Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko

Zmiana na stanowisku komendanta kartuskiej policji

Opublikowany: 2017-04-28 07:43 Autor: Wojciech Drewka

Tadeusz Trybuś odchodzi ze stanowiska komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Jego obowiązki przejmie czasowo zastępca Andrzej Kiełkowski.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Z nieoficjalnych informacji wynika, że insp. Tadeusz Trybuś został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, ale nie znamy jeszcze jego nowego zakresu obowiązków – czekamy na oficjalne informacje od KWP.

Tadeusz Trybuś. fot.M. Dzienisz

Dziś natomiast, przy udziale kierownictwa KPP Kartuzy oraz władz samorządowych powiatu kartuskiego nastąpi oficjalne pożegnanie dotychczasowego szefa kartuskiej policji. Tadeusz Trybuś kierował kartuską policją od kwietnia 2013 roku. Tymczasowo Komendą Powiatową Policji w Kartuzach ma pokierować zastępca komendanta kom. Andrzej Kiełkowski.

Tadeusz Trybuś pracuje w policji od 1992 roku). W latach 2002 – 2006 był zastępcą komendanta Komisariatu III Policji w Gdańsku Wrzeszczu. Następnie w latach 2006 – 2007 był komendantem Komisariatu VIII Policji w Gdańsk Suchaninie. Od 2007 roku kierował Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [37]

 • 35 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misio

  No to może teraz kamery w komendzie będą działały.

 • 27 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @misio

  I policjanci nie beda mogli robić z bronią służbową po służbie to co chcą .

 • 31 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dr.Ewka

  no płakać nikt nie będzie, niech wraca skąd przybył.

 • 2 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misio

  i rajdy będzie można organizować nawet w parku krajobrazowym

 • 27 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Idzie nowe, nie znaczy lepsze.

  Czy on tam był czy go nie było, i tak to nie miało znaczenia. Nie zrobił nic aby podnieść wiarygodność, oraz zwiększyć zaufanie do ludzi wykonujących tam pracę. Takie przeniesienie to jak awans, a wg mnie powinni go przenieść do jakiejś zapyziałej dziury, gdzie by nadzorował pracę jednego no max dwóch pracowników. Bo w Kartuzach, efektów jego pracy nie widać, zostawia komendę z ciągnącym się smrodem policjanta kierowcy-pijaka, któremu zapach kierował samochód, policjanta-rambo- który wymachiwał w domu bronią jak szlachcic szabelką, oraz najważniejsze, pokrętne i pozostawiające wielki niesmak, sporo niedomówień po zaginięciu a nastepnie odnalezieniu zwłok Marcina Sz. W żadnych z tych spraw nie było stanowczego i konkretnego działania, jak by na tym stanowisku jakaś mameja siedziała, i co gorsza zachowywała się tak jak by sie nic nie stało.

 • 8 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misio

  Misiewiczów w policji nie brakuje

 • 0 20 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wenio

  Świetny komendant. Dobry manager. A sprawa Szczesniaka... Dajcie spokój - nie ma w tym żadnej sensacji. A policjanci z problemami? Każda grupa zawodowa ma w składzie alkoholików, znecajacych się nad żonami itp. Takie społeczeństwo. A gliniarze za 2500 zł miesiecznie i tak działają nieźle.

 • 17 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wenio

  Akurat w tej grupie nie powinno być ludzi z problemami alkoholowymi czy psychicznymi.

 • 3 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Wenio

  Chyba jesteś w zarobkach sprzed kilku lat. Według danych z połowy 2015 roku, w policji pracuje 97,2 tys. osób z czego średnia zarobków wynosi 4,5 tys. zł. Z danych komendy głównej policji wynika, że stażysta zarabia 1,608 zł netto (na rękę). Do tego ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Z kolei szeregowy policjant otrzymuje 2,437 zł netto, kontroler ruchu drogowego 3,151 zł netto, detektyw/asystent 3,385 zł netto, kierownik referatu 4,065 zł netto,.Ponadto mundurowi mogą liczyć na dodatek za staż pracy, dodatek służbowy/funkcyjny i za stopień. A to nie wszystko. Otrzymują też tzw. trzynastkę, czyli roczną nagrodę w postaci kolejnej pensji. Teraz mamy 2017 rok. uaktualnij dane i wtedy napisz.

 • 7 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Wenio

  Do policji nie wcielają na siłę. Godzisz się na zarobki godzisz się na pracę. Jeśli nie nikt na siłę nie trzyma. Tłumaczenie , że za niską płacę byle jaka praca jest totalnym pomyleniem i wystawia świadectwo Tobie.

 • 0 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Wenio

  na siłę nie ale to nie znaczy, że policjanta można traktować jak szmatę

 • 3 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ Wenio

  A kto i kiedy powiedział, że policjanta można traktować jak szmatę. Masz chyba jakieś kompleksy.

 • 12 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AAA

  A co z Rompami i ich wujkiem od Olifci złodziejki pedofilem delerem anabolikow Darkiem

 • 2 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zarobki

  Większość zarabia właśnie 2500. Kontroler ruchu drogowego to stanowisko, które w ruchu drogowym mają nieliczni. a trzynastka - Piszecie o niej jakby to były kokosy, za które można wykupić urlop dla całej rodziny. Pracują nieźle. Moja siostra jest policjantka i choć lubi te prace, uwazam, że popełniła wielki błąd. I tak musi dorabiać w szkole.

 • 0 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pieniądze to nie wszystko?!

  Tak piszą ci, którzy je mają

 • 0 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @idzie nowe

  oj biedny ty,gdybym zaczal wyliczac bledy i przestepstwa poszczegolnych grup zawodowych to twoja wyliczanka to pikus. Takis ziom,to popatrz na powiatowych biznesmenow,celebrytow jak sie dorabiali itp.przybijacie piatki,wlazicie sobie w zadki,a i tak szambem wali. Policja to firma,a w 200 osobowej firmie,sa rozni ludzie,a ci wymienieni kierowca,snajper bawili po godzinach,a sprawa M.Sz. to jak katastrofa smolenska,wygodny temat,kto chce niech wierzy. A TT chyba chcial dobrze ale lenie i uklady wygraly zanim sie zorientowal kto z kim spi

 • 0 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Weteran

  Przecież w Komendzie w Kartuzach od lat 90 nikt z Komendantów długie lata nie kieruje tą jednostką.

 • 12 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pasażer

  To jest najlepsza wiadomość na dłuuugi majowy weekend !

 • 2 17 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pawlik Mateusz

  Hejt hejtem kartuzy info zawsze zle pisza bo lemanka 200 zl mandatu nie chciala przyjac .prawda cwoki taka ze tyle co Komendant Trybus zrobil dla policji nie zrobil nikt z poprzednikow.Ale tego juz hejterzy nie pamietaja.3/4 ludzi co dzownia na policje nie nadaja sie do spoleczenstwa .normalni ludzie wiedza ile kosztuje ta praca i ze to nie jest praca w elwozie przy smieciach tylko z idotami i debilami sie uzeranie .Wszyscy psiocza a nikt nie powie ze mamy dzieki wspolnej pracy komendanta ze starostwem naprawde dobrze .Pozdrawiam normalny obywatel ktory nie musi korzystac z uslug policji ale ktory szanuje prace i wklad wszystkich organow ktore zapewniaja spokoj i porzadek mojej rodzinie.

 • 12 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Pawlik Mateusz

  "dzieki wspolnej pracy komendanta ze starostwem naprawde dobrze"
  Chyba żyjemy w innych powiatach, no chyba że masz na myśli "swoja grupę" a więc wspólne towarzystwo adoracji z powiatu- gdzie siedzą i pierdzą głównie w stołek z starościną na czele która nie widzi nic złego w pracy swoich podwładnych, oraz instytucjach nad którymi prowadzi nadzór.
  Wszystko jest cacy, mamy przecinane wstęgi, uściski dłoni, wymieniamy się nagrodami-tzn oni. i wszystko jest cacy-prawda? Jeden poklepie drugiego po plecach i jest ok. Co tam plebs bedzie im głowę zawracał swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami.
  Szanować należy prace każdego, choćby był smieciarzem w elwozie, i uwierz mi, że Ci smieciarze maja równie czesto z idiotami do czynienia. .

 • 9 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OBSERWATOR

  MOZNA DOMNIEMAC O MOZLIWOSCI ZLOKALIZOWANIA - ALE KIEDTY TO CZYTAM A RACZEJ TO CO ZARZUCANO= W PRZESZŁOSCI =WIELE B.WIELE - TO GDYBY TEN T.T MIAŁ CHOCIASZ ODROBINE -KRZTE CHONORU JUZ DAWNO BY ODSZEDŁ NA EMERYTKE. ALE CO W ZWIAZKU Z TYMI KILKUNASTYMI ZARZUTAMI ZROBIŁY OGN.NADRZEDNE -KONTROLNE Z KWP -ZAŁOSNE.

 • 2 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tak myślę

  Ciekawe ile radiowozów i innego sprzętu pozyskał w związku z tą dobrą współpracą z samorządami i od hojnych sponsorów. Ciekawe czym się odwdzięczył lub kogo poświęcił. Takie narcystyczne działania nie świadczą o nim najlepiej.

 • 1 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jjjjjjjjjjj

  taki awans, a cichutko tutaj oj cichutko. Wygląda to raczej jak ucieczka kapitana z costa concordia.

 • 2 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no jjjjjjjjjjjj

  może w końcu się ktoś wziął za to namierzanie, takie prywaty ostatnio kosztowały parę policjantów z komisariatu w gdańsku utratę stołka. na szczęście ochrona danych osobowych jeszcze obowiązuje. Namierzajcie namierzajcie - kaska się przyda.

 • 7 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @misio

  Misiewiczów najwięcej jest w Platformie O. Tzn. Platformie Obłudy

 • 1 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@misio

  mylisz się misiewiczów w policji jest więcej niż tobie się zdaje ciekawe kim będzie kolejny misiewicz na ciepłym stołeczku.

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  Miejmy nadzieję, że komendantem zostanie policjant z krwi i kości. Ryba psuje się od głowy.

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ola

  policjant z krwi i kości to policjant na drodze a nie za biurkiem

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  no ale tymi na drodze ktoś musi dowodzić przecież

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ola

  widziałaś kiedykolwiek jakiegoś komendanta albo naczelnika na ulicy ?

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kpp

  Nie tylko w Kartuzach są zmiany. Podobno odchodzi najlepszy kierownik posterunku.

 • 0 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kpp

  każdy po 15 latach pracy w policji ma prawo pójść na emeryturę ty pewnie do 67 roku z taczką będziesz dawał

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ola

  @ola, chyba w dziwnych realiach funkcjonujesz; w jakim celu komendant ma byc na ulicy?? przecież od tego są ludzie którymi kieruje

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do: @kpp

  Owszem ma taka możliwość, ale nie dostaje "pełnej" emerytury" im dłużej pracuje i im wyższe wynagrodzenie, tym finalnie wyższa emerytura, i tak powinno się stosować do wszystkich, a nie tylko wybranych grup zawodowych. Obecny system emerytalny w Polsce to i tak jest rabunkowy system, w którym sa trwonione pieniądze każdego z nas. Dla ciemnego ludu poszła fama, że rząd ma tak na uwadze tych najmniej zarabiających że podnosi im płacę minimalną- guzik prawda, płacę minimalna podnoszą dlatego że system ZUS jest niewydolny, i szukaja sposobu aby nie musiało iść tyle pieniędzy z budżetu, a jak podniosą płacę minimalną, wzrastają składki do ZUS, a tym samym dopłaty do dziury w ZUS-ie są mniejsze, tylko że za kilkadziesiąt lat, skąd wezmą pieniądze? To jest piramida finansowa, która musi upaść i to im szybciej tym lepiej.

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ola

  zza biurka to można kierować ale wyścigówką na plej stejszyn

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kkp

  Mam już 45 lat i jestem na emeryturze dla Twojej informacji.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dfgr

  Żenada

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo