Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko

Petycja ws. budowy Obwodnicy Metropolitalnej z prawie 12 tys. podpisów trafiła do ministerstwa

Opublikowany: 2017-05-12 12:44 Autor: Wojciech Drewka

Kaszubski Związek Pracodawców, zrzeszający 163 firmy, wystosował petycję do Ministerstwa Infrastruktury, w której prosi o podjęcie działań zmierzających do szybkiej budowy trasy S6, a zwłaszcza Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Pod petycją podpisało się 11 840 osób.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Kaszubscy przedsiębiorcy postanowili zawalczyć o przyspieszenie budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta i przez kilka tygodni zbierali podpisy pod petycją do Ministrstwa Infrastruktury i Budownictwa. Udało się zebrać prawie 12 tys. podpisów. W piśmie do Andrzeja Adamczyka, szefa resortu budownictwa pracodawcy napisali, że z niepokojem obserwują przedłużające się postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla OMT. Pytają jak to się ma do spec ustawy o autostradach.

Zwracają też uwagę, że Obwodnica Metropolitalna jest niezbędna w związku z dynamicznym rozwojem środkowej części Kaszub i coraz większym ruchem na istniejącej Obwodnicy Trójmiasta. W Żukowie między rondami przejeżdża 25 – 30 tys. pojazdów na dobę, zaś na trójmiejskiej obwodnicy nawet 90 tys. Przedsiębiorcy coraz częściej zgłaszają więc problemy z dojazdem kontrahentów i dostawców do swoich przedsiębiorstw oraz duże koszty transportu. Zdaniem Kaszubskiego Związku Pracodawców budowa OMT pozwoli uniknąć całkowitego paraliżu regionu i okolic Trójmiasta.

Zbigniew Jarecki, Kaszubski Związek Pracodawców. fot.W.Drewka

- Staramy się rozmawiać z parlamentarzystami i politykami w sprawie budowy obwodnicy. Przekonujemy, przedstawiamy konkretne dane licząc na to, że podjęte zostaną właściwe decyzje i budowa obwodnicy nie będzie odkładana w czasie – mówi Zbigniew Jarecki, prezes zarządu Kaszubskiego Związku Pracodawców. – Mamy nadzieję, że również poprzez petycję i zebrane w naszym regionie podpisy uda nam się zwrócić uwagę na ogromną potrzebę budowy nie tylko całej trasy S6, ale zwłaszcza tak potrzebnej mieszkańcom Obwodnicy Metropolitalnej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, harmonogram budowy OMT został zmieniony. Wciąż nie wiadomo, kiedy zapadnie decyzja środowiskowa ws. jej budowy. Zaskarżyło ją pięć osób, w tym m.in. sołtys Glincza Geowefa Zasada, która w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl tłumaczyła, że projektanci nie uwzględnili uwag mieszkańców tej części gm. Żukowo, w tym obaw o podzielenie miejscowości na pół. Wciąż jeszcze nie zapadł wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [37]

 • 5 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # projektanci

  Często projektują tylko zza biurka, nie zapoznają się z sytuacją w realu. Stąd oczywiste protesty.

 • 5 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obwodnice dwupoziomowe pożądane

  aby nie rozcinać miast i miejscowości na osobne kawałki. Estakada albo wiadukt skutecznie ratuje zwartość miasta. Drożej ale LEPIEJ.

 • 0 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jerzy

  Odezwał się zboczek

 • 8 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Mam kilka pytań odnośnie tego ptojektu
  Co zrobił P. Jarecki w tym temacie oprócz tego że dostarczył podpisy do Warszawy?
  Z kim rozmawiał żeby nie przecinac gminy na pół?
  Jakie jest jego rozwiązanie tego problemu?

 • 13 22 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Kandydując na burmistrza Żukowa zaproponowałem odblokowanie Żukowa bez OMT-film z debaty jest dostępny. Jestem za budową rzeczywistej obwodnicy, a nie większego zablokowania miasta. Od 8 lat brałem udział we wszystkich spotkaniach dotyczących OMT, dokumenty przekazałem do ministerstwa przez wicepremiera. W tej chwili to jest sprawa polityczna i żadne podpisy (podpisałem się) nie pomogą. Musimy sami rozwiązać problem.

 • 12 22 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  P.S. Kandydując na senatora w 2015 r. miałem odblokowanie Żukowa w programie wyborczym. Skoro w moim powiecie przegrałem, to trudno wymagać, aby inny kandydat coś w tym temacie zrobił.

 • 23 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mamsuma

  Masz problem jesteś zapatrzonym w siebie narcyzem, czas na leki

 • 4 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Gdzie obrońcy drzew?! Śmieszne że ludzie przeciwni wycince drzew popierają projekty które zmusza właśnie do wycinania. Gdzie byli jak wycinano drzewa pod budowę autostrad.

 • 13 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Uderz w stół a Massuana się odezwie ... Panie Tomaszu. Litości !! Co z tego że miał Pan odblokowanie Żukowa w programie wyborczym kandydując na senatora ?? Jakie były realne szanse spełnienia tej obietnicy. Mógłby Pan jedynie lobbować w tej sprawie. Senat jest polityczną maszynką do głosowania i w obecnej formie jest w ogóle niepotrzebny. To taki sejm bis dla politycznych emerytów. Przegrał Pan i będzie Pan przegrywał i to nie z powodu Pana programu, ale z powodu Pańskiego EGO które można by jedynie przyrównać do EGO ministra Ziobry. Niezależnie jakie miałby Pan intencje jako człowiek jest Pan dla mnie nie do zaakceptowania. Nie można być aż tak bezkrytycznie zakochanym w sobie. Są pewne granice, które Pan notorycznie przekracza.

 • 4 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico ma rację

  Pan Tomasz jest zbyt zapatrzony w siebie. Przez to nie słucha innych. Własne ego przesłanie cały świat. A szkoda.

 • 3 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  wszystko robione na kolanach... wszystko.

 • 8 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Szlachetny, czcigodny, wielebny i umiłowany Panie "Mamsuma", niech pan nas objaśni z jakim programem będzie pan kandydatem na biskupa, może na początek pomocniczego. Tam pana jeszcze nie było. Może i tego poloneza czas zacząć.
  Ps. jak Pan w jakimś temacie chce coś zrobić (sam pan tak powyżej pisze), niech to będzie kupa,
  reszta się jakoś sama rozpędzi. Dobrych wiatrów (tych trzewiowych) w osiąganiu mesjańskiej
  misji zbawienia panu życzę. Buźka słodki ziomku.

 • 2 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wili

  Tylko wariant zachodni obwodnicy, inne możecie sobie darować

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Czy nasze podpisy w UG Kartuzy, przy Mapce Obwodnicy Kartuz, Grzybno - Łapalice,
  to była lista dołączona do obwodnicy Żukowa, pod sztandarem, Metropolitalnej ???
  Czy dotyczy to obwodnicy Kartuz ?

 • 1 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ???

  a co ty zrobiłeś w temacie, prócz trolowania

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # spr

  ty gitarzysta z Zukowa. PSL ma mniejsze poparcie nić długość trawy w cm. w lato.

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @pytanie

  List i podpisy zbierane w UM Kartuzy dot. budowy II etapu obwodnicy Kartuz t.j. Grzybno-Łapalice

 • 13 14 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Jeśli powiedziałem, że odblokuję, to odblokuję. Lobby oczywiście to utrudnia. Trolom internetowym dziękuję. Zawsze dotrzymuję słowa, świadczą o tym sukcesy zawodowe w Polsce w kilku dziedzinach. Problem z OMT (tylko wariant zachodni) i obwodnicą Kartuz polega na braku współpracy miedzy władzami samorządowymi w powiecie. Małe grupki dbają tylko o swój interes i rodziny. Ktoś wykupił ziemie i będzie blokował jakikolwiek rozwój.

 • 6 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Racja

  MGG dba wylacznie o wlasna kase , wiec obwodnice II etap ma gdzies. Co innego jak by zaprzyjazniony budowlaniec mial zbudowac obwodnice , wtedy by sie postaral.

 • 8 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Hej mieszkańcy ,
  macie posła ziemi kaszubskiej p. Arciszewską Mielewczyk .
  Ona już kilkadziesiąt lat działa na rzecz Kaszub .
  Zawsze może liczyć na głosy Kaszubów dla niej i dla PiSu . Teraz jest najlepszy czas ,żeby pstryknąć palcem i zrobić obwodnicę dla mieszkańców .

 • 7 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dyr dyr

  Dorniak weź skończ już prawić morały. Zajmij sie graniem i stukaniem w cymbałki.
  Jak bedzie artykuł o grzybobraniu, to napiszesz o swojej kondydaturze na burmistrza, na senatora i dotrzymywaniu słowa.???????

 • 1 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja ja

  OMT jest do niczego nie potrzebna. Najwazniejsza jest Trasa Kaszubska!

 • 4 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  Panie Tomaszu. Jeszcze raz!! Litości !!! Ach jaki jestem piękny i jakie mam sukcesy... Proszę o konkret... Jak konkretnie przeprowadziłby Pan odblokowanie Żukowa będąc senatorem ? W Żukowie mógłby Pan zrobić cokolwiek jedynie zostając burmistrzem a na to nie ma Pan żadnych szans. Proszę o konkretne czynności jakie by Pan wykonał jako senator ? Kompletnie nic by Pan nie wskórał ... Samorządami również rządzą grupy "kolesi" i to że byłby Pan senatorem nic tu nie zmienia. Proszę też opisać te swoje sukcesy zawodowe! Te sukcesy są chyba tylko w Pańskiej głowie! Gdyby było tak pięknie nie musiałby Pan rozdawać wizytówek na festynach !

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Serpico

  Pamiętam publiczne obrażanie pewnej osoby przez w/w :) Nic mnie już nie zdziwi.

 • 6 8 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Proponuję przeczytać "Księgę zdrowia-stop dla raka" i zapoznać się z działalnością muzyczną, na rzecz zdrowia, ochrony środowiska, akcjach charytatywnych itp. Otrzymałem tytuł osobowości roku w województwie pomorskim, pierwsze miejsce w powiecie kartuskim, więc odpowiedź jest zbyteczna. Wystarczy obejrzeć kilka tysięcy zdjęć z mojej działalności.

 • 2 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz

  Szkoda mojego cennego czasu na oglądanie choćby jednego zdjęcia. Rękoma i nogami przeciw...

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Żukowa

  Dość lokalnych liderów. Słabe pojęcie o demokracji i ekomonii, słabe zainteresowanie potrzebami mieszkańców.

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # III RP

  Co ten Jarecki robi jeszcze w przestrzeni publicznej?

 • 5 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka Żukowa

  A w Żukowie jak korki były tak będą bo osoby kompetentne nie mogą poradzić sobie z problemem !

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkanka...

  Skoro nie mogą sobie poradzić z problemem, to już są niekompetentni. Mamy takich bardzo dużo.

 • 0 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @III RP

  Porządek.

 • 0 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @III RP

  Porządek.

 • 6 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zusia

  A może dać szansę Dorniakowi, tak się zaklina z tym odblokowaniem. Każdy polityk właściwie jest nacyzem, zatem Dorniak niewiele różni się od pozostałych.

 • 0 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@III RP

  Porządek to on robił do roku 1989, za poprzedniej władzy.

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do powyżej

  niech Pan Jarecki poda ile firm zrezygnowało z KZP ? ile firm nie chce przstapić do KZP wciąż się zastanawiają ?

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak to jest ?

  mam kilka pytań czy ktoś jest w stanie na nie odpowiedzieć ?
  W tamtym ustroju P.Jarecki był I sekretarzem PZPR i nie przyczynił sie do rozwoju prywatnej gospodarki tylko hamował jej rozwój bo tak nakazywała linia partii jakie pojęcie ma dzis Pan o prywatnej gospodarce ?
  Jakie przygotowanie zawodowe ma Pan Jarecki ?
  Jakie jest Pana Jareckiego zaangażowanie sie w pomoc przedsiębiorstwom żeby się rozwijały ?
  Jakie jest Pana Jareckiego podejście do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw ?

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nieszkanka Glincz

  Pani sołtys wstyd! Przecież była rozwiązana sprawa połączenia górnego i dolnego Glincz!
  TO O CO Pani chodzi! Może czas zdać mandat!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo