Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Kartuzy. Internauci krytykują planowany remont urzędu. Jest odpowiedź władz gminy

Opublikowany: 2017-05-02 10:05 Autor: Wojciech Drewka

300 tys. zł na remont sali obrad w Urzędzie Miejskim to zdaniem naszych Czytelników zdecydowanie za dużo. Internauci krytykują władze gminy i wskazują pilniejsze potrzeby. Urząd odpowiada, że sala powinna być miejscem reprezentacyjnym, a w tej chwili jest w kiepskim stanie.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Według naszych Czytelników, wypowiadających się pod artykułem na temat planowanego remontu sali obrad kartuskiego urzędu, gmina powinna w pierwszej kolejności załatwić pilniejsze potrzeby, a dopiero później zajmować się modernizacją urzędu. W odpowiedzi na falę krytyki władze gminy tłumaczą, że sala obrad i przyległe do niej pomieszczenia wymagają kapitalnego remontu.

(…)Rażą przypadkowo dobrane elementy z różnych epok, które przemieszały się z sobą w czasie wymiany wyposażania w ubiegłych latach.
Sala obrad w Urzędzie Miejskim, w której odbywają się najważniejsze uroczystości gminne i państwowe w gminie Kartuzy, powinna być przestrzenią reprezentacyjną, urządzoną według określonych standardów. Obecnie stan techniczny i wizerunkowy wielu elementów znajdujących się w sali nie pozwala na jej pełne wykorzystanie (…)
– czytamy w komunikacie kartuskiego magistratu.

fot.W.Drewka

Internauci wskazują jednak na wysoką kwotę, którą gmina zamierza przeznaczyć na ten cel. W budżecie zabezpieczono aż 300 tys. zł.

(…) Wskazana suma jest jedynie szacunkową kwotą, podaną, aby móc podjąć działania do stworzenia projektu modernizacji i jego realizacji. Na obecnym etapie nie jest znany ostateczny koszt remontu (…) – wyjaśnia urząd.

Gmina Kartuzy rozważa również też możliwość wykorzystania elektronicznego systemu głosowania zakupionego w poprzedniej kadencji. Remont sali obrad ma też być kontynuacją wcześniejszych prac związanych z modernizacją pomieszczeń i przestrzeni komunikacyjnych dostępnych dla mieszkańców. W ubiegłym roku w UM wybudowano windę, wyremontowano też ostatnie piętro zajmowane głównie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [42]

 • 22 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Radni powinni mieć odpowiednie warunki do pracy .
  Jakby nie patrzeć , to najtęższe umysły miasta i gminy .
  Proponuje , w ramach oszczędności wprowadzić elementy , które sami wymyślili lub zatwierdzili . Można zamontować ule z Kolejowej jako spowiednice , stoły z handlowej części targu bydlęcego . No i szubienice z rynku .
  Zaznaczam ,że nie podpowiadam , jak można je wykorzystać .

 • 6 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Twoja opinia o remoncie brzmi jak dzwon

  Zygmunta ...

 • 23 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak ktoś napisał...

  ... za 300 tysięcy można domek postawić, a nie tylko wyremontować jedno pomieszczenie.

  To jest rozrzutność. I to samo miało miejsce w przypadku rynku za 1,6 mln zł.

 • 10 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # !!!!!!!!!!!!!

  Zygmunt masz rację.

 • 16 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podstawowa sprawa to poduszeczki

  na siedzenia. Te wielogodzinne narady to bolesna rzecz.

 • 5 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  "rozważa również też" - tak was uczyli pisać?

 • 13 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # warunki w autobusach Gryfu!

  Autobus wyjezdzajacy dzis z Sierakowic do Kartuz godz.12.35 - tak smierdzi wymiocinami !!!!!!!fuj!!!!oby jak najszybciej powstala PKM ka do Sierakowic!

 • 14 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przeciw remontowi

  własnie, ktos napisał, że za 300 tys. można zbudować dom. To prawda. Znajoma kupiła dom z działka w stanie deweloperskim za 350 tys. A tu remont za tyle....pogieło was radni ?
  A w odnowionym pomieszczeniu lepiej myśleć nie będziecie....o.....gdyby to szło ze sobą w parze....to i chociaz 500 tys.....

  Radni powinni słuchać i czytać co piszą internauci...bo są tu i mądre wypowiedzi..

 • 3 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aster

  Co za bełkot.

 • 15 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @warunki w autobusach Gryfu!

  Też tym jechałem...smród straszny. Też czekam na PKMke z kilku powodów a jeden z nich właśnie jest taki że tam jest WC

 • 13 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sale gimnastyczne

  Sale gimnastyczne i szkoły w gminie Kartuzy również Rażą przypadkowo dobranymi elementami z różnych epok, które przemieszały się z sobą!
  Sala gimnastyczna w SP2 wKartuzach w której odbywają się najważniejsze uroczystości szkolne i zajecia wychowania fizycznego powinna być przestrzenią reprezentacyjną według określonych standardów. Obecnie stan techniczny i wizerunkowy wielu elementów znajdujących się w szkołach i salach gimnastycznych w gminie Kartuzy nie pozwala na ich pełne wykorzystanie!!!!

 • 22 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Duże oczy ... na rynku zostawiłam

  1. 600 000, 00 Za co ?! ZA KILKA POMP , KILKA SKRZYŃ WĄTPLIWEJ JAKOŚCI . 300 000 ,00 zł na remont dwóch większych pokoi , no chyba że zaczną po renowacji zarabiać na siebie jako SALE WESELNE -będzie to większy pożytek niż z dotychczasowych obrad radnych i włodarzy .

 • 15 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # justa

  CIEKAWE KTO WYGRA PRZETARG NA REMONT I TU MOŻE PIES POGRZEBANY.

 • 13 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szok

  My Was nie wybraliśmy , żebyście brylowali na "wypasionej" sali w czasie uroczystości , ale żebyście pracowali dla naszej gminy a do tego reprezentacyjne pomieszczenie za 300 tysięcy złotych nie jest potrzebne. Jako obywatel tej gminy, który uczciwie płaci podatki nie zgadzam się na takie nimi rozporządzanie, nasza społeczność ma setki ważniejszych potrzeb niż zaspokajanie estetycznych doznań kogoś kogo "rażą przypadkowe elementy z różnych epok". Mnie razi zupełnie coś innego i mam nadzieję, że niedługo da się to wymienić i to bez 300 tysięcy. Skandal!

 • 12 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a co zrobiły do tej pory

  takie orły jak np radny Bemowski albo Borzestowski no bo o Józię to nawet nie warto zapytać.

 • 4 9 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dla zainteresowanych

  Na stronie UM jest szersze uzasadnienie i zdjęcia, ktorych niestety tutaj zabrakło. Poniżej zytat ze strony UM Kartuzy:
  "Gmina Kartuzy, spełniając oczekiwania kartuskich radnych, zamierza wyremontować salę obrad w Urzędzie Miejskim. Pomieszczenie to służy nie tylko rajcom i burmistrzowi, lecz także mieszkańcom naszej gminy. Każdemu, kto działa w interesie mieszkańców, burmistrz udostępnia tę oraz inne sale mieszczące się w Urzędzie. Z takiej możliwości chętnie korzystają np. organizacje pozarządowe.

  Sala obrad i przyległe do niej pomieszczenia wymagają kapitalnego remontu, co widać na załączonych poniżej fotografiach. Stara instalacja elektryczna, brak klimatyzacji, przyzwoitej jakości sprzętu służącego do projekcji multimedialnych, zniszczona podłoga – to wszystko powoduje, że miejscem, które służy radnym, mieszkańcom oraz włodarzowi Kartuz, z pewnością nie możemy się chwalić. Rażą przypadkowo dobrane elementy z różnych epok, które przemieszały się z sobą w czasie wymiany wyposażania w ubiegłych latach.

  Sala obrad w Urzędzie Miejskim, w której odbywają się najważniejsze uroczystości gminne i państwowe w gminie Kartuzy, powinna być przestrzenią reprezentacyjną, urządzoną według określonych standardów. Obecnie stan techniczny i wizerunkowy wielu elementów znajdujących się w sali nie pozwala na jej pełne wykorzystanie.

  Gmina Kartuzy na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej, przy akceptacji wszystkich radnych, zabezpieczyła 300 tysięcy złotych na remont dwóch sal obrad (głównej oraz bocznej) wraz z zapleczem sanitarno-technicznym o łącznej powierzchni użytkowej 400 m2. Wskazana suma jest jedynie szacunkową kwotą, podaną, aby móc podjąć działania do stworzenia projektu modernizacji i jego realizacji. Na obecnym etapie nie jest znany ostateczny koszt remontu.

  Gmina Kartuzy rozważa również możliwość wykorzystania w sali, po jej remoncie, elektronicznego systemu głosowania zakupionego w poprzedniej kadencji. System ten został zdemontowany już jakiś czas temu, ponieważ jego umieszczenie – możliwe wyłącznie na stałe przy stołach kartuskich radnych, burmistrza i urzędników – powodowało, że sala nie mogła służyć mieszkańcom. Być może system ten zostanie udoskonalony w taki sposób, aby był bardziej mobilny i użyteczny.

  Warto zaznaczyć, że zbliżający się remont części Urzędu Miejskiego w Kartuzach stanowi w zasadzie zakończenie modernizacji pomieszczeń i przestrzeni komunikacyjnych dostępnych dla mieszkańców. W ubiegłym roku w UM wybudowano windę, wyremontowano też ostatnie piętro zajmowane głównie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wizerunek piętra zajmowanego przez GOPS przez wiele lat odbiegał od wizerunku pozostałych pięter urzędu. Mieszkańcy byli zmuszeni oczekiwać na załatwienie swoich spraw w wysoce niekomfortowych warunkach. Po zakończeniu remontu sal obrad wraz z ich zapleczem, konieczne będzie już tylko wykonanie remontów piwnic, w których znajduje się archiwum urzędu, a które nie spełniają obecnie podstawowych standardów użytkowych i norm bezpieczeństwa."

 • 5 6 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szok do Dla zainteresowanych

  No i to zmienia nieco postać rzeczy , chociaż kwota i tak jest zawrotna jak na remont dwóch pomieszczeń.

 • 8 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bez znieczulenia

  Kosztorys , wycena , materiały które będą użyte do publicznej wiadomości , a cały remont na żywo w telewizji powinien być transmitowany .

 • 5 12 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

  Oczywiście że trzeba zrobić kapitalny remont! Przecież w każdym domy po iluś latach trzeba remontu! W końcu tam pracują Ludzie jak i również różne delegacje zagraniczne! Odnośnie wysokości za remont to przecież piszę że to szacunkowe! Jestem za remontem! W końcu to tam są reprezentowane Kartuzy!!!

 • 17 7 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Gołuński

  Kup za tę pieniądze lepiej piękne wyrośnięte drzewa (nie patyczki) które zostały wycięte na rynku i w innych miejscach!

 • 4 4 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Keny

  Jeszcze raz pytam-czemu plac zabaw w Dzierżażnie nie jest dokończony,miały tam być przyrządy do ćwiczeń ponoć do końca kwietnia lub marca.Jeśli jest nowy plan zagospodarowania terenu proszę poinformować panowie radni

 • 6 13 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  Pamiętam, że wizerunek zewnętrzny budynku UM także zmieniał p. Gołuński i pomimo krytyki różnych środowisk go wykonał. I co? Wyszło b. dobrze! Teraz kolej na salę, z której korzystają nie tylko radni. Kadencja upłynie i będą to inne osoby, a sala zostanie. Jeśli są środki, to uważam, że należy tę salę wyremontować i dostosować do wymogów naszych czasów.

 • 11 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KUZWA

  Do wszystkich jest okazja aby stanąć do przetargu i wyremontować sale obrad za 50 tys jesli dacie rade gratulacje

 • 11 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KOSMOS

  CHĘTNIE PRZEPROWADZĘ TEN REMONT ZA 300TYS.ZŁ.
  TYLE CHYBA NAWET NIE KOSZTUJE NAWET 1M3 NOWEGO APARTAMENTY W GDAŃSKU.

 • 9 16 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ElGe

  Miasto jest w ruinie, a władze chcą wyrzucać pieniądz tak jak to robi setka PiS.

 • 10 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jasia

  A brak podłóg ,zagrzybione ściany,brak oświetlenia,zmurszałe 50 letnie okna w budynkach socjalnych ZGM Kartuzy szanownych Radnych nie wzrusza????

 • 2 8 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kosztorysant

  Komentarze obnażają nieprawdopodobny poziom ignorancji w społeczeństwie. Nieprawdopodobny... Im ktoś wie mniej i jest głupszy, tym więcej komentuje i się mądruje.
  Remont sali 300 m2 z wyposażeniem to właśnie 300 tys., i to bardzo łagodnie policzony. Czy wyżej piszący kosztorysanci od 7 boleści zrobią to taniej? Niech robią i niech PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWO!

 • 6 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kosztorysant

  Ta sala ma 300 m2? Pytam bo byłem tam kiedyś i jakoś nie wydaje mi się , żeby była taka duża, no ale nie mierzyłem to nie wiem?

 • 3 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Podejrzewam, że remont sali pomylono z modernizacją i to, mam nadzieję, tłumaczy wysokie koszty, które nie mieszczą się w głowie.

 • 4 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szacunkowa

  Szacunkowa kwota 300 tys. wcale nie jest za wysoka . Zważywszy na to , iż dwa punkty są obowiązkowe .
  1. będzie stała fontanna na środku
  2. na ścianie musi być pamiątkowa tablica M i L K .

  Punkt pierwszy jest narzucony przez miłośnika fontan MGG , pkt drugi przez Naczelnika Państwa .

 • 2 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  gdyby na remont Rynku wydano by realną kwotę a nie 1.600.000 zł, pewnie by starczyło na remont całego parteru.
  Ktoś wyżej się pytał ,kto będzie wykonawcą remontu? odpowiadam - Pan Lilla z Łapalic nadworna złota rączka burmistrza dwóch imion

 • 4 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Nie mam nic na przeciwko. Już sobie wyobrażam... Hebanowa podłoga, dębowe biurka, granit na ścianach i sufitach. Tylko proszę. Proszę już nigdy więcej nie pytać rodziców uczniów, ile dołożą na ławki szkolne.

 • 2 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stefek

  Burmistrzu, co z remontem ul. Bursztynowej? Wyborcy czekają...

 • 8 3 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WYBORCA

  No tak, tym "radnym=bezradnym" kompletnie ODBIŁO !
  Przy najbliższych wyborach należy im pokazać gdzie ich miejsce !
  Sprawdza się powiedzenie, że najłatwiej jest wydawać nie swoje, nie wypracowane i zaoszczędzone pieniądze ! To całe towarzystwo należy KOMPLETNIE wymienić !
  8 lat niegospodarności bibliotekarki + 4 lata obecnej rozrzutności to chyba już WYSTARCZY !!!

 • 5 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @WYBORCA

  Przy każdych wyborach wszyscy tak mówią i piszą jak ty i co.... niektórzy radni to są tak długo, jak pamiętać mogę. To wiecznie ci sami ludzie z drobnymi wyjątkami. Dlaczego ciągle mamy tak jak mamy ? Bo ciągle działamy w ten sam sposób. Dlatego powinno być wolno być radnym czy wójtem, burmistrzem , sołtysem nie dłużej niż 2 kadencje... i to nieprawda , że nie byłoby chętnych. Byliby i to lepsi bo z pomysłami i zapałem.

 • 5 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyjazd z TAXI

  Remont na rynku za 1.600 000 ,00 zł wykonany ,ale wiernych -liczące TAXI jako główna atrakcja pozostała .

 • 2 2 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stefek

  Burmistrzu, co z remontem ul. Bursztynowej? Wyborcy czekają...

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # apartament w centrum SOPOTU z widokiem

  1.600.000,00 zł = 4 nowe mieszkania w Gdańsku z miejscem garażowym . Takiego rozmachu na rynku nie widzę ,może jest zrobiony garaż podziemny tylko go jeszcze nie udostępnili ?

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ipn

  DZIĘKI

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxooo

  przecie nie z prywatnych idzie ... jakie czasy taki miś

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Witold Kasianowski

  Z sali obrad korzystają z reguły tylko radni, to niech się złożą na remont. Pieniądze przeznaczyć na gazyfikację domów opalanych węglem. Kłania się ekologia.

 • 0 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Witold

  Z sali obrad korzystają z reguły tylko radni, to niech się złożą na remont. Pieniądze przeznaczyć na gazyfikację domów opalanych węglem. Kłania się ekologia.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo