Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko

Zmiany personalne w parafiach powiatu kartuskiego

Opublikowany: 2017-06-24 18:58 Autor: Wojciech Drewka

Jak co roku biskup diecezji pelplińskiej wprowadza zmiany personalne w parafiach. W tym roku również powołani zostali nowi proboszczowie, a wikariusze przeniesieni do nowych miejsc swojej posługi.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Jedną z najważniejszych zmian jest odwołanie znanego z aktywności i realizacji wielu przedsięwzięć – m.in. organizacji zlotów miłośników motoryzacji, czy powołania młodzieżowej grupy pozoracyjnej – wikariusza parafii w Sianowie ks. Wojciecha Trapkowskiego, który został proboszczem parafii w Mędromierzu. W wielu parafiach od 20 sierpnia pojawią się nowi wikariusze.

Poniżej zmiany personalne dotyczące parafii powiatu kartuskiego. Szczegółowe informacje na temat pozostałych zmian dostępne są na stronie diecezja-pelplin.pl.

Proboszczowie:

 • Ks. Wojciech Trapkowski zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Sianowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława i Męczennika w Wielkim Mędromierzu.

Ksiądz Wojciech Trapkowski. fot.W.Drewka

Neoprezbiterzy:

 • Ks. Piotr Kotras zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy

Wikariusze:

 • Ks. Tomasz Dawid zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim
 • Ks. Daniel Kreft zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Granicznym
 • Ks. Marcin Leszczyński zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie
 • Ks. Mariusz Malejko zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Elżbiety w Pinczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku
 • Ks. Piotr Stoltman zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Granicznym i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie
 • Ks. Krzysztof Wilkowski zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach
 • Ks. Grzegorz Worobiec zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Świeciu
 • Ks. Jerzy Zgoda zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Jeżewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Sianowie

Pozostałe zmiany:

 • Ks. Tomasz Krajna zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Garczegorzu i skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [67]

 • 7 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxx

  Och jak mi przykro ze zabieracie nam ks. Wojtka a mialam nadzieje ze zostanie proboszczem w Sianowie .

 • 19 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zawiedziony:(

  A w Brodnicy bez zmian !?

 • 16 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Komando

  Kiedy doczekamy się wkoncu jakiegoś energicznego wikariusza w Brodnicy Górnej??? Może dzięki temu parafia by odżyła..

 • 5 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dobra zmiana

  nareszcie zmiana w sulęczynie

 • 17 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brodniczanin

  Kiedy wreszcie zmieni się proboszcz w Brodnicy ? Siedzi tu już 20 lat. Albo chociaż niech dadzą energicznego wikarego. Parafia jest jak zabita dechami. Proboszcz czuje się jak pan. Zabytkowy fresk znowu zasłonięty obrazem.

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kreg

  A co to znaczy że ksiądz z Garczegorza zostaje oddelegowany do pracy duszpasterskiej w Sietakowicach, skoro nie będzie wikariuszem ani proboszczem to kim? A ciekawe za co to wywaliło z Garczegorza?

 • 9 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  DZiękujemy za kazania w Sianowie

 • 10 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji #

  Tak jest zawsze jak jest super wikary to go zabierają

 • 15 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Parafianka

  Ksiądz Wojciech Trapkowski prawdziwy duszpasterz z powołania,cudowny kapłan a przede wszystkim cudowny CZŁOWIEK oddany każdemu odnoszący się z szacunkiem do ludzi, głosząc cudnie kazania skłaniające do refleksji i zmiany swego życia.Człowiek prosty i rzyczliwy.KSIĘŻE WOJTKU BĘDZIE NAM CIĘ BRAKOWAŁO W SIANOWIE,ale byłoby egoizmem zatrzymać Cię tylko dla siebie... masz w sobie tyle dobroci i miłości do ludzi i świata,że napewno w swojej nowej parafi zarazisz swych ludzi optymizmem,dobrym słowem. Idź i głoś Chrystusa w swej nowej parafi. Szczęśç Boże w nowej parafi księże proboszczu!

 • 9 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Kwidziński odchodzi. Trapkowski odchodzi. Kto będzie robił ćwiczenia ratownicze?

 • 5 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Motocyklista..

  Ehh.. Juz koniec wspólnych zlotów motocyklowych z Księdzem Wojskiem.. Może jednak jeszcze jakiś zlot?

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Można by dodać, gdzie wysłali ks. Gizelę z Chmielna.

 • 4 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brodnica

  W Brodnicy by się przydał wiary a nie że wszyscy do Kartuz uciekają na mszę wstyd dla parafii

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A......

  Gizela mianowany do tczewa

 • 9 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Takiego dobrego, cudownego proboszcza i takich dobrych cudownych wikariuszy mamy w Sierakowicach. Nie zabierajcie nam naszych duszpasterzy. Tyle dobrego robią w naszej parafii. Pozostańcie z nami. Niech Pan Bóg Wam błogoslawi.

 • 5 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Ksiądz,który podpadł trafia do Sierakowic, niby na 2 miesiące,ale wiadomo,że już zostanie na dłużej.Sierakowice bogate więc utrzymają i dwudziestu grubasów.Prężny biznes.

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Sulęczyno

  Szkoda że odchodzi nasz Ks. Daniel Kreft Niech Tobie Bóg Błogosławi i Prowadzi Bożą Drogą :* Pozdrawiam :)

 • 1 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Po co nam 2 proboszcz ? Jak i tak więcej widać w kościele wikariusz niż proboszcza co chwila i tak zaproszeni księża głoszą kazania

 • 2 16 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Może lepiej byłoby zmienić to czego nauczają ;)
  Nauczanie o kłamstwach jakoby np Bóg to Trójca a nie Bóg o imieniu Jahwe to naprawdę coś co prowadzi ludzi nie do zbawienia ale do zguby. Nauczanie , ze wszyscy po śmierci fruną do nieba to kolejne kłamstwo.
  Zacznijcie czytać Biblię zamiast wierzyć w kłamstwa głoszone co niedziela w kościołach.

 • 6 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Ty już się tu lepiej nie udzielaj, bo znów prowokujesz, a potem nie będzie w stanie odpowiedzieć na proste pytania. Skup się lepiej na tym, żeby wyjść z sekty, w której tkwisz. W sieci znajdziesz świadectwa osób, którym się udało i które się zorientowały jakie głupoty opowiada wam wasze szefostwo: począwszy od zbawienia po czytanie i tłumaczenie Biblii wg jednego wzorca. Wpisz sobie "byliśmy świadkami Jehowy" na yt i zobacz. Powodzenia. Jak ci się uda uwolnić - napisz.

 • 9 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ccc

  no nie znowu ten oszołom się włącza w komentarze. Bardzo proszę moderatora o usuwanie jego komentarzy,są beznadziejne i obraźliwe.

 • 6 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brodniczanka

  Wiekszość parafian jeżdzi na msze niedzielne do Kartuz,Chmielna nie chcą uczestniczyć w Brodnicy czy wreszcie nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza ?

 • 5 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gowidlino

  Baaaardzo szkoda, że już po dwóch latach zostaje odwołany ksiądz Krzysztof Wilkowski. To prawdziwy ksiądz z powołania, skromny i dobry człowiek, z pięknymi kazaniami, pełnymi trafnych instrukcji i wskazówek do godnego życia. Na dodatek gorliwy patriota, miłujący Boga, Maryję i Ojczyznę. Za szybko zostaje przeniesiony. Mógł jeszcze wiele dobrego zdziałać dla naszej parafii. Ciekawy jestem, czym uzasadnione jest tak szybkie przeniesienie. Żal wielki do biskupa, no chyba, że uznał, że ksiądz Krzysztof jest w Chojnicach bardziej potrzebny. Szkoda, ale taki los wikariuszy. Jeszcze ok. dwóch miesięcy będzie z nami, a potem Szczęść mu Panie Boże na dalszej drodze kapłańskiej w zdrowiu, siłach i radości. Wielu łask bożych ks.Krzysztofie.

 • 5 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowice

  Teraz msza będzie trwała 2,5 h :) plus pół godziny spóźnienia przez księży odprawiajacych mszę .
  Po co tylu księży w naszej parafii? A jeszcze co tydzień jakiś gość gloszacy kazania- za darmo nie przyjedzie .... nasi księża nie potrafią wygłosić kazania? To jeszcze raz na studia.

 • 7 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wili

  Niech ksiądz biskup wsłucha się w słowa ludu i zmieni proboszcza w Brodnicy Górnej.

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wili

  Jakie zmiany w parafiach powiatu podlegających pod Arcybiskupa w Gdańsku?

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Ten znowu tutaj. Oprzytomniej człowieku, otwórz oczy. Wybieranie tylko tych kawałków biblii, które wam podpasują jest wg ciebie normalne i słuszne?

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @adi

  A kiedy zmiana proboszcza na Wygodzie?

 • 3 3 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jadwiga

  Pan Drewka powinien wszystkie komentarze szkalujące księży skasować nie do pomyślenia żeby każdy mógł księży oceniać i krytykować bez szkody księża posługują katolikom udzielają sakramenty a może Pan Drewka podejmie temat tych grzeszników którzy opluwają księży a sami rozwodza się .To jest sensacja!!!!!

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # re Motocyklista..

  Pojedziemy do Wiela, do ks. motocyklisty Mateusza Szulca.

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rolnik

  a myśliwi są zawsze ci sami cokolwiek i jakkolwiek by wyczyniali....,....

 • 11 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # siwa

  Dajcie spokój proboszczowi i wikariuszom parafii św.Marcina w Sierakowicach!!!!!To są wspaniali,prawdziwi kapłani,otwarci na każdego.Jestem z innej parafii,więc mogę dokonać ich obiektywnej oceny pod kątem niezwykłej punktualności i atmosfery. Ks.proboszcz zawsze obecny, słuchający spowiedzi co najmniej pół godziny przede Msza św.. Serce rośnie,gdy widzi się czterech księży równocześnie odprawiających Msze w różnych intencjach.Każdy z nas może zamówić Mszę, nie ma żadnych przeszkód!!!!w przeciwieństwie do sytuacji ,która miała miejsce za poprzednika.Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku średnio po 4,5 godziny dziennie,co świadczy o szacunku duszpasterzy do wiernych.

 • 2 7 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxxxxxxxx

  ja bym zlego slowa o ksiedzu z brodnicy nie powiedziala zawsze ktos krytykuje a najwiecej ci co do kosciola nie chodza

 • 4 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Kończ waść...wstydu oszczędź....
  Panie moderatorze...proszę i nie tylko ja...o usunięcie postów tego sekciarza ccc...plis...

 • 0 6 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  To nie świadkowie czytają wybiórczo Biblię ale np katolicy czy protestanci, imię Jahwe pojawia się w samym Starym Testamencie ponad 6000 razy a nawet papież Benedykt też kazał je usuwać z Biblii, to straszne co czynią sekty takie jak katolicka czy prawosławna.
  @@ccc
  Ja wyszedłem z sekty katolickiej, ty tkwisz w sekcie, która cię kłamie czy to z Trójcą czy z wiecznym smażeniem w piekle czy z tym, że pójdziesz do nieba. Bóg Jahwe mówi jasno - ziemia jest domem człowieka i Jahwe zamiaru nie zmienił nigdy. Włącz myślenie i zacznij czytać Biblię a nie tylko spisz na mszy ;)

 • 12 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @siwa

  Tak, tak, tak, dobrze mówisz. To co jest teraz w kościele św.Marcina w Sierakowicach to jest coś wspaniałego. Tego nie było od lat (a na pewno nie za poprzednika).
  Te spowiedzi, które dawniej były tylko od święta. Msze możesz zamówić i zawsze znajdzie się miejsce. To są księża z powołania i dla ludzi, którzy potrzebują i szukają Boga, Jezusa, Maryi w Kościele.
  Bóg zapłać za takiego dobrego proboszcza, za spowiedź, za piękne, bez owijania w bawełnę kazania ks. Michała (które dają dużo przemyśleń i zmieniają ludzie serca), za msze święte i wszelkie nabożeństwa.
  Teraz kościół w Sierakowicach żyje i nie pozwolimy go zniszczyć nikomu.

 • 7 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BRODNICA to co ??

  Zmieńcie tez proboszcza w Brodnicy Górnej,tego w ogóle nie idzie zrozumieć,do tego tak długo "smęci" że przydałby się nowy proboszcz,zmieńcie Benke to będziemy chodzić do swojej parafii w Brodnicy,ja też wolę jeździć i jeżdże do Kartuz.AMEN

 • 2 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do BRODNICA to co ??

  To na kolędę też zaproś ks. z Kartuz ...... chyba że boisz się co ludzie powiedzą ......bo najlepiej jest się mądrować anonimowo ......

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brodnica i Wygoda

  Zamiast wylewać tutaj swoje żale na Benka to zwróćcie się do biskupa. A nie że jaśnie panowie rządzą jak chcą.!!!!
  Na Wygodzie tylko kasa, kasa, kasa i jeszcze więcej kasy!!!!
  A w Brodnicy to najlepiej plotki, rozmyślania niedoszłego poety, który nawet dzieci komunijnych nie potrafi wyspowiadać (albo mu się nie chce). Wszyscy dookoła się naśmiewaja!!!

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somonino

  A kiedy w Somoninie pojawi się wikary? Parafia ponad 3000 osób i nie ma wikarego a widzę ze w dużo mniejszych społecznościach takowi od dawna są. Czy w końcu coś drgnie w tej parafii?

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  To żeś nieźle wpadł co. Z deszczu pod rynnę. Biedny jesteś chłopie. A jesteś w tej grupie szefostwa, trzódki czy jak to zwał, co u Jehowych łapie się na zbawienie, czy w całej reszcie szarej masy, która musi ganiać od domu do domu a i tak na zbawienie nie ma szansu? U nas dla odmiany zbawiony może być każdy. Chyba więc ktoś ci musiał nieźle makaron na uszy nawinąć, skoro dałeś się wciągnąć. To trochę tak jakbyś od obwoźnego sprzedawcy kupił gary albo odkurzacz za parę tys. Ale ciągle masz szansę. Tak jak ci młodzi ludzie z nagrania na yt, którzy się zorientowali że ktoś ich robi w balona. Ty może jeszcze do tego nie dojrzałeś, ale ciągle masz szansę. Trzymam za ciebie kciuki, a i zdrowaśkę zmówię.

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwatorka

  Szanowny księże Wojtku już nam smutno,że to ostatnie spotkania z uśmiechem księdza,z kazaniami pełnymi madrości i wiary i z humorem księdza.Sianowo będzie tęskniło i ciężko będzie zapełnić pustkę,ktora pozostanie.Mimo tego cieszymy się,że ksiądz będzie wreszcie proboszczem życząc zdrowia i wielu łask bożych-SZCZĘŚĆ B0ŻE!!!

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Zmiany personalne w parafiach powiatu kartuskiego
  Żukowo to jest w jakim powiecie Panie Redaktorze ? informuje że tez są zmiany wystarczy wejść na stronę kurii.

 • 0 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Gowidlino

  Chyba sobie żartujesz !? Nie będę tu wypowiadał swojego zdania na temat wikariusza z Gowidlina ale może dostaniecie teraz kogoś normalnego.

 • 3 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @ccc
  Klepanie "zdrowasiek" to widzę specjalność twojej sekty. Daremny twój trud, pomódl się do Boga Jahwe bo tylko On przez Jezusa wysłuchuje modlitw a ty tych zdrowasiek możesz sobie klepać ile tylko chcesz.
  Przeczytaj dokładnie 22 rozdział ewangelii mateusza - jezus dokładnie mówi jakie sa dwa największe przykazania i ucz się tego od jezusa zamiast powielać głupoty głoszone przez twoich księży .

 • 2 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Jeśli wsiąkłeś w sektę i ci to odpowiada, to nie ma problemu. Ale warto wiedzieć, że zawsze można wyjść i żyć jako wolny człowiek. Wszystko zależy od ciebie. A zdrowaśka może pomoże, może nie, ale na pewno nie zaszkodzi. Jeśli zbłądziłeś i wszedłeś na jakąś podejrzaną ścieżkę, to może coś cię natchnie i uwolnisz swój umysł. Powodzenia.

 • 4 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @ccc

  Uwierz mi, że w sekcie to ja byłem, w sekcie katolickiej ;)
  Tobie też życzę abyś poprzez Biblię dowiedział się, że jest jeden Bóg Jahwe a nie jakieś Trójce czy Matki Boskie .
  To już nie jesteś pewny czy wasze zdrowaśki pomagają ? Nie pomagają bo tylko modlitwy do Boga Jahwe przez Jego syna Jezusa pomagają.
  Zawsze możesz wziąć Biblię do ręki , poznać prawdę o Bogu i zawsze możesz opuścić sektę katolicką, która oszukuje swoje "owieczki"

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do BRODNICA to co ??

  Żaden ksiądz z Kartuz nie przyjedzie na kolędę do Brodnicy.... nie mogą, prosiłem już. Tu już się nie da wytrzymać, jeździmy do Kartuz, do Ostrzyc... Obłuda i kłamstwo.

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # d@do BRODNICA to co ?? o

  Co za brednie opowiadasz ............ chyba nie wiesz w jakim Kościele dzwonią.....

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ddd

  Normalny człowiek nie niszczy drugich..... po co chodzisz do kościoła?

 • 5 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ///

  W jakim celu czwarty ksiądz do św.Marcina w Sierakowicach skoro coraz więcej naszych parafian chodzi na mszę św do św. Jana.W naszym kościele z niedzieli na niedziele coraz mniej ludzi.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gowidlino

  Ciekawe co masz do zarzucenia? Tacy właśnie powinni być księża - skromni, z powołania.

 • 3 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ///

  To co piszesz to wielka bzdura ,myslę,że w ogóle nie chodzisz do kościoła i nie wiesz ile ludzi chodzi do kościoła św.Marcina Sierakowice a chodzi naprawdę sporo.

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ CCC

  Sekciarzu...ile ci płacą za te twoje głupoty, które tu wypisujesz..i obrażasz innych.
  na szczęście Jezus jest Miłosierny......

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # skrzywdzony CCC

  ccc czemu się ukrywasz skoro jesteś taki wyzwolony, pewnie jesteś heterosexofobistą ?

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @@ccc
  Kogo obrażam ? Czym ? Tym, ze Trójca to bajka ? Obrażasz się na to, ze pisze, że KK to jedno wielkie kłamstwo ? Weź w końcu Biblię do reki i sam się o tym przekonasz .
  A co do płacenia - nikt mi nie płaci w odróżnieniu do twojej sekty, która corocznie m in i z moich podatków kradnie miliardy złotych na swoje utrzymanie, pozdrawiam !
  Jezus jest miłosierny jak i Jego Ojciec, Bóg Jahwe o czym ty nie wiesz albo boisz się przeczytać o tym w Biblii.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @skrzywdzony...
  A ty dlaczego ukrywasz się ? Twój bałwan czyli Trójca ci nakazuje obrażać innych ? Dziwny ten twój bożek . Może poszukaj kim jest ten prawdziwy Bóg, jak ma na imię zamiast tylko drwić sobie ze wszystkiego.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z dekanatu

  Uważam ,że dobra zmiana przydałaby się również w małym T...

 • 2 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # To ja

  Księża w Sierakowicach są WSPANIALI , widać ,że z powołania ( z obu parafii) , choć prawda taka , że u św. Marcina zmieniło się o wiele , wiele na lepsze ...! Dzięki , Ci Panie !!

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Widać, że się pogubiłeś. Wciągnęli cię. Powtarzasz w kółko to samo - wyuczone formułki. Przeczytanie paru fragmentów Biblii nie czyni cię jeszcze znawcą. Zaś przekonanie o tym, że znasz odpowiedzi na najważniejsze pytania dobitnie dowodzi, że przeszedłeś pranie mózgu. Ale tak naprawdę tylko wydaje ci się, że coś wiesz. Dopóki nie sięgniesz po jakąś literaturę, nie pogadasz z ludźmi będziesz tkwił tam gdzie tkwisz i będziesz obrażał innych sądząc, że głosisz dobrą nowinę. A tak naprawdę błądzisz. I widocznie chwilę potrwa zanim to zrozumiesz. Ale koniecznie napisz jak otrzeźwiejesz.

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @ccc
  Jakie wyuczone formułki ? To, że Bóg ma na imię Jahwe uważasz , że to jest wyuczona formułka ?
  A po jaką literaturę mam sięgnąć ? Może sięgnij po Biblię a nie po jakąś literaturę ?
  Ja otrzewiałem parę lat temu i wyszedłem z kłamstw jakie głosi twoja katolicka sekta .
  Pozdrawiam !

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  Tobie się kolego wydaje że z czegoś wyszedłeś. Bo wszedłeś w jeszcze większe bagno. Twoja sekta powstała stosunkowo niedawno. Głosiła już wiele razy koniec świata, traktuje Bibilię wybiórczo, przedstawia swoim członkom określoną i jedynie słuszną jej interpretację i jak sami przyznają byli świadkowie Jehowy wiele razy diametralnie ni stąd ni z owąd zmieniała swoje nauki. Więc pobłądziłeś kolego. Jeżeli czerpiesz wiedzę tylko z tego co ci mówią, albo każą czytać to nie dziwota, że twój sposób postrzegania świata jest zamknięty i ograniczony. Jak zaczniesz sam szukać, sięgać do różnych źródeł, patrzeć z innej perspektywy to wtedy pogadamy. Ale żeby to zrobić, musisz zacząć inaczej myśleć. A to wymaga sporego wysiłku. Nie daj się omamić i powodzenia!

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @@ccc
  Wszedłem w jeszcze większe bagno ? Czyli przyznajesz, ze katolicyzm to tez jakieś bagno ?
  Świadkowie nigdy nie głosili końca świata. To raczej twoja sekta głosi, że ziemia będzie zniszczona a tymczasem Jahwe jasno mówi, że ludzie będą zawsze mieszkali na ziemi bo takie jest Jego zamierzenia. Więc kłamiesz.
  Ja czytam głównie Biblię. Czy Biblia kłamie gdy ok 7000 razy czytam, ze Bóg to Jahwe ? Kiedy weźmiesz do ręki Biblię zamiast pisać o bzdurach głoszonych przez twoją sektę co niedzielę ?
  A ty z jakich źródeł korzystasz żeby upewnić się np w kłamstwie o Trójcy ? Korzystasz z Biblii ? ;)

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  @@ccc

  Piszesz, że ŚJ powstali niedawno, a jakie to ma znaczenie ? Czy Jezus założył religię katolicką albo rzymsko-katolicką ? Jeśli tak to pokaż gdzie i kiedy taką religię założył ? Z tego co czytam w Biblii to był On obiecanym przez Jahwe Mesjaszem a nie założycielem nowej religii .
  Tak więc nie pisz głupot tylko naprawdę weź Biblię i przeczytaj ją chociaż raz.

 • 0 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ada

  Dlaczego nie ma zmian w parafii sw.Wojciecha w Kartuzach?
  Ks Łukasz Delewski nie nadaje się na księdza. Jego duma i wyrachowanie idą przed nim. Nie nadaje się totalnie do pracy z młodzieżą co kilkakrotnie było zgłaszane proboszczowi tutejszej parafii ks.Markowi. Niestety bez skutku. Szerokie plecy?

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ada

  Ale za to kazania ks Łukasz ma ciekawe i zachecajace do sluchania

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Do ada

  a może przytoczę listy jakie ks Łukasz pisze do rodziców dzieci? Szkoda że proboszcz nie reaguje. Ale mam nadzieję że wyżej zareagują.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo