie? Siedzi cicho?

 • 21 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  w Żukowie biuro poselskie ma Pani Krzywonos i Pan Aziewicz i jak działają dla swojego regionu teraz to widać.

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub prawdziwy

  Z punktu waznosci tras to Trasa Kaszubska jest duzo wazniejsza niz Obwodnica Metropolitalna z tego wzgledu, ze jest to korytarz na zachod Europy a OMT ma charakter lokalny takze w pierwszej kolejnosci powinni zabrac sie za Trase Kaszubska chociazby z tego wzgledu, ze w woj. zachpom S6 juz sie buduje. Takze jesli chodzi o natezenie ruchu to Trasa Kaszubska odciazy ruch w Malym Trojmiescie Kaszubskim. Tam ruch jest nieporownywnie wiekszy od Zukowa czy nawet Chwaszczyna. Takie sa fakty

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kaszub prawdziwy

  A po co nam korytarz na zachód Europy? Lepiej by było w przeciwną stronę - do Chin.

 • 8 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alex

  Dobra zmiana... Rozdawać kasę na lewo i prawo byleby słupki poparcia były odpowiednio wysokie, ale potrzebnych inwestycji nie realizować bo i po co. Lepiej dowalać podatki, zwiększać akcyzę niż inwestować.

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jaruś

  A SZCZUR SZKODNIK SIEDZI W NORZE NA ŻOLIBORZE...POMÓŻ SZKODNIKA WYKURZYĆ PANIE BOŻE..

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odkąd?

  Odkąd to taki zorientowany ?
  jak UBekistan rządzi to nic nie wie?
  do roboty! Le (mingi)niuchy!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Barbara Kluska

  ciekawie piszesz jestem w lekkim szoku rozwin bardziej temat ciekawie masz juz opisane poczynania wójta.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kiedy ta sesja ?

  bo nie mogę nigdzie znaleść

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wili

  TYlko czemu obwodnica metropolitalna ma iść na wschód od Żukowa, sensowniejsze jest jej puszczenie na Zachód od Żukowa. Pomiędzy Żukowem a Kartuzami.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gdzie te pieniądze ??

  PeOstwo w natarciu. POwiem wam gdzie oni mają pieniądze .OLT-EXSPRES AMBER GOLD REPRYWATYZACJA POdręczniki .Mówi wam to coś . Odpowiedzi należy szukać u PeOwskich celebrytów ewentualnie u Bieńkowskiej

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Jak zwykle polecam strony BIP , ale na wszelki wypadek dołączam ogłoszenie o sesji 24.11.2016r.
  O.0002.7.2016 Kartuzy, 10 listopada 2016 r. Redakcja Radio Kaszebe Uprzejmie zapraszam na XIX sesję Rady Powiatu Kartuskiego, która odbędzie się w dniu 24 listopada 2016r. (czwartek) o godz. 10,00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach ul. 3 Maja z następującym porządkiem obrad: I. Otwarcie sesji. II. Stwierdzenie quorum. III. Przedstawienie porządku obrad sesji. 1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji. 2. Informacja Przewodniczącego Rady o podejmowanych przedsięwzięciach w okresie międzysesyjnym. 3. Sprawozdanie Starosty Kartuskiego z działalności Zarządu Powiatu Kartuskiego z realizacji uchwał oraz ważniejszych dla powiatu wydarzeń w okresie międzysesyjnym, 4. Informacje: 1) Starosty Kartuskiego o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu w tym wynikach sprawdzianu i egzaminów zewnętrznych. 2) Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze województwa ze szczególnym uwzględnieniem powiatu kartuskiego, 5. Interpelacje i wolne wnioski. 6. Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach: 1) dokonania zmian w budżecie powiatu na rok 2016, 2) zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Kartuskiego, 3) rozpatrzenia skargi, 4) przyjęcia do realizacji projektu pn „Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez system wsparcia uczniów i nauczycieli oraz doradztwo zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, 5) przyjęcia do realizacji projektu pn. „Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez modernizację i wyposażenie infrastruktury szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, 6) podniesienia wysokości wynagrodzeń dla rodzin zastępczych zawodowych, prowadzących rodzinne domy dziecka i rodzin zastępczych zawodowych pełniących funkcje pogotowia rodzinnego, 7) Rocznego Programu Współpracy Samorządu Powiatu Kartuskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017r. 8) uchylenia uchwały Nr XVIII/167/2016 Rady Powiatu Kartuskiego z dnia 7 września 2016r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych, w tym specjalnych dla młodzieży w powiecie kartuskim, 9) zmiany uchwały nr XVIII/157/2016 Rady Powiatu Kartuskiego z dnia 7 września 2016r. w sprawie planu wydatków środków finansowych PFRON na realizację zadań powiatowych w 2016r. 10) udzielenia Gminie Żukowo z budżetu Powiatu Kartuskiego pomocy finansowej na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej 157051G na odcinku SkrzeszewoPrzyjaźń w Gminie Żukowo”, 11) wyrażenia zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do spółki pod firmą Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z ograniczoną odpowiedzialnością na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcia udziałów w podwyższonym kapitale, 7. Odpowiedź na zgłoszone interpelacje i wnioski. 8. Zamknięcie sesji. Przewodniczący Rady /-/ Mieczysław Woźniak AW 8.11.2016

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu Kartuskiego.

  Express Kaszubski, Dziennik Bałtycki i inne pomorskie media zrobiły wszystko co w ich mocy, by Pomorze zagłosowało na PO i Nowoczesną. Byli tak skuteczni w swej propagandzie, że Pomorze jest jedyną teraz w kraju enklawą wielbicieli "ośmiorniczek" i zachodnich "tanich" banków. Te same media nadal nie mają dosyć, bo ostatnio bardzo zachęcały np. do wzięcia udziału w Czarnym Marszu, a teraz piszą, że radni powiatowi "chcą wyjaśnień" - nie piszą, że radni powiatowi proszą o rozmowę, tylko: "CHCĄ WYJAŚNIEŃ" (!)... Tą metodą, tzn metodą obrażania rządu nasi PO-wsko/Nowocześni dziennikarze nie tylko niczego dla nas nie załatwią, ale wręcz NAS załatwią...

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zadłużanie = 15 milionów / godzinę

  Co niedorajdy poprzednio rządzące mogą wiedzieć o długach, no Cooo ?

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CLPodszkodowania

  Nie czekaj aż Twoja nieruchomość zamieni się plac budowy, NIE ZWLEKAJ - już TERAZ zadbaj o NALEŻNE ODSZKODOWANIE! Bezpłatne porady prawne, tel. 605-260-148 CLPodszkodowaniapl

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  zdarzył się już protest w sprawie nic nierobienia naszych Wybrańców apropo korków w Żukowie. kierowcy społem włączyli sygnały dźwiękowe w swoich autach ale chyba włodarze już po pracy więc oni się nie zdenerwowali - co innego mieszkańcy. Mi się ten protest bardzo spodobał.Mieszkańcy uważają żeby protestami wymuszać prace. Lepiej byłoby zablokować rondo na parę godzin i to w każdy piątek od 12-18 tej - myślę że włodarze i odpowiedzialni za taki stan zechcieli by się wypowiedzieć do kamer, które na pewno by się przypatrywały stojącym auto od Gdańska/Gdyni/Kartuz do Żukowa.PIS chyba sobie tym przegrał najbliższe wybory w naszej okolicy (tym wstrzymaniem wyczekiwanej od lat budowy)

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bartek

  ludzie skupcie się na swoim, tych wszystkich którym zabrana zostanie ziemia pod drogi zachęcam do kontaktu z najlepszymi prawnikami: CLPodszkodowania.pl, nikt wam nie wypłaci tyle ile warty jest grunt, nie las, nie rola, nie łąka ani nie droga TYLKO DZIAŁKA BUDOWLANA - takie pieniądze się należą, ja juz dostałem swoje przy budowie innej drogi, ponadto część odszkodowania wyciągneli od gminy!!! tak, bo gmina najpierw zmienia MPZP i przenzacznie działki! tego w żadnym urzędzie nawet najbardziej zaprzyjaźnionym nikt wam nie powie

  POLECAM I APELUJĘ, JEŚLI NIE CHCECIE ZOSTAĆ WYDYMA...I ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ, WIDZIAŁEM JUZ SĄSIADÓW KTÓRZY PUKALI SIĘ W GŁOWĘ JAK MNIE WIDZIELI, ALE TO JA POTEM DOSTAŁEM 96,14 ZŁ ZA M2 A NIE 12 ZŁ!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo