Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Artykuł modyfikowany

Powiat kartuski grał razem z WOŚP! Wszędzie padły rekordy, zebrano łącznie 244 tys. zł

Opublikowany: 2017-01-16 11:22 Autor: Magda Dzienisz

Wsie i miasteczka w powiecie kartuskim grały razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym jednym dniu wszyscy z uśmiechem i radością dzielili się pieniędzmi po to, by wesprzeć akcję. W większości sztabów padł rekord uzbieranych pieniędzy, liczenie datków wciąż trwa.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Za nami 25. finał WOŚP. Tego jednego dnia niemal cały kraj zjednoczył się, a ludzie z uśmiechem licytowali, brali udział w loteriach i aukcjach, wrzucali pieniądze do puszek. Na ulicach miast i wsi, w domach kultury i szkołach, czuć było zapał, optymizm i radość. W wielu miejscach zorganizowano specjalne koncerty, sportowe wydarzenia. Były licytacje, loterie, biegi, tańce i śpiewy. Było głośno, czerwono od orkiestrowych serc i entuzjazmu uczestników WOŚP.

Kwota uzbierana na rzecz WOŚP w powiecie kartuskim była rekordowa. Zebrano prawie 244 tys. zł.

Wolontariuszki z Kartuz. fot. Magda Dzienisz

Z samej gminy Żukowo, gdzie działały dwa sztaby – w Baninie i Żukowie, konto orkiestry zasili ponad 100 tys. zł. Sztab z Żukowa uzbierał ponad 55 tys. zł. To o 10 tys. więcej niż rok temu! Wiemy jednak, że kwota ta będzie wyższa. Żukowski sztab prowadzi aukcje na Allegro, cała kwota będzie znana, gdy się zakończą.

WOŚP w Żukowie. fot. Magda Dzienisz

Sztab nr 315 z Banina już 10. raz wziął udział w WOŚP. Wolontariusze zbierali na terenie Banina przy kościele, w Studio S7, przy Biedronce, przy sklepie Max&Xavier, na stacji Boterm. Ogromna ekipa wolontariuszy kwestowała w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku. Szef sztabu Małgorzata Lewińska informuje, że łącznie w WOŚP uczestniczyło 100 wolontariuszy z Banina i okolic – 70 z oryginalnymi identyfikatorami oraz 30 wolontariuszy z wewnętrznym identyfikatorem wspierających sztab. Udało im się uzbierać aż 45 tys 813,80 zł. To o 10 tys. więcej niż w 2016 roku.

Sztab z Banina. fot. nadesłane/M. Lewińska

fot. nadesłane/M. Lewińska

W Kartuzach również padł imponujący rekord – udało się tu uzbierać 56.560,00 zł czyli o ponad 13.500,00 więcej niż w zeszłym roku i aż o 27 tys. więcej niż w 2015 roku!

Kartuski finał WOŚP. fot. Magda Dzienisz

Z Sierakowic na konto WOŚP trafią ponad 34 tys. zł. To aż o 7 tys. więcej niż rok temu!

Liczenie pieniędzy w sierakowickim sztabie. fot.W.Drewka

Po raz drugi zorganizowano finał WOŚP w Chmielnie. Tutaj także było rekordowo – zebrano dwa razy więcej, niż w 2016 roku. W tym roku konto WOŚP z chmieleńskiego sztabu zasili 11 tys. 685 zł, w ubiegłym roku suma ta wyniosła 5,5 tys.zł.

WOŚP w Chmielnie. fot.W.Drewka

W Zespole Szkół w Pomieczynie orkiestra zagrała po raz ósmy. Dzięki inicjatywie rodziców, dyrekcji ,nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Wilanowa i Przodkowa zorganizowano festyn, z którego całkowity dochód przeznaczono na WOŚP. Były aukcje, loteria i kwesty. Łącznie udało się uzbierać 9.635,87 zł, czyli o 1.672 zł więcej niż w 2016 r.

Mieszkańcy gm. Przodkowo również chętnie wspierali WOŚP. fot. nadesłane/K. Kąkol

fot. nadesłane/K. Kąkol

- Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy byli tego dnia z nami. To dzięki tak licznie przybyłym gościom mogliśmy zebrać pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na podstawowe oddziały dziecięce oraz godną opiekę medyczną seniorów – podkreślają organizatorzy.

W Somoninie liczenie pieniędzy wciąż trwa. Organizatorzy mają nadzieję, że tu również padnie rekord. Mieszkańcy Somonina chętnie brali udział w zabawie i licytacji w miejscowym GOK-u. Orkiestrowy tort wylicytowano za 500 zł, cielaka ufundowanego przez Ecofarmę za 1250 zł, koszulki orkiestrowe za 1000 i 300 zł, a weekend razem ze SPA w ośrodku u Stolema za 350 zł. W tym roku udało się uzbierać rekordową kwotę 32 045,93 zł. To o prawie 4 tys. więcej niż w 2016 r.

Kwota zebrana podczas 25. finału zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego potrzebnego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [45]

 • 7 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dr.Ewka

  Miły widok, że wiele osób, pomimo kompromitującego się kleru, to go nie posłuchała i wsparli WOŚP. Brawo WY!

 • 11 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dr.Ewka

  A księża mówili żeby nie wspierać? Chyba nie. Pięknie, że potrafimy się zjednoczyć, piękna atmosfera i proszę takimi komentarzami jej nie psuć :)

 • 4 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qwerty

  ja lewaków nie popieram ;)

 • 9 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ DR.Ewka

  Przykre jest to że księża nie włączyli się do tak wspaniałej akcji ,nawet nie poparli słowem czy symbolicznym datkiem. To rzeczywiście kompromitacja kleru

 • 6 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tego wyzej

  kościoł nie może popierać lewaków czy innych walczących z kościołem ;)

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21230638,caritas-wydaje-kolejne-oswiadczenie-ws-piknikow-mon-i-przekazuje.html

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21250093,porozumienie-ponad-podzialami-wosp-przekazala-caritasowi-kolejny.html#Czolka3Img

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Taka jest ta głupia polityka, że jeden drugiemu nawtyka.
  Potem tylko pozostaje ferment...
  Dobrze, że ogólnie społeczeństwo jeszcze nie zgłupiało.

 • 4 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do jasnej....

  ....czego sie uczepiliście księży ? Ale śluby , wesela, bierzmowania i inne komunie to musi byc z pompą bo co ludzie powiedzą?????
  Ja nie daje na wośp - ja daje na caritas i nic wam do tego !!!!!
  Znam sytuację, gdzie - chore dziecko, nieuleczalnie, pisma do owsiaka, wośpu itd o pomoc finansową i nawet żadnej reakcji....

 • 5 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do tego

  Ty chyba nie wiesz co to WOSP i jaki ma cel.Jesteś zwykłym prymitywnym trolem ,

 • 11 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do jasnej

  Daję na WOSP i jestem z tego dumna.Fundacja Owsiaka za zebrane datki kupuje specjalistyczny sprzęt do szpitali. Nigdy nie pomaga finansowo indywidualnie chorym . Wszystkie wydatki są dokładnie rozliczane , przejrzyste ,

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do jasnej

  A we wspomnianej sytuacji, tego chorego nieuleczalnie chorego dziecka, Caritas pomógł?

 • 9 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serce

  Czy wy jesteście walnieci żeby pluć na księży w sprawie orkiestry, poczytajcie prasę o wsparciu caritasu i reakcji Owsiaka a potem otwierajcie te wasze szczekacze WSTYD KSZUBIE jeden z drugim

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Serce

  Kto napluł tu na księdza no kto? Nie sącz jadu, czytaj ze zrozumieniem a może podaj przykład w której parafii ksiądz informował ,choćby podczas ogłoszeń, o szczytnej zbiórce w ramach WOŚP.
  Żal

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  Było coś telewizji ? Bo nie wiedziałem, że coś takiego było ;-)

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Marek

  no wiesz było, tylko TVPis nie zauważył , że się coś w kraju działo. Kórwski nawet belzebuba uzanła zqa winnego , że oni serca nie pokazali tak, to musiała być jego sprawka, nie Prezesa

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # każdy, ksiądz też

  nie zalicza się do chrześcian, gdy odmawia pomocy potrzebującym.

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # docent

  pokasz owsiaku co masz w gararzu!!!

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @docent

  podaj adres, kupię Tobie i prześle gratis ( tak od Serca) słownik ortograficzny. Wróć do ławki a nie siej fermentu

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do@serce

  Dlaczego ksiądz miał informować o wosp przecież to nie była kościelna impreza o czym mówisz dla jasności sytuacji jestem za wosp Ale trzeba patrzeć obiektywnie na pewne sprawy i nie porównywać Kurskiego do księdza bo to co zrobił Kurski było kur...skie...

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Do docent

  Czy nie zauważyłeś , że najwięcej fermentu sieją prymitywni półanalfabeci ??????

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Marek

  W TVPiS podano wiadomość o WOŚP przez 16 sekund w ostatnich wiadomościach. Kościół milczał, a przecież oni też korzystają z aparatury Owsiaka. Jakie to przykre

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  Dlaczego politycy wszystkich chcą podzielić? Dlaczego wciskają ludziom jak to niby owsiak zarabia na orkiestrze. Kto jest mądry poczytaj w internecie jak to wygląda a wiadomo że z pieniędzy zebranych przez WOŚP nie możne zniknąć nawet złotówka. PiS może takie bajery wciskać babcia i ciemnogrodowi który nie potrafi tego sprawdzić. Ja osobiście nie jestem za żadna partia ale ostatnio coraz bardziej zniechęca mnie zachowanie i polityka PiS. A co Pan Owsiak ma w domu czy w garażu to jego sprawa . On pracuje i to są jego pieniądze. A kto z nas nie ma mieszkania czy samochodu na Kredyt? No może prócz jednego Ojca R.....

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  Człowiek ratuje życie ludziom czy nasi politycy postarali się o taki sprzęt? Nie przypominam sobie. Czemu rzucają człowiekowi kłody pod nogi. Dlaczego nie widzą że on pomaga. A co oni robią, kasę biorą za siedzenie i klocenie się . Za głupie protesty?!!

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do Marek

  Polsat i inne stacje niewiele więcej, na całość wyłączność miał TVN. A teraz masz akcję wybielającą żonę Jurka i jego samego, pompę WP, TVN, Wyborczej.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Belzebub

  sK...i i co ciemny lud tego nie kupił? osiągasz dno osobiste i tego nie widzisz? To Ciebie w rękach jak gorący kartofel z ognia piekielnego podrzuca szef czarnych

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Powidło

  Szczytny cel, wielka mobilizacja setek tysięcy, głównie młodych ludzi. Fundacja, którą widać, widać jej, a właściwie sprzęt tych, co dali swoje pieniądze, bo to nie są pieniądze fundacji tylko ofiarodawców. Mój entuzjazm minął, owszem coś się wrzuci ale to już nie to co kiedyś. Mnie zraziło to, że człowiek który się tak mocno angażuje, nie potrafi jasno powiedzieć ile z każdej zebranej złotówki przeznacza na utrzymanie siebie, pracowników itd. Robi świetną robotę,a boi się tak prostej odpowiedzi, nawet jeśli z każdej złotówki "zabierałby" 30 gr. to i tak ludzie by się od niego nie odwracali. a tych 30groszówek od 60 mln... to też nie tak dużo na rok ciężkiej pracy.
  Niemniej życzę dalszych sukcesów oraz trwania do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Powidło

  dla inteligentnych zawsze jest do wglądu roczne sprawozdanie Fundacji. Trzeba tylko dobrej woli w zrozumieniu tekstu

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Powidło

  Wskaz mi link do informacji, w którym będzie podane w liczbach ile zebrano do "puszek", ile wpłynęło z lokat bankowych, ile z innych źródeł (w tym np. kruszywa szlachetne) itd. Ogólnie całą kwotę jaka udało pozyskać się fundacji przez ostatni rok.
  A następnie wydatki na pensje, faktury z firm, zewnętrznych na konsultacje (w tym "Mrówka Cała", "Złoty Melon") reklamy, wynajem lokali itd. Każdy kto jest jak piszesz inteligentny, sam sobie odpowie na pytanie ile z każdej złotówki przejada fundacja (każda fundacja to robi- tu akurat nie ma wyjątków) Tylko pamiętajmy, ze ta fundacja nie zarządza funduszem na poziomie 300 czy 500 tys zł. ale na grubo ponad 50 mln zł.
  A tutaj niestety takiego sprawozdania póki co brak. A to które jest... powiedzmy, że każdy ma inny punkt widzenia na ta sama sprawę. Nikt też nie mówi, że Ci ludzie mają pracować za darmo, jestem jak najbardziej za tym aby brali pieniądze za swoja prace, ale godne wynagrodzenie, to nie to samo co dojenie z fundacji środków. A póki nie ma przejrzystości, to ja mam wątpliwości i dlatego mój entuzjazm jest mocno ograniczony. Robi dobrą robotę, i niech bierze za to pieniądze, dla mnie niezrozumiałe jest, dlaczego człowiek o tak wielkim zaangazowaniu, wstydzi sie jasno "powiedzieć" o przepływie finansów w WOŚP.

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powidło

  W tym roku WOSP transmitowana była przez TVN - prywatną stację,a nie jak do tej pory TVPiS i to Kurski odmówił Owsiakowi / po 23 latach współpracy z telewizją publiczną/dalszej współpracy, uznając że 16 sekundowa wzmianka w ostatnich wiadomościach wystarczy. WOSP to już nie Owsiak i jego żona , to już Fundacja , gdzie sprawdzana jest zasadność i przejrzystość wydanej każdej złotówki.Pisiory tak bardzo nie cierpią Owsiaka , że gdyby kiedykolwiek mieli jakieś podejrzenia nieprawidłowości ........natychmiast to ogłoszą we wszystkich wiadomościach TVPiS.Wielki szacunek dla Owsiaka i zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo ma dość tego polskiego piekła

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Powidło

  @Do powidło
  Jak dla mnie WOŚP może nawet współpracować z TV z Torunia, mi nic do tego, to jest fundacja prywatna i może się wiązać i współpracować z kim chce, instytucje państwowe nie mają obowiązku wspierać czy organizować (czytaj wydawać publicznych pieniędzy-i to nie małych pieniędzy- bo jak wiadomo zawsze chodzi o pieniądze) na prywatne fundacje czy inne prywatne przedsięwzięcia. Piszesz to w takim tonie jakby to TVP miała zasrany obowiązek transmitować. Niestety tak nie jest, to że Owsiak stworzył wielce medialny spektakl nie oznacza, że wszyscy muszą przed nim klękać. Owszem szczytny cel osiąga, ale pewne układy się kończą inne zaczynają. Piszesz o tej przejrzystości a właśnie tego tutaj najbardziej ostatnio brakuje- a sprawa jest na prawdę banalnie prosta do rozwiązania.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powidło

  Masz rację. TVPiS nie ma żadnego obowiązku promować czy transmitować WOSP, nikt tego nie wymaga , tak samo nikt nie wymaga od Ciebie żebyś wrzucała jakiś grosik do puszki. Zbiórka pieniędzy to zupełnie dobrowolne datki.Ale jeśli WOSP gra na cały świecie nawet w Nowej Zelandii czy Japonii, a u nas TVPiS poświęca temu 16 sekund w wieczornych wydarzeniach to nie jest w porządku Ale czego można się spodziewać po Kurskim?? Ponieważ orkiestra grała dla dzieciaczków i seniorów , to życzę Tobie żebyś się nie obudziła w szpitalu gdzie koło łóżka stoi sprzęt od Owsiaka z charakterystycznym SERDUSZKIEM

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powidło

  Masz rację. TVPiS nie ma żadnego obowiązku promować czy transmitować WOSP, nikt tego nie wymaga , tak samo nikt nie wymaga od Ciebie żebyś wrzucała jakiś grosik do puszki. Zbiórka pieniędzy to zupełnie dobrowolne datki.Ale jeśli WOSP gra na cały świecie nawet w Nowej Zelandii czy Japonii, a u nas TVPiS poświęca temu 16 sekund w wieczornych wydarzeniach to nie jest w porządku Ale czego można się spodziewać po Kurskim?? Ponieważ orkiestra grała dla dzieciaczków i seniorów , to życzę Tobie żebyś się nie obudziła w szpitalu gdzie koło łóżka stoi sprzęt od Owsiaka z charakterystycznym SERDUSZKIEM

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Budżet NFZ na 2016 rok wynosił 69,5 miliarda zł.Podobno mało,ale coś na sprzęt i wyposażenie służby zdrowia z tego też kapnęło.Bo jak widzę to wszystko tylko dzięki Orkiestrze.Oczywiście każda forma pomocy jest dobra,ale uważam że taka forma zbiórek już się zdewaluowała.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkaniec

  Datki to Twoja dobra wola , możesz dawać lub nie. Tylko lecząc się wybieraj szpital , gdzie sprzęt WOSP jeszcze nie dotarł . Może wtedy zmienisz zdanie

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konfitura

  ... tyle hałasu a jest wiele innych akcji pomocy - dla przykładu niedawno na leczenie w USA paroletniej dziewczynki z chorobą skóry (urazy, odklejanie skóry- nie znam nazwy choroby) zebrano ok. 6 milionów zł w krótkim czasie po niewielkiej akcji i programie w telewizji - widziałem w tv że dziecko jest już po udanym leczeniu- widać że też można skutecznie i bez mediów, reklamy, poprawnej polityki... i "kosztów towarzyszących"

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Konfitura vel powidła

  Jest różnica w zebraniu 6 mil czy 66 mil złotych.Tego typu zbiórki są dobrowolne więc możesz nic nie dawać , tylko nie miej pretensji do życia że Tobie , w pewnym momencie nikt nie pomoże. I nie masz prawa krytykować ......../.media , reklamy, poprawna polityka/.Nie pomagasz .....to nie krytykuj , nie marudż ,My ,w Domu Kultury , bawiliśmy się świetnie , maluchy tańczyły , wolontariusze zbierali datki i........to jest budujące

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Filip

  Przerażające jest to ,że w kanałach publicznej telewizji nie było żadnego przekazu z WOSP / no 16 sek. /, chociaż ta akcja charytatywna dzieła już od 25 lat i ma coraz to więcej zwolenników. To już nawet nie cenzura,to kompletne UPODLENIE

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konfitura

  generalnie nie krytykuję sedna tej akcji - niech działa i 100 lat ; popieram zdecydowanie różne formy dobroczynności, zbiórek, pomocy itp - jedynie pewna otoczka jest dyskusyjna; np. robi się wrażenie, że fajnopolacy pomagają i się bawią a ciemnota zrzędzi, nie wolno zadawać niewygodnych pytań np. o koszty (Owsiak ciąga po sądach, wyrzuca siłą dziennikarzy z konferencji)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyżej

  To nie wrażenie że " fajnopolacy" pomagają i się bawią ....tak jest.Natomiast tej , jak piszesz, zrzędzącej ciemnoty jest tak niewiele , i taki ułamek procenta zrzęd nie przesłoni tak wielkiej sprawy jak WOSP.A Ty zamiast na WOSP możesz wrzucić grosik na kota prezesa i to jest tylko Twoja sprawa. I przestań we wszystkim doszukiwać się działań Belzebuba

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konfitura

  ten POwyższy wpis potwierdza tezę o otoczce politycznej i kultowej roli imprezy (przynajmniej dla niektórych) - no i te skojarzenia z kotem prezesa , doszukiwania ciemnych mocy świadczą same za siebie....sieman

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyżej

  Bez komentarza . Idż spać

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do wyżej

  Ta ciemnota jak mniemam, to ci co wrzucaja do puszki? - nie zadając żadnych pytań, bo... ? Czy masz na myśli tych co zadają niewygodne pytania?
  No bo przecież to juz trwa 25 lat, bo widac sprzęt, tylko nie o to chodzi, że widać i że tyle trwa, i że jest tyle zaangażowanych ludzi, ze się świetnie przy tym bawią (CK nie robiło tego za darmo-sa koszty- jeśli nie wiesz jakie, to widać jak mało wiesz) Chodzi o to, że wrzucacie do tej puszki, i nie zadajecie pytań, i psioczycie na tych, którzy zadają proste pytania, ile z tego co wrzucicie idzie na sprzęt, a ile na utrzymanie Owsiaka- Was to nie interesuje, najważniejsze, że fajnie się bawiliście, że zbierano kasę, że potem widać jakieś tam serduszka. Tu nie chodzi o zawiść, czy zazdrość, tylko o prosta matematykę oraz informację czy z tych 60 mln. zł 60 mln zł idzie na sprzęt (bo ponoć Owsiak jest wolontariuszem), czy tylko 40mln. Każda fundacja pobiera jakąś część na opłacenie pracowników, lokali itd, i nikt im nic nie zrobi nawet jeśli z całej uzbieranej kwoty rocznie przeznaczą 30, czy 60% na wypłaty dla siebie- jak mają zapisane w statucie tak mogą zrobić. A więc pytanie jest proste, a Pan Owsiak nie zarządza już kwotą kilku mln, ale kilkudziesięciu mln i dlatego tym bardziej należy mu patrzeć na ręce. Tu nie ma żadnego podtekstu politycznego (niektórzy z chęcią to podkreślają, że tak jest) Prosta matematyka, bo 30% z 60mln. to już trochę "grosza" jest, a tych rozliczeń co do złotówki... jakoś nie widać, a tego co węszy głębiej, zazwyczaj jest podawany do sądu o zniesławienie.

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ do wyżej

  Widzę że WOSP ogarnęła całkowicie Twoim umysłem i Tobą Ale już wyluzuj, idż na spacer , zobacz jaka jest piękna zima , ile wokół biegających i uśmiechniętych dzieci. Akcja WOSP już się zakończyła , teraz tylko pozostało już liczenie pieniążków i nikt Ci nie zaproponuje przyklejenia serduszka. Zamiast zadręczać się tymi abstrakcyjnymi pytaniami wyślij zapytanie z nurtującymi Cię pytaniami do CBA . A tak poza tym to dobrze się czujesz ???????

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do wyżej

  Uwierz mi, że nie musisz mi uświadamiać tego jak wygląda otaczający mnie świat, czerpię z niego wystarczająco dużo pozytywnych bodźców. A z tego co mi wiadomo akcja WOŚP trwa cały rok. Jak widać dalej nie rozumiesz sytuacji, dajesz coś od siebie i chyba chciałbyś wiedzieć czy te 50 zł które dałeś/dałaś trafiło w całości na sprzęt, czy też 20zł poszło na "koszty manipulacyjne"- a więc utrzymanie fundacji przy życiu, a tylko 30zł na pomoc. CBA też nic tu nie pomoże, bo Pan Owsiak nikogo nie przekupuje - wszyscy dają z własnej nieprzymuszonej woli, łapówek wręczać też nie musi. Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko tej i podobnym akcjom, cieszy mnie fakt, że czasami potrafimy wykazać się sercem, i nie jest nam obojetny los innego człowieka, choć niektórzy taki datek traktują jak usprawiedliwienie się od zaniechania pomocy osoby, która tego potrzebowała a my bylismy głusi i ślepi na jej los.
  To że dajesz pieniądze nie zwalnia Cię z tego aby nie wiedzieć co się z nimi dalej dzieje.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @ do

  Bez komentarza. Spacer nie pomógł? Idż spać,

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo