Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Powiat wciąż szuka firmy, która w Żukowie zaprojektuje i wybuduje piętro szkoły i windę

Opublikowany: 2017-02-16 14:58 Autor: Magda Dzienisz

Od ponad miesiąca powiat kartuski szuka firmy, która wykona nadbudowę piętra w zespole szkół przy ul. Gdyńskiej w Żukowie oraz dobuduje zewnętrzną windę. Pierwszy przetarg unieważniono, gdyż ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców były zbyt wysokie.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Powiat kartuski nie znalazł do tej pory przedsiębiorstwa, które w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wykona nadbudowę piętra istniejącego budynku ZSZiO w Żukowie wraz z dobudową zewnętrznej windy.

Na początku stycznia ogłoszono przetarg, do którego zgłosiły się trzy firmy: OBIS 2 z Wrocławia, która zaproponowała 7 503 000,00 zł, Tym-Bud z Pruszcza Gdańskiego, który zaoferował cenę 5 889 320,00 zł oraz Climatic z Michałowic z ceną 6 534 510,15 zł. Pierwsza oferta została odrzucona z powodu nieprawidłowego wniesienia wadium, najkorzystniejsza oferta firmy Tym-Bud z Pruszcza okazała się jednak zbyt wysoka.

Do budynku szkoły w Żukowie zostanie dobudowana jedna kondygnacja – na zdjęciu wizualizacja nadbudowy. fot. źródło: kartuskipowiat.com.pl

- Niestety, oferta ta była dla nas nie do przyjęcia. Na inwestycję tę przeznaczyliśmy bowiem 5 043 000 zł. Ogłosiliśmy więc kolejny przetarg, który potrwa do 23 lutego – tłumaczyła starosta Janina Kwiecień.

Inwestycja w Żukowie ma na celu przygotowanie bazy do kształcenia zawodowego w ramach projektu „Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez modernizację i wyposażenie infrastruktury szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego”. Dzięki dobudowaniu kondygnacji w budynku szkoły, powstanie miejsce na kształcenie uczniów w kierunkach związanych z transportem i logistyką.

W ramach projektu planuje się również wykonanie robót budowlanych w zakresie dostosowania i wyposażenia istniejących budynków Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach na potrzeby nowych pracowni dydaktycznych. Drugi projekt realizowany przez pow. kartuski, także dotyczący szkolnictwa zawodowego, umożliwi wsparcie 20 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu, ponadto w jego ramach 655 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie oraz z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach skorzysta ze staży i praktyk u pracodawców. Na oba przedsięwzięcia powiat uzyskał dofinansowanie w kwocie 11,5 mln zł.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czy cena to jedyne kryterium?

  To zawsze ryzyko. Poza tym zamówienia publiczne zwykle są za nisko szacowane. Państwo oczekuje, że przedsiębiorca dołoży do interesu...

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Po co szukać firmy, skoro zgłosiły się trzy? Trzeba zrobić ponowny przetarg. Kto i na jakiej podstawie przeznaczył 5 043 000 zł ? Czy startujący w przetargu znali tę propozycję?

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Bo prawidłowe oferty przekroczyły wartość, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na zamowienie i przetarg trzeba powtórzyć i tak robią. Znać można chyba tylko wartość szacunkową zamówienia jak poszuka się w planie zamówień na dany rok na stronie zamawiającego.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciekawe

  Czy ta firma z Pruszcza da radę złożyć tańszą ofertę, a może zgłosi się nowy gracz? Powodzenia.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wozniaków......

  proponuję...wozniaków.........................oni w każdej dziedzinie życia...mają swoje.......co mają? wszyscy wiemy prawda......????

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rolnik

  zamiast kupować ten sprzęt do zamiatania ulic lepiej było dołożyć do tej szkoły. w sumie są też chlewiki, to tam można częśc klas przenieść. całe piętro za 5 mln, a kilka szołerków za prawie dwie bańki.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Porównanie

  Nadbudowa całego piętra szkoły 5 mln ,rewitalizacja Kartuskiego rynku 1,6 mln - z którą kwotą jest tu coś nie tak

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www.

  Ja bym odliczył prowizję pod biurkiem ?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # elektryk

  Elwoz nie chce tego robić bo powoli zamyka interes

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brudas

  Panie Tomasz Dorniak MASSUANA zamiast rozstrzygać durne przetargi proszę posprzątać
  własne banery wyborcze w Baninie. Zaraz będzie trzy lata od kampanii wyborczej a Pan
  nadal wisi na barierkach przed biedronką.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo