Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Powiat. Są wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych. Kto otrzymał dofinansowanie?

Opublikowany: 2017-03-16 13:45 Autor: Magda Dzienisz

Ponad 320 tys. zł powiat kartuski przeznaczył na dofinansowanie działań organizacji pozarządowych. Najwięcej - ok. 90 tys. na przedsięwzięcia z zakresu nauki i wychowania oraz działania sportowe. Sprawdź, kto otrzymał dofinansowanie, a komu się nie udało.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Organizacje pozarządowe z terenu powiatu kartuskiego otrzymały wsparcie na swoje projekty. Łącznie rozdysponowano 329 tys. zł na przedsięwzięcia w siedmiu zakresach.

Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum

Nauka, edukacja, oświata i wychowanie

Tutaj rozdysponowano 95 tys. zł. Najwyższe wsparcie w tym zakresie – 9,6 tys. zł, otrzymała Fundacja „Dbam o mój z@asięg”, aby zrealizować na terenie powiatu warsztaty pn. „Fonoholizm – uzależnienie od telefonów komórkowych”. Stowarzyszenie Borowy Las dla Przyszłości wsparto kwotą 9,2 tys. zł na organizację obozu naukowego dla uzdolnionej młodzieży, okręg Pomorski ZHR dofinansowano kwotą 8,47 tys. zł, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie obozu harcerskiego, zaś Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZiO w Żukowie otrzymało 7,2 tys. zł, dzięki czemu uczniowie wezmą udział w letnim obozie wędrownym pn. „Angielski w drodze”. Wśród organizacji, które uzyskały dofinansowanie jest też m.in. Stowarzyszenie Świat Autyzmu, czy Stowarzyszenie Trzech Wsi „Kaszubski Zakątek z Hopowa”.

Wsparcia w tym zakresie nie udało się uzyskać m.in. ZKP w Baninie na stworzenie książki pokonferencyjnej o sanktuarium Królowej Kaszub czy Stowarzyszeniu Odtwórców Historycznych Drużyny „Niflheim” z Łubiany na przeprowadzenie lekcji w kartuskich szkołach, które miałyby pokazywać kulturę epoki wikińskiej.

Ochrona i promocja zdrowia

W tym zakresie powiat rozdysponował łącznie 12 tys. zł. Wsparcie otrzymała m.in. gdańska fundacja „Dbam o mój z@asięg”, która dzięki dofinansowaniu w kwocie 4 tys. zł będzie mogła przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli w zakresie fonoholizmu. Sumą 3 tys. zł dofinansowano stowarzyszenie działające przy szkole „na Wzgórzu”, które przeprowadzi projekt pn. „Profilaktyka chroni zdrowie”.

Dofinansowania nie udało się uzyskać m.in. organizacji „Rozwiń skrzydła” z Somonina na projekt „Żyjemy w zgodzie ze sobą i innymi – odrzucamy używki i dbamy o swoje zdrowie”.

Działania na rzecz niepełnosprawnych i pomocy społecznej

Na zadania z tego zakresu powiat przeznaczył 40 tys. zł. Fundacja Perspektywa z Somonina pozyskała 9 tys. zł na projekt pn. „Metamorfozy”, Fundację Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom wsparto kwotą 7 tys. zł na przedsięwzięcie mające na celu przeciwdziałanie przemocy domowej i uzależnieniu od środków psychoaktywnych. Dofinansowanie uzyskała też m.in. parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, która dzięki wsparciu w wysokości 5 tys. zł zorganizuje piknik dla niepełnosprawnych.

Nie udało się otrzymać dofinansowania Wędkarskiemu Klubowi Sportowemu „Kaszub” z Somonina na zadanie pn.„Aktywny senior – sposób na życie” czy fundacji „Uśmiechnij się” z Miechucińskich Chróstów na rehabilitację w formie zajęć hipoterapii.

Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury

Tutaj powiat rozdysponował 50 tys. zł. Towarzystwo Miłośników Kartuz otrzymało 6 tys. zł na projekt pn. „Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub”. Fundacja „Aby chciało się chcieć” z Sulęczyna dzięki dofinansowaniu w kwocie 5 tys. zł będzie mogła zrealizować drugą część filmowego projektu pn. „Żywioły”, który opowiadać ma o współczesnych mieszkańcach Kaszub. Dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł otrzymała też Galeria Sulmin na krzewienie kultury w powiecie kartuskim. Dzięki kwocie 3,2 tys. zł w Muzeum Kaszubskim zrekonstruowany będzie zwyczaj ścinania kani, a stowarzyszenie działające przy chmieleńskiej parafii dzięki 3 tys. zł zorganizuje koncerty pn. „Usłyszeć Chmielno”.

Dofinansowania nie uzyskała m.in. Europejska Fundacja Promocji Kultury „Wyspa artystów” na stworzenie drugiej edycji muzycznego wydarzenia pn. „Do siego rocku, czyli rockowe święta w powiecie kartuskim”, wsparcia nie otrzymało też Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Perspektywa na organizację tegorocznego „Kaszebe Music Festiwal”.

Kultura fizyczna i sport

W tym zakresie rozdysponowano 90 tys. zł. GKS Cartusia pozyskał 8 tys. zł na zorganizowanie zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców powiatu z zakresu kolarstwa, zapasów i piłki ręcznej oraz naukę pływania jako działanie socjoterapeutyczne dla Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kartuzach. Futsal Club Kartuzy wsparto kwotą 7 tys. zł na organizację tegorocznych turniejów Futsal Cup, a Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach sumą 5 tys. zł na VII edycję powiatowej ligi piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych pow. kartuskiego. Wsparcie otrzymał tez m.in. klub Szargan z Somonina czy Klub Amator z Kiełpina.

Finansowego wsparcia nie uzyskał m.in. KS Gokken z Chwaszczyna na organizację Pomorskiej Ligi Karate czy Klub Sportowy Żołnierzy Walczących ASG „Gryf Pomorski” z Kartuz na projekt „Przezwyciężyć (prawie) wszystko”.

Porządek, bezpieczeństwo publiczne, ratownictwo

Na zadania z tego zakresu przeznaczono 14 tys. zł. OSP w Sulęczynie uzyskało 6,3 tys. zł na projekt pn. „Mali ratownicy powiatu kartuskiego”, a OSP w Goręczynie 3,1 tys. zł na przedsięwzięcie pn. Twoje bezpieczeństwo.

Dofinansowania nie uzyskało m.in. stowarzyszenie działające przy ZSZiO w Żukowie na organizację kursu pierwszej pomocy z elementami szkolenia na wypadek ataku terrorystycznego.

Ekologia, ochrona zwierząt

Na ten cel powiat przeznaczył 28 tys. zł. 7,5 tys. zł pozyskał Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja na specjalistyczną pomoc dzikim zwierzętom. Fundacja "Ocalić Źródło” im. Bł. Salomei otrzymała dofinansowanie w kwocie 6,5 tys. zł na stworzenie niezbędnika użytkowania jezior pn. „Ocalmy piękno Jezior Kaszubskich”, a Fundacja „Nasza Checz” z Chmielna oraz LGR dzięki wsparciu w kwocie 6 tys. zł przeprowadzi coroczną akcję „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”.

Wsparcia finansowego nie udało się pozyskać m.in. OSP w Łapalicach na projekt „Ptaki – ratownictwo wodno-lodowe” czy Ekobabkom z Chmielna na przeprowadzenie zajęć i warsztatów ekologicznych.

Wyniki konkursu ofert znajdują się tutaj.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [19]

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zainteresowany

  Co za te pieniądze zrobi OSP Suleczyno i Goreczyno?

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nic na kurhany?

  Z lasu?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zainteresowany

  Strażacy będą gasić... pragnienie.

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Zdrowie jak zwykle na szarym końcu... swoich organizacji się nie zauważa. To już nie jest złośliwość, tylko celowe działanie. Pozdrawiam

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  a kultura fizyczna i sport? oczywiście nie ma nic wspólnego z ochroną i promocją zdrowia...

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ????

  Co to jest za Klub Sportowy Żołnierzy Walczących ASG "Gryf Pomorski"??? Dziwna nazwa ? bo przecież jak żołnierzy to wiadomo, że walczących bo to istota bycia żołnierzem?, ktoś potrafi wyjaśnić z czego ta nazwa wynika?

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Sport to zdrowie, ale podzielono środki na różne działy.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do TOmasz Dorniak

  tylko proszę zobaczyć ile było pieniędzy na sport, a ile na promocję zdrowia z 12 tyś. cudów nie da

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Senior

  A dla seniorów mizernie.... To nie jest kraj dla starych ludzi :(
  Jak już musi być sport czy zdrowie, to może jakaś gimnastyka na basenie dla seniora...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @????

  To taka nazwa, żeby pasowała do każdej dziedziny życia na Kaszubach.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do T. Dorniaka

  A "celowe działanie" nie bywa "złośliwością"?

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No NIE!

  Pan Dorniak nic nie dostał?!!!

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Dlatego piszę o tych 12 tys., ponieważ nic się nie da z tym zrobić w całym powiecie, na jedną organizację mogłoby starczyć na miesiąc.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Z tego 80% na pensję

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSP

  Za te pieniądze OSP Sulęczyno zorganizuje obóz sportowy dla dzieci stowarzyszonych w MDP oraz rozpocznie szkolenie najmłodszych z zakresu KPP.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauka czytania

  Warto przypomnieć, że to jest DOfinansowanie, a nie finansowanie...

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zainteresowanego

  Komisja wie jak dzielić pieniądze nie jest to łatwe ale jak porównujesz dzieci z piciem
  to niema o czym z tobą rozmawiać

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OSP Goręczyno

  Pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie Małej Strażnicy (zapraszamy na naszą stronę - http://osp.naszinternet.com/szczegoly-aktualnosci/sala-ogniowa.html). Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma hełm strażacki, książeczkę edukacyjną, dyplom oraz plan lekcji.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica -Królewska

  Dlaczego nie pisali żadnego projektu?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo