Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Centrum Płyt Kartuzy
 Reklama Bat

Od 1 sierpnia należy ponownie składać wnioski o 500 plus

Opublikowany: 2017-07-26 13:16 Autor: Wojciech Drewka

Osoby korzystające dotąd z świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 +" muszą pamiętać, że od 1 sierpnia należy złożyć wniosek na kolejny okres. Czasu jest sporo, bo wnioski można składać do końca października.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Za kilka dni gminy rozpoczną nabór wniosków na kolejny okres świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+”. Jak informują urzędnicy warunki przyznawania świadczeń i progi dochodowe nie uległy zmianie. Nadal można się ubiegać o wsparcie na drugie i koleje dziecko, a w przypadku niskich dochodów – także na pierwsze.

Zmienił się nieznacznie wzór formularza. Dokumenty będzie można pobrać już wkrótce w urzędach gmin. Sukcesywnie będą one również publikowane na stronach urzędów. Wzory formularzy oraz oświadczeń dostępne są już na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

fot.archiwum/W.Drewka

Nabór wniosków rozpocznie się 1 sierpnia i będzie trwał do końca października. Można je składać osobiście, listownie lub poprzez internet. Świadczenie będzie przyznawane za okres od złożenia wniosku, a nie – jak było podczas ubiegłorocznego naboru – z wyrównaniem liczonym od dnia uruchomienia programu. „500+” przyznawane jest na okres roku, a więc od 1 października do 30 września roku następnego. Złożenie wniosku w sierpniu pozwoli więc utrzymać ciągłość otrzymywanych świadczeń.

O naborze wniosków informuje już m.in. Urząd Gminy Sierakowice – tam wnioski o 500+, zasiłki rodzinne oraz fundusz alimentacyjny będzie można składać od 1 sierpnia w siedzibie urzędu w pok. 318, 319, 317 i 320. W Kartuzach w Urzędzie Miejskim wnioski należy składać w pokoju nr 304 na III piętrze.

Kaszubskie gminy: Sierakowice, Stężyca, Somonino czy Żukowo są w czołówce woj. pomorskiego jeśli chodzi o ilość wydawanych decyzji i przyznawanych świadczeń z tytułu 500 plus. W czerwcu ubiegłego roku opublikowano dane, z których wynikało, że w gm. Sierakowice wypłacono ponad 3,6 mln zł, w gm. Kartuzy – 2,6 mln zł, w gm. Żukowo – 2,2 mln zł. Rekordowe wypłaty świadczeń na dziewięcioro dzieci w rodzinie przyznano m.in. w gminach Sierakowice i Stężyca.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [11]

 • 10 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hehehe

  PISioki powinny składać te wnioski w wybory przy urnie. Przynajmniej nie musieliby tyle chodzić. Głosik za łapówkę. A teraz niech hejt się zacznie

 • 3 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aby przyspieszyć przyjęcie w kraju EURO

  wystarczy obiecać ludziom, że po przyjęciu nowej waluty, wypłaty będą po 500+ w EURO, zamiast jak dotychczas w złotówkach. Dzięki temu prostemu pomysłowi mamy dwie pieczenie na jednym ogniu: walutę europejską i gwałtowny wzrost urodzeń nowych Polaków (czego nam bardzo brakuje). Popieracie to drodzy czytelnicy, czy wolicie, tak jak jest ???

 • 7 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowiczanka

  Ja wolę zamianę na euro, bo wtedy ja też bym urodziła ze trójkę mimo, że jestem już na emeryturze. Mój mąż macha laską (drewnianą) i mówi, że damy radę !

 • 2 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szybko, szybko

  Bo zabraknie

 • 3 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @hehehe

  Gratuluję konstruktywnego myślenia! Wyborcy nie powinni głosować na rząd, który dobrze sprawuje władzę, gdyż taka sytuacja oznaczać będzie, że to "dobre" sprawowanie władzy jest niejako łapówką za oddany głos. Naprawdę gratuluję myślenia.

 • 3 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Werty

  Doktorze Ewka, a w tym artykule nie napiszesz jakie to PiS i 500+ są złe?

 • 6 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  Zazdrosny jest ten kto nie dostaje 500+,a zazdrosny drugiemu,a rodzina jest zazdrosna drugim o kase ,ale tej roboty przy 6 dzieci nikt by nie chcial,ale kase liczyc jo

  ,

 • 5 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mieszkanka

  Współczuję Ci

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wniosek

  gdzie można pobrać wniosek w formacie PDF?

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ola

  Żukowo w czołówce ?! To jakiś żart! Wniosek złożony w sierpniu i do dziś cisza! Nie ma ciągłości. Ponad to dzwoniąc to panie są albo na 14 sierpnia lub 16 i nie wiadomo kiedy będzie decyzja i pieniądze.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kpina

  Kartuzy - wnioski składane w sierpniu,panie ładnie mówiły że jak do końca sierpnia się złoży wniosek nie bedzie żadnej przerwy z wypłatami teraz mamy już połowe listopada a tu wciąż cisza. Dzwoniąc nic się nikt nie dowie bo każdemu mówią to samo. To pieniądze dla dzieci a niektórzy płacą z nich żłobki ,przedszkola nie odmawiając sobie nic a oni każdego zbywają by. Każdy może zrozumieć miesiąc opóźnienia ale to już dawno u niektórych za długo trwa.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo