Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Formex Reklama
Szybka Kolej Miejska Kaszuby

Międzynarodowy Strajk Kobiet. Będą manifestować m.in. w Gdańsku, Lęborku, Chojnicach

Opublikowany: 2017-03-07 12:35 Autor: Magda Dzienisz

Kobiety z powiatu kartuskiego, które chcą aktywnie uczestniczyć w strajku kobiet, mogą dołączyć do manifestacji organizowanych w Gdańsku, Lęborku, Słupsku lub Chojnicach. W samym powiecie kartuskim nie są organizowane żadne wydarzenia - panie popierające postulaty strajku mogą np. przyjść do pracy w czarnych ubraniach lub zaprzestać wykonywania obowiązków.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

W powiecie kartuskim brak jest oficjalnych wydarzeń związanych ze środowym strajkiem kobiet. Wiemy jednak, że mieszkanki popierające tę akcję, wybierają się do sąsiednich miejscowości na tamtejsze manifestacje – głównie do Gdańska. Demonstracje odbędą się także w niedalekim Lęborku, a także Chojnicach oraz Słupsku.

fot. M.Dz.

- We wspólnej akcji organizowanej przez kobiety z ponad 50 krajów, walczące o uznanie ich praw przez populistyczne, antykobiece rządy państw, weźmie udział ponad 80 polskich miast. Będą to przede wszystkim małe i średnie miejscowości – piszą organizatorki Międzynarodowego Strajku Kobiet. Inicjatywa wspólnej akcji powstała pod koniec października 2016, kiedy organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet 3/10/2016 nawiązały kontakt z kobietami protestującymi niedługo później w Korei Płd. oraz w Ameryce Łacińskiej.

W Polsce wyrazem poparcia postulatów strajku będzie też czarny ubiór, strajk totalny (zaprzestanie pracy oraz wykonywania pracy w domu), strajk czasowy (zaprzestanie pracy na 1-2 godziny). Organizatorki strajku nawołują także do bojkotu firm posługujących się seksizmem w reklamie lub dyskryminujących pracownice ze względu na płeć, bojkotu lokalnych i narodowych mizoginów (protest przeciwko ich obecności w przestrzeni publicznej, protest w miejscu zamieszkania) czy akcji apostazji.

Jutro na godz. 18.00 zaplanowana jest tzw. „godzina K” – moment kulminacyjny protestów – akcja „cacerolazos” z garnkami, patelniami, gwizdkami (wszystkim, co robi hałas), czerwonymi kartkami dla rządów nienawidzących kobiet.

fot. mat. pras.

Kobiety żądają pełni praw reprodukcyjnych: utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro, badań prenatalnych najnowszej generacji. Chcą państwa wolnego od zabobonów: rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej, nie watykańskiej, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele, wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele.

Optują za wdrożeniem i stosowaniem Konwencji Antyprzemocowej: m.in. przesunięciem finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową, bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej, bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji, ochrony ofiar i izolacji sprawców. Żądają poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet, skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych, równości płac bez względu na płeć.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych.

REKLAMA

Razem można więcej

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [186]

 • 88 44 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Joanna

  Wstyd mi za WSZYSTKIE kobiety które będą uczestniczyć w tym chorym marszu !!!

 • 30 67 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo! i bądźmy solidarne ze sobą

  I nasi mężczyźni też z nami!

 • 34 64 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Joanna

  A mi za Ciebie.

 • 23 44 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Władcy macic"

  Dajcie nam wolność wyboru!

 • 58 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @"Władcy macic"

  Masz wolność wyboru, gdy idziesz z kimś do łóżka. Wybierasz partnera i sposób zabezpieczenia.

 • 64 25 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A 500 + wzięły i teraz idą protestować!

  Wstyd i Hańba dla normalnego człowieka aby tak postępować u mnie wśród krewnych nie ma takich nawiedzonych 'pań' a później jeszcze kwiata będą chciały bo jest ich święto...macie kije z banerami opluwające rząd to wam w zupełności jutro wystarczy, kwiaty należą się kulturalnym i umiejącym się zachować kobietą!

 • 22 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no tak..

  "nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro"

  Popieram, zwłaszcza jeśli mowa o sterylizacji. Skoro złych genów nie można usuwać to może warto pomyśleć o zatrzymaniu reprodukcji.

  Wstyd !

 • 14 39 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ A 500 + wzięły i teraz idą protestować

  500+ nie wziełam i naszczęście wśród moich krewnych jest wiele nawiedzonych pań, jak będę chciała kwiatka to sobie kupię albo mąż mi kupi i nie wykrzykuje że wstyd i hańba - i chciałabym podkreślić że jestem całkowicie normalna w sferze psychicznej może tylko mam od Ciebie odmienne zdanie i tyle

 • 29 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @A 500 + wzięły i teraz idą protestować!

  "kwiaty należą się kulturalnym i umiejącym się zachować kobietą!"

  Jeszcze tym, które potrafią pisać po polsku. Znaczy się ty nie dostaniesz.

 • 40 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  jak chcecie prowadzić rozwiązły styl życia to na własny rachunek, nie mój, nie podatnika !

  BTW: Panie ze spotu nie muszą się o nic obawiać.. ich i tak nikt nie tknie..

 • 44 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Koszmar

  Jestem KOBIETĄ i szanuję siebie jak również szanują mnie mężczyźni ! i " w życiu " bym nie poszła na taką manifestację .WSTYD mi za tych wszystkich , którzy będą brały w tym udział.

 • 15 36 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Koszmar

  "Jestem KOBIETĄ "

  Wątpię.

 • 41 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mam nadzieję że będą ich zdjęcia w necie

  Chce zobaczyć które "kobiety" z naszego powiatu pojadą specjalnie tam człapać jak są takie odważne to niech pokażą swoje lica chętnie je pooglądamy.

 • 17 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do tych, co "na ręcznym"

  Nie o seks tu chodzi. To Wam "głodnym" i ograniczonym tylko to na myśli.

 • 25 14 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Znowu express daje czadu! Wstyd mi, że takie kobiety żyją w naszym kraju. Nie podoba się w Polsce to już, lecieć na lewo do Niemiec, Francji! My tu nie chcemy takich lewackich marszów. Nie mogę patrzeć na te kobiety, taka nienawiść tkwi we mnie.

 • 29 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmiech na sali

  ah te feministki... takie to one pokrzywdzone... biją Was? maltretują? wyrywają zęby, paznokcie, włosy? sam sobie odpowiem, otóż NIE! nikt Was nie torturuje. Każdy facet traktuje normalną kobietę na równi ze sobą. Widocznie z Wami jest coś nie tak.

 • 4 26 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Kobieta

  Nic nie rozumiesz. Powtarzasz cudze brednie. No, ale nie każdy potrafi myśleć samodzielnie.

 • 14 25 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mon.

  Wy naprawdę nie widzicie ,że władza depcze prawo wyboru dla kobiet? Nie chcę urodzić chorego dziecka to go nie urodzę żaden kościół czy władza mnie nie zmusi. Zdajecie sobie sprawe co to wogóle znaczy wychowywać całe życie dziecko ,które do końca życia będzie sparaliżowane? Kto chce niech weźmie na siebie ten krzyż kto nie to nie to jest właśnie wolność w demokratycznym państwie.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pitekantropek

  ciekawe wypowiedzi tylko nijak sie maja gdy twoim szefem jest kobieta ,nie spotkalem,a zyje juz troche,cwaniaka(lub tez kobiety) ktora ryzykujac podwyzke,prace itp.oficjalnie w twarz powiedziala co mysli na ten temat,bez wzgledu co mysli,a nie jest to zbiezne z mysleniem szefowej ;))) pozdrawiam

 • 5 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Zosia

  Jesteś tak prymitywna że aż mi żal Ciebie . Zastanów się kobieto co piszesz .

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wściekła

  Dlaczego kurde kasuje pan posty ? chyba jest wolność slowa w tym kraju....

 • 18 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mon

  Każde dziecko ma prawo żyć i Państwo nie da Ci pozwolenia na odebranie mu życia. Chcesz, to oddaj do domu dziecka, ale nie zabijaj.

 • 15 23 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Mon

  Popieram Ciebie całkowicie , ale na Kaszubach bardzo wiele kobiet jest tak zacofanych i prymitywnych że do nich żadne logiczne argumenty nie docierają . Jestem kobietą i będę strajkować w obronie praw kobiet

 • 19 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  zabijając chore dzieci tworzy się selekcję, taką jak Hitler w 1930-45. Też kazał zabijać nienarodzone dzieci.

 • 14 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@mon

  No właśnie , co za pruderia i zakłamanie. ...... oddaj do domu dziecka ..... całkowity brak uczuć i wrażliwości.

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @@mon

  zabijanie to okazywanie uczuć tak?

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Samookaleczenie ?

  Jak można chcieć się samemu okaleczyć ? Takich ludzi zamyka się w zakładach i poddaje specjalistycznemu leczeniu.

  @Do tych, co "na ręcznym" - spot 90% argumentów ma związek z seksem, postulaty "pisemne" w większości to sex, okaleczanie i walka z kościołem.. no sory.. to walka o lepsze traktowanie... o specjalnie względy... na jakiej podstawie ? bo jesteście inne ?

 • 10 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moim zdaniem...

  ...nie tędy droga... Z życiowego doświadczenia i obserwacji mogę powiedzieć, że kobiety, które mają szacunek do samych siebie i zachowują się w taki sposób rzadko bywają ofiarami przemocy czy seksizmu. Tworzą wokół siebie taką "aurę", która "odstrasza potencjalnych przemocowców. Moim zdaniem trzeba się trzymać jednej zasady - jeżeli facet chociaż raz nie okaże kobiecie szacunku to nie ma o czym mówić i to jest koniec jakiejkolwiek relacji (inna rzecz, że ten szacunek lub jego brak jest często wynikiem naszej postawy). Droga do walki z przemocą leży w edukacji , czyli uczenie jak rozpoznawać zachowania, które uwłaczają godności, jak rozpoznawać osobowości psychopatyczne itd. Zwyczajnie lepiej jest wiedzieć i nauczyć się jak nie wchodzić w przemocową relacje niż się z niej potem "ewakuować". Jeżeli chodzi o antykoncepcję i aborcję na życzenie to przychylam się do opinii @"Władcy macic".

 • 13 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mon.

  O swoją wolność walczysz a dlaczego nie bierzesz pod uwagę wolności tego chorego dziecka? Świat nie jest tylko dla pięknych, młodych i wysportowanych, człowieczeństwo to umiejętność brania na siebie odpowiedzialności również za to co trudne, co wymaga poświęcenia. Jest wielu wielkich ludzi, którzy urodzili się z ogromnymi dysfunkcjami i byli i są wielkim błogosławieństwem dla świata. Poczytaj chociażby o Hellen Keller.

 • 6 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Ale takiej edukacji nie ma. Poza tym często już z domu wynosi się wzorce. Tatuś bił i wyzywać, to mąż też może. I kolejne pokolenie patrzy

 • 10 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # x]\\\

  Nie zamierzam trzymać 9 miesięcy w brzuchu dziecka ,które umrze godzinę po porodzie. Jesteście normalni?! nie macie prawa nikogo zmuszać!

 • 16 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Redaktorze

  Walczy Pan z wiatrakami. Tutaj niczego nie rozumieją. Tu przemoc jest w KAŻDEJ rodzinie pod różnymi plaszczykami. Tu kobiety i dzieci są zawsze czyjąś własnością.

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @x]///

  Myślę, że jesteśmy normalni. Myślę, że "normalna" kobieta zwyczajnie chciałaby godnie pochować swoje własne dziecko . Ale może mamy inne rozumienie tego , czym jest "normalność".

 • 7 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @feministek

  Kiedyś ktoś powiedział cos bardzo pięknego..każde dziecko, każdy czlowiek ma PRAWO do godnej śmierci i pochówku...

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Korwin Mikke będzie przemawiał

  w obronie pokrzywdzonych kobiet. Zna ich bolączki, JO?

 • 17 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niemądre , zadufane w sobie !

  Ubierzcie się na czarno ( tylko burki nie zapomnijcie) i jedźcie do Iranu albo do Afganistanu , tam możecie akurat wasze postulaty wykrzyczeć na ulicy

 • 12 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jeszcze coś

  zapomniałyście- wstretne feministki o eutanazji- zabijcie dzieci nienarodzone ale i może waszych starszych, schorowanych rodzicow, bo przeciez lepiej iśc na jakąs nikomu niepotrzebna manifestacje, niz zaopiekowac sie strszym czlowiekiem...

 • 4 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To wielka radość być kobietą -

  dlatego coraz więcej facetów (gdy ich dzieci "pójdą na swoje"), po naradzie z żoną - postanawia zmienić sobie płeć, żeby drugą połówkę życia fajnie sobie spędzić. Z małżeństwa tradycyjnego robi się wtedy homo-niewiadomo, ale naprawdę kochająca żona godzi się na to (i wspólnie wybierają nowe imię świezo upieczonej przeszczęśliwej kobietce).

 • 14 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krótka lekcja edukacji seksualnej

  Niech chcesz mieć dzieci, nie ładuj się komuś do łóżka. Kobieta o tym wie, feminazistka jest na tyle tępa, że nie rozumie.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ To wielka radość ...

  Ta "świeżo upieczona kobietka" jest bardzo wszchstronna. Potrafi nie tylko kupić pasujące jej kosmetyki, ale również obronić się przed złodziejem - posyłając go prawym sierpowym na glebę, nim opryszek zdąży jej zerwać torebeczkę z ramienia.

 • 6 18 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poczytajcie o feminiźmie trzeciej fali

  Bo jesteście, gdzieś w latach 60-tych. Wasza niewiedza Kaszubi poraża.

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  Niewiedza o czym? Oświeć nas falo nowoczesności.

 • 14 16 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do krótka

  Porazające!!!! Co za zacofanie . Szkoda czasu na komentarze. Jestem wolną kobietą , szczęśliwą żoną i matką . Jutro jadę do Gdańska protestować i walczyć o prawa kobiet.

 • 16 22 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Bardzo (jako mężczyzna) popieram Kobiety w walce i swoje prawa i godność!!!

  Niestety "Ciemnogród" jest mocno osadzony w świadomości polskiej, w tym niestety kaszubskiej
  też. I nie wiadomo czy w mózgach męskich (włącznie ze strażnikami dusz) nie bardziej.

  Chociaż my mężczyźni to jednostki (generalnie) bardziej tchórzliwe od Pań.

  "Chłopy", jeżeli chcecie waszym paniom zrobić przyjemność w dniu 8 marca, to pomóżcie im
  w organizacji tego protestu. Bowiem łamanie ich praw obywatelskich dociera do "Zenitu".

  Wszystkim Paniom, życzę satysfakcji i osiągnięcia celów w dniu ósmego marca.

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ któtka

  Polecam Sztukę Kochania -Wisłockiej, bo widzę , że jesteś bardzo zakompleksiona i nie masz pojęcia co to szczęście i udany seks

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do jeszcze coś

  musisz się , jak najszybciej , skontaktować z psychiatrą

 • 10 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jusi

  Czy ten strajk wymyślili mężczyżni????? A może nienormalne kobiety?

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do krótka

  Walczysz o sterylizacje a mąż o kastracje?

  A co z waszym dzieckiem? Zdecydowało już czy będzie chłopcem czy dziewczynka?

 • 11 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Obywatel

  Gdzie są łamane ich prawa? Konkretnie.

 • 14 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Banda zdrajców z kod kombinuje ale my was znamy. Taki uj!

 • 2 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # katolicy

  no ta po co prawo wyboru niech ksiądz wybiera które dziecko zniszczy

 • 2 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pitekantropek

  coz,dziadek byl biskupem,tata proboszczem to i ja bede ksiedzem ,te dzieci tez maja wybor...

 • 3 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel @ "Do Obywatel"

  Nie szpanuj , mój drogi na "ochronę życia, itd, itp". To już wyświechtane slogany. Po prostu, -
  - nie idą. Twoje pytanie jest na poziomie tego ...chłopca od propagandy z "Minęła 20-sta".

  Chyba nic dodać, nic ująć. Może się zdarzyć, że prezes tysiąclecia będzie Wam bonusy rozdawał i
  tłumaczył na czym polega rodzicielstwo(kotów, maciarów i innych wspaniałych) poprawnych
  europejczyków. Kto jego, psia m.ć wie?.

  Jeżeli masz problem z macicą, lub jej znalezieniem u twojego chłopaka, - zadzwoń do prezesunia.
  On wie wszystko, jako jedyny niepokalany.

  Szkoda, że mieszka w willi po ojcu z nadania UB, Alleluja i do przodu, no nie?

 • 11 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ćwiczenie logiczne

  Jeśli wiesz, że po zbyt częstym jedzeniu tyjesz, to będziesz jadła mniej, czy nafaszerujesz się tabletkami?
  Chociaż uważam, że feminazistki są niezwykle tępe i myślą tylko o własnej przyjemności, to może choć jedna zrozumie analogię z seksem. No bo przecież jest on dla nich tak naturalny jak jedzenie.

 • 9 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Państwo redaktorzy z Nowoczesnej myślą, że są bogami, że mogą w swoim czarnym Expressie Kaszubskim wychwalać każdą nieetyczność i hipokryzję. Myślą, że trzeba nakłaniać ludzi do bycia bogami, bo ta droga "prowadzi do raju", ale po zjedzeniu tego smacznie wyglądającego zakazanego przez miłosiernego Boga owocu jakoś tak dziwnie wszystko zaczyna się psuć, rozpadać i umierać...

  Na Ziemi można kochającemu Bogu ubliżać, rozmieniając swą wolność na "czarne marsze" i najprymitywniejsze antyboskie "Klątwy", ale trzeba pamiętać, że ziemski raj ma swoją nieprzekupną granicę...

  Pomódlmy się dzisiaj za wszystkich, którzy nie wiedząc co czynią - odrzucają Boga.

 • 12 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # K.M.R.

  Mon! A Pan Jezus za kogo cierpiał? Najłatwiej zabić (zamordować) własne dziecko! Dlaczego? żeby sobie wygodnie żyć? Czy wy pokrzywdzone (w własnym mniemaniu) zastanawiacie się nad tym kto tym wszystkim kieruje? Czy tych parę chwil które jest nam dane żyć musimy przeżyć w strasznym grzechu? A co myślicie o wieczności? Fakt, możecie zrobić co chcecie Wasz wybór!!!

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ania

  Jedna pisze ze niektorzy sa zacofani a Ty uwazasz ze kobiety nowoczesne to te ktore sie rozwodzą,zabijają dzieci = to uwazam.ze potrzeba jeszcze im duzo wiedzy to te sa zacofane.

 • 14 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie puszczaj się

  Nie chcesz dziecka, nie chcesz seksu, nie chcesz być tą na dole to się nie puszczaj.
  Rób ze swym ciałem co chcesz. Jednak jak się puszczasz, to miej na uwadze, że możesz zajść w ciążę. Więc wtedy przyjmij to dziecko, urodź je, wychowaj, a nie szukaj kto by Ci pomógł w aborcji.
  Ponieś konsekwencje swoich czynów.

 • 15 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Jak świat światem głupich i naiwnych nigdy nie brakowało, więc niech protestują. Z tym protestem ,to tak jak z marszami KOD-u, potrzebują tylko frajerów,żeby wleźć do sejmu i oczywiście już nic nie robić ,tak jak PO przez 8 długich lat.

 • 11 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mikołaj

  Do Arabii na strajk.. na momencie wam to z głowy wytrzepia

 • 9 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Woman

  Nie da się żyć bez Kobiet , ale i nie da się żyć bez Mężczyzn! Dlatego powinna być harmonia . Kobieta z Mężczyzną tworzą całość i tak powinno być ! Tak jesteśmy stworzeni ,że to kobieta rodzi i to na niej spoczywa ważna rola przetrwania ludzkiej populacji. Tu nie chodzi o to ,żeby mieć TYLKO prawa , ale też OBOWIĄZKI ... A życie nie składa się tylko z przyjemności ,ale też z wielkiego cierpienia. Wszyscy mamy mózg , używajmy go

 • 12 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobieta

  Jestem przekonana że te obrzydliwe wpisy to dzieło jakiegoś nawiedzonego , z ogromnymi kompleksami hejtera ,dla którego szczęście rodzinne , partnerskie małżeństwo , radość z życia , udany seks............ to coś czego nie doświadczył , coś bardzo niezrozumiałego, nieznanego. Współczuję. A ja jestem bardzo szczęśliwa: udane małżeństwo, dzieci , pracę, a dziś jadę do Gdańska na demonstrację , bo żaden samotny i sfrustrowany prezes nie będzie mi mówić jak mam żyć

 • 12 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kobiet

  Musimy walczyć o nasze prawa , jeśli już nie dla nas to dla naszych CÓREK , żeby nie musiały uciekać z Polski

 • 21 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Żadne zwierze na świecie nie wydziera swego dziecka z swego ciała. TAKA PRAWDA!!!!!!!!!!!

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zizi

  @Kobieta
  a gdzie Ci mówi ? znowu robicie z siebie pośmiewisko prostując przeciwko rzeczy której nie ma ?

  @Obywatel @ "Do Obywatel"
  to że nie umiesz uargumentować własnych wypowiedzi nie upoważnia Cie do obrażania innych, pytanie było banalnie proste, taka sama powinna być odpowiedź.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Psycholog

  Logika dobra. Gramatyka marna (jeden BYK)

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moim zdaniem...

  ... założenia feminizmu już zostały zrealizowane , nasze prababki wywalczyły dla nas pełnię praw obywatelskich i możliwość równego uczestniczenia w życiu społeczno - politycznym. Kolejne fale feminizmu dla mnie osobiście mają już coraz bardziej absurdalne żądania, a niektóre z nich w mojej ocenie i patrząc dalekosiężnie są wręcz antykobiece. Drogie Panie, bądźcie kobietami, które akceptują swoją psychiczną i biologiczną konstrukcje, swoje predyspozycje , bądźcie ciepłe, subtelne, kojące ...ale nie naiwne czy wręcz głupie; szanujcie swoje ciało i nie pozwalajcie na emocjonalne wykorzystywanie, szukajcie prawdziwych mężczyzn i nie zadowalajcie się kimś kto tylko wygląda jak facet , bo jak mówi stare przysłowie "lepiej oprzeć się o ścianę niż o byle kogo". Prawdziwych mężczyzn jest wielu ale trzeba ich poszukać bo nic co dobre nie jest łatwe. Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet dla nas wszystkich.

 • 9 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jestem kobietą

  Wstydzę się, gdy widzę takie spoty. Marsz niczego nie załatwi jeżeli w dupie się babą przewróciło.

 • 9 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  Skoro Panie w spocie zadały sobie tyle trudu, żeby mnie zniechęcić do przyjścia na manifę , to może ja wyjaśnię dlaczego na nią faktycznie nie poszłam.
  Otóż - nie przyszłam , bo:
  -moje NIE zawsze oznacza NIE ( i wszyscy o tym wiedzą)
  - omijam sytuacje, miejsca i zachowania, które mogłyby mnie narazić na gwałt
  - moim dzieckiem zajmuję się sama (i nie mam w związku z tym czasu chodzić na manify)
  - modlę się i mam bożą przychylność
  - umrzeć można również z innych powodów niż poród i rak szyjki macicy
  - nie nadstawiam nawet pierwszego policzka
  - chodzę do dobrych lekarzy ( no a jeżeli dodatkowo się za mnie pomodlą to ja nie mam nic przeciwko temu)
  - znam swój cykl owulacyjny i potrafię sobie radzić
  -sytuacje rodzenia "nie po ludzku" są sporadyczne i bardziej wynikają z zaniedbań niektórych pracowników służby zdrowia i nie stanowią reguły a raczej wyjątki ( cóż świat nie jest doskonały)
  - zarabiam tyle co kolega na równorzędnym stanowisku
  - nikt mnie nigdy dziwką nie nazwał ( i jego szczęście -:)
  - moje miejsce jest przy rodzinnym stole
  - jestem kobietą i się szanuję (pewnie dlatego też jestem szanowana)

 • 8 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ jestem kobietą

  Cóż za cynizm, brak wyczucia i ten słownik .....Nie wierzę że jesteś kobietą a raczej sfrustrowanym facetem od którego kobieta uciekła.

 • 2 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kulturalna

  Nic dodać , nic ująć, Zaścianek, głęboka wiocha i średniowiecze.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ jestem kobietą

  gratuluje nadprzyrodzonych zdolności.

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  do Do kulturalna
  Dlaczego tak do mnie piszesz, przecież żyjemy wolnym kraju i mam prawo być szczęśliwą, spełnioną i zadowoloną z życia kobietą,mam prawo mieć inne zdanie niż ty i Panie ze spotu ... i dla twojej wiadomości jestem bardzo wykształconą i postępową kobietą.

 • 5 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liz

  moja ciąża to moja sprawa mogę ją usunąć wam nic do tego

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  Bądź jeszcze solidarną, bo nie wszystkie mają i potrafią, tak, jak Ty. Jesteś chyba zarozumiała.

 • 11 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Feministki to normalne kobiety

  Większość nigdy nie dokonałaby aborcji, są katokiczkami, matkami i żonami, ale chcą, żeby był wybór! Chcą bezpieczeństwa! Każda z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji materialnej lub zdrowotnej i chodzi o to, żeby tu w Polsce mogła mieć specjalistyczną pomoc. Psychologa i ginekologa i policjanta!

 • 5 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # o co ten krzyk ?

  w Warszawie ok 100 kobietek w tym wielu starszych panów i ot cała wielka manifa .

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  Egoizm, brak pokory wobec losu

 • 10 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fleo

  Ale o co w ogóle ten protest? o to że najpierw się dymała, zaszła w ciążę i teraz chce usunąć- czy o co w tym chodzi? Jeśli o to, to przecież wybór został dokonany, "walczycie" o "usunięcie" skutków swojego wcześniejszego wyboru. Dostęp do antykoncepcji przecież jest- czy coś się zmieniło? Tłumaczenie usnięcie ciąży przez złą sytuacje materialną - patrz początek tekstu- miałaś wybór - dokonałaś wyboru, teraz chcesz usunąć skutki swojego wyboru- bo jesteś przecież dojrzałą osobą, racjonalnie myślącą, a nie królikiem, który co rusz musi bo mu tak natura nakazuje. Argument Twoje Ciało i możesz z nim robić co chcesz.. być może, ale w tym przypadku nie zaczynaj od d.up.y strony, najpierw dokonałaś wyboru i wiedziałaś czym to się może skończyć- chyba że nie wiedziałaś? to wówczas gdzie te inteligentne się podziały?- więc mówiąc że nie masz wyboru, jest mocno naciągane, a skoro tak, to walcząc o aborcję na żądanie, stajesz się zwykłą morderczynią - bo (wiem, nudne to już) ale dokonałaś wyboru- patrz początek. Czyli nie wiem o co tak naprawdę "walczycie" bo przecież macie wybór.
  Teraz się dowiem, że walczycie o te zgwałcone... yhm, pewnie, nie mieszajcie ich dramatu w swoje gierki.

 • 8 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  do @kulturalna
  To nie tak, to samo nie przyszło w paczce ani w spadku, to lata kształtowania charakteru i wpajania wartości, to ciężka wychowawcza praca moich rodziców i dziadków. Dlatego uważam, że podstawa to właściwe kształtowanie postaw od dziecka, gdyby dziewczynki ( i chłopcy)były wychowywane w poczuciu własnej wartości, gdyby nie skupiano się tylko na tym, żeby seksownie wyglądać i złapać bogatego męża to potem nie byłoby tylu tragedii i przemocy bo zwyczajnie przemocowcy trzymają się z daleka od kobiet , które nie pozwalają się traktować jak obiekt seksualny .Jak ja czasami widzę jak są ubrane i się zachowują kilkunastoletnie dziewczynki to włos mi się na głowie jeży , przecież to jest przysłowiowe chociaż pewnie nieświadome"proszenie się" o kłopoty- a matki tego nie widzą? To my kształtujemy nasze życie i życie naszych dzieci a to jest ciężka praca , tego się ustawami nie załatwi, to życie i nasze wybory , za które potem płacimy my sami i później nasze dzieci.

 • 7 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  i dodam jeszcze , że nie sądzę abym była zarozumiała, ja po prostu wiem kim jestem, wiem ile jestem warta, wiem ile mogę dać z siebie innym i wiem, że zasługuję na szacunek i nikomu nie pozwole aby bezkarnie mi tego szacunku nie okazywał. Jeżeli to jest według ciebie zarozumiałość to jak chcesz wychować swoją córkę na prawdziwą kobietę , to proste "jeżeli sam siebie nie szanujesz i nie doceniasz to inni też tego robić nie będą".

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  Jednak masz się za kogoś lepszego. Wygrałaś los na loterii. Ja też, mam wszystko to, co Ty o jeszcze pieniądze, ale inne tego nie mają i o nich też myślę. Ale to trzeba się otworzyć.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Najlepsza i najnowsze antykoncepcja

  To nie to, co jest w Polsce. Te pigułki, które są w Polsce, to są na trądzik raczej i paskudna chemia.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Fleo

  Masz rację. Te skołowane kobiety nie wiedzą, który ich wybór ma być tym ostatecznym: pierwszy, czy jakieś kolejne, które anulują te poprzednie ? Z doświadczenia wiemy że wszędzie PIERWSZA odpowiedź się liczy.
  Chciałabym też dodać, że argument tych kobiet, tzn. "MOJE ciało = MÓJ wybór" zderza się często z takim samym podejściem ze strony identycznie myślących facetów o swoich zobowiązaniach alimentacyjnych, tzn. MOJE pieniądze = MÓJ wybór" - płacić, czy nie płacić na dziecko. Wtedy jednak te same kobiety nie akceptują tego rozumowania (identycznego jak ich własne). To jest ta sama moneta, ale z drugiej strony.
  Ponieważ jednak ponad 100 tyś. rodaczek co roku decyduje się być zabójczynią własnego dziecka i nic oraz nikt ich nie powstrzyma- to lepiej jednak żeby mogły dokonać tej ANTY-matczynej operacji- desperacji w cywilizowanych warunkach i atmosferze. Tak samo jestem przeciwko narkotyzowaniu się, ale popieram rozdawnictwo czystych I sterylnych igieł narkomanom, aby nie używali jakichś znalezionych w rynsztoku.

 • 9 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobiety mają prócz macicy

  Mają mózgi, serca i sumienia. Feministki też. Każda która podejmuje decyzje o invitro, antykoncepcji czy aborcji bierze, to na swoje bary i nie oceniacie tego. Zwłaszcza mężczyźni. I te Panie, które mają w życiu szczęście.

 • 7 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wszyscy pisowcy mają 1 dziecko

  Jak oni to robią? Ilu z nich zawiodło żonę lub córkę do zagranicznej kliniki? Zdziwilibyście się.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  do @kulturalna
  Mylisz się, nie uważam się za nikogo lepszego, niczego na loterii nie wygrałam, nie potępiam tych kobiet - zwyczajnie uważam, że ta droga nie prowadzi do szeroko rozumianego dobra i do poprawy sytuacji kobiet. Jedyną drogą w mojej opinii jest zmiana podejścia do wychowania w uniwersalnych wartościach, w kształtowaniu szacunku do samych siebie, drugiego człowieka , życia , własnej cielesności i intymności, do zaakceptowania specyfiki własnej płci. W zyciu nie można "zjeść ciastka i mieć ciastka" - dokonujemy wyborów i za te wybory musimy zapłacić , cała sztuka w tym, żeby dokonywać właściwych wyborów a tego się trzeba nauczyć i nie oczekiwać, że ktoś za nas rozwiąże skutki naszych działań, w ważnych sprawach nie ma drogi na skróty.

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A Wasze disco polo?

  Czego uczy? Co pokazuje w teledyskach? O czym śpiewa? Na tym wychowujecie Wasze córki i synów. Seks jest tam dominujący i odpowiednio skąpe ubranko.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  A edukacji seksualnej widzisz nie ma. A nie każda dziewczynka w domu ma dobre wzorce lub mądrych dorosłych. To samo tyczy się chłopców.

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # po raz kolejny

  dlaczego drewka usuwa komentarze.

  a tak a pro pos....
  te wszystkie krzykaczki są za aborcją a płaczą nad zabitym karpiem..... wariatki

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Feministki akceptują swoją płeć

  Nie walczą z nią, ale o nią.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  I tutaj pełna zgoda , w szkole dzieci i młodzież powinny mieć zajęcia na ten temat, ale najpierw o przyjaźni, miłości, odpowiedzialności , psychicznym i biologicznym dojrzewaniu i seksualności , płodności - stosownie do wieku i możliwości percepcyjnych dziecka. Po pierwsze dlatego, ze nie każde dziecko ma dobry przykład w domu, po drugie dlatego , ze nie wszyscy nawet najlepsi rodzice potrafią się przełamać i rozmawiać o tym z dzieckiem.

 • 2 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stać mnie na najdroższą antykoncepcję

  Nic mnie te protesty nie obchodzą. Mam kasę i fajnego faceta. Zawsze sobie poradzę. Mam to wszystko gdzieś.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Facet

  Będę mieć tyle dzieci, na ile dam radę zarobić. A żony w tym głowa, bym się nie zarżnął.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Facet

  Dasz radę, dasz. Jesteś twardziel - w dzień tyrasz jak wół, a w nocy jak byk.

 • 6 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rechot losu

  a niech maja to prawo do decydowania o własnym ciele, tylko niech potem nie przychodzi do mnie i nie mówi że jest w ciązy, bez pieniędzy itd. Bo odpowiedź będzie jedna: Twoje ciało, Twoja decyzja, mnie w to nie mieszaj, idź sobie usuń, w końcu o to walczyłyście. Tylko te jak widac mało inteligentne walczące o jakieś tam prawa, robią to na opak, bo walczą nie o podejmowanie decyzji co do własnego ciała, tylko o możlwość legalnego likwidowania skutków swojej wcześniejszej decyzji- to nie jest walka o prawo wyboru, to jest walka o mozliwość kary smierci dla innych za swój nieodpowiedzialny wybór w początkowym etapie. A pozostałe postulaty, to są tylko przykrywką, zmyleniem od właściwego celu tych niby feministek.

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Korzi

  Byłem na pl. Konstytucji w Warszawie. Gratulacje frekwencji, postulatów!

 • 8 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Korzi

  cóż, ja to oglądałam w wydarzeniach i szczerze mówiąc jestem zniesmaczona, kobiety, które wykrzykują do megafonu "całujcie mnie wszyscy w d..." oczekują potem , żeby je szanowano? Wątpliwe, żeby tak się stało?

 • 4 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Bo grzeczne to my już byłyśmy

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Grzeczne dziewczynki idą do nieba,

  a pozostałe tam, gdzie chcą".

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rechot losu

  To Ty widać jesteś mało inteligentny lub wcale, tak samo jak kobiety które są z Tobą.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Do powyżej

  Tu nie o grzeczność chodzi ale o godność.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  już twój nick świadczy o tym, że jesteś zarozumiała

 • 5 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobiety

  jestem z Wami. Nie dajcie się PiSowi, klerowi, męskim szowinistom, impotentom i innym nieudacznikom tu piszącym. Walczcie o swoje. Jestem z Was dumny. Tak trzymać.
  PREZESIE, NIESTETY TEN RZĄD OBALĄ KOBIETY!!!!

 • 5 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaczyńśki / PiS

  Nikt wam NICZEGO nie zabrania, nikt wam NICZEGO nie KAŻE ... w czym macie problem ?

  kim wy jesteście że chcecie nadzwyczajnego / wyjątkowego traktowania ?

  BTW: na protestach było widać ile tam jest "kobiet".

 • 7 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rachunek sumienia

  kto nienawidzi kobiet?
  kto nienawidzi przyrody?
  kto nienawidzi Kszebe na prezydenta Europy?

  no powiedz kto?

 • 7 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rachunek sumienia

  1 nie znam
  2 nie znam
  3 ja

  co ma piernik do wiatraka ?

 • 5 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odpowiedż

  Najjaśniej nam panujący prezesunio.
  PS On lubi tylko zwierzęta... koty. Mariusza i Antka chyba nie lubi ale przy jego cynizmie są mu potrzebni.

 • 4 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Odpowiedż

  tak tak a księża i kościół jest odpędzlowany za promowanie nienawiści wobec kobiet (słowa jedno z protestujących).

  1 Po raz kolejny pytam, kto i gdzie łamie prawa kobiet ?
  2 Po raz kolejny pytam, dlaczego antykoncepcja ma być darmowa ? (jako podatnik się na to nie zgadzam !)
  3 Dlaczego sterylizacja kobiet ma być darmowa i powszechnie dostępną ? (jak można siebie okaleczać ?)
  4 dlaczego aborcja ma być powszechnie dostępna i darmowa ? (ponownie jako podatnik się na to nie zgadzam)
  5 Co takiego złego zrobił prezes ? KONKRETNIE
  6 od kiedy posiadanie konta jest pogwałceniem praw kobiety ?

  Walczycie o szacunek ? z takimi postulatami, których same nie potraficie uargumentować będą was tylko wytykać palcami.

 • 11 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ Odpowiedż

  1.Prawa kobiet łamie PiS, Kaczyński i Radziwiłł.
  2.Nikt nie prosi o darmową antykoncepcję tylko o środki antykoncepcyjne bez recepty ( środki na erekcję są bez recepty).
  3.Nikt nie żąda sterylizacji kobiet, to chyba w Afryce!!!
  4.Nie chcemy powszechnej aborcji tylko utrzymania obecnie obowiązujących przepisów.
  5.Co złego zrobił prezes? Sorki książki nie będę pisała ale najważniejszą rzecz jaką zrobił to podzielił Polaków na prawdziwych i gorszy sort. Wystarczy? Wymieniać dalej?
  6.Z tym kontem to nie wiem o co ci chodzi, bo ja posiadam. Nawet dwa...

 • 4 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do moich starych rówieśniczek pytanko

  Pamiętacie jak tvp pokazywała nieprzebrane tłumy na pierwszych pielgrzymkach papieża ? Było tylko widocznych kilka grupek zakonnic i nic więcej.
  Teraz identycznie tvpis pokazuje, że były nas wszędzie nie tysiące, lecz jedna z mikrofonem i trzy słuchające poniżej i nic więcej. Kaczokomuna jak za czasów słusznie minionych, które wróciły znów i trzymają nas za twarz. Te kłamstwa ordynarne nie mają szans na osiągnięcie celu zamydlenia oczu, bo obecnie każdy wie (i widzi także) ze stu dowolnie wybranych źródeł jak jest - nawet gdy nie było się osobiście.

 • 19 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # K.M.R.

  Wychodzą na ulicę bo nie mają co innego do roboty za dobrze mają! To się w głowie nie mieści co za bzdety wymyślają! A to słownictwo powinno być karane jak zaśmiecanie ulic!!! Do roboty to nie będzie czasu na głupoty!!! Tyle w temacie!!!

 • 7 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ kulturalna

  Napisałaś: "...jestem bardzo wykształconą i postępową kobietą.". Jak bardzo wykształconą? Masz licencjat kartuskiej uczelni, czy mgr przed nazwiskiem? Masz jakiś "papier" potwierdzający ukończenie jakiejś szkoły. I tyle. Nie zadałaś sobie trudu by samodzielnie przemyśleć problem równouprawnienia kobiet. Powtarzasz to co ci w dzieciństwie wpoili rodzice i księża. Moralizujesz jak katechetka. Postępowa - z całym przekonaniem mówię - nie jesteś! I "bardzo wykształcona" też nie.

 • 12 24 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co złego zrobił prezes?

  Oprócz tego, że podzielił Polaków to:
  1. skłóca nas z Europą,
  2. ubezwłasnowolnił Prokuraturę,
  3. zniszczył Trybunał Konstytucyjny,
  4. łamie Konstytucję,
  5. wprowadza PRL bis,
  6. niszczy sądownictwo,
  7. tworzy nową nomenklaturę - Misiewiczów i pisiewiczów,
  8. niszczy przyrodę,
  9. kłamie w sprawie katastrofy w Smoleńsku,
  10.niszczy gospodarkę,
  11.niszczy armię przy pomocy Antka,
  12.niszczy edukację
  13.niszczy administrację państwową,
  14.chce zniszczyć samorządy,
  15. itd.,itd.

 • 7 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ K.M.R

  Słownictwo? Spieprzaj dziadu. Znasz?

 • 7 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nic nie zastąpi miłości kobiety

  Nawet kot!

 • 25 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Co złego zrobił prezes?

  Przedstaw mi na każdy punt KONKRETNE dowody. Nie chce słyszeć haseł telewizyjnych, gdzie kipi propaganda. Skoro jesteś taki obeznany to konkretnie powiedz.

 • 21 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pis

  Pis'u boi się tylko złodziej i oszust, widać wielu takich nadal dycha i ma internet

 • 21 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciemnogród

  No i wyszło o co chodzi. Ciemnogród jedzie na PiS ot i cały powód protestu. Zacofane masy. A na marszu same staruchy zresztą jak zawsze na KOD.

 • 19 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Stara babcia w wieku 70 lat chce aborcji hahahahaha

 • 14 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Co takiego zrobił prezes ?
  - Założył kiedyś firmę ? NIE !
  - Zarządzał kiedyś jakąś firmą ? NIE !
  - Zbudował dom ? NIE !
  - Kupił kiedyś mieszkanie ? NIE !
  - Kupił działkę ? NIE !
  - Uprawiał hektary ? NIE !
  - Zasadził jedno drzewko ? NIE !
  - Założył rodzinę ? NIE !
  - Ma żonę ? NIE !
  - Ma córkę ? NIE !
  - Ma syna ? Nie !
  - Ma prawo jazdy ? NIE !
  - Ma konto ? Tak! Już ma, ale do niedawna korzystał z pomocy mamuśki !
  - Siedział za działalność antykomunistyczną ? NIE !
  Co ten człeczyna właściwie sobą przedstawia ?
  Co to za wybryk natury ?

 • 3 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Co złego...

  Nie spłodził dziecka.

 • 19 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hej Ciemnogród z KOD

  Wy lepiej walczcie o prawo do eutanazji bo wiekowo do tego wam bliże, a i widać demencja starcza wam dokucza bo z protestu kobiet zrobiliście atak na prezesa:)))))

 • 19 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # faktycznie

  naprawdę wypowiada się tu ciemnogród bo co ma wspólnego protest kobiet z prezesem.

 • 18 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakmuflowany KOD

  demonstracje KOD - ludzie po 50 roku życia
  demonstracje studentów - ci sami ludzie po 50 roku życia
  demonstracja kobiet - ci sami ludzie po 50 roku życia

  Ludzie nie dajcie się wykorzystywać oszustom z KOD którzy składki biorą do własnej kieszeni

  A KODowcom powiem czy tego chcecie czy nie PiS będzie rządził jeszcze bardzo długo szczególnie jeśli rozkręci gospodarkę. No chyba że chcecie rewolucji tyle że wy jesteście starzy my młodzi także to się skończy dla was pogromem i hasło o liściach i komunistach się ziści.

 • 7 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # *****

  co z ciążą pozamaciczna?

 • 8 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Korzi

  Ci, którzy utożsamiają protesty KOD ze Strajkiem Kobiet niestety mało ogarniają. Strajk Kobiet, pomimo pojawiających się tam sztandarów KOD oraz .N, to nie walka z PiS-em jako takim, a z kościołem katolickim i jego wpływem na sprawy publiczne. Ta walka, konsekwentnie od kilku lat, na szczęście się udaje. Tak walczymy o liberalną Polskę.

 • 4 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Korzi

  Niedługo otworzymy liberalne skrzydło komentujących na Expressie xD

 • 1 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Co złego

  Skąd ta pewność? Może on był kiedyś hetero.

 • 14 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ kulturalna

  Gdybyś była taka "bardzo wykształcona" jak twierdzisz i taka postępowa, to zapewne zdawałabyś sobie sprawę, że to nie dziewczynki należy uczyć jak się ubierać, by nie prowokować chłopców i mężczyzn, ale to chłopcom należy wbijać do głowy, że niezależnie od tego jak ubrana jest dziewczyna/kobieta - nie wolno jej molestować słownie i fizycznie, nie wolno jej zgwałcić. Dla tego typu czynów nie jest żadnym usprawiedliwieniem strój.

 • 9 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@kulturalna

  jak widzę pasztety takie jak ty na tych protestach to nikt nie musi mi niczego uświadamiać ;)

 • 9 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # komedia

  70 letnie staruchy chcą aborcji hahahahaha

 • 8 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tak rodził się faszyzm w Niemczech

  Tam też ludzie w większości nie widzieli problemu w tym, co robił mały, ale groźny człowieczek. Też kobietom kazał siedzieć w kuchni, bawić dzieci i wychodzić najwyżej do kościoła. Walczył z kulturą, z gejami. Ciemny lud był zadowolony, bo zastał zauważony.

 • 3 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  do @kulturalna
  To jest oczywiste , że strój nie usprawiedliwia przestępstwa. To poza dyskusją. A dziewczynki i chłopców należy uczyć , co i w jaki sposób działa na obie płcie. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze taka dziewczynka czy kobieta spotykać będzie na swojej drodze mężczyzn emocjonalnie zrównoważonych, to chyba lepiej jak wyeliminuje ze swojego ubioru i zachowania elementy nadmiernie prowokujące, niż potem miała traumę. To tak praktycznie i życiowo a nie "ideologicznie".
  Udowadniać ci poziomu mojego wykształcenia nie zamierzam ,byłoby to małostkowe i nie chcę cię wbijać w kompleksy informacją o ukończonej przeze mnie uczelni .
  Rozumiem, ze dla ciebie wykształcony jest tylko ten kto zgadza się z twoim punktem widzenia, cała reszta to Ciemnogród ?No cóż, tylko człowiek naprawdę wykształcony wie, jak mało wie i potrafi szanować punkt widzenia oponenta nawet jak głęboko się z nim nie zgadza. No , ale to wyższa szkoła jazdy i mnie nie sprowokujesz bo ja świetnie wiem, że jak komuś brakuje argumentów to próbuje ośmieszyć i poniżyć swojego rozmówcę. Ty to robisz więc wiem z kim mam do czynienia i mnie to "nie rusza".

 • 10 9 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Brawo nasze PANIE ! Pokazałyście kurduplowi FY !
  Serdeczne GRATULACJE dla Donalda Tuska ,
  dla prawego i szanowanego Europejczyka , którego dziś przedstawiciele EU wybierają na PRZEWODNICZĄCEGO Rady Europejskiej !
  Sługusy i oszołomy sekty PiC nic tu nie wskórają, wprowadzą nas tylko w NIEBYT
  i polityczny WSTYD !
  Gardzimy takimi kurduplami i obszczymurami podwórkowymi !

 • 1 12 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @San Escobar

  Żenujący komentarz. Współczuję temu "prawemu i szanowanemu Europejczykowi" , że ma takiego prymitywnego zwolennika.

 • 13 11 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Bruksela 16:55
  ŚWIĘTUJEMY !
  Donald Tusk został wybrany !
  !!! GRATULACJE !!! GRATULACJE !!! GRATULACJE !!!
  Polska jest w EU i pozostanie na zawsze !

 • 9 8 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo Europo!

  Nareszcie jesteś nam Polakom i Polkom wierna!

 • 4 7 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmm

  tak sobie myślę że teraz to dopiero będzie niespodzianka taaaaaaaaaka, że San Escobar z krzesła spadnie:))) i będzie bolało.

 • 8 5 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kulturalna

  Załóż burke albo chciaż czador.

 • 7 7 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kulturalna

  do @kulturalna
  No faktycznie miałam ochotę tak się zasłonić, żeby mnie nikt nie widział, ale wczoraj i ze wstydu za te kobiety, które w miejscu publicznym, w obecności dzieci krzyczały przez megafon "całujcie mnie wszyscy w d..." - ot, miały dzieci przykład , jak się zachowują "postępowe" kobiety.

 • 12 7 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anonimowy ksiądz

  Według prawa kościelnego kobietki za aborcje podlegacie ekskomunice (czyli potępienia za życia)! Tu nic nie pomoże spowiedź na łożu śmierci bo jesteście poza kościołem. Śmierć a potem piekło.

  Nawet takie cwaniaki, ateiści jak Jaruzelski na łożu śmierci jęczeli KSSSSIĘĘĘDZAAAAA!

  Walczcie o wolność do potępienia.

  BYŁ LAS NIE BYŁO WAS BĘDZIE LAS NIE BEZIE WAS!

 • 6 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Anonimowy ksiądz

  Dla mnie to jest w ogóle jakaś paranoja, gdy ktoś kto mówi że jest katolikiem opowiada się za prawem do aborcji bo w ten sposób podważa fundament chrześcijaństwa i szacunek do Boga dawcy wszelkiego życia.

 • 5 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Anonimowy ksiądz

  I wtedy Jaruzelskiego wysłuchał biskup flaszka Głódź i udzielił mu przebaczenia. Oto zdjął grzechy
  z syna człowieczego, chociaż były gorsze od aborcji.

 • 4 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @San Escobar

  Świętujesz fakt że POLAKA po raz kolejny popierają inne kraje ? Już jedną nagrodę imienia zdrajcy od DE dostał.

  Wygrana Tuska to dobra rzecz, nie wróci do kraju, Grzesiu już pijany a PiS dalej będzie mógł robić co chce.

 • 1 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Nowoczesnych ...

  Chyba one próbują trzymać się środka drogi, aby uchronić się od ISLAMU (z jednej strony) oraz PISLAMU (z drugiej)... Wiesz co za komuny nazywano "ścieżką zdrowia" dla zapudłowanych demonstrantów ?? To podobnie wygląda.

 • 4 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Świrosław Kłamczyński

  Arrrr ... zgrzytam zębami, chociaż nie powinienem, bo mam próchnicę i paradontozę.

 • 7 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jprdl

  27:1
  Dwudziestu siedmiu propolskich - tylko jeden antypolski !
  Obciach KONTYNENTALNY

 • 9 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ jprdl

  Piszesz: "Dwudziestu siedmiu propolskich - tylko jeden antypolski !
  Obciach KONTYNENTALNY"
  RACJA ! RACJA ! RACJA !
  EU pokazała oszołomom i sekciarzom Kaczafiego gdzie ich miejsce !
  Teraz kolej na nas ...

 • 3 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ jprdl

  Tusk został dzięki Niemcom, co powinno dać wam do myślenia a dla niego jest totalną kompromitacją.

  Ja kłamcy i zdrajcy mówię NIE, ale w tym przypadku dobrze że został tam gdzie jest, będzie leoije dla nas (nie będzie mieszał w kraju)

  Polska idzie do przodu, gospodarka się obudziła jest na plus. Nawet raporty unii europejskiej o tym mówią, wzrost jest większy od przewidywanego. Boli co ? oj boli was srasznie...

 • 3 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A Kaczyński

  ma DWA koty !

  śmiejcie się nawet nie wiadomo z czego..

 • 0 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # *****

  Modlę się codziennie, żeby wreszcie zwyciężyła prawość, dobro i przyzwoitość, bo to jedyna skuteczna broń przeciwko cywilizacji śmierci, brudu i zakłamania.

 • 3 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jprdl

  o czym Ty piszesz ? przecież nie było żadnego głosowania, odnotowano jeden sprzeciw i uznano że reszta jest "za". To nie ma nic wspólnego z demokracją czy transparentnością, standardy krajów afrykańskich.

  Niemcy powiedziały że unia i oni działają zgodnie z traktatem, dyrektywami etc, TVN już nie powiedział że proponowana przez nich unia dwóch prędkości jest niezgodna z traktatem na który zgodziły się wszystkie kraje członkowskie ?

  kandydata zgłoszone przez Polskę nie rozpatrywano, nawet go nie wpuszczono.

 • 6 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podsumowanie

  Jestem spełnioną kobietą , żoną , matką , pracuje zawodowo , staram się dać córkom /2/ dobre wykształcenie , przykład szczęśliwego życia rodzinnego. Chodzę na manify , walczę i będę walczyć o prawa kobiet , żeby żaden OSZOŁOM nie mówił mi jak mam żyć, co jest dla mnie dobre o co złe.Nie oceniam kobiet , które chcą mieć 5 czy 9 dzieci .......to ich życie , ich wybór i to one powinny ponosić konsekwencje takich decyzji.Ale nikt nie ma prawa wtrącać się do kobiet które chcą żyć inaczej , nie chcą rodzić dzieci z martwych , z gwałtu, czy takich które zawsze będą "" muminkami "".

 • 7 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Manifa

  Byłam w Gdańsku na manifie . Tłum kobiet w różnym wieku, uśmiechniętych , mnóstwo życzliwości . Długa, Targ Drzewny ....... tłumy kobiet. To było wspaniałe i jakże optymistyczne. Z kobietami ten od 2 kotów nie wygra

 • 0 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do@jprdl

  Jesteś chory . Ile płacą ci za tak wstrętne i obrażliwe wpisy.Na dyskusję jesteś za tępy , ale obrażanie innych przychodzi ci łatwo.

 • 4 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do@jprdl

  Przeczytałam komentarze @jprdl i mam pytanie: gdzie w tych wpisach jest coś obraźliwego?Pytam tak bezstronnie bo nie rozumiem?

 • 1 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Podsumowanie

  a gdzie Ci "oszołom" dyskutuje co masz robić ? KONKRETNIE

 • 0 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Wiele komentarzy... ZERO konkretów...

 • 0 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyżej

  Ten 4 godz temu.Nie masz prawa obrażać ludzi którym nie sięgasz nawet do pięt

 • 7 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PISLAM spróbował autoreklamy w UE ...

  jaką to jego sekta jest potężną i jadowitą szczujnią... Efekt? - 27 potężnych kopów w kaczy kuper. Po takim wyniku drużyny, to KAŻDY trener natychmiast odchodzi ze spuszczoną głową.

 • 3 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Łamigłówka

  Ciekawe, kto pierwszy runie z drabiny - Kłamczyński czy Trumpczyński.

 • 1 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Łamigłówka

  nie ekscytuj się tak , jak coś runie to Unia.

 • 3 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Pytałem o osoby, a nie o ugrupowania / państwa.
  To co mówisz jest możliwe, ale wtedy trzeba zadać następujące pytanie:
  ciekawe co runie pierwsze - Rosja czy Unia (obie formacje się chwieją w posadach)

 • 0 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do wyżej

  Moim zdaniem Unia bo wprowadzając unię kilku prędkości tak naprawdę znosi jedność i równorzędność wszystkich jej członków. Rosja nie upadnie nigdy .

 • 2 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Nie gramotnyś. Szkoda (propaganda to nie fakty)

 • 1 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Ksunc"

  Jako były "ksunc" zaprawdę powiadam Wam, że nic i nigdy nie zastąpi pysznego zapachu lekko
  przechodzonej cipki. Mam w tym zakresie bogate doświadczenia z kilku parafii.

  Podczas, gdy chłopi ciężko pracowali, ja zajmowałem sią posługą Pana w stosunku do ich niewiast.

  Takie było moje powołanie, aby bliźnich wspomagać tym czym można najlepiej. A skoro u mnie
  naganiacz jest słusznych rozmiarów i furczy już od samego rana, więc puściłem go z "uwięzi" - czyt. wyzwoliłem z rozporka spod sutanny.

  To się nazywa: miłuj bliźniego, jak siebie samego (albo samą).

  Będę modlitwą nadal wspierał wszystkie kobiety, którym było ze mną dobrze, ale i te (młodych
  chłopców też), które w nadziei na "riki-tiki-tak" ze mną osobiście modlitwie się oddają.

  Do uzdrzeni, - Wasz spowiednik, pa.

 • 5 5 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  27 : 1
  Niebywałe wynik !
  Wariaci z sekty PiC lepiej by zrobili gdyby oddali walkowerem, albo poszli po prostu na L4 !

 • 5 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  do San Escobar - Unia potrzebowała tresowanego pieska, który nie będzie stwarzał problemu i takiego ma. PiS posiada w EU ważniejsze i bardziej doceniane stanowiska więc nie rozumiem tego "huuura" zwłaszcza że żadnego głosowania nie było. Według Ciebie powodem do radości jest udowodnienie że liczy się tylko biznes, w tym przypadku Niemiec a unia to sodoma która nie przestrzega własnych zasad, przypominam że zgodnie z traktatem wszystkie kraje są RÓWNE !

  Wracając do tematu, DOWIEM SIE W KOŃCU GDZIE W POLSCE SĄ ŁAMANE PRAWA KOBIET ? kto je do czegoś zmusza etc ? ile razy można zadawać to samo banalnie proste pytanie ??

 • 3 5 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @info

  Słusznie piszesz, robi się z tego wyboru wielkie halo a tak właściwie to kogo to obchodzi? Za parę dni będzie jakiś nowy news , a unia i tak będzie z nami interesy prowadzić bo mamy jedną z lepszych gospodarek. Moim zdaniem bardzo dobrze , że się Polska postawiła bo tylko z takimi się liczą.

 • 2 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ "K"

  Humor wysokich lotów, jak u Pietrzaka. To się może podobać tylko tym których opisujesz, czyli świrom-przebierańcom.

 • 3 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ obydwa info powyżej , do info

  No, panowie jak zwykle wypowiedzi na poziomie, z argumentami i sensem :) taka "opozycja" to dar dla rządu.

  Cieszycie się że Tusk zostaje, ciekawe kiedy zrozumiecie że to strzał we własne kolano. Przypominam że kilka lat temu jego nominacja była największym prezentem dla PiS'u, teraz podobnie... tak trudno zatrybić tak proste sprawy ?

  BTW: umiecie napisać cokolwiek mającego sens przy okazji nie obrażając innych ?

 • 0 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @info

  do @obydwa info poniżej
  Cóż, ale jednak proces myślowy się toczy , u ciebie mam wrażenie , że już dawno zanikł? Może się źle odżywiasz? Za dużo ośmiorniczek szkodzi.

 • 1 5 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dyskusja

  Ciekawe jak ty wyliczyłaś te 80 % (może tą samą metodą , co liczyli i obiecywali zyski w Amber Gold?:), bo sondaże poparcia są nieubłagane i potwierdzają , że tylko mikromniejszość popiera "smakoszy ośmiorniczek". Choćbyś tu elaboraty wypisywała na temat rzekomego sekciarstwa to się nie łudź czasy "państwa teoretycznego" już nigdy nie nadejdą i porzuć wszelką nadzieję na powrót twoich idoli bo będzie z tego tylko "....,.... i kamieni kupa".

 • 3 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Obrażają, wymyślają dziwne historie a sami nie potrafią przedstawić żadnych augmentów ale to z "nami" nie da się "dyskutować".

  Tymczasem szczyt EU i wszystkie ustalenia na nim zawarte są nieważne... ciekawe co dalej.

 • 7 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Hallo sekciarze z PiSlamu !
  Kur-wizja z San Escobar donosi:
  Wasz guru jest rzeczywiście wyjątkowy!
  Co prawda
  - Nigdy nie założył firmy !
  - Nigdy też nie zarządzał jakąkolwiek firmą !
  - Nigdy nie zbudował domu !
  - Kupił kiedyś mieszkanie ? NIE !
  - Kupił działkę ? NIE !
  - A może uprawiał hektary ? NIE !
  - Zasadził jakieś drzewko ? NIE !
  - Założył rodzinę ? NIE !
  - Miał żonę ? NIE !
  - Ma córkę ? NIE !
  - Ma syna ? Nie !
  - Ma prawo jazdy ? NIE !
  - Ma konto? Tak! Już ma, ale do niedawna korzystał z pomocy mamuśki !
  - Siedział za działalność antykomunistyczną ? Tak ! Pod pierzyną u mamuśki !
  - A może ta pokraka uciekła z domu wariatów ? Wygląda na taki przypadek !
  Co ten człeczyna właściwie sobą przedstawia ?
  Co to za wybryk natury ? Jakiś wynaturzony kartofel !

 • 6 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gest Kozakiewicza ciągle aktualny

  Śmietnik z oszczerstwami spadł na łby producentów śmieci (+ 27 kopów w kaczy kuper)

 • 6 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jarosławiony

  Przeciwnicy posła zarządzającego Polską może mi udowodnią wreszcie, że ziemia jest okrągła, co ?
  Te wasze kłamstwa o tej dużej kuli już mnie znudziły. Nie macie ŻADNYCH dowodów na te bzdury, że na jakiejś kuli niby sobie żyjemy. Każdy codziennie widzi, że chodzimy po płaszczyźnie, bo inaczej, to byśmy spadli gdzieś , cholera wie gdzie. Nie ślijcie mi żadnych fotografii itp, bo to jest wszystko wasza manipulacja. Proszę o dowody i KONKRETY (których oczywiście nie macie, wy eurosługusy zmanipulowane przez durnych astronomów oraz innych krętaczy). Ja jestem mądry - mnie nie nabierzecie (ani nikogo z Sekty mojej wszechpolskiej)

 • 1 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @San Escobar

  Żal mi ciebie, musi ci być bardzo ciężko , tyle jadu na pewno cię podtruwa i to ma swoje odbicie w kondycji. Spróbuj sobie jakoś pomóc, może wyłącz kompa, idź na spacer, zapomnij o polityce, po prostu żyj świat jest piękny .

 • 5 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # poprzednik

  To nie jad. To FAKTY.

 • 8 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  HA ! Ha ! Ha !
  Już dawno jestem po spacerze i po kawce nad morzem !
  Podziwiam setki pięknych, niebieskich flag z gwiazdami !
  1:27 - to przecież cieszy, EU cieszy, to widać na uradowanych twarzach Sopocian i Gdańszczan !
  Poradźcie swoim kolesiom z sekty PiC, a zwłaszcza waszemu eunuchowatemu guru, niech się i on przejdzie i popatrzy na nas !
  A tak może zdradzicie, czy "to-to" chodzi na spacery ?
  Nigdy o tym nie słyszałem, pewnie nie, bo "ulubieńcy" mogą go opluć.
  "to-to" dobrze wie na co zasługuje...
  Taki minihitlerek przewrócił wam w pustawych makówkach, no cóż jak świat światem i tacy
  ludzie bywali i bywają. Demokracja akcepyuje, prawo każdego do bycia ćwierćgłówkiem, czy do robienia z siebie idioty.
  Samo życie !
  I na koniec powiem po waszemu:
  4e - FY

 • 3 5 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @San Escobar

  Słuszna decyzja , nie ma to jak dobry spacerek.
  Mam pytanie : Dlaczego wczoraj na manifestacji poparcia dla Donalda Tuska, która odbyła się w Gdańsku w dniu wolnym od pracy i przy pięknej pogodzie tych "uradowanych twarzy Sopocian i Gdańszczan było tak mało?(tak na oko nie więcej niż 400 i to chyba szacunek trochę przesadzony?) Sam sobie odpowiedz dlaczego wczoraj ich nie było a dzisiaj są tacy uradowani? Oj , Escobar , Escobar nie zaklinaj rzeczywistości bo "koń jaki jest każdy widzi" i Polska się obudziła.

 • 2 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jarosławiony

  Dzielnie reprezentujesz niebywały poziom swych współplemieńców. Chawała ci za to. Możesz być z siebie dumny (i na pewno jesteś).

 • 2 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Jarosławiony

  No cóż , sam to wymyśliłeś????? Twój poziom umysłowy jest tak niski jak Twego guru od 2 kotów

 • 4 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # San Escobar

  Bua ! HA ! Ha ! HA !
  Ta Wasze pojęcie o samoważności to wyjątkowo śmieszne chciejstwo podpuszczanych dzieciaków !
  27 : 1 nic Wam nie mówi ?
  Poczytaj jak osądzał swe polskie otoczenie Piłsudski ... Trochę czasu minęło,
  i widać, że dawniej jak i dziś: głupoli nie trzeba siać - sami się rodzą.
  Poczekamy, zobaczymy kogo koń kopnął w zadek.
  4e & FY

 • 2 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek

  15.03.2017
  Drugi wykop dla Saryusz-Wolski w parlamencie EU. Wyleciał z 2 ważnych komisji.
  Oto odpowiedni cytat:
  "Jak się ktoś skurwi, to zostanie kurwą do końca życia"
  Józef Piłsudski

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo