Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Reklama Fitness Kartuzy
 Reklama Bat

Sierakowice. Park papieski czeka przebudowa. Powstanie drugi zbiornik ze sztuczną rzeką

Opublikowany: 2017-07-06 12:49 Autor: Wojciech Drewka

Gmina Sierakowice ma już koncepcję rewitalizacji cieszącego się dużą popularnością Parku Ośmiu Błogosławieństw. Proponowany jest nowy układ alejek, powiększony ma zostać staw, w którym posadowiony jest Ołtarz Papieski. Ma też powstać drugi zbiornik ze sztuczną rzeczką oraz plac zabaw.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Gmina Sierakowice zaprezentowała na swojej stronie wizualizację projektu rewitalizacji parku papieskiego. To inwestycja, bardzo oczekiwana w Sierakowicach. Park Ośmiu Błogosławieństw z Ołtarzem Papieskim to miejsce chętnie odwiedzane, także przez osoby spoza terenu. W ostatnim czasie, na co zwracali uwagę nasi Czytelnicy, park, a szczególnie centralnie położony staw z ołtarzem sprawia wrażenie zaniedbanego.

fot.źródło:sierakowice.pl

Zbigniew Fularczyk, zastępca wójta gminy Sierakowice tłumaczy, że samorząd nie chce teraz podejmować doraźnych działań, ponieważ niebawem mają się rozpocząć prace ziemne związane z budową magistrali burzowej. To inwestycja ściśle związana z przyszłym kształtem parku papieskiego. Oprócz klasycznej sieci kanalizacji deszczowej w Sierakowicach, na terenie parku powiększony zostanie istniejący staw i powstanie kolejny. Będą one pełniły rolę zbiorników retencyjnych na wypadek wzmożonego napływu wód opadowych.

- (…) Prace związane z modernizacją parku zostały wyhamowane przez konieczność budowy magistrali burzowej, co jesteśmy zmuszeni wykonać, bo to są prace na głębokości w terenie bardzo trudnym, torfowym. I żeby nie być posądzonym o marnotrawstwo środków chcemy najpierw wykonać prace ziemne, a dopiero później skupić się na architekturze krajobrazu. Apelujemy do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość – wyjaśnia Zbigniew Fularczyk.

fot.źródło:sierakowice.pl

Szacowny koszt inwestycji to 6,3 mln zł, a wysokość dofinansowania to 85 proc., czyli 5,3 mln zł. Po rozwiązaniu problemu wód opadowych gmina chce przystąpić do rewitalizacji parku. W zaprezentowanym projekcie przewidziano nieco inny układ alejek, budowę wspomnianego już nowego zbiornika ze sztuczną rzeką, ławek i ścieżek pieszo-rowerowych. Ma też się znaleźć miejsce na plac zabaw.

fot.źródło:sierakowice.pl

REKLAMA

Nowator Nowy Kwiecień

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [27]

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dona

  W końcu, ,,,

 • 4 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dzony

  Lokalne żulki lubią ten artykuł

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zosia

  SUPER!

 • 4 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sierakowiczanka

  Piękne!! Nareszcie!!

 • 16 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stary sierakowicki numer

  Tak żeby ukończyć kilka tygodni przed wyborami które są za 15 miesięcy...Cytując klasyka 'nie ze mną te numery Brunner'

 • 5 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Kamienicy Królewskiej

  Hmm no i znając wójta , znów powie , że nie ma pieniędzy na drogi i inwestycje nad jeziorem Junno w Kamienicy Królewskiej , która miała być już gotowa na to lato :) Co roku sie przesuwa termin kosztem innych inwestycji. Jak nie Gowidlino to Sierakowice. Brak porządnego kąpieliska w gminie to jest wstyd ! Żegnam.

 • 5 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # awe

  To mi się podoba.

 • 8 4 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rok wyborczy

  Zbliża się rok wyborczy. Teraz to kobiela pokaże jak się w sierakowyjach działa!

  I najgorsze jest to, że to ludziom wystarczy, a to że przez tyle lat zamiast wody wookoła pływa ściek to jest ok!!!

  Weźta się Kaszubi obudźcie!

  Kolejne kredyty, podwyżki wody, ścieków... a ludziom dalej jest dobrze...

 • 6 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do gowidlina?

  W Gowidlinie to nic nie robią! Obiecali plażę Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA :) Koń by się uśmiał... Tu w Gowidlinie czekamy na zmianę Kobieli, suchty i wenty! Wtedy może coś ruszy....

 • 11 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm Olga

  Jakie funkcje z gminie pełni teraz olga walaszkowska? Do jakich dokumentów, spraw ma upoważnienia? Proszę o udzielenie odpowiedzi... Widuje się ją tutaj...

 • 7 3 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Donald...

  Dzięki za komentarz. Tylko ciekawe czy po tym wpisie znowu organa ścigania różnych państw będą poszukiwać wpisujących? Bo mamy wiele obrażalskich na swoim punkcie w gminie Sierakowice :) Ale czas takich obrażalskich przeminie... byle do wyborów... trzeba będzie mocną chruścianą miotłę kupić :) i zamieść...

 • 0 2 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mgmgngmgmgm

  Polisch people Polisch people

 • 6 5 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmieszni jesteście

  Jak zwykle jest ta sama grupa ludzi która płacze w komentarzach jaki to Kobiela je "be" i "fe". Nasza gmina mocno wyróżnia się na plus na tle wszystkich gmin w północnej Polsce i to jest fakt. Drogi, remonty,szkoły i inne inwestycje dzieją się regularnie. Jestem przekonany że Kobiela wygra kolejne wybory z bardzooo wysokim wynikiem (I dobrze!). A wy dalej będziecie płakali w komentarzach...hahahaha

 • 6 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ śmieszni...

  Wpis niestety mija się z prawdą. Rok 2016 był najsłabszym rokiem, rok 2017 zapowiada się (mamy już półrocze) jeszcze gorzej! Gminy obok nas rozkwitają a tu ... marazm, sitwa, i brak pomysłu na rozwój... ciągłe kredyty, podwyżki cen... Nie broń Kobieli i rady. Ich się już nie da obronić.

  Sierakowice w ostatnich kilku latach niczym się nie wyróżniły...

  Nie potrafią nawet zadbać o bezpieczeństwo na placach zabaw. Ktoś przecież za to odpowiada? Nie ma placów zabaw na miarę liczby dzieci w gminy - którymi to wskaźnikami wójt co roku się chwali, pod ołtarzem papieskim ściek i syf, brak jakiegokolwiek zagospodarowania j. gowidlińskiego przez 27 lat! Brak rozwoju kultury na miarę Sierakowic. Imprezy za kilkadziesiąt tysięcy na które przychodzi po kilka osób!

  To jest obraz gminy i rozwoju!

 • 2 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ śmieszni...

  A może właśnie to jest klakier z rady i też boi się o stołek...i słusznie.

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  Mieszkaniec Kamienicy Królewskiej ma racje. Kiedyś Junno tętniło życiem, brak odpowiednich warunków wszystko popsuło. A co do ołtarza to o jeden zbiornik wodny zadbać porządnie nie potrafią a wójt pcha się w kolejny. Znowu będą artykuły, że syf tam jest i malaria. Wójcie dlaczego nie słuchasz ludzi???!!! My prosimy o ścieżki rowerowe, porządne plarze a nie ciągłą przebudowę czegoś co już funkcjonuje. Nasz "kochany" wójt patrzy tylko na wizerunek Sierakowic, a nie na dobro i potrzeby mieszkańców, a szkoda...

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ śmieszni jesteście

  W Sierakowicach pięknie, a co mają powiedzieć okoliczne wsie??? Doprosić się nie można o remont dróg!!!! Sporo z nich jest w bardzo kiepskim stanie. Wójt na to, że brak funduszy. No tak jak gruba kasa idzie na niepotrzebną wymianę kostki na parkingu w Sierakowicach, to na potrzebne inwestycje napewno brak pieniędzy. A kostka wygląda beznadziejnie, z daleka jeszcze jest ok, ale z bliska porażka!

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....

  Trzeba być ograniczonym żeby mówić ze wymiana kostki nie była potrzebna. Po ponad 20 latach warto było ja wymienić i myśle ze centrum wyglada teraz duuuzo lepiej. A co do tych co piszą o plażach to chyba oszaleli! Zdecydowanie wole kostkę w centrum Sce, drogi, ośrodek zdrowia, ołtarz i inne poważne inwestycje niż plaże z których korzysta tylko niewielki procent mieszkańców gminy...

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @.....

  Nie wszyscy żyją zamknieci tylko w Siemianowicach, niektórzy wolą rekreacyjne życie poza parkingiem i ośrodkiem zdrowia. Skoro 1% osobowości przemieszcza się tylko od parkingu po ośrodek to z pewnością nie może wypowiedzieć się racjonalnie na temat plaż. Istnieje też inny rejon poza Sierakowicami, proponuję się z nim zapoznać, a dopiero potem wypowiadać:):)

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Donald Trampek @a Donald...

  coz : pani OW za swoje CHUmory nie placi z wlasnej kieszeni, tylko za kase podatnikow gminy Sierakowice. Widocznie mieszkncom taka osoboosc pieniacka pasuje, tak jak reszta ekipy ktora jest na miejscowym oltarzu OD UPADKU KOMUNY po dzis dzien.

  wyjscia mamy dwa.

  Albo tymczasowa wladza gimny jest swietlanie wspaniala i nad-cudowna, ze szkoda aby sie marnowala na poziomie wsiowej gimny. Powinna rzadzic panstwem albo od razu calom Uniom. Oraz Kosmosem.

  Albo tez, w tej arcydzietnej gminie z arcy-handlem przy ktorym bledna galerie handlowe 3Miasta - nie ma nikogo, kto moglby zastapic NIEzatapialnych. Moze rodza sie i dorastaja sami debile?A moze kontrkandydaci Wiecznie ZYwej Wladzy z zupelnie niepojetego i irracjonalnego powodu, boja sie wystartowac do wyborow, bo wiedzac z gory ze i tak przegraja, nie chca MUSIEC uciekac na drugo koniec Europy z potomstwem, bo Wieczna Dobra Wladza i tak nie dalaby im zyc? wszystko mozliwe, ja tylko pytam a mam nadzieje ze kancelaria w ktorej obecnie ma swoj taboret dawna gminna mocodawczyni tejze kancelarii, nic tu nie zmieni, wszak adwokaci lubia prawo i maja powolanie go bronic :) a najlepiej, za wlasne, a nie gminne pieniadze :)

  Tak wiec, zywie nadal dalece idaca watpliwosc, czy nie nastapil tu konflikt interesow i wplywow, ale nie mnie to oceniac. Po ostatnim pieniackim DONOSIE (niekrorzy tak juz maja, moze w genach ?) na skale miedzynarodowa, sprawa zajela sie NIK i CBA ktorym to agendom podeslalismy DONOSY & SKARGI pani OW - o ile mi wiadomo, pani OW ma tez zarzuty cywilne za pieniactwo ale o tym w swoim czasie.

  Szalenie pozdrawiamy

 • 0 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # baba jaga

  plażą to już przesada ale chodnik przy drodze by się przydał dzieci idą do szkoły i jak jadą auta to do /biszungu/ muszą się chować na ścieżki rowerowe jest kasa a na chodnik do szkoły to już nie ma

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  W gowidlinie. No jeden radny to tylko klamstwo i oszustwo za uszami!!! Pytanko. Co zrobil dla ludzi pan janusz w ???? Nic !!!!!

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # za duze wymagania macie ....

  Ludzie ogarnijcie sie, gmina Sierakowice wyglada wspaniale, przyjezdzaja do mnie osoby z wiekszych miast i sa zachwycone, narzekacie tylko ,a zmiany widac golym okiem , po co ma być nad junnem droga skoro prawda jest taka,ze o tym jeziorze wiedza tylko okoliczni mieszkancy oraz ludzie zamieszkujacy gmine badz Ci co posiadaja domki letniskowe(bylam tam wiele razy, nie widze tam tlumow, procz wedkarzy, okolicznych co sie taplaja w jeziorze oraz smieci rozrzuconych przez ludzi) , albo Gowidlino? przeciez tam procz jeziora nie ma innej atrakcji, zrozumcie,ze w kazdym wiekszym miescie glowna atrakcja zawsze bedzie centrum ,ono ma byc ikona dla danego miasta czy gminy :) zadam takze kolejne pytanie, oglaszacie gdzies? macie cos do zaoferowania procz jeziora czy zamkowej gory( ktora ma tylko maly drewniany drogowskaz?) inwestuja sie tam gdzie wiadome bedzie,ze ludzie przyjada i beda chcieli tam wrocic ;)

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # za duze wymagania macie ....2

  chcialam jeszcze dodac,ze tutaj co druga wies posiada jezioro, uwierzcie,ze to droga inwestycja jak kazdy sie upomni o droge czy plaze :)

 • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # za duze wymagania macie ....

  nawet jak gmina zrobi droge to Wam i tak bedzie za malo ;) musicie troche wyluzowac z tymi hejtami :)

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zrównaważony rozwój

  To nie hejt. Domagamy się tylko zrównoważonego rozwoju w gminie - nic więcej! Ale obecna władza nie wie co to znaczy! Obiecują - a obietnic nie spełniają!

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # widz

  Niech wójt weżmie do pracy normalnych ludzi (żadnych pijaków),bo co widziałem 3-4 lata temu to co tam z gminy pracowali to pożal się bożę,ledwie za sobą nogi ciągneli,ale piwko ich ratowało to ich trzymało bo co innego nie,tak żeby dniówka minęła...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA

Odpowiedzialny za słowo