Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
Reklama Deem Kartuzy
 Reklama Bat

Przodkowo. Dzięki hojności mieszkańców 18-letni Mirek przejdzie kosztowną rehabilitację

Opublikowany: 2017-07-06 12:50 Autor: Magda Dzienisz

Mieszkańcy gminy Przodkowo już po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca i chęć pomocy. Dzięki ich hojności, którą okazali podczas niedzielnego pikniku połączonego z akcją charytatywną, 18-letni Mirek z Przodkowa przejdzie rehabilitację. Zebrano ponad 23 tys. zł, na Facebooku wciąż trwa licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

O Mirku Lejkowskim z Przodkowa, który miał zaledwie 16 lat, gdy uległ wypadkowi, pisaliśmy już na naszych łamach. Chłopiec, któremu nie dawano większych szans, wybudził się ze śpiączki, jednak pozostał niepełnosprawny ruchowo. Szansą na jego powrót do zdrowia jest pobyt w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie, który da mu możliwość intensywnej terapii usprawniającej. Mamy Mirka, która samotnie opiekuje się synem, nie stać było na wydatek rzędu ponad 20 tysięcy złotych.

Mirek z mamą. fot. UG Przodkowo

Z pomocą ruszyli mieszkańcy i władze gminy Przodkowo. Podczas niedzielnego pikniku zorganizowano akcję charytatywną – była loteria i aukcja. Zebrano 23 tys. 450 zł.

- Mieszkańcy okazali się niezwykle hojni, losy na loterię rozeszły się bardzo szybko, a na aukcję przekazano bardzo dużo ciekawych rzeczy. Do wygrania były rowery, różnego rodzaju talony i zaproszenia – wymienia Katarzyna Markowska z Urzędu Gminy w Przodkowie. – Najdroższą okazała się koszulka Arki Gdynia – drużyny, której kibicuje Mirek. Pani, która wylicytowała ją za 1500 zł zdecydowała, że zapłaci za nią jeszcze więcej – 2 tys. zł.

fot. UG Przodkowo

Dzień wcześniej Mirek świętował 18. urodziny. Koledzy z klasy, sąsiedzi, nie zapomnieli o tym. Specjalnie dla niego przygotowano namiot, były barwy Arki Gdynia. Mirek dostał także prezent… swój własny motocykl. Okazało się, że pojazd na aukcję przekazała mama Mirka. Motocykl nie tylko wylicytowano, ale z powrotem przekazano Mirkowi z nadzieją, że kiedyś znów będzie mógł na nim jeździć. On sam mocno w to wierzy.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem naszych mieszkańców. Stanęli na wysokości zadania i okazali ogromne serce. To już kolejny raz, gdy udowadniają swoją chęć niesienia pomocy innym. Tak było także w przypadku chorej Julki Hewelt – mówi Katarzyna Markowska.

Przypomnijmy, że wówczas zorganizowano specjalny piknik, na którym zebrano wspólnie 66 tys. zł. Kwota ta została przeznaczona na leczenie dziewczynki.

Wciąż można wspomóc Mirka. Na Facebooku trwa licytacja gadżetów, które nie zostały zlicytowane w niedzielę. Wśród nich jest m.in. darmowy jednodniowy pobyt w apartamencie hotelu Zapio dla dwóch osób, karton wina z Mołdawii, zaproszenia do restauracji.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 4 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TAG

    #ARKARAZEM ! Brawo wojo!

  • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo

    Brawo! Pomoc między podziałami, szacunek dla mieszkańców, kibiców i Pawła Wojowskiego

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo