Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Turyści zainteresowani majówką na Kaszubach? Pytaliśmy w hotelach i pensjonatach

Opublikowany: 2017-04-21 12:58 Autor: Magda Dzienisz

Pogoda za oknem nie nastraja do wypoczynku na Kaszubach. Na szczęście turystów nie zrażają deszcz i chłód. W niektórych hotelach i pensjonatach brak już pokoi, w innych są jeszcze wolne miejsca. Prowadzący obiekty liczą na poprawę pogody, podkreślają też, że turyści w maju często wynajmują pokoje "na ostatnią chwilę".

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Niestety na Kaszubach chłodna i deszczowa aura nie rozpieszcza, prognozy pogody również nie nastrajają pozytywnie. Na szczęście niektórych turystów kapryśna pogoda nie odstrasza i z chęcią rezerwują pokoje w hotelach, pensjonatach i kwaterach agroturystycznych.

Jezioro Ostrzyckie. fot. archiwum/M.Dzienisz

Wolnych miejsc nie znajdziemy m.in. w Czarnym Kosie w Borkowie czy w hotelu Kiston w Kistowie. Wszystkie pokoje zarezerwowane są również w pensjonacie Lakeside w Brodnicy Dolnej oraz kwaterach agroturystycznych U Hani w Ostrzycach. Prowadzący te obiekty nie kryją radości z zainteresowania turystów.

- Cieszę się, że pomimo tak nieciekawej pogody, goście przyjadą do pensjonatu – mówi Barbara Hannam, właścicielka Lakeside. – W tym roku będę gościła nawet turystów z Anglii, jestem ciekawa ich wrażeń dotyczących Kaszub.

W pokojach U Hani w Ostrzycach gościć będą m.in. mieszkańcy Trójmiasta, a także Poznania. Wszystkie dziesięć pokoi jest już zajętych.

- Turyści zdają sobie sprawę z chłodnej pogody, pytają się, czy mamy ogrzewane pokoje. Są to już sprawdzeni goście, którzy przyjeżdżają do nas kolejny raz i korzystają z oferowanych przez nas atrakcji, m.in. kajaków – mówi właścicielka.

Widok na Ostrzyce. fot. archiwum/M. Dzienisz

Są również obiekty, gdzie z łatwością znajdziemy wolne miejsca, a hotelarze liczą na większe zainteresowanie turystów na kilka dni przed majówką. Kilka wolnych pokoi oferuje Hotel Spa w Ostrzycach, jednak, jak dowiedzieliśmy się w recepcji, hotelarze są przekonani, że do końca kwietnia zostaną one zarezerwowane.

Sporo wolnych pokoi oferuje też Adler Medical Spa w Zgorzałem, zarówno w samym ośrodku wczasowych, jak i pobliskich domkach. Tutaj również turyści pytają się, czy domki i pokoje są ogrzewane. Jak się dowiedzieliśmy – nie muszą się obawiać. Turyści, którzy wybrali ten obiekt skorzystali ze specjalnych majówkowych pakietów, które obiekt oferuje. Wciąż jeszcze są one dostępne.

Kłopotów z noclegiem nie będzie również w Hotelu Miłosz w Kartuzach. Jak poinformowano nas w recepcji, duże obłożenie gości planuje się tu na weekend 29-30 kwietnia. Więcej wolnych pokoi znajdziemy tu w kolejnych dniach, od 1 do 3 maja.

Na większe zainteresowanie turystów majówką na Kaszubach liczą w pensjonacie znajdującym się przy Koszałkowie w Wieżycy. Wciąż można znaleźć tam wolne miejsca. Jak podkreśla Elżbieta Szwichtenberg, w maju często jest tak, że pokoje rezerwowane są nawet dzień przed długim weekendem.

- Od kilku lat pogoda w maju nas nie rozpieszcza, jest zimno i ponuro. Turyści boją się rezerwować miejsca na długo przed majówką, gdyż nie chcą z nich rezygnować w przypadku, gdy pogoda się popsuje. Dlatego często dzwonią do nas tuż przed długim weekendem i rezerwują pokoje. Liczymy, że w tym roku też tak będzie – podkreśla.

Chmielno. fot. archiwum/M. Dzienisz

Kilka wolnych pokoi oferuje również kwatera agroturystyczna Dom pod Gruszą w Chmielnie.

- Niestety pogoda nie jest za ciekawa, ale na szczęście kilka pokoi mamy zarezerwowanych. Co prawda nie na cały majowy weekend, ale na poszczególne dni. Na pewno tuż przed majówką znajdą się u nas wolne miejsca – twierdzi właścicielka.

Podobnie jest w pensjonacie Krystian w Chmielnie. Choć większa część pokoi jest już zarezerwowanych, kilka z nich wciąż pozostaje wolnych.

- Przyjeżdżają do nas goście główne z Trójmiasta, ale też z Warszawy i Łodzi. Ci drudzy dzięki autostradzie szybko mogą do nas dojechać – mówi właścicielka Alicja Cierocka. – Niestety także narzekamy na pogodę w tym roku, ale tak jest u nas na Kaszubach już od kilku lat, że weekend majowy jest zimny i nieciekawy. Na pewno będzie tak, jak w latach poprzednich, że sporo gości zdecyduje się zarezerwować pokój na ostatnią chwilę. Goście, a także i my czekamy, aż pogoda się poprawi.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 11 15 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # atrakcje

  A co właściwie oferują te obiekty na Kaszubach? Zaśmiecone lasy, pobocza i brzegi jezior. Mało ścieżek rowerowych... Brzydkie zabudowania mieszkalne i jeszcze brzydsze gospodarcze. Bałagan w obejściach. Folklor, potrawy regionalne...marnie. Oferta kulturalna zerowa.

 • 10 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @.....

  ty chyba goralem jestes,zapraszamy w zasmogowane gory...zlej baletnicy to i majtki przeszkadzaja..

 • 11 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eeeeech, gdyby zlewnie kartuskie były

  JEZIORAMI do pływania, otoczonymi infrastrukturą turystyczno-wypoczynkową - to forsa szerokim strumieniem płynęła by do kasy miejskiej i NASZYCH kieszeni. MY również mielibyśmy przyjemności na miejscu, zamiast jeździć nad jeziora mazurskie. Eeeech marzenia, marzenia .......

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ech...

  Tegoroczne lato ma być jeszcze gorsze niż zeszłoroczne. Czerwiec może być nieco cieplejszy a reszta to deszcz i chłód.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  @.....

  Nie baletnicy majtki, ale tobie to nawet nie przeszkadza jak sasiedzi gumy pala, bo wtedy powietrze jest jeste lepsze a polski wegiel jest taki ekologiczny ze az dech zapiera, tak twierdza twoi PiS-du fachowcy. A kurki chodza po polu i zbieraja to badziewie. A jakie warzywa rosna a ludzie sa tacy uprzejmi, czekaja az kaska wplynie, potem cie maja gleboko w czarnej d...ie. Kiedys mozna bylo ciemnote ludziom wtykac, te czasy minely, chociaz jak wyglada cigle zginasz golenie w kruchcie.

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obserwator

  Kaszuby jako region sa piekne i turystycznie slabo wykorzystane. Dlaczego? Bo to kaszuby... a kaszuby to ludzie ktorzy nienawidza innnych ludzi ., sasiadow czyli bliskich.....zero

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  Obserwator
  Jak Cie spotkam masz u mnie piwo jak w banku, swiete slowa, kaszub to jest jak jad zmiji, nie popusci nikomu, nawet sasiadowi, nie mowiac o obcych. Ale zaleta Kaszuba jest co niedziela w kruchcie i sluchac modly klechy, takie same od zarania czasow.Dlatego oni tacy zawzieci sa, ich geby poznac od razu w obcym miejscu.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  A obserwatora i miśka mocno przechyliło po weekendzie. Amen.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # alonsio

  nie jeździjta tu, drug zero, korasy, woda zimna, słońca nima, syf kiła i mogiła

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo