Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Namioty Emko
 Reklama Bat

Ruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Dołączają do nich mieszkańcy powiatu

Opublikowany: 2017-07-26 14:41 Autor: Magda Dzienisz

Pielgrzymi z Pomorza, w tym także z Kaszub, wyruszają na Jasną Górę. Wczoraj grupa pątników uczestniczących w Kaszubskiej Pielgrzymce wyszła z Helu. Na swojej trasie mają m.in. Sianowo, gdzie zatrzymają się jutro. Dziś z Gdyni także wyruszyła pielgrzymka, która dziś zatrzyma się w Żukowie, jutro przejdzie m.in. przez Hopowo.

REKLAMA

Brillowscy Kartuzy

Rozpoczął się czas pielgrzymowania – ze wszystkich stron kraju do Częstochowy zmierzają katolicy, by modlić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Z Pomorza już ruszyli pierwsi pątnicy, ich relacje można śledzić w internecie, na stronach pielgrzymek oraz na profilach na Facebooku.

Wczoraj z Helu wymaszerowała najdłuższa Kaszubska Pielgrzymka. Wierni do pokonania mają 638 kilometrów w 19 dni. Jutro – 27 lipca pielgrzymi wieczorem przejdą przez Kolonię do Sianowa, gdzie czeka na nich nocleg i modlitwa w tutejszym sanktuarium. 28 lipca Kaszubska Pielgrzyma wyruszy z Sianowa do Szymbarku, przejdzie m.in. przez Garcz, Chmielno, Złotą Górę, Ostrzyce. 29 lipca przemaszeruje z Szymbarku przez Piotrowo do powiatu kościerskiego. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 12 sierpnia. Uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki relacjonują swoją wędrówkę na stronie na Facebooku i na stronie www.kaszubskapielgrzymka.pl.

fot. źródło: www.kaszubskapielgrzymka.pl/

Dzisiaj w strugach deszczu z Gdyni wyruszyła XXXII Piesza Pielgrzymka Gdyńska.

- Ruszyliśmy! W strugach deszczu ale nie martwiąc się o to, że włosy mokre, bluzy ciężkie, a w butach chlupie woda. Jednak w kazaniu ks. bp. Zbigniew Zieliński pocieszał nas, że ten deszcz to tylko mały kapuśniaczek. Nie do końca mu wierzymy ale słońce promienieje w naszych sercach, a to najważniejsze! – relacjonują pielgrzymi.

Przemaszerują przez Chwaszczyno do Żukowa. W Żukowie pielgrzymi zatrzymają się na noc, by jutro wyruszyć przez Hopowo do Przywidza. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia.

W sobotę 29 lipca pielgrzymi wyruszą z Kartuz, by dołączyć do Pieszej pielgrzymki diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. W kolegiacie w Kartuzach zostanie odprawiona msza św. o godz.7.00 na rozpoczęcie pielgrzymki, po niej nastąpi pożegnanie pątników.

fot. archiwum/M. Dzienisz

- W czasie tegorocznej pielgrzymki, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”, będziemy się modlić o Ducha Świętego i Jego dary dla Kościoła, Ojczyzny naszej, dla wszystkich wierzących. Pragniemy polecać Bogu szczególnie tych, którzy podczas pielgrzymki podejmują ważne decyzje, rozstrzygające o wyborze życiowej drogi, w tym również drogi powołania kapłańskiego i zakonnego – napisał w swoim liście biskup pelpliński ksiądz Ryszard Kasyna.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [17]

 • 16 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Niech Bóg prowadzi i spełnią się Wasze intencje i modlitwy.

 • 3 26 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kto...

  na nich pracuje. Są to ludzie w wieku produkcyjnym. Skąd czerpią środki na życie?.

 • 22 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kazik

  Kto.... Ty na pewno nie pracujesz skoro masz czas siedzieć przed kompem i oceniać innych . Przecież istnieje coś takiego jak urlop, a tak właściwie to H... Ci do tego skoro nie idzie z twojego.

 • 15 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szczęść Boże!

  Wszystkim pielgrzymom daj Boże potrzebne łaski za ich trud i życzę żeby wszyscy osiągnęli swój cel . Pozdrawiam :)

 • 10 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wygodne buty to podstawa (oraz woda)

  Zanośmy modły o uwolnienie się niektórych braci i sióstr naszych od wpływu zatrutej sekty, która zaczadziła ich umysły nienawiścią do prawdy i zgody. Szczęść Boże.

 • 9 8 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pielgrzym

  Niech Bog poblogoslawi Naszego Prezesa Jaroslawa oraz wszystkich braci z PiSu którzy walcza pokojowo ze zlem z PO .

 • 1 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie jest mi dane

  N jest mi dane aby być z wami .......mam wielka prośbę ......do was Pielgrzymi...... czy ktoś z was mi pomoże......jeśli tak to proszę o zostawienie swoich namiarów ......

 • 3 13 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Prowadzi ich fałszywy bóg zwany Trójcą. Prawdziwy Bóg to Jehowa .
  Zacznijcie drodzy parafianie czytać Biblię .

 • 11 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Drewka

  Kasuje pan często różne niewygodne komentarze. I podkreślam , nie zawierają one wulgaryzmów czy wyzwisk. Po prostu nie pasują panu czy pana znajomym. Sprowadza pan wszystko do polityki. Skoro nie pozwala pan na swoim portalu ośmieszać ludzi to tym bardziej proszę, żeby nie kpiono z z Boga! Mam prośbę do pana. Proszę kasować prześmiewcze, ironiczne komentarze dotyczące pielgrzymów. Jesteśmy krajem katolickim i dobrze, że są ludzie którzy się modlą i poświęcają przemierzając tyle kilometrów. Proszę aby na pana portalu wartości religijne były szanowane a nie wyszydzane i wyśmiewane. Rozumiem, że ma pan w głębokim poważaniu czytelników ale przed Bogiem mógłby pan czuć respekt. Pozdrawiam.

 • 1 11 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kasować

  nalezy tych, ktorzy chcą państwa wyznaniowego, tylko dla siebie. Innych na stos. To juz było.

 • 0 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czyli

  Czyli niema pomocnej osoby ,Pielgrzyma ....który by mi pomógł .....tylko sami hejt .......

 • 3 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kasować

  Ależ wierzyć w Boga mogą WSZYSCY! I nikt nie chce państwa wyznaniowego tylko dla siebie! Ale dla całego naszego kraju. A jeżeli w mniejszości są ateiści lub inni innowiercy, to czy katolicy chcą dla kogoś jakieś kary, krzywdy, szafotu!??? Proszę zastanowić się nad swoim wpisem i nie być złośliwy co do katolików. Właśnie to jest wasza retoryka. A my mamy prawo wierzyć i prosić aby nikt nam nie przeszkadzał oraz uszanował naszą wiarę. A nie słuchać pod swoim adresem wyśmiewania, obelg, ironii, itp...wierząc w Boga nikt, nikogo nie krzywdzi. Mamy prawo do WIARY i niewiary. Żyjemy w wolnym kraju. I jeszcze odnośnie do powyższego wpisu. Wydaje się, że to bardziej wy chcielibyście szafotu dla katolików niż odwrotnie. to bardzo smutne i tragiczne :(:(

 • 4 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Drewka

  No to pomodlę się za pana :) I szczerze współczuję pańskiej zaciekłości i stronniczości do pewnej grupy ludzi , którą pan wręcz manifestuje. Jako redaktor powinien się pan wyzbyć tej niedobrej cechy a wręcz nagannej w pana profesji.

 • 1 6 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  Ile dam darmozjadow, czy oni nie musza pracowac? jak to na jednym zdjeciu widac, te mochery ida nawet ulica, ktora jest przeznaczona dla ruchu, co to badziewie tam szuka. Zeby lalo i podal grad na nich, na glupote wiesniakow nie ma rady.

 • 1 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moskal

  @kasować!
  Gdzie Ty zyjesz ze takie bzdury wypisujesz,Was wierzacych jest wiekszosc i to wy przesladujecie te mniejszosc, ktora w gusla nie wierzy. Obracacie oczkami do nieba, msza co niedziela, komunia i kazania klechy, to jest dla was opium i przez te wasze pokazywanie sily, bo nie starcza wam juz koscioly, idziecie na chamy po ulicach, bierzecie wszystko co sie wam nalezy.Spojrz tylko na sierakowice, wiocha i ludzie, ze skacza sobie do gardel. Nie musisz mi udowadniac, ze jest inaczej. Ja wiem o czym pisze i znam bardzo duzo ludzi tam.

 • 0 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ............

  najlepsze jet to że katoliki plują na katolików , to jest niezła beka

 • 1 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misiek.

  Tolle zdjecie, ten po prawej w tej czarnej sukience, jak on te raczki sklada, zaraz zacznie oberka tancowac. Jestem ciekaw kto jemu plecak niesie, kto poczul sie zaszczycony?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo