Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Banino. Kontrowersyjna naprawa dróg. Gmina grozi rozwiazaniem umowy z dostawcą kruszywa

Opublikowany: 2017-03-10 14:07 Autor: nadesłane

Stan dróg, zwłaszcza w Baninie to niezmiennie gorący temat w gminie Żukowo. Dziś otrzymaliśmy maila od oburzonego mieszkańca, który zwraca uwagę na sposób przeprowadzonych napraw. Chodzi o gruz wysypany na kilku odcinkach.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

- Czy naprawdę to jest jakość gminy Żukowo? Czy naprawdę prace wykonywane, aby tylko zamknąć usta mieszkańcom? Czy to jest poważne traktowanie ludzi? Taki gruz mamy na ulicy Rolniczej i Halnej. Nie dość, że gruz jest bardzo gruby, to są w nim po prostu śmieci. Jest to więc jakiś odpad. Od urzędników usłyszałem, że zagrożą dostawcy rezygnacją ze współpracy. Ale kto ponosi za to odpowiedzialność?_ – pyta pan Tomasz i przysyła wykonane przez siebie zdjęcia.

fot.nadesłane/Tomasz

Tomasz Szymkowiak, zastępca gminy Żukowo poinformował, że jeszcze dziś materiał wysypany na drogi w Baninie zostanie rozwalcowany. Gmina zdecydowała też o wstrzymaniu dostaw kruszywa, ze względu na złą jego jakość.

- Mieliśmy już kilka sygnałów dotyczących złej jakości kruszywa dostarczanego przez dostawcę wyłonionego w przetargu, dlatego wysłaliśmy monit i domagamy się wyjaśnień – mówi Tomasz Szymkowiak. – Jeżeli jakość zamawianego przez nas materiału się nie poprawi, mamy możliwość zerwania umowy z dostawcą. Dziękujemy też za monit od mieszkańca Banina, bo on pozwolił nam też podjąć zdecydowane działania i wstrzymać dostawy kruszywa na inne drogi do czasu wyjaśnienia sprawy.

fot.nadesłane/Tomasz

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [71]

 • 9 27 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcelina

  Bez przesady, ludzie szukają dziury w całym, niech się cieszy ze może przejechać.

 • 14 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  Zawsze źle... widziały gały co brały.. inni lata dojeżdżają gorszymi drogami ale nie miastowy przyjechał mu się należy.

 • 18 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  w ten sposób utwardza się większość dróg na wsiach, Banino to wiocha.. w czym problem ?

 • 5 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @...

  W tym, że czasy się zmieniły i należy więcej wymagać tych, których się wybrało. To, że gmina dawała 200 płyt yombo, mieszkańcy załatwiali zwir i układanie się skończyło.

 • 10 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gminka

  W gminie Somonino to samo. Ten sam dostawca gruzu pewnie. Niech wójt se pod domem nasypie i jezdzi po drutach itd

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @...

  najpierw należy sprawdzić stan prawny..

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kolo

  No niby słabo to wygląda fakt. Ale jak jest bagno po kolana to czym zasypać piaskiem żwirem? gruz i gruz. a to że są śmieci no to granda... Pogonić dostawcę i wziąć innego.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Michał

  na drogi sypie się tłuczeń a nie gruz ze śmieciami. Za takie cos powinni dostać jeszcze grzywnę bo wysypali śmieci.

 • 8 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pol

  Banino to jedna wielka dziura.
  Mości panowie się zjechali i myślą że ich Banino jest pępkiem całej gminy.

 • 7 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cena

  Przetarg był, cena,cena ,cena

 • 10 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tubylec

  slysze i czytam banino i tylko banino. posprowadzali sie ze swoich kawalerek w falowcu i mieli asfalcik a teraz panisko ma dom dwie kondygnacje ogrodek trawniczek ale kurde... drogi brak!!! jak ja kurna chata sie wybudowalem? gdzie ja oczy mialem? se wybuduje pojde do gminy i na drugi dzien asfalcik mi rozwina z metra jak ja se rozwinalem ten trawnik... wracajcie prosze do swoich norek prosze. i nie robcie nam tu miasta... prosze...

 • 14 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Jaronski

  Chcialbym zauwazyc ze ktos chyba powinien odbierac zamowiona usluge dostawe mam rozumiec ze urzednik kupuje gruz ale nikt nie sprawdza co zostalo dostarczone to ludzie maja wiedziec ze cos nie tak jest z tluczniem a moze to taki mial byc ? Poraza niekompetencja odpowiedzialnych ludzi ze strony urzedu gminy !

 • 7 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tomasz

  panie kolego. ilu jest pracownikow w gminie odpowiedzialnych za drogi ? odpowiem i niech sie pan nie trudzi szukaniem 3 slownie trzech. drog gruntowych 450km. w pana pieknej miejscowosci tylko 30. pracownik w urzedzie oprocz wizyt na odbiory musi odpisywac na pisma terminowo bo jak nie zdazy to jest pan zly... jesli sie cos zamawia i podpisuje umowe to ma sie nadzieje ze bedzie to material wlasciwy. ale gdy sie trafi na nieuczciwego dostawce to winna jest gmina a nie dostawca co chce ja oszukac. dobrze sie stalo ze poszla ta informacja i ze gmina szybko zareagowala. np. zerwie umowe. mysle tylko ze ton pana reakcji na ta sytuacje jest nieadekwatny do sprawy. rozumiem gdyby gmina to olala to fakt dowalic jej ale w tym wypadku widze ze reakcja byla natychmiastowa. mysle ze gmina powinna byc czesciej informowana o nieprawidlowosciach przez mieszkancow. przeciez urzednik tez nie moze byc wszedzie. tak pod rozwage

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Jaronski

  I tutaj mamy sedno sprawy gmina ma nadzieje ze material jest ok a kto to ma spqawdzic ? Poza tym 450 km na trzy osoby to chyba pieszo nie musza spradzac jak tak to sie zgadzam to duzo i nie sypie sie codziennie na 450 km wiec nie ma zadnego problemu to sprawdzic !

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dostawca się trochę POMYLIŁ

  Teraz po prostu zabierze ten gróz i śmiecie i przywiezie i rozsypie KRUSZYWO, za które mu zapłacono. Przecież to oczywiste. Albo może zamiast tego zwrócić otrzymane pieniądze oraz ZAPŁACIĆ gminie za umożliwienie pozbycia się zbędnego gruzu. Wybór należy do dostawcy.

 • 7 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czytać

  Wyraźnie napisano, że gmina ten "gruz" ze śmieciami rozwalcuje.
  To znaczy, że śmieci zostaną wciśnięte w ziemię i być może nowy tłuczeń zostanie posypany na wierzch tych śmieci.
  Podobna sprawa śmieci niedawno wydobytych ze żwirowni.
  Gdzie jest gminna ochrona środowiska? Czy jeden drugiego kryje?

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  taaaak, przyjdzie walec i wyrówna ! (czytałam powyżej)

 • 6 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Wyprowadziłem się z falowca i kupując dom w stanie surowym przede wszystkim patrzyłem na infrastrukturę: drogę, kanalizację, gaz. Pozdrawiam mieszkańców Banina.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie tomaszu dorniak

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie tomaszu dorniak...

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pepowo

  Wybudowali dom na polu i teraz się dziwi że bagno .... trzeba pomyśleć przed kupnem ... deweloper robi kasę a Ty się martw Ludzie zacznijcie myśleć

 • 4 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Durniak

  Pukni się w tą łysa głowę.

 • 5 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wszystkich hejterów

  Jak czytam że w gminie a w Baninie w szczególności nic się nie robi (w tym bryluje rada sołecka) to mnie śmiech ogarnia. Popatrzmy realnie ostatni rok i obecny tylko z dużych inwestycji: 1) budowa ulicy Północnej i teraz Borowiecka i Tuchomska w asfalcie 2) projekt i budowa zbiornika retencyjnego (przypomnę z bez niego nic w Baninie starostwo nie puści do pozwolenia na budowę) 3) Parking przy szkole 4) 6 tysięcy płyt w zeszłym roku w tym prawdopodobnie tyle samo (jest przetarg na 30 tys płyt na cała gminę czyli tyle samo co rok temu. 5) projekt chodnika wzdłuż pszennej (chyba przy dofinansowaniu dewelopera) 6) decyzja o układaniu płyt na rolniczej i jej kontynuacja (rada sołecka się sprzeciwiała tej inwestycji) pomyślmy co by było dziś gdyby nie taka decyzja gminy i płyty byłyby układane tak jak chce rada sołecka - tonęlibyśmy w błocie co widać na fragmencie gdzie nie ma płyt. 7) dokończenie pszennej do ul. lipowej. 8) przebudowa skrzyżowania przy Biedronie (gmina i powiat dały wspólnie ultimatum Lidlowi albo przebudowa skrzyżowania albo nici z biznesu - poprzednicy dali Biedronie wszystko i mamy tam kongo) 9) odwodnienie pszennej (tam gdzie dziś kałuża się robi największa) z tego co mi powiedziano w gminie to robią już na to projekt i w tym roku też będzie realizacja odwodnienia. 10) współpraca chyba udana z mieszkańcami Kubusia Puchatka oni kupili płyty a gmina układa... i co oni mają drogę a wy? I TU MI SIĘ PRZYPOMINA KLASYK - NIE PATRZ CO GMINA MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE A CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA GMINY. Współpracujmy z nimi oni nie są naszymi wrogami to naprawdę działa i dojdziemy szybciej do celu jakim jest porządek w naszej miejscowości... pozdrawiam wszystkich o życzę miłej soboty i niedzieli....

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  8) przebudowa skrzyżowania przy Biedronie (gmina i powiat dały wspólnie ultimatum Lidlowi albo przebudowa skrzyżowania albo nici z biznesu - poprzednicy dali Biedronie wszystko i mamy tam kongo) Gościu uważaj co piszesz nie znasz tematu to nie obrażaj poprzedników z tego co ja pamietam to było głośno o Biedronce i z właścicielem podpisali stosowne dokumenty nie wiem jak jest teraz z realizacją przez obecna władzę.

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # P.Dorniak

  oj kłopoty z pamięcią p. Tomku Żukowianie wiedzą jak było z Pana domem w którym obecnie Pan mieszka.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # W Przyjaźni to samo

  Gruz z drutami, pretami, kawałami cegieł, że trzeba to usuwać, żeby auta nie zniszczyć.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kiedyś było kruszywo

  A dziś nic niewarty gruz z piachem i wszystko i tak tonie. Patrz Przyjaźń.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # droga do PKM Rębiechowo...

  to ulica Radosna...samo BŁOTO po kostki. A ludzie jeżdżą do pracy , do szkoły , do Trójmiasta w...ubłoconych butach. no jak nic WIOCHA..Błoto jest po każdym deszzcu i topnieniu śniegu. Przepiękne błoto.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czyli jest jak w XIX wiek

  Epoka błota.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Patrz Stężyca

  Dofinansowanie na 20 km dróg

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Równiarka też beznadziejna

  Tłuczeń zgarniają na boki drogi i leży on na poboczach zamiast na środku.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przetargi

  Zawsze, od początku istnienia ustawy PZP zamawiający mógł wprowadzać kryterium wyboru oferty jakość oprócz najniższej ceny. Od kilku lat ustawodawca nakłada na zamawiającego obowiązek stosowania innych kryteriów wyboru oferty, niż tylko najniższa cena. Może to być jakość, lata doświadczenia, termin dostawy i wiele innych! Czy w Żukowie to wiedzą i czy stosują?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Suleczyno

  Może wygląda jak coś tam ale po uwalcowaniu będzie dobra podbudowa

 • 4 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Banino bedzie piekne!

  Ludzie co to za komentarze!! Mieszkam, place podatko to wymagam. Jak nie bedziemy szli ku lepszemu to bedziemy tkwic w tym co mamy. No ale zazwyczaj komentarze daja Ci co mieszkaja w miescie aby ponabijac sie z tych co zamieszkali w Baninie oraz Ci co mieszkaja w terenach juz gotowychz asfaltem pod domem. Walczmy wspolnie o lepsze Banino!!!

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzy

  W kartuzach to samo, piach, gruby beton, pokrzywione płyty jumbo i brak jakielkowiek koncepcji na drogi. Brak pozyskiwania srodków na drogi i zawyżanie przetargow.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Tomasz D.

  nikogo to nie interesuje. czekamy na te plany dróg dla tirów przez nasze wioski.

 • 7 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Tiry będą jeździły obwodnicą o która walczę od lat, drogi lokalne przez wioski są dla pojazdów osobowych. Byłem jedynym kandydatem na burmistrza Żukowa, który zaproponował odblokowanie Żukowa poprzez objazdy dla mieszkańców. Jeśli ktoś twierdzi, że przez te drogi miały jechać tiry i rozgłasza takie plotki to jest kompletnym idiotą i ma problem ze zrozumieniem tekstu dla ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej.

 • 5 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dorniak

  Co Pan może wiedzieć o dzieciach z pierwszej klasy?

 • 2 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dorniak na burmistrza.

  Pan Dorniak ma rację, obwodnica Żukowa powinna zostać wybudowana.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ochrona Środowiska i CBA

  Co to za firma, która wygrała przetarg na dostawę gruzu? Firma ta wywozi śmieci na drogi gminne w Baninie, Przyjaźni i w całej gminie. Który urzędnik odbiera tę pracę i płaci za śmieci a nie za gruz? Tym tematem powinny zająć się odpowiednie służby.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PODATKI

  Żeby te wasze podatki wystarczyły choć na łódkę tłucznia, to bym rozumiała wasze pretensje...

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Do Tomka

  siebie wyzywaj od idiotów! kim Pan jesteś, że obrażasz innych ludzi. zrzut ekranu jest i poczeka do wyborów, gratuluje takiego języka. żaden z kandydatów nie pisze takich rzeczy, a tym bardziej nikogo nie obraża

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Czytam i własnym oczom nie wierzę , co się tu pisze .
  1 . Gmina ogłosiła przetarg na ...........
  2. Wykonawca wygrał i zobowiązał się do wykonania prac ... przy użyciu materiałów ... i za odpowiednią kwotę ....

  To są fakty .

  O ile wykonawca zastosował złe materiały , to co widzimy na zdjęciu , to powinien to zebrać i wymienić na taki jak jest w specyfikacji .
  Na mój chłopski rozum walcowanie gruzu ceglanego nic nie da , gdyż zrobi się z tego mączka i w okresie suchym mieszkańcy będą kaszleć w kolorze czerwonym .
  Jeśli gmina akceptuje taki stan , to jest niegospodarna i " moczy " pieniądze mieszkańców - publiczne .

  Podsumowanie .
  Wykonawcę ,cwaniaka należy postawić do pionu , a urzędników odpowiedzialnych za zadanie należy rozliczyć .
  To są wasze pieniądze i na nic tłumaczenie ,że małe .
  Niech będą małe , ale nie wyrzucone w błoto .

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gacek

  Przecież tam mieszkają same mieszczuchy z trojmiasta A im to się nigdy nic nie podoba z powrotem niech się wyniosą do miasta

 • 3 14 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Żaden z kandydatów nie pisze na temat odblokowania Żukowa, ponieważ nie ma nic do powiedzenia w tym temacie. Jestem obrażany poprzez rozsiewanie plotek przez idiotę na tym portalu, który wymyślił tiry na wioskach. Wszyscy mieszkańcy Gminy Żukowo na tym tracą, ponieważ muszą stać w korkach. Mówiłem 3 lata temu, że jeśli sami nie rozwiążemy tego problemu, to nikt nam nie pomoże z obwodnicą. Może idiota niech przedstawi swoja propozycję na tym portalu i się podpisze.

 • 10 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @T.D.M.

  A może tak najpierw porozmawiać z mieszkańcami Małkowa i części Żukowa, których chciałby Pan uszczęśliwić tą pseudo obwodnicą. Puścić przez te tereny tysiące pojazdów(nawet bez tirów) to chory pomysł. Podobno jest Pan inżynierem środowiska, a chce Pan zniszczyć jedne z ostatnich terenów zielonych na północy Żukowa. Jeżeli ktoś tu jest idiotą ...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @PODATKI

  mogę z powrotem płacić w Gdańsku mam tam jeszcze mieszkanko.. Lubię Gdańsk, ale niestety nie ma tam ternów pod budownictwo jednorodzinne.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dorniak

  Pana wypowiedzi czasami trudno zrozumieć. No, ale cóż T.D. "nie dla idiotów".

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Gacek

  Najbardziej nie podoba się mieszczuchom, to co podoba się wieśniakom.

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Tubylców

  Dawaliście się rolować tyle lat, a teraz nie pozwalacie mieszczuchom walczyć o lepsze i o to, co się należy nam wszystkim w cywilizowanym kraju. Uczcie się i przestańcie zazdrościć, że sami na to nie wpadliście.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ja...

  Panie Dorniak jestem kierowcom zawodowym z 20-sto letnim stażem i wiem co znaczy słowo TIR . Jeśli chce się pan wymądrzać to proszę się doszkolić .Skrót TIR z języka francuskiego oznacza Transport International Routier, czyli Międzynarodowy Transport Drogowy. Termin ten odnosi się do konwencji celnej z 14 listopada 1975 roku.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazik

  Tanie działki sprzedam, a drogę wybuduję wam gmina.

 • 4 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Mieszkańcy Małkowa narzekali na brak drogi, na wszystkich spotkaniach pretensje do władz, same dziury, koszty napraw zawieszenia itp. Tam nie ma terenów zielonych, same pola. Słowo TIR użył idiota, więc musiałem mu odpowiedzieć tym samym. Budowę drogi Niestępowo-Sulmin również blokował przez 20 lat jeden człowiek- bardzo wykształcony, nie chciał zwiększonego ruchu. Nareszcie zmienił zdanie. Z głupotą się nie wygra, jeśli ktoś chce jeździć po bagnie, niech jeździ, ale niech nie narzeka.

 • 11 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @T.D.M.

  Jeżeli Pan nie odróżnia lasów i torfowisk (i nie tylko) od pól, proponuję uzupełnić wykształcenie, Panie inżynierze.

 • 8 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Do Tomasza

  dalej ludzi Pan wyzywa, mam nadzieje, że nie uda sie wdrapać na żadne stanowisko. Pana zachowanie jest oburzające, niby wykształcony człowiek a rzuca Pan epitetami. Lokalne drogi nie mogą przejąć ruchu, i powinien Pan to zrozumieć. to co Pan wymyślił niestety jest nie wykonalne. żaden z kandydatów nie ma w programie odblokowania żukowa bo jest to nie wykonalne z punktu bycia burmistrzem, potrzeba troche wyżej. poprostu TAMCI KANDYDACI NIE RZUCALI SŁÓW NA WIATR. Na pewno sie zjawie na Pana debatach wyborczych czy innym zebraniu z Pana udziałem i zapytam dlaczego Pan obraża ludzi, mam nadzieje, że potrafi Pan to wytłumaczyć. Ten "idiota" Pana nie obraził, jedynie Pan potrafi wyzywać. Są to jak widać nie tylko moje poglądy, bo bardzo dużo ludzi komentuje.
  Z całym szacunkiem dla osiągnięć Panie Tomaszu i prosze naprawde nikogo nie obrażać, kultura tego wymaga.

 • 4 16 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Jeździłem do wicepremiera z dokumentami, kandydowałem na senatora, aby tę sprawę załatwić. Jeśli kandydaci na burmistrza pańskim zdaniem nie byli w stanie odblokować Żukowa, to po co kandydowali? Całe województwo się z nas śmieje. Przedstawiłem realny sposób odblokowania, problemem jest głupota osoby rozsiewającej plotki i straszącej ludzi w Małkowie. Obwodnica Żukowa nie będzie budowana, zablokowano środki. Kto ma rozwiązać problem, jak nie burmistrz? Kończę temat, szkoda energii, zbyt wiele poświęciłem czasu na pracę społeczną, która i tak nie została doceniona.

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  Panie Tomaszu czym Pan się zajmuje jak czytam te wpisy to jest Pan Człowiek orkiestra, tu wykłady dotyczące chorób, tu wideoklipy, tu polityka, tu praca społeczna a kiedy odpoczynek doba ma 24 godziny jak Pan to ogarnia ?

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oczko

  To co wysypali na drodze na przyjaźń - stara piła to dopiero szmelc. Kto zapłaci za poprzecinane opony?

  Chyba ktoś zapytał Pana czemu Pan wyzywa innych ludzi, może by Pan odpowiedział?

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do TDM

  Przy budowie obwodnicy wstrzymano decyzję środowiskową, a nie środki. To tak w ramach rozsiewania plotek.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wniosek

  wniosek jest jeden - jeśli widzimy nieprawidłowości w wykonywaniu zadań zleconych przez gminę, zgłaszajmy je do gminy, róbmy zdjęcia i upubliczniajmy w mediach

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Żukowo da się odblokować, wydając na to kilkanaście milionów. Na forum bliźniaczego portalu była propozycja.

 • 1 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szybkie cięcie

  Rozwiązać umowę i problem z głowy. Burmistrz jest ok. i na pewno zrobi porządek.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszeba

  Tak ma wyglądać gruz betonowy? To jest chyba żart. Kupa śmieci i cegły. Ktoś robi z Banina wysypisko śmieci.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Poczekajcie jak słoneczko przyświeci i toto wysuszy.Kurz i pył z tego taki że oddychać nie będzie można.U nas to też sypali więc wiem,Ciekawe gdzie są ekolodzy albo chociaż ci z Nowoczesnej,których tak oburza wycinka drzew czy dym z komina,

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@PODATKI

  No to proszę bardzo, nikt Cię nie zatrzymuje ;) a takich terenów tam jest na pewno mnóstwo :)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Ale ja tu zostaję, tylko swoje "marne" podatki przeniosę z powrotem do Gdańska.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # baniano

  Proponuje sprawdzić jeszcze ulicę Źródlaną w Baninie..... druty wystają z rozsypanych na tą drogę smieci budowlanych jak zboże na sianokosy...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Agata

  Niezależnie czy mieszkamy w mieście czy we wsi wszyscy płacimy podatki do swojego miejsca zamieszkania i mamy prawo wymagać, te kamloty to jest przesada. Tak samo wielki gruz Developer wysypuje na końcowym odcinku ul. Źródlanej...

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adasko

  Kto rządzi w tej gminie? Żurawicz już dawno wyp... firmę na zb... py.....

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tam powyżej

  jaki jest burmistrz? bo coś mi sie literki zamazują.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Banino...chyba Bangladesz

  Jechałem parę razy po tych osiedlowych drogach ostatnio nawet wczoraj...powiem szczerze to się w głowię nie mieści że po tylu latach w unii, (gdzie dofinansowania do projektów się już niestety kończą), drogi w Baninie najszybciej powiększającej się miejscowości w powiecie są w tak tragicznym stanie a wystarczyło przyjąć kompetentnego fachowca od projektów unijnych aby skupił się wyłącznie na realizacji zadań z tych środków i Banino byłoby znacznie piękniejsze a tak pod jednym z większych lotnisk w Polsce mamy właśnie Bangladesz - wstyd! Niech każdy z mieszkańców sam zareaguję na takich 'profesjonalistów' za 1.5 roku przy urnach wyborczych bo innego wyjścia nie ma i nic się bez wyborców nie zmieni!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo