Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Kartuzy. Protesty przed sądem nie ustają. "Rewolucja wolności zaczyna się w małych miastach"

Opublikowany: 2017-07-23 22:56 Autor: Magda Dzienisz

Dziś czwarty dzień protestów przed kartuskim sądem. Sporo osób dzieliło się swoimi spostrzeżeniami i niepokojami dotyczącymi obecnej sytuacji politycznej. Przemawiali zarówno mieszkańcy powiatu kartuskiego, jak i goście z Gdańska czy Warszawy. - To, że dzisiaj jestem z Wami, to dla mnie wzruszająca chwila. Nowa rewolucja wolności zaczyna się w małych miastach. Wymaga to od was wiele odwagi - mówił jeden z przemawiających.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Protesty przed Sądem Rejonowym w Kartuzach wciąż trwają – czwartego dnia obyło się bez awantur, bezpieczeństwa pilnowała straż KOD-u. Manifestanci wyrażali swój sprzeciw przeciwko ustawie o sądownictwie oraz nadzieję, że prezydent Andrzej Duda zdecyduje się na „trzy razy weto”. Zapalano także znicze przed budynkiem sądu.

Przemawiało sporo osób – głównie mieszkańcy powiatu kartuskiego, ale także goście z Gdańska czy Warszawy.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

- W TVP powiedziano, że protestujący chcą ściągnąć uchodźców do Polski. Słyszycie? Ja w latach 80-tych pisałem na murach „telewizja kłamie”. Dziś na to wszystko brakuje słów – mówił jeden z protestujących.

17-letnia Marta Goluch, która wzruszyła wiele osób wczorajszym przemówieniem także zdecydowała się dziś wystąpić. W swoich słowach odniosła się do komentarzy, które pisano pod jej adresem na naszym portalu.

- Ostatnio miałam okazję wdać się w dyskusję na stronie internetowej jednej z gazet. Podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem, ujawniając moją tożsamość, wyznałam opinię na znany wszystkim temat. Jaki był odzew? Seria ubliżających zdań wystrzelona z karabinu nienawiści – powiedziała. Zacytowała również parę takich opinii.

fot. Magda Dzienisz

- Jestem młoda, ale czy mój wiek równa się z brakiem jakiegokolwiek pojęcia do świecie? Jeszcze póki co istnieje dostęp do szeroko pojętych źródeł wiedzy. Rzeczywiście, może nie mam prawa wyrażać się o zdarzeniach sprzed 30 lat, ale mam prawo mówić o aktualnym stanie totalnego bezprawia w naszym kraju, o destruktywnych rządach Prawa i Sprawiedliwości – podkreślała. – Moje pokolenie miało być pierwszym nieskażonym obliczem wojny, stanu wojennego. W jakim kierunku zmierzamy, czego doświadczamy? Nienawiści i podziału narodu.

Przemawiała także Zofia Watrak, dyrektor kartuskiej Galerii Refektarz.

- Bardzo uważnie słucham pana Kaczyńskiego i traktuję to, co on mówi ze śmiertelną powagą. Mówi, że przemodelujemy świadomość narodu, stworzymy jednego ducha narodu. Mnie cierpnie skóra. To, co się dzieje z sądami to są tylko narzędzia, żeby nas przemodelować w jeden duch. A my chcemy się różnić, chcemy czytać różne książki, oglądać różne filmy. A co mamy? Instytut filmu narodowego, planowany jest instytut literatury narodowej – podkreślała. – Wiele swoich badań poświęciłam socrealizmowi. Wówczas nakazywano, co mamy myśleć, co ma być dozwolone w przestrzeni publicznej, a co nie. Tak jest budowany cały system.

fot. Magda Dzienisz

Podzieliła się również swoim doświadczeniem w sądownictwie – jako dochodząca prawdy oraz jako oskarżona.

- Jeden sędzia popełnił błąd, drugi ten błąd naprawił. Nie mamy złudzeń, że wymiar sprawiedliwości potrzebuje reformy po to, by wyroki były sprawiedliwe, zgodne z duchem i literą prawa. Ale PiS nie ma legitymacji do zmiany ustroju – mówiła.

Ryszard Leszkowski, mieszkaniec Kartuz, historyk i były redaktor naczelny Gazety Kartuskiej, wyjaśniał, że według jednej z ogólnopolskich gazet ustawa, którą uchwalono w Sejmie i ta przekazana do Senatu to dwa różne teksty.

- Ustawę o Sądzie Najwyższym dzieli jedenaście różnic i to, co zrobili senatorowie jest nieważne – podkreślił.

fot. Magda Dzienisz

Przemówił także jeden z protestujących m.in. wczoraj w Gdańsku i kilka dni temu w Warszawie.

- To, że tu jestem dzisiaj z wami to dla mnie najbardziej wzruszająca chwila. Nowa rewolucja wolności zaczyna się właśnie w Kartuzach, Kościerzynie, Lęborku, w Pucku. Ja wiem, ile odwagi wymaga w mniejszych miejscowościach, żeby wyjść i się pokazać przy okazji takich protestów. To co się dziś dzieje jest piękne. Tego PiS nam nie odbierze – mówił.

Przeczytano również list otwarty Krzysztofa Reka, w którym to odniósł się do obraźliwych słów senatora Bonkowskiego. Swoje opinie o obecnej sytuacji politycznej wyrażało jeszcze sporo innych osób – z Banina, Kartuz, Gdańska, Warszawy. Wszyscy dzielili się swoimi obawami co do ustawy o Sądzie Najwyższym i rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [98]

 • 45 78 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # każdego dnia coraz więcej ludzi:-)

  Widać, że w Kartuzach wartości demokratyczne są ważne dla mieszkańców. Obronimy demokrację!

 • 46 70 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xdlo

  Brawo dla Kartuz!

 • 39 79 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # inna

  Nie damy się PISuarom!

 • 16 52 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qweety

  Beneficjenci wymiaru sprawiedliwości stoją i wyją . W skali kraju jest was 0, 8 %
  Za mało żeby odebrać władze Kaczorowi .A Kaczor walcem jedzie i nie ma zamiaru się zatrzymać !
  Walka POPISU czkawką wam się odbije , chyba ze na oczy przejżycie.

 • 59 40 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lol

  Najbardziej zalosni ludzie ever

 • 42 73 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ewa

  Brawo. Jestem dumna, że w Kartuzach też protestują.

 • 61 19 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatele RP

  A do obcięcia emerytur co raz mniej czasu.
  Tik tak tik tak
  Oszczędzajcie dziadki grosiki. Kto wyżyje za 2,000 zł? No kto? Generał? Inspektor? Major? Sierżant? TW? Maszynistka?
  Poznaje was!
  Nie marnujcie pieniążków na znicze.
  Jeszcze się przeziębicie a leki drogie i kodeina na receptę.
  Słabiutka frekwencja, słabi goście, zero atmosfery. Dno.

 • 59 19 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TV..

  Trzeba przyjść zrobić wywiad czy wiedzą w jakim celu tak naprawdę protestują...

 • 17 48 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Dziękujemy wam o wy wspaniali obrońcy demokracji. Dzięki wam jest szansa, że sądy będą funkcjonować tak jak funkcjonowały do tej pory.

 • 53 16 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec powiatu kartuskiego.

  Rozumiem, że ci wszyscy ludzie nie musieli nigdy przed sądem dochodzić sprawiedliwości. Warszawska, ani gdańska mafia powiązana z PO nie dotarła jeszcze do Kartuz i nie pozbawiła protestujących domów, kamienic, ani mieszkań..., dlatego naoglądani TVN-iemieckiej uwierzyli w "ZAMACH STANU" i przychodzą bronić sądów przed "zamachowcami" z prawicy. A jak już "obrońcy" z PO i .Nowoczesnej wygrają z "zamachowcami", to przyjdzie czas by wznowić "karuzele watowskie", przyjdą wtedy może i do Kartuz "czyściciele kamienic", a już na pewno islamscy uchodźcy. I nikt nie zatrzyma totalnego rządu PO i .N, bo niezmienione sądy będą nadal miały immunitety, i sędziów ciągle wybieranych przez siebie samych! Zwykłych obywateli sądy nie będą bronić przed "uchodźcami", bo Unia Europejska sobie tego "nie życzy"...!

 • 18 58 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Beya T.

  Jestem dumna z Was ! Jesteście wspaniali i dajecie wiarę człowiekowi w ludzi. PiSowscy komuniści, nie rozumieją że walczycie także dla nich, bo kiedy władza się zmieni to nadal będą mieli prawo do uczciwego procesu. Nie chcemy w Polsce dyktatury, nie ma na to naszej zgody a tym wszystkim co za dyktaturą tęsknią to polecam wyjazd do Korei Północnej, z pewnością będziecie zachwyceni !

 • 16 48 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rapaport_XXL

  Naiwni prawicowi idioci nie potrafią skojarzyć nawet prostych faktów. Za chwilę PiS zacznie wam zabierać firmy ( zgodnie z ich nową ustawą), stracicie miejsca pracy. Ale dalej będziecie głosować na Jarka. Pójdziecie wtedy po sprawiedliwość do sądu ? A komu sąd przyzna rację, jeżeli będzie sterowany przez aparatczyków PiS ? Nie kumacie tego ? Skąd Szydło weźmie na 500 + ? - z waszej kieszeni. Za chwilę unia obetnie dotacje - zobaczymy co powiedzą rolnicy bez dopłat...

 • 17 52 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nicołaj

  Dobrze, że są w tym kraju ludzie, którzy go bronią przed faszystami spod znaku pis.

 • 24 46 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan Jjanusz

  Jesteście odważni. BRAWO KARTUZY.

 • 48 11 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # janek

  Żenada skąd przyjechały te panie aby nas pouczac!!! Najwyższy czas aby nastąpiła zmiana sądów.osądzeni są Ci którzy mało zawinili a Ci co naprawdę okradali społeczeństwo to są bezkarni czas najwyższy aby to zmienic.

 • 41 12 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # to trzeba przemilczeć

  roześmiać się ,pójśc dalej ,z ...nie ma co dyskutować,niech stoją :) Bogusi z wybika nie było,protest nieuznany .

 • 44 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taaak!

  Dziewczyno , co ty wiesz o totalnym bezprawiu, o stanie wojennym, o destruktywnych rządach? To fakt , że są różne źródła wiedzy, problem w tym , że niektóre mocno zatrute. Piszesz o nienawiści i podziale narodu - rozumiem , że tę nienawiść i podział sieją ci, którzy myślą inaczej niż ty? Nie tędy droga do demokracji ale zrozumiesz to (może) za 30 lat i oby nie po takich doświadczeniach , jak my którzy bezprawie, stan wojenny i destruktywne rządy odczuliśmy na własnych plecach.

 • 36 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # że co?

  ale o co wam protestującym chodzi??bo nie rozumiem?bynajmniej skończą się machlojkii

 • 37 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hahaha

  garstka ludzi i to być protest? na taki powiat? hahaha

 • 37 8 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taak!

  Będzie ogólnopolska manifestacja poparcia dla rządu ! Czytajcie na niezależnych portalach.
  HONOR i OJCZYZNA!

 • 11 35 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @taak

  Pewnie w Toruniu u ojca Rydzyka. I pewnie znowu wam zapłacą za popieranie PiS, tak jak płacą wam za zaśmiecanie tego forum hipokryci i obłudnicy.

 • 31 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taak!

  W przeciwieństwie do was będzie nas tylu, że nikt nie dałby rady tego opłacić:)))

 • 6 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BOJKOT

  ludzie dobrej woli ....... nie dyskutujcie tutaj . spotkanie w sobotę - zapraszamy wszystkich

 • 2 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @BOJKOT

  Będziemy tutaj dyskutować , będziemy wszędzie wyrażać swoje stanowisko.
  I uwaga z tym zaproszeniem na sobotę:)) bo termin manifestacji nie został jeszcze wyznaczony.

 • 36 9 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GGGG

  Dewotki idzcie lepiej pomodlić się do Kościoła /jest niedaleko/ a nie modlicie się przed sądem. A znicze zapalcie się na grobach swoich bliskich zmarłych lub przed pomnikiem. Czy wiecie że palenie zniczy w tym miejscu jest zaśmiecaniem terenu i jest karalne? Jest to za zgodą Burmistrza./wstyd/.

 • 10 36 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Brawo. Popieram protesty. Dosyć łamania konstytucji! Przecież w obliczu tego co robi PIS, nazwa tej partii to kpina.

 • 10 31 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Rapaport xxl

  Zgadzam się z Tobą. Ale coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć to i zdawać sobie sprawę z koszmaru , który nas czeka jeśli nie powstrzymamy tego bezprawia. Protesty rozlały się na całą Polskę. Odbywały się też przed 27 ambasadami w Europie. Niestety te obrażliwe i niemerytoryczne /np. mieszkaniec/ wpisy to margines. PiS -owska gwardia

 • 9 33 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @GGGG

  Twój wpis świadczy o Tobie .Bardzo żle. Dewotką nie jestem.......jestem za młoda , a do kościoła pomodlić się chodzę jak mam ochotę.A przed Sąd przyszłam żeby zaprotestować ,bo nie zgadzam się na ewidentne łamanie prawa , łamanie konstytucji, ale widać że Konstytucja , to dla Ciebie nieznane i niezrozumiałe słowo. Ty tylko potrafisz obrażać innych i to ananimowo

 • 29 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Białka

  Gdyby obecna opozycja była prawa i sprawiedliwa nie byłoby dzisiaj z kim walczyć. Bo wyobraźmy sobie, że w Polsce mielibyśmy godziwe warunki pracy, mieszkania możliwe do zdobycia, dzieci w bezpiecznych rodzinach, emerytów bawiących wnuki a nie harujących do śmierci ..., wreszcie sądy sprawiedliwe dla każdego obywatela. Nie musieliby ludzie narażać się na publiczne wyzwiska i upokorzenia. Bo nie wydaje mi się, że to co wyprawia się na na tzw. manifestacjach było zaszczytne i chwalebne dla kogoś. Manifestacja to nie publiczna jadka, więc to co jest powinno nazywać się inaczej, jak ? Określiłby sąd tylko który ? Obecny rząd już zrobił wiele, "odkrył dywan" , "włożył kij w mrowisko" ..... i wiele innych powiedzeń sprawdza się dosłownie. Jedno jest pewne , chcemy żyć w prawym i sprawiedliwym kraju, dla wierzących znaczy "trzymać z Bogiem" , dlatego mają nasze zaufanie i wielkie wsparcie.

 • 6 24 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do GGGG

  Żal mi Ciebie . Jesteś taki cyniczny i zgorzkniały.

 • 3 25 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @taak

  Zwiozą nas autokarami z całej Polski , zapłacą , dadzą wolny dzień , dostarczą pałki , kije , poczęstują piwem i ........i wtedy zobaczymy kto silniejszy. .Honor Ojczyzna.............TAAK

 • 23 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taak!

  do @taak
  Nikt się kolego na to nie nabierze, pojedziemy bo mamy szacunek dla demokracji bo tak jak wy mamy prawo do publicznego manifestowania swoich poglądów . Nie będziemy mieli ani kijów ani pałek bo po co? I nie zamierzamy udowadniać kto silniejszy ale zobaczycie kogo jest więcej .

 • 21 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ @taak

  Obudź się ludzka istoto! Znany na całym świecie miliarder Soros wspiera środowiska lewicowe w całej europie i jeśli chcesz mówić kto kogo wspiera i zwozi to zacznij od tego faktu i wtedy będzie można powiedzieć że osądzasz ludzi sprawiedliwie nie zachowuj się w myśl maksymy - "złodziej krzyczy łapać złodzieja", a tak na marginesie nikt z was jeszcze kijem nie dostał jak piszesz więc to następne kłamstwo gdyby tak było to byłoby już po protestach ale miliony ludzi kulturalnie przygląda się na to co robicie.

 • 2 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Rapaport_XXL

  Konkrety panie, jaka ustawa i w jaki sposób?

 • 15 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @GGGG

  Konkrety, jaka ustawa, który artykuł

 • 14 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Astroturfing pełna gębą..

  Teraz googlujcie co to znaczy, pod sądem może jest wi fi

 • 22 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eki Konczak

  Zainspirowany apelem mojego drogiego kolegi skierowanym do "pseudointeligentów tak chętnie korzystających z symboliki oraz porównujących siebie i obecną farsę na ulicach z ruchem Solidarności", iż stoją oni w opozycji do wolności, o którą walczyła NSZZ Solidarność, postanowiłem sięgnąć do Uchwały Programowej I Krajowego Zjazdu Delegatów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność, w której znalazłem taką oto tezę:

  "Sądownictwo musi być niezawisłe, a aparat ścigania poddany społecznej kontroli. Do realizacji tego konieczna jest:
  1. Głęboka reforma sądownictwa oraz bezwzględne przestrzeganie jego niezawisłości. Gwarancją tego jest:
  a) Wprowadzenie pełnego samorządu sędziowskiego, który m.in. miałby decydujący głos w powoływaniu na wszystkie stanowiska sędziowskie oraz mianowanie prezesa sądu.
  b) Przestrzeganie zasady nie łączenia funkcji sędziowskiej z żadną inną służbą publiczną zwłaszcza w organizacjach politycznych, nieprzenoszenia i nieusuwania sędziów, którzy mogą być odwołani ze stanowiska jedynie w trybie dyscyplinarnym lub w związku z chorobą. Gwarancje te powinny być zapisane w znowelizowanej ustawie o ustroju sądów powszechnych oraz w ustawie o Sądzie Najwyższym. (...) W Sądzie Najwyższym konieczne jest ponadto zniesienie powoływania sędziów na okres kadencji".

 • 4 19 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Astroturfing pełna gębą..

  Przestań oglądać reżimową, propagandową TV to może coś zrozumiesz.

 • 25 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # żal mi was

  Popie.....o tych co tam manifestuja. Przeciez oni nawet nie wiedzą o co walczą. Wczoraj w tv byla sanda wśród protestujących w jakimś dużym miescie - nikt nie potrafil powiedzieć o co chodzi. Słabi i nie mający argumentów protestuja. Biedacy !!!

 • 6 14 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bezpartyjny

  To że nie jestem za partią rządzącą to prostaki robią mnie na siłę zwolennikiem PO.kodu i innych. A nie jestem za nikim ! A napewno nie za pis i ich dziwnymi pomysłami! Cytując wodza narodu który obraża mnie i innych przeciwnych słowami : gorszy sort , kanalia ubecką wdową, zdradziecką mordą niewiem co mam myśleć?!

 • 7 25 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SANKA

  Trzeba mieć odwagę, żeby w mieście tak zdominowanym przez popleczników pisu wyjść na ulicę i dać świadectwo prawdzie, żeby się ujawnić przed sąsiadami, którzy niestety jak widać atakują i będą atakować. Jestem pełna podziwu dla tych mieszkańców, którzy przychodzą tam codziennie, a jest ich co raz więcej. Brawo i dziękuję :)

 • 4 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zofka22@wp.pl

  Kaszuby swoją godność mają :)

 • 11 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stefan

  proponuje ; dla Tych co się źle mają "miech bulew" z racji nadchodzących ciężkich czasów

 • 21 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Normalni ludzie byli wczoraj na koncercie (kilka set osób)
  Oszołomów pod sądem była garstka.

 • 18 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jan

  Prawda większości Polaków nie interesuje ich protest i to było wczoraj dokładnie widziać tysiąc 1-2 na koncercie i 20-30 pod sądem

 • 20 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Drewka

  Ma pan wręcz obowiązek pisać o wszystkim co się dzieje w powiecie po to jest ten portal (czasami nawet umkną panu jakieś wydarzenia i szkoda ale zapewne jet to wynikiem ograniczenia personalnego niż złych intencji,powiat jest duży nie wszędzie można być w jednym momencie) ale dzieję się coś na tym portalu co nie powinno mieć miejsca,chodzi o komentarze a dokładnie o ich wykasowywanie zauważyłem że nie są kasowane wyłącznie wulgarne ale takie które są nad wyrost kulturalne czy mówiące o jakimś fakcie który miał miejsce ale prawdopodobnie nie pasuję do pana światopoglądu takie coś nie powinno mieć miejsca w zawodzie dziennikarza a tym bardziej w takiej małej społeczności jaką jest powiat gdzie wielu ludzi zna pana czy pana rodzinę,powinien pan zezwolić na swobodną wypowiedź każdej ze stron, życzyłbym panu aby nie uprawiał pan tego zawodu w sposób jaki robił czy dalej próbuję to robić red. Lis bo niewielu chce go już słuchać i nawet nie mają już gdzie a jaka jest o nim opinia wystarczy poczytać w internecie...nie wiem czy ma pan tyle odwagi aby zostawić mój komentarz ale prosiłbym pana o przeanalizowanie metody moderowania wpisów jesteśmy zbyt małą społecznością aby się konfliktować a apogeum tego jest blisko. Wieloletni czytelnik.

 • 3 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Co to się stało? Marionetce trybiki się zablokowały?

 • 19 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZXC

  KOD wczoraj poniósł dotkliwą porażkę 2000 do 40.

  normalni ludzie wybrali koncert

  KOD wybrał stanie pod sadem

  Tyle znaczycie w kartuzach 2000 do 40 :)))))

 • 7 25 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Niespodzianka: Marionetka folguje !!

  Oklaski od niezaczadzonych pislamem !!

 • 14 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do sanka

  Co Ty wypisujesz tu o jakiś POplecznikach PiS-u, takowych w Kartuzach nie ma! Wszędzie na każdym kroku jest za to widzialny totalny beton urzędniczy. Każdy ma prawo do swojej prawdy, owszem, z tym, że świadkowie tej "prawdy", o której wspominasz to nie są przedstawiciele zwykłych obywateli lecz rodziny środowisk palestry, nauczyciele myślący oczami ZNP, burmistrz i inni przedstawiciele właśnie tych urzędów.

 • 18 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  I ta niezręczna cisza gdy okazuje się, że jednak nie dyktatura a sprawnie funkcjonujące Państwo. Drewka pewnie czeka na przykaz z góry z TVN i GW co teraz napisać.

 • 6 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  Już 2xveto spełniło się, sursum corda.

 • 9 16 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roczik 1984

  Pisowski elektorat można poznać po jawnej nienawiści do wszystkich, co nie podzialaja ich poglądów. Widać to nawet na ym forum. Każdy, kto powiada się za protestami jest tu atakowany i obrażany. Albo jesteś z nami albo jesteś "zdradziecką mordą" i "kanalią"..Czy to jest naprawdę model społeczeństwa, który Wam odpowiada. Czy naprawdę odpowiada Wam, że elitą tego narodu mają być ludzie pokroju senatora Bonkowskiego czy posłanki Pawłowicz? Serio?! Wiem, że w końcu przejrzycie na oczy - oby nie za późno...

 • 23 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PIS-owiec

  Skoro prezydent wetuje widocznie ma powody,ustawy wrócą do procedowania w sejmie,koniec tematu . Druga sprawa-jakże zabawne jest kiedy ci ,którzy opluwali prezydenta,pisali per"przecwe.."marionetka,wyzywali od ch..k... nagle piszą "prezydent","pan prezydent" normalnie ubaw :) :)

 • 18 8 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # odwróc to

  siejecie nienawiść wy ,poskomuna,kodomici ,nowocześni .A w wyzywaniu ,lżeniu nikt wam nie dorówna.

 • 19 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rom.

  Żałosne przedstawienia! Czy nie macie co innego do roboty? I tak to nic Wam nie da! Możecie sobie podskakiwać! Prawo zwycięży! Brawo PiS!!!!!!!!

 • 15 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pablo

  Dać im miotły jak tak te ulice lubią ,niech przynajmniej jakiś pożytek z nich będzie .

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kiedy ???

  Kiedy w końcu przemówi Arnold D. Ktory każdego dnia jest z nami pod sadem, ale nie może wbić się na najwyższą schode sądu - mównicę ?? Kiedy ??

 • 1 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  A co robią panowie w czarnych koszulkach

 • 18 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys

  Schetyna ujawnił nazwisko posła, który był organizatorem puczu w Sejmie.
  Przegrana PLATFORMA wszelkimi siłami, nawet zagranicznymi, oficjalnie nawołuje do siłowego obalenia rządu PiS.
  Chorych ludzi na władzę w Polsce jest więcej.
  Pod płaszczykiem nowej partii, która rzekomo powstała przeciw rządom Platformy, ale tak samo zakłamana, jak jej wzorzec, bo Nowoczesna, to Platforma-bis.
  Przeciwko rządom PiS, w zastępstwie za wyautowany Ruch Palikota, działa KOD, finansowany przez amerykańskiego Żyda Sorosa.
  Polskie społeczeństwo ma również fałszywych PRZYJACIÓŁ w Unii Europejskiej, głównie dzięki Tuskowi i jego TOTALNEJ OPOZYCJI nie tylko w kraju, ale dzięki eurodeputowanym Platformy.
  Nie rozumiem, jak można szkodzić tak własnemu krajowi, który pilnie potrzebuje reform, szczególnie w funkcjonowaniu prawa.
  Takich, którzy sami nic w tej sprawie nie zrobili, nieudolnie rządząc Polską, a teraz skarżą się w Unii Europejskiej na rzekomo niedemokratyczne rządy PiS, nazywam po prostu ZDRAJCAMI.
  Jaka jest prawda o naszej rzeczywistości, widać na ulicy - wolność, swoboda demonstracji czyli pełna DEMOKRACJA.
  Tego nie było przedtem, za czasów rządu Platformy.
  Może niezupełnie - była przecież swawola sądów, prokuratorów, urzędów, korupcji na wszelkich szczeblach wśród KOLESIÓW.
  Czy takiej DEMOKRACJI chce NOWOCZESNA i KOD?
  Społeczeństwo nie chce powrotu ani do rządów PLATFORMY, ani rządów PRL.
  Jaki jest właściwy kierunek zmian określił dziś PREZYDENT RP Andrzej Duda, więc nie ma potrzeby słuchać podpowiedzi tych, którzy wcześniej się nie sprawdzili.
  Warto uświadomić sobie taką myśl - nie popełnia błędów ten, co nic nie robi, bo chce utrzymać sytuację prawną, wygodną dla ludzi nieuczciwych.
  Dla takich społeczeństwo potrzebne jest wtedy, kiedy zbliżają się wybory.
  Wtedy też jest wiele obiecanek dla NAIWNYCH.
  Szybkie działania rządu PiS są w interesie społeczeństwa i ewentualnie popełniane błędy zawsze mogą być poprawione, dlatego kierunek zmian należy pochwalić.
  Biorąc pod uwagę życiowe doświadczenie, nie należy słuchać tych, którym zależy tylko na tym, by nic się nie zmieniło w naszym kraju, w którym w dalszym ciągu snuje się POSTKOMUNA.

 • 6 20 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacze i nie wierze

  Dlaczego do wyznawców boskiego Jarosława nie dociera, że protestujący nie są przeciwni reformie sądownictwa, bo że jest potrzebna wszyscy się chyba zgodzimy. Problemem jest forma jaką PiS proponuje, jego jawnie prezentowane już autorytarne zapędy i chęć uzależnienia podstaw funkcjonowania Państwa od partii rządzącej, a więc w tym konkretnym wypadku - jednego człowieka!!! Widzą to wszyscy wokół tylko nie PiS i jego poddani. Pytam jak można być tak ślepym na tak jaskrawe znaki!?! Jak?!?

 • 29 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Porażka KOD

  Normalni ludzie na koncercie 2000: 40 osób KOD :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • 4 18 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

  Dzięki odwadze protestujących Adrian się pos....ł .
  Dziękujemy .

 • 25 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak oto

  KOD z Nowoczesną chcą podpalić nasz dom Polskę .

 • 4 21 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tak oto

  "KOD z Nowoczesną chcą podpalić nasz dom Polskę ."

  No ale jak to się stało, że dołączył do nich Prezydent??? :)

 • 17 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak oto

  Prezydent nie dołączył,zawetował ustawy ,nie chodzi na biby KOD-u ,nie popiera alimenciarza i bankstera .Widocznie merytorycznie coś prezydentowi nie zagrało chociaż mam swoją teorię opartą na wierze w geniusz Jaro,że to było ustalone,ot zawetujesz,poprawimy jak i tak chcieliśmy a zobaczymy ile tałatajstwa pokomuszego bulwersa będzie mieć ,jak się odsłonią,pomęczymy komuszków,niech sterczą jak kołki pod sądami itp :)

 • 18 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Waclaw

  Zobaczymy czy ludziom z kodu i po chodzło o zablokowanie ustawy o SN i KRS czy o obalenie rządów PIS. Wyznacznikiem tego będą dalsze protesty lub nie.

 • 4 20 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Notariuszowi coś się nie zgadzało

  w papierach, dlatego bał się podpisać, zwłaszcza że wielu wybitnych notariuszy ostrzegło go przed tym samobójczym podPiSem.

 • 23 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cyrk

  Gdyby pod tym sądem stali Stoczniowcy, Górnicy, Kibice czy ludzie z Solidarności to byli by otoczeni przez szczelny kordon policji w pełnym rynsztunku.
  Gamonie z kod stoją bez żadnej obstawy i tamują przejście.
  To jest wasza wolność równość demokracja obłudnicy z KOD.

 • 2 27 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaśka

  Brawo, brawo, brawo. Nie można tak bezkarnie łamać konstytucji. Nie można pozwolić żeby chory z nienawiści mały człowieczek z Żoliborza` rujnował Polskę. Brawo panie Prezydencie , nareszcie próbuje się Pan wybić na niezależność.Nie może być Pan do końca kadencji ADRIANEM

 • 24 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Marty G.

  Droga Marto, powiedz mi kim są Twoi rodzice (dziadkowie) a powiem Ci kim jesteś.
  Co to Twojego talentu to kieruję ukłony w Twoją stronę (rodziców także) ale dlaczego akurat zaistniałaś na wiecach KOD? w nieciekawej scenerii znicz-owej?
  Zresztą jak patrzę na Ciebie to przypomina mi się mój obrazek z roku 1981, gdzie publicznie wykonuję utwory "Zakazanych piosenek", jednakże ta odwaga Twoja i moja dziś brzmi zupełnie inaczej. Widze, że bardzo ostro wkraczasz do polityki, jest to bardzo brutalna materia, a Ty dziecko dopiero wkraczasz w życie. Naprawdę w takim położeniu - nie warto!

 • 2 22 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ cyrk

  Te manifestacje były spontaniczne , w bardzo wielu miastach w Polsce i poza granicami kraju. Były pokojowe spokojne , no i mnóstwo młodych zdeterminowanych ludzi , Nikt tych ludzi nie dowoził autokarami jak to robi PiS .

 • 23 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # one były tak spontaniczne jak

  wyskok Petru na Maderę,ot jakaś siła kazała Mu zdradzać Żonę,oszukiwać ,kłamać ale to nie On,to spontaniczne było :)

 • 3 23 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Marty G

  Marto, jestem pod wrażeniem Twojego wystąpienia, widać że jesteś bardzo inteligentną , mądrą , wartościową dziewczyną , zrobiłaś ogromne wrażenie na zwykłych ludziach ,Byłam 3 lata starsza od Ciebie , gdy brałam udział w strajkach studentów , potem rok 1981 , biegałam pod stocznię , A teraz .......znów musimy demonstrować .Ale warto , Marto , Na prawdę warto

 • 2 12 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ one

  Bez komentarza. Stać Cie tylko na niezrozumiały bełkot

 • 4 15 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # amb

  brońcie trójpodziału władzy, brawo

 • 5 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  panowie w czarnych koszulkach i zniczami. Złe skojarzenia

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuzjanin

  Kiedyś były pochodnie

 • 1 14 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Pewnie zaraz zostanę zjedzony ale jak dla mnie PO i PIS to jedna wielka banda złodziei..

 • 1 12 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jesteś bes skazy rzuć kamieniem....

  Chcesz rozliczać innych, najpierw rozlicz siebie...to co widzisz u innych, dotyczy Ciebie...od początku jestem na proteście przed Sądem w Kartuzach, dzisiaj też będę...mamy 2/3 vertto... da Bóg będzie i 3 razy vetto, o to w codziennej modlitwie proszę Boga...dzisiaj też będę po raz piąty...
  BOŻE, UŻYCZ MI POGODY DUCHA, ABYM GODZIŁ SIĘ Z TYM CZEGO NIE MOGĘ ZMIENIĆ,
  ODWAGI, ABYM ZMIENIAŁ TO CO MOGĘ ZMIENIĆ I MĄDROŚCI ABYM ODRÓŻNIAŁ JEDNO OD DRUGIEGO /ZŁE OD DOBREGO/...

 • 1 13 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zxv

  Nawet Episkopat przeciw niekonstytucyjnym ustawom. A pisowcy dalej swoje...

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ obserwator

  Pewnie bardziej ci się podobały marsze z pochodniami na Krakowskim Przedmieściu.

 • 4 18 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mam 24 lata

  byłam wczoraj przed sądem i jestem ubekiem, komunistką i złodziejką oderwaną od koryta, zdradziecką mordą i kanalią haha,
  przyznaję się jeszcze do tego, że stałam tam gdzie ZOMO i zamordowałam Lecha Kaczyńskiego przy pomocy bomby termobarycznej działając wspólnie i w porozumieniu z Tuskiem i Putinem.
  Teraz czekam na dzwonek u drzwi o 6 rano.
  Zadowoleni?

 • 3 12 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawnik

  Konia z rzędem temu, kto wskaże mi w jaki sposób nowe ustawy miały zreformować sądy, przyśpieszyć postępowania, ułatwić dostęp do sądów czy zmniejszyć koszty sądowe. Chyba, że za reformę uznamy wymianę sędziów na takich, którzy będą słuchać Jarka i pana Zbyszka.

 • 13 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Śmiertelna choroba "szalonych krów"

  Tak można określić lewactwo ale jest dobra wiadomość na Kaszubach mamy na to lekarstwo.

 • 12 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DeeS

  wielcy obrońcy
  obrońcy demokracji wielcy, gdzie byliście gdy złodzieje z po gasili polskie stocznie i górnictwo, gdy za bezcen sprzedawano mienie państwowe?
  gdzie byliście gdy za poprzednich rządów strzelano gumowymi kulami i walono z armatek wodnych do protestujących?
  kwiczycie jak świnie oderwane od koryta,
  gdyby tej demokracji nie było jak za czasów zomo i ormo dawno bylibyście pałowani i wrzucani do radiowozów... teraz mamy demokracje i możecie płakać ile chcecie
  kilkadziesiąt ludzi na kilkanaście tysięcy mieszkańców Kartuz....poproście sorosa da Wam pieniążki na klakierów by statystyki podbić

 • 12 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mam 24 lata

  Jak ja miałam 24 lata to ciebie twoi rodzice nawet jeszcze nie planowali (ale dobrze , że jesteś).
  Przyznaję się, że stałam po przeciwnej stronie ZOMO, przyznaję się , że brałam udział w pogrzebie zamordowanego przez "ubeków, komunistów i złodziei" księdza Jerzego Popiełuszki, przyznaję się że widziałam czołgi i wojsko , które wysłano przeciwko narodowi, przyznaję się że przeżyłam godzinę policyjną, reglamentację żywności i opresyjną politykę władzy.
  Teraz czytam , co napisałaś i myślę sobie : "Nie wiesz o czym piszesz , ale piszesz bo naiwnie myślisz , że wiesz o czym".

 • 1 11 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mam 24 lata

  Doskonale wiem o czym piszę. Opowiadał mi o tym mój śp. tata, który jako student UG działał w NZS, chodził na zadymy i rzucał kamieniami w ZOMO, opowiadał mi co to był stan wojenny i PRL, ile razy dostał pałą od milicjantów i ormowców, opowiadał jak działały PRL- owskie sądy. I właśnie dlatego żeby nie wróciły tamte czasy chodzę na manifestacje przed sądem.
  Dziwi mnie, że jest pani tak krótkowzroczna, że nie widzi pani, że PRL bis wraca. Jest już w Policji i Prokuraturze. Jest już w wielu innych instytucjach. Nie wpuścimy PRLu do sądów!!!

 • 2 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zulu Gula

  Polska to jest dziwny kraj. Setki tysięcy złodziei, morderców i kanalii na ulicach, a minister Błaszczak i minister Ziobro nic? Może Antoni wyprowadzi na ulice swoje bojówki z Obrony Terytorialnej. Za 500zł poradzą sobie z oderwanymi od koryta, nawet z tymi zindoktrynowanymi dzieciakami ze świeczkami w dłoniach.
  Ale przecież to tylko spacerowicze...

 • 4 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mam 24 lata

  Nie chcę cie lekceważyć bo wiem, że masz szczere intencje. Problem w tym, że czym innym jest coś przeżyć a czym innym słyszeć z opowiadań. Jeżeli twój tata opowiadał ci o tym, to jak mogłaś napisać coś takiego? Pomyślałaś , co mogą poczuć ludzie, którzy tego doświadczyli czytając młodego człowieka, który tak ironicznie się wypowiada? Gdyby polityka była tak prosta jak myślisz to nie byłaby polityką, a to czy jestem krótkowzroczna to dopiero czas pokaże.

 • 10 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanka

  Oglądam właśnie tych "spacerowiczów" oderwanych od koryta. Strasznie dużo ich.

 • 3 13 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub z Hamburga

  Jestem zbudowany tym co widzę w telewizji zarówno niemieckiej jak i polskiej. Te dziesiątki, a nawet setki tysięcy ludzi, którzy na polskich ale i ulicach wielu stolic Europy i świata stanęli w obronie sądów napawa mnie dumą i wiarą w Polaków, która w ostatnim czasie była mocno zachwiana.
  Brawo Wy!

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krystyna

  Czy Pan Kaszub z Hamburga będzie protestował jak wróci do domu ? Tak właśnie Niemcy mają takie prawo jakie chce ustalić PIS. Kaszubie do broni jak tylko wrócisz do swojego Hamburga, proszę zrób taką zadymę jak w Warszawie - ciekawe czy mogłoby być tak samo bezkarnie!

  Ale ci ludzie pod sądem po prostu żenada, właściwie szkoda zwracać na nich uwagę!

 • 2 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mam 24 lata

  Zapewniam cię a też byłem na UG, też działałem z NZS, na strajkach etc. I nie wiem czy twój Tato byłby dziś dumny z Twoich słów. Naprawdę więcej refleksji.

 • 1 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Refleksja sekretarza episkopatu

  co do prezydenckich decyzji to szansa na leczenie tego ZACZADZENIA pislamem.

 • 0 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # historian

  co wy ludki wiecie o sądownictwie, o orzekaniu , o sprawiedliwości itd. Część z was stających pod sądem to ludzie którzy rozumieją iż sprawiedliwość to wtedy kiedy mi dobrze .... i naprawdę po nazwiskach mogę wymienić takich ludzi z waszej demonstracji. Nie ma ustroju sądowniczego doskonałego, obecny jest niedoskonały i oto wysoce tworzy kastowość i daje totalny immunitet daje możliwości orzekania na zamówienie i bycia bezkarnym, a ten który miałby go zastąpić też jest podatny na wpływy polityczne. Tylko że w przypadku tego drugiego to wiemy kto jest tym super nadzorcą i jego chociażby przez ulicę pociągniemy do odpowiedzialności, natomiast w tym pierwszym to już nic nie można, bo w sukurs przychodzi kastowość tej domniemanej elity. W przypadku drugiej opcji czyli kontroli sądownictwa przez polityka odwołujemy się do strego systemu gdzie król był najwyższym sędzią i kontrolował innych sędziów, niby to złe i tak też bywało, ale wiadomo było kto za to odpowiada

 • 0 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trójmiejskie dno

  no cóż PeOwcy mają nadzieję na bezkarnośc przynajmniej przez fakt że mają swoich sędziów. Najlepszym przykładem dla nas prostaczków to sędzia Milewski z gdańska ... Wiadomo trójmiasto to mafia gdzie policja, sędziowie, politycy, przedsiębiorcy i przestępcy są ze sobą mocno powiązani ...

 • 0 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wujek Władek

  Jestem zwolennikiem Kaczystanu, facet posprząta i nic za to nie weźmie ... jak Piłsudski który przywrócił Polskę na mapę, a następnie wbrew demokracji, przez dla jednych tyranię, dla drugich przez wodzostwo utrzymał tę Polskę na tejże mapie. Są momenty gdy właśnie tak trzeba i Polsce właśnie tego potrzeba. A jak się sytuacja między narodowa wyklaruje na pokojową to i my możemy bawić się w demokrację nawet tą zwichrowaną- lewacką (oby nie)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo