Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Ranking szkół 2017. Technikum "na Wzgórzu" wśród najlepszych. Jak wypadły inne szkoły?

Opublikowany: 2017-01-11 11:16 Autor: Magda Dzienisz

W najnowszych rankingach techników i liceów, opublikowanych przez miesięcznik "Perspektywy", technikum przy ZSZiO w Kartuzach znalazło się na 3. miejscu w województwie i 96. pozycji w Polsce. Na 117. miejscu w rankingu ogólnopolskim sklasyfikowano Technikum w Żukowie. I LO w Kartuzach znalazło się w najlepszej 50-tce w Pomorskiem w zestawieniu liceów.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował coroczne zestawienie 500. najlepszych liceów w Polsce oraz 300 najlepszych techników. Powstały również rankingi 50. najlepszych szkół w województwie. Jak co roku ranking budzi emocje – podkreślają jego twórcy.

ZSZiO „na Wzgórzu” w Kartuzach. fot. archiwum/ M. Dzienisz

- Na jego rezultaty czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem całorocznej pracy. Wyniki rankingu mają także ogromny wpływ na decyzje tysięcy gimnazjalistów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły. Ale to nie wszyscy, dla których to zestawienie jest bardzo istotne: Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych czytają także coraz uważniej organy prowadzące szkół. Z satysfakcją odnotowujemy, że najlepsze licea i technika są nagradzane przez prezydentów miast, kuratorów, marszałków i wojewodów – wyjaśniają na stronie miesięcznika autorzy rankingu.

Okazuje się, że wśród najlepszych techników w Polsce na 96. pozycji znalazło się ZSZiO w Kartuzach, czyli popularne „Wzgórze”. Szkoła ta została sklasyfikowana również na 3. miejscu w województwie pomorskim. Technikum w ZS Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie uplasowało się na 117. pozycji w Polsce i 6. w woj. pomorskim. Wśród najlepszych techników w województwie znalazło się też to działające przy ZSP w Somoninie – 13. pozycja oraz przy ZSP w Sierakowicach – 20. miejsce. Poza rankingiem znalazły się technika z Przodkowa i szkoła przy ul. Mściwoja w Kartuzach.

Niestety liceów ogólnokształcących z powiatu kartuskiego próżno szukać w najlepszej 500-tce tego typu szkół w Polsce. Jedyną szkołą z powiatu w zestawieniu 50 najlepszych w województwie jest I LO im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach. W tegorocznym rankingu uplasowało się na 39. miejscu.

I LO „na Klasztornej” w Kartuzach. fot archiwum/M. Dzienisz

Jak podają autorzy rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking liceów znajduje się tutaj, zestawienie techników tutaj.

(aktualiz. 12.01., godz. 10.30)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [20]

 • 14 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytek

  Co się stało z Liceum im. Derdowskiego? Jak ja chodziłem do tej szkoły, a było to prawie 30 lat temu, to było jedno z lepszych szkół w województwie i na pewno najlepsze w powiecie kartuskim.

 • 11 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odpowiadek

  Przecież klasztorna jest najlepsza w powiecie, co wynika z rankingu, bo jako jedyne liceum jest w zestawieniu. no i jedna z najlepszych w województwie też jest, znalazła się przecież na 39 miejscu.

 • 9 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bzdury

  te rankingi to bzdury ,sprawdźcie co potrafią technicy po Mściwojowskim technikum .Porównajcie to z wynikami matur ,porównajcie wyniki matur Klasztornej i wyjdzie,że Mściwoja się może schować tam w lesie za Gowidlinem . Moje dzieci (2 kończyły ) Mściwoja i g... się nauczyli a jedno Klasztorną i jeżeli jestem z czegoś zadowolony jako rodzić to z poziomu Klasztornej . Amen .
  Można stworzyć taki ranking z którego wyniknie ,że pan Gołuński jest najlepszym burmistrzem na planecie i to będzie prawda?

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wzgórze jest super

  Brawo p. Grażyna brawo WY.

 • 1 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pytek

  Co się stało? Najlepsi nauczyciele odeszli na emerytury ;)

 • 8 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do bzdury

  Masz rację. Wzgórze jest niby na 3 miejscu w województwie, ale matury pisze o wiele gorzej niż Klasztorna. Po prostu poziom nauczania w liceach jest dużo niższy niż w technikach i gdyby ten ranking był wspólnie dla liceów i techników to okazałoby się, że Klasztorna jest nadal na 39 miejscu, a Wzgórze na np.80 miejscu. I to jest cała prawda o tym rankingu.

 • 3 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do bzdury

  Yyy ale zdawalnosc matur wzgórze ma lepsze cebulo z klasztornej xd

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Yyy

  No faktycznie. Zdawalność matur 2016 na Klasztornej 98%, a w technikum na Wzgórzu 93%. Sprawdź zanim coś napiszesz.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z innej szkoły

  Ale sie nauczyciele z Klasztornej obrazili.Chyba będą protesty i strajk głodowy.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przydałby się ranking podstawówek

  Ale wtedy wyszłoby, które gminy sobie nie radzą i zatrudniają złych kolegów

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czy Wy umiecie czytać?

  Czemu sie oburzacie? Oczywistym faktem jest ze najgorsze klasy z klasztornej sa lepsze od tych najlepszych z wzgórza. Wzgórze plasuje sie wysoko w rankingu techników, a nie liceów.

 • 2 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Z całym szacunkiem do ZSZiO w Kartuzach , nie możecie sie porównywać do I LO , gdy weźmiemy pod wzgląd wyniki matur to przegrywywacie na całej linii , nie ma dyskusji . Ten artykuł to mydlenie oczu społeczeństwu.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sylwia.

  Super fajnie te wszystkie porównania, ale nie rozumiem dlaczego uczniowie czy też absolwenci szanownej szkoły na klasztornej tak się oburzają. Nie tylko wyniki z matur mają znaczenie. Liczy się także to jakie uczniowie szkoły osiągają w różnych konkursach itd. Nie należy porównywać technikum na wzgórzu z liceum na klasztornej, bo te rodzaje szkół z samego założenia się różnią. To tak jakby porównywać zwierzę do roślinki... niby oba to część przyrody, ale chyba nie będziemy się zastanawiać czy kwiatek pobiegnie szybciej niż pies... bo jak wiadomo kwiaki nie biegają :-) Technikum na Wzgórzu jest jednym z najlepszych w Polsce i tyle. Liceum na klasztornej jest w 50 najlepszych w województwie. Skoro nie ma tam liceum ze wzgórza tzn.że nie mają dostatecznie dobrych wyników. Szczerze mówiąc, jestem zdania że na Wzgórzu liczy się właśnie technikum i to ono tworzy sukcesy tego zespołu.
  Pozdrawiam, uczennica ZSZiO :-)

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kasia

  HALO HALO!
  Uczniowie technikum muszą uczyć się 2 razy więcej niż Ci w liceum, mają lekcje dużo dłużej, dużo więcej sprawdzianów kartkówek pytania,praktyki, są dużo mądrzejsi od liceum bo nie jeden z nich by sobie nie poradził, więc niech liceum nie porównuje sie do technikum!

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to ja

  Uczeń z technikum ma kilkanaście godzin w tygodniu więcej zajęć i dużo więcej przedmiotów!!! O wiele łatwiej uczyć się z 3 wiodących przedmiotów niż kilkunastu. Do tego LO ma więcej godzin z typowo maturalnych przedmiotów a arkusz rozwiązują identyczny. Np. w klasie I LO uczniowie mają 5 godz. języka obcego a I Tech. tylko 3...

 • 2 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odkrywcze

  Nie wolno porównywać dwóch szkół średnich bo jedna to zwierzę a druga roślina. Hmm kuśfa długo nad tym myślałeś ?Nie wróżę Ci przyszłości innej niż praca w grupach rekonstrukcyjnych ,jako koń albo ponton.

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  a jak się uplasowała szkoła ponadgimnazjalna w Żukowie.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No tak

  Hmmm i znowu nie ma przodkowa ?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ranking do d...

  Na zachodzie dawno nie ocenia się szkół i uczelni na podstawie wyników egzaminów, czy konkursów, a na podstawie zarobków absolwentów po 5-10 latach od zakończenia nauki.

  I tu wyniki mogłyby się powywracać do góry szpyrkami ;)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uczennica

  Dno to Sierakowice z zabraniająca matury z matmy AL !!!! Siara

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo