Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Forma Fitness Kartuzy
Bat Ytong

Dyrektorka szkoły w Leźnie odwołana z funkcji. Były poważne problemy w zarządzaniu placówką

Opublikowany: 2017-04-13 13:36 Autor: Wojciech Drewka

Burmistrz gminy Żukowo odwołał z funkcji dyrektorkę Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie Beatę Białą-Grzędzicką. Powodem tej decyzji są fatalne wyniki audytu przeprowadzonego w szkole oraz wewnętrzny konflikt w placówce.

REKLAMA

Koszałka gazetka

Pierwsze sygnały o problemach w szkole w Leźnie miały się pojawić już na jesieni, ale jak mówi Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa, w ostatnim czasie sytuacja stała się na tyle zła, że zaczęła wpływać na prawidłowe funkcjonowanie placówki.

- Sytuacja jest bardzo złożona i dla mnie osobiście bardzo trudna – mówi Wojciech Kankowski. – Dotychczasowa dyrektor szkoły utraciła zdolność skutecznego zarządzania placówką. Dlatego musiałem podjąć konkretne decyzje i z dniem dzisiejszym pani Beata Biała-Grzędzicka przestała pełnić funkcję dyrektorki szkoły w Leźnie. Jej obowiązki przejęła zastępca pani Ewa Szymańska.

fot.źródło:UG Żukowo

Jak mówi szef żukowskiego magistratu powodem jego decyzji są złe wyniki audytu przeprowadzonego w szkole, a także pismo rady pedagogicznej, która wręcz wystąpiła o zmianę dyrekcji.

- Audyt wykazał szereg nieprawidłowości, a między innymi nie trzymanie się dyscypliny finansów publicznych – wyjaśnia burmistrz Żukowa. – Do tego na trudną sytuację w szkole wpłynął narastający wewnętrzny konflikt. Dla nas bardzo istotne było wystąpienie rady pedagogicznej, która podjęła uchwałę, domagając się od organu prowadzącego zdecydowanej reakcji w kwestii zarządzania szkołą.

Odwołana z funkcji Beata Biała-Grzędzicka pełniła funkcję dyrektora szkoły w Leźnie już drugą kadencję. Od pewnego czasu przebywa na zwolnieniu. Sytuacja dla szkoły jest o tyle trudna, że trwa okres egzaminów gimnazjalnych, ale konieczne jest przede wszystkim przygotowanie arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny, uwzględniając zmiany spowodowane reformą oświaty. Dziś nie udało nam się porozmawiać z pełniącą obowiązki dyrektorki szkoły Ewą Szymańską.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [75]

 • 7 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qqryq

  a to tam można wizerunek sobie publicznie pokazywać ? na miejscu tej pani już zarobiłbym w sądzie na expresiku i jego naczelnym ;)

 • 6 10 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Przykra sytuacja.Decyzja powinna być podjęta w grudniu lub po zakończeniu roku szkolnego.Szkoda dzieci.

 • 11 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @qqryq

  Babka pełniła funkcję publiczną. Nie jest o nic oskarżona, ani podejrzana. Więc raczej byś nie zarobił... raczej byś wydał dużo i bez sensu.

 • 6 10 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelniczka

  Panie Tomaszu, szkoda dzieci?? Chyba byłoby ich szkoda gdyby dalej uczestniczyły na zajęcia do szkoły w której jest tak konfliktowa sytuacja ! Mam nadzieję,że dowiemy się co stało się z finansami publicznymi i czym tak bardzo naraziła się całej kadrze.
  Brawa dla Pana Burmistrza za reakcję.

 • 10 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OKI

  No tak! To podobna sytuacja jak było w Łapalicach! Rada pedagogiczna !!! Ciekawe?

 • 5 12 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lala

  Brawa dla Pana burmistrza ? Raczej brawa dla kadry nauczycieli którzy wszystko załatwiali i dali rade się przeciwstawić.

 • 11 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Przepraszam bardzo, dlaczego redakcja pisze ze wewnątrz szkoły jest jakiś konflikt ? Nie ma żadnego konfliktu, wszyscy pracownicy szkoly pracują w zgodzie. Proszę o usunięcie nieprawidłowości.

 • 8 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@qqryku

  no i co z tego że pełniła funkcję publiczną ? to już daje prawo do publikacji wizerunku bez ograniczeń ? poczytaj najpierw co mówi na ten temat prawo

  do sądu i kasa będzie !

 • 10 8 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Odważna Rada Pedagiczna

  A nie klika, jak w innych miejscach.

 • 10 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xyz

  faktycznie w innych szkolach, tak by sie przydalo te kliki zlikwidowac.

 • 4 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @qqruku

  Szkołę też pozwij, tam też na stronie jest zdjęcie. I gminę przy okazji. A w ogóle pozwij wszystkich hurtem co sie będziesz rozdrabniał...

 • 6 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taaaaaaak

  W kwestii audytu się nie wypowiadam , jak sprawdzili to pewnie wiedzą co piszą. Z pismami od rady to bym ostrożnie bo różnie to bywa, nie odnoszę się do tej konkretnej sprawy bo nie wiem o co tam chodzi, ale konflikty personalne nigdy nie biorą się znikąd to po pierwsze, a po drugie chyba nie ma dyrektora, który sam zaogniałby sytuację do takiego stopnia bo mu to zwyczajnie nie na rękę. Jak jest konflikt to zawsze są dwie strony. Czasem takie "konflikty" się "robi ":))) bo może komuś się marzyć zostać dyrektorem??? Jak jest w tej szkole nie wiem, więc się nie wypowiadam.

 • 18 6 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnok

  Proszę zainteresować się tym ile Pani Dyrektor zrobiła dobrego dla tej szkoły.Pani Dyrektor jest sama,a reszta to jest stara klika,na których nie ma mocnych.Ale zobaczymy jak to się potoczy dalej.Jestem dumna ze moja córka się uczyła za czasów Pani Dyrektor.Życzę wszystkim szkołom takiej Dyrektorki.

 • 17 7 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Po pierwsze dyrektorka zmieniła szkołę na plus, dbała o nią, wyniki nauczania były wysokie.Myślę ze nie wszystkim podobało się to, że była wymagająca i miała dyscyplinę. Ale bez tego nie ma efektów.

 • 15 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwent

  Gimnazjum w Leznie ukończyłem pare ładnych lat temu. Pamietam Panią Dyrektor, naprawdę bardzo w porządku. Postawiła szkole na nogi, wyremontowali sale, ogólnie odnowili cala szkole. Byc moze ktoś ma wątpliwości co do osoby Pani Beaty, ale dzięki niej szkoła stała sie naprawdę przyjazna młodzieży. Zawsze chętnie wracam wspomnieniami kilka lat wstecz - apele, wyjazdy, zajęcia pozalekcyjne... naprawdę ta szkoła jest świetna. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowy brak obecności Pani Dyrektor i liczę, ze wróci na stanowisko. Pozdrawiam, K.

 • 16 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Jestem w szoku. Taka wspaniała Dyrektorka a został odwołana. Pewnie zależało komuś na jej stanowisku. Ogromny żal i szkoda. Szkoła zyskała przy Pani Dyrektor Grzędzickiej. Jestem dumna, że dzieci uczyły się w tej szkole za czasów Pani Dyrektor. Dziękujemy. Współczuję zawiści ludzkiej. A na pełnienie obowiązków nie wybiera się osób, które miały wpływ na to co jak czytam wyżej, zarzuca się Pani Dyrektor. Przecież sama tam nie rządziła tylko z pomocą zastępczyń i to dziwne, że jedna z nich pełni teraz obowiązki. Daje to do myślenia.

 • 12 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zszokowany

  Też liczę na powrót Pani Beaty, bo to chyba jakaś pomyłka, że niby jest odwołana.

 • 5 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do @qqryq

  nie gorączkuj się towarzyszu tylko najpierw poczytaj jak prawo reguluje rozpowszechnianie wizerunków osób w mediach publicznych, krzyki na nic ci się nie zdadzą a co najwyżej na zawał albo na nowotwór zejdziesz ;)

 • 14 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel z Leźna

  Pani Dyrektor postawiła tę szkołę na nogi. To dzięki niej chciało się nam dobrze pracować. Wyniki naszych uczniów same mówią za siebie.

 • 15 7 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gosik

  To wspaniała dyrektorka. Zawsze o nas dbała. Burmistrz nie wie, co i KOGO stracił.

 • 13 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwentka z mamą

  Obserwowałyśmy od kilkunastu lat tę szkołę. To nie do wiary ile jedna osoba zdziałała w ciągu niespełna 9 lat. Przejrzyjcie ludzie na oczy!!!!!!! Ta szkoła może być wizytówką Gminy. Bogaci ludzie wybierają naszą szkołę zamiast jakiejś prywatnej, za którą musieliby bulić.

 • 16 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Jak można pisać donosy na własnego szefa!Córka przyszła wczoraj z taką wiadomością, że dzieci między sobą rozmawiają, że to obrzydliwe zachowanie Pań wicedyrektorek.

 • 10 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  A co najdziwniejsze. One są podobno kuzynkami. Jeszcze nauczyciele zapłaczą. Takiej dyrektorki już
  nie będą mieli. Panią Grabowska wykończyli po 18 latach a Panią Grzędzicką już tylko po 9 ciu

 • 3 7 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # re Absolwentka z mamą

  .... "Bogaci ludzie wybierają naszą szkołę zamiast jakiejś prywatnej, za którą musieliby bulić. "
  Płacili ale p. dyrektor hehe
  PS. JAKby była taka święta to pracowała dalej.

 • 4 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beebee

  Do wszystkich obrońców ucieśnionych

 • 10 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ANIA

  NIE WIERZĘ!!!!! TO NIE MOŻLIWE ZEBY RADA PEDAGOGICZNA PODJEŁA TAKĄ UCHWAŁĘ. RADA JAK PACYNKI POCIĄGANA ZA SZNURKI. BURMISTRZ ŚWIETNIE TYM STEROWAŁ.
  DOSTAĆ WE WŁADANIE TAKĄ SZKOŁĘ!!!! TO DOPIERO COŚ!

 • 0 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OOO

  Jakie dobre wyniki?!! To śmieszne! W gminie Żukowo szkoła podstawowa miała baaaardzo kiepskie wyniki sprawdzianu klas szóstych (corocznie na końcu listy)!!! Pani dyrektor z pewnością odetchnęła z ulgą, gdy znieśli sprawdzian.

 • 9 1 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tADEK

  znasz to powiedzenie; daj mi człowieka a znajdę paragraf!
  wierzę że to jeszcze się odmieni

 • 6 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rodzic

  Cyt."Jak można pisać donosy na własnego szefa!"
  Oj można, można z autopsji ci Rodzicu mówię , że można .Ja to kiedyś książkę popełnię na temat tych co na mnie donosili (będą cytaty "źródłowe" z pism zebranych donosicieli i nie tylko ...) , bo każdy donosiciel musi pamiętać, że donosy chętnie się czyta ale donosicielami gardzi.
  Pamiętajcie, każdy donosiciel prędzej czy później zostaje ujawniony ... nie ma innej opcji. Pozdrowionka od "archiwisty" :)))

 • 11 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik

  gołym okiem było widać że jest gospodarz w tej szkole, wykonała remonty klas,szatni i teraz odwołanie ze stanowiska dziwne to jest określenie że "Były poważne problemy w zarządzaniu placówką" jak ktoś napisał wyżej w komentarzach wice dyrektorki są ze sobą spokrewnione to być może należy te Panie również odwołać. Przecież razem zarządzały tą szkołą.

 • 10 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka Leżna

  Byłam dumna ze moje dzieci chodziły do takiej szkoły.Ale teraz bym nie chciała żeby,wpadły do gniazda żmij.

 • 16 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Absolwent

  A ty skąd wiesz Absolwencie, że farby były francuskie i faktury fałszowane ( co przy tobie je fałszowano i zamiast być na wakacjach to siedziałeś w szkole i czytałeś napisy na wiaderkach z farbami?)

 • 1 9 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwent tysiąc

  Skoro jestem absolwentem to tez swoje wiem .. poza tym nic sie nie ukryje w leźnie , nie zmienia to faktu ze była wredna . Napisałem ze dużo zrobiła bo tego jej odebrać nie można , a co do francuskich farb to mówiła to na jednej z wywiadówek Wiec nie zarzucaj mi kłamstwa . Dzieciaki tez swoje mówią co sie tam wydarzyło

 • 5 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Absolwent

  A kto ci kłamstwo zarzuca? Zadaję tylko pytania? I co takiego mówią dzieciaki i przede wszystkim skąd o tym wiedzą?

 • 4 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Absolwent

  Nie żeby mnie to jakoś wybitnie interesowało i możesz potraktować te pytania jako retoryczne, bo ironizuję , żebyś się zorientował, że to co piszesz jest śmieszne.

 • 0 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwent tysiąc

  To dostałeś odpowiedz , skoro jesteś absolwentem to prawdopodobnie jesteś z leźna .. i nic nie słyszałeś na temat uderzenia/pchnięcia nauczyciela przez panią dyrektor ? O prokuraturze ktora dopatrzyła sie lewych faktur ? Bo ja niestety o tym słyszałam i mam mieszane uczucia , myśle ze jak by sprawa nie była takiej rangi nikt by o tym na ekspresie nie pisał . Prawdy sie nigdy nie dowiemy. Zostańmy przy tym ze jest wspaniała bo tyle zrobiła i nie patrzmy na to jakim była człowiekiem i jak traktowała innych. Życzę miłej nocy nawet tobie absolwencie :)

 • 8 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Absolwent

  Nie jestem Absolwentem tylko piszę odpowiedź do ciebie stosując nick @Absolwent ( faktycznie ciężko się domyślić?) A ty jesteś Absolwentem czy Absolwentką bo w jednym komentarzu piszesz w rodzaju męskim a w drugim żeńskim? Czy jest was dwóch Absolwentów tysiąc?

 • 1 7 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xyz

  Porażka i dziwić się, że dzieci nie wierzą w autorytety. Bij się w piersi pani Grzędzicka.Wstyd!

 • 4 8 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beata

  Zostaw w spokoju panie wicedyrektorki.Do pięt im nie dorasta sz. Na zewnątrz lukier a w środku .....

 • 3 9 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwentka szkoły

  W koncu wszystko sie wydało ! Juz dawno było wiadomo jaka jest i niezmiernie sie cieszę ze w koncu ja zwolnili . Nikomu nie życzę takiej dyrekcji !

 • 11 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # prawda jest jak...

  dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest......

 • 8 5 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dzejk

  Pani Sz. była jest i będzie jedna z najlepszy nauczycielek w Szkole w Leznie. Nikt inny tak jak P. Sz. niepotrafil nauczyć matematyki P. San. Historii P. Gra. Przyrody. P. Sz. za 'moich' czasów była o wiele bardziej rozgarnieta niż P. B-G. wiedziała wszystko, zawsze podawala pomocna dłoń. P. B-G odbierałem zawsze jako śliczna panią do zdjec, pamiętam ją jedynie z sztucznych usmiechow, uprzejmości przy ważnych gosciach, i nie uprzejmosci bez gości wokół. A z byłą p. dyrektor miałem naprawdę wiele do czynienia ( uczestniczylem we wszystkim co tylko działo się w szkole ). Także bardzo proszę nowo przybyłych mieszkańców Leźna, osób nie mających pojęcia o czym mowi, o nie wypowiadania się w ten sposób na temat p. Sz.

 • 14 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uczennica

  Wstyd że takie rzeczy piszecie. Ja mam od dawna zajęcia z Panią Beatą Grzędzicką i bardzo je lubię.
  jest wspaniałym pedagogiem, zawsze mi pomogła. Dzięki niej poprawiłam oceny ze sprawdzianów

 • 2 10 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To tylko ja

  Do Uczennicy :)
  Jak mogła Ci pomóc p.B.G. skoro nie prowadzi zajęć? Zapytaj lepiej rodziców ile ich kosztowała tzw."pomoc szkole" . Chyba , że zajęcia z Tobą prowadził nauczyciel, który się p.dyrektor naraził.
  Wtedy bardzo chętnie interweniowała :)

 • 6 4 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aśka

  Coś jest na rzeczy, bo żona w-f który pracuje w tej szkole mówiła że coś tam się dzieje niedobrego. To pewnie musi być prawda skoro mówi tak krewna osoby pracującej w tej szkole

 • 7 3 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bzyk

  Dajmy wszyscy spokój.Ludzie!!!!!!!!! Idą Święta!!!!!!!!!!!!Pokażmy dobro, które jest w nas.
  Burmistrz zadecydował. Co dalej zobaczymy. Nie mamy prawa oceniać. Slyszałam od koleżanki nauczycielki, że Pani Dyrektor bardzo dbała o tą szkołę, o nauczycieli i pracowników. WIELKANOC!!!!!!! CIESZMY SIĘ NIĄ!!!!!!!!!!!!

 • 5 2 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  BzyK!!!!!!
  "Dajmy wszyscy spokój.Ludzie!!!!!!!!! Idą Święta!!!!!!!!!!!!Pokażmy dobro, które jest w nas. !"

  Takie wypociny, chyba Twoj intelekt ruszyl na 180 %, dlatego tak jest u Was, bo ida swieta, a potem co, wasza dobrac splynela miedzy nogi, czy jakos tak. Dlatego tacy ponurzy jestescie przez reszte roku.

 • 5 8 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jacek Gruszkiewicz

  Jako Absolwent tej szkoły, mogę się trochę wypowiedzieć. Gdy już przyjdzie mi wspominać o Pani Beacie, to nie ma w tych wspomnieniach miłych intencji. Ta osoba rzeczywiście, może i wyremontowała (czyt. Powiedziała jakiego koloru mają być ściany) szkołę, ale pod aspektem realcji z uczniami była to istna tragedia. Zawsze szukała dziury w całym, lecz gdy już przyszło się do niej z istotnym problemem, była totalnie zajęta, czasem po kilka tygodni :) Wiem, że dzieciaki wspominały ją tylko z dozoru noszenia mundurków. Nakłaniała do tego, by w szkole nie było osób wyrożniających się materialnie, lecz sama lśniała w blaskach swoich zlotych kolczyków i kaszmirowych sukieneczek. Gdy teraz ją wspominam, to mam z niej czystą polewkę. Co do Pani Szymańskiej, cudowna kobieta, osoba z sercem na dłoni. Mam nadzieję, że postawi tą placówkę na nogi. Pozdrawiam Serdecznie, i życzę wesołych świąt!

 • 14 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  Panie Wojciechu Drewka! Na pana miejscu trzymałabym się ostro,bo za to zdjęcie należy się panu sprawa w sądzie. Pani Dyrektor jest na zaranie osobą niewinną.Właściciele z ubojni okradli hodowców,na grube miliony i zdjęć jakoś nie było.

 • 10 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  Dzieci nie mają czego się wstydzić,bo mają wspaniałą matkę.W szkole nawet uczniowie się śmieją,że wicedyrektor z swoją paczką dokonała swego.A jeszcze do wpisu Grzeszkiewicza ,Dyrektor jest wizerunkiem szkoły.To o co człowieku ci chodzi.

 • 8 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Księgowej nie było?

  W tej szkole?

 • 8 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niania

  Jacku Gruszkiewiczu widać ze jesteś zazdrosną i zakompleksioną kobietą

 • 6 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mirka

  Pracowałam w tej szkole. Bardzo cenię p. dyr. W naszych domach pachnie światecznymi wypiekami. Nie rańcie bardziej niż to już zrobiono. Obrzydliwe. mam nadzieję że to nie pedagodzy tej szkoły.

 • 9 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  Dziwię się ze Burmistrz zrobił tak krok.to jest wstyd dla Gminy że mamy taką władzę.

 • 7 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  Pani Dyrektor życzę Pani oraz całej rodzinie Wesołych Świąt.I proszę walczyć o swoje stanowisko,udowodnić tym wszystkim że ma Pani czyste sumienie.

 • 4 10 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Wreszcie w szkole w Leżnie będzie porządek!!!!!!

 • 10 2 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZUZA

  cO JAK CO, ALE W NASZEJ SZKOLE PORZĄDEK JEST I TO DZIEKI PANI dYREKTOR I PANIOM SPRZATACZKOM

 • 7 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lubiłam tę szkołę

  Jestem byłą nauczycielką tej szkoły. Jeszcze jak pracowałam wyczuwało się że obie panie wicedyrektor kuzyneczki knują coś na Panią Dyrektor. Bardzo przeżywałam odejście. Pracowałam w wielu miejscach. Tak dobrze, jak za czasów pani Dyrektor w Leźnie nigdzie mi nie było. Kolezanki, koledzy trudno w to uwierzyć, że przyłożyliście ręce do tego. Powinniście się wstydzić za taką uchwałę. Chyba ,ze byliście mocno zmanipulowani.... rozumiem. Jak w rządzie. Nie macie własnego zdania???.Konfesjonały czekają...

 • 9 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Aski i @Natalii R

  Takich rzeczy jak panie tu opisują, zwłaszcza, ze jedna z pań jest czlonkinią rady rodziców, - takich rzeczy- powtarzam jeszcze raz , nie mowi się ani nie opisuje na forach. Ja bym pania natalię wyrzuciła z rady rodziców, nietrudno zidentyfikować , pewnie jest pani jedyna Natalią R w tym gronie.
  To co sie mówi na radach to jest sprawa szkoły a nie polski. takich rzeczy sie nie mówi
  A pan od w-f terz pewnie bedzie miał klopoty, ze jego zona cos tam plotkuje po okolicy

 • 6 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Napisz. Coś więcej na ten temat

 • 5 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bratek

  Żal. Pisać i czytać coś takiego. Obrzydzenie mnie bierze. Podłość ludzka nie zna granic.

 • 5 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Natalia R.

  Z całym szacunkiem, ale nie Pan/Pani będzie ustalać co mi wolno mowić, a czego nie. W pełni podpisuję się pod poprzednim komentarzem i jestem świadoma treści. Tego typu informacje na temat pani Dyrektor Grzędzickiej były przekazywane radzie rodziców, a nie odwrotnie. Władze gminy Zukowo nie zostały o wszystkim poinformowane przez nas. Niemniej jednak są to informacje prawdziwe, potwierdzone przez audyt, który trwał w szkole przez prawie miesiąc. Natomiast jeżeli maja Państwo zastrzeżenia do przekazywanych publicznie informacji dot. całej sprawy proponuję skorzystać z porady doradcy prawnego.

 • 9 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Dlaczego gmina milczy powinna się wypowiedzieć w tym temacie.

 • 3 7 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Może się skończy naciąganie rodziców na pieniądze na każdym kroku. Festyn rodzinny czy inna okazja była dobra do wyciągania z naszej kieszeni, wszystko płatne ciekawe jak się pani dyrektor rozliczała z tego. To że wyremontował a szkołę to się zgadza, ale to że rodzice składali się na nowe wykładziny do klas zerówkowych, czy regałów i wielu innych rzeczy do klas to już nikt nie pamięta. Pewnie jest wiele za i przeciw, ale ja się cieszę że sztuczny uśmiech zniknął z tej szkoły i mam nadzieję że nie wróci.

 • 10 3 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zając

  Kto tobie Rodzicu kazał się składać na wykładzinę?? Na pewno nie Pani dyrektor, tylko wychowawczyni Twojego dziecka.

 • 8 6 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nauczyciel

  Przez to, co się stało mam zepsute Święta. Ze swojej strony doceniam Jej pracę. Fantastyczne zarządzanie, wszyscy wiemy,kto za co odpowiada , po prostu porządek w szkole. Pamiętam,że z Festynów Rodzinnych kupiono m.in. telewizor do świetlicy, rolety i wiele innych rzeczy... A tak na marginesie Rodzice nie kupowali nigdy wykładziny do zerówki- chyba coś Ci się pomyliło. Jeśli ktoś zachęcał do kupienia wykładziny to raczej wychowawczyni. I jeszcze jedno, nie każdy potrafi się tak pięknie uśmiechać.

 • 16 11 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oj!

  nie wygodna była ta pani dyrektor, komuś przeszkadzała, więc zrobiono,co zrobiono, podobnie jak w jednej ze szkół gminy sierakowickiej posadzono na stołek UWAGA !!!!SEKRETARKĘ i masz ci los, można wszystko zrobić tylko trzeba...

 • 8 3 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ala

  Moi drodzy niektórzy dyrektorzy zapomnieli, że oni są dla rady pedagogicznej a nie odwrotnie! Niektórym, nie czarujmy się, woda sodowa odbiła do głowy, bo pojęcia nie mają o zarządzaniu, bo to się po znajomości na stołek dostało i nie wie co teraz z tym stołkiem zrobić. Absolutnie nie mam tu na myśli odwołanej pani dyrektor. Ale taka jest rzeczywistość . Karać zdecydowanie kupowanie stanowisk!!!!!!Pozdrawiam wszystkich którzy mają lepkie ręce.

 • 7 4 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Chyba prezencji tej pani Beacie zazdroszczą.

 • 2 5 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ zająca w imieniu rodzica

  Rodzice kupowali wykladzinę, wychowawczyni prosiła , ale pewnie na polecenie p. dyrektor

 • 9 2 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uczennica szkoły absolwent

  Dzień dobry :) moim zdaniem cały sekretariat powinien wyleciec a nie tylko p.Beata

 • 11 1 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwent

  Nie wierze ze nikt z sekretariatu i zastepcy dr nie wiedzieli powinni zostac ukarani tak sami
  nie mozna bronic przestępstwa
  hhaahhaha smiać mi sie chce jak dzieci broją to krzyczała i nagany chciała dawać daje niezły przykład

 • 6 3 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Za finanse odpowiada dyrektor i nikt inny.

 • 5 2 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo

  Odważna decyzja. Gdyby inni włodarze zechcieli przyjrzeć się pracy dyrektorom gminnych szkół.

 • 5 1 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # uważny

  Wielka szkoda.
  Pani Beata zmieniła oblicze tej zaniedbanej kiedyś szkoły, dobrze nią zarządzała i pięknie reprezentowała, a jeżeli umiała nakłonić rodziców do partycypacji w kosztach choćby zakupu wykładziny to brawo za kreatywność, no - cóż kończy się kadencja samorządowa, nauczycieli po reformie w szkołach za dużo, trzeba sobie przygotować nowe miejsce pracy.
  Przedziwna to gmina w której takie Wspaniałe osoby jak dyrektorki:w Borkowie czy Leżnie są usuwane ale Niestępowo i Przyjaźń w porządku, cieawe czemu.....

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo