Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Zbigniew Brylowski z Kartuz walczy z glejakiem mózgu. Pomóż mu wygrać z chorobą

Opublikowany: 2017-03-16 15:14 Autor: Magda Dzienisz

Zbigniew Brylowski z Kartuz ma na koncie wiele sportowych sukcesów, jest zapalonym triathlonistą i biegaczem. Niestety, jego pasję przerwała choroba - glejak mózgu. Jego żona, Karolina, zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację męża, a w sobotę w Antykvariat Cafe w Kartuzach odbędzie się charytatywny koncert.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

47-letni Zbigniew Brylowski z Kartuz prowadzi aktywny tryb życia, jest pasjonatem triathlonu i biegania, startował w maratonach i półmaratonach, imprezach triathlonowych, mistrzostwach Polski. Przed nim kolejne wyzwanie do pokonania, tym razem bardzo trudne – walka z guzem mózgu – glejakiem wielopostaciowym.

Chorobę wykryto w styczniu tego roku, niestety leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

- Pierwszym naszym rozwiązaniem była protonoterapia i chemioterapia w Monachium. Zbyszek zakwalifikował się na leczenie, jednak obecny stan zdrowia nie pozwala mu na wyjazd. Musimy podjąć na razie leczenie w Polsce – pisze pani Karolina, żona Zbigniewa.

Zbyszka czeka teraz radioterapia i chemioterapia, następnie leczenie w Niemczech w Kolonii. Rozpoczęto tam leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi mózgu za pomocą terapii NanoTherm. Koszt takiego leczenia poza programem badawczym wynosi 40 000 Eur.

fot. Triathlon Przechlewo

Karolina postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, które miałyby pomóc mężowi w powrocie do zdrowia. Każdy może dołączyć do zbiórki ofiarując datek poprzez stronę pomagam.pl. Rodzina i przyjaciele Zbyszka zwracają się także z prośbą o przekazanie 1% podatku, które pomogą w leczeniu. Nr KRS Fundacji: 0000229780, cel szczegółowy: dla Zbigniewa Brylowskiego.

W najbliższą sobotę 18 marca w Antykvariat Cafe w Kartuzach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Zbyszka. Zagra grupa Rastafajrant, a cały przychód z biletów oraz puszek zostanie przekazany na leczenie. Wstęp – 10 zł, koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

- Mamy nadzieję że uda mu się wystartować jeszcze w wielu wyścigach. Obecnie bierze udział w najważniejszych zawodach o życie i zdrowie. Za każdą, nawet najmniejszą pomoc będziemy bardzo wdzięczni i postaramy się ją wykorzystać jak najlepiej – podkreśla Karolina Brylowska.

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [52]

 • 10 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Olfaz

  Powodzenia!!!! Ludzie dobrej woli są z wami

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SenSei

  Karolina nie pochwaliła się, ale Zbyszek miał także epizod z TAE-KWON-DO w kartuskiej sekcji Wacława Piepiurki. Zbyt poczciwy to człowiek do sportów walki, ale kondycyjnie przeskakiwał wielu młodych.

  Zbyszku! Życzymy wytrwałości i silnej wiary w sukces!

 • 20 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Panie Zbigniewie, polecam hipertemię w Gdańsku, której również się poddałem. Trzeba oznaczyć wolne komórki nowotworowe, źródło pierwotne, sprawdzić poziom cynku i barierę krew- mózg, dlaczego glejak się rozwinął. Odczyn PH krwi i płynów ustrojowych, czyli zakwaszenie, zlikwidować przyczynę. Można też spróbować antyneoplastony u dr. Burzyńskiego w USA. Przy glejaku nie może Pan używać telefonu komórkowego, sieci Wi-fi, pić kawy rozpuszczalnej, gumy do żucia i musi stosować rygorystyczna dietę. Żadna chemia nie jest skuteczna, nawet z amigdaliną, przy kurkuminie jest szansa, są na to testy chemowrażliwości w Gdańsku, polecam dr Majdyło. Książka na ten temat już się drukuje, ale proszę jak najszybciej się odezwać, to załatwię natychmiastową wizytę.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alek

  Nie jestem lekarzem ale sporo czytałem, że chemia wcale nie pomaga wręcz odwrotnie.

 • 7 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .............

  Dobry z pana człowiek panie Dorniak

 • 5 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marcin

  Z całym szacunkiem panie Tomaszu, ale zakwaszenie organizmu to mit. Jeżeli np nie zostaliśmy śmiertelnie otruci to nie występuje. Dieta może jedynie wpłynąć na zmianę PH moczu.

  Panie Zbyszku, ze szczerego serca życzę powrotu do zdrowia.

 • 16 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  @Marcin. Nowotwór, czyli guz jest skutkiem zakwaszenia krwi, która powinna mieć pH 7,35-7,45. Cały rozdział poświęciłem leczeniu wodą alkaliczną o ujemnym potencjale Redox i buforom zasadowym. Rak jest właśnie śmiertelnym zatruciem a guz symptomem. Osteoporozę mają wszyscy "rakowcy", w ten sposób organizm próbuje się odkwasić pobierając wapń z kości i zębów. Onkolodzy nie mają fizyki i chemii, więc o tym nie wiedzą. Próbują zlikwidować symptom a nie przyczynę. Skutki znamy.

 • 5 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tito

  Dziwi mnie fakt że taki wysportowany na pewno zdrowo się odżywiał a zachorował? Jaka przyczyna? Trzeba się modlić na pewno to nie zaszkodzi.Życzę powrotu do zdrowia. Trzeba w to wierzyć wiara czyni cuda!

 • 10 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dorniak

  Wypowiada się Pan na tematy o których nie ma pan pojęcia . Niech pan nie wypisuje bzdur , Jest pan cyniczny. Leczenie niech pan zostawi lekarzom , ludziom z kwalifikacjami , a swoje poglądy niech pan wygłasza u cioci na urodzinach.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Tito

  Przyczyna powstawania glejaka nie jest znana współczesnej medycynie. Chorują zarówno dzieci jak i ludzie w starszym wieku. Odżywianie i sport nie ma tu większego znaczenia......ważny jest stopień złośliwości od 1 do 4 , oraz miejsce powstania .Ja również życzę powrotu do zdrowia , wiara jest tu bardzo potrzebna

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Alek

  Chemia jest niezbędna , ale podanie jej uzależnia się od stanu zdrowia pacjenta , umiejscowienia glejaka stopnia złośliwości. Każdy przypadek ocenia się indywidualnie

 • 6 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dorniak

  Powinien mieć Pan choć troszkę przyzwoitości i w tak poważnym temacie / nie ma pan zielonego pojęcia / nie wypisywać BZDUR.

 • 14 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Skoro medycyna nie zna przyczyny powstawania glejaka to ja ją przestawiłem powyżej i w książce. Została uszkodzona bariera krew-mózg z powodu braku cynku, telefonu komórkowego itp. Śp. Ksiądz Jan Kaczkowski, z którym wiele godzin dyskutowałem miał ten sam problem. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie mają bardzo często glejaka z powodu kilkukrotnie większego zapotrzebowania na tlen, więc przy okazji dostają się toksyny do mózgu, również insulina powoduje raka, statyny obniżające poziom cholesterolu, czyli budulca każdej komórki. Szkolę onkologów w prywatnych klinikach, zgłaszają się również z państwowych, kiedy ktoś z rodziny zachoruje. Wyleczyłem się sam i pomagam, przecież o tym wiedzą uczestnicy wykładów. Pozdrawiam i czekam na kontakt. P.S. Metoda stosowana w Niemczech jest skuteczna.

 • 12 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mam pytanie

  Do tych co piszą,że Dorniak nie ma pojęcia,podajcie argumenty bo akurat On pisze coś co można sprawdzić,przeanalizować. Bliska mi Osoba zyłaby gdyby nie genialni lekarze,nefrolog leczył sterydami nerki a nie badał kompleksowo jak wygląda wątroba,kardiolog leczył swoimi lekami a onkolog swoimi . Żaden nie patrzył kompleksowo ,że sterydy +inne może i mogą działać o ile wątroba jest sprawna a ledwo jedna lekarka po sprawdzeniu co jest kompleksowo przypisane do stosowania załamała ręce i powiedziała'Jezusa,Maria,to panią zabija " ale było już za późno,wy nie piszcie o wszystkowiedzących lekarzach bo mi ciśnienie skacze.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  Czy może Pan wytłumaczyć, w jaki sposób zakwaszenie płynów ustrojowych powoduje nowotwór?
  Jakie zaburzenia bariery krew-mózg miałyby wpłynąć na powstanie glejaka?
  Jaki jest mechanizm działania przeciwnowotworowego kurkuminy?
  Jakie właściwości wody alkalicznej sprawiają, że może ona leczyć nowotwory? I czymże w ogóle jest woda alkaliczna, skoro cząsteczka H2O - jak przystało na cząsteczkę - nie jest ani kationem ani anionem?
  W jaki sposób odbywa się wspomniane przez Pana pobieranie wapnia z zębów?

  Proszę o możliwie dokładne opisy zachodzących zjawisk, bez odsyłania do Pana przyszłej książki. Skoro poleca Pan tutaj te metody ciężko choremu człowiekowi, warto byłoby chociaż krótko wyjaśnić mechanizmy ich działania.

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  I jeszcze jedno - jaki jest związek między zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen a zwiększonym przedostawaniem się toksyn do mózgu?

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ mam pytanie

  To bardzo przykre, jeśli faktycznie taka jest przyczyna, że zaniedbania lekarzy kosztowały bliską Pani osobę życie. Jednak to, że nieskoordynowane podawanie leków jest niebezpieczne nie znaczy, że odpowiednio stosowane leki nie są skuteczne.

  Lekarze nie są "wszystkowiedzący". Medycyna jest tak obszerną dziedziną wiedzy, że jeden człowiek nie jest w stanie znać się na wszystkim. To dlatego mamy nefrologów, kardiologów, onkologów i lekarzy wielu innych specjalizacji, a do tego ludzi, którzy zajmują się naukowymi podstawami medycyny. I dlatego moje wątpliwości budzą działania pana Dorniaka, który sam jeden wie, jak leczyć raka, cukrzycę, nadciśnienie, otyłość, ADHD, zna się na odnawialnych źródłach energii, skutkach spalania śmieci w piecach, produkcji mleka i zmianach zawartości minerałów w owocach i warzywach na przestrzeni ostatnich 20 lat (informacje z jego profilu na Facebooku i komentarzy).

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mam pytanie

  Nie musisz mnie dzisiaj oświecać,że " Jednak to, że nieskoordynowane podawanie leków jest niebezpieczne nie znaczy, że odpowiednio stosowane leki nie są skuteczne"
  Ja zaufałem lekarzom i do dzisiaj gryzie mnie sumienie,że byłem tak naiwny . Rozumiesz?? Wiele lat minęło a czuję,że nawaliłem w najważniejszym momencie,że nie powinienem tak wierzyć w fachowość lekarzy ,że powinienem być nieufny i z tym muszę żyć.
  Ja nie wiem czy pan Dorniak pisze głupoty czy nie ,jeżeli potrafisz argumentować to obnaż Jego błędy a czytam jedynie ataki na Jego osobę.
  Ja się na tym nie znam ,mnie już "fachowcy" lekarze pokazali swoją fachowość.
  A dowód jest na cmentarzu .Ja wiem jak było i wiem ,że popełniłem błąd ,wiem gdzie ten błąd popełniłem,wierząc właśnie w fachowośc lekarzy .

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  A ja bardzo bym życzył, aby Zbyszek kolejny raz wygrał! I wielu przekazało ten 1%...

 • 12 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Mechanizmy działania przedstawiam podczas 3 godzinnych wykładów, w książce zajmują 100 stron. Kto chciał, ten wysłuchał. W szkole podstawowej na fizyce uczyliśmy się elektrolizy wody, powstają kationy i aniony, potencjał Redox przedstawiono dopiero na Politechnice Gdańskiej. Lekarze nie wiedzą, że bariera krew-mózg działa na zasadzie różnicy potencjałów dzięki cynkowi i substancji, aldze h.p, która jako jedyna ją przekracza i chroni mózg. Polecam 3 rozdział w mojej książce już w maju. Zamiast komentować proponuję wesprzeć konto, glejak to najtrudniejsze do pokonania paskudztwo. Tak się akurat składa, że wymyśliłem metodę leczenia wodą nowotworów i cukrzycy bez insuliny, chorób serca, nadciśnienia itp. ADHD to nie choroba, tylko nietolerancje pokarmowe, warto poczytać o celiakii i glutenie.

 • 15 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Nadszedł czas końca oszust medycyny akademickiej. Wiedzę lekarza najlepiej sprawdzić twierdząc, że ma się cholesterol całkowity ponad 300. Jeśli przepisze statyny na obniżenie, to nie ma pojęcia o fizjologii i chce aby pacjent zmarł na raka. Cholesterol chroni przed zawałami, jest składnikiem każdej komórki. Oksycholesterol powstający z LDL jest przyczyną miażdżycy, ale tego nie uczą w Polsce. Ważny jest biznes, sprzedaż leków, które nie leczą. Statyny to największe oszustwo i kompromitacja.

 • 5 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  Dorniak, weź ty się opanuj, bo przykro się robi...

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Pana Dorniaka

  Ja właśnie miałem zalecone brać Atoris bo miałem cholesterol pod 300, co robić? bo teraz mam 170 a więc pomogło chyba...

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  Nie odpowiedział Pan na wiele z moich pytań.

  Nie proszę Pana o 100-stronicowe wypracowanie, ale streszczenie Pana wiedzy, którą poleca Pan tutaj ludziom. Jaki jest związek między zwiększonym stężeniem jonów wodorowych w płynach ustrojowych a zmianami w materiale genetycznym komórek gleju, które są przyczyną nowotworzenia, na którym etapie metabolizmu odbywa się ta interakcja? Wystarczy jedno zdanie.

  Proszę też wyjaśnić, skąd w organizmie człowieka naturalnie znajduje się alga? Nie ma Pan racji, mówiąc, że ta alga miałaby jako jedyna przenikać barierę krew-mózg. Istnieje szereg substancji, które robią to na różne sposoby, choćby oksytocyna, somatostatyna czy składniki odżywcze.

  Przyznaję, że ma Pan rację, mówiąc, że proponowana przez Pana "woda" ma odczyn zasadowy. Tylko żeby uzyskać zasadowy płyn można wykorzystać dużo tańsze i prostsze środki. Tym, których interesuje temat "żywej" i "martwej" wody polecam tekst dr. Tomasza Plucińskiego, swego czasu pracownika Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego - http://www.tomek.strony.ug.edu.pl/martwa%20woda.htm.

  Nie jest prawdą to, co mówi Pan o brakach w edukacji. Jestem absolwentem klasy biologiczno-chemicznej w kartuskim liceum na Klasztornej. Budowę błony komórkowej i zawartość w niej cholesterolu przedstawiono nam prawie na samym początku zajęć z biologii. Podczas omawiania układu pokarmowego mówiliśmy o związku LDL i miażdżycy. Na lekcjach chemii wymagano od nas wiedzy o reakcjach redoks, ich przebiegu, ich bilansowaniu, a do tego niezbędna jest znajomość potencjału redoks. Są to informacje, które zna każdy, kto chce zdać matury z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym na tyle punktów, żeby móc się w ogóle dostać na studia medyczne. A od tego jeszcze długa droga do zostania onkologiem.

  Myślę, że warto też wyjaśnić pewną nieścisłość - to nie sami lekarze tworzą leki, nie oni sami badają ich mechanizmy działania i skuteczność. Zajmują się tym również farmaceuci, a ci sporą część swoich studiów poświęcają na dogłębne poznawanie chemii, także chemii fizycznej.

  Skoro wymyślił Pan metodę leczenia wielu chorób wodą, zapewne jest Pan w stanie poprzeć jej skuteczność wynikami wiarygodnych statystycznie i metodologicznie badań dotyczących każdej z tych chorób osobno, zapewne wykluczył Pan efekt placebo i zwykły przypadek?

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dorniaka

  Bzdury które pan wypisuje pod tak smutnym i poważnym tematem są obrzydliwe. Jest pan chorym i nieodpowiedzialnym człowiekiem. osobą cyniczną do bólu. Niech pan przestanie wypisywać te bzdury !!!!!!! przez wzgląd na rodzinę Pana Zbyszka , którą dotknęła ta straszna tragedia.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dorniaka

  Panie Dorniak ,pan potrzebuje pomocy lekarskiej ......PSYCHIATRY

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  Dodam jeszcze, że oczywiście po latach nie wszystko, czego się uczyło w szkole się pamięta. Nie umiałbym dziś z biegu obliczyć potencjału elektrody albo wykorzystać go w innych obliczeniach, ale wystarczyłoby przypomnienie kilku zasad. Natomiast budowa błony komórkowej czy samo istnienie anionów i kationów i procesów elektrochemicznych w układach biologicznych to dla kogoś, kto zajmuje się czy zajmował szeroko pojętymi biologią i chemią naprawdę podstawowa wiedza.

 • 8 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Tito ma rację, również sam się wyleczyłem z wszystkich chorób. Dziękuję absolwentowi klasy biologiczno-chemicznej za pytania. Skoro maturzysta musi znać te pojęcia, to dlaczego lekarz po studiach ich nie stosuje? Dlaczego odkrycia docenione Nagrodą Nobla nie są stosowane np. o skracaniu telomerów? Czy polecany jest reseweratrol oraz polifenole? Odpowiedzi wraz ze zdjęciami są na moim profilu na facebook, schudłem prawie 20 kg pijąc wodę. Po co stosować sztuczne diety? Pozdrawiam i zachęcam do wpłacania pieniędzy dla p. Brylowskiego, to panieńskie nazwisko mojej żony:)

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Tomasza

  Dorniak , Ty już piszesz sam do siebie . Wycisz się .

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  Przeglądałem profil 'Tomasz Dorniak "Stop dla raka i GMO", "Nie pal śmieci - dbaj o dzieci"', wiem, że ma Pan ich kilka.

 • 8 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Bardzo dziękuję za pytania i zapraszam na wykłady i do współpracy w kwietniu i przeczytanie książki w maju, wiedza z powyższych artykułów o francuskim paradoksie, resweratrolu ( zapobiega skracaniu telomerów), odkryciach Otto Warburga (dokonał odkrycia roli witaminy PP i B2) oraz aldze h.p to główne tematy mojej książki. Portal to nie miejsce na wykłady encyklopedyczne. Zorganizowałem w powiecie około 100 wykładów, rozdaliśmy blisko 100 tys zaproszeń, więc każdy miał możliwość uczestnictwa i zadawania pytań przez 3 godziny. Trzeba pomóc p. Brylowskiemu. Kapsaicyną leczy się glejaki za granicą, papryczki chili są tanie.

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Proszę napisać do mnie na głównym, 5 tys znajomych lub na "Stop dla raka", mam ponad 20 profili.Pozdrawiam

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  to co z tymi statynami? brać ten Atoris czy nie?

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  Smutne, że Dorniak nie przepuści żadnej okazji by się promować. Miej umiar człowieku.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Redaktorze

  Wydawało mi się że pod tym artykułem powinniśmy dyskutować na temat pomocy , dla młodego człowieka u którego stwierdzono chorobę nowotworową. Natomiast bzdury jakie wypisuje Dorniak a potem sam sobie odpowiada są skandaliczne ....... ten człowiek nie ma za grosz wrażliwości , wyczucia ,to CYNIK .Chory człowiek . Ten artykuł to nie miejsce do bezpłatnej reklamy Dorniaka . Istnieje jakaś granica bezczelności , której nie wolno przekraczać

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tomasza Dorniaka

  Pan Dorniak w części swoich komentarzy reagował na moje pytania. Jeśli o mnie chodzi, zdecydowanie nim nie jestem. Te pytania nie miały umożliwić mu promowania się, ale pokazać, że według mnie nie ma racji. Jak widać wyżej, nie uzyskałem na tym forum prawie żadnych rzeczowych odpowiedzi (poza wytłumaczeniem, skąd zasadowy charakter jego „wody”, co jednak dalej nie uzasadnia dla mnie jej rzekomych leczniczych właściwości, bo trzeba by najpierw udowodnić teorię o zakwaszeniu organizmu). Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To wszystko powyżej to PAPLANINA ...

  Jedyny sens to oddać się w ręce najlepszych specjalistów, którzy uleczyli z tej choroby SETKI pacjentów oraz którzy przeprowadzają to leczenie i zabiegi w najlepszych szpitalach. My możemy pomóc tylko wsparciem finansowym (i modlitwą).

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do to wszystko

  Zgadzam się całkowicie . Należy rodzinie pomóc przede wszystkim finansowo ale również w pokonaniu wielu barier związanych z leczeniem . I o to apeluję do internautów , którzy już nie raz pokazali swoją wrażliwość na tragedię ludzką

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znachor

  tak, popieram pana Dorniak, dodam tylko że najwiekszą barierę potencjału (czyli rzekomy czynnik ochronny krew-mózg) mają... diody Zenera.
  Zatem jedzmy diody a jak czytam takich Dor... ów to wiem dlaczego średniowiecze w polszy panuje.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Znachor

  To właśnie Dor...k powinien przy swoim nazwisku dopisywać naczelny Znachor Kaszub

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www.

  https://www.facebook.com/ukryteterapie/?hc_ref=NEWSFEED

 • 4 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Warto posłuchać doktora i zastosować w leczeniu raka, to największy autorytet na świecie https://youtu.be/dAZuCAZQ6SM
  oraz na temat wody, choc z odwrócona osmozą nie do końca się zgadzam
  https://youtu.be/V84N_5JudaY
  Tego typu praktyczna wiedzę podałem w ksiażce.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znachor Dorniak

  Tego typu ludzi powinno się karać sądownie!!! Przez podobnego specjalistę rodzice zagłodzili dziecko bo ten zalecił ,,zdrową" dietę a ten tu łapiduch bierze się za leczenie nowotworu. Trzeba w życiu brać odpowiedzialność za to co się klepie i pisze. Dorniak zna leki na wszystkie choroby świata a sam wylądował w szpitalu z zapaścią cukrzycową!!! Proszę poczytać jego profil na Fb (chyba, że już usunął te informacje) i w żadnym wypadku nie stosować się do jego zaleceń bo są niebezpieczne.

 • 5 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Do szpitala zgłosiłem się sam aby zbadać trzustkę, a nie z zapaścią cukrzycową. W książce wszystko opisuję, jak ludziom podaje się rakotwórczą, sztuczną insulinę genetycznie modyfikowaną, która niszczy tarczycę. Mam cukier 300- 600 i jestem zdrowy, to nie cukrzyca, tylko nadnercza produkują kortyzol. Teorie wkładane lekarzom do głowy upadły. Znachor, który zagłodził dziecko powinien siedzieć, proszę mnie nie obrażać.

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Dorniak

  Proszę, nie odpisujcie już temu szaleńcowi, może się znudzi , przestanie pisać a potem sam sobie odpowiadać. To chory człowiek , który potrzebuje pomocy lekarza psychiatry, jego nawet nie można nazwać znachorem , to szaleniec

 • 5 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Debata z linka, który wskazał powyżej www ukazała prawdę o onkologii. Zięba górą:)

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Coraz zieleniej tutaj

  - chyba wiosna nadchodzi nareszcie.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dorniak

  Twoje wpisy można chyba uznać za spam.....
  na konkretne pytania nie odpowiadasz Pan tylko reklamujesz siebie ...wstyd

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel do Dorniaka

  Jak jesteś taki mocny i tyle przegadałeś ze śp. ks. Janem Kaczkowskim, to dlaczego pozwoliłeś
  mu, "mesjaszu kaszubski" umrzeć. Jesteś niewiarygodnym kłamcą, naciągaczem i już!
  Znasz takie powiedzonko: "bujaj się"? Tyle mam ci do powiedzenia oszuście.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Do obywatel. Na wykładach i w książce odpowiadam na to pytanie. Ksiądz Jan podjął pewną decyzję. Wyzywanie od oszustów bez znajomości tematu może skończyć się w sądzie. Na pewno będę żądał zadośćuczynienia, np. wpłatę na hospicjum ks. Kaczkowskiego.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przyjaciel

  niestety, Zbyszek dzisiaj odszedł :(((((((((((

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dr Katea Adams

  Cześć wszystkim.

  Nazywam się dr Kate Adams, jestem frenologiem w szpitalu Adamsa. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek, a także zajmujemy się kupnem i transplantacją nerek z życiem odpowiadającym dawcy. Znajdujemy się w Dubaju, Turcji, USA, Malezji. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub kupnem nerek prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: kateadams946@hotmail.com

  Moim zdaniem

  Dr Kate Adams

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo