Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Jadł tylko rozmoczony chleb. Inny nie dostawał jeść, bo za dużo szczeka. Pieski żywot psów na Kaszubach

Opublikowany: 2016-12-13 14:07 Autor: Magda Dzienisz

Wiele z nich przez całe życie nosi gruby łańcuch, niektóre mają "szczęście" mieszkać w budzie, inne mają liche schronienia. Żyją w metalowych beczkach, a nawet... w dziurach pod stodołą. Karmione są rzadko, głaskane niemal nigdy, leczone prawie wcale. Mimo licznych interwencji Animalsów, psy na Kaszubach wciąż trzymane są w skandalicznych warunkach.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Goręczyno, centrum wsi. Przy jednym z domów przez wiele lat stróżował rudy bokser.

- Wiele razy przejeżdżałam obok tego domu, widziałam psa, który chyba przez całe życie był w kojcu. Czasami nie miał nawet miski z wodą – opowiada nasza Czytelniczka. – Postanowiłam zadzwonić po inspektorów OTOZ Animals. Niestety tego boksera nie udało się uratować, zdechł przed ich przyjazdem, być może ze starości.

Chleb w misce, pomyje i brud

Okazało się, że inspektorzy nie przyjechali na próżno. Miejsce boksera zajął szybko inny pies, dwumiesięczny szczeniak. On również trzymany był w brudnym, zabłoconym kojcu. Przemarznięta suczka miała sierść całą w odchodach, a do jedzenia tylko chleb. Obok kojca wylane były pomyje.

- No i co z tego, że je chleb, przecież jest namoczony wodą – mówiła właścicielka.

fot. źródło: Facebook/OTOZ Animals

Pies został odebrany 8 grudnia. Właścicielka podpisała nawet specjalne oświadczenie, że zrzeka się szczeniaka.

- Ciężko było przyglądać się, kiedy suczka opierała się łapkami o kraty cały czas piszcząc. Właścicielka podczas rozmowy z inspektorami nie wykazała żadnej skruchy, nie żałowała malutkiej suczki, która 24 godziny na dobę siedziała sama na dworze. Nie widziała nic złego w takim sposobie karmienia szczeniaka. Inspektorka OTOZ Animals poprosiła o jakikolwiek dowód na to, że suczka była u weterynarza, w efekcie otrzymaliśmy zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę poprzedniego, zmarłego psa – opowiadają inspektorzy OTOZ Animals.

Okazało się, że Bella – bo takie pies zyskał imię, nie tylko była głodna i przemarznięta. W lecznicy okazało się, że w jej sierści znajduje się mnóstwo pcheł, a w kale wielkie robaki. Ponadto właścicielka oskarżyła Animalsów o kradzież psa, pomimo, że wcześniej podpisała stosowne oświadczenie.

fot. źródło: Facebook/OTOZ Animals

- Po zabraniu psa kilkakrotnie kontaktowała się z naszą siedzibą. Nie interesowała się, jak pies się czuje, tylko z oburzeniem oskarżała inspektorów – opisują Animalsi.

Na krowich łańcuchach, w beczkach, bez jedzenia

Historia Belli jest tylko jedną z wielu. Czytelniczka, która powiadomiła OTOZ Animals o sytuacji w Goręczynie, z oburzeniem opowiada nam o innych smutnych psich historiach, chociażby takiej, w której sama odebrała wynędzniałego psa właścicielom.

- Było to niedaleko Hopowa. Pies przywiązany był krowim łańcuchem do ściany stodoły. Nie miał nawet schronienia. Sam wykopał sobie dół, w którym spał. Przejeżdżałam obok tego domu kilka razy, zauważyłam, że pies od jakiegoś czasu nie był karmiony. W końcu nie wytrzymałam i dałam mu jeść – mówi Czytelniczka. – Okazało się, że właściciel był w szpitalu, a rodzina przez 2 tygodnie nie pofatygowała się, aby nakarmić zwierzę. Pytałam się, czemu nikt nie karmi tego psa. Odpowiedzieli, że za dużo szczeka.

Jeden z psów odebranych w Szymbarku. fot. archiwum/OTOZ Animals

Na naszych łamach wielokrotnie ukazywaliśmy ogrom psiego nieszczęścia. Pisaliśmy o suczce spod Żukowa, której ciążył ogromny guz, a właściciele nie zrobili nic, by jej pomóc. Przedstawialiśmy historię psów z Szymbarka, które wychudzone i zaniedbane zostały odebrane przez Animalsów… przyszłej technik weterynarii. Za Gazetą Wyborczą opisaliśmy też sytuację z Gowidlina, gdzie psy trzymane były w metalowych beczkach, przywiązane sześciokilogramowymi łańcuchami. Podobnie było w Przodkowie, gdzie jeden z psów przywiązany był do beczki łańcuchem, który ważył więcej niż on sam.

Wyższe kary?

Niestety jak widać, pomimo licznych interwencji Animalsów, psy na Kaszubach nadal traktowane są skandalicznie. Inspektorzy apelują, aby nie obawiać się zgłaszać im przypadków złego traktowania zwierząt. Możemy mieć pewność, że pozostaniemy anonimowi. Wystarczy zadzwonić pod numer 58 550 43 73 (od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku) lub tel. 609 432 277 (do godz. 20.00).

Przypomnijmy, że ustawa o ochronie praw zwierząt stanowi, że za zabicie lub znęcanie się nad zwierzęciem grozi do dwóch lat więzienia, a przypadku czynów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem – do trzech lat. W razie skazania sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem. Może także orzec zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10, a jeśli był to czyn popełniony ze szczególnym okrucieństwem – orzeka obligatoryjnie.

Jak podaje wp.pl, do niedawna sądy niezwykle rzadko skazywały osoby znęcające się nad zwierzętami na karę bezwzględnego więzienia, częściej były to wyroki w zawieszeniu lub kara grzywny. Tłumaczono to niską społeczną szkodliwością czynu. Na szczęście od jakiegoś czasu wyroki wskazują na zmianę optyki sędziów na okrucieństwo wobec zwierząt. Coraz częściej sędziowie zaostrzają kary dla tych, którzy ze szczególnym okrucieństwem traktują zwierzęta.

Obecnie rząd pracuje nad ustawą zaostrzającą kary. Resort sprawiedliwości proponuje do pięciu lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, kary finansowe do 100 tys. zł. Projekt nowelizacji ustawy jest już gotowy, trwają konsultacje w tej sprawie.

Szansa na lepsze życie

Zwierzęta odebrane przez Animalsów z miejscowości w powiecie kartuskim, otrzymały szansę na nowy dom. Mała Bella z Goręczyna czeka teraz na adopcję.

- Chętnie bawi się nowymi zabawkami i już ma swój ulubiony kocyk. Towarzyszy jej inny szczeniak oraz dwa koty, z którymi doskonale się dogaduje. Nasza uratowana suczka jest idealna do adopcji – opisują Animalsi.

Na nowych właścicieli wciąż czeka też Saba spod Żukowa, Animalsi intensywnie poszukują dla niej domu.

Saba czeka na nowy dom. fot. OTOZ Animals

- Sabę pokochało wiele osób, wspierając walkę o jej życie. Niestety nikt nie otworzył jej drzwi do swojego serca i domu. Sama tęskni za człowiekiem. Gaśnie jej radość życia. Mimo iż ogromny guz nie ciąży jest smutna. Nie wybiega radośnie na powitanie, nie merda ogonem ze szczęścia. Kuli go pod siebie. Jakby straciła nadzieję, jakby zawiodła się po raz kolejny na człowieku – piszą inspektorzy.

W sprawie adopcji skontaktować można się pod numerem: 58 550-43-73. Obie suczki przebywają pod opieką OTOZ Animals w Bojanie, koło Gdyni.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [67]

 • 5 26 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale jo

  co to - "liche schronienia"? Nie uczą już poprawnej polszczyzny?

 • 7 69 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmieszny artykuł

  Od zawsze śmieszy mnie takie rozczulanie się nad kundlami. Kiedyś pies był przywiązany do budy i było dobrze, teraz psa traktuje się lepiej niż człowieka. Niestety ludziom w głowach się przewraca, więcej szacunku dla człowieka! Współczuje biednym ludziom, którzy są traktowani gorzej od psa... A sporo jest takich w naszym powiecie.

 • 40 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zabijacz

  Jak Katolik może zadawać tyle cierpienia innym stworzeniom?
  Tą babę której zabrano psa, powinno się zamknąć, bo ewidentnie nie rozumie cierpienia jakie zadawała swoim psom

 • 35 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub niby katolik a jednak sadysta

  Zwierzeta na wsi (i nie tylko) to dla ludzi dalej "zwierzęta",takie co to jak padnie można szybko wymienić na inne bo przecież ich dużo i nie dotyczy to tylko psów. To nie jest rozczulanie sie nad kundlami tylko nad tymi biedakami które z góry sa skazane na głód i cierpienie przez zacofanych idiotów. Sama mieszkam na wsi i sasiedzi również maja dwa psy przywiazane do budy. Jaka jest róznica? - długie łańcuchy (nie krowie) ktore zapewniaja im duża swobode,zawsze pełna micha a przedewszystkim porzadna ocieplona buda. Łańcuch konieczny,ok ale powinien byż przy tym zapewniony zwierzeciu dobrobyt życia. Da sie? Da sie jeśli ma sie choć trochę miłości i empatii w sercu.

 • 33 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mmmmm

  "z góry sa skazane na głód i cierpienie przez zacofanych idiotów" - niestety takich jest dużo dookoła nas... "niby katolik a jednak sadysta"... - nic dodać nic ująć...

 • 20 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zabijacz

  Skąd wiesz że to katoliczka? coraz więcej takich uwag, że skoro ktoś komuś robi krzywdę to na pewno tę krzywdę wyrządza katolik. Czepiacie się wsi, że ludzi ułomni, że bez serca, że sadyści, i macie rację, ale popatrzcie co sie dzieje w mieście, gdzie niby powinni byc ludzie bardziej świadomi, wykształceni, co się dzieje ze zwierzakami, ile jest porzucanych, bo się dziecku w końcu znudził pies, a trzeba go wyprowadzać, kupy po nim zbierać, nie można wyjechać na wakacje itd. Ta patologia to nie tylko na wsi, ale wszędzie, więc takie ochocze krytykowanie katolików i to jeszcze tych ze wsi nie jest poparte żadnym oczywistym trendem, po prostu debile i ludzie bez serca trafiają się wszędzie, ale na wsi łatwiej "wieszać psy" bo to takie medialne, skoro wieś to musi być zacofany i bogobojny itd.
  Miejcie odwagę wziąć zwierzę nie tylko na rok czy dwa, ale do końca jego dni, a wiec nawet 15-18 lat i dbajcie o niego, niekoniecznie jak o członka rodziny- bo to lekkie przegięcie, ale wystarczy, że będzie miał dobra opiekę, wodę w misce gdy jest upał, będzie szczepiony itd.

  Egon.

 • 3 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bronek

  no bez przesady..

 • 7 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kupa

  O nisprzatanych psich odchodach na piszcie. Odrestaurowany park przy hotelu Pod Orłem jest już pełen psich kup. Nowe schody i alejki a przejść nie ma jak bo właściciele psów mają w nosie sprzątanie po swoich pupilach.

 • 6 22 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelniczka

  Takie coś ludzie widzą ze pies szczeka a jak dzieci chodza same bez opieki po wsi tego nikt nie zgłosi tylko chodza i gadaja! masakra mały szczeniak zawsze szczeka to normalne lepiej sie zajmijcie czyms innym!

 • 22 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja wiem ...

  ...jedno, człowiek który nie ma serca dla zwierząt nie ma go też dla ludzi, jeżeli jest mu obojętna dola czworonogów to nie wierzę w szczere zainteresowanie losem dzieci czy starszych osób (@czytelniczka). Osoby, którym udowodni się znęcanie czy brak należytej troski o zwierzę powinny byc dożywotnio pozbawione prawa ich posiadania i ukarane bezwzględnym pozbawieniem wolności na 2 - 3 lata, niech sami doświadczą uwięzienia ... a i do jedzenia rozmoczony chleb i twarda prycz do spania. W życiu nie zrozumie takiego okrucieństwa, jeżeli ktoś nie chce psa czy kota traktować jak członka rodziny to niech go sobie nie bierze. Jeżeli komuś się wydaje , że zwierzęta nie czują to niech popatrzy w ich oczy... i wszystko jasne dla każdego zdrowego na umyśle człowieka z empatią.

 • 11 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszczuchy

  Ci to też pojęcia nie mają. Wybuduje taki domek na wsi i się cieszy, bo jak dom to pies musi być, a jakże i to wilczur. A ten wilczur sam ma się wychować. Biega zatem po ogrodzie i szczeka na każdego kto przechodzi obok, dzieci w wózku obudzone. Tych psów też nie wyprowadza się na spacer i do domu też raczej się nie zaprasza, a sąsiedzi muszą słuchać ich ujadania.

 • 16 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  Wiem gdzie tak bezdusznie trzymali tego psiaka ta buda nie ogrzewala PSIAKA tylko on ja kobieto nie masz serca taki maluch zima w zimnej budzie sama wlez tam bez odziezy i zobaczysz jak jest tam fajnie 2-mce przeciez to maluch powinien być jeszcz z matka BRAK SŁÓW

 • 22 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czworonożny członek rodziny

  Zwierzęta trzeba traktować jak członków rodziny. Mają swoje prawa i obowiązki, jak każdy w domu. Czasem trzeba zaakceptować jakieś upodobania i cechy charakteru czasem czegoś zabronić. Potrzebna jest miłość jak do człowieka.

 • 25 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brutal

  OSOBISCIE TO BYM LAŁ TAKICH WLASCICIELI PO MORDACH

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ols

  Do Seby - uwazaj BARANIE co piszesz bo ktoś madrzejszy od Ciebie to przeczta i możesz mieć poważne problemy a wtedy nie bedziesz grał takiego NIE TYKALNEGO

 • 3 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  zwierze trzeba traktować jak zwierze, dla mnie chore jest że ktoś traktuje zwierze jak członka rodziny, przecież to nienormalne... jak można być takim dziwakiem? psy do budy a nie do domu

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz

  Pies fajna sprawa kochany pieszczony ale jak wlasciciele wyprowadzaja to zaden nie posprzata po psie tak sie dzieje przy blokach w Zukowie same psie kupy porazka T

 • 13 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iza

  Ten piesek był rzeczywiście w Goreczynie obok kwiaciarni wstyd powinno być tej rodzinie ale czy oni go w ogóle mają ????????

 • 21 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # !!!!

  Ludzie to gnoje, nigdy nie dorównają zwierzętom... Zabijają wzrokiem pełnym zawiści...

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iza@

  Tobie powinno być wstyd ze nic nie zrobiłaś wiedząc że ten piesek tam jest... wcześniej morda zamknięta a teraz będziesz klapac bo ktoś to ujawnił. Co Ty zrobiłaś Iza powiedz lazilas obojętnie i tylko patrzylas wstyd IZA...

 • 11 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brudasy widać i prostaki

  Co się dziwić, że pies miał takie warunki

 • 16 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # życie

  Taki jeden trzymał psa w klatce daleko od domu żeby mu zjadał resztki z obiadu. Raz na jakiś długi czas pozwalał mu się trochę wyhasać to ten nogi za pas i uciekł. No to dalej nowego i tak w kółko. Za każdym razem zanim taki pies zwątpił, wył i szczekał prosząc o wolność. A za płotem sąsiad psa nie pilnuje i ten nie ucieka. - Co ty robisz że masz ciągle tego samego a moje uciekają - pytał sąsiada. - A nic takiego, lubimy się, to wszystko. - odparł tamten.

 • 12 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ateusz

  jaka gmina tacy własciciele psów, gmina tylko sciąga kasę za podatki a własciciele podobno katolicy od rydzyka woda i chleb dla psa raz w tygodniu

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ateusz

  A właśnie, według mnie gmina powinna przestać pobierać podatek od psów, bo niby za co ten podatek biorą, przecież to my płacimy za karmę, szczepienia, opiekę weterynaryjną itd. Nie żalę się , ze za to płacę bo skoro mam psa, a mam bo go lubię i jest moim najlepszym przyjacielem, to sam nie zjem a jemu oddam, ale idei podatku za niego nie rozumiem???

 • 25 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # plutek

  Brawo Animalsi-widac wasze dzialania, popieram walke w obronie zwierzat.

 • 1 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ktos

  Animalsi tylko po kase ida dasz to nie protestuja

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # widziałem

  Widziałem jak kurczaki w kurnikach jedzą pokarm zwany paszą... niech tym się zajmą bohaterowie tzw. animalsi

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eugenia Barzowska

  Nie tylko w Goręczynie swą takie pieski. W Kiełpinie na grodziskowej też widać pieski zaniedbane. Jeden zdechł , a drugi nadal uwiązany na łańcuchu i schorowany, a tu zima, ani na spacer ,ciągle na łańcuchu

 • 11 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Brzechwa

  "Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem..." Ten wierszyk mówi wszystko o wzorowej relacji człowieka z psem. Powinien być obowiązkowy w szkole!

 • 4 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelniczka

  Dziwi mnie,ilu nagle obrońców zwierząt się tu znalazło...ciekawe czy macie tyle empati i zrozumienia dla drugiego człowieka ?Nie jestem za znęcaniem to naturalne,ale ludzi traktuje się nieraz gorzej niż psa.Czy ktoś odważyłby się zaprosić na święta jakiegoś bezdomnego,albo pijaczka spod biedronki... NIKT? no właśnie ja też nie...A przecież wkrótce są święta prezenty,choinka,i puste miejsce przy stole ale dla kogo to miejsce...? Ludzi traktujemy obojętnie nawet wigilię w tym roku robią pod gołym niebem w zimnym i mokrym parku Solidarności,dla kogo ?nie wiem? Bezdomni myślę chcieliby choć chwilkę się ogrząc zjeść ciepłą zupę porozmawiać,poczuć się po ludzku. Ale cóż myślę,że oni do tego przywykli. Psom teź krzywda nie stanie się na dworze. Ale tak to z nami już jest, nie chcemy zauważać tego co nie wygodne.

 • 12 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do czytelniczka

  Padake piszesz. Bezdomny to sciema a pies i inne zwierze do pracy nie pojdzie. Szkoda liter na twoj wpis kaszubko.

 • 17 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszuba

  Człowiek jest stworzony do pracy i ma rozum i powinien go wykorzystać oraz pomagać zwierzętom. Psy są bezradne i nie piją alkoholu, a dużo ludzi chleje tą gnojowice i leżą jak bydło, zabijają niewinnych ludzi, maltretują dzieci, rozwalają rodziny itp.Czy tak powinien zachowywać się katolik?.

 • 13 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # starwberry

  co za bezsens, przecież traktowanie ludzi to jedna sprawa a zwierząt druga. Z tego co piszą niektórzy wynika ze bycie bardzo dobrym dla ludzi zwalnia nas z bycia dobrym dla zwierząt. Na prawdę dobry człowiek jest tak samo dobry dla ludzi jak dla zwierząt.

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Czytelniczka

  Mnie bardziej martwi świąteczna komercja i komsumpcja. Bezdomnych i pijaków na siłę nie ma sensu uszczęśliwiać. Pies czy inne zwierzę udomowione przez człowieka jest tylko od niego zależne. To co człowiek oswoił, to powinien za to odpowiadać. Wigilia w parku? Może będą jakieś zadaszenia, koksowniki? Chodzi o symbol opłatek i ciepłą zupę.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kupa

  To nie psie kupy w tym parku, tylko Kazi tam zachodzi za potrzebą i podciera się gazetą.

 • 13 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aga

  Wstyd mi za moich rodaków i w dodatku kaszubów, jak można tak traktować zwierzęta! Najbardziej brudzi człowiek, jak byłam ostatnio w polsce i chodziłam z moim psem na spacer to aż płakać mi się chciało tyle śmierci po napojach, batonach itp. Oczywiście mam zawsze woreczek ze sobą i zbieram psie odchody. Życzę wszystkim sadystom obojętnie czy w stosunku do ludzi lub zwierząt, żeby dostali podwójną karę i cierpieli jeszcze bardziej niż swoje ofiary.

 • 18 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KamKról do @śmieszny artykuł

  Sam Baranie jesteś śmieszny a raczej żałosny !!! Daj się przywiązać do łańcucha bez budy o głodzie chłodzie wodzie i smrodzie na chociaż miesiąc .... a potem napisz te swoje dyrdymały , cymbale :P

 • 5 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Animals, niech sobie pojedzie do Chin to zobaczy co tam robią z psami! Może im również pomogą?

 • 11 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bdb

  Karać mandatami 100 tyś aż się posr... a może się nauczą szacunku do zwierząt buraki a i sumienie się u innych pojawi . Posiadanie psa czy innego zwierzaka powinno być przywilejem i powinno być świadome . Z wielką ochotą zadzwonię do Animalsów jak tylko przyuważę jakiegoś bydlaka co znęca się nad innym zwierzęciem , bo to przecież nie człowiek a potwór.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 13 grudnia

  ...w Ekspresie - ani słowa?
  Szok!

 • 3 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kanapka king

  Ale ten artykuł to wielki zbiór głupot , znam własciciela tego Pioruna i muchy by nie skrzywdził a wręcz by się ją zaopiekował . Ten pan jest taki dobry że przynosi do pracy dla kolegów różne łakocie i Kawę Dużą i nic w zamian nie oczekuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 5 14 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CzYteLniCzkA

  Śmieszne jak ludzie SĄSIEDZI potrafią narobic brudu innym a potem idą i rozmawiają jakgdyby nigdy nic się nie stało! ciekawe co za ŚwiNia zadzwoniła do tych animalsów? rozumiem gdyby pies był przywiązany i wygłodniały ale ma swój kojec i dostawał jedzenie to nic że na zdjęciu widac tylko chleb dostawał też inne jedzenie! Fałszywi przyjaciele tak sie to nazywa!!! Lepiej zgłoście te dzieci bez opieki co chodzą po Goręczynie i nie tylko!

 • 11 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @CzYteLniCzkA

  No to Ty zgłoś te dzieci, skoro takie rzeczy widzisz, sumienie Cię nie gryzie? Jedni widzą psa, inni dzieci i świat będzie cudowny.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kanapka king

  tyle, że za plecami może gada... Jak tak rozdaje, to może chce coś tym zagłuszyć???

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @CzYteLniCzkA

  a pchły, robaki, brak szczepienia?

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kanapka king

  Proszę się nie podawać się za Kanapke king 1 komentarz oryginał drugi zwykła podróba.

 • 4 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kanapka king

  wam szkoda pieska ale mi bardziej szkoda właściciela który bardzo to przeżywa chciał dać szczeniaczkowi nowy dom a stał się obiektem drwin i złych emocji a co do pcheł i robaków to niestety te insekty mógł mieć wcześniej zanim trafił do tej rodziny może należałoby dać im szanse na poprawę a nie od razu publicznie opluwać kto jest bez winy niech pierwszy,,,

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # now now

  kto bedzie chcial i tak zglosi to jak juz psa zglaszaja. tragedia wiadomosc nie do opisania!

 • 9 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zgłaszać, zgłaszać

  Jeśli będziemy zgłaszać takie dramaty, to będzie ich mniej :-)

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kacha

  Większość osób ma pieski na łańcuchu nie chca żeby uciekały pies który uwiązany źle pies chodzący po ulicy źle to co Niektóre pieski nie nadają się do domu to gdzie je trzymać bez przesady

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kama

  Niektóry to świnie są wezmą sobie psa i myślą ze zabawkę mają pies tez ma uczucia jak ktos nie umi się zająć to niech sobie nie bierze proste jak h..

 • 9 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  CzYteLniCzkA broni swojej koleżanki, ciekawe jakby Ciebie tak zamknęli w kojcu dali chleb moczony w wodzie, a żebyś tak te robale i pchły miała co byś wtedy powiedziała....

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PSA może mieć CZŁOWIEK ...

  ale nie BYDLAK !! (jak ci opisani)

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Psychole i Sadyści

  są PONIŻEJ poziomu zwierząt, bo pozbawieni uczuć wyższych. Miłość i przywiązanie czworonogów natrafia na zadawanie cierpienia bezbronnym, ufnym zwierzakom. Aby szanse były wyrównane proponuję zamykać Psychola i Sadystę na kilka dni w klatce z gorylem, niedźwiedziem albo głodnymi pitbullami. Zobaczymy wtedy jak Psychol i Sadysta potrafi się łasić do współmieszkańców (będzie dla nich dobry i słodki jak miodzio) ...

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxx

  w gminie Sierakowice tez mozna natknac sie na psy na lancuchach:)

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Koleżanka czy nie

  Koleżanka czy nie koleżanka trzeba sie dowiedziec jak bylo a potem gadac! W tym goreczynie takie rzeczy sie dzieją tacy falszywi ludzie ze masakra jak cos chca to przyjda a tak chodza i pierdola głupoty az sie tam mieszkac niechce!coraz gorzej!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Ale jaja

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kacha

  Pies jest zwierzęciem i tez czuje jam można psa trzymać na łańcuchu z miska wody tego właściciela trzeba upierdolic do pala i tez postawić miske z woda ciekawe ile wytrzyma jak ktos się nie może zająć pieskiem to po jaki h.. go bierze czy to takie trudne

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rakasz

  Psy to się w ogóle zjada, są tacy smakosze...

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Każde zwierze czuje ból nie tylko psy to dlaczego zjadamy inne zwierzęta? Czy to jest humanitarne?Ryby też czują.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szkoda...

  Szkoda tylko że Animalsi nie na każde zgłoszenie reagują :/

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daka

  Niektórzy ludzie tez jedza suchy chleb i nikogo to nie interesuje najpierw powinni sie ludźmi zająć i im pomóc ale nie psy sa ważniejsze

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # m kanapka king

  ten artykuł budzi wiele kontrowersji przedstawiony tylko przez jedną stronę wywołuje skrajne uczucia ludzie utożsamiają się z pieskiem wściekli czasami wydać by się mogło że sami są zwierzęciem ja życzę wszystkim żeby wam nigdy chleba nie zabrakło i miłości zwierząt i ludzi i i i wesołych świąt

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # natalia morawska

  Trzeba było dać tej właścicielce tez mokry chleb do jedzenia i przywiązać ją do krowiego łańcucha. Ta właścicielka nie ma serca. Mam nadzieje, że ta właścicielka zostanie SUROWO ukarana.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytelniczka z Gołubia

  No pewnie każde zwierzę czuje ból, nawet nie chce tego wspominać tych oczu pełnych cierpienia, po tym jak ktoś z moich "życzliwych sąsiadów" go OTRUŁ, bo za głośno szczękał !!! Taka sytuacja miała miejsce w minione wakacje w Gołubiu :(
  i niestety nawet nie pomogły wizyty weterynarzy, choć był to młody piesek, pełen życia i z wielką nadzieją myślałam, że po leczeniu wyjdzie z tego, ale nie :(

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # asdfg

  "śmieszny artykuł" - jak w.... dostaniesz to też będziesz śmieszny.
  Przywiązywać na tydzień łańcuchem do budy tych myślących inaczej, wtedy może w mózgu wytworzą się komórki odpowiedzialne za myślenie. Poza tym skoro kary są takie łagodne to niewiele się zmieni.

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aaa

  Redaktor powinien najpierw przeczytać ustawę, potem obejrzeć zdjęcia i porównać z opisem. Szybko by się zorientował, że coś jest nie tak. Skończyło by się wprowadzanie ludzi w błąd.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo