Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Głos sprzeciwu samorządowców przeciwko powrotowi do PRL-owskiej centralizacji państwa

Opublikowany: 2017-03-13 14:07 Autor: Wojciech Drewka

Ingerencja w samorząd, próba ograniczania mieszkańcom możliwości wybierania swoich przedstawicieli oznacza zmianę ustroju państwa i zniszczenie wieloletniego dorobku lokalnych środowisk - mówią pomorscy samorządowcy, a wśród nich burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński w opublikowanym w sieci filmie mówią o ogromnym znaczeniu samorządu i zagrożeniach wynikających z próby zmiany ordynacji wyborczej. Materiał został zaprezentowany przy okazji „Konwencji w obronie samorządności”, która odbyła się w gdańskim Amber Expo z okazji 27. rocznica uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

To już kolejne tego typu spotkanie. Efektem pierwszego był apel do Rządu RP w obronie podstawowych zasad funkcjonowania samorządu. Teraz samorządowcy wskazują na konieczność obrony przed działaniami mającymi na celu ograniczenie suwerenności lokalnych władz. Podkreślają, że nie ma dziś czasu na stanie z boku, lecz konieczna jest obrona fundamentów państwa demokratycznego.

- Mieszkańcy muszą mieć swobodę wyboru wójta lub burmistrza i nie może o tym decydować nawet najważniejszy poseł na ul. Nowogrodzkiej – mówi Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego.

Jak już pisaliśmy samorządowcy sprzeciwiają się zapowiadanym przez PiS planom zmiany ordynacji wyborczej i ograniczenia kadencyjności wójtów i burmistrzów. Tym bardziej, że zgodnie z zapowiedziami lidera partii rządzącej, prawo miałoby działać wstecz, a więc wielu obecnych szefów samorządów nie mogłoby już startować w najbliższych wyborach. Nie ma wątpliwości, że podstawowym celem zmian jest wyeliminowanie samorządowców nie należących do partii rządzącej. A organizacje takie jak Fundacja Batorego wskazują, że zmiana ordynacji wyborczej rodzi szereg konsekwencji zwłaszcza dla niewielkich społeczności, które są zbyt małe, żeby wśród mieszkańców wyłonić kilku liderów.

Pomorscy samorządowcy podkreślają, że wygrane przez PiS wybory parlamentarne nie uprawniają partii do zmiany ustroju państwa. Z ich wypowiedzi wynika też, że władza zmienia zasady przeprowadzania wyborów dlatego, że kandydaci PiS nie czują się na siłach stanąć w wyborcze szranki z silnymi samorządowcami na dotychczasowych zasadach.

- Niezależne, demokratyczne samorządy są solą w oku autorytarnej władzy PiS. Wierzę, że – jak już bywało – z Gdańska i Pomorza może wyjść impuls sprzeciwu wobec powrotu do PRL-owskiej centralizacji państwa. Miejsce Polski jest w sercu Unii Europejskiej, nie na jej obrzeżach – pisze na Facebooku Paweł Adamowicz.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [130]

 • 9 64 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  No i o to chodzi!!!! Włodarze samorządów, oby tak dalej, ale we współpracy i spotkaniach z wyborcami. Bez nas nie za daleko nie ujedzie. Powodzenia.

 • 62 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adamowicz

  O Adamowiczu był kiedyś ciekawy reportaż puszczony w TVP.

  TVP przestała puszczać propagandę PO-wską, to nawet ciekawe rzeczy można zobaczyć. Oczywiście we Wiadomościach propaganda PiS-owska jak za PRL-u, ale nie zmienia to faktu takiego, że sporo rzeczy dotyczące PO teraz dopiero mogło ujrzeć światło dzienne.

 • 23 51 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krytyka

  Krytyka poczynań PiS nie jest jednoznaczna z byciem PO-wcem.
  Ludzie, do cholery. Obudźcie się. Tłuczemy się między dżumą a cholerą.
  PiS zagrał cwano dając mniej rozgarniętym ludziom marchewkę w postaci 500+ i innego rozdawnictwa z kieszeni nas wszystkich, a nie swojej. Dlatego będą mieli spore poparcie do czasu, aż to wszystko runie, bo nie było, a tym bardziej teraz nie ma już skąd brać, żeby rozdawać.
  Zmiana ordynacji szumnie ukazywana jako ukrócenie wieloletnich kadencji ma tak na serio na celu upartyjnienie nawet najdrobniejszych decyzji poprzez zdegradowanie kompetencji gmin do odbioru podatków. Każda rzecz trafi do wojewody którego łatwo można "wstawić" ze swojej partii.
  Czy to już czegoś nie przypomina? Coś z czego ten kraj się otrząsał dekadami?

 • 52 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krytyka

  napewno nie masz dzieci ze krytykujesz 500

 • 79 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Panie Burmistrzu ,chodzą słuchy ,że służył pan w ORMO,jako pana wyborca proszę się do tego odnieść bo gdybym wiedział,że pan służył w tej organizacji represji poprzedniego ustroju to w życiu bym na pana nie głosował a nie dane mi było doczytać w pana ulotkach wyborczych tego faktu . Strona IPN faktycznie podaje dane osoby MG i tożsamą z pańska datą urodzenia. Na czym polegała ta kolaboracja ,na kogo pan donosił itp a może pan zechce zaprzeczyć i wyjaśnić sprawę ?
  Będę wdzięczny jako wyborca . Z wyrazami szacunku A.

 • 54 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @krytyka

  Ja nie biorę 500 +,jestem wykształcony i popieram PiS.

 • 12 32 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .................Jestem za PiS się zagal

  taka jest prawda i nie prowadzi to do niczego dobrego to oni chcą ustawiać Polskie to oni chcą ustawiac Unię i Europę to chcą ustawiać świat brzmi to znajomo w 1939 był taki koleś z marzeniami!!

 • 18 35 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 1223

  Jest mi najbliżej do PIS-u ale tego rozwiązania nie popieram. Sam chciałbym wybierać włodarza mojej gminy.

 • 63 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # łykCIE JAK LEMINGI

  Budyniowi i Gołce tylko o stołek chodzi ,tylko .

 • 52 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale żart

  PiS nigdzie nie mówił,że odgórnie się będzie wskazywać burmistrza czy wójta .Dajecie się podpuszczac,to nierealne . Jak z tą wiewiórką kabaret
  :)

 • 13 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do .................Jestem za PiS się za

  Tak, w 1939 był taki jeden. Pewnie wiesz również, że to on rozpowszechnił w europie aborcję. To on zabijał nienarodzone dzieci, szczególnie te chore. To on tworzył selekcję na ludzi i podludzi. Masz rację, trzeba zatrzymać tych co są za aborcją bo to niszczy europę.

 • 37 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Wyjaśnię i dodam,że chodzi mi o potwierdzenie lub zaprzeczenie ,bo może to jakiś inny Mieczysław Gołuński akurat urodzony tego samego dnia co pan burmistrz i tego samego miesiąca i roku . To by mnie ucieszyło bo nie czułbym się oszukany . No ale gdyby się okazało,że to nasz MG to panie burmistrzu fatalnie to wyglądałoby . Nie przesądzam bo jakimś cudem taka zbieżność może się zdarzyć przecież . Dlatego proszę o wyjaśnienie i rozwianie wątpliwości,daleko mi aby na niewinnego rzucać oskarżenia ale uczciwośc względem wyborców wymaga transparentności ,nie chciałbym na fotelu burmistrza byłego ormowca . Miłego dnia wszystkim :)

 • 5 58 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Panie Burmistrzu - szacunek.

 • 50 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obo

  jakoś nie do końca wierzę wójtom burmistrzom prezydentom zabierają głos w własnej sprawie i jestem ciekawy czy w tej reformie jest zapis że nie mogą brać udziału w wyborach inni niż z pis jako kandydaci i wyborcy a jeśli mogą to mają takie same szanse jak inni w czym problem

 • 41 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciekawe...

  Nie dziwi was to, że najgłośniej krzyczą największe nieroby? Czemu taki wójt Przodkowa siedzi cicho na przykład? Taka mała myśl do zastanowienia.

 • 10 40 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do tych co jeszcze wierzą w pis

  Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek kto nawet głosował na PiS chciał, żeby prezes w Warszawie, jak kiedyś I sekretarz decydował kto ma być waszym wójtem albo burmistrzem, gdzie ma być wybudowana sala gimnastyczna, jakieś wsi dać na ulicę czy chodnik, a komu nie dać. Naprawdę za 500 plus jesteście gotowi pchnąć wszystko z powrotem w opary PRLu? Nie wierzę! To otrząśnijcie się ludzie i przestańcie chrzanić farmazony bo za chwilę facet, który kompletnie nie rozumie współczesnego świata, nigdzie nie był, niczego w życiu nie miał, niczego nie zbudował, będzie wam mówił jak macie żyć. Za chwilę może się okazać, że już nie jesteśmy w UE i stoimy sobie w kolejce na granicy z paszportem w zębach. Tego chcecie dla siebie i waszych dzieci?

 • 43 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # streszczenie

  Część jestem tłustym kotem. Tu mi nikt nie podskoczy. Tu jest moje, moje, mojsze. Nikt i nikt i niktonikt mi tu tu tumi nie będzie. No tu jest moje! Jak mi mi mi się będzie chciało to nie będzie tu lustracji, czy jakieś tam prywatyzacji. A jak będzie mi się chciało to.... Będzie!
  Bo tu jest mi moje tu mojsze!
  rzucać się chce od oglądania oderwanych od rzeczywistości pomazancow. To najlepszy spot potwirdzajacy zasadność dwu kadencyjnosci.

 • 9 41 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @streszczenie

  Widać że radyjko i tvpis swoje zrobiło. To wytłumacz jedno geniuszu - skoro ci kandydaci pis są tacy świetni, tak dobrze przygotowani do pracy w gminach, znają ludzi i cieszą się ich poparciem to dlaczego zwyczajnie w świecie nie mogą wystartować w normalnych wyborach i wygrać????

  Jeśli ci wójtowie i burmistrzowie są tacy "bee" to ludzie ich pogonią! Przykłady mamy z poprzednich wyborów popatrz na Chmielno i Kartuzy - kto był, a kto jest dzisiaj. Zmieniło się? Zmieniło. Ludzie zagłosowali? Zagłosowali! Więc w czym problem?

  Po co trzeba zmieniać granice Warszawy jeśli ma się dobrego kandydata?? Po co? Skoro ten kandydat jest taki mocny to po cholerę zmieniać zasady? Wygra przecież z palcem w nosie nie? No chyba, że jest to jakiś Misiek, albo inny cienias, który musi zostać przepchnięty kolanem, bo w normalnych warunkach nie ma szans. Wtedy trzeba rozpieprzyć cały kraj tylko po to, żeby "swojemu" dać posadkę, stołeczek i biureczko.

 • 8 44 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Piękne i prawdziwe słowa .

 • 70 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Panie Gołuński pokazujesz kim jesteś. Stoisz w jednym szeregu z PO za to burmistrzem więcej nie będziesz. Amen

 • 9 49 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W każdej gminie

  Na każdym stanowisku będą pisiory. Tak to będzie. A wtedy zabiorą Wam 500+ i wezmą za mordy.

 • 63 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Gołuński dba o swoje koryto. wywieźć go na taczce a zamiast niego lepiej wybrać najgłupszego sołtysa z okolicznej wsi.

 • 3 39 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # POwiec

  Odebrać 500+ i zagonić do roboty za minimalną krajową. Już my zwami zatańcujemy hahahahaha

 • 23 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ streszczenie

  Kraj za PO rozpieprzony - zapomniałeś dodać . Wskaż mi drugiego tak mądrego i inteligentnego 26 - cio latka, uczciwego patriotę. W nich widzę przyszłość i prawdziwych Polaków. Nie będzie miał problemu z policzeniem swoich mieszkań i ilości kont. Mam nadzieję, że doczekam się czasów kiedy będą mieli mieszkanie jednopokojowe z kolegą do spółki - dobrze strzeżone i porządnymi kratami w oknie.

 • 20 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyklęty

  Dynastia Adamowiczów się rozrasta. Oj szkoda gadać. Paweł, ty ze wschodu jesteś, i karierę tu robisz kosztem porządnych ludzi. Powinieneś już odejść. Czas na zmianę wachty. Czas na Kaszuba na stolicy Pomorza. Niech to będzie Gryfita, znaczy ktoś spod znaku Gryfa.

 • 3 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  Wejdź sobie na BIP IPN sprawdź dane osoby z wykazu osób publicznych i tam masz wszystko czego potrzebujesz, tylko dobrze przeczytaj wszystko do końca , to co małymi literkami też . Bardzo kulturalnie "wbijasz szpilę" ale według mnie to w porządku nie jest. Pozdrawiam.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  Zapomniałem dopisać , ze mój komentarz skierowany był do "wyborca".

 • 2 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wyklęty

  Ale Kaszub na tronie Europy Wam nie pasuje. I Gdańsk, jako stolica Kaszub też nie.

 • 0 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adamowicz jest stąd

  gdzie kiedyś była Polska. Z Wilna.

 • 27 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyklęty

  Adamowicz to kolejny emigrant, któremu się powiodło na ziemi Pomorzan. Wybierajmy Kaszubów na stolicę Kaszub.

 • 14 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@streszczenie

  A jak po i postnomenklatura ustawiła spółeczki to czegoś nie protestował?

 • 1 30 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do wyborca
  Dodam jeszcze, że zanim zaczniesz coś pisać to warto najpierw trochę poczytać na temat struktury ORMO, etapów jej funkcjonowania , no i zainteresować się dlaczego w okresie wprowadzania stanu wojennego władze PZPR ostrożnie i raczej niechętnie wykorzystywały OZ ORMO.
  No i taka drobna uwaga - w etapie kiedy można było ORMO nazwać "organizacją represji poprzedniego ustroju" to interesująca cię osoba była w takim wieku, że jeszcze się pod stołem klockami bawiła, no może ewentualnie tachała tornister do podstawówki.

 • 1 24 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wyklęty

  Nie emigrant jak już, tylko potomek przesiedleńców powojennych. Kaszubi też pozajmowali, niektóre poniemieckie wsie i domy.

 • 2 23 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wyklęty

  Józef Piłsudski urodził się k. Wilna, a Mickiewicz na dzisiejszej Białorusi. Przestań uczyć się historii na stadionie.

 • 28 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Na prowincji niestety

  PiS wygra. Za duże tu zaniedbania.

 • 30 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Angel

  Ale POd osłoną wielu UBekow nie składało oświadczeń i dlatego lista BIP IPN jest niekompletna.
  i za to podziękujmy co niektórym obrońcom demoRALIzacji kracji
  niech o tym nakręcona spot!

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do do Angel
  W moim wpisie odniosłem się wyłącznie do osoby , o której pisał wyborca a w tym przypadku oświadczenie lustracyjne wpłynęło i zostało zweryfikowane , co można łatwo sprawdzić BIP IPN.

 • 36 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYJESNIENIE

  TEN OSOBNIK ROK URODZ 1959 /OSW.PODATKOWE/ A PRZYNALEZNOSC CHOCIAZBY Z TEGO JEST ZASADNA

 • 34 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # M8X

  No to już mamy listę przegrańców na przyszłe wybory.

 • 40 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # historian

  ależ żałosne zawodzenie w imię trzymania się koryta. A murbistrz kartuz nie wziął pod uwagę że się w ogóle nie nadaje do bycia samorządowcem ?! Kartuzy w RUINIE !!!

 • 42 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazi

  Panie burmistrzu więcej takich wypowiedzi i o następnej kadencji można zapomnieć.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jimi

  Adamowicz do wilna !! a Gołuń gdzie ??

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # koko

  w czerwonych harcerzach był ?

 • 14 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  żałosne

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Może wreszcie sprzeciwi się prawdziwy suweren, który zażąda od sołtysa albo radnej, która reprezentuje jego interesy aby zaczęli realizować ustalenia mieszkańców a nie forsowali własne wizje? Władza w państwie spoczywa w rękach obywateli, którzy posiadają prawo do współdecydowania o rządzeniu państwem. Naród sprawuje władzę bezpośrednio lub przez swoich przedstawicieli. Który z tych wybranych w demokratycznych wyborach przedstawicieli ma priorytet? Czy teraz jest czas aby sołtysi sprzeciwiali się wójtom, radzie gminy, wójtowie starostom i prezydentom miast? A starostowie wojewodom? Sprzeciw w pionie i w poziomie kompetencji i w poprzek interesom mieszkańców?

 • 27 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Dobry projekt ,dwie kadencje i zmiana na lepsze. A nie przez 25 lat z przerwami Gołuński . Gmina ma młodych i ambitnych ludzi dajmy im szansę.No i koniec lokalnych układów i to jest najlepsze w demokracji . pozdrawiam

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obita kobita

  Sama przynależność do ORMO nie oznaczała, że ktoś na kogoś donosił. Ta niechlubna "służba" była dla krótkowzrocznych leni, obiboków i dorosłych na skróty. Zamiast iść po szkole średniej na dwa lata do wojska, poszli do specjalnych oddziałów milicji. Wszyscy oni milicyjną pałą wspierali w najgorszych czasach lewą stronę lewej nogi. Kolaboracja zaczęła się (lub nie) dopiero później, kiedy część z nich dała się namówić na dalszą służbę albo współpracę, w zamian za ukrycie przeszłości. ORMO zostało rozwiązane ustawą z 23 listopada 1989, tak więc niektórzy z dzisiejszych 55 latków śmiało mogło w stanie wojennym naparzać pałą starsze babcie i kobiety.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jimi

  do Gruzji. Jest fanem ich dróg

 • 28 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # samorządność

  wychodzi na to, że samorządność w dzisiejszym wydaniu = ORMO. Gratuluje PRLowskiej samorządności.
  Ja chce zmian, czas na zmiany

 • 26 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BIP IPN

  W 1982 upoważniony przez Wydz. "C" KWMO w Gdańsku do wykonywania prac tajnych i mobilizacyjno-obronnych Akt MOB(nr2354/82). jest to informacja w dokumentach organów bezpieczeństwa. Współpraca w latach 1979 do 1988r. Gratulacje dla obrońcy demokracji.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  "i we wszystkich tych obszarach".. samorządy dają ciała...

  sory taka prawda.. drogi która się w ciągu 2 lat nie rozwali nie potraficie wybudować.

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ obserwator

  "Dobry projekt ,dwie kadencje i zmiana na lepsze."

  Zgadzam się z tobą całkowicie. Tyle tylko, że zmiany PIS powinien zacząć od siebie. Prezes vel "poseł zawodowy" - won.

 • 3 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do BIP IPN
  Jak chcesz być takim obrońcom demokracji to bądź albo bardziej uczciwy albo skrupulatny.
  Zapis brzmi - Akt MOB (nr 2354/82) NIE ODNALEZIONO. W twoim komentarzu NIE ODNALEZIONO nie figuruje.
  Jak wymagasz od kogoś uczciwości to sam taki bądź.

 • 9 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ormo

  To nie żadne specjalne odziały milicji kobito,to ZOMO ,tam mogłeś odfajkować wojsko ,ORMO to ochotnicza służba kapusiów i pomagierów milicji .

 • 27 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ANGEL;

  Był W ORMO czy nie?? był ,ukrywał ten fakt?? ukrywał ,czym było ORMO wiemy,dziękuję i wygadane

 • 2 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ormo

  Weź poczytaj o formacjach Ormo i wtedy swoje mądrości wypisuj. Najgorzej jak komuś się wydaje, że coś wie a potem zoonk! głupot ponawypisuje i zadowolony z siebie.

 • 2 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do do Angel
  Człowieku , masz wszystko w internecie, popatrz na daty, nikt niczego nie ukrywał wszystko tam masz i zweryfikowane . Cytuję : "... prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości , co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą".
  Rozumiesz!

 • 27 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DO ANGEL

  Ci żyłka pęknie ,nie denerwuj się tak . Był w ORMO CZY NIE BYŁ?

 • 37 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jasne

  PO się broni bo wiedzą że mają na sumieniu (Adamowicz i jego konta, mieszkania). To że staje z nimi w jednym szeregu Gołuński jest próbą obrony bo on wie że na niego też coś się znajdzie.

 • 35 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jaroslaw

  Najlepszy pomysł partii rządzącej, brawo, wreszcie dobry kierunek, czas na dobrą zmianę:)

 • 34 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TW BOLEK

  Czy był w ORMO nigdy się nie dowiesz bo się nie przyzna tak jak Wałęsa. JENO JEST PEWNE TEMU PANU JUŻ PODZIĘKUJEMY JAKO BURMISTRZOWI KARTUZ.

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co wy !!

  Co wy nie wiecie przecież on był pierwszym sekretarzem POP Polskiej Zjednoczonej Parti Robuwnicze. I to wysoko postawionym działaczem, walczył z Solidarnością naszego Prezesa. To jest fakt. Reszta to lipa.

 • 30 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Angel

  Jest teczka, jest i współpraca 79-88r Wszystko jasne!

 • 1 23 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jasne czy ciemne

  Tu nie chodzi z kim w jednym szeregu czy z Adamowiczem czy Bolkiem i Lolkiem tylko chodzi o Wolność Polski Samorządowej szybciej uwierzę że był w PZPR ale nie w Platformie Obywatelskiej. Ja chcę wybierać kogo ja chcę a nie kogo mi narzucić ktoś z Sejmu. PZPR nie miał na mnie wpływu ale teraz się obawiam i to bardzo o moją wolność wyborcza. A wy się też bójcie wielki Brat za was zadecyduje.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do do Angel
  Nie bój się nic mi nie pęknie, zaprawiony w bojach jestem.
  Wszystko masz napisane , czytać nie umiesz:) umieć umiesz , ale tam tyle cyferek jest i ciężko się połapać , co? Ja ci tego nie ułatwię bo niby dlaczego, taki mądry jesteś to kombinuj:)))

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  wjedno z wiatrem

 • 34 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @angel

  Był w ORMO a teraz jest za Platformą a na dodatek pierwsza ławka kościoła. Dziwnie gmatwają się wybory tego człowieka.

 • 29 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Strug ,Strug, Strug

  czy to nie ten człowiek co postawił się ponad prawem gdy żonka na podwójnym gazie wojażowała po półwyspie helskim.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to się dobrali

  Obawiam się ze często jak nie można było nazwać jakiegoś ugrupowania narodowe prawicowe czy chrześcijańskie często stosowano wybieg i zamiast mówić wprost
  lewacki czerwony komunistyczny postpezetpeerowski pereł czy sowiecki
  zastosowano to słowem wytrych
  nasz lokalny samorządowy.
  to uogólnienie ale często zgodne z faktami i można dowody przedstawić w sądzie jeżeli trzeba.

 • 30 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  POstawił na złego konia. Ludzie zapamiętają, że stanął w jednym szeregu z mącicielem od mieszkań Budyniem. Swoją drogą, po co mu te szubienice na Rynku?

 • 2 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  do @angel
  Żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do swoich politycznych wyborów. Mało tego, wielu często te wybory weryfikuje. Można wymienić wielu parlamentarzystów PiS, którzy zaczynali w PO i odwrotnie. Jest takie powiedzenie, że "tylko krowa nie zmienia poglądów". I żeby było jasne nie jestem ani z PiS ani z PO ani z .N, chociaż mam mocno sprecyzowane poglądy polityczne.
  Jednego mi żal, że mimo różnic nie potrafimy rozmawiać i wspólnie pracować , żeby było nam wszystkim lepiej, nie patrzymy na to co ktoś potrafi, co zrobił dla społeczności,ale ciągle się chandryczymy i szukamy haków. No, ale tak było, jest i pewnie zostanie. Dobrej nocy.

 • 33 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hehe

  1982 rok,stan wojenny a "bojownik kartuskiej Solidarności "zostaje -->W 1982 upoważniony przez Wydz. „C” KWMO w Gdańsku do wykonywania prac tajnych i mobilizacyjno-obronnych (nr 2354/82).

  Tajne prace :) Angel ,facet nie chodził wtedy do przedszkola jak piszesz i bezczelnie sugerujesz ,że szczał na nocnik ,miał wtedy 23 lata ,już umiał dokonywać wyborów.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Zenek

  wiedno z wiatroma ....wiatroma aż so z ...ró

 • 32 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Angel

  Przyzwoici ludzie w tamtych czasach nie zapisywali się do ORMO,bo mam swoje lata i 71,76,81 pamietam doskonale.Generalnie to nigdy przyzwoici się do ORMO nie zapisywali wg mnie. Możesz tu perfumować ile chcesz a wali zdechłym szczurem .Są tacy jak Kwaśniewski,komunista,ateista a potem hop salto i katolik i slub kościelny i cmok JP w rękę. Tak też można,jak wiatr zawieje,wczoraj nosił sztandar z Leninem dzisiaj kroczy z baldachimem.

 • 26 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yyy

  W pracach nad ustawą samorządową chodzi o to, zeby kadencja wojta, burmistrza czy tez prezydenta miasta nie trwała dłużej niż dwie kadencje, ale wybór, kto na tym stanowisku będzie, będą dalej decydować wyborcy, a nie jak tutaj co niektorzy próbują zakłamywać rzeczywistośc Pan Kaczyński.

 • 0 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Angel

  @hehe
  Nie będę z tobą dyskutował bo ty dyskutować nie chcesz tylko jątrzyć. Cytujesz tylko to co ci pasuje a nie to co jest napisane. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem w swoim komentarzu o etapach funkcjonowania ORMO .
  do @Angel
  Szacunek dla Pana i dla tego czego Pan doświadczył, ale w 1971 r. osoba , o której piszemy miała 12 lat. Niczego nie perfumuję, bo nie mam w tym żadnego interesu, ja po prostu mam dużą świadomość tego jak trzeba być ostrożnym w osadzaniu ludzi i ich wyborów w tamtych czasach. Nie możemy "kosić wszystkich równo z ziemią" bo za 20 - 30 lat będziemy musieli wielu "rehabilitować".

 • 36 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Widział ktoś dworzec PKP w Kartuzach?

  Jedna wielka dziura i nic a nic...

 • 19 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # K.M.R.

  Co tu dużo pisać! Przecież im chodzi tylko o utrzymanie lukratywnych stanowisk!!! Dlaczego Pan Prezydent Gdyni która wspaniale się rozwija nie skomle? Jest tyle lat na stanowisku i żyje sobie skromnie bardzo go szanują wyborcy! Takich Ludzi Nam potrzeba!!! Obecni ci krzykacze to walczą ale o co? Każdy z Nas już dobrze wie o co??? Dobro społeczeństwa to mają gdzieś! Dlaczego z innych gmin nie krzyczą??? Niech każdy odpowie sobie sam! Mydlenie oczu już na Ludzi nie działa! czasy te już są czasem przeszłym!!! Więc do roboty a nie w telewizji skamleć!!! Wstyd!!!

 • 19 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Angel

  Chłopie co mają etapy funkcjonowania ORMO do akcesu do tej organizacji ,ochotniczego co ważne,tam na siłę nie wcielali .ORMO każdy wie czym było,fuj .Chciał być w ORMO ok,Jego sprawa tylko czemu o tym nie informuje wyborców a łazi po kościołach i paraduje w marszach i czci poległych w walce z komuna?????????????Po co ta obłuda??

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @K.M.R.

  Tego z Gdyni nie stawiaj na piedestale, bo fakty są inne niż myślisz. W Gdyni totalna stagnacja, ale układ z mediami oraz poddawanie się żądaniom grup wszelkich niezadowolonych sprawia, że odnosi się wrażenie, że w tym mieście jest cudownie. A to tylko propaganda!

 • 17 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowice

  Obserwując na poczynania wójta Kobieli z Sierakowic jestem całkowicie za dwukadencyjnością - OD ZARAZ!!! taki stan nie może dłużej trwać...

 • 12 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zuza

  Chciałam zauważyć manipulacje laikami- nie kasować!!!! To nie jest pierwszy raz kiedy nie można oddać głosu na to co się podoba lub nie, nie wiem kto tym manipuluje ale ktoś z redakcji na pewno.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Może tak: kadencja wójta, burmistrza czy prezydenta miasta może trwać najwyżej dwie kadencje po kolei! 8 lat na silnym decyzyjnie stanowisku to cała epoka, podczas której naprawdę można zrobić coś dobrego. Prawo powinno zezwalać na ponowne kandydowanie na stanowisko wójta, burmistrza, prezydenta w tej samej gminie/mieście po czteroletniej przerwie. Rządzić może nawet pięć, dziesięć kadencji, jak pozwoli zdrowie i wyborcy.

 • 16 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ 444

  Kadencje będą dwie ale 5-letnie więc w sumie 2,5 kadencji teraz obowiązującej...w zupełności wystarczy aby służąc społeczeństwu się pokazać nie wpadając w rutynę i nie dać się ograniczyć mentalnie i twórczo przez zaawansowany wiek.

 • 7 31 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kx.

  Tak trzymać. Brawo Panie Burmistrzu!
  Dla informacji to, MGG został wybrany w pierwszych demokratycznych wyborach na Burmistrz Kartuz. To on budował od podstaw samorząd. W przeciwieństwie co do innych on się nie bał, przeciwstawił się tym co chcieli i chcą zniszczyć demokracje.

 • 26 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tAK ,TAK

  W ORMO się dzielnie przeciwstawiał :)

 • 16 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szkólny

  Może burmistrz poda daty, kiedy odbędą się konkursy na dyrektorów szkół w Kartuzach ?
  Zawsze było to jawne, nawet podano ile jest kandydatów na jedną szkołę, teraz cisza.

 • 0 16 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tak tak

  Za to ty stałeś w ich szeregach

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NIC MNIE JUŻ NIE ZDZIWI....

  mój komentarz został usunięty-dlaczego? mówiłam w nim o ciężkiej pracy wójta w Stężycy i o opłakanych rezultatach pracy BG Kartuzy. CZYŻBY ZBYT DUŻO PRAWDY ŻE AŻ ZABOLAŁO???. W TAKIM RAZIE KOMPLEMENT PRZYJMUJĘ .

 • 21 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NIE ZDZIWI..

  To samorządowcy sprzeciwiają się zapowiadanym przez PiS planom zmiany ordynacji wyborczej i ograniczenia kadencyjności wójtów i burmistrzów.im chodzi tylko o utrzymanie lukratywnych stanowisk!!! PO się broni bo wiedzą co mają na sumieniu (Adamowicz i jego konta, mieszkania).

 • 6 25 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # samorządowcy mają rację

  To oczywiste dlaczego PiS chce zmieniać ordynację? Żeby przepchnąć swoich, często słabych kandydatów, którzy z doświadczonymi wójtami i burmistrzami nie mają szans.

  Dla tych co już nie pamiętają: w poprzednich wyborach PiS miało swojego kandydata na burmistrza Kartuz. Pamiętacie ile osób na niego zagłosowało - "aż" 584 (w I turze Lehman miała 3 818 głosów, Gołuński 3 092). To co? Trzeba zmieniać zasady, żeby komuś z takim wynikiem zwiększyć szanse?

 • 28 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # K.M.R.

  No tak już jest wiadomo że PO musi powoli pakować walizeczki i szukać sobie roboty! Koniec obijania!

 • 10 27 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To straszne

  że mamy taki ciemny lud. Widać to po wpisach i łapkach w górę dla sympatyków rządów jednej partii. Czyli koniec samorządu, będzie wszędzie 1. Partia, czyli rządy jednej osoby... rychły jest koniec demokracji w Polsce

 • 23 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  ORMO Rządzi!!!

 • 3 16 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @to straszne

  To możliwe. Ludzie sami pchają się w objęcia dyktatury. Tylko do kogo potem będą mieli pretensje? Bo na pewno nie do samych siebie. Dopiero jak im samym urzędas nasłany z centrali zacznie grzebać w papierach to się obudzą. Niektórzy mają krótką pamięć i już im za dobrze było. Dlatego dzisiaj klepią w łapki z radości, że ktoś rozwala to co zostało zbudowane. Tylko nie wiedzą, że na tej podcinanej gałęzi siedzą oni sami.

 • 8 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@to straszne

  Zbudowane zostało przez ORMO i ZOMO dla PO

 • 24 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wacław z góry

  Występujący samorządowcy w sposób prawie doskonały manipulują prawdą na wstępie filmiku podają jak to szykowany jest zamach na samorządy, demokrację, poprzez ograniczenie zakresu kompetencji samorządu lokalnego. Pod koniec owego filmiku /jeśli ktoś miał cierpliwość dotrwać do końca/ wypowiadane są znamienne słowa: "Max dwie kadencje to za mało" A więc tu Szanownych Panów boli. Chcielibyście pełnić władzę w nieskończoność. Cóż za strata gdy nawet zlikwidują jeden czy dwa a nawet trzy instytucje. Po co komu Powiatowy Urząd Pracy który nikomu nie znajduje pracy? Po co komu Ośrodek Doradztwa Rolniczego kiedy rolnicy są doskonale przygotowani do swojego zawodu? A jeśli potrzebują dodatkowej porady to istnieje internet. Panowie nie siejcie zamętu. Nie zagrożona jest demokracja. To Was wysadzą z foteli wyborcy, tyle że za sprawą PISu szybciej.

 • 11 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ty Wacław

  Nie chodzi o to czy dwie, czy więcej kadencji. Chodzi o to, że to dopiero początek. Najpierw ograniczenie biernego prawa wyborczego, potem ustawowa możliwość odwoływania wójtów przez wojewodę. Następnie okaże się, że wybory w ogóle będą zbędne, skoro będą tylko fikcją. Ale ciemny lud to kupi. Jednak nie na zawsze, w końcu się opamięta, tak jak nie raz to bywało. I to właśnie wyborcy wybierają np Adamowicza, czy tez Karnowskiego od kilku kadencji. Więc dlaczego wyborcom odmawia się tego wyboru? Oni sami siebie nie wybierają

 • 12 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ale się porobiło

  w Radzie, też zasiadają komuchy i ormowcy.
  Rada nie jest taka święta.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jarosław

  Czy łamanie praw i konstytucji to bandytyzm?Jak tak to miejsce tych co to robią w więzieniu.

 • 11 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KWAS

  Miało być prawo i sprawiedliwość a wygląda ,że rządzą jakieś chore na władzę niemyślący głową...czy tak dalej ma być ?Tego chcecie?

 • 11 23 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DAJANA

  Byle by było 500,,,reszta nieważna,,,lud dał się przekupić i teraz nieważne co będzie,,,nawet potop...tylko dzieci was kiedyś ocenią,,,tak się nie da długo żyć,,,żeby dać trzeba komuś zabrać,,,myślicie ,że dają od siebie?Nie,jeszcze biorą na rozbijane limuzyny,,,dalej bijcie brawo,,,wódz jest jeden ,,,pan nad panami już to słyszeliście,,,wię dalej mu brawa bijcie,,,to nic ,że obudzicie się z ręką w przysłowiowym nocniku.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liczba pi

  3,141592.....

 • 9 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niculae Kaczesku

  Moje małe pulchne paluszki potrafią, jak widać, zrobić GIGA demolkę na długie lata.

 • 14 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Eskobar

  Brawo ! BRAWO ! BRAWO !
  Drugi wykop dla Saryusz-Wolski w parlamencie EU,
  oto odpowiedni cytat:
  "Jak się ktoś skurwi, to zostanie kurwą do końca życia"
  Józef Piłsudski

 • 19 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ San Eskobar

  O proszę psychiczny troll internetowy znowu na forum tylko teraz pod innym artykułem przedtem siedział 24 na dobę na "uroczystości w Gołubiu"- poznaje popaprańca po tekstach i wulgaryzmach ma to w genach...sami zobaczycie co jego umysł tworzy za bzdury!

 • 8 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do San Eskobar

  Cytuje rownież Pilsudskiego "Z Polakami można zrobić wszystko, Polacy sami nie zrobią nic" W sam raz trafna ocena aktualnej sytuacji . Na nieszczęście nie mamy obecnie drugiego Pilsudskigo.

 • 9 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Nieudaczniaki wpychają się teraz do samorządów.
  Miśki z sekty PiC mają przecież jeszcze rodzinkę i znajomków, im należy się też trochę stanowisk!
  Nieco zrozumienia proszę ...

 • 11 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @San Escobar

  Znowu nie wziąłeś tabletek od doktora...psychiatra w twoim przypadku już ręce rozkłada i jedyna rada na twoją niespotykaną nienawiść wyrażaną publicznie i głupotę to egzorcysta ale gwarancji nie ma bo jak i on rozłoży ręce to jest po tobie

 • 12 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak to już bywa

  ORMO można było zlikwidować ale ormowiec w człowieku zostaje,to charakter ormowca.

 • 8 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Holandia pokazała jak należy potraktować prawicowych ekstremistów !
  Frekwencja 81% to droga, którą i my tu w Polsce powinniśmy brać za przykład i też pokazać
  gdzie jest miejsce PiC'erów, sekciarzy i Miśków !
  EU pokazała ( 27:1) głosując zgodnie na Donalda Tuska !
  Teraz kolej na nas !

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Wreszcie Tusk sprzeciwił się wyzywaniem od nazistów ... Holendrów! Nie Polaków? Nie! Mało tego, Rotterdam zbombardowali naziści, nie żołnierze niemieckiego luftwaffe (siły powietrzne Trzeciej Rzeszy). Ojcowie tych nazistów byli Niemcami. Sami naziści już nie. Synowie i córki tych nazistów to jednak znowu Niemcy. Ciekawe?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Każdy Polak, który staje do wyborów aby stać się urzędnikiem, aby reprezentować swoich wyborców staje po to aby im służyć. Jest wynajęty przez wyborców aby strzegł ich interesów, interesu narodowego. Taki człowiek nie tylko powinien ale musi być pokorny wobec prawa. Jeżeli chce mieć wpływ na prawo stanowione, to tak jak zakłada ta nowa ustawa, powinien po dwóch kadencjach w magistracie startować na posła i zostać wybrany! Wówczas nie będzie musiał pisać listów do swojego Suwerena, tylko poprzez demokratyczne głosowanie wpływać na prawo. Inaczej to anarchia.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Tak na marginesie. Tacy zaprawieni w boju politycy powinni rozróżniać suwerenność od własnego interesu. Ograniczenie suwerenności lokalnych władz może mieć miejsce tylko wtedy, kiedy ograniczy się kompetencje tych władz. Tutaj może zachodzić jedynie ograniczenie wolności i prawa wyborczego. Jednak czy parlament nie ma takiego prawa aby stanowić prawo? Również prawo wyborcze? Oj panowie burmistrzowie, prezydenci, marszałkowie.

 • 18 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @san escobar

  No i Holandia za to zapłaci :)

 • 17 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do San Escobar

  No to szybciutko wyprowadź się do Holandii faktycznie tam takich jak ty jest znacznie więcej i uda się w końcu tobie do kościoła pójść...przerobionego na dyskotekę bo do innego nie pójdziesz.

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxx

  Armia niemiecka - to też naziści. Jaki mundur nosił dziadek " europejczyka" - na koniec II wojny?

 • 10 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niculae Kaczesku

  Moje małe pulchne paluszki dokonują mega-demolki na długie lata. ZAMORDYZM, to moje ulubione słówko.

 • 14 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ p.Drewki i Niculae Kaczesku (powyżej)

  Panie Drewka jeśli powyższy komentarz autora - "Niculae Kaczesku" (który jest tu już 8 godzin) nie zniknie do godz. 12.00 to zgłoszę do gdańskiej prokuratury komentarz tej osoby która robi to systematycznie na tym forum przypisując p. Jarosławowi Kaczyńskiemu morderstwa jako ulubiony temat, oszustwa i inne ohydne rzeczy (można to łatwo sprawdzić w komentarzach pod artykułami jest ich mnóstwo), jak również zgłoszę to że nie są komentarze tej treści przez pana wykasowywane (czyt. moderowane), gdzie kasuję pan często od razu komentarze nieprzychylne Nowoczesnej (co jest znanym faktem szerszej grupie czytelników) a nie reaguję pan na tego rodzaju zniesławiające wpisy...więc jeśli pan nie usunie tych kalumnii to po godz. 12-tej zgłaszam to do prokuratury i jeśli w przyszłości będą pojawiać się ponownie komentarze tej treści zgłoszę to już bez ostrzeżenia jak i podam linki do tych komentarzy ogólnopolskim mediom prawicowym one również zajmą się tym tematem. Z Poważaniem stały uważny Czytelnik.

 • 8 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  "Uważny czytelniku" - to do tego powyżej co grozi prokuratorem i ogólnopolskimi, prawicowymi mediami za krytykowanie oszołomów i PiCerów:
  Człeczyno ! Żyjemy w 21 wieku i WOLNOŚĆ i DEMOKRACJA i WOLNA prasa i wolne MEDIA
  to nasza ZDOBYCZ i nasze prawo do wyrażania krytyki i demonstrowania pogardy dla prawicowych sekciarzy. NIKT nam nie zabierze wolności, którą wydarliśmy KOMUNIE !
  Żaden kurdupel, który swym chciejstwem wpycha nas w szarzyznę byłego, komunistycznego systemu i ma ciągoty do brunatnej ideologii ! NIE uda wam się próba zastraszania NAS !!!
  !!! To se ne wrati !!!
  4E ! FY !

 • 16 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hehe

  wolne media ??? niemiecki Onet,Fakt,rosyjski TVN założony przez SB-eków (udziały właścicielskie biznemsena z Rosji ) i 80% innych nazywasz wolnymi mediami???Obudź się chłopak :) Ty komunie wydarłeś jak Grzegorz Ormowiec najwyżej beret z ORMO .

 • 3 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Niculae ...

  Jako manikiurzystka powiem: jeszcze mniejsze i pulchniejsze paluszki ma Kim Dzong Un (calusi jest pulchniutki)

 • 4 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @p.Drewki ........

  To co piszesz, to dobry fragmencik nowego odcinka "Ucho prezesa". Masz poczucie humoru i dryg do zabawnych scenariuszy. Wyczucie groteski to zaleta scenarzysty.

 • 8 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ San Escobar

  No to zobaczymy już niedługo

 • 9 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do @p.Drewki ........

  Ej ty internetowy bohaterze nie masz czasem inicjałów W.D. ?

 • 5 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "uważnego czytelnika"

  Czy wyciągnąłeś już z naftaliny swoje obydwa mundury ?? Czasy ORMO i ZOMO to była twoja piękna młodość, rozumiem to. Odprasuj jeden i drugi, bo powracają znów twe piękne czasy i ręce aż świerzbią, żeby rozpędzać antypislamistów. Natomiast nie rozumiem, jak można czuć się "prawicowcem", skoro popiera się się powrót metod typowo komuszych (gdy byliśmy pod kacapskim buciorem).

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do "uważnego czytelnika"

  Czasy sie zmieniaja ale tacy jak ty zawsze sluza obcym panom i zawsze znajda sie tacy ktorzy beda trzymac was za gardlo abyscie nigdy nie wyplyneli szkodzic Polsce. Male psy szczekaja a karawana jedzie dalej.

 • 6 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek

  Jak tam wasza karawana PiCerów i oszołomów ?
  Okazuje się,że Miśki i inni kolesie z sekty PiC już od dawna ćwiczyli wyciąganie kasy ...
  Jak donosi WOLNA prasa to europosłowie z PiS zatrudniali ludzi na lewych etatach w Parlamencie EU... Służby finansowe europarlamentu wszczęły w ubiegłym roku audyt, który dziś kończy się postępowaniem wobec siódemki obecnych i byłych posłów:
  Ryszarda Legutki (PiS), Beaty Gosiewskiej (PiS; etat miał u niej Bartłomiej Misiewicz),
  Zbigniewa Kuźmiuka (PiS; dał posadę pracownicy PiS z innego miasta),
  Tomasza Poręby (PiS; zatrudniał makijażystkę prezesa PiS i pielęgniarkę jego nieżyjącej mamy), Marka Gróbarczyka (PiS, obecnie to minister gospodarki morskiej; etat miała u niego druga z makijażystek, pracownica partyjnej centrali) !
  PO też nie jest pozbawiona kombinatorów:
  Dyrektorem biura pani B.Kudryckiej był członek partyjnego sądu koleżeńskiego tej partyjki !!!

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @misiek

  Czytając twoje komentarze wyłania się bardzo nieciekawa osobowość...nie posiadasz stałego zajęcia które by cię frapowało nic się tobie nie udało a życie cię oszukało jeśli posiadasz jakimś cudem partnera to nie ma między wami porozumienia i dlatego siedzisz godzinami w internecie wypisując mijające się z prawdą opinie wynikające z braku miłości i odpowiedniego wzorca w domu rodzinnym i później takie są efekty liberalizmu a teraz gdy nikt w twoim otoczeniu nie chce cię już słuchać bo mają dosyć tych antypolskich wywodów z towarzyszącym ci mylnym przekonaniem że jesteś mądrzejszy od innych wypisujesz anonimowo złośliwości publicznie ale tu także nie masz szans na posłuch dlatego sam sobie 'lajkujesz' bezustannie własne komentarze...to jest żenujące i zarazem smutne i nic nie jest w stanie ci już pomóc.

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Wolności obywatelskie, wolność słowa, równowaga władzy oraz rządy prawa !
  To jest nasza EUROPA - taki sens miało przemówienie Donalda Tuska w 60 rocznicę EU !
  BRAWO Donald Tusk !

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo