Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Dzierżążno. Niebezpiecznie pod szkołą w Dzierżążnie. Gmina obiecuje budowę parkingu

Opublikowany: 2017-03-13 12:41 Autor: Wojciech Drewka

Brak parkingu i manewrujące samochody rodziców dowożących dzieci do szkoły w Dzierżążnie to zdaniem naszego Czytelnika realne niebezpieczeństwo dla uczniów. - Tam może dojść do wypadku, jest coraz bardzie niebezpiecznie - mówi nasz rozmówca. Gmina chce uporządkować sytuację i wybudować parking.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

O problemach z dojazdem w okolice Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie pisaliśmy, gdy dyrektor placówki zdecydował się ustawić szlaban i zamknąć wjazd na teren szkoły. Tłumaczył to względami bezpieczeństwa, bo zdarzało się, że dzieci chodziły między manewrującymi samochodami.

fot.W.Drewka

Ale sytuacja nie uległa poprawie. Zdaniem naszego Czytelnika jest nawet gorzej niż było. Chodzi o to, że rodzice dowożący dzieci do szkoły wjeżdżają teraz w wąską uliczkę. Dodatkowo właściciel sąsiedniej działki zagrodził ją taśmą dając do zrozumienia, że nie życzy sobie, by ktokolwiek chodził po jego terenie. Wcześniej rodzice zatrzymywali się na terenie od strony drogi wojewódzkiej, a dzieci przechodziły przez prywatną działkę w kierunku szkoły.

- Trudno mieć pretensje do właściciela tej działki, ale problem jest w tej chwili poważny – mówi nasz Czytelnik. – Pod szkołą zrobiło się po prostu niebezpiecznie. Rodzice przyjeżdżają z dziećmi, manewrują na wąskiej uliczce, jedni wyjeżdżają inni dojeżdżają. Czasami robi się naprawdę duże zamieszanie. Parking jest po prostu niezbędny i dziwię się, że jeszcze go nie ma. Nie rozumiem na co czekają nasze władze.

fot.W.Drewka

Na sprawę na ostatniej sesji zwrócił także uwagę radny Mariusz Treder pytając, czy i kiedy gmina zamierza rozwiązać problem przy szkole i wybudować parking. Miałby on powstać w sąsiedztwie tzw. domu nauczyciela.

- Inwestycja jest zaplanowana, ale musimy ogłosić przetarg i poszukać wykonawcy na budowę tego parkingu – mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. – Myślę, że powinniśmy zakończyć procedurę w ciągu półtora miesiąca i wówczas będzie można przystąpić do prac.

fot.W.Drewka

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [26]

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krecik

  - A kiedy lądowisko dla helikopterów? Patrząc zaś przyszłościowo lotnisko.

 • 7 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do pana Burmistrza

  Panie Burmistrzu ,chodzą słuchy ,że służył pan w ORMO,jako pana wyborca proszę się do tego odnieść bo gdybym wiedział,że pan służył w tej organizacji represji poprzedniego ustroju to w życiu bym na pana nie głosował a nie dane mi było doczytać w pana ulotkach wyborczych tego faktu . Strona IPN faktycznie podaje dane osoby MG i tożsamą z pańska datą urodzenia. Na czym polegała ta kolaboracja ,na kogo pan donosił itp a może pan zechce zaprzeczyć i wyjaśnić sprawę ?
  Będę wdzięczny jako wyborca . Z wyrazami szacunku A.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dziwne

  W ciągu ostatnich dwóch lat kilkakrotnie na tym portalu lobbowano na rzecz Dzierżążna, gdy o innych miejscowościach gminy Kartuzy nawet nie wspomniano. Można się domyśleć, co jest grane.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @dziwne

  Ale co jest grane?

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Taaa

  Przy domu nauczyciela nauczyciele tam mieszkający będą wyganiać rodziców, już i teraz krzywo patrzą jak się tam parkuje, ponadto jest tam nawet tabliczka "teren prywatny".
  Po zamonotwaniu tego nieszczęsnego szlabanu jest dużo bardziej niebezpiecznie, ten dyrektor się po prostu nie sprawdza.
  Po ostatniej aferze z dręczeniem jednej uczestnicy zakazał dzieciom używania telefonów w szkole pod groźbą zabrania dzieciom telefonów - czy to w ogóle zgodne z prawem? Bo gdyby mojemu dziecku zabrano telefon to tego samego dnia na policji zgłosiłabym jego kradzież przez nauczyciela!
  Ile już rodziców przeniosło w ostatnich latach swoje dzieci z tamtąd? W ostatnich latach już kilka takich przypadków było. Z różnych powodów.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konkursy na dyrektora

  czy już wiadomo jaki jest wynik konkursów w gminie ?

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do dziwne

  Problem tkwi w radnych. Nam pomaga Mariusz Treder :)

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zeneda

  Cała dyrekcja tej szkoły to żenada i śmiech na sali, sami nie są poważni a mają jeszcze parking porządnie ogarnąć? ;D proszę was...

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rodzic

  Uważam że musimy uzbroić się w cierpliwość. Dyrektor szkoły robi wszystko aby parking był przed szkołą. Burmistrz mówi to samo. Zaufajmy im i poczekajmy.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Taa

  Nas uczono że w domu decyduje rodzic a w szkole nauczyciel i dyrekcja. Skoro uczniowie nie potrafią korzystać z telefonów, robią to na lekcjach to prawidłowa reakcja szkoły. Rodzic musi to zrozumieć a nie ślepo bronić swojego rozkapryszonego dzieciaczka, który chciałby robić co chce. Ta szkoła zawsze miała dobre wyniki w nauce i pomagała rodzicom w wychowywaniu dzieci. A skoro rodzic i jego dzieciak nie potrafią tego zrozumieć to i oczywiście przenieść go do innej szkoły a nóż tam się uda. Rodzice opamiętajcie się !!!!!!!!!!!

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # słusznie

  telefony są dla uczniów ale muszą wiedzieć kiedy z nich korzystać. gdyby moje dziecko korzystało w czasie zajęć lub przerwy to sama zabrałabym mu telefon i nie oddała co najmniej przez pół roku. Tak mnie kiedyś wychowywała moja matka. A obecni rodzice tylko bronią swoich dzieci a oni potem im odpłacą.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # parking

  A ja zatrzymuję się przy poczcie i spokojnie spacerkiem ze swoją wnuczką przechodzę chodnikiem do szkoły. Bez stresów jest teraz w miarę ciepło. Nie rozumiem tych narzekających rodziców którzy wszyscy za pięć ósma wjeżdżają pod szkołę i korkują przejazd.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # też rodzic

  Z tymi telefonami to przegięcie, bo ostatnio jak właśnie ten mobbing był to nie była wina telefonów tylko tej rozwydrzonej dziewuchy co jej rodzice nie wychowali.
  A jak mojemu zabiorą telefon to też zgłoszę na policję!
  Nikt nie jest zadowolony z tej dyrekcji, nauczyciele odwalają tylko plan minimum, o żadnych konkursach pozaszkolnych nie ma mowy (mówię o konkursach wiedzy, a nie namalowaniu kolejnego obrazka), żadnych międzyszkolnych konkursów, a co dopiero wojewódzkich czy ogólnopolskich, a uczniów zdolnych nam nie brakuje!

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rydz

  Co do zbierania telofonów- 1975 roku ś.p. matka kupiła mi długopis i jak przyniosłem go do szkoły (Borzestowo) i pisałem nim na lekcji wybuchła afera.Został skonfskowany przez p.nauczycielkę Byczkowską i matka została wezwana do szkoły.Pouczno ją że takich gadżetów nie wolno używać,pióro służy do pisania a takie długopisy i będą bezwzględnie bezpowrotnie konfiskowane.-Morał; w niedalekiej przyszłości telefony będą zapewne niezbędne w szkole.Podobnie było z kalkulatorami które były zabronione a teraz można używać.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franek

  Tylko żeby projektanci parkingu zaprojektowali po środku niego rondo,by był płynny ruch-rodzic ,,wyrzuca,, dziecko z auta,odjeżdża po nim bez manewrów i następny za nim robi to samo.Bo jeżeli to będzie zwykły parking i będzie trzeba cofać i manewrować autem to niebezpieczeństwo potrącenia małego dziecka będzie duże nadal.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przejazd

  przecież mozna wjechać w lice edukacji wysadzić dziecko i jechać dalej podgórną żeby wyjechać ulicą strażacką

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # genio

  a wogule po co ta szkoła,po co się uczyć jak wszystko można dowiedzieć w internecie.Wystarczy sie nauczyć czytać a resztę mamy w małym smarfonie-kalkulator,wiedzę,tłumacze językow itp.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 123 popieram ,,przejazd''

  moja propozycja jest taka aby ten szlaban przesunąć na początek tej ulicy aby nikt tam nie wjeżdżał i nie manewrował na tym parkingu

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Franek

  Przecież wiekszość kierowcow nie potrafi korzystac z ronda, a dzieci zazwyczaj zawożą matki, więc to i tak duzo nie zmieni...

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bombi

  Bardzo niebezpiecznie o mały włos doszłoby wczoraj do potrącenie dzieci. Ciekawe czy pan Burmistrz będzie się czuł odpowiedzialny za taką sytuację.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sulęczyno

  Nawet my mamy parking przed szkoło w Sulęczynie. Panie Burmistrzu do dzieła dla pana przetarg i rozpoczęcie inwestycji to kilka dni. Powodzenia

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sulęczyno

  pomyłka -przepraszam

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sulęczyno

  Może wystarczy tylko jeden telefon pana Burmistrza i problem rozwiązany?????????
  I budowa rozpoczęta.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dgffu

  Napiszcie jeszcze coś - takie ciekawe te Wasze komentarze

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ "do przejazd"

  To jest bardzo dobry pomysł aby wyjeżdżać Strażacką. Tylko musieliby się wszyscy dostosować. A to może być problem....problem mamysiek co to pod same drzwi.... A z tą aferą telefoniczną to nie piszcie głupot. Problem słyszałem był inny, i dotyczył większej grupy dzieci. A telefony to na siłę wyciągnięty temat przez nieudolnych nauczycieli.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fdgtr

  No właśnie, coś mi się nie zgadzało. Mobinng? Na lekcji? Telefon na lekcji? A gdzie był pedagog.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo