Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Forma Fitness Kartuzy
Klasa pływacka
Bat Luty

Właściciele oraz zarządcy budynków muszą zadbać o usunięcie sopli i nawisów śnieżnych

Opublikowany: 2017-01-09 13:05 Autor: Wojciech Drewka

Kartuska Straż Miejska przypomina właścicielom i zarządcom budynków o konieczności usuwania lodu i nawisów śnieżnych, które mogłyby zagrażać przechodniom. Na razie kończy się jedynie na pouczeniach.

REKLAMA

Warto pamiętać, że wszyscy właściciele budynków mają obowiązek zadbać o odśnieżenie połaci dachowych. Istotne jest też usunięcie nawisów śnieżnych oraz sopli stanowiących często zagrożenie dla przechodniów. Prowadzenie kontroli w tym zakresie należy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, ale również kartuscy strażnicy miejscy zwracają uwagę właścicielom niektórych budynków.

fot.W. Drewka

- Staramy się w tej chwili zwracać szczególną uwagę na odśnieżanie chodników wzdłuż posesji, ale staramy się też interweniować tam, gdzie na przykład zwisające sople lub nawisy śniegu zagrażają przechodniom – mówi Krzysztof Pawłowski, komendant kartuskiej Straży Miejskiej. – Póki co nie wystawiamy mandatów, lecz informujemy i prosimy o usunięcie lodu, który mógłby stanowić zagrożenie.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeżeli służby stwierdzą niedopełnienie obowiązku odśnieżenia dachu lub usunięcia lodu przez właściciela budynku, może się to dla niego skończyć mandatem w wysokości nawet do 500 zł.

REKLAMA

Somonino 1 proc.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 10 1 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A gdzie samorząd?

  Pewnie właściciele są zobowiązani do odsnieżenia chodników przy posesjach, sciągania sopli a samorząd kto skontroluje jak ma odsnieżone drogi?? Przecież to co jest w kartuzach oraz poza na drogach wojewódzkich woła o pomstę do nieba!! warstwa sniegu, pod spodem lód, opady już dawno się zakończyły a w kartuzach jak na syberii..

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szarwark

  to właśnie jego pozostałość

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jola

  energa opaletowała swój jedyny parking. czekają aż zwis śnieżny roztopi się na wiosnę?

 • 2 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  W Kościerzynie WSZYSTKIE PARKINGI OCZYSZCZONE. nie ma hałd, które zajęły by choć jedno miejsce parkingowe, gdyż nadmiar jest wywożony. Kartuzy to jednak zadupie jest im więcej śniegu tym mniej miejsc parkingowych. Koleś z chodnika rzuca śnieg na ulicę, pług z ulicy wrzuca mu go na chodnik ... Osiedle Wybickiego o które dba spółdzielnia mieszkaniowa Kaszuby jest mniej wyczyszczona niż najbardziej zapyziała kaszubska wieś. Osiedle XX lecia administrowane przez ZGM MASAKRA ! Potrzeba zmiany w mieście, potrzeba młodych świeżych i twartych na mądrość umysłów, nie zaś ludzi zajętych trwaniem na swych stanowiskach i byle do emerytury albo dłużej ... taka prawda

 • 0 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  a zbliżają się kolejne niemałe opady

 • 7 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odserwator

  Wy tu piszecie o soplach, a Sierakowicach ludzie nawet przy posesjach nie mają odśnieżone.Chodzi o ul.Mirachowską i inne.

 • 1 0 3 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Normalności ni ma ;(

  dzielnicowy nie wie po co jest dzielnicowym, straż miejska jest od spraw wyższej wagi ... parkingometrów i taki tu mamy porządek, taki tu panuje stan umysłu.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo