Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Gmina Kartuzy wyłożyła do wglądu projekt studium. Warto sprawdzić co się zmieni

Opublikowany: 2017-06-29 12:30 Autor: nadesłane

Do 21 sierpnia mieszkańcy gminy Kartuzy mogą zgłaszać uwagi do projektu opracowanego właśnie studium studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kartuzy. To ważny dokument, określający często na lata politykę przestrzenną gminy.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

O tym jak ważne są zapisy zawarte w studium świadczy niedawna petycja mieszkańców Mezowa, którzy domagali się, by w opracowywanym studium zachowane zostały obszary leśne między Jeziorem Okunkowo i ul. Spacerową. Mieszkańcy nie chcą, by te tereny zmieniły się w osiedle, a ich zdaniem ryzyko przekwalifikowania tego terenu jest bardzo realne.

fot.archiwum/W.Drewka

Teraz jest czas na składanie wszelkiego rodzaju uwag i wniosków do studium. Jak informuje Urząd Miejski 10 lipca w godz. 11:00 – 17:00 odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami. Z dokumentem można się zaś zapoznać do 28 lipca w pokoju pokoju nr 207, w godzinach pracy kartuskiego Urzędu Miejskiego.

Warto sprawdzić, czy w danej miejscowości planuje się na przykład zmiany przeznaczenia terenów lub inne rozwiązania mające wpływ na rozwój okolicy.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdzichu

  Słyszałem ,że mają zlikwidować działki przy szkole nr 2 w Kzach .
  Spawdzajcie

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMM do Zdzichu

  o tym się mówi od kilku lat, dlatego działkowcy starają się je szybko odsprzedać :))

 • 4 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bzdura

  Mówić sobie mogą a Gołek może sobie pomarzyć,prawo nakazuje odtworzenie ogrodów,infrastruktury ,wypłacenie odszkodowań etc. Nie tak hop siup .Sprawdzić warto i trzeba co ten .... knuje ale spokojnie, nie tak łatwo mimo ,że PO mocno kombinowało z ustawą.
  No i jak się działkowcy wku.... to pan Mnieciu może miec ostry bunt.

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # działkowiec

  Czy działki przy Prokowskiej też komuś przeszkadzają? Teraz to już prawie na tych działkach powstają bloki mieszkalne .

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  Nadchodzą ulewy. Należy zadbać o studzienki.

 • 5 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gdzie to

  Gdzie to można znaleźć w Internecie? Nikt nie ma czasu na łażenie po urzędów bez powodu, a wielu chętnie by na to zerknęło w Internecie.

  "Wyłożenie do wglądu" powinno m.in. polegać na umieszczenie tego w Internecie.

  Jeśli to nie jest dostępne, to od czego są media? Umieścić to lub zmusić Urząd Miejski do zrobienia tego.

 • 3 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @bzdura

  Ale działki nie mogą być w środku miasta - co to za plony z metalamii ciężkimi, a jaki odpoczynek w takim hałasie- to przecież najbardziej ruchliwa ulica w Kartuzach. Taki teren już dawno należałoby uporządkować

 • 0 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do gdzie to

  Takim ćwokom jak TY to nawet podanie linku będzie za dużą fatygą! Na stronie kartuskiej gov zapewne jest informacja. Przynajmniej ja odnalazłam i już dawno przestudiowałam!

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do przemądrzałej

  Gov czy bip raczej?

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ bzdura

  Po pierwsze to co Ty kupujesz jest 100 razy większym gów... nafaszerowanym tablicą Mendelejewa niż to co produkują działkowcy ,weź pomidory z Biedronki i ja Ci sprezentuję za 2 tygodnie siatkę swoich . Po drugie lokalizacja działek nie jest w centrum ,to równie dobrze może przenieść na Twoje widzimisie cmentarze????No jak to wygląda aby nieboszczycy leżeli sobie w centrum prawda???
  Po trzecie od kartuskich jezior nie ma większego syfu a jednak tu mieszkasz ,smrody wdychasz. Po czwarte działki są uporządkowane,służa wypoczynkowi ,uprawie i nie wszystko warto betonować,asfaltować ,stawiac fontanny i deweloperkę uprawiać. Z takim podejściem zamieszkasz szybko na pustyni z betonu .
  Prawo jest w ustawie,ogrody działkowe mają swoje mocowania w prawie i koniec kropka.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Uwagi do studium: 1. Studium wyłożone w 2017r ,szkolnictwo dane z 2014r . 2. Wymieniony w artykule teren w Mezowie pozostaje bez zmian czyli ani mieszkaniówka ani teren rekreacyjny .3. Jest projektowana trasa pieszo-rowerowa Gaj Świętopełka a nie ma w studium II etapu Promenady .4. Jest zaznaczony wykonany I etap obwodnicy Kartuz a brak w studium II i III etapu . 5. Rząd ogłosił budowę tzw kolejowej obwodnicy Kartuz ( połączenie kolejowe Grzybno - Dzierżążno) w studium brak zaznaczenia w/w.6. Ogródki działkowe zaznaczone b/z czyli studium nie zajmuje sie zmiana przeznaczenia (można spać spokojnie , ale czujnie) .7. Śmiesznie wygląda na planie zaznaczony duży parking na Wzgórzu Wolności a brak przed dworcem . 8. Przed wyborami Ktoś działał na rzecz przystanku kolejowego Mezowo ( dzięki temu jest radnym) brak w studium jak również cisza w sprawie np. rewitalizacji linii do Sierakowic i np. nowych przystanków w Grzybnie .9. Targ Zwierzęcy (jego teren) zaznaczony w studium jako usługi a nie las więc źle wypada Burmistrz wypowiadając się o dalszym jego losie .

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # internauta

  Gmina zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nowym studium na stronie Bip Kartuzy lub Kartuzy.pl - mało kto zorientuje się że pokazują tam studium sprzed kilkunastu lat.Ludzie i tak się nie znają więc nikt się nie pozna.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo