Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

"Nie niszczcie oświaty!". Nauczyciele z powiatu protestowali w Warszawie

Opublikowany: 2016-11-21 15:45 Autor: Magda Dzienisz

Nauczyciele ze szkół powiatu kartuskiego uczestniczyli w sobotniej demonstracji przeciwko reformie edukacji. Do Warszawy pojechało około 50 osób ze szkół z Kartuz, Sierakowic, Chmielna, Żukowa, Sulęczyna, Somonina, Stężycy. - W jedności siła, liczymy, że nasze protesty przyniosą skutek - mówi Stanisław Miłosz, szef ZNP w pow. kartuskim.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Uzbrojeni w transparenty i banery, maszerujący wraz z ponad 30 tysiącami osób, wykrzykujący swój sprzeciw wobec reformy oświaty – nauczyciele z powiatu kartuskiego dołączyli się do głośnego protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Manifestacja, która odbyła się w sobotę w Warszawie przebiegała pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole”, hasła o podobnej treści widniały również na banerach trzymanych przez nauczycieli z Kaszub.

fot. źródło: Facebook/Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Do Warszawy pojechało ok. 50 osób – nauczyciele ze szkół w Sulęczynie, Kartuzach, Sierakowicach, Chmielnie, Żukowie, Somoninie i Stężycy.

- Z powiatu kartuskiego wyjechał pełen autokar, poprzez naszą obecność chcieliśmy zaznaczyć nasz sprzeciw wobec tej reformy oświaty i niepotrzebnej rewolucji, którą ona niesie – relacjonuje Stanisław Miłosz, szef oddziału ZNP w powiecie kartuskim. – W jedności siła, wciąż mamy nadzieję, że poprzez solidarność uda nam się przekonać rząd do zmiany zdania. Dobrym przykładem jest Czarny Marsz, daje on nam wiarę, że dzięki tylu wspólnym głosom, powstrzymamy nadchodzący chaos.

Grupa nauczycieli z Sierakowic. fot. źródło: Facebook/Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Swoją reprezentację w sobotnim marszu miało również Gimnazjum w Sierakowicach. Wyposażeni w transparent „Nie niszczcie oświaty” sierakowiccy nauczyciele stanęli w obronie swojej szkoły.

- Łączymy się z naszymi kolegami z całej Polski, którzy przeciwni są reformie edukacji. Chcemy bronić tego, co udało nam się przez tyle lat osiągnąć – mówi Krzysztof Andryskowski, dyrektor Gimnazjum w Sierakowicach. – Stworzyliśmy dobrą, solidną szkołę, która jest wspaniałym miejscem do rozwoju młodych umysłów. Nie chcemy pozwolić, by to wszystko zostało zaprzepaszczone.

fot. źródło: Facebook/Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Celem sobotniej manifestacji był protest przeciwko „chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany przez działania MEN”. Oprócz nauczycieli brali w niej udział samorządowcy, rodzice, uczniowie.

„Reprezentujemy różne środowiska związane z edukacją i wiemy, że polska szkoła potrzebuje zmian. Uważamy jednak, że problem nie leży w istniejącym ustroju szkolnym. Likwidacja gimnazjów, skrócenie o rok kształcenia ogólnego, reorganizacja sieci szkół spowoduje pogorszenie jakości kształcenia i warunków nauczania. Dlatego domagamy się wstrzymania tej nieprzemyślanej reformy i rozpoczęcia dyskusji nad strukturą szkolną” – domagali się od prezydenta RP w specjalnej petycji uczestnicy demonstracji.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [159]

 • 16 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  No dobra. Piszcie, że to wina Tuska a nauczyciele to forpoczta PO i Nowoczesnej ;)

 • 17 38 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ROZSĄDNI rodzice

  "Mamy demokrację."

  Niestety z tą demokracją to coraz gorzej. Wciąż trwa dożynanie TK a Sejm stał się pośmiewiskiem. Demokracja dla ciebie to zapewne standardy obecnej Turcji. Przestań myśleć w kategoriach partii (jakichkolwiek) a myśl samodzielnie.

 • 34 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # urlopowicze

  Mam nadzieje że obecni na manifestacji nauczyciele wypisali chociażby urlopy wypoczynkowe w tym dniu, a nie robili sobie wycieczki w godzinach pracy?

 • 37 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wi dze nia

  .Nazwiska .POproszę .Głównie z ze Stężycy i Kartuz. Młodych wykształconych z pasją pedagogów jest szeroki wybór . Starym wyżeraczom dziękujemy . Rynek pracy jest dla was szeroko otwarty.

 • 15 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @urlopowicze

  Tobie to sie przyda jakakolwiek edukacja.Jakbyś przeczytał cały artykuł a nie tylko tytuł to byś wiedział że to było w sobotę.

 • 13 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do wi dze nia

  Problem w tym, że np. w mojej szkole pojechało tylko dwóch "starych wyżeraczy" a reszta to byli młodzi nauczyciele i co do stażu i co do wieku. I co teraz?

 • 31 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Przed wprowadzeniem gimnazjów ZNP tez protestował :D

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  a czy był Pan Formela z Żukowa przewodniczący ZNP

 • 35 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wolny rynek....

  ..ostatnio brakuje rąk do pracy w piekarniach w budownictwie et cetera. szczególnie na nocne zmiany. Zapraszamy protestujących nauczycieli .

 • 40 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Ich głównym celem nie jest obrona gimnazjum, tylko swoich stanowisk i odsunięcie PiS od władzy. Widać, to po ich wpisach chociażby na stronie gimnazjum. Ktoś taki w gimnazjum właśnie uczy. Jednostronne myślenie. Widzą tylko PO. Ludzie pomyślcie, dzieci nie znikną tylko gimnazja! Dzieci będzie tyle samo czyli nie ściemniajcie że powodem protestów jest strach przed utratą miejsc pracy. Wiadomo jak funkcjonuje gimnazjum w Sierakowicach... Gimnazjum to najgorsze miejsce jakie odwiedziłem w trakcie mojej edukacji. Przemoc psychiczna, papierosy, epety i kto wie co jeszcze innego te gówniarze używają. Faworyzowanie lepszych/bogatszych. Tego doznałem w gimnazjum. Dziękuje bardzo.

 • 33 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak

  ZNP protestował przed wprowadzeniem gimnazjów jak i teraz gdy chcą je znieść. Wtedy protestował bo uważał że straci, teraz widząc że zyskał boi się utraty tego.

 • 36 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Delegację z Sierakowic wysłał dyrektor Gimnazjum - były radny powiatu kartuskiego z ramienia PO i wszystko jasne.

 • 28 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odKODować szkoły dla dobra naszych dziec

  Bo w koryto trzeba lać i jeszcze się pytać czy smakuje .a nie .NOWOCZESNYCH POmysłowych POtomków do konstruktywnej pracy zmuszać .Bo jak się całkiem zaKODują to nawet najlepszy ""elektryk "" nie POmoże.

 • 31 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Anna

  wiadomo, niestety w Sierakowicach PO wciąż ma ważne stanowiska, dyrektor chyba nigdy sie nie zmieni

 • 28 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rodzic

  W całym tym szumie ze strony POwiatowych nauczycieli na pewno nie chodzi o dobro NASZYCH DZIECI ale o kasę i stołki wiadomo .Jeżeli nauczyciele nie potrafią się przestawić z 1 gim. na 7 podstawową to coś jest nie tak . Naprawdę wówczas należy ustąpić miejsca bardziej rozgarniętym nauczycielom którzy poradzą sobie z tym wyzwaniem i dadzą naszym dzieciom większe szanse na dobry start w życie. Oczekuję masowej wymiany kadry nauczycielskiej , tak aby gdy przychodzimy na wywiadówki nie słyszeć od wychowawców jak nie dobra ta ''KLASA''.Wiem to z doświadczenia moje 4 dziecko jest obecnie w 6 klasie i bardzo cieszę się że nie będzie brał udziału w tym chorym tworze jakim są GIMNAZJA. Podręczniki to następny przekręt na którym zarobiły konkretne osoby. POmorska Rada .... w całości do dymisji .Państwu już dziękujemy.

 • 24 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @rodzic

  Dobrze, że liceum będzie 4. letnie. Dobrzy, młodzi nauczyciele z inwencją, którzy pracują w gimnazjum będą mogli podjąć pracę w szkołach średnich. A tak w ogóle, to jestem za likwidacją Karty i wprowadzeniem Kodeksu Pracy z 40. godzinnym tygodniem pracy.

 • 9 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Anna

  o dyrektorze z Sierakowic porozmawiaj z młodzieżą i wtedy wydawaj opinie

 • 29 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ehhh

  teraz dopiero sobie uświadamiam co ja miałem za nauczycieli w gimnazjum... z większością widoczną na 2 zdjęciu miałem lekcje, ba nawet 1 pani była moją wychowawczynią... dobrze że mam juz to za sobą, po upływie czasu widzę że to był najgorszy okres w moim życiu, czułem się źle, panuje tam straszna atmosfera, dlaczego o tym nie piszecie?

 • 23 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Ze Stężycy tez byli ? No prosze, ciekawe dlaczego w gminie nie ma związków zawodowych u nauczycieli co jest ewenementem chyba w cąłym kraju ? Dlaczego jak rządziło PO to wójcio kazał siedziec cicho a jak ktoś coś miał przeciw PO to był i jest skutecznie "uciszany" ? Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się w gminie Stężyca.

 • 14 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  do @Anna. A gdzie ja napisałam opinię o dyrektorze? Twój wpis to kolejny dowód na likwidację gimnazjów.

 • 36 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  O posadki walczą a nie dobro dzieci. Dość żałosne...

 • 29 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tato

  Czekam na protesty nauczycieli przeciwko długim weekendom i extra wolnymi dniami praktycznie co 3 tygodnie.

 • 21 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierka

  Nie. To won . Jest wiele nauczycieli która nie placza nie cwaniakuja a pracują! Wiec panie dyrektorze może czas na emeryturkę ????

 • 32 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie dyrektorze

  Tyle lat dyrektorem ???? Bo stanowisko wygodne co ? To gimnazjum to seria patologii !!!

 • 31 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A ci z Sierakowic krede też wysypali?

  To mam nadzieję że zostanie im to potrącone z pensji bo za swoje jej raczej nie wysypywali tak się traktuje nasze-podatników pieniądze! I oni wychowują młodzież! Co za ludzie!

 • 27 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Szkoda gadać. Kto niszczy oświatę? A jakie sukcesy ma ta oświata? Jakie osiągnięcia nauczycieli dla uczniów, nie dla siebie? Który z nauczycieli za czasów Tuska walczył o miejsce na sali gimnastycznej dla moich dzieci, które większość WF-ów spędziły na korytarzach? Walczcie o wyposażenie laboratoriów, pianino w szkole, komputery, a nie o swoje krzesła! Wyposażenie klas gorsze jak na Białorusi. Kiedy dzieciaki już coś osiągną, nie ma kto z nimi jechać na kolejne zawody, bo... Bo co? Koszykarki muszą za swoje i sponsorów jeździć by reprezentować szkołę na Mistrzostwach Polski, bo... Bo co? Szkoda gadać.
  Piszę o tych co dziś "walcżą", nie o prawdziwych nauczycielach, przyjaciołach ucznia, bo takich nie brakuje.

 • 25 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kibic 2

  Niech się wezmą za robotę a nie mówią że dzieci są głupie i nic nie rozumieją !!! gimnazja = Patologia. Ok. 200 dni wolnych w roku !!! Dyrektor dożywotnia posada parodia .

 • 13 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ****

  Nie wrzucajcie wszystkich nauczycieli do jednego worka. Myślę, że jednak większość popiera reformę, zauważcie że z powiatu kartuskiego pojechało TYLKO 50 nauczycieli - to bardzo niewiele.

 • 8 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chrystus Królem Polski

  Widać, że poddani po dopiero co zakończonej intronizacji i przekształceniu Polski w monarchię, aż kipią miłością bliźniego. Wpisy powyżej pokazują to bezbrzeżnie. Z ekranu wylewają sie hektolitry pomyj na ludzi, ktorzy uczyli albo wpisujących, albo ich dzieci. Nadzieja w tym, że ludzie PORZĄDNI nie tracą czasu na polemikę na takim intronizacyjnym poziomie. Swoją drogą, ta ślepa nienawiść do zawodu nauczyciela daje ciekawy przekrój socjo-psychologiczny wpisujących. Bo z nimi nie ma sensu biadolić o likwidacji gimnazjów, tylko o braku powszechnie obowiązkowej kontroli zdrowia psychicznego przed publikowaniem tak nienawistnych komentarzy.
  .
  ps : obrzygani powyżej nauczyciele znajdą zapewne stosowną drogę, aby autorzy wpisów zostali pokazani Czytelnikom z imienia, nazwiska i adresu.

 • 28 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trzy niezmienne

  Podatki
  śmierć
  ... Broniarz w ZNP

 • 21 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMM

  Moja opinia jest taka że: gimnazjum to wylęgarnia zła, tam młodzież w trudnym okresie dojrzewania i buntu, jest pozostawiona sama sobie, tam chłonie złe zachowanie od rówieśników, na które jest bardzo podatna. Po opuszczeniu podstawówki czują się tacy "dorośli" mimo że to jeszcze dzieci.
  Jeden przed drugim prześciga się coraz głupszymi pomysłami chcąc zaimponować rówieśnikom.
  To tam zaczynają przygodę z papierosami, piwem .... Gimnazja nie powinny były nigdy powstać.

 • 14 34 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BRAWO NAUCZYCIELE!

  Chyba po raz pierwszy będę was chwalił. Jak to dobrze, że jest tak duża grupa nauczycieli, którzy potrafią analizować, myśleć i upomnieć się o młodzież. To naprawdę budujące. Dzięki Wam jest szansa, że całe pokolenia młodzieży nie zostaną spisane na straty z powodu głupich decyzji kretynów, którzy dorwali się do władzy. Dobrze, że nie chodzicie na postronku władzy i nie klaszczecie w łapki jak koniunkturalni klakierzy. Jestem z was dumny!

 • 16 27 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dołączam się do braw

  Brawo nasi szkólni! Wiedzcie, że wielu mieszkańcow i rodziców popiera wasze starania i również jest przeciwko tej totalnie nieprzemyslanej reformie. A co do komentarzy - patrząc po stylu pisania i nagłej ilości lajków - z pewnością piszą je wciąż te same osoby. To na pewno wynajęci klakierzy pis-uarów, opłacani za sianie fermentu na forach. My, rodzice stąd, z Sierakowic, jesteśmy z Wami!

 • 22 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Chrystus Królem Polski

  Aleś ty niekumaty. Przeczytałam wszystkie wpisy i nie znalazłam ani jednego nazwiska nauczyciela, który został przez internautów, jak piszesz "obrzygany". My mówimy tak: nie strasz, nie strasz bo się zesr....

 • 21 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do roboty !!!!!

  Koniec z kawą i bzdurnymi zebraniami, obradami spotkaniami w gronie niePOjętych .Nowoczesnych POlitycznych .Nauczycieli . Nas na to nie stać . Mamy do nadrobienia 8 straconych i przeżartych lat . Kamienice za świstki - KRADZIEŻ.AMBER GOLD -kradzież OLT -kradzież .POdręczniki -kradzież. DO ROBOTY I UCZYĆ JAK SIĘ NALEŻY BO ZA TO MY WAM PŁACIMY . Od teraz my rodzice będziemy sprawdzać na jakim poziomie nauczyciele realizują programy , a jak się nie POdoba droga wolna . Mamy demokrację.

 • 17 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ciszej tam

  Zgadza się, pół powiatu już o tym mówi, ludzie chcą czytać obiektywne artykuły. Większość czytelników nie jest w kapuście urodzona i mają już dosyć takiego traktowania czytających! I ten komentarz zostanie również jak większość niewygodnych usunięta, ot taka portalowa wolność słowa.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Suleczyno

  A kto z Suleczyna?

 • 8 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trole

  Zobaczcie ile pisowskich troli od razu się uaktywnia.Może Jarek daje im poczochrać kota że tak się go trzymają.

 • 21 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kodziarze

  .Nauczycielom wolno marnować kredę . Nagana z wpisem do akt za bezczeszczenie symboli narodowych. WSTYD mi za was . Nie uczcie moich dzieci .

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Chrystus Królem Polski

  A twój wpis? Nikt nie zwróci uwagi na bezpańskiego psa sikającego na krzyż. Ale ty? Na pewno nie jesteś bezpański. Jakiemu panu służysz? Nie widziałem tych nauczycieli w Warszawie, kiedy likwidowano szkoły podstawowe na wsiach. Ale Sierakowice to już nie wieś! Na pewno?!

 • 21 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TO JUZ JEST KONIEC..............

  Wybory były rok temu i PIS naprawdę rządzi .Po PO nikt nie będzie płakał -na to nas społeczeństwa nie stać . PO się"" obżarło""" ,ale wołają o repetę. To już jest koniec.....

 • 9 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisuary nie kompromitujcie się

  Pół powiatu chyba gada o was trole, obojętnie jaki się artykuł nie pojawi komentujący jakieś zmiany ktore wprowadza PiS, od razu wprowadzacie zmasowany atak. Już każde wie, że partia wam płaci za wpisy o wciąż tym samym tonie. Widać to jak na dłoni, ludzie nie są glupi. Nie kompromitujcie się!

 • 21 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # non i już

  wszędzie i na każdy temat, PO zieje jadem
  nie może się pogodzić z tym, jak wyszło.

 • 19 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do POkraki

  Przestań chrzanić. Nie zauważyłeś, że PiS w wyborach wygrało? A to może znaczyć, że wpisów pozytywnych na temat tej partii może być więcej. Obudź się. Twoje pseudoprzemyślenia świadczą o manii prześladowczej.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i co, Pani Magdo, zadowolona Pani ?

  czasy się zmieniły !

 • 7 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do PISuara

  Sam przestań chrzanić, od lat czytam ten portal, śledzę wpisy, komentuję. Widzę co się dzieje, widzi to coraz wiecej osób, mooja rodzina, znajomi. To co sie wyprawia pod artykułami z jakąkolwiek wzmianką o protestach przeciw PIS-owi, przechodzi ludzkie pojęcie - zmasowane atakowanie lajkami na plus i minus, wciąż te same wpisy, o tym samym stylu, jezyku, z tymi samymi twierdzeniami atakujacymi zwłaszcza PO, Nowoczesną i KOD, a teraz również nauczycieli. Powtarzam- ludzie nie są debilami, potrafią czytać i sami wysnuwać wnioski. Jesteście śmieszni klakierzy, śmieszni i żałośni.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do POkraki

  No widzisz, a ty jesteś po prostu głupi!

 • 5 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trole

  "Dziś w polskiej polityce w sieci niepodzielnie króluje Prawo i Sprawiedliwość. To właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego zdołała zawładnąć internetowym przekazem politycznym. To także PiS i jego zwolennicy dominują dziś w większości sieciowych politycznych wymian ognia. Naiwny jednak, kto sądzi, że dzieje się tak wyłącznie za sprawą internetowych entuzjastów Prawa i Sprawiedliwości. Zarządzanie emocjami, kierowanie przekazem w sieci to dziś praca całych zespołów specjalistów." To tylko urywek jednego z wieeeeeeeeeelu artykułów na ten temat. Jestem pewien, że redakcja expressu doskonale zdaje sobie z tego sprawe, na pewno widzą wasze IP. Mogę się założyć, że wciąż pojawiają się te same numery. Stawiam skrzynkę browara, że większość wpisów pochodzi z 3-4 komputerów lub komórek.

 • 15 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Trole

  Fragment, który przytoczyłeś jest OPINIĄ i w zasadzie nie wiadomo czyją i gdzie publikowaną. Mnie natomiast interesują FAKTY a nie OPINIE, a FAKTY są takie, że PiS wybory wygrał i że poparcie dla nich ciągle rośnie .
  Czytam te wpisy o rzekomych trollach, którym PiS podobno płaci za pozytywne komentarze i laiki i odnoszę wrażenie , że tego typu komentarze to przejaw skrajnej desperacji i bezsilności. Tak trudno przeciwnikom obecnych zmian się z nimi pogodzić , że nie mogą uwierzyć , że ludzie tych zmian chcą i cieszą się ,że rządy PO są już historią?

 • 5 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fides et racio

  Dla mnie najgorszym okresem w cyklu nauki była właśnie podstawówka - gimnazjum i liceum wspominam najlepiej, były to czasy które warto wspomnieć. Niestety wspomnień z SP nie mam najlepszych i w dużej mierze właśnie przez pracujących tam nauczycieli, którzy uczą tam do dziś.
  Co do reformy, skoro chcemy wrócić do 8 klasowej podstawówki - proszę bardzo tylko nie przygotowujmy reformy na kolanie, zróbmy chociaż raz coś porządnie, brak programów nauczania, podręczników to jest problem nr 1 - tym nikt z Was, popierających partie władzy nie mówi. Dwa, jak Państwo wyobrażacie sobie wyposażenie sal tematycznych - od biologii, chemii, fizyki?
  Żadna z kartuskich podstawówek nie ma zaplecza do prowadzenia takich lekcji. Jest mnóstwo kwestii nie rozwiązanych, a ustawę chcę się przepchnąć "na hura". Wystarczyło by włączyć myślenie a wyłączyć swoje własne EGO.
  Poza tym sądzę, że należy zlikwidować KN i wprowadzić elektroniczny pomiar czasu pracy nauczyciela - 40 godzin tygodniowo - Ci co pracują tak jak powinni niczego nie mieliby do ukrycia.

 • 10 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  nikt mi nie płaci za moje poglądy, pozdro do podłogi (tak niski poziom prezentujesz)

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # te fides

  A w domu jak zmierzysz pracę nauczyciela? Następny niby mądry... gimnazjum jednak zrobiło swoje.

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zazdość...

  i jeszcze raz zazdrość przez Was przemawia.

 • 16 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel

  Chcę pracować od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku. Wszystkie rady, wycieczki, konkursy, zebrania,rozmowy tel. z rodzicami, wywiadówki, analizy,szkolenia, poprawy prac, stosy sprawdzianów, przygotowanie materiałów do zajęć i inne "cuda wianki" chcę nareszcie mieć możliwość wypracować w miejscu zatrudnienia. Poproszę też o służbowe artykuły biurowe. Chcę dożyć dnia kiedy zamknę drzwi do placówki szkolnej o 16.00 i żaden stos papierów nie będzie zalegał na moim domowym biurku. Marzę o niedzieli pozbawionej wykonywania obowiązków zawodowych. Nie chcę ferii (i tak spędzam je w szkole) i wakacji w ustalonym odgórnie terminie. Oddam to wszystko za możliwość wypracowania etatu w unormowanych godzinach.

 • 6 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gimnazjum

  a gimnazjum z Kartuz nie strajkuje ? pogodzili się z reformą ?

 • 11 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Stracą TYLKO DYREKTORZY... to czemu strajkują nauczyciele ?

  przestańcie z siebie robić pośmiewisko, wstyd mi za was. Co ja powiem dziecku.. że kto go uczy ?

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nauczyciel

  popieram zdecydowanie

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bo i po co

  Skoro miałbyś siedzieć po 8 godzin w szkole, to nie 8 godzin z uczniami, tylko 5-6 godzin. Resztę pracy takie jak układanie sprawdzianów i ich sprawdzanie, Przygotowywanie się do zajęć, pisanie świadectw i arkuszy, rozmowy z rodzicami (którzy oczywiście zaczęli by jęczeć, bo jak to tak o 16 wywiadówka) wykonywałbyś w szkole a nie w domu. Nauczyciele mają trudne zadanie, bo powinni być nimi 24h/dobę - ale taki zawód wybrali i wiedzieli co ich czeka. Społeczeństwo co widać po niektórych tu komentarzach jest coraz bardziej roszczeniowe tak samo jak niektórzy nauczyciele, niemniej wszystkim należy się szacunek, bez głupiego obrażania typu"gimnazjum jednak zrobiło swoje" - słaby ten argument.

 • 11 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Broniarz

  Lenin wiecznie żywy!
  Precz z komuną w szkołach! Lustracja i weryfikacja oświaty, potrzebna od zaraz!

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kierowca

  A ja jestem kierowcą. Pracuję 13-15 godzin dziennie. Wracam do domu na weekend co drugi tydzień.zarabiam 4tyś. Też nie mam lekko ale żyć się da

 • 7 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Nauczyciel

  Popieram i dodaję: godzinna przerwa na lunch dla uczniów i nauczycieli ( nie wliczana w czas pracy) co wydłuży czas pobytu w szkole do ok.17.00, zapewnienie w szkole miejsca na relaks i osobne pomieszczenia na dyskretne rozmowy z rodzicami na temat uczniów. Ograniczyć ilość długich weekendòw i urywanie się nauczycieli do "innych" zajęć, czyli zoptymalizować czas efektywnej nauki w szkole. Zabronić tzw. "skróconych lekcji", które nie są prawdziwymi lekcjami. Zapewnić i zobligować nauczycieli do permanentnego dokształcania sìę i poprawy warsztatu dydaktycznego. Ograniczyć nieobecności nauczycieli, w razie planowanych absencji, nauczyciel powinien sam zadbać o właściwe zastępstwo. Zdyscyplinowani i sumienni nauczyciele zawsze byli wzorem dla swoich uczniów, niezależnie od podmuchów historii. Dla ścisłości, z merytorycznego punktu widzenia uważam, że istniejące gimnazja powinny być wygaszone, ale tempo "reformy" jest zbyt szybkie. Powinno się dać więcej czasu na konsultacje zwłaszcza z rodzicami aktualnych i przyszłych uczniów. Polityczne utarczki w szkole nie powinny mieć miejsca. Więcej uwagi należy zwròcić na rozwój szkolnictwa zawodowego, bo brakuje wyszkolonych dobrych fachowców w wielu dziedzinach.

 • 3 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciele nie dajcie się

  Żyjemy w czasach gdy wraca jakaś nowa odmiana komuny - jest jedna partia z sekretarzem i naczelnikiem w jednej osobie, próbują wprwadzać do tv jakieś teleranki, sondy, a do szkół ma wrócić system ośmioklasowy. Oby jeszcze nie wprowadzili żywności na kartki. Jedyna szansa w mądrych nauczycielach - jesteście inteligencją, musicie tłumaczyć prostym ludziom jakie głupoty próbuje robić rząd. Ludzie są zaślepieni 500 plus i łykną każdą bzdurę, którą usłyszą w rządowej tv. Jedyna nadzieja w was. Rozumiecie trochę więcej niż przeciętny wyborca pisu - edukujcie ludzi, żebyśmy się wszyscy nie obudzili w jakimś bantustanie.

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do Nauczyciel

  No to zostało już tylko zakucie w kajdany i obowiązkowe podpisanie aktu oddania się w niewolę:)) Czy ty człowieku poważny jesteś?

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do nauczyciel

  Jeżeli wszyscy urzędnicy, sprzedawcy, mechanicy, lekarze, tynkarze, kasjerzy, krawcowe, architekci, geodeci, ogrodnicy, księża, astronauci, policjanci... mają przerwę na "Lunch" liczoną osobno - to oczywiście nauczyciele powinni pracować do 17. Ja jadam jednak popołudniowe obiady po powrocie wszystkich domowników. "Lunch" zostawiam Anglikom ;) Na owoc czy jogurt godzinna przerwa jest mi zdecydowanie niepotrzebna.
  Skrócone lekcje są dla uczniów, kiedy np. nauczyciele siedzą w komisjach egzaminacyjnych. Trudno się rozdwoić ale w pracy nauczyciela faktycznie czasami trzeba.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Państwa

  Dobre - nauczyciel sam powinien zadbać o swoje zastępstwo a dlaczego osoby wykonujące inne zawody już nie?

 • 5 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do Nauczyciel

  Taki rozgarnięty jesteś , to pewnie powiesz kto w czasie godzinnej przerwy na lunch dla uczniów i nauczycieli ( dzięki łaskawco , że nauczycielom też te godzinkę przyznałeś) będzie tych uczniów pilnował? Po drugie skrócisz nam weekendy i zobligujesz do permanentnego dokształcania , a jednocześnie ograniczysz nieobecności nauczycieli. To kiedy i gdzie my się mamy dokształcać? Człowieku w teorii to ty jesteś mocny ale w praktyce to ta twoja teoria nie jest nic warta.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tu nie o dzieci chodzi.

  oj nie.tylko o stołki dyrektorów,sekretarek etc,etc.pracuy jest multu,u nas poszukują do sklepu pań,na słupie obok panów do budowlanki.zapraszam chetnych

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ tu nie o dzieci...

  Szanowny panie/pani, żeby pracować w sklepie lub na budowie trzeba mieć do tego odpowiednie kwalifikacje, a przynajmniej powinno się je mieć bo inaczej ma się do czynienia z partaczami a nie z fachowcami - to po pierwsze. Po drugie - bez przesady , nauczyciel nawet jak straci pracę dostanie półroczną odprawę ( niektórzy przez rok tyle nie zarabiają) + zasiłek dla bezrobotnych i inne zapomogi - da się żyć. Cokolwiek byś nie myślał to są inteligentni ludzie, dadzą sobie radę i skorzystają z wszelkich form pomocy społecznej jaka tylko będzie dostępna bo sobie przepisy ze zrozumieniem poczytają. Więc twoja teza, że " nie o dzieci chodzi" upada całkowicie, bo szkólny mądry jest i se:) poradzi .
  Szanowni nauczyciele nie bierzcie do siebie tego całego "hejtu" , który się na was wylewa , co się dziwić jak komuś w szkole źle szło to nauczycieli nie lubi. Ja się dobrze uczyłam , więc pozdrawiam:)

 • 1 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS likwiduje małe szkółki wiejskie

  Wszystkie szkółki wiejskie podstawowe - około 50 uczniów - zostaną zlikwidowane. Samorządy nie będzie stać na dostosowanie tych szkółek. Nie dobuduja kolejnych Sal lekcyjnych, nie wyposaża ich. Pracownie informatyczne z krzeselkami dla 7 i 14latkow? Nikt nie postawi przy tych szkołach hal sportowych. Nikt nie przyjdzie do pracy do takiej szkoły na 2 godziny - J. Niemiecki czy inny drugi język. Kto wyposazy pracownie np fizyczna, geograficzna... W tej samej pracowni 5 klasie co i 8klasisci? Sanepid na to się nie zgodzi. Nie postawią tam stolowek. Nie zatrudnia doradcy zawodowego dla 5 uczniów. Lepiej przywieźć do postawionych budynków gimnazjum. Tam wszystko jest. Suweren wybrał PiS. Suweren zlikwiduje sobie szkółki na małych wsiach. Szkółki podstawowe.

 • 19 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zapomniał wół

  jak cielęciem był.

  3/4 piszących te bzdury świeciła japą, jak przychodziły wakacje. W starym systemie 8-klasowym też były wakacje i długie łikendy.

  Ja zapamiętałam ze starego systemu, którego byłam uczennicą, co innego. Rodzic niesfornego ucznia bał się przyjść do szkoły = bał się uczeń podskoczyć = wyszliśmy wszyscy na ludzi. Ja też. Dzisiaj mam wyższe wykształcenie, pracuję z powodzeniem i zadowoleniem w Oświacie.

  Obecnie, młoda rozpindrzona nowobogacka paniusia, skończywszy wykształcenie na "zawodówce", jednakowoż znalazłszy męża ogarniętego zawodowo/finansowo przychodzi i poucza człowieka z wyższym wykształceniem uniwersyteckim poświadczonym dyplomami państwowymi, doskonaleniem zawodowym, podyplomowymi studiami na innym kierunku, kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, tysiącami godzin wypracowanych lekcji, ŻE ONA WIE LEPIEJ, CO JEJ DZIECKO POWINNO W SZKOLE ROBIĆ, A CO NIE.

  Chirurga, Prawnika, Księdza (etc.) też będzie pouczać, bo skoro osiągnęła "sukces" życiowy (Audi Q7, piękna chata, drogie ciuchy czy wakacje) - ma prawo.

  Dalej, idąc tym tropem myślenia pojawia się "gimnazjalista", czyli młody człowiek, który miast otwartości i ciekawości ma wbudowane poczucie buntu, olewania wszystkiego co się "mamusi" czy "tatusiowi" nie podoba, który potrafi o trzydzieści lat starszemu, wykształconemu pedagogowi powiedzieć w twarz, przy całej klasie "spier**laj". Na odstresowanie pójdzie do toalety i zapali elektronicznego papierosa. W wolnym czasie pójdzie do "Parku Papieskiego" wypić nielegalnie kupione piwo, wykrzykując wszystkie znane populacji przekleństwa. Oczywiście nauczyła go tego wszystkiego szkoła, zły nauczyciel/ka, gimnazjum. Tam prezentuje się takie wzorce zachowań na lekcjach biologii, chemii, informatyki, matematyki, języka polskiego, historii, WOSu, WFu i innych.

  Rodzic obecnie jest w 100% zwolniony z wychowania. Oddaje dziecko do szkoły (podstawowej/gimnazjum/ponadpodstawowej) i nagle w którymś momencie dziwi się... Boże! Co szkoła zrobiła z moim dzieckiem.

  Większość PISzących nie ma na tyle odwagi cywilnej by powiedzieć to, co wypisują tutaj - oczywiście anonimowo - nauczycielowi prosto w oczy. Dowód? Proszę bardzo: frekwencja na wywiadówkach nie przekracza średnio 43% (dane: OBOP, wrzesień 2016).

  Tak zazdrościcie nauczycielom ich pracy i płacy? Żaden problem. Stańcie w szranki, zwłaszcza w perspektywie nadchodzących zmian kadrowych. Pojawi się wiele nowych możliwości. Przedstawcie dokumenty poświadczające zdobyte kwalifikacje oraz doświadczenie na podobnym stanowisku.

  Śmiało, do organów prowadzących z tymi opasłymi teczkami dokumentów.

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pol

  żal mi was nauczyciele z PO, KOD i Nowowiejskiej -pomyście - ile zła wyrzadzają gimnazja - co za brednie mówicie - dobro dzieci ? -nie okłamujcie siebie i nas Protest był przeciwko PiS, ale w wyborach demokratycznych został wybrany-TO KURCZE nareszcie USZANUJCIE WSZYSCY PRZECIWNICY !

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # może i dobrze że zlikwidują

  bo po przeczytaniu wpisów gimbazy na forum stwierdziłem że przez następnych kilka lat nic dobrego nas nie spotka

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Mam nadzieje że pojechali za swoje...

 • 3 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zlikwidować gimnazja i

  zastąpić rydzykowymi uczelniami

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisiorek

  mam nadzieję, że przeciwnicy obecnej reformy sami zwolnią się ze szkół skoro nie chcą uczyć dzieci w ośmioletniej podstawówce

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiSiory

  same dają świadectwo swojej głupocie :D I to jest jedyna optymistyczna konkluzja. (tłumaczenie dla PiSiorów: "wniosek", "podsumowanie", "taka ogólna myśl jakaś). Pojęli? Jak nie, to pytać prezesa z kotem.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OOOOO

  Wreszcie Express Kaszubski znalazł coś, co podwyższy wyświetlanie reklam. Dawno "afery" nie było. Co za wiocha, ja pierdzielę.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Plejady powiatu

  Na pyta PL jest świetny reportaż z tej plejadnej manify.
  Punk not death in Shreckian schooool gimnision!
  Oj oj
  Legendarny skład Sleyera

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do@do Nauczyciel

  No cóż, jakość szkoły zależy przede wszystkim od zaangażowania nauczycieli; ciekawych świata i nowości, starających się być wzorem i doradcą dla swoich podopiecznych. Radzę sięgnąć do wzorców np. fińskich. Szkoła, to bardzo specyficzny "zakład pracy", to nie fabryka ani biuro.

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kilka słów sprostowania

  Nauczyciele pojechali za swoje ho za związkowe pieniądze na co dają składki.
  Kreda też zakupiona za związkowe.
  Sztandar czerwono biało różowy leżał na końcu kredy.

  Kto zabroni nauczycielom spacerować po Warszawie?

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Totalny gimnazjalny BAJZEL

  Wprowadzanie gimnazjów nie miało sensu (głupi pomysł) . Trwało to wprowadzanie DWA LATA.
  Likwidowanie gimnazjów ma sens (dobry pomysł). Trwać to powinno też minimum DWA LATA.
  Jeśli się to robi w tempie "na złamanie karku" - to jest to tragicznie głupie, dlatego bajzel robi się coraz większy, bo rozlewa się na roczniki przed oraz pogimnazjalne oraz infrastrukturę (budynki szkolne) oraz kasowanie tysięcy miejsc pracy w każdej gminie. Mądrzy rządzący inaczej by to robili (MĄDRA zmiana jest lepsza od SZYBKIEJ zmiany ... "co nagle to po diable")

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Po co te kłótnie? Sprawa już przesądzona, gimnazja będą zlikwidowane i koniec tematu!

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @KMR

  I wielka szkoda. Najgorszy wiek, byliśmy razem i było dobrze. Nie narzekam, jedne z pierwszych roczników. Przynajmniej nikt nie starał się uczyć palić fajek i przeklinać, jak to proponowali mi 14- latkowie, a ja 9.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wolne

  ja tez chcę pracować tyle godzin w tygodniu jak nauczyciele i mieć tyle wolnego.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmmm

  To co czytamy powyzej jasno mówi, że ludzie nie chca gimnazjów i nigdy nie chcieli!!! Zostajemy zmuszani do zmian a nie sa one dobre. Dzieci w gimnazjum sa zagubione zwłaszcze z mniejszych wsi, katastrofa..... tu nie ma o co walczyć.... trzeba się pogodzić. Opinie ludzi którzy mają z tym styczność są jednoznaczne. A zmiany są i zawsze będą, my tez chodzimy do pracy, musimy sie uczyć, szkolić i zmieniać, to narmalne.....

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @wolne

  To w czym problem? Zostań nauczycielem a zobaczysz ile będziesz miał wolnego po pracy a jeżdżenie w weekendy na szkolenia i studia podyplomowe za własną kasę to sama przyjemność. To do dzieła polska edukacja czeka na ciebie:)

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Reformator

  Granice Polski = granice absurdu w jakim żyjemy. W 99r. wprowadza się gimnazja, politycy argumentują, iż przyniesie to wymierne korzyści w postaci poprawy jakości edukacji. Teraz okazuje się, że jednak stary system był lepszy od obecnego. Koszty reformy zapewne niemałe okazują się, iż były to pieniądze wyrzucone w błoto. Dlaczego nie rozliczamy w tej sytuacji osób odpowiedzialnych za jej wprowadzenie np. pan Buzek. Jednocześnie pani Szydło powinna zdawać sobie sprawę, iż jeśli za 10 - 15 lat okaże się, że jednak gimnazja nie były takie złe i znowu będziemy je wprowadzać, to także powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Nie wydaje mi się, że żyje w kraju tak bogatym, którego stać na tak poważne zmiany co pare lat. Problemem jest to w Polsce, że będąc politykiem nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za swoje czyny, rozporządzasz środkami publicznymi, które są po to aby je wydać, nieważne jak ale wydać. Żyjemy w czasach "pseudo renesansu" wciąż powtarzając jak mantrę, iż "to co było kiedyś było lepsze", "za komuny było lepiej" odkrywamy na nowo co już kiedyś funkcjonowało i nie chodzi tu tylko o edukację także w sferze ochrony zdrowia wracamy do finansowania budżetowego dokładnie tak jak to miało miejsce kiedyś. Nie zrozumcie mnie źle ale każda zmiana powinna być kontynuacją tego co już istnieje. Reforma nie polega na zaoraniu i powrotu do tego co już było kiedyś, to jest zupełne przeciwieństwo reformy. Jeśli nasi politycy (bez względu na ta kto aktualnie rządzi) nie potrafią być odpowiedzialni za swoje czyny a wszystko na to wskazuje proponuje aby czerpać z doświadczenia krajów bardziej rozwiniętych.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  Dlaczego najbardziej krzyczą Ci, co do gimnazjum nie chodzili? Wspominam bardzo dobrze te czasy, mimo wyjątków. Być nauczycielem to nie tak proste jakby się wydawało i nie bronię ich, a doceniam trud jaki włożyli w tłumaczenie i pokazywanie. Kolejną sprawą jest to, że do technikum to już mało kto pójdzie.

 • 4 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Chrystus

  Całkowicie popieram Ciebie, ale zobacz kto " wylewa te pomyje " Grupa "troli "która się wypowiada obrzydliwie na każdy temat byle na NIE . Nie merytorycznie Nie Nie . Wulgarnie , dosadnie , . Nie jesteś z PIS to jesteś wrogiem ustroju. Wielu z nich z kijem z wymalowanym znakiem Polski Walczącej lub transparentem Chrystusa Króla walczy z nauczycielami nie należącymi do PiS ,

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rydzyk

  Radzę nauczycielom napłodzić dzieciaków i da się wyżyć z 500+ nic nie robiąc, to jest dobra zmiana.Poco uczyć i się uczyć jak kasę dają za płodzenie-zamiast protestować w zimnym idźcie do ciepłego łóżka ,3minuty roboty i przez 18lat co miesiąc 5 słów.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hania

  Dobrze że nie perzeciwstawia się tej ustawie gimnazjum w Przodkowie, jest jako pierwsze wg wielu na odstrzał. Nauczyciele tam pracująy t0 same gwiazdy z głowami w chmurach, wiedzy w nich mało, brak szacunku do ucznia bo ....on to Bóg, uczeń szmata. A pani wice dyrektor...... brak słów, wystarczy się jej przyjrzeć i całe grono gimnazjalne zmienia się w nią.
  Podstawówka jest ok, pogadgimnazjalna również , ale gimnazjum i jego nauczyciele ..... brak słów.

 • 16 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Nauczyciel

  Czyli trzeba zmienić Kartę Nauczyciela. Są już szkoły, które funkcjonują, jak normalne zakłady pracy i tak jest lepiej!!! Precz z KN!

 • 9 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@nauczyciel

  a ty pewnie jesteś dyrektorem w takiej szkole, sam zarabiasz 6 tys na łapke i masz murzynów do roboty za 1,5 tys ....oj marzysz o powrocie PO czy nowoczesnej do władzy, marzysz ;)

 • 13 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisiorek

  mam nadzieję, że nikt z wrogów PiS nie złożył wniosku o 500+ ?
  przecież to hańba brać kasę od pisiorków ;)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rydzyk

  3 minuty? Chodzi Ci o masturbację?

 • 4 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Kochanowski

  Jak bardzo tym PIsorom dobro w sercu drzemie co widac po wpisach.Co do Dyrektorow znam wielu sa bardzo dobrymi ludzmi nie zazdroszcze im pensji wakacji etc.Panie i Panowie Dyrektorzy Nauczyciele i Nauczycielki spokojnie to tylko jeszcze trzy lata 500 plus przeminie a te wypowiedzi schowamy do lamusa glowa do gory .

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jan kocha.....

  wszystko kiedyś mija, nawet partia oszustów też minęła, ba - nawet komuna minęła ;)

 • 0 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Ludzi możecie okłamzywać statystyki nie które wskazują na wysoki poziom wiedzy uczniów od kiedy wprowadzono gimnazjum.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # n-l/////

  Dlaczego zawsze jakaś mniejszość ma stanowić dla znacznej większości-dobrze ,że nauczyciele z Kaszub ,a nie nauczyciele Kaszubi.Kto chce to widzi skutki wychowawcze i edukacyjngimnazjów.Zastanówcie się partia oszustów się kończy

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@nauczyciel

  Strach oblatuje na samą myśl 8 godzin pracy, co? Nie poradziłbyś sobie. A np. W Angli tak pracują i w Polsce już też. Oczywiście są odpowiednie warunki. Zamiast w domu poprawiają prace klasowe w miejscu pracy i jesteś do dyspozycji szkoły 8 godzin. Nie chodzi tu o 8 lekcji.

 • 1 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Ktoś napisał, że gimnazjum to wylęgarnia zła. Napiszę krótko. Większość wpisów pod tym artykułem to wylęgarnia głupoty, bezmyślności i idiotyzmu.
  Zamiast zrzucać swoje wszystkie niepowodzenia rodzinne na nauczycieli zainteresujcie się swoimi dziećmi. Szkoła za Was dzieci nie wychowa.

 • 2 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Co to się stało, że Prezes postanowił skasować gimnazja? Przecież swego czasu sam głosował w sejmie za tym, aby powstały :)
  Tak w ogóle to dobrze się czujecie z tym, że jakiś szeregowy poseł decyduje prawie o wszystkim co się dzieje w polityce polskiej? Przecież prezydent i premier to tylko marionetki. Wstyd.

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ......

  Bądźcie świadomi tego, że zaledwie kilka procent uczniów jest "tych złych", a reszta to normalne osoby, a wy tylko myślicie o tym, ze za waszych czasów było lepiej. Żałosne. Nauczyciele bardzo dobrze zrobili stawiając się, pokazując w ten sposób walkę i darzenia do celu, a jeśli odejdą to tego zabraknie waszym lrozpieszczonym dzieciom. :) precz likwidacji!

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #ccc

  prezes likwiduje bo tak chce społeczeństwo - i słusznie reformuja oświate ;)

  a ty nie jestes marionetką w rękach PO ?

 • 3 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @#ccc

  "a ty nie jestes marionetką w rękach PO ?:

  Twoje podejście jest naiwne do granic możliwości. Błędnie i idiotycznie zakładasz, że każdy kto krytykuje niektóre pomysły PISu musi być zwolennikiem PO. No mądre to nie jest.

 • 3 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @#ccc

  "prezes likwiduje bo tak chce społeczeństwo"

  Znaczy się gdyby społeczeństwo (większość) chciała likwidacji internetu to rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko temu? Adolf Hitler doszedł to władzy bo tak chciało społeczeństwo (większość).

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # M..

  Macie problem do nauczycieli, ponieważ chcą obronić swoje stanowisko? Oni bynajmniej są wyuczeni, a nie jak większość bezmozgow tutaj wypisujacych bzdury o nauczycielach. Jeśli chcecie zrobić z nich głupków to zastanówcie się na kogo wyrosną wasze dzieci, bo dobrego przykladu z domu nie wyniosą.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Do Warszawy pojechali tacy nauczyciele, którzy ne mogą zrozumiec, źe to juź koniec, z braku wykształcenia muszą swoje miejsca pracy oddać wykształconym pedagogom.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do obserwator

  Masz racje. Większość po szkole koszalińskiej - parodia !!!W szkole podstawowej nie umieli się podpisać a teraz p.profesor .Żenada!!!

 • 3 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chrystus Królem Polski

  Czytam te wpisy i widze, ze PiSowi udalo sie, procz 500+ jeszcze jedno : rozwalic ale to po same korzenie - wszelakie autorytety. Dzisiaj nawet papiez Franciszek na oficjalnych katolickich stronach bywa wyzywany od "lewakow" i "masonow". PiSowi i jego poplecznikom czas zatrzymal sie na swietym Janie Pawle II co nie zmienia faktu, iz Karol Wojtyla nie zyje i nie sprawuje juz urzedu papieza. PiS nie klamie w jednym : otwarcie chce powrotu do PRL. Wbrew calemu cywilizowanemu swiatu likwiduje gimnazja i wraca do Gomulki i Gierka. Zreszta, jak ma na prominentnych stanowiskach b.aktywistow z UB i z PZPR - to nie ma sie co dziwic. Widac tez ewidentne ciagoty do stalinizmu : kult jednostki; tlamszenie opozycji, dawne media publiczne zamienione w szczekaczki jak te kiedys w PGR-ach. Jedni dali sie kupic za 500+ i maja na tanie piwo oraz wiecej czasu na pisanie bredni w ohydnym, kapitalistycznym internecie. Co normalniejsi wyjechali z dzikiego kraiku do normalnego swiata. Nieliczni probuja ksztalcic mlodziez, angazowac sie spolecznie i dostaja za to obuchem w ryj od ludzi, ktorym swieta komunia jeszcze nie do konca odkleila sie z jezyka po kolejnych intronizacjach i obchodach chrztu i Bog wie czego jeszcze.

  Wracajac do autorytetow : drzewiej ksiadz, nauczyciel, lekarz, adwokat, aptekarz - to budzilo szacunek ; jak szacunek budzil dobrze gospodarzacy chlop czy wlasciciel jakiejs cegielni czy mlyna.

  PiS zapisze sie w historii jako ten rzad, ktory wszystko sprowadzil do poziomu bulgoczacego szamba nienawisci, checi zemsty, odwetu i rawnilowki. Wystarczy spojrzec na liste Misiewiczow : tutaj wysiada nawet kolesiostwo z czasow PO-PSL. Wice-Chrystus, Jaroslaw Kaczynski, steruje ludzmi jak kukielkami wykorzystujac najnizsze instynkty - co widac po wpisach wyzej.

  I bedzie Polske gnebic dalej, a ludzi doprowadzi ktorego dnia na skraj wojny domowej co nie udalo sie nawet Jaruzelskiemu. Albowiem zaprawde powiadam wam, wielka musi byc sila strachu przed wiecznoscia w Jaroslawie Kaczynskim za to, jak zachowal sie w 1981 roku i za to, co zrobil z elitami polskimi - w tym z bratem blizniakiem - na kartoflisku w Smolensku, nie wiedziec czemu zwanym "lotniskiem".

  Ten faktyczny sprawca tragicznego wypadku Tu-154 bedzie do konca zycia probowal zakrzyczec wlasne sumienie i jak widac dla tego celu poswieci nie tylko gimnazja. Ktos kto zabil brata blizniaka i 95 innych ludzi, nie zawaha sie przed niczym.

  Takich szalencow historia znala, od Kaliguli, Stalina, Hitlera po pomniejszych dyktatorow. Ale wszyscy skonczyli i zawsze konczyc beda tak samo. W piekle, jakie chcieli innym narzucic.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  matoły belferskie nikt jej nie niszczy tylko reformuje ! już fakt że będzie wiecej lekcji historii to jest bardzo dobre posunięcie. mam do czynienia z produktem który wypuszczacie z tych swoich obecnych zakładów naukowych. porównując ich z tymi co kończyli 8 klas podstawówki i 4 liceum, to ten wasz produkt jest najlepszym obrazem kretyna! Powiedzmy sobie wprost że podobnie jak klika lekarska , macie za główny cel zachowanie stołków oraz jeszcze lepsze uposażenia. Ni chodzi wam o to co nauczacie. Za PO stworzyliście pewien dobrze funkcjonujący układ i jego bronicie, bojąc się nowego, np większej ilości młodych nauczycieli .... taka prawda

 • 3 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefanek

  PIS zniszczy wszystko, zostanie tylko szkoła ojca dyrektora w Toruniu i same mohery...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja sie pytam

  czy te wpisy nienawistne, to smarkacze jacys pisza w odwecie za nieumiejetnosc nauczenia sie czegokolwiek procz przeklinania i agresji (wyniesionej nie skadinad ale z katolickich kaszubskich rodzin)?

  Czy tez rodzice, ktorzy nie potrafia upilnowac gowniarzerii bo sa zajeci (niepotrzebne skreslic) : polykaniem komunij - żebraniem za 500+ - ciezka praca i wiazaniem konca z koncem?

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @taka prawda

  Nie życzę sobie, żebyś mnie wyzywał od "matołów belferskich" bo jestem zwolennikiem reformy i całe moje zawodowe życie oddaję w służbie moim uczniom , szanuję ich i ich rodziców i oczekuje tego samego . W tym zawodzie , jak w każdym innym są ludzie o różnych poglądach i stosunku do obowiązków ... tak już jest i tak zawsze będzie, bo nie ma środowisk doskonałych. Dosyć już tego uwłaczania godności nauczyciela , własnymi "rękami" burzycie autorytety i potem pretensje, że "kretyni" ze szkoły wychodzą, a ty myślisz, że co, tylko nauczyciele mają wpływ na młodzież ? Oni dzięki takim jak ty nie mają autorytetu wcale i nie dlatego , że na to nie zasługują, ale dlatego, że swoim bezmyślnym gadaniem albo pisaniem podważacie wszystko i wszystkich. Gdyby tobie chodziło o dobro młodzieży nigdy nie napisałbyś tego co napisałeś bo powinieneś mieć świadomość, że młodzież to czyta i jaki dostaje od ciebie przekaz ??? To jest skandal i bezczelność, sami "wspaniali i sprawiedliwi" tutaj wypisują swoje "refleksje", a może tak zastanowić się , co ja jako rodzic, dorosły, obywatel robię dla młodego pokolenia, jaki przykład daję, jakie wartości przekazuję? Nauczyciele sami dzieci nie wychowają , nawet nie mają takiego prawa, mają prawo wyłącznie wspierać rodziców w procesie wychowania WSPIERAĆ nie ZASTĘPOWAĆ!!!!

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rodzic

  ROZSĄDNI rodzice
  Jak się nie podoba to zmienić pracę i już .Chętnych młodych dobrze wykształconych po studiach jest pod dostatkiem.SUPER ŻE KONIEC WYLĘGARNI GŁUPOTY I PSEUDO DOROSŁOŚCI.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do roboty !!!!!

  Koniec z kawą i bzdurnymi zebraniami, obradami spotkaniami w gronie niePOjętych .Nowoczesnych POlitycznych .Nauczycieli . Nas na to nie stać . Mamy do nadrobienia 8 straconych i przeżartych lat . Kamienice za świstki - KRADZIEŻ.AMBER GOLD -kradzież OLT -kradzież .POdręczniki -kradzież. DO ROBOTY I UCZYĆ JAK SIĘ NALEŻY BO ZA TO MY WAM PŁACIMY . Od teraz my rodzice będziemy sprawdzać na jakim poziomie nauczyciele realizują programy , a jak się nie POdoba droga wolna . Mamy demokrację.

 • 1 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jestem w PIS, dawniej PZPR

  my, PiS, majac teraz Krola, vice Krola, Naczelnika Panstwa oraz nocnikowa Jolke Szczypinska oraz Krolowa Pdartego Pierza Mielewczykowa :

  otoz !

  my nie tylko zlikwidujemy gimnazja. My zlikwidujemy te wasze gowniane pseudo wynalazki w rodzju liceow i technikow. Fanaberje jakies. W ogole szkola podstawowa to bedzie tylko dla dzieci ksiedzow i UBekow z PZPR, a dzis prominentnych dzialaczy PIS (towarzysz sedzia z UB i PZPR Stanislaw Piotrowicz klania sie leninowskom czapkom).

  My, PIS, wprowadzimy szkoly trzyklasowe, gdzie uczyc bendom zony Panow Ksiendzow. Kazda dalsza edukacja bedzie zakazana, jak maszyna do pisania w PRL. Po H,u,iii komu wiecej? My, PIS, damy 500+ plebsowi ktory kupi tanie piwo i pocieszy sie bezmiernie

  A ze Unia, Bank Swiatowy, Moody's i ONZ odbiora nam miliardy??

  Nam?!

  My sie zawsze wyzywimy, jak mawial nasz kolega tez z PZPR jak wiekszosc przywodcow PiS, Jurek Urban. Plebs i motloch, dzis zakochany w 500+, niech sie martwi o siebie.

  Pokazcie mi dzialacza PiS albo pana ksiedza, ktory musi chodzic do MOPSa o zupkie.

  Poki co, Dzikim Krajerm rzadzi Naczelnik ktory nie ma kart do bankomatu i nie byl za granicami nawet w NRD. Do Watykanu wynajal specjalny pociag pancerny by nie leciec samolotem : na swiecie znany jest tylko jeden tak samo opetany zbrodniarz, ten co rzadzi w Korei Polnocnej.

  Ale co sie dziwic. Zabic brata blizniaka i kolateralnie 95 innych ludzi, gosc musi miec dosc twarde nerwy.

  Ale nie chcialbym byc w jego skorze, gdy w odpowiednim (DLA NICH!!!) momencie Rosjanie czy USA opublikuja tresc ostatniej telefonicznej rozmowy przed spieprzaj dziadu i ku--va siadaj na tym smolenskim kartoflisku

  Co niektorym zrzednie nie tylko mina

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @rozsądni ...

  Zgadza się, pół powiatu już o tym mówi, ludzie chcą czytać obiektywne artykuły. Większość czytelników nie jest w kapuście urodzona i mają już dosyć takiego traktowania czytających! I ten komentarz zostanie również jak większość niewygodnych usunięta, ot taka portalowa wolność słowa.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wi dze nia

  W całym tym szumie ze strony POmorskich nauczycieli na pewno nie chodzi o dobro NASZYCH DZIECI ale o kasę i stołki wiadomo .Jeżeli nauczyciele nie potrafią się przestawić z 1 gim. na 7 podstawową to coś jest nie tak . Naprawdę wówczas należy ustąpić miejsca bardziej rozgarniętym nauczycielom którzy poradzą sobie z tym wyzwaniem i dadzą naszym dzieciom większe szanse na dobry start w życie. Oczekuję masowej wymiany kadry nauczycielskiej , tak aby gdy przychodzimy na wywiadówki nie słyszeć od wychowawców jak nie dobra ta ''KLASA''.Wiem to z doświadczenia moje 4 dziecko jest obecnie w 6 klasie i bardzo cieszę się że nie będzie brał udziału w tym chorym tworze jakim są GIMNAZJA. Podręczniki to następny przekręt na którym zarobiły konkretne osoby. POwiatowi .Nauczyciele .... w całości do dymisji .Państwu już dziękujemy.

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moi mili

  Wybory były rok temu i PIS naprawdę rządzi .Po PO nikt nie będzie płakał -na to nas społeczeństwa nie stać . PO się"" obżarło""" ,ale wołają o repetę. To już jest koniec...... Reforma będzie .

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ROZSĄDNI...

  Przestań bzdury wypisywać, ja jestem zwolennikiem PiS i reformy i jeszcze nigdy żaden mój komentarz nie został usunięty, ale to zależy co i jak się pisze, jeżeli wypisujesz bzdury i być może uwłaczasz ludziom to się nie dziw, ze cię usuwają i słusznie, bo nie o przynależność partyjną chodzi ale o sens tego co i jak się pisze.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do wi dze nia

  Zamiast pisać kolejny bzdurny komentarz poszedłbyś lepiej do lekarza.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Szczęśliwa mama czwórki dzieci

  Nie podszywaj się pod matkę dzieci. Matki nie piszą takich idiotycznych komentarzy.

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kreda na ulicy

  Jak"" nauczyciele "" mają tyle czasu żeby POjechać do stolicy na spacer to dobrze , kto im zabroni .Cieszę się że się ujawnili . My rodzice wiemy kogo mamy unikać .

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Charlie

  Trochę więcej uśmiechu i luzu . Idzie nowe lepsze i świetnie .

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KAROL

  PO tak zniszczyło oświatę i podam tylko kilka przykładów:
  Gimnazja do niczego dzieci są dowożone z miejscowości do miejscowosci a mogłyby dochodzi do swojej szkoły z swojej miejscowości.
  Sporo powstało różnych szkół średnich a do wieczorowych chodziła młodzież co nie dawała sobie radę w szkole zawodowej / co to był w tych szkołach za poziom? - tu tylko nauczyciele sobie zarabiali.
  Powstało różnych szkoł wyższych tzw. licencjata taka była szkoła wyższa która była w Kartuzach
  jej potron to chyba była szkoła z łodzi .W kartuzach po tej szkole nabyło sobie licencjat sporo osób które siedzą na wyższych stołkach .Po tej szkole brak BYŁO wiedzy.
  W szkołach były różne kursy unijne sporo pieniędzy zostało rozdanych - wyrzuconych dla swoich
  po tych szkoleniach pustka.
  Sporo zniknęło szkół zawodowych /brak piekarzy.cukiernikow,kelnerow.kucharzy.tokarzy itd.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@#ccc

  czyżby PO nie było na demonstracji niby nauczycieli? nowoczesnej czy PSL czy SLD tez tam nie było ? więc nie chrzań że był to protest nauczycieli ale był to kwik oderwanych od koryta

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # STENOGRAM SMOLENSKI

  Pilsudski mial racje o was co do polityki.

  Teraz widac ze mozna to odniesc do edukacji. Wam gromadzko-soltysiana dwuklasowa szkola jawi jak uniwersytet. Ale i to dla was za duzo. 500+ i to wystarczy.

  Dziki kraj. Zaprawde, dziki kraj dzikich ludzi z mordami pozartymi niestrawionymi hostiami nienawisci. Dla was najazd Putina to byloby za malo zebyscie docenili coscie mieli. I co zescie tak latwo zaprzepascili. Szkoda mego czasu na pisanie do idiotow. Predzej Wisle zawroce widelcem.

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tfu

  W Gdańsku kaszub to synonim zacofania, cwaniactwa, hipokryzji, zajadliwości a i często po prostu głupoty. Trudno się z tym nie zgodzić czytając te debilne komentarze.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obniżono wiek emerytalny ...

  a jednocześnie ruszyła propaganda, aby pracować nadal po emeryturze. Może ta próba mieszania ognia z wodą się uda sekcie ? Przecież każdy wie, że kasa pusta i ludziska pójdą z torbami - stąd te taktyczne wygibasy jarosławionych ("masz tutaj obiadek, boś głodny - ale lepiej go nie jedz, zostaw go sobie na pojutrze")

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Cisniecie na nauczycieli a gdyby reforma dopadła też waszych zawodow? Może powiecie im to w twarz w nie anonimowo? Choć sądzę, ze ze po pierwszym ich argumentów byście odpadli. ;)

 • 0 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Piszecie że gimnazja to wylengarnia zła,wiadomo iż jest to okres budowniczy młodzieży rozumiem że chcecie by starsi uczniowie znęcali się nad dziećmi z pierwszej klasy

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  Wiek emerytalny zmiejszony:) rozumiem że wysokość emerytury nie..... ale niestety tak i to sporo brawo pisokomuna.

 • 0 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olek

  pis wymyślił gimnazja teraz je zabiera tyle pieniędzy na marneee

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wspaniałych pedagogów.

  Do wspaniałych pedagogów. Z całym szacunkiem nie możecie poradzić sobie z garstką wandali w swoim gronie . Przez wiele lat nikt nas rodziców nie słuchał a już najmniej ważne w tym wszystkim były nasze dzieci .Teraz kiedy wybraliśmy zmiany i to po prostu się dzieje to wielki krzyk i nagle pseudo nauczyciele ujawniają jacy naprawdę są.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NACZELNIK

  ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIE SZKOŁY !!!

 • 2 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do "do wspaniałych pedagogów"

  Masza rację, to z pewnością dobra zmiana, słuszną linię ma nasza partia i głos z Torunia. Brawo prezes, brawo pierwszy patriota Macierewicz i brawo 500+wódka i zakąska.
  A tak na poważnie - co, słabiutkie to IQ u Ciebie? I ta miernota umysłowa pójdzie dalej w genach...

 • 4 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Znamienne jest, że nauczycieli głównie krytykują ci najbardziej niedouczeni. Wystarczy poczytać wpisy.

 • 1 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwentki

  Nie wyrażajcie zdania na temat dyrektora skoro go nie znacie . Dużo powiedziec o nim moga uczniowie a także absolwenci Gimnazjum w Sierakowicach . Wy zaś natomiast nic nie wiecie . Proste
  Pozdrawiamy nauczycieli z gimnazjum w Sierakowicach i jak najbardziej jestesmy nimi !

 • 9 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do absolwentki

  Dyrektora z Sierakowice rodzice dobrze znają i mają prawo o nim się wypowiadac czemuś nie!

 • 15 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Na Kaszubach nauczyciele w latach 60/70/80/90/ m,byli oddani całym sercem nie uczniom a Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, dzieci ze wsi były przez nich prześladowane, wyśmiewane, a teraz ta czerwona mać domaga się aby nie ruszać ich ciepłych posadek posadek, przekfalifikować się do kopania rowów meriolacyjnych. Koniec w tym państwie z przywilejami dla nierobów. Przea 60-lat uczyli nas zakłamanej Historii. dlaczego nie protestowaliście gdy był stan wojenny, tylko go poparliście, a teraz domagacie się przywilejów. Hamstwo i beszczelność.

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  A wiecie kto dostał statuetkę za wkład i rozwoju w PKP,pewien o.dyrektor z Torunia

 • 0 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  Hej Roman! Lekarz wciąż czeka.

 • 1 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  "Hamstwo i beszczelność."

  Romciu, gdybyś uważał na lekcji to wiedziałbyś jak się pisze "chamstwo" i "bezczelność" :)

  Swoją drogą to niezły z ciebie "talent". Rozbawiłeś mnie do łez :) Napisz proszę coś jeszcze :)

 • 4 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  Panie Romanie. Nie wiem dlaczego swego czasu zawiesili Pana jeśli chodzi o członkostwo w PIS ale z ortografią to masz Pan problem niemały. Są słowniki ortograficzne online. Warto skorzystać zanim się coś napisze.

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Loda

  Tymczasem niejaka Loda (sorry Doda) pokazuję goły tyłek Głowie Państwa. Z szacunku. Jedna wielka kompromitacja.

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jax

  Nikt w PiS nie był w pzpr:)? Dobrze by ustawa dekomunizacyjna objęła wszystkich polityków którzy byli w tej Polskiej partii:) Gdzie Mistral za dolara?

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Do osoby która uważa że jestem z ortografią na bakier, a która wstydzi się swojego nazwiska, nie powinna zabierać głosu w żadnej sprawie. Proszę wytłumaczyć ludziom jako znawca polskiej ortografii, ludziom którzy idą do sądu niezawisłego po sprawiedliwość, a wychodzą z przekonaniem że wychodzą z sądu dyspozycyjnego, proszę wskazać tu błąd ortograficzny i go opisać. Ci sędziowie składali przysięgę że będą służyć obywatelom, a służą układom. Słownik ortograficzny dla mnie nie jest źródłem przewodnim jako poprawna pisownia. Nie ważne jest czy chamstwo pisze się przez ch czy h, czy bezczelność pisze się przez, zcz czy szcz, czy idiota pisze się z i czy j, zawsze będzie idiotą. Dla mnie i wielu milionów polaków, ważne jest zniesienie wszelkich przywilejów dla grup ludzi, którzy zerują na społeczeństwie, to się nazywa gangrena, a gdy dochodzi do takich powikłań to się usuwa tę część ciała by uratować życie. Zlikwidowanie wszelkich przywilei będzie początkiem odradzającej demokracji i równości społecznej.

 • 0 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  Gdzieś w jakiejś książce kiedyś przeczytałam , że do sądu nie idzie się po sprawiedliwość ale po wyrok - chociaż co racja to racja tak być nie powinno :)

 • 2 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rodzice czas na naszą reakcję!

  Drodzy rodzie! Nauczyciele pokazali już, że trzeba stawić opór tym durniom, którzy próbują przenieść szkoły do PRL. Rodzice też powinni zabrać głos. W końcu chodzi o nasze dzieci. Czasy się zmieniły. To, że my chodziliśmy do szkoły ośmioklasowej, nie znaczy, że nasze dzieci muszą. Wielu z nas pamięta jeszcze czasy bez komputerów i co z tego? Dziś też miałoby ich nie być? Walczmy o dobro naszych dzieci, niech się rozwijają, niech idą do przodu, a nie wstecz!

 • 0 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  "Zlikwidowanie wszelkich przywilei "

  Starał się Pan ale znowu nie wyszło. Poprawnie będzie "przywilejów". Resztę błędów sobie daruję aby Pana nie przygnębiać.

  "Słownik ortograficzny dla mnie nie jest źródłem przewodnim jako poprawna pisownia. "

  Rozumiem. Stworzył Pan własną, osobistą ortografię.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szczęśliwa mama czwórki dzieci

  CENZURA - WPISY POJAWIAJĄ SIĘ I...
  na tym portalu funkcjonuje cenzura. Wolność słowa tylko dla osób które prezentują .Nowoczesną POmysłową PO myśli WŁAŚCICIELA linię POstęPOwania odczuwania zgodne z KODem zaszczepionym w dzieciństwie/?

 • 0 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Szczęśliwa mama czwórki dzieci

  Przestań już i się nie kompromituj. To coś się leczy. Nie podszywaj się także pod kobietę jak i matkę bo to tylko źle o tobie świadczy.

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Do cenzora ortografii, dlaczego pan się wstydzi swojego Imienia i Nazwiska, czyżby brzmiało, zakompleksiony.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisuaryzacja społeczeństwa

  Pisuaryzacja społeczeństwa, ot, tyle...

 • 0 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ras, dwa, trzy

  Kto to jest Roman Sieradzki?

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NACZELNIK

  Facet, który w czasach szkolnych przeżył traumę z powodu szykanowania przez kolegów bo wyzywał ich od komuchów :-)

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roman Sieradzki

  To ten co spadł z dywanu na podłogę i się porzestawiało

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Opozycjo! Muszę Was zmartwić, na razie rządzi przez co najmniej 2 lata PIS! A dlaczego PIS (jako jedna partia w historii po raz pierwszy) - to się domyślcie jak nadal nie wiecie to idźcie zbadać swoje IQ!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo