Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Żukowo. Światła przy gimnazjum, chodnik, plac sportów? Zagłosuj na projekty budżetu obywatelskiego

Opublikowany: 2017-01-16 13:34 Autor: Magda Dzienisz

Mieszkańcy Żukowa mogą już głosować na wybrany projekt, który zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł, wygrają te przedsięwzięcia, które zdobędą najwięcej głosów.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

W Żukowie ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zaproponowali sześć przedsięwzięć, z których zespół opiniujący zweryfikował pozytywnie pięć. Wygra ten projekt lub projekty, które zbiorą największą liczbę głosów. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł.

Żukowo. fot. archiwum/M. Dzienisz

Głosować można na projekty:

 • Budowy sygnalizacji świetlnej w Żukowie. Światła znajdować mają się naprzeciwko wejścia do Gimnazjum nr 2 w Żukowie, przy sygnalizacji umieszczona ma zostać także tablica informacyjna, na której będzie wyświetlana prędkość przejeżdżających samochodów. Orientacyjny koszt zadania to 150 tys. zł – szczegóły tutaj
 • Budowy ulicy Jaśminowej – I etap o długości 60 mb. Zadanie polega na wybudowaniu ulicy z kostki brukowej o długości 60 m i szerokości 5m oraz chodnika, kanalizacji deszczowej z podłączeniem do ul. Dambka oraz latarni. Koszt – 100 tys. zł, szczegóły tutaj
 • Budowy „Obszaru Rekreacyjnego Parkowa”. Droga łącząca żukowski skate-park ma być połączona z ul. Parkową. Powstać ma tam ścieżka spacerowo/rowerowa/biegowa/kijkowa wraz z oświetleniem i monitoringiem (200 tys. zł) – szczegóły tutaj
 • Stworzenia placu sportów miejskich nad Jeziorkiem. W Parku nad Jeziorkiem powstać ma plac do ćwiczeń street workout wraz z bezpieczną nawierzchnią, trampoliną, głośnikiem audio z baterią słoneczną (62 tys. zł) – szczegóły tutaj
 • Wyremontowania chodnika przy ulicy Polnej w Żukowie. W ramach inwestycji wymienione na kostkę brukową mają zostać krawężniki, obrzeża i stara nawierzchnia z płyt betonowych (62 tys. 800 zł) – szczegóły tutaj

Ankietę do głosowania można pobrać ze strony www.zukowo.pl, znajduje się ona również w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Żukowie. Wypełnioną trzeba złożyć w wersji papierowej w BOK w Żukowie. Głosowanie trwa od 16 stycznia do 15 lutego.

Każdy mieszkaniec miasta Żukowo będzie mógł wybrać tylko jeden projekt z przedstawionej w ankiecie listy. Należy postawić znak „X” w kolumnie „TAK” przy wybranym zadaniu. Każdy mieszkaniec może złożyć wyłącznie jedną ankietę wyboru. W przypadku złożenia przez mieszkańca więcej niż jednej ankiety wyboru, wszystkie ankiety przez niego złożone zostaną uznane za nieważne. Mieszkaniec biorący udział w ankiecie ma obowiązek podać w ankiecie wyboru swoje dane osobowe, tj. imię i nazwisko oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych osobowych dla potrzeb przeprowadzenia konsultacji poprzez złożenie podpisu. Niedopełnienie któregokolwiek z tych wymogów spowoduje, że ankieta wyboru także zostanie uznana za nieważną.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Radosław Cebela Inspektor Referatu Programów Rozwojowych Urzędu Gminy w Żukowie. Pytania można kierować na maila: budzetobywatelski@zukowo.pl lub telefonicznie: 58 685 83 08.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [26]

 • 4 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Zachęcam do głosowania na wspólny projekt Osiedla Wybickiego i Elżbietowo pt. „Obszar Rekreacyjny Parkowa”.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaroslaw

  Wszystkie projekty sa godne uwagi.Trudno jednoznacznie zdecydowac na ktory.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Asia Blądi

  Jaka piękna pogoda w Żukowie. U nas sypie śnieg, że asz.
  Pozdrawiam wszystkich w Nowym 2017 Roku.
  Asia Blądynka

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zukowo

  Tomku ostatnio cos jestes malo aktywny czy ty juz zbierasz sily i moce na kampanie wyborcza jeszcze zostalo nie cale dwa lata i wiesc gminna niesie ze szykuje sie zmiana

 • 6 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  DLACZEGO NIE USUNIECIE MONUMENTU ROSYJSKICH "OSWOBODZICIELI"? PRZECIEŻ TO WSTYD, TYLE LUDZI PRZEJEŻDŻA PRZEZ ŻUKOWO A TU WITA ARMIA CZERWONA!

  PRECZ Z KOMUNĄ Z ŻUKOWA!

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @Jan

  A gdzie lokalni działacze SLD (o ile tacy jeszcze są) będą składać kwiaty.

 • 8 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jana

  powiedz mi co ci młodzi żołnierze sa winni że był taki ustrój i walczyli o wolność usuwanie tego pomnika niczego nie zmieni kto poniesie koszty i co na tym miejscu postawisz pamietaj że cmentarz to jest miejsce wiecznego spoczynku spoczywaja tam żołnierze różnych wyznań i uszanujmy to miejsce niech zostanie neutralne bez żadnych symboli religijnych. Zastanawiam sie czy Ty chciałbys by Twój grób ktoś poniewierał?

 • 9 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # *)*)*)

  Wymienić żarówki w latarniach na led-owe więcej pieniędzy gmina zaoszczędzi na energii

 • 6 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Nie mam nic przeciw cmentarzowi usunąć należy tylko ten pomnik ponieważ ci rosyjscy żołnierze przynieśli zamiast wolności gwałty, mordy na lokalnej ludności (szczególnie na podziemiu niepodległościowym) a także ustrój komunistyczny.

  Żeby nie było mówię to jako zwykły mieszkaniec Żukowa nie utożsamiający się z żadną partią polityczną. Chodzi mi tylko o obraz miasta przez które przejeżdża wielu ludzi.

 • 4 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jan

  Chłopie, tak ci przeszkadza ten pomnik, ja przejeżdżam codziennie 2 razy obok pomnika i jakos mi nie przeszkadza. Tak jak @ Jan napisał ci żolnierze nie byli wiinni tego, ze był taki ustój i walczyli o wolność- to był rozkaz. A jak zlamano rozkaz - smierć. Wielu z tych młodziukich żolnierzy na pewno nie chciało brać udzialu w tekiej wojnie , ale cóż... W kartuzach tez jest cmentarz zołnierzy radzieckich i co i chyba póki co nie wiem nic o likwidowaniu tegoż.
  Ale przypomnijmy, ze jak jakiś pomnik zolnierzy polskich gdzies zdemoliuja , zniszcza itp. to afera na calego ....a może tam za granicą sa ludzie, którym takie pomniki przeszkadzają ? No i co maja do tego prawo.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jan

  Dobra, dobra juz obraz miasta na tym nie ucierpi, nie bój się...

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jana

  takie pomniki po naszych bratankach gminy musza zlikwidowac na ich koszt , jest termin wyznaczony, i zgadzam sie ze z ta opinia a groby powinny pozostac. tam leza ofiary wojny.

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  A pokażcie choć jedno miejsce gdzie jest cmentarz młodziutkich Niemców i Kaszubów walczących z czerwoną zarazą? Tego nie wiecie!

  A wiecie że w Żukowie padło około 2000 czerwonych przeciw nim broniło się zaledwie kilkunastu Niemców.

  Rzecz jasna nie popieram ani komunizmu ani faszyzmu.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zyga

  W kartuzach jest skromny cmentarz rosyjski i to na uboczu. Poza tym nie dawno jest pomnik INKI któremu mieszkańcy Kartuz rok rocznie oddają cześć, znicze płoną praktycznie cały czas.

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Zyga

  Co Inka miała wspólngoz kartuzami ? Postawiono pomnik Inki bo taka "moda" sie zrobiła. Takich młodziutkich dziewczyn walczących o wolnośc Ojczyzny było mnóstwo i każda z nich powinna mieć w takim ukladzie pomnik.
  Przeczytajcie sobie bardzo ciekawą ksiązkę " Dziewczyny wyklęte" Szymona Nowaka

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pana wyżej

  To ma wspólnego!

  5 Wileńska Brygada Armii Krajowej której dowódcą był mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" i w której składzie była właśnie INKA.

  Brygada ta działa na terenie całego Pomorza rozbijając między innymi więzienia UB w Kartuzach, Lęborku.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Ludzie co wy nie macie innych problemów tylko teraz zajmujecie się pomnikiem wy pomyślcie o rozwoju gospodarczym Żukowa to jest zadanie dla rządzących i mieszkańców a ten pomnik to może przyciągać do Żukowa wycieczki żeby dzieci i młodzież uczyli sie na żywo historii. Zachowajmy spokój i uszanujmy pamięć zmarłych którzy leżą na tym cmentarzu, ci żołnierze nie mieli spokojnego dzieciństwa więc teraz niech w spokoju spoczywają na tym cmentarzu a w niedziele na mszy zmów za nich zdrowaśkę za ich duszę.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KARTUZY

  u nas burmistrz o dwojgu imion wie lepiej co potrzeba mieszkańcom , sam tworzy budżet obywatelski.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Yeti

  Gmina pod kreska ale też i cała Polska a nasi włodarze na chama szukają kosztów zamiast pozbywać się długów! Komu oni to robią naszym wnukom na szczęście, chyba nie ?

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kartuzy

  nasz nie wie nic

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @???

  Tez młodzież duzo sie nauczy patrząc na kamienny pomnik. A potem zapytaj taka mlodziez kiedy była Bitwa pod Grunwaldem ? To tego oni nie beda wiedzieć.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartus

  Kartuzy powinny brać przykład z Żukowa .
  W Kartuzach burmistrz potrafi sprzedawać i zabierać .
  Potrafi sprzedać ośrodek zdrowia , ma zachętkę na przedszkole, nie zapomina jak dopiec działkowcom .
  No cóż , skoro wnuczka nazywa go prezydentem Kartuz , to mamy jak mamy .

  Tak na marginesie . Droga na Wybickim do przedszkola i szkoły jest gminna , a jak jest odśnieżona mieszkańcy sami widzą . Nie ważna jaka droga , ważne kto jest dyrektorem .

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # haha

  na naszego mówią sołtys

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec1

  Tylko dwie inwestycje nad jeziorkiem mogą służyć wszystkim mieszkańcom, reszta skierowana jest do wąskich grup zamieszkujących wybrane dzielnice lub ulice Żukowa. Światła w Żukowie tylko zwiększą korki i utrudnią ruch. Samochody będą stały na światłach pod szkołą i dymiły spalinami.
  Ta sygnalizacja świetlna to najbardziej poroniony pomysł.

  Ja głosuję na "Obszar Rekreacyjny Parkowa"

  W Żukowie nie robi się nic dla ludzi, nie ma normalnych parków, siłowni pod chmurką, dobrych placy zabaw i innych miejsc rekreacji.
  Nad jeziorkiem jest Skate-Park - fajnie ale uważam, że siłownia pod chmurka służyłaby większej liczbie mieszkańców, nie wspomnę już o tych dziwnych urządzeniach w Skate-Parku, z których połowa nie działa lub jest niekompletna i raczej z tego co zauważyłem nie służą nikomu.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Duniak

  Dorniak startuje na osobowos roku2016 w gablocie os.Wybickiego jest jego plakat aby glosowac na niego panie Dorniak-Durniak tonie pana gablota won z nia a pan do dr.psychiatry a nie na osobowoc Roku trzeba być człowiekiem z klasa zglos się do WOZNIAKA załatwi ci DZENTELMENAR Roku .Glupkow trzeba tepic aby nas nie ośmieszali!!

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hura

  mamy w końcu obiecany wóz strażacki! Panie redaktorze, prosze o artykuł. Wywiązano się z obietnicy i kupiono za 20 tyś stare auto.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo