Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Młodzi żeglarze z Chmielna proszą o głosy. Walczą o fundusze na wyposażenie jachtów i remont hangaru

Opublikowany: 2017-05-26 12:59 Autor: Magda Dzienisz

Wydaje się, że młodzi żeglarze z reaktywowanej niedawno sekcji KS Damroka mają idealne warunki do uprawiania tego sportu w Chmielnie - piękne jeziora, wykwalifikowana kadra i przede wszystkim ogromna chęć nauki. Brakuje im jednak odpowiednio wyposażonych jachtów oraz warunków do ich przechowywania. Dlatego walczą o grant pieniężny i liczą na głosy internautów.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Uczniowie z Chmielna zyskali szansę na naukę żeglarstwa – w tym roku reaktywowano tutaj sekcję działającą pod patronatem Klubu Sportowego Damroka. To wręcz wymarzony sport do uprawiania w tej miejscowości. Jak podkreśla Joanna Czerwionka, prezes KS Damroka, Chmielno otoczone jest aż czterema jeziorami, a miejsce, gdzie młodzi adepci żeglarstwa mogą szkolić swoje umiejętności, znajduje się tuż za szkołą.

fot. źródło: Facebook/Sekcja żeglarska KS Damroka

Okazuje się, że reaktywowanie tutaj sekcji żeglarskiej było strzałem w dziesiątkę. Na zajęcia zgłosiło się aż 70 uczniów w wieku od 8 do 12 lat. Od początku lutego trzy grupy mają dwugodzinne zajęcia raz w tygodniu.

- Początkujący żeglarz uczy się najpierw nazewnictwa jachtu, podstaw bezpieczeństwa i poruszania się, obsługiwania żagli, steru, podstawowych węzłów żeglarskich i innych prac bosmańskich, teorii żeglowania i zasad pierwszeństwa drogi dla jachtów na wodzie. Potem uczy się wykorzystywania wszystkiego w praktyce, podczas żeglowania – wymienia Joanna Czerwionka.


fot. źródło: Facebook/Sekcja żeglarska KS Damroka

Uczniowie korzystają na razie z siedmiu używanych jachtów klasy Optymist. Niestety żaglówki te nie posiadają wyposażenia. Nie ma też odpowiedniego miejsca na ich przechowywanie – hangar wymaga gruntownego remontu. Dlatego władze klubu postanowiły same powalczyć o głosy – biorą udział w konkursie „To dla mnie ważne” i walczą o 15 tysięcy złotych.

- Uzyskany grant przeznaczylibyśmy właśnie na zakup wyposażenia oraz remont zakupionych łodzi i hangaru, w którym są przechowywane. Zachęcamy w imieniu dzieci do wsparcia naszej inicjatywy. Jesteśmy pełni zapału i zaangażowania. Mamy wizję, ale potrzebne są środki finansowe, o które nieustannie walczymy. Głosujcie! Niech radość i zadowolenie na twarzach dzieci będą najlepszym podziękowaniem za oddany głos – apelują.

fot. źródło: Facebook/Sekcja żeglarska KS Damroka

Wystarczy wejść na stronę projektu – Chwytając wiatr w żagle – i zagłosować. Głosowanie trwa do 11 czerwca 2017. Komisja Konkursowa spośród 20 inicjatyw, które zdobyły największą ilość głosów, wybierze te, którym Fundacja Aviva przyzna granty.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 7 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franek

  w latach 80tych komunisci mieli kase na lekcje żeglarstwa w Chmielnie a teraz państwo PiS nima?

 • 4 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Franek

  Zwróć się o pomoc do byłych komunistów, na pewno pomogą.

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nareszcie!

  Super kierunek, wodniackie i żeglarskie wychowanie naszej młodzieży powinno na zawsze być priorytetem. Nasze jeziora są wielkum bogactwem, dbajmy o nie tak, by kolejne pokolenia się nie bały ani wody, ani pływania ani żeglowania. Celem niech będzie 100 jednostek na naszych spływnych jeziorach. Mniej czasu przed komputerem, więcej na wodzie! Stopy wody pod kilem.

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roland Joskowski

  Powodzenia !!! : D

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pomożemy

  Pomóżmy wszyscy i zapomnijmy o podziałach politycznych.

 • 0 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sknerus

  Ani grosza nie dam!

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do sknerusa

  Bez łaski sknerusie , i tak nikt na ciebie nie liczył. Kup sobie piwo.

 • 3 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rybak

  Niech pomoże Lokalna Grupa Rybacka bo mają sporo pieniędzy z dotacji.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo