Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy

Masz pięknie ukwieconą i zadbaną posesję? Zgłoś ją do konkursu Towarzystwa Miłośników Kartuz

Opublikowany: 2017-06-14 13:47 Autor: Magda Dzienisz

Towarzystwo Miłośników Kartuz zorganizowało kolejny konkurs, tym razem dla właścicieli posesji prywatnych, firm oraz instytucji czy szkół z terenu miasta i gminy. - Chcemy wyróżnić takie posesje, budynki, które są zadbane i upiększają nasze miasto - mówi Bolesława Ciachowska z Towarzystwa Miłośników Kartuz.

REKLAMA

Reklama Koszałka Kartuzy

„Czystość, ład, porządek i estetyka – naszą wizytówką” – tak brzmi nowy konkurs organizowany przez Towarzystwo Miłośników Kartuz. Skierowany jest do właścicieli zadbanych posesji prywatnych, balkonów, a także firm, instytucji czy szkół.

- Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców miasta i gminy, którzy posiadają piękne, zadbane, ukwiecone posesje czy balkony. Chcemy je wyróżnić i pokazać, jak upiększają nasze miasto i okolicę – mówi Bolesława Ciachowska z Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dzienisz

Celem konkursu jest także pobudzanie wrażliwości na walory przyrodnicze w mieście, promocja Kartuz pod względem turystycznym, rozwój świadomości swojego miejsca zamieszkania. Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową (dostępna tutaj), podać swój adres, a specjalnie powołana komisja obejrzy dany budynek i jego otoczenie. Pod uwagę będzie brała: czystość, zieleń, małą architekturę , estetykę i ogólny wygląd. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody.

Towarzystwo czeka na zgłoszenia do 30 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie kartuzy.pl.

To kolejny konkurs, którego pomysłodawcami są miłośnicy Kartuz. Przypominamy, że wciąż można nadsyłać swoje wiersze na konkurs „Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub”. Towarzystwo na utwory czeka do 20 czerwca. Więcej o konkursie poetyckim pisaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 3 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gfh

  TMK to kontynuatorzy przedwojennego Towarzystwa Upiększania Miasta. Ten konkurs to pokazuje najdobitniej. Brawo dla Pani Bolesławy oraz Pana Tadeusza i innych członków za to, że im się chce coś robić!

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  Solectwa tez moga przystapic do konkursu??

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inka

  A gdzie mozna zlozyc zgloszenie do konkursu?

 • 0 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Inka

  To wiedzą tylko ci, co wygrają:)

 • 3 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marian Somonino

  A czy można zgłaszać posesje spoza gminy Kartuzy, np z Somonina?

 • 2 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GMK

  Geriatryczni Miłośnicy Kartuz mają oceniać moją posesję? Ja ją oceniam, żeby komfortowo na niej wypoczywać.

 • 1 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do pytających

  przeciez jest odnosnik do regulaminu, wystarczy kliknac i przeczytac. @Marek - sołectwa chyba nie mogą, tak mi sie wydaje ze tu chodzi o posesje i pojedyncze domy czy balkony, @Marian Somonino - Towarzystwo Miłośników Kartuz to organizuje, a nie Somonina, więc raczej tutaj bym widział z gminy Kartuzy i miasta zgłoszenia. Ale jakby co to zawsze mozna zadzwonic do członków towarzystwa i się zapytac, na plakacie na stronie kartuzy.pl są numery telefonów.

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Mieszkancy Solectw nie moga brac udzialu. Czyli znowu MGG ma gdzies solectwa . A w solectwach sa lepiej zadbane domostwa.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo