Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Banino. Mała Wiktoria cierpi na ostrą białaczkę. W lutym zbiórka krwi

Opublikowany: 2017-01-12 11:16 Autor: Magda Dzienisz

W kwietniu ubiegłego roku u 4-letniej Wiktorii Markowskiej z Banina zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka dzielnie walczy z chorobą w Uniwerysteckim Centrum Klinicznym, potrzebna jednak jest krew. 10 lutego przy OSP Baninie organizowana jest zbiórka tego życiodajnego płynu.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

Wiktoria Markowska z Banina od roku niemal bez przerwy przebywa w szpitalu. Dziewczynka w tym roku skończy 5 lat, kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną z grupy wysokiego ryzyka. Wiktoria dzielnie walczy z chorobą, choć nie jest łatwo. Leczenie przechodzi ciężko, z licznymi powikłaniami, które często są przyczyną wstrzymania chemioterapii. Każdego dnia mała Wiki staje czoła chorobie po to, by w końcu móc wrócić do domu.

fot. źródło:Facebook/Pomagamy Wiktorii Markowskiej z Banina

Aby pomóc dziewczynce, 10 lutego przy OSP w Baninie, zorganizowana zostanie zbiórka krwi. Potrzebna jest zwłaszcza krew 0Rh+, jednak przyda się każda grupa. Krew można oddawać także w każdym punkcie krwiodawstwa, wystarczy podać pesel dziewczynki: 11290806041 i powiedzieć że krew oddaje się z przeznaczeniem dla Wiktorii Markowskiej.

To już druga tego typu akcja. W maju ubiegłego roku również odbyła się zbiórka krwi dla dziewczynki – wówczas 34 osoby oddały prawie 15 litrów krwi przeznaczonej dla Wiktorii.

Na specjalnej grupie na Facebooku – Pomagamy Wiktorii Markowskiej z Banina, opisywana jest walka dziewczynki z chorobą. Znajdują się tam także informacje, jak jeszcze można pomóc dziewczynce.

fot. źródło: Facebook

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 12 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszuba

    Wszyscy do dzieła, pomożemy. Dzisiaj Ona , jutro my w potrzebie.

  • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ###

    Trzymaj się maleńka. Dasz radę, musisz!

  • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WERA

    Trzymaj sie Wiki . walcz dzielnie . Prosze jesli sami nie mozecie oddać krwi , to poszukajcie osoby wsród najbliższych i namówcie by to uczynili. kazda kropla jest cenna . Pomóżmy wygrać Wiktori .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo