Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Powiat. Konkurs na dofinansowanie zadań publicznych. Do dyspozycji 339 tys. zł

Opublikowany: 2017-01-12 14:10 Autor: Magda Dzienisz

Stowarzyszenia, fundacje, organizacje mogą już ubiegać się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć ze środków powiatu kartuskiego. W tym roku powiat wprowadził zmiany - każde stowarzyszenie musi zadeklarować wkład własny w wysokości min. 1 proc. wnioskowanej kwoty.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Zarząd Powiatu Kartuskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych. Wysokość środków przeznaczonych na wykonanie zadań wynosi łącznie 339 tys. zł. W tym roku nastąpiły zmiany w regulaminie – należy wnieść finansowy wkład własny do zadania, a udział środków musi stanowić minimum 1 proc. wnioskowanej kwoty dotacji.

Zdj. ilustracyjne. fot. arch.

Najwięcej środków – 90 tys. zł przeznaczono na zadania z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania. Działanie te mają polegać m.in. na promowaniu czytelnictwa, organizowaniu czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas ferii i wakacji, wsparciu działań edukacyjnych dla osób 60+, kształtowaniu postaw patriotycznych, promowaniu wolontariatu. Kwota 90 tys. zł zostanie przeznaczona również na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

Kwotę 50 tys. zł powiat chce przeznaczyć na dofinansowanie działań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, m.in. organizowanie działań mających na celu pielęgnowanie dziedzictwa narodowego i regionalnego czy promocję kultury poprzez film, muzykę, sztukę, teatr, taniec, fotografię oraz różne działania multimedialne. 40 tys. zł zaplanowano na dofinansowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej, 24 tys. zł – na ekologię i ochronę zwierząt oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego, 14 tys. zł na przedsięwzięcia dotyczące porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz ratownictwa i ochrony ludności, 12 tys. zł na działania mające na celu promocję zdrowia. Powiat przeznaczył również środki na szkolenia dla organizacji, warsztaty czy konferencje.

Zadania można realizować w okresie od 20 marca do 15 grudnia 2017 r. Uchwała Zarządu Powiatu ws. konkursu ofert znajduje się TUTAJ.

Termin nadsyłania ofert mija 2 lutego o godz. 15.30. Wypełnione formularze, które dostępne są TUTAJ, należy składać w Wydziale Ochrony Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy ul. Gdańskiej 26 w Kartuzach (pok. 17) lub w sekretariacie starostwa przy ul. Dworcowej 1 w Kartuzach. Można również przesłać je na adres starostwa (ul. Dworcowa 1, 83-300 Kartuzy) – liczy się data wpływu oferty.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # monika

  "organizowaniu czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas ferii i wakacji"

  "Zadania można realizować w okresie od 20 marca do 15 grudnia 2017 r."

  A kiedy w tym czasie są ferie?

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dziedzictwo narodowe

  To może być ciekawy temat dla muzeów militarnych.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Temat słuszny

  Ale czy tak zadłużony powiat stać na takie wydatki?

  Ile milionów złotych rocznie kosztują odsetki od tego zadłużenia?

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Martwi mnie brak środków na promocję zdrowia. "12 tys. zł na działania mające na celu promocję zdrowia" to żart, więcej pieniędzy w ciągu roku wydaję na ulotki. Mój ubiegłoroczny projekt antyrakowy nie otrzymał ani grosza. Mam nadzieję, że ktoś zacznie myśleć logicznie, chyba, że smog tłumaczy wszystko.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Tomku

  Chciałby Pan dostać 12 tys. publicznej kasy na swoje ulotki???

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Tomasz Dorniak M.

  Nie zrozumiał pan zamysłu. Chodzi o moment, kiedy stojąc trzymamy kieliszki i mówimy: no to "NA ZDROWIE". Na wszystkie oficjalne okazje, powinno to wystarczyć.

 • 14 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica -Królewska

  Żebyście nie zaspali projekt gminny na utworzenie sekcji RINGO,to może tu jeszcze pisać o dofinansowanie na skakanki ,gumy do skakania i hulachopy .Sport to zdrowie.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szukanie skarbów w lesie

  A zwłaszcza broni, kurhanów i dawnych słupów granicznych, to dobry pomysł na dotację.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kamienica krolewska

  Ten nasz klub to jedna wielka ściema. Wstyd !!!!

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sport

  Może by tak zainwestować w plac do zawodów sprawnościowych dla psów ? Byłoby to korzyścią dla społeczeństwa , właścicieli psów i można by było urządzać zawody. Psy byłyby wyszkolone , właściciele wybiegani a dzieciaki szczęśliwe ,bo to zawsze jest atrakcja i dużo śmiechu a koszt stosunkowo nieduży , pod warunkiem że chuliganeria przeszkód nie zesnuje.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo