Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Kartuzy. Ulicami miasta przeszła procesja Bożego Ciała

Opublikowany: 2017-06-15 13:06 Autor: Magda Dzienisz

Katolicy w całej Polsce wyszli dziś na ulice, by w uroczystej procesji wspominać Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Kartuzach w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wzięli udział wierni z trzech parafii. Procesja wyruszyła z kościoła pw. Św. Wojciecha, przeszła ul. Piłsudskiego, Gdańską, Parkową, 3 Maja i zakończyła się w kolegiacie.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła dziś ulicami Kartuz. Wierni z kartuskich parafii zatrzymywali się przy ołtarzach: na Osiedlu Wybickiego, przy Domu Sióstr, przy figurze Matki Bożej Królowej Korony Polskiej i przy Kaplicy św. Brunona.

Tradycyjnie nie zabrakło feretronów, pocztów sztandarowych, dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki. Były też akcenty kaszubskie – w regionalnych strojach szli reprezentanci Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby” oraz członkowie kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Procesja zakończyła się w kościele pw. WNMP.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [29]

 • 1 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # film

  nagranie pierwsza klasa... szkoly podstawowej, a kamerzysta mial chyba trzęsawkę:)

 • 15 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaki ładny widok

  Polska,pięknie jest .A w Paryżu stan wyjątkowy ,w tzw.cywilizowanej Europie strach wyjść z domu z rodziną a u nas ciemnogród,kaczyzm ,dyktatura,Polak myśli co zjeśc na obiadek ,gdzie pójść z dziećmi na lody .Panie uchowaj nas przed tą oświeconą zamachami Europą,wolimy już tak przaśnie,swojsko ,bezpiecznie żyć.

 • 9 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pięknie!

  Tylko po co rodzice idą razem z dziećmi sypiącymi kwiatki? Bo po co z dziećmi pierwszokomunijnymi tego to już nie zrozumiem. Ze mną rodzice za rękę nie chodzili a jakoś od stacji do stacji trafiłam.

 • 3 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pięknie!

  Tylko po co rodzice idą razem z dziećmi sypiącymi kwiatki? Bo po co z dziećmi pierwszokomunijnymi tego to już nie zrozumiem. Ze mną rodzice za rękę nie chodzili a jakoś od ołtarza do ołtarza trafiłam.

 • 2 17 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  Znow tamowanie i utrudnianie ruchu na ulicy, za zasmiecanie kto teraz za to zaplaci?

 • 3 12 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roni

  Jak błogo jak pięknie co tam gadka Frańciszka o miłosierdziu,przynajmiej można nowe ciuchy pokazać i poplotkować po drodze.a na orlenie full ludzi po alkohol i tak jest fajnie. My tylko my no chyba że jakieś nieszczęście nas spotka do będziemy wtedy jęczeć i wymagać.

 • 5 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @misiek

  No co ? Coś się nie podoba ? tak ci ruch zatamowali ? tak sie martwisz o czystość naszych ulic ,niesamowite !!! Pewnie szedłeś w pierwszych szeregach.

 • 10 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Roni

  Co boli cię, ze ludzie ładni ubrani na Procesję Bożego Ciała poszli ? worki maja na siebie założyć. A ty biedactwo pewnie nic sobie nie kupiłaś...oj boli....

 • 5 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do misiek.

  misiek.

  Znow tamowanie i utrudnianie ruchu na ulicy, za zasmiecanie kto teraz za to zaplaci?
  A po co chciałeś jechać dziś samochodem skoro wszystko zamknięte ......

 • 8 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ jaki ładny widok

  Mam sąsiada, który dookoła domu zainstalował kamery, dobre zamki wszędzie i ma dwa psy, aby żadni złoczyńcy i złodzieje nie dostali się do środka. To można pochwalić. Jednak wewnątrz jego domu panuje zamordyzm, zastraszenie wśród rodziny i szczucie jednych przeciwko drugim za przesoloną zupę, zapaloną za długo lampę, danie psom za dużo do jedzenia (albo za mało), za zbyt niskie skoszenie trawnika (albo za wysokie) itd, itp. Gdyby ten facet kochał swoją rodzinę, to byłby całkiem fajny, ale on jest małym dyktatorem i sadystą - zadręczającym najbliższych. Płaczemy sobie z moją sąsiadką ukradkiem nad losem jej rodziny. Przez osiem lat ją wszyscy ostrzegali, żeby nie wychodziła za tego psychola, ale postanowiła to zrobić, mimo wszystko. Niektórzy jej współczują, ale niektórzy mówią "widziały gały co brały".
  Gdy się spojrzy z ulicy na ten dom, to jest całkiem "ładny widok".

 • 10 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Boże Pobłogosław....

  niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament .....

 • 10 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ładny widok

  Kolego ,TO pomóż tej kobiecie miast pisać na forum,ja grzecznie napisałem tylko,że pięknie jest,że to taka prześna Polska ale bezpieczna ,jakże inna od ubogaconej multikulturowo cywilizowanej Europy gdzie niemal każdy boi się wyjśc na spacer. Tylko tyle bo taka prawda. Ty opisujesz historyjki ,moim zdaniem z mchu i paproci bo pewnie Tobie się marzą hordy muslimów ale najzwyczajniej w śmiecie masz ból dupy,że rządzi Pis,I NIECH RZĄDZI STO LAT :) Bóg z Tobą,wszystkiego dobrego :)

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jaki ładny widok

  Pomóż tej rodzinie, a nie opisuj po internetach. Zdarzy sie tragedia, to sumienie będzie gryzło..

 • 7 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartizjanin

  Panie Boże. Ukryty pod postacia chleba. Bądź uwielbiony

 • 2 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ jaki ładny widok

  Otóż to ! Dobrze, że nie wpuszcza szariatu z zewnątrz, ale jednocześnie prowadzi szariat we własnej rodzinie. Może nie lubi konkurencji ?? (pislam kontra islam ?).

 • 3 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wierząca

  Niech imię Pańskie będzie uwielbione , przyjdź Panie Jezu do naszych serc , do naszych domów i daj ducha radości w tak pięknym dniu. jestem dumna z naszego miasta

 • 4 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mateusz

  Wiara na Kaszubach jest żywa. Nie zawstydzę się na wieki.

 • 2 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do jaki ładny widok

  Dyktatura, kaczyzm? właśnie dzięki temu nie masz w Polsce tego co w europie.

 • 2 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaki ładny widok

  Przecież to była ironia ,fantastyczna taka dyktatura i taki kaczyzm :)

 • 2 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pracownik stacji benzynowej

  "Tradycyjnie nie zabrakło feretronów, pocztów sztandarowych, dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki. Były też akcenty kaszubskie – w regionalnych strojach szli reprezentanci Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby” oraz członkowie kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego."

  Co mnie to obchodzi???Napisalibyście lepiej co ksiądz mówił podczas kazań przy ołtarzach aby taka osoba jak ja, która musi pracować aby inni mieli wolne mogła chociaż słowo boże z tej uroczystości znać.

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  wierząca!
  Od kiedy Sierakowice sa miastem?, wierzaca nie znaczy ze wszystko musi byc tak jak wierzysz,za duzo Jezusa w sercu chyba, dobrze by bylo jakbys dla ludzi dobra byla.

 • 2 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  @misiek

  Dobrze synku ze w tym dniu nioslesz sztandary, kiedys byly to sztandary PZPR, blokowane ulicy, jakbys potrzebowal pomocy lekarskiej i karetka by nie mogla przejechac, napewno byloby tobie to obojetne. Wazne jest walesanie sie po ulicach, nie wszyscy mieli wolne i ktos musial stac, bo stado poruszalo sie za wolno i te piania jeszcze.

 • 2 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # $$$

  Jeżeli tak bardzo UE solą w oku to nie bierzcie dopłat. Na kasę unijną to wszyscy czekają, ale wspólnej polityki unijnej realizować to już nie. Lepiej przy kaczorku przycupnąć i czekać ile kasy da z moich, Twoich podatków.Nie każdy muzułmanin jest terorystą tak jak nie każdy Polak katolikiem.Swoja drogą dokąd będziecie uciekać w razie wojny u nas? Na zachód? Przy takiej dalszej polityce naszego rządu pocałujecie tylko klamkę ewentualnie możecie coś jeszcze dostać na drogę..

 • 1 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do osła

  nie unia daje a my płacimy do unii a oni pokradną i często debilnie podzielą ,unia nas doi ,to jakby twoim budżetem domowym decydował pijany idiota .

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do osła

  do jeszcze większego osła -po to weszliśmy do unii żeby nie zostać w tyle.Kto niby miałby 10 lat temu pokierować tym krajem, budżetem jak to kraj cwaniaczków, kolesi, łapówkarzy i wszyscy o tym wiedza. Owszem płacimy jak wszystkie inne kraje członkowskie i jesteśmy na tych samych zasadach, chcieliśmy być wtedy europejski krajem a nie zakompleksioną, złodziejską Polską. Na pewno zwykły, szary obywatel nie stracił na tym. Sporo zostało przez te lata wybudowane i tylko prawdziwy osioł nie widzi tego albo inaczej widzi ale kasę bierze ale jest przeciw.

 • 3 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zapamiętaj

  wpierw ta unia wykupiła nasz przemysł za 15 % wartości ,skolonizowała nasz kraj ,przejęła banki,zrobiła z Polski rynek zbytu dla swoich śmieci,teraz wstajemy z kolan.Niech żyje Polska ,won z eurokomuną :)

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  zapamiętaj,
  Kto ciebie tego wszystkiego nauczyl? podejrzewam ze u klechy.A to byl w Polsce nowoczesny przemysl przed wejsciem do EU, byly nowoczesne fabryki aut, stocznie i przedwszystkim ekologiczny wegiel, ktorego nikt nie chce kupic.Co do smieci, kto je wysyla do Polski i kto je przyjmuje? jak piszesz napisz prawde a nie to co Tobie PiS-du kaze, bo chyba twoj mozg jeszcze jest tam gdzie powinien.Gdyby nie bylo chetnych na smieci, toby w tym blogoslawionym kraju nie ladowaly. A tak naprawde nie wdajac sie w dyskusje z takim co zawsze wszystko lepiej wiedza, bez UE by dlugo jeszcze nie bylo w Polsce autostrad a tybys powozil furmanka. Tylko trzeba miec j...a zeby sie przyznac. Bo wstanie z kolan jeszcze nie zalatwilo sprawy, a szrubki skrecac potrafia wszedzie.

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piękna procesja

  tylko...jedna uwaga. Ten pan co "śpiewał " do mikrofonu- nawet nie wiem jak to nazwać. Przecież mamy pięknie śpiewających organistów !!!!!

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jo jo jo

  jo to wydzieranie musi skończyć się

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo