Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy

Kolejna promenada w Kartuzach? Nad Jeziorem Klasztornym Małym powstać ma asfaltowy ciąg

Opublikowany: 2017-06-19 10:49 Autor: Magda Dzienisz

Wszystko wskazuje na to, że Kartuzy będą miały kolejną promenadę. Urząd Miejski przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Małym. Czy układanie asfaltu w Gaju Świętopełka to na pewno przemyślany pomysł?

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

W Gaju Świętopełka, nad Jeziorem Klasztornym Małym, powstać ma promenada – zapowiedział burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Od kolegiaty aż do mostu do ul. Majkowskiego wykonana będzie promenada z prawdziwego zdarzenia – mówił na minionej sesji włodarz miasta.

Gaj Świętopełka. fot. W.D.

Jak poinformował zastępca burmistrza Wojciech Jaworowski, urząd uzyskał pozwolenie na budowę i wkrótce ogłoszony ma być przetarg na realizację pierwszego etapu tej inwestycji. Powstać ma tam ciąg pieszo-rowerowy o asfaltowej nawierzchni. Władze miasta zamierzają docelowo zbudować promenadę wokół całego Jeziora Klasztornego Małego.

- Rozpoczęliśmy bardzo intensywnie rozmowy z właścicielami gruntów od strony osiedla XX-lecia -mówił Mieczysław Grzegorz Gołuński. – Jesteśmy po rozmowach i jesteśmy dogadani, w tej chwili trwają prace geodezyjne nad wydzieleniem odpowiedniego pasa nad jeziorem. W przyszłym roku będziemy mogli mówić, że Jezioro Klasztorne Małe będzie można obiec, przejechać dookoła na rowerze czy na rolkach.

I chociaż takie uzasadnienie tej inwestycji wydaje się zupełnie sensowne, pewne wątpliwości budzi pomysł układania asfaltu w Gaju Świętopełka. To miejsce ma charakter ścieżki przyrodniczej nad jeziorem, więc opinie na temat proponowanej technologii wykonania ścieżki rowerowej już są podzielone.

To kolejna tego typu inwestycja w Kartuzach. Kilka lat temu odcinek promenady powstał nad Jeziorem Karczemnym. Wkrótce on także doczekać ma się kontynuacji. Burmistrz miasta poinformował, że właśnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie II etapu tej promenady.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [61]

 • 22 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # niech lepiej zabezpieczą

  tą rurę, pod mostkiem na ostatniej prostej, bo tam regularnie dziwne substancje się leją.

 • 15 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # najpierw dokończcie tą nad karczemnym

  takie były szumne obietnice podczas wyborów i lipa

 • 20 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .. a moze jednak

  a może jednak przedłużyć do Klasztornego Dużego ... i brzegiem do Prokowskich Chrustów ? Super trasa na bieganie, na jazdę rowerem , na spacer .....

 • 6 11 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać nad nawierzchnią gaju i kłaść asfalt i koniec. Po co komu błota pod nogami. Jak będziemy stale patrzeć w przeszłość to wyjdzie nam jak z nawierzchnią ul, Klasztornej, po której trudno chodzić.

 • 17 8 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maria

  jakoś nie pasuje do lasu asfalt ,gdzie ekologia

 • 25 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Po Co

  Znowu asfalt? Znowu barierki?
  Takie urokliwe miejsca maja być oszpecone.
  Komu to ma służyć?

 • 6 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do marii

  A po komu promenada nad jeziorem? mi tam ona nie pasuje, gdzie ekologia? Po trawce chodzić i po kępach i krzaczkach....he he

 • 11 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serpico

  "Promenada z prawdziwego zdarzenia" ? Czyli taka jak nad jeziorem karczemnym ? Tutaj też dacie żółte barierki i asfalt grubości 2cm ? Jeśli robić to najpierw przemyśleć i zrobić to z gustem a nie kolejny tandetny badziew !!! Jest tyle fajnych przykładów w tym kraju... Czy my nie możemy tego zrobić porządnie? Potem dostawi się jakiś pomniczek do niczego nie pasujący za 300 tyś i będzie komplet !

 • 4 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qxv

  Można szerokość ścieżki podzielić na dwie równe czesci. Jedna wyłożyć kostka (ewentualnie asfaltem), druga utwardzić i z góry wysypać drobne kruszywo. Do biegania nie nadaje się betonowe czy asfaltowe podłoże.

 • 15 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aswald

  "promenada z prawdziwego zdarzenia" co to znaczy?....co ma na myśli ten specjalista, kto i z kim konsultował ten pomysł, ,asfalt w gaju? na spacer w lakierkach, szpilkach... a tak na marginesie bieganie na asfalcie to wyzwanie dla stawów... czy wszystko musi być asfaltowe, betonowe; nie wspomnę o kosztach

 • 24 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hans

  Asfalt w Gaju? Stanowcze nie!

 • 11 6 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja cie pitole

  Jak mówiono, że ma być szutrowa nawierzchnia to krzyk, że nie bo nieda się jeździć rowerem, ani na rolkach, ani na deskorolkach, ani z wózkiem. A teraz odwrotnie, ludzie zdecydujecie się i określcie się czego wy chcecie. Byle mieszać, zawsze na odwrót. Was nawet słuchać się nawet już nie da. Zostawić niech porośnie trawa i mech a najlepiej za orać Kartuzy. Nie dziwię się że Burmistrz was nie słucha i robi swoje, inaczej się nieda.

 • 14 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ścieżka filozofów

  Myślę, że odcinek od kolegiaty do gaju powinna zachować w jak największym stopniu naturalny charakter. Mało tego obecnie wzdłuż ścieżki ustawione są tablice lub bardziej to co z nich zostało o takiej tematyce, że mogłyby stać gdziekolwiek indziej w Kartuzach. To miejsce ma swoją historię. Czy nie warto byłoby stworzyć coś na kształt opowieści o tym jak wyglądało życie zakonników? Np. Czym się zajmowali? Kolejna tablica, kolejna pora dnia? Może tam na ławce powinien siedzieć zakonnik? Może zmienić oświetlenie żeby nawiązywało do dawnych czasów? Nie wszędzie trzeba jeździć na rolkach choć osobiście bardzo lubię. Warto stworzyć miejsce spokojniejsze gdzie można odpocząć i pomyśleć. Tym bardziej, że już nazwa i pierwotna funkcja podpowiadają :)

 • 2 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gerard Lemoine

  Era filozofów się skończy, nie tylko w Kartuzach ale w wielu innych miastach naszej Europy, gdzie nie bedzie juź można spacerować, ale tylko biegać na zakupy (przecież trzeba zjeść i szybko ) jak równieź dla sportu (aby spalić namiar tłuszczu). Dla niektórych to koniec świata, dla innych do normalna ewolucja. Temappppffff..

 • 10 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qltura

  jakim trzeba być kret... by na alei filozofów kłaść asfalt.
  Oj, pozostanie po naszym pokoleniu asfalcik.

  żenada

 • 17 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lora

  Co za geniusz wpadł na pomysł asfaltu w gaju?

 • 10 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dr.ewka

  czy ktoś zanim ogłosi przetarg poddaje pod dyskusje ( rada, mieszkańcy) pomysł? Czy nie można tych pieniędzy ( jeśli takowe są) przeznaczyć na wytyczenie szlaku pieszego ( rowerowego) brzegiem jez.Klasztornego Dużego ( kierunek Prokowskie Chrósty) jako kontynuacja tzw. Alei Filozofów. To wpłynie na popraw bezpieczeństwa mieszkańców. Gdzie są radni i sołtysi?

 • 11 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KARTUZIANIN

  to my mieszkańcy podczas przeprowadzonego głosowania wybraliśmy dokończenie promenady nad jez.karczemnym przed spaskudzeniem rynku. radni wescie tego włodarza na wycieczke do steżycy lub koscierzyny bo zbizaja się wybory i wymusla bzdury.

 • 10 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMM

  Z tym asfaltem to chyba nie jest dobry pomysł. Za kilka lat powstaną wybrzuszenia od rosnących korzeni, tak jak na chodniku przy poczcie na Parkowej. No i mam nadzieję, że drzewa pozostaną na swoim miejscu? Wycinać nie pozwolimy !!!!!

 • 2 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do KARTUZIANIN

  Może z tą promenadą to masz rację ale co Ci nie pasuje w rynku? Zobacz ile ludzi ostatnio przychodzi na niego, gdzie wcześniej po 18 nie było już prawie nikogo..

 • 3 9 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Byłam w wielu ogrodach botanicznych

  w różnych krajach i widziałam piękne ścieżki asfaltowe wśród lawiny cudownych drzew, krzewów i kwiatów po obu stronach. Jakoś to nie było żadnym zgrzytem. Kolory tego "asfaltu" były różne (nie zawsze czarne).

 • 12 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # asfalt w Gaju ?

  Co to za d..il chce naruszyć, uszkodzić, a potem zaasfaltować korzenie drzew w Gaju ?
  To jest sabotaż !

 • 11 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  To chyba najbardziej durny pomysł naszego burmistrza i radnych. To może ścieżki w lasach też pokryć asfaltem...

 • 11 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel do "ścieżka filozofów" ...

  Naturalnie do "asfalt w Gaju" i innych zaniepokojonych tym PRYMITYWNYM pomysłem pana Mniecia, też.

  Dokończ chłopie dworzec kolejowy, zasadź drzewa wokół rynku, zrób porządek ze zwierzęcym targiem pod twoją rezydencją ale na litość Boską weź rączki i pozostałości mózgu precz od
  świętej tradycji Kartuz. Tu Gaju Swiętopełka i alei filozofów.

  Nie prześcigaj się panie Mnieciu z Lemahnową na promenady. Tym dowodzisz, niestety prymitywu
  i głupoty.
  Widać, nie każdemu można władzę powierzyć. Niektórzy (MGG) zachystując się nią zachowują się
  jak ślepe małpy, którym harmonijki ustne zamieniono na brzytwy.

  Ps, jestem odpowiedzialny za słowa, proszę nie skreślać.

 • 11 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Gaj świętopełka by odżył gdyby zainstalowano lepsze oświetlenie i zainwestowano w monitoring czy też zwiększono patrole policjii i sm (przecież mają rowery czyż nie?) Bo zwłaszcza wieczorami tu jest niebezpieczne a tym bardziej po każdej naprawie bez przerwy dewastowana dlatego mało kto tam chodzi na wieczorne spacery w te okolice

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Obywatel (humorzasty często-gęsto)

  Parę tygodni temu było "kocham cię Mnietek" (no ale wieloletnie pary znają "te nastroje" i fochy).

 • 0 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanin

  Super a co z ulica gdanska

 • 5 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # asfaltowe

  Asfaltowe, betonowe "ścieżki zdrowia" absolutnie nie nadają się do biegania. Cierpi kręgosłup i każdy staw. Ścieżka w Gaju Świętopełka, tzw. Aleja Filozofów powinna zachować swój charakter, co nie przeszkadza w jej "ucywilizowaniu": ławeczki, estetyczne kosze na odpadki - segregacja! (które trzeba codziennie opróżniać), gustowne oświetlenie i dyskretne spacery stróżów prawa, być może monitoring w newralgicznych punktach. Asfalt, beton czy kostka-stanowczo NIE! Tablice informacyjne o tym historycznym miejscu...To powinno być miejsce raczej dla pieszych turystów i spacerowiczów.

 • 12 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytam się...

  ...po co??? Czy my wszędzie musimy chodzić po asfaltach, płytach i kostkach? Dajcie temu miejscu spokój, jest urokliwe takie jakie jest. To przyjemność chodzić po matce ziemi, zdrowe i naturalne. Jak już koniecznie chcecie asfalt lać to dokończcie to co zostało zaczęte, czyli promenadę, szału z nią nie ma , jest po prostu , moim zdaniem,nieładna ale skoro już jest to ją zwyczajnie doprowadźcie do końca a tej resztce natury , która tu jeszcze została dajcie spokój.

 • 7 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytam się...

  ...czy my się musimy godzić na takie pomysły? Jak czytam komentarze to generalnie piszecie, że to kiepski pomysł, więc nie pozwólmy na to , można się przecież jakoś zorganizować i obronić Aleję Filozofów... bo jak tu "filozofować "na asfalcie:))) Przecież to jest nasze miasto i nasze zdanie powinno się jednak liczyć .

 • 8 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola G.

  A w solectwach syf, nic sie tam nie dzieje . Rozliczymy za to cara MGG.

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Obywatel (humorzasty...)

  Nic to, że droga wyboista, ważne, że kierunek słuszny.

  Tzn., że nie ważny kaganiec na Twoim czerepie. Ważniejsza i ponad humorami jest historia
  i jej zachowanie dla nas (króciutko) i dla potomnych.
  Aleja Filozofów ma zostać Aleją Filozofów i basta!!!

  Jeżeli pan Mnietek chce cokolwiek wyasfaltować to niech zacznie od ścieżek w swoim ogródku z
  dojściem do szołerków i szituza włącznie.

  Co do "miłości", - jeżeli się Mnietkowi coś poprawnego wymknie, nie widzę powodu, aby "Gołki" nie pochwalić. Owszem dobre działania należą do jego rzadkich wybryków, tym niemniej sporadycznie występują. Oczywiście bezwiednie, ale on myśli, że my nie myślimy. Ot i cały
  szkopuł.
  Parą (i to wieloletnią) nie jesteśmy. Jeżeli tak uważasz, to błąd. Natychmiast może byś Twój
  bez żadnych obiekcji. Nie będziemy demonstrować, gdyż wolność uczuć, wyznania itp gwarantuje
  Konstytucja.
  Wiele szczęścia na nowej drodze życia Wam życzę, choś nie mam pewności, że Mniecia zadowolisz. Sprubójcie, póki młodość Wam w duszach gra.
  Spowiedź Wam wszystko wybaczy, całuski, pa.

 • 8 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zboj

  A do Dzierżążna na ścieżkę rowerową nie było asfaltu :(

 • 9 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  Z Rynku asfalt zrywamy, a w lesie kładziemy. Grunt to konsekwencja. Proponuję jeszcze jumbo w kościele i będzie komplet. Już widzę te tłumy przybywające do najdziwniejszej wsi w kraju.

 • 13 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # freddie

  co za kretyński pomysł!! Czy ktoś był w jakimś prorockim uniesieniu? i tak wszystko zmyje woda z błotem -tak jak kamienie które były wyspane parę lat temu. po paru latach od wylania asfaltu będą garby od korzeni, mróz rozsadzi i asfalt popęka. No i będzie można zamówić koparki i wywrotki żeby zawieść ten asfalt pod gminę.

 • 12 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

  No !!! Ten Nasz rynek z tą trawą to naprawdę powala!!! Co za geniusz to wymyślił? NOBLA mu dać!!!

 • 7 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Zboj

  siedź cicho starczy że są tam "Jagody" ;)

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jasiu

  Tak i znowu to samo jak na rynku , co roku zmiana .a my za to placimy

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # )))):

  zerwany asfalt z rynku trzeba zagospodarować :)

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taaa

  wytną wszystkie drzewa tak jak już oszpecili większość : ławki powyrywane, pomosty poniszczone, dla mieszkańców kartuz to chyba już tylko tylko beton i stal powinna być , aby zniszczyć wandale nie mogli i żółte barierki jeszcze, a wszystko to będzie wyglądało bajecznie....jak d... zza krzaków , a właściwie krzaczorów nie będzie i pozostanie sama d....

 • 0 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fakt

  już lepiej byłoby tam kostkę położyć

 • 6 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @taaa

  Dobrze powiedziane , a może monitoring założyć , stylowe ławeczki zamontować , odnowić pomosty i mostek , jakieś ładne lampy (lampiony) zainstalować , kwiaty zasadzić i wędkarzy wygonić . To co zrobili z drzewami woła o pomstę do nieba. I ta rurę tez powinno się zabetonować a nowy eko przepust wykopać i będzie po sprawie bo syf tam codziennie się leje.

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ ścieżka filozofów

  Te tablice to faktycznie szpecą , a może by tak galerię sztuki na świeżym powietrzu z czasowo wymiennymi np. fotografiami natury , ludzi, reprodukcjami prac lokalnych artystów /

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co to za promenada?

  Promenada 300 metrów ? ? ? kto za to ma płacić , komu i po co?

 • 13 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kogo boli głowa?

  a zamiast wody w jeziorze wylać morze betonu !! To najurokliwsze miejsce w tych zapyziałych kartuzach, stanowi o tym bezpośrednia łącznośc historyczna, krajobrazowa z konglomeratem zabudowań klasztornych. Naprawdę ktoś musi mieć wielki syndrom wieśniaka żeby wszystko co piękne i naturalne niszczyć asfaltem.

 • 10 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Złotą Górę

  w Brodnicy też trzeba wyasfaltować, bo się okrutnie błoci.
  W dalszej kolejności może pola truskawkowe też. Jak rządzić, to na całego. A jak!!!
  Brawo burmistrzu. Burkiem jesteś, do tego tytuł mistrzowski i mamy "BUR- MISTRZA".

 • 8 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  jak czytam o czym zamyśla burmistrz, to jakbym słuchał słuchowiska Waligóry "Rycerze". Dobrze że PIS ustawą o kadencji samorządowców wypleni tych inteligentów z jakiś tam szemranych wyższych uczelni łódzkich z siedzibą zamiejską w kartuzach.

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ humorzasty OB.

  Za dobre sprawowanie BUZIAK, a gdy niegrzeczny to KLAPSIK (w domciu). W pracy natomiast bacik albo marchewka.

 • 9 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yoko

  do 'Byłam w wielu ogrodach botanicznych " też bywałem w ogrodach botanicznych, ale najbrzydsze to te z nienaturalnymi ciągami komunikacyjnymi. czyli z ze ścieżkami asfaltowymi. Substancje bitumiczne tak ładnie pachną w ciepłe dni ... no samo zdrowie co kolżanko !?

 • 12 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wujek Władek

  Niech ten facet już nic nie majstruje przy infrastrukturze, bo wycięcie drzew na rynku i danie na ich miejsce przygłupawej tabliczki z napisem uśmiechnij się w tym miejscu zostanie posadzone nowe drzewo to dopiero kwintesencja możliwości intelektualnych. a kiedy będą te drzewa? za 10 lat sadzone, po przetargach ? Co brakowało starym drzewom w byciu drzewem ? facet, matka natura na moim polu od czasu gdy ty dałeś te indolentne tabliczki, posadziła kilkanaście drzewek i maja już po 20 cm wysokości !

 • 13 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zenek

  Rynek 1.600.000 zł ,będę powtarzał do znudzenia, za te pieniądze można postawić 4 słownie cztery domy jednorodzinne. Proszę sobie porównać to co zrobiona na rynku z tymi czterema domami .Odpowiedź sama nasunie się . Niech nasz burmistrz o dwojgu imion niczego się nie tyka bo pójdziemy z torbami przy jego pomysłach i cen realizacji.
  Jestem świadom tego co piszę i proszę nie wymazywać wpisu

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pozrywajmy asfalcisko ...

  i zostawmy se klepisko - pozrywajmy se panele, sypmy piasek, przyjaciele. Pozrywajmy z siebie ciuchy, opalajmy swoje brzuchy. Naturystka - skansenistka.

 • 13 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stop dla asfaltowania Gaju Świętopełka

  Może trzeba zrobić jakąś petycję do urzędu i do radnych zanim będzie za późno. Jak zaczną układać asfalt to będzie pozamiatane, bo już nikt nie odtworzy tego naturalnego zakątka. Może trzeba teraz zadziałać?

 • 5 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  To jest śmieszne , Jak jest napisane w treści artykułu : wykonana dokumentacja i udzielone pozwolenie na budowę . Projekt swoim zakresem zawiera rozwiązania projektowe dla nawierzchni asfaltowej odwodnienie w/w trasy ( na pewno inne niż nawierzchnia przepuszczalna) , czyli ktoś zlecił ktoś przyjął wykonany projekt i ktoś zapłacił i dzisiaj larum trochę późno , a różnych stowarzyszeń i organizacji multum i nikt w gminie nie wiedział co się projektuje co się uzgadnia , bo mam coraz większą pewność że gdyby nie komunikat z urzędu to temat by wypłynął może przy ogłoszeniu przetargu , a może gdyby wykonawca wjechał na teren budowy , a jaka nawierzchnia może przy odbiorze .

 • 10 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marzenia a rzeczywistość

  Grunt od strony lasu powinien być utwardzony ale nie wylany asfaltem i odcinek ten powinien być monitorowany i oświetlony na całej długości od kościoła aż do Majkowskiego (co powinno dawno już być zrobione) lampami odpornymi na uderzenia huliganów kamieniami, jak się sciemni to ludzie tam nie chodzą bo się boją jest ciemno i nie ma kamer ...widząc dotychczasową politykę drzewną to nie dość że zaleją asfaltem ten 'naturalny' stan brzegowy to wytna co najmniej 20 metrów lasu i bedzie to wyglądało jak deptak na rynku tylko że bez lamp przy Majkowskiego...

 • 2 12 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Halo, ale was pogieło

  Boże, jak był pierwszy projekt i informacja, że w gaju promenada będzie szutrowa, to wszyscy włącznie z radnymi podnieśli larum. A gdy zmieniono na inną nawierzchnię to znowu źle. Puknijcie się w makówkę bo jest pusta i próżna.

 • 8 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @freddie

  Gdzie,tam nie będzie żadnych korzeni tu jest wypracowana na to metoda tzw. kartuską (beton,asfalt zero drzew) wytną drzewa jak pod autostradę tak jak pod Grzybnem

 • 5 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Najlepiej wszystko zalać betonem

  Ci, co to wymyślają mają niezły beton w głowach

 • 3 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brak pieniędzy

  Mogliby te pieniądze przekazać na stypenidia dla dzieci.
  Układają asfalt na ścieżce przyrodniczej, a dla dzieci z ambicjami nie ma już pieniędzy.

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AntoniCaracal

  Jeszcze jedna "promenadka" przy śmierdzącym jeziorze ?
  Zabierzcie się wreszcie za solidne oczyszczenie jeziora ! Ale w pierwszym rzędzie należy
  WYKUPIĆ te wody i przyległe grunty od ich PRAWOWITYCH, prywatnych właścicieli , a dopiero później pomyśleć o infrastrukturze !

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # bober

  Niech lepiej molo zr
  obią na jeziorze

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo