Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy

Ponad 1500 uczniów zdaje egzamin gimnazjalny. Przed nimi trzydniowy maraton testów

Opublikowany: 2017-04-19 12:27 Autor: Magda Dzienisz

Punktualnie o godz. 9.00 w 29 szkołach w powiecie kartuskim rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie zmierzyli się najpierw z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, o 11.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. Gimnazjaliści będą sprawdzać swoją wiedzę przez trzy dni, testy potrwają do piątku.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Dziś rano 349 tys. uczniów z całej Polski, w tym 1524 z pow. kartuskiego, zasiadło do egzaminów gimnazjalnych. W powiecie kartuskim egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w 29 szkołach. Test ten składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z zakresu języka obcego nowożytnego. Jest to jeden z ostatnich takich egzaminów przed reformą edukacji, po raz ostatni gimnazjaliści zmierzą się z nim w 2019 r.

Pierwszym dzisiejszym egzaminem był test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Pojawiły się pytania dotyczące pierwszych władców z dynastii Piastów, terytoriów należących do Polski w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, poglądów filozofów oświecenia, form demokracji czy znaczenia „szarej strefy”.

fot. archiwum/ Szkoła Katolicka im. Jana Pawła II w Kartuzach

O godz. 11.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. Na jego rozwiązanie uczniowie mają 90 minut. Już wiadomo, że gimnazjaliści musieli zmierzyć się z rozprawką.

Jutro rano uczniów czeka egzamin z biologii, chemii, fizyki, geografii, po nim – zmagania matematyczne. W piątek gimnazjaliści zasiądą do egzaminu z języka obcego.

Do sprawdzania odpowiedzi uczniów dyrektor OKE w Gdańsku powołał 1 062 egzaminatorów. Będą oni oceniali zadania otwarte zgodnie z jednolitymi w całym kraju zasadami. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jego wynik jest brany pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy przyjmowaniu uczniów do tych szkół. Wyniki poznamy w czerwcu.

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 10 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

    na szczęście zlikwidują te gimnazja, jest pięknie

  • 9 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @...

    Masz rację, wreszcie ktoś się odważył i reformuje ten beznadziejny system. BRAWO PiS.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo