Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Nici z parkingu w Dzierżążnie? Burmistrz krytykuje zaangażowanie radnych

Opublikowany: 2017-01-04 13:10 Autor: redakcja

Pisaliśmy niedawno, że dzięki działaniom radnego Mariusza Tredera gmina Kartuzy zyskała "zielone światło" do rozmów z PKP w sprawie pozyskania terenu pod parking w Dzierżążnie. Zaangażowanie radnego nie spodobało się jednak burmistrzowi Kartuz. Parkingu na razie nie będzie.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Jak podkreśla radny Mariusz Treder, chodzi o stworzenie oświetlonego dojścia, dojazdu i utwardzenie terenu tak, by możliwe było swobodne parkowanie aut w Dzierżążnie przez osoby odjeżdżające do Trójmiasta Pomorską Koleją Metropolitalną. Liczba pasażerów kolei systematycznie rośnie, więc tworzenie tego rodzaju zaplecza wydaje się niezbędne.

Na wszelkie apele w tej sprawie burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński odpowiadał, że gmina musiałaby pozyskać grunt od kolei, która nie jest skora do pertraktacji w tej sprawie. Radny pokazał że jest inaczej. Sam spotkał się z szefem gdańskiego Oddziału ds. Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. i przyniósł burmistrzowi oświadczenie, z którego wynika, że kolej jest jak najbardziej zainteresowana przekazaniem działki w użytkowanie.

Gmina miała 30 dni by podjąć temat. I rzeczywiście burmistrz skontaktował się z PKP. Ale efekt jest taki, że oświadczenie o możliwości przekazania gminie działki zostało unieważnione. To było przedmiotem ostrego sporu radnego z szefem kartuskiego magistratu. Mieczysław Gołuński miał żal do Mariusza Tredera, że ten działał bez porozumienia z urzędem, czym, jego zdaniem, wykazał brak zaufania.

fot. Magda Dzienisz

- Od 2015 roku bardzo intensywnie pracujemy nad tym terenem. Musieliśmy naprawić wcześniejsze błędne działania, napisać nowe decyzje, wyprostować błędy w mapach, które miała kolej. Potem wystąpiliśmy o przejęcie części terenu, otrzymaliśmy odpowiedź, że nie ma takiej możliwości. Wróciliśmy jednak do tematu i byliśmy na dobrej drodze do części wydzielenia tego obszaru. Nie można jednak z koleją załatwić niczego jednym pismem. Od ponad dwóch lat rozmawiamy o przejęciu części terenów kolejowych, co kosztuje wiele wysiłku i negocjacji. Proszę nam zaufać, że naprawdę robimy wszystko dla dobra tej gminy – mówił burmistrz Kartuz.

Burmistrz zarzucił radnemu, że pismo, które ten wysłał, zrobiło więcej szkody niż pożytku.

- To pismo niestety zahamowało cały proces przejmowania tych terenów, które mieliśmy wcześniej wyrysowane. Dzisiaj przedstawiciele kolei mówili sztywno: nie, dopóki nie zrobią drugiej linii elektryfikacji, nie będą rozmawiać na temat przejmowania terenów – mówił. – Czasami wychodzenie poza urząd działa przeciwko interesom gminy. Proszę, abyście nie robili czegoś bez porozumienia z urzędem – apelował do radnych.

Mariusz Treder wytykał burmistrzowi, że to właśnie on nie ufa działaniom radnym i nie popiera ich inicjatyw.

- Nigdy nie negowałem tego, że gmina chce przejąć te grunty – wyjaśniał. – Wskazałem tylko możliwość załatwienia sprawy w inny sposób: wydzierżawienia tych terenów. Nie wyklucza to działania, które pan burmistrz rzeczywiście prowadzi. Dlaczego pan nam nie ufa? Dlaczego my jako radni nie możemy wykazać się jakąkolwiek inicjatywą? Nie bierze pan pod uwagę naszego zaangażowania, które wynika z realnych potrzeb mieszkańców. Każdy z radnych ma swoje inicjatywy, o które walczy i zabiega. Niech weźmie pan to pod uwagę, a nie, że odwraca się pan do nas plecami i odbiera nasze działania w sposób negatywny.

fot. Magda Dzienisz

Mieczysław Gołuński odpowiedział, że gmina ma zbyt ograniczony budżet, by sprostać wszystkim inwestycjom, o które wnioskują mieszkańcy i radni. Apelował o zrozumienie działań urzędu.

- Niektóre kompetencje należą do gminy, a niektóre do radnych. I trzymajmy się tych zasad – stwierdził.

Dyskusję dyplomatycznie zakończył przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pryczkowski.

- Sztuką rządzenia jest uruchomić inicjatywę, jaką mają ludzie. Skorzystać z ich możliwości i potencjału. Myślę, że to u nas szwankuje. Byłoby zdecydowanie korzystniej, gdyby pan zechciał skorzystać z naszej wiedzy i różnych pomysłów – zwrócił się do burmistrza.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [64]

 • 33 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Jakiś czas temu burmistrz pozwolił radnemu Trederowi na negocjacje w które nie bardzo wierzył...

  Jak już doszło do skutku i coś z nich wynikło to Pan Treder jest bleee bo coś potrafi załatwić !!!!

  Już niedługo wybory, mam nadzieje że Pan Treder będzie kandydował na stanowisko burmistrza :)

  Pozdrawiam

 • 27 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Precz z nim !

  Zamiast pomóc podkłada nogę ?! Na co komu taki burmistrz !!!

 • 23 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Najwięcej można było uzyskać na etapie uzgodnień pod modernizowaną linię kolejową do Gdańska ,gdzie był wtedy burmistrz o dwojgu imion, pewnie na rencie albo nie miał zielonego pojęcia co zrobić
  Czas możliwości nacisku na PKP już minął .Życzę burmistrzowi by wróciła mu werwa jaką okazywał 10lat temu przy negocjacji wykupu terenów kolejowych ,wieży ciśnień itp oraz obecnie parkingu dla kolegi z gryfu

 • 23 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # też wyborca, całkiem serio

  w następnych wyborach pogonimy Was, wszystkich, wybranych,
  koniec ściemy i obiecanek.

 • 19 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  Nie tak dawno przed świętami Bożego Narodzenia radny Treder zachwalał burmistrza na kiermaszu przedświątecznym w szkole podstawowej, jaki to on szlachetny, wspierający potrzebujących podczas akcji charytatywnych. Teraz wyszło szydło z worka. Ludzie są najważniejsi !!! Mam nadzieję, że mieszkańcy Dzierżążna wezmą to pod uwagę podczas zbliżających się wyborów, powiem więcej , jestem tego pewna.!!!

 • 17 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Mieszkanaka

  Bo Treder tal własnie robi, jedno w oczy drugie za oczami, ludzie się w końcu poznają na nim.

 • 19 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka Dzierżążna

  od Mariusza Tredera wara! To nasz człowiek, pomógł wielu ludziom z naszej wioski. Jest dobrym człowiekiem.

 • 16 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Mietek przypomina mi Jarka Kaczyńskiego. Nie cofnie się o krok. Tylko to co on uważa za słuszne jest słuszne! Nie liczy się kompetencja radnych czy urzędników. Liczy się lojalność !

 • 25 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sprawa jest prosta

  Gdyby to Gołuński załatwił to parking by był. Nie może sobie pozwolić żeby mówili, że to Treder załatwił a nie burmistrz.

 • 9 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Solo

  Pojęcia nie macie a piszecie, no chyba że sam P.Treder pisze to, to wtedy wiadomo skąd takie wpisy. Pan Treder nie pierwszy raz próbuje zabłysnąć w ten właśnie sposób. Jak mówi burmistrz, budżet jest jeden a potrzeb dużo. Ciekawe czy pan Treder jak by miał 20-parę sołectw to kasę dawałby tylko na jedno i w jedno inwestował a reszta?

 • 14 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkanka Dzierżążna

  Jak taki dobry to go sobie weź!

 • 13 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Brawo p. Mariuszu.

 • 19 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  MGG zrobi inwestycje tylko taka z ktorej ma kase i poklask.
  Solectwa wybraly MGG to maja teraz golunszczyzne.

  Parking rzeczywiscie jest potrzebny w Dzierzaznie, codziennie sporo samochodow tam parkuje. Ale zato macie sciezke nieoswietlona i ciemna srodkiem lasu do Kartuz.

  Widac ze radny jest w stanie zdzialac wiecej niz marny Burmistrz. BTW z drugiego etapu obwodnicy nici, kolejna porazka MGG - ale ludzie sa najwazniejsi.

 • 17 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Miasto spalin.

  Po co mają parkować w Dzierżążnie?
  Lepiej jak parkują (i korkują) w centrum Kartuz. Korki i spaliny są przecież OK.
  A potem zdziwienie, że nawet mieszkańcy nie pojawiają się w centrum miasta.

 • 14 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no właśnie !

  a Co z prawdziwą obwodnicą Kartuz ?
  Ta druga Węglowa, dalej pusta .

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkanka Dzierżążna

  a wezmę!

 • 19 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Kto nie z Mieciem tego zmieciem.Już jedna pani chciała być alfą i omegą kartuską.Jak skończyła.Wiadomo.Drugi idzie tą samą drogą.Jak długo jeszcze będziemy się nabierali na tą propagandę przedwyborczą.Czas pogonić to towarzystwo.Czas na kogoś nowego .spoza tych kartuskich układów.

 • 9 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Mieszkanka

  Zgadzam się - to cały treder

 • 9 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sfff

  Tak się tego nie załatwia- jest jakiś obieg dokumentów i właściwe osoby do podpisywania decyzji. Spotkało się dwóch kolesi i jeden drugiemu coś podpisał, wydał pozytywna decyzje. To jest wychodzenie przed szereg. Niech radny Treder zachęci ludzi aby sami choć trochę uporządkowali teren, sam popracuje z nimi. Ludzie wszystkim się wszystko należy , nikt nie chce posprzątać dookoła siebie, tylko brać i brać . Radny powinien być społecznikiem bez parcia na władze i szkło

 • 12 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bombi

  Klakery burmistrza atakują jak zwykle radnego

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @bombi

  Klakierzy- nie klakiery

 • 6 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @bombi

  Ty chyba czytać nie potrafisz, kto tu kogo atakuje?

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ola

  Sporo dla Ciebie to 5 czy 8?

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Sfff

  Aleś Ty mądry inaczej :))) Większej bzdury od Twojego komentarza nie czytałem. Sam się nadajesz na społecznika...

 • 13 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Pan Burmistrz niczym mnie nie zaskoczył. Jest sobą. Szkoda słów na komentarze dotyczące Jego osoby i postępowania. Natomiast pan Treder spostrzegany jest jako bardzo DOBRY RANY na którego głosowaliśmy i okazuje się, że nasze głosy nie zostały zmarnowane. Brawo! Panie Mariuszu. Pan radny nie zrobił nic co byłoby niewłaściwe wobec Burmistrza i urzędu. Sam pan Burmistrz proponował panu radnemu zająć się tą sprawą. I co znowu nie podoba się włodarzowi? że ma do czynienia z inteligentnym i skutecznym radnym??? Przyznam, że trudno się współpracuje z osobą, gdzie intelekt oraz praca dla dobra wyborców jest tak odmienna.

 • 11 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obserwatora

  Zgadza się. On nie lubi mądrzejszych od siebie i szybko ich kasuje, mieliśmy tego dowody. Niedługo konkursy dyrektorów......

 • 8 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyżej piszących

  Hej radni przestańcie pisać idcie spać jutro trzeba rano odśnieżać, piszecie pod siebie i obyście nie narobili że złości pod siebie. To boli jak komuś wychodzi. Ale to jest i taka zawsze była rada gminy w Kartuzach. Nic nowego te same wpisy były kilka lat temu, patrz kopiuj, wklej.

 • 10 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Czy ten burmistrzunio ma za doradcę kota, jak prezes tysiąclecia? Jeżeli tak, to wszystko jasne.

 • 13 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bombi

  Burmistrz nie rozumie problemów mieszkańców i nie chce tego zmienić w przeciwieństwie do radnego. TAK DALEJ PANIE RADNY.
  Pozdrawiam.

 • 7 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kolejarz

  Kiedy czytam te komentarze, po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że większość idiotów komentujących na forum nie ma zielonego pojęcia czym jest demokracja ani w teorii ani w praktyce. Gdybyście byli choć odrobinę uważniejsi, widzieli byście że Treder niczego nie załatwił. Poza tym wykonywanie inwestycji przed projektem budowlanym, na 3 lata przed wielkimi zmianami w funkcjonowaniu kolei na tej trasie grozi prokuraturą za niegospodarność . Treder tylko udaje że coś robi pod prasę. To się nazywa kampania wyborcza

 • 7 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi hendrix

  Kolejarz i tak nikt nie ceni pana dwojga imion po wyższej szkule na wybika ... potrzeba jednak czegoś o wyższym polocie intelektualnym. Spójrz na drogi ! pod urzędem miasta OSOBÓWKI nie mogą podjechać pod górkę ! Chłopaki idący do szkoły pomagają ruszyć samochodom z przejścia dla pieszych! a co robi ten od dwojga imion?! Zatrudnia tak infantylnych ludzi, że nawet jak jedzie pługo [pisakarka która sama się slizga na podjeździe pod 3-do maja to nie sypie, choć pełna piasku ... masakra on i jego ekipa!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jimi

  pudło, skończyłem uniwersytet i prowadzę firmę. Ponadto wiem, o czym piszę

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi hendrix

  kolejarz to nie do ciebie i nie o tobie ... jeszcze raz przeczytaj .... no chyba że to Ty jesteś tym dwojga imion ( na wybika była filia jakiejś szemranej wyższej szkoły łódzkiej ...trochę pobyła i szybko się zwinęła niemal z całej Polski)

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi hendrix

  i nie przeczę że możesz mieć w tym wypadku rację. w końcu to w interesie kolei jest pozyskanie klientów, czyli wyciągnięcie ich z samochodów (pozostawionych na parkingu) i przewiezienie ich ta swoja kolejką.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ jimi

  ...jak się nie potrafi używać znaków interpunkcyjnych przy pisaniu, to niezrozumienie gwarantowane. Gdyby to nawet 10x czytać, nikt nie zrozumie. Miłego dnia

 • 9 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Giant

  Przypominam że pan poseł Tusk przed laty obiecywał na trasie dawnego nasypu kolejowego ścieżkę rowerową na Kaszuby.Pytam się-- kiedy będzie ona zrealizowana,bo sobie wtedy kupiłem rower i tak już prawie ze 20 lat czekam by się po tej ścieżce pojechać do Gdańska.

 • 7 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Kolejarz

  Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to nie pisałbyś tych głupot. Każdy wie, że aby zrobić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę trzeba mieć najpierw zgodę właściciela nieruchomości ( w tym przypadku PKP ) i takową zgodę radny załatwił. A, że burmistrzowi to się nie spodobało, bo "ciężko pracował" przez dwa lata lecz bez efektów , to inna sprawa. Radni się starają jak mogą a nurmistrz robi swoje, buduje za miliony fontanny a ludzie do domów nie mogą dojechać. Miało być burmistrz ale nurkuje w dół więc może być nurmistrz. Wiadomo, że ten parking jest potrzebny, jak już wspomniano inne przystanki PKM, które są w gestii innych samorządów będą miały parkingi bądź są one w trakcie realizacji. Efekt jest taki, że mamy burmistrza jakiego mamy i jakiego wybraliśmy, więc pretensje powinniśmy mieć tylko do siebie.

 • 7 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dggg

  Treder nie załatwił zgody. Koleś podpisał kolesiowi . Czy rodzina tresera mogła by przestać pisać bo to powoduje zniesmaczenie

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dggg

  Tresera czytaj tredera

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bombi do dggg

  Zasuwaj odśnieżać pajacu z kolesiami. Jak z ciebie taki kozak.

  I przeczytaj uważnie w czym jest problem.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dggg

  To idę bo faktycznie się pogubiłem.

 • 10 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Goły

  chyba zapomnieliście że nigdy nie będzie burmistrz obecny działał na własną szkodę czyt. P.A. Gryf i wszystko jasne

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mgg myśli...

  a może ,któryś z kolegów jakiś skład budowlany tam otworzy? Miejsce fajne.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi hendrix

  kolejarz ty jednak jesteś młotkiem :) A ten uniwerek to gdzie kończyłeś

 • 10 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alex

  Bo "burmistrz" to typowy Mietek...

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misio

  W nagrodę kupcie burmistrzowi jeszcze jednego nowego Hiundaia za 100 tys/zł z naszych pieniędzy no i jednogłośnie przyjmijcie absolutorium z wykonania budżetu za ostatni rok, bo przecież wszystko jest ok, no nie?

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ Kolejarz

  Synku, Ty mi nie mów o czytaniu ze zrozumieniem, bo zapewne niewiele potrafisz na ten temat powiedzieć. Zanim się wypowiesz, poczytaj o programie rozwoju tras kolejowych na naszym terenie - jakie są plany. To, że Treder i jego klakierzy nie mają o nich pojęcia, tylko ich ośmiesza. Zaś miejsce do parkowania w Dzierżążnie przy peronie jest, sam z niego korzystam. Jest to sztuczna aferka dla potrzeb medialnych.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jimi hendrix

  tam, gdzie Ty zapewne nie :) i wydział, na który Ty zapewne nie dostałeś się :) miłego dnia

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krokta

  a kto każe burmistrzowi odrazu przejmować ten grunt i wykupic go na własność? Gdyby był dobrym negocjatorem, mozna było spróbować dojść do takiego porozumienia, iz najpierw gmina będzie ten teren dzierżawić, a w kolejnych latach teren zostanie przejęty, tylko po co, prawda? lepiej powiedziec ze nie ma kasy na zakup tereny, a dzierżawa roczna to koszt około mniej więcej 2 tyś zł, a więc śmieszne pieniądze, ale tu niestety jak widac własnie chodzi o pieniądze i to czyją to bedzie/ma być zasługą, oraz żeby jak najwięcej na tym zyskać. Burmistrz wychodzi z założenia, że nie ma 500tyś na wykup, wiec nie będzie nic robił. A sprawa zakonczy się tak, że jakaś osoba prywatna przejmnie ten teren- oczywiście wiadomo kto tej osobie pomoże w tym, a dopiero potem, nastąpi oświecenie, i gmina zacznie tej osobie prywatnej płacic za dzierżawę terenu pod parking-i ni ebedzie to już 2 tyś a kilka razy więcej, co wiecej równie ochoczo zainwestuje środki w utwardzenie terenu, nastepnie po paru latach, prywatny własciciel stwierdzi że potrzebuje swoj teren, parking zostanie zlikwidowany a na utwardzonym terenie powstanie mało uciązliwa działalnośc gospodarcza. tym sposobem ktoś nie dośc że "otrzyma" grunt w dobrej cenie i w miarem przyszłościowym terenie, to jeszcze mu utwardza teren i beda płacic przez jakiś czas za dzierżawę, do czasu polepszenia koniunktury celem otwarcia działalności w tym konkretnym miejscu.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dgg do bombi

  No i co tam słychać szwagier ? Lizusów jeden i tak ci treder nic nie załatwi

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dggg

  Wpis idę bo się pogubiłem nie jest wpisem Dggg proszę się nie podszywać Dggg się nie pogubil

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Czego czepiacie się burmistrza trzeba było pisluchac jak Treder wynosił na ołtarze na kiermaszu świątecznym w szkole w Dzierzaznie. Tak mu przyłożywszy ze wstyd było słuchać a teraz burmistrzów bo dał trenerowi po łapkach

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel

  Treder wychwalał burmistrza a wydawało się ze jest krytycznie do niego nastawiony I gdzie tu jest prawda Oj chyba coś tu fałszem pachnie

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Burmistrz działa - szkoda słów !!!

  Treder reprezentował na kiermaszu Burmistrza więc mówił o nim dobre słowa. Burmistrz natomiast postąpił z zaangażowanym radnym jak z wiceburmistrzem Belgrauem. Zresztą Belgrau powiedział, że Gołuński to człowiek bez honoru !!!

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Burmistrz działa - szkoda słów !!!

  Tylko,że Belgrau odpuścił sprawę a Treder się nie dał i stąd problem. Prawda jest taka że straci na całym zamieszaniu burmistrz i tylko burmistrz. a wybory za dwa lata - icałe szczęście.

 • 9 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zeppi

  Bumistrzowi nie w smak działania radnego Tredera, bo to pewnie on chciałby "spijać śmietankę"... Jak burmistrz coś zrobi to wszyscy mają klaskać, ale jak się radny wykaże inicjatywą to już źle... Szkoda że ten piękny pijar burmistrza to tylko maska. Prawdziwy społecznik nie szuka poklasku...

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Burmistrz dziala

  Dziękuje panie Treder za wyjaśnienie
  Nauczyciel

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel

  Chce jeszcze dodać ze mówić dobre słowa to nie znaczy wychwalać pod niebiosa. Można mówić o kimś dobrze ale bez lpidlizywania sie

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ewa

  załatwi godzinę przed wyborami tak to bywa a tyle ludzi na to czeka

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yyyyyyy

  odpierdo.... się od Tredera,chłop jest w porządku,parking miał służyć wszystkim,jest jednym z nielicznych którzy dbają też o innych.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @yyyyyyyy

  Rodzina isadiedzi w natarciu. Tylko po co ten hejt

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yyyyyyy

  Ani rodzina ,ani sąsiedzi, ani hejt, tylko realna ocena sytuacji, jak robi...... źle, jakby nie robił nic, też by było dla niektórych źle, także szkoda słów, przypomnijcie sobie jakiegoś radnego który tyle zrobił i tak się starał w naszym okręgu, chyba takiego nie było.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lodzia

  A czego się spodziewacie po MGG. Całe życie polityczne to obiecanki cacanki, a głupi głosuje na niego. Przez tyle lat to by się czegoś nauczył. Brak mu koncepcji rozwoju gminy. Tylko buduje parkingi przy kościołach i wyrzuca ludzi z ogródków działkowych(przy tym mówić, że to poprzedniczka)- mając ludzi za idiotów. Jeszcze dwa lata i Grzesiu wróci na rentę i bezrobocie. I to dla mnie jest ciekawostką!! Jak był na bezrobociu - to na rencie, a jak został gburmistrzem to ozdrowiał??!!! Zdolny do pracy jednak!!!!???
  Panie Treder pokaż radzie i leniowi jak się pracuje dla Gminy i Ludzi. Powodzenia.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # O nie !

  Burmistrz na wszystkim oszczędza, chodniki niech lepiej odśnieży, a nie , że po pół metrowych ścieżkach trzeba chodzić.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo