Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

W piątek strajk nauczycieli. Pedagodzy w pow. kartuskim także zamierzają protestować

Opublikowany: 2017-03-30 15:46 Autor: Wojciech Drewka

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na jutro ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. W akcję chce się też włączyć pięć szkół z powiatu kartuskiego.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Protest nauczycieli związany jest z pisowską reformą oświaty zakładającą nie tylko likwidację gimnazjów, ale także zmiany w programie nauczania. Nauczyciele domagają się m.in zapewnienia, że nie będzie zwolnień wynikających ze zmian w systemie oświaty, domagają się też podwyżek płac.

Wbrew temu co mówi minister edukacji Anna Zalewska już dziś wiadomo, że likwidacja gimnazjów wymusi na samorządach zwolnienia nauczycieli. Tylko nieliczni samorządowcy decydują się mówić o tym wprost. Jak już pisaliśmy, tylko w gminie Stężyca 1 września 2019 roku, a więc po dwóch latach od rozpoczęcia procesu likwidacji gimnazjów, zabranie pracy dla 22 nauczycieli.

Zdjęcie z listopadowego protestu nauczycieli. fot. źródło: Facebook/Gimnazjum w Sierakowicach

Przeciwko niszczeniu oświaty nauczyciele protestowali kilka miesięcy temu. Teraz w całej Polsce odbędzie się strajk szkolny. Jak mówi Stanisław Miłosz, prezes kartuskiego oddziału ZNP, udział w proteście zadeklarowali też nauczyciele z pięciu szkół w powiecie kartuskim.

- W naszej akcji chcą wziąć udział szkoły z Żukowa, Sierakowic oraz cztery placówki z gminy Kartuzy – mówi Stanisław Miłosz. – O tym, które szkoły przyłączyły się do protestu przekonamy się jutro.

Jak podkreśla szef kartuskiego ZNP, żadna ze szkół nie zawiesiła zajęć. Tam gdzie nauczyciele będą protestować, uczniom zapewnione zostaną zajęcia w zastępstwie.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [63]

 • 35 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie tędy droga

  nauczyciele !!!! Czy wy , rzekomo mądrzy ludzie, nie widzicie, ze już sie nic nie da zrobić, reforma jest podpisana I BARDZO DOBRZE, BO JA JESTEM ZA JAK WIĘKSZOŚĆ ZRESZTĄ ? Wy naprawdę nie macie co robić ? ja bym was pociagnęła do odpowiedzialności za strajk.
  Znam nauczycieli, którzy tak właściwie nie potrafią powiedziec dlaczego strajkują, słuchaja slepo broniarza...
  Ten strajk w takiej formie jest bez sensu, bo i tak musicie iśc do szkoły, pilnować w klasie dzieci...

 • 13 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcin

  To się wcześnie obudzili ........

 • 20 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasa

  A kase i tak dostaną za przepracowany dzień. Przecież dzieci były w szkole.

 • 13 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Romek

  Nie ma już sensu strajkować, ale na brak pracy nie można narzekać, bo trochę tego jest, dzisiaj realia się zmieniły i to nie pracownik szuka pracy tylko pracodawca szuka pracownika .

 • 22 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wi dze nia

  jak nie chce się pracować to droga wolna . Młodych wykształconych nauczycieli jest u nas dostatek , czas na zmiany.

 • 18 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To nie "reforma"

  To BAJZEL ogólnokrajowy w szkolnictwie (i żeby TYLKO w szkolnictwie).

 • 20 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PRZEBRANŻOWIONA

  JESTEM ZA REFORMĄ - NAUCZYCIELOM KTÓRYM TO NIE PASUJE NIECH SIĘ PRZEBRANŻOWIĄ
  BO JAK KOMOROWSKI- POWIEDZIAŁ KTO NIE MA PRACY MALOWAĆ PŁOTY DO NORWEGI

 • 21 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Nie rozumiem idei tego strajku i mam jedno zasadnicze pytanie do ZNP - Dlaczego nie zaczęliście strajkować i walczyć w kwietniu ubiegłego roku, kiedy ruszały konsultacje w sprawie reformy? Teraz to musztarda po obiedzie i wszyscy wiedzą , że nie ma żadnych szans na cofnięcie reformy . Osobiście popieram reformę w zaproponowanej formie i nie zamierzam strajkować.

 • 14 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij

  Nauczyciele boją się, że stracą część etatów i zostaną tylko na jednym. Nie będzie już pracy w trzech szkołach.

 • 12 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jurij

  Masz rację, nauczyciele nie stracą pracy, podobno PO liczy do tych co rzekomo mają stracić pracę nauczycieli typu- zatrudnionych na czas okreslony, na zastępstwa itd- tych jest dość duzo. I wiadomo, czy reforma jest czy jej nie ma oni chyba licza sie z tym , ze nie beda pracować, chyba ze im przedłużą. najbardziej "wkurzeni' są dyrektorzy gimnazjów- oni stracą ciepłą posadkę.
  Znam nauczycieli, którzy pracują w gimnazjach w kartuzach i nauczycieli w gdańsku i żaden z nich nie obawia się zwolnienia.
  Skąd PO ma takie liczby ?

 • 15 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaaaaa

  ....w mojej ocenie za dobrze mają !!! przyspawani do stołów , karty nauczyciela i ZNP o wolnym w ciągu roku nie wspomnę !!! i te ciągłe tłumaczenia jak to w domu muszą pracować , zarówno im jak i środowisku sędziowskiemu przyda się odrobina reformy -popieram

 • 14 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jaaaa

  A kim ty jesteś z zawodu ? Nie masz pojęcia o pracy nauczyciela.

 • 15 23 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # popieram nauczycieli

  Dobrze że protestują bo ludziom trzeba uświadamiać co jest grane bo większość społeczeństwa jest otumaniona tym 500 plus. A tymczasem to co robi ta wyszczerzona min. braku edukacji to jeden bajzel po prostu.

 • 5 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @popieram nauczycieli

  to uświadom co jest grane - konkrety !!!!

 • 12 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # STAS

  W tym strajku tylko ucierpią dzieci, nauczycielom chce się strajkowac,bo chodzi im głównie o podwyżkę.Ci którzy będą strajkowac powinni miec potracone z wynagrodzenia.

 • 14 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do dyrektora

  Wykorzystywanie dzieci do swoich prywatnych celów (obrona przed utratą dyrektorskiego stołka) to jest już najgorsza perfidia. Panie dyrektorze, działaczu platformy, daj już sobie na luz, idź na emeryturę, zostaw pracę młodym, zdolnym, otwartym na nowinki techniczne nauczycielom. Gdy tworzono gimnazja latałeś jak wściekły. Teraz gdy je likwidują robisz to samo, lecz już z pozycji dyrektora. Wg mnie, od jutra powinieneś być na "zielonej trawce".

 • 13 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cd do dyrektora

  Proszę popatrzeć kto nawołuje do strajku (nauczyciel, który ma problemy z liczeniem do pięciu):
  "...nauczyciele z pięciu szkół w powiecie kartuskim ... z Żukowa, Sierakowic oraz cztery placówki z gminy Kartuzy..."

 • 10 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kto im to zrobił ???

  Czy nauczyciele będą pisali usprawiedliwienia za jutrzejszy dzień do rodziców każdego dziecka z osobna ??? .

 • 10 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Polityka

  W szkole powinna być surowo ZABRONIONA! Skrzywienie moralnego kręgosłupa (raz jedni, raz drudzy zamierzają manipulować młodymi, jeszcze nie uformowanymi charakterami) skutkuje chwiejnością i niestabilnością emocjonalną. Czas spędzony w szkole powinien być w 100% wykorzystany na rzetelną naukę, a nie na burdy. Dodam, że aktualna reforma idzie w dobrym kierunku, choć w porównaniu z innymi systemami już nadaje się do kolejnej reformy. Tak jest w szkolnictwie, że postęp wymaga stałego "zrównywania kroku". Plusem tej aktualnej jest zajęcie się szkolnictwem zawodowym. To należy uwypuklić i dopracować. Bo przez ostatnie lata szkolnictwo zawodowe zostało zwyczajnie zniszczone.

 • 12 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BUMBLOWANIE ZA PUBLICZNE...

  Za wagary , chyba jest uwaga do dziennika ?

 • 12 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmiechu warte

  Niech protestują. Mają do tego prawo i jak widać nasz kraj jest demokratyczny. Gdyby tak nie było strajku nie mogliby zorganizować. Przykre jest to, że taka "wykształcona" kadra wciąga w politykę dzieci. Wiecie czym to grozi? Ano tym, że jak dzieciaki sobie ubzdurają, że według nich kartkówki czy oceny są złe również zastrajkują i co im wtedy zrobicie? Ciekawy jestem jak zachowałby się dyrektor gimbazy w sierakowicach gdyby 600 dzieciaków wyszło na ulice i zrobiło strajk przeciwko nauczycielom. To co napisałem ma Wam uświadomić nauczyciele, że dajecie zły przykład swoim uczniom. Ciekawi mnie również jak prowadzicie zajęcia. Czy przypadkiem nie wtrącacie się w politykę.

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aaaa

  W dupach im się poprzewracało , bo w łepetynach to mają pusto.

 • 10 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  "Śmiechu warte" nie wrzucaj wszystkich do tego samego worka, już po liczbie szkół, które w powiecie zdeklarowały udział w strajku widzisz , jakie jest poparcie dla tej inicjatywy i co większość nauczycieli o tym strajku myśli i bzdurą jest , że wielu nie strajkuje bo się rzekomo boją. Nikt się nie boi , my jesteśmy dorosłymi, wykształconymi ludźmi i potrafimy wyrażać swoje zdanie z cywilną odwagą. Jeżeli tak wielu z nas nie strajkuje to znaczy, że się z założeniami tego strajku nie zgadza. Tyle! i uwierzcie, że większość z nas kocha to co robi i ma pełną świadomość tego, że dzieci nie wciąga się do "rozgrywek" dorosłych.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do nauczyciel

  oczywiście, ja jestem świadomy tego, że nie wszyscy strajkują

 • 9 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # RODZICE

  JUTRO ORGANIZUJEMY STRAJK UCZNIOWSKI -PRZECIWKO WSTAWIANIU NIEODPOWIEDNICH STOPNI , LUB PRZECIWKO ZBYT NERWOWEMU NAUCZYCIELOWI LUB KRZYKLIWEJ WOŹNEJ...ALBO BŁĘDOM W PODRĘCZNIKACH TYLKO OCZEKUJEMY ZAPŁATY Z BUDŻETU PAŃSTWA POLSKIEGO .

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmmm

  a gdzie wypowiedx dyrektora, do którego skierowane jest kilka postów ?

 • 7 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dlaczego teraz

  Drodzy nauczyciele trzeba było protestować dużo wcześniej teraz jest już chyba za pózno. Pisowska władza reaguje tylko na zdecydowany sprzeciw. Trzeba brać przykład z POLSKICH KOBIET.

 • 14 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ale jaja, ale jaja

  Wg spisu w powiecie kartuskim funkcjonuje 229 różnego typu szkół. Do strajku przystąpiło 6 co daje 2,6%.
  Kpina! Mam nadzieję, że strajkujący ze wstydu nie będą mogli uczniom i rodzicom spojrzeć w oczy.

 • 7 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Jak można tak obrazac nauczycieli, czy wiecie ile zarabiamy, ile pracujemy, wypowiedzi wasze sa żenujące. Żal mi Was

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Pracujemy często wieczorami, w wolne popołudnia , organizujemy różne dodatkowe akcje np charytatywne, zarabiamy 1600 zl i pracuje jak wół, znosimy takie obrzydliwe słowa i wieczne pretensje, może ktoś chce spróbować

 • 8 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @nauczyciel

  zarabiamy 1600 zł - zapomniałeś dopisać tygodniowo.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  do nauczyciel
  Drogi Kolego/koleżanko zgadzam się, że nauczyciele są często obrażani a ich praca lekceważona i niedoceniana i odbudowa autorytetu nauczycieli to nie tyle zadanie dla nich samych , ale dla wielu instytucji i mediów. I nie chodzi tu o to, żebyśmy my się lepiej poczuli , ale żebyśmy mogli rzeczywiście i realnie wpływać na wychowanie młodego pokolenia.
  Ja osobiście nie narzekam na ilość pracy bo wiedziałam, że to nie tylko zawód ale swego rodzaju misja. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to prawda, że na zachodzie ludzie z naszym wykształceniem są o wiele lepiej opłacani, ale też z drugiej strony wielu w tym kraju ciężko pracuje za połowę tego co dostajemy my.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  do @nauczyciel
  Po co to robisz? Wiesz, że to nie jest prawdą a mimo to jątrzysz. Czy to o to chodzi, żebyśmy się gryźli po kostkach. My kształcimy wasze dzieci , nie jesteśmy waszymi wrogami ale w większości chcemy być sprzymierzeńcami, ale żeby tak się stało to musimy zacząć się szanować i doceniać.

 • 5 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciel

  Zarabiam 1600 zl miesięcznie . I nie chce mi się dyskutować z kimś kto pisze takie bzdurne wypisy. Pewnie twoje dzieci mają mega problemy z nauką a tu masz traumę z dzieciństwa.

 • 1 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pedagog

  Ciągłe cięcia i oszczędności, to nasza praca

 • 9 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij

  "My ludzie wykształceni"... Jak Ci tak źle to idź do Mc`Donalda. Tam potrzebują ludzi z Twoim wykształceniem. Wynagrodzenie wyższe, a i pracy pewnie mniej, bo wy tak zapracowani jesteście. A kto puszcza dzieciom na lekcjach filmy z YouTube na projektorze i tak omawia temat? Nie nauczyciel a YouTuber. Dzieciom to się zadaje tylko prace domowe. A niech rodzice siedzą i pomagają. Wasza godzina pracy to 45 min, moja 60 min. Ja nie mam 6 tyg. płatnego wolnego w sezonie letnim jak Wy. Nie ma wszystkich weekendów wolnych. Nie mówiąc o dodatkowych dniach jak teraz przed świętami. No i jeszcze ferie. Źle Wam?! Nikt Wam nie każe pracować tam gdzie pracujecie. Zapraszamy do pracy fizycznej. Tam są wyższe stawki. Tylko co na to Wasze "strudzone" raczki?

 • 2 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Na razie to tylko przygrywka + zgrzyty

  Prawdziwy Mega-Bajzel zobaczymy we wrześniu, od dołu do góry. Od przedszkoli, poprzez podstawówki do liceów. Brak prgramów, bałagan adresowo-lokalizacyjny, przenoszenie uczniów z miejsca na miejsce, wielozmianowe nauczanie, zwalnianie tysięcy nauczycieli, tworzenie jednej klasy z trzech osobnych albo odwrotnie, zwalanie całej odpowiedzialności na władze lokalne, szczucie jednych na drugich (bogu ducha winnych) itp itd. Widzimy tę przygrywkę i zgrzyty już dzisiaj, ale to nic w porównaniu do tego co będzie się działo na początku roku szkolnego. To będzie szkolna SODOMA i GOMORA. No a pomysłodawcy i decydenci umywają ręce jak Piłat.

 • 8 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ze Stężycy

  Jak rządziło PO to wójt zabraniał strajkować i walczył ze związkami nauczycielskimi, teraz rządzi PiS i wójt i dyrektorzy namawiają nauczycieli do strajku, ciekawe dlaczego tak się dzieje w tej cudownej gminie ?
  Oj weźmie się Duda i prezes za takich ;)

 • 7 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # łukasz

  to jest kpina jakaś... wolne maja kazdy weekend, ferie wakacje, przerwy swiateczne, majówki, itp... na wycieczki sobie jeżdza kilka razy w roku. i jeszcze zle??? strajki, itp... nie dawno chcieli podwyzszke. Bez jaj juz teraz... odliczajac wszystkie wasze wolne dni w roku to wychodzi na to ze pracujecie moze z 2/3 roku. wolne dni oczywiscie płatne w stałej pensji.
  gdzie strajkować maja isc np pracownicy w małej firmie prywatnej??? nie moga, bo z nimi zaraz wyjadą, a nauczyciele co chwile jakies akcje maja, bo wiecznie za mało. Jak zamało i zle wam to zmienic fach i gra.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Na razie to tylko przygrywka + zgrzyty

  Oj co to będzie! Zorza Polarna zaniknie. Pingwiny przestaną miesiączkować. O kurach i krowach nawet nie wspomnę.

 • 4 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nauczyciele walczcie!

  Pis wprowadza zmiany nie licząc się z niczym i z nikim, na siłę, dopychane kolanem. Zwykli ludzie nawet nie wyobrażają sobie co się będzie działo. Dlatego nauczyciele mają ważne zadanie - edukujcie ludzi, tłumaczcie bo to jedyny sposób. Nie mówię może o pisowsko-radiomaryjnym betonie bo oni i tak nic nie zrozumieją, ale inni są jeszcze do uratowania.

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mundek

  Do roboty by sie wzieli a nie głupotami zajmowali, też bym chciał 2 miesiące płatnych wakacji.Lepiej by patrzyli na to w jaki sposób nauczają bo społeczeństwo coraz głupsze..

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Reformator

  Po co te obelgi ? Wszystko wyjaśni się za kilka lat, czy ta zmiana faktycznie wprowadziła większą jakość w edukacji. Wszyscy zgadzamy się co do jednego, że jeśli coś zmieniać to na lepsze, reforma dla reformy nie ma sensu, zwłaszcza, że za jej koszty płacą wszyscy, ci którzy się z nią zgadzają (większość, która się tutaj wypowiada w tak dosadny sposób...) jak i ci, którzy są przeciw. Zdecydowana większość Polaków jest za reformą, tylko jak się ich zapytać dlaczego wracamy do systemu, który już w Polsce funkcjonował ileś lat temu, merytorycznej odpowiedzi nie usłyszysz. Oczywiście większość odpowie, że "za ich czasów też były podstawówki od 1 do 8 i każdy nauczył się pisać i czytać" itp. ale czy to jest najważniejszy powód aby wydawać publiczne pieniądze na taką reformę? Dla mnie osobiście jest to publiczne przyznanie się władzy do porażki reformy z lat 90-tych, zaznaczam tylko, że i jej koszty też finansowało społeczeństwo, jeśli teraz uznano, że stary system był lepszy (obecnie wracamy do tego co już było) należy rozliczyć te osoby, które wprowadziły zmiany w latach 90-tych z niewłaściwie wydanych pieniędzy państwowych. Dlaczego o tym się nie mówi? Jeśli ja w mojej firmie wprowadziłbym zmiany a po kilku latach powiedział szefowi, że to co zrobiłem nie przyniosło zamierzonych efektów następnego dnia dostałbym wypowiedzenie, tyle że mój błąd będzie odczuwalny w tej firmie. W polityce niestety tak nie jest, dlatego polityk jest najlepszym zawodem na świecie, niby pracujesz wprowadzasz reformy, zmiany, ulepszenia wszystko dla społeczeństwa ale żaden polityk nie daje gwarancji, że wprowadzana reforma przyniesie zamierzone efekty a skutki tych błędów odczuwamy my wszyscy ... i tutaj jest "pies pogrzebany".

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ^^mundek

  "... bo społeczeństwo coraz głupsze.." - o tak mundek coraz głupsze ...

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Reformator

  Może ogólne niezadowolenie wynika z faktu takiego, że nauczyciele pod płaszczykiem walki o jakość nauczania walczą tylko i wyłącznie o gwarancję zatrudnienia i podwyżki? Przy czym nauczyciele wcale nie mają źle.

  W szkołach prywatnych zarabia się 30% mniej niż w państwowych. Może warto zlikwidować Kartę Nauczyciela lub przekazać zarządzanie w szkołach w prywatne ręce? Jakość kształcenia się polepszy, bo szkoły będą ze sobą konkurowały o uczniów, a nie "chcę więcej pieniędzy, chcę więcej i niech mi Państwo da".

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zarabiamy, pracujemy

  TEN strajk ma hasła polityczne a nie ekonomiczne. Pan Broniarz pamięta jeszcze czasy PRL, co go nie przekreśla, ale w obecnej rzeczywistości się pogubił. I jego wyznawcy również. Szkoda tych ludzi.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # reforma oswiaty

  Co zrobiłbyś gdy się wali Twoja chałupa, w której żyje Twoja rodzina i nie masz innej alternatywy? Są dwa wyjścia: rozwalasz bez sentymentów i budujesz nową. Kosztowne rozwiązanie i nowoczesne. Tylko co zrobisz na czas rozwalanki ze swoją rodziną? Skąd kasa?
  Drugie wyjście: Łatanie powstałych dziur i remont przywracający pierwotny kształt. Zainwestujesz w urządzenie wnętrza i zapewnienie standardu.
  Tak się dzieje z oświatą. Z zewnątrz powrót do tego co było, naprawa szkód (szkolnictwo zawodowe!), wewnątrz nowoczesne metody, światli i zaangażowani nauczyciele i uczniowie umotywowani do nauki na europejskim poziomie).
  Niestety, na kompletną rozwalankę i budowę zupełnie od nowa nie ma ani pieniędzy ani czasu. Żaden system szkolnictwa niw jest idealny ani na wieki. To nie fabryka produkująca jakieś produkty. Szkoła to ważny etap życia młodego człowieka.

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ^^^@Reformator

  ... czy uważasz, że gdyby nie było reformy edukacji, nauczyciele również by strajkowali? nie wydaje mi się ...

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jestem za reformą.

  "Cytat- a właściwie cała wypowiedź nijakiego Jurija "

  "My ludzie wykształceni"... Jak Ci tak źle to idź do Mc`Donalda. Tam potrzebują ludzi z Twoim wykształceniem. Wynagrodzenie wyższe, a i pracy pewnie mniej, bo wy tak zapracowani jesteście. A kto puszcza dzieciom na lekcjach filmy z YouTube na projektorze i tak omawia temat? Nie nauczyciel a YouTuber. Dzieciom to się zadaje tylko prace domowe. A niech rodzice siedzą i pomagają. Wasza godzina pracy to 45 min, moja 60 min. Ja nie mam 6 tyg. płatnego wolnego w sezonie letnim jak Wy. Nie ma wszystkich weekendów wolnych. Nie mówiąc o dodatkowych dniach jak teraz przed świętami. No i jeszcze ferie. Źle Wam?! Nikt Wam nie każe pracować tam gdzie pracujecie. Zapraszamy do pracy fizycznej. Tam są wyższe stawki. Tylko co na to Wasze "strudzone" raczki?"

  Gościu !!! Wiedziałeś jak "dobrze" mają nauczyciele !!! To dlaczego nie pracujesz w tym zawodzie ? Miałeś wybór ? Miałeś ? To dlaczego, po raz drugi pytam, nie jesteś nauczycielem ?
  Pewnie miałeś pod górkę w szkole ? Ale na nic nie jest za późno. Spotkamy sie w szkole wtedy pogadamy.....

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jestem za reformą

  łukasz - ty tez miałeś wybór !!! Dlaczego nie jesteś nauczycielem ? Wiedziałeś, jak jest dobrze !!!
  Takie durne wypowiedzi jak Jurija czy lukasza potwierdzają, ze piszą to ludzie niedouczeni, mający problemy z nauką

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jestem za reformą

  Mundek - jeszcze jeden niedouczony a wszystkowiedzący artysta

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podwyżki płac

  Wszelkie roszczenia finansowe powinno się negocjować (po to są zwiazki zawodowe). Strajk z powodu braku porozumienia z pracodawcą, w tym wypadku z Państwem polskim, jest możliwy po wyczerpaniu wszelkich innych dróg. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem na przyszłość byłby status urzędnika państwowego dla nauczyciela. Żeby taki status zdobyć trzeba by było spełnić wysokie kryteria. Nie tylko wyksztacenie kierunkowe, ale postawa moralna i etyczna, współpraca z rodzicami i znajomość prawa dot.szkolnictwa i rodziny. Może nauczyciele już mają taki status? W takiej sytuacji pracodawca miałby ułatwione rozwiązanie problemu ze strajkiem, bo państwo by też musiało dbać o właściwy status tego zawodu.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jestem za reformą

  Ja też jestem za reformą i całkowicie się z tobą zgadzam. Mnie zawsze najbardziej dziwi to, że wszyscy wiedzą jak swoją prace powinien wykonywać nauczyciel, to tak samo jakbym ja się mądrzyła przed piekarzem jak ma bułki robić.
  Ten Pan co zarzuca korzystanie z komputerów i projektorów to chyba zapomniał , w jakim świecie żyje. Drogi Panie/Pani w dzisiejszych czasach wykorzystywanie technologii komputerowej na lekcja jest w zasadzie obowiązkiem , tablicą i kredą dzieci się już nie zainteresuje. jak się człowieku na rzeczy nie znasz to się nie wypowiadaj bo się tylko kompromitujesz.

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ktoś.

  Skończyłem gimnazjum w sierakowicach i z perspektywy czasu widzę, ze nauczycieli dorwała stagnacja, gdy młodsi koledzy opowiadają o szkole. Reforma jest przede wszystkim WAM potrzebna. Od tylu lat ucząc tego samego na pewno sie nie rozwijacie. Jesteście pedagogami, powinniście nauczać dzieci merytorycznie, ale również jesteście ich wzorami w zyciu. Przeciez z Wami są codziennie! Tworzenie elit, dzielenie nauczycieli na lepszych i gorszych temu nie sprzyja.
  Poza tym strajk jest tu sprawa czysto polityczna, a nie ze względu dla dobra dzieci, bo martwicie sie wyłącznie o swoje stołki, chociaż i tak jest pewne, ze dyrektor musi Wam zapewnić etat nawet w innych szkołach, ale pewnie dojazd dla Was jest problemem, bo przeciez Wasze BMW bedzie miało większy przebieg. Przykro sie patrzy jak sie poniżacie. Pozdrawiam.

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij

  Dlaczego nie jestem nauczycielem? Bo wybrałem zawód który kocham. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że praca choć nie lekka sprawia mi przyjemność. Równie dobrze mogę odwrócić kota ogonem tak jak Pan/Pani i zapytać dlaczego wybrał/a ta drogę. Przecież nauczyciele zawsze mieli źle ! Jeżeli chodzi o moją edukację to nie mam się czego wstydzić. Zdałem maturę, skończyłem licencjat chociaż dziś wiem że nie był mi on do niczego potrzebny. Taki zwykły papier. Po tonie Pańskiej wypowiedzi mogę stwierdzić tylko tyle , że moje słowa musiały trafić w sedno skoro aż takie zbulwersowanie wypłynęło w tym komentarzu. Niestety taka prawda.

 • 2 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij do @jestem za reforma

  To do czego jest potrzebny nauczyciel? Od puszczania filmów z YT wystarczy informatyk. To nauczyciel ma omawiać temat i tłumaczyć dzieciom co na czym polega a nie jakaś osoba z projektora. I proszę nie zrzucac winy na czasy. To czy dzieci słuchają i się interesują zależy w dużej mierze od nauczyciela nie od sposobu. To Wy w ten sposób uzaleniacie dzieci od elektroniki. W przyslosci bez komputera nic nie zrobią, no chyba że dzięki filmom z YT. Za dużo w Was jadu drodzy nauczyciele. Jeżeli tez takie agresywne podejście macie do dzieci to nie dziwię się że tak na Was reagują.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jurij

  Panie Jurij , ja też kocham moją pracę, nie strajkuję , nie żalę się , wykonuję moje zadania tak dobrze jak potrafię, a skoro mądrzejsi ode mnie i od Pana stwierdzili , że potrafię i mogę ten zawód wykonywać, to tuszę , że tak właśnie jest. To, że dotarł Pan do licencjatu, jest najlepszym dowodem na to, że nauczyciele jednak są potrzebni, bo przecież ktoś Pana uczył w podstawówce , gimnazjum, liceum? Praca nauczyciela nie jest wyczerpująca fizycznie, ale jest dużym obciążeniem emocjonalnym a takie obciążenie po dłuższym czasie rodzi frustrację, chyba nie chciałby Pan, żeby pana dzieci uczyli frustraci? M.in. dlatego mamy stosunkowo dużo wolnego bo mało kto wytrzymałby to psychicznie przez 8 godz. dziennie.
  Jak ktoś ma dzieci to sam wie, jak trudno jest je wychować i jak często mu nerwy "puszczają", a to przecież jego dzieci w liczbie jedno, dwoje , rzadko więcej. Proszę wejść do pierwszej lepszej szkoły i zobaczyć iloma dziećmi my się zajmujemy. Jak ktoś myśli i nie chce wyłącznie postawić na swoim to świetnie zrozumie, dlaczego to jest taki trudny zawód.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jestem za reformą do Jurij

  Panie Jurij , ja oczywiście mogę Panu przez 45 min. opowiadać , jak wygląda architektura renesansowa a Pan to sobie wyobrazi lepiej lub gorzej, ale chyba lepiej jak pokażę Panu prezentację i na przykładach wytłumaczę cechy charakterystyczne tej architektury. Każdy nauczyciel Panu powie, że jak działa Pan na więcej zmysłów to szybciej osiągnie Pan zamierzony efekt, czyli będzie Pan wiedział jak wygląda architektura renesansowa bo ją Pan zwyczajnie widział.

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Jurij ma licencjat ... no to zaszalałeś chłopie i co dzięki temu jesteś specjalistą od wszystkiego a tym bardziej od reformy edukacji, która jak sam przyznałeś do niczego ci się w życiu nie przydała? Krzykacz taki jak ty pluje z zasady na wszystko i wszystkich bo nic mu się nie podoba ... typowy troll !!!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jurij do @jestem za reforma

  Za dużo w nas jadu drogi Jurijo, czy jak ci tam ? Popatrz co piszą inni....oni z zazdrości , ze nie są nauczycielami maja pianę na brodzie.taki jad i wściekłość.
  A ja nie piszę , ze mi źle w zawodzie, wręcz przeciwnie - przeciez mam pół roku wakcje, stale jakies wolne, na lekcjach puszczam filmy na youtubie, dłubie w nosie, i co najgorsze - muszę sie użerac z takimi rodzicami jak ty

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ciemnota

  No i mamy wyżej dowody na to, w postaci postów, że wszyscy się znają na oświacie tylko nie nauczyciele. Rzadko to robię, ale przeczytałam wszystkie posty. Mogłabym tu dużo pisać.
  Ale nie będę.
  Kilka osób napisało, ze nauczyciel uczy w kółko tego samego - co to znaczy ?
  Jest podstawa programowa, która mnie obowiązuje i muszę sie jej trzymać. Nie można pierwszaka z nauczania wczesnoszkolnego uczyć od razu pisania rozprawek czy referatów ....nie zna przecież liter . Albo w starszych klasach na każdej lekcji nie uczy się o Bitwie pod Grunwaldem- przez cały rok.
  Ktoś wyżej napisał, ze nauczyciele uzależniają dzieci od elektroniki- no kupa śmiechu. A co wy rodzice robicie dla świętego spokoju, żeby pozbyć się dzieci, bo chcecie kolejny turecki film obejrzeć- tablet , lub telefon w łapki i "nie zawracaj mi dzieciaku głowy ". Dlaczego kupujecie im ten sprzęt juz maleńkim dzieciom?Przyznajcie się sami przed sobą, ze tak jest. A teraz pomyśl, ile spędzileś z dzieckiem czasu np. na grę w warcamy, czy kopaniu piłki na dworzu / Nie mowię o odrabianiu lekcji. No......Tatuś przychodzi "zmęczony", pilot w rekę ( uwaga - uzaleznienie od telewizora, pewnie go tego nauczyciele nauczyli ) i zmykaj smarkaczu bo tatus musi mieć spokoj.

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Ciemnota

  Właściwie się nazwałaś: ciemnota.

  Rodzice kupują dzieciom sprzęt elektroniczny, bo nie chce się im nimi zajmować, a Ty tutaj widzisz analogię do nauczyciela, który puszcza coś z YT? Nie popisałaś się inteligencją. Różnica jest taka, że nauczyciel jest w pracy i powinien się zajmować uczniami.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dudek

  Szanowni nauczyciele , jak powstały kiedyś gimnazja to wam się to nie podobało i było wam żle teraz likwidują gimnazja i znowu jest wam żle , może wy sami nie wiecie sami czego tak na prawdę chcecie co. Jednak to prawda ;; uczony szkolony a głłłłuuupi jak but ;;; Pozdrawiam wszystkich tych nauczycieli co mają olej w głowie i są z powołania na tym stanowisku :) :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo